AKVÁRIUM TERÁRIUM

Impulsem pro vytvoření této rozsáhlé stránky bylo hlavně umožnění rychlého vyhledávání konkrétního článku v mnoha ročnících časopisu AKVÁRIUM TERÁRIUM. Namísto zdlouhavého listování a pročítání všech indexů tak máte jednoduchou možnost najít konkrétní hledaný článek, text nebo jeho autora.
Oficiální webové stránky časopisu a vydavatele jsou na adrese www.akvarium-terarium.eu. Bohužel vydávání časopisu je pro rok 2010 pozastaveno.




Klávesou  +  se aktivuje funkce Hledat a opakováním Hledat další. Optimalizováno pro prohlížeč Internet Explorer.
V jiných prohlížečích lze použít vyhledávání pomocí klávesové zkratky  Ctrl+F 

AKVÁRIUM TERÁRIUM AKVÁRIUM TERÁRIUM AKVÁRIUM TERÁRIUM AKVÁRIUM TERÁRIUM AKVÁRIUM TERÁRIUM AKVÁRIUM TERÁRIUM

AKVÁRIUM TERÁRIUM 2008


AKVÁRIUM

Artim M.: Čichavec šedý (Trichogaster trichopterus), čichavec perleťový (Trichogaster leeri) 07-08/20
Artim M.: Mokřanky v akváriu 11-12/44
Artim M.: Tetra krvavá - Hyphessobrycon eques (Steindachner, 1882) 03-04/10
Balzarová M.: Klauni a jejich příbuzní 09-10/16
Balzarová M.: Korálnatci 07-08/24
Bednarczuk R.: Miniaturní "štika" z poříčí Amazonky (Crenicichla regani a Crenicichla notophthalmus) 01-02/4
Boudný S.: Individuální importy - Betta picta (Cuvier & Valenciennes, 1846) 01-02/32
Brückler K., Krček K., Opitz K., Slaboch R.: Výstava Akvárium 2007 01-02/31
Dokoupil N.: Vodní rostliny v lidské výživě 05-06/28
Dvořák P.: Echinodorus cv. Rubin 09-10/45
Eliáš J.: Danio malabarské či stejnopruhé 01-02/24
Eliáš J.: Řasy v akváriu aneb dobrý sluha, ale zlý pán 07-08/28
Eliáš J.: Tetra Socolofova (Hyphessobrycon socolofi) 05-06/33
Eliáš J.: Zajímavá deformace těla parmičky z Oděsy (Puntius sp.) 05-06/12
Eliáš J. jun.: Návštěva Hongkongu 09-10/36
Frank S.: Bodlok žlutý 09-10/33
Frank S.: Kanic polotečkovaný, Kanic vysokoploutvý 01-02/45
Frank S.: Krásná snůška vajíček zadožábrého plže 07-08/47
Frank S.: Muréna jeskynní (Gymnothorax favagineus) 05-06/45
Frank S.: Někteří rudomořští ploskozubci 05-06/46
Frank S.: Ostenec běloskvrnný (Balistoides conspicillum) 11-12/25
Frank S.: Sapínek sírožlutý, muréna podmračená a plotos proužkatý 11-12/28
Hofmann J.: Bichirové 11-12/4
Hofmann J.: Čverzubci jsou zpátky 03-04/6
Hofmann J.: Kolotoč jmen (terčovci, kančíci, gavúnci) 01-02/8
Hofmann J.: Malé rybky - velké vášně (Poecilia) 05-06/4
Hofmann J.: Odchody velikánů 07-08/4
Hofmann J.: 3x z Chesteru do světa (Puntius denisonii, Garra, Haplochromis) 09-10/4
Kraut M.: Tanganičtí tlamovci rodu Cyathopharynx 07-08/8
Kraut M.: Tanganičtí tlamovci rodu Xenotilapia 11-12/10
Krček K.: Chovné formy rodů Xiphophorus a Poecilia (1.-6.) 1-2/14, 3-4/19, 5-6/19, 7-8/14, 9-10/20, 11-12/20
Májsky J.: Jakým materiálem obložit akvarijní stojan 07-08/34
Májsky J.: Mokřadní rostlina z Mexika (Shinnersia rivularis) 01-02/46
Májsky J.: Oživlé vzpomínky "Retropestřenec" (Pelvicachromis pulcher) 09-10/48
Májsky J.: Pomíjívá krása viktorie (Victoria amazonica) 03-04/44
Májsky J.: Tlamoun mosambický - Oreochromis mossambicus (Peters, 1852) 03-04/14
Májsky J.: V černých vodách guyanských 09-10/10
Májsky J., Slaboch R.: Zapomenutý průkopník evropské akvaristiky (Cnesterodon decemmaculatus) 11-12/17
Patoka J.: Atyopsis gabonensis (Giebel, 1875)) 09-1025
Patoka J.: Račí mor 03-04/26
Petrovický I.: Chování ryb a náročnost chovu terčovce "Blue Diamond" v pražské vodě 03-04/32
Petrovický I.: Osm let trvající inbriding ryb druhu Dermogenys pusillus 05-06/34
Pojar I.: Zakládáme akvárium 01-02/38, 03-04/36, 05-06/36, 07-08/36, 09-10/34, 11-12/36
Půl století akvaristiky:
- Albertová O.: Leptodora kindti 01-02/35
- Andódi L.: Roupice a jejich chov 01-02/35
- Cintl J.: Upotřebení epoxidové pryskyřice v akvaristice 05-06/32
- Henrych J.: Vibrační elektrický vzduchovací motorek 03-04/31
- Hovorka A.: O pH našich vod 11-12/31
- Pešina J.: Vnitřní filtr pro akvária 05-06/32
- Pěknice V.: Ceylonská nádrž 05-06/31
- Procházka Z.: Vyhřívání akvárií 01-02/34
- Štraub R.: Automatické zavlažování 01-02/36
- Štraub R.: Rostliny ve viváriu 09-10/32
- Šupčík M.: Ovesné vločky jako krmivo rybek 03-04/31
- Tuša I.: Proč praskají elementky 03-04/31
- Vogel Z.: Kostlín štíhlý (Lepisosteus osseus) v akváriu 07-08/31
Rosmaník P.: Cyphotilapia frontosa (Boulenger, 1906) 01-02/28
Rosmaník P.: Čeleď okounků (Centrarchidae) 11-12/32
Rosmaník P.: Štikovec páskovaný Aplocheilus lineatus (Cuvier & Valenciennes, 1846) 05-06/24
Rosmaník P.: Tetra darienská (Hyphessobrycon columbianus) 11-12/26
Slaboch R.: Ilyodoni 09-10/28
Slaboch R.: Nejžádanější z gudeí (Characodon lateralis) 07-08/44
Slaboch R.: Nezajímavá živorodka? (Girardinus falcatus) 03-04/24
Slaboch R.: Phalloptychus januarius 05-06/16
Slaboch R.: Znovuzrozená gudea Zoogoneticus teqiula 01-02/21
Šandera M.: Poznámka k taxonomii a systematice rodu Uromastyx
Štětina L.: Xenotilapia papilio Tembwe 05-06/9

TERÁRIUM

Berec M.: Měl by číst terarista vědecké články? 01-02/68
Bogusch P.: Menší, ale neméně zajímavá příbuzná oblíbené felsumy (Felsuma madagascariensis) 05-06/52
Cerha F.: Agama osadní ugandská (Agama agama lionotus) 07-08/58
Forejt J.: Zoologická zahrada Dudley 05-06/38
Forejt J.: Odstranění abscesu u leguána zeleného 09-10/59
Forejt J.: Scink Tiliqua scincoides chimerae 09-10/61
Funk A., Velechovský M., Vrabec V.: Obojživelníci a plazi Maroka
- část 1. 03-04/60
- část 2. 11-12/58
Hegner D.: Křovinář paraguayský (Bothrops diporus) 05-06/64
Hegner D.: Ploskolebec nosorohý (Deinagkistrodon acutus) 11-12/52
Hegner D.: Tajemné agamy Srí Lanky 01-02/52, 03-04/48, 07-08/48
Hes O.: Biologická stanice university UNAM v přírodní rezervaci Los Tuxtlas 09-10/64
Hnízdo J. Neobvyklý případ retence snůšky u želvy uhlířské (Chelonoidis carbonaria) 01-02/62
Jablonski D.: Scink Trachylepis quinquetaeniata 07-08/66
Jablonski D.: Za herpetofaunou Země orlů 05-06/56, 09-10/50
Jablonski D., Jandzík D.: Zmije McMahonova (Eristicophis macmahonii) 11-12/48
Jiroušek V. T.: Hroznýšovec jamajský (Epicrates subflavus) 09-10/70
Jiroušek V. T.: Chřestýš tygří (Crotalus tigris) 01-02/66
Jiroušek V. T.: Zmije Vipera transcaucasiana 03-04/70
Májsky J.: Argentinské žabí koncerty aneb když v Gran Chacu zaprší 07-08/52
Májsky J.: Ještě jsou tady želví stopy v písku 11-12/64
Nohejl M.: Peruphasma schultei 09-10/56
Pecina P.: Nerušit, dospívám (sklípkan Theraphosa blondii) 07-08/
Poulíček M.: Gekon Oedura castelnaui 07-08/60
Šandera M.: Překladový slovník názvů naší herpetofauny 03-04/66
Šandera M.: Překladový slovník obojživelníků a plazů 05-06/62
Šmíd J.: Průběh kousnutí stohohou Scolopendra cingulata 09-10/68
Velechovský M.: Pokus o hygienický chov suchozemských plžů rodu Achatina 03-04/68
Vergner I.: Úvod do teraristiky 01-02/42, 03-04/42, 05-06/42, 07-08/42, 09-10/42, 11-12/42
Veselý Z.: Pralesnička Epipedobates anthonyi 11-12/68
Veselý Z.: Ranitomeya imitator intermedius 05-06/69
Zajíček R.: Africký samet v českém teráriu 01-02/58, 03-04/52
Zelinka J.: Neobvyklý nález ve snůšce vajec krokodýla čelnatého (Osteolaemus tetraspis) 03-04/56
Zelinka J.: Neúspěšný odchov blavora žlutého (Ophisaurus apodus) 01-02/49
Zelinka J.: Nový způsob identifikace pohlaví mláďat krokodýlů 05-06/49

REJSTŘÍK

A
absces leguána zeleného 09-10/59
Achatina fulica 03-04/68
Agama agama lionotus 07-08/58
agama osadní ugandská 07-08/58
agamy (viz cestopis Tajemné agamy)
Alveopora catali 01-02/72
Aphanomyces astaci 03-04/26
Aplocheilus lineatus 05-06/24
Atyopsis gabonensis 09-10/25

B
Balistoides conspicillum 11-12/25
Barlow George prof. (viz odchody velikánů)
Betta picta 01-02/32
Bichirové 11-12/4
blavor žlutý 01-02/49
bodlok žlutý 09-10/33
Bothrops diporus 05-06/64

C
Cephalopholis hemistriatos 01-02/45
Centrarchidae 11-12/32
cestopis:
- Argentinské žabí koncerty 07-08/52
- Biologická stanice v rezervaci Los Tuxtlas 09-10/64
- Návštěva Hongkongu 09-10/36
- Obojživelníci a plazi Maroka (1,2) 03-04/60, 11-12/58
- Tajemné agamy Srí Lanky (1,2,3) 01-02/52, 03-04/48, 07-08/48
- V černých vodách guyanských 09-10/10
- Za herpetofaunou Země orlů (Albánie) (1,2) 05-06/56, 09-10/50
- Želví stopy v písku 11-12/64
Cnesterodon decemmaculatus 11-12/17
Crenicichla regani 01-02/4
- notophthalmus 01-02/4
Crotalus tigris 01-02/66
Cyathopharynx 07-08/8
Cyphotilapia frontosa 01-02/28

Č
čichavec perleťový 07-08/20
Čtverzubci jsou zpátky 03-04/4

D
danio malabarské (stejnopruhé) 01-02/24
Danio aequipinnatus (malabaricus) 01-02/24
Deinagkistrodon acutus 11-12/52
Dendrobates imitator intermedius 05-06/69
Dermogenys pusillus 05-06/34
Devario aequipinnatus 01-02/24
dírkovník Alveopora catali 01-02/72

E
Echidna nebulosa 11-12/28
Echinodorus cv. Rubin 09-10/45
Epicrates subflavus 09-10/70
Epipedobates anthonyi 11-12/68
Eristicophis macmahonii 11-12/48 F
fejeton:
- Ach, ty zákony 11-12/41
- Armáda spásy 05-06/41
- Film a zvířata 03-04/41
- O ekologii 09-10/41
- O rohatkách 07-08/41
- Zvířecí sanitka 01-02/41
felsuma madagaskarská 05-06/52

G
Gary známé i neznámé 09-10/6
gavůnci 01-02/11
gekon Homopholis fasciata (1,2) 01-02/59, 03-04/54
- Oedura caste/naui 07-08/60
Géry Jacques dr. (viz odchody velikánů)
Girardinus falcatus 03-04/24
Grand Stuart M. (viz odchody velikánů)
gudea pomerančová 01-02/21
- duhová 07-08/44
Gymnothorax favagineus 05-06/44 H
Haplochromis sp. 'argens' 09-10/7
Homopholis fasciata 01-02/59
hroznýšovec jamajský 09-10/70
Hygrophila 11-12/44
Hyphessobrycon columbianus 11-12/26
- eques 03-07/10
- socolofi 05-06/33

CH
Characodon lateralis 07-08/44
Chelonoidis carbonaria 01-02/63
Cherax (viz Račí mor)
Chovné formy rodů Xiphophorus a Poecilia:
-(1) Úvod 01-02/14
- (2) rod Xiphophorus 03-04/18
- (3) rod Xiphophorus 05-06/19
- (4) rod Xiphophorus 07-08/14
- (5) rod Xiphophorus 09-10/20
- (6) rod Poecilia 11-12/20
chřestýš tygří 01-02/66

I
Iguana iguana rhinolopha (viz absces)
ilyodon zlatý, Whiteův, modrohřbetý 09-10/28
llyodon furcidens, whitei, xantusi 09-10/28

J
Jakým materiálem obložit akvarijní stojan? 07-08/34

K
kančíci 01-02/11
kanic polotečkovaný 01-02/45
- vysokoploutvý 01-02/45
Klauni a jejich příbuzní 09-10/16
kniha - Chameleon jemenský 01-02/37
- Zvířata mého života - VI. T. Jiroušek 01-02/37
korálnatci 07-08/24
kousnutí stonohou 09-10/68
kreveta Atyopsis gabonensis 09-10/25
krokodýl čelnatý - identifikace pohlaví 05-06/49
- neobvyklá snůška 03-04/56
křovinář paraguayský 05-06/64

L
leguán zelený (viz absces)

M
Malé rybky - velké vášně 05-06/4
Měl by číst terarista vědecké články? 01-02/68
Micromelo undulatus 07-08/47
Mokřanky v akváriu 11-12/44
muréna jeskynní 05-06/45
- podmračená 11-12/28

O
Odchody velikánů 07-08/4
Oedura castelnaui 07-08/60
okounci (Centrarchidae) 11-12/32
Ophisaurus apodus 01-02/49
Oreochromis mossambicus 03-04/14
ostenec běloskvrnný 11-12/25
Osteolaemus tetraspis 03-04/56

P
parmička Denisonova 09-10/4
- z Oděsy 05-06/12
Pelvicachromis pulcher 09-10/48
Peruphasma schultei 09-10/56
pestřenec červený 09-10/48
Pěstírna akvarijních ryb pro 21. století 01-02/19
Phalloptychus januarius 05-06/16
Phelsuma madagascariensis 05-06/52
ploskozubec nosorohý 11-12/52
- rudomořský 05-06/46
plotos proužkatý 11-12/28
Plotosus lineatus 11-12/28
plž Achatina fulica 03-04/68
Poecilia (viz Chovné formy)
- wingei 05-06/4
Polypterus (viz Bichirové)
Pomacentrus sulfureus 11-12/28
pralesnička Epipedobates anthonyi 11-12/68
Překladový slovník obojživelníků a plazů 05-06/62
- názvů naší herpetofauny 03-04/66
Puntius denisonii 09-10/4
- sp. 05-06/12
Půl století akvaristiky:
- Automatické zavlažování 01-02/35
- Ceylonská nádrž 05-06/31
- Kostlín štíhlý 07-08/31
- Lepisosteus osseus 07-08/31
- Leptodora kindti 01-02/34
- O pH našich vod 11-12/31
- Ovesné vločky jako krmivo 03-04/31
- Proč praskají elementky 03-04/31
- Rostliny ve viváriu 09-10/32
- Roupice a jejich chov 01-02/34
- Upotřebení epoxidové pryskyřice 05-06/32
- Vibrační elektrický vzduchovací motorek 03-04/31
- Vnitřní filtr pro akvária 05-06/32
- Vyhřívání akvárií 01-02/34

R
račí mor 03-04/26
Ranitomeya imitator intermedius 05-06/69
rejstřík AT 2008 11-12/38
retence snůšky (želva uhlířská) 01-02/62

Ř
Řasy v akváriu 07-08/28

S
sapínek sírožlutý 11-12/28
Scarus gibbus 05-06/46
scink Tiliqua scincoides chimerae 09-10/61
- Trachylepis quinquetaeniata 07-08/66
Scolopendra cingulata – kousnutí 09-10/68
Shinersia rivularis 01-02/46
sklípkan Theraphosa blondii 07-08/68
soutěž AT 2007 (vyhodnocení) 03-04/38
- 2008 (formulář) 11-12/39
- 2008 (otázky) 01-02/40,03-04/39, 05-06/35, 09-10/39, 11-12/40
stonoha - průběh kousnutí 09-10/68
strašilka Peruphasma schultei 09-10/56
Symphysodon (viz terčovci)
- aequifasciatus axelrodi 03-04/32

Š
štikovec páskovaný 05-06/24

T
Tanganičtí tlamovci (Xenotilapia) 11-12/10
terčovec Blue Diamond 03-04/32
tetra darienská 11-12/26
- krvavá 03-04/10
- Socolofova 05-06/33
tetraodon (viz čtverzubci)
terčovci 01-02/8
Theraphosa blondii 07-08/68
Tiliqua scincoides chimerae 09-10/61
tlamoun mosambický 03-04/14
tlamovci (rod Cyathopharynx) 07-08/8
Trachylepis quinquetaeniata 07-08/66
Trichogaster trichopterus 07-08/20
Uromastyx - taxonomie, systematika 07-08/38

V
Victoria amazonica 03-04/44
viktorie amazonská 03-04/44
Vipera transcaucasiana 03-04/70
Vodní rostliny v lidské výživě 05-06/28
výstava - Akvárium 2007 01-02/31

X
Xenotilapia (viz Tanganičtí tlamovci)
- papilio Tembwe 05-06/9
Xiphophorus (viz Chovné formy)

Z
Z Chesteru do světa 09-10/4
Začínáme s akvaristikou:
- (13) Výchovné aspekty akvária 01-02/39
- (14) Akvaristika a vzdělávání 03-04/36
- (15) Akvaristika je záliba 05-06/36
- (16) Obchodní akvaristika 07-08/36
- (17) Mýty, legendy a fabulace 09-10/34
- (18) Akvaristické emoce 11-12/36
Začínáme s teraristikou:
- (13) 7.4 Vitamíny a minerálie 01-02/42
- (14) 7.5 Výživa a krmení hmyzožravých ještěrů 03-04/42
- (15) 7.6 Výživa a krmení velkých ještěrů 05-06/42
- (16) 7.7 Výživa a krmení hadů 07-08/42
- (17) 7.8 Výživa a krmení býložravých plazů 09-10/42
- (18) 7.9 Výživa a krmení krokodýlů 11-12/42
zadožábrý plž 07-08/47
Zebrasoma flavescens 09-10/33
zmije McMahonova 11-12/48
- Vipera transcaucasiana 03-04/70
Zoogoneticus tequila 01-02/21
Zoologická zahrada Dudley 05-06/38

Ž
želva uhlířská (viz retence snůšky)
živorodka desetiskvrnná 11-12/17
- Endlerova 05-06/4
- okatá 03-04/24
živorodky (viz Chovné formy rodů...)


AKVÁRIUM TERÁRIUM 2007


AKVÁRIUM

Artim M.: Krása kryptokoryn 7-8/44
Artim M.: Neonově zářící jihoamerické tetry 9-10/4
Artim M.: Skvrnivec žlutý - Etroplus maculatus (Bloch, 1795) 11-12/18
Artim M.: Šípatkovec zobanitý - Echinodorus berteroi 9-10/46
Artim M.: Štíhlohlavec žraločí - Pangasius sutchi (Fowler, 1937) 7-8/25
Artim M.: Tajuplný život čichavce libajícího - Helostoma temminckii (Cuvier & Valenciennes, 1831) 7-8/4
Artim M.: Živorodka modrooká Priapella intermedia (Alvarez, 1952) 1-2/17
Autrata J.: Cyperus - 100 let brněnské akvaristiky 3-4/38
Balnar L., Slaboch R.: Mečovka bez meče - Xiphophorus pypmaeus 11-12/24
Bednarczuk R.: Cichlidy, obyvatelé našich akvárií, aneb jak pečovat o ryby rodu Thorichthys 5-6/4
Blaško R.: 30. jubilejní výstava akvarijních ryb Rychnov nad Kněžnou 3-4/19
Boudný S.: Individuální importy - Betta enisae (Kottelat, 1995) 1-2/20
Boudný S.: Individuální importy - Rhadinocentrus ornatus (Regan, 1914) 7-8/26
Dokoupil N., Májsky J., Slaboch R.: Téměř neznámé živorodky z rodu Jenynsia 5-6/20
Eliáš J.: Čichavec perleťový - Trichogaster leeri (Bleeker, 1852) 5-6/44
Eliáš J.: Hrbohlavec africký - Steatocranus casuarius (Poll, 1939) 3-4/26
Eliáš J.: Kaprovité rybky v akváriu 1-2/6, 3-4/6, 5-6/11
Eliáš J.: Parmička nádherná - Puntius conchonius (Hamilton-Buchanan, 1822) 11-12/4
Eliáš J.: Plata skvrnitá Xiphophorus maculatus (Günther, 1866) 1-2/17
Frank S.: Bičinoš zobanovitý, Bodlok žíhaný 1-2/23
Frank S.: Bodlok olivový 7-8/46
Frank S.: Co je to náletový hmyz 5-6/26
Frank S.: Co jsou siamská dvojčata? 7-8/13
Frank S.: Klaun očkatý a klaun vyzdobený 11-12/47
Frank S.: Klipka pološkrabošková, krokvová a žebrovaná 5-6/46
Frank S.: Laločnice útesová, laločnice houbovitá a houbovník cf. Klunzingerův 1-2/46
Frank S.: Mořani a okáči 3-4/46
Frank S.: Můžeme ovlivnit dědičnost a co je to výběrový chov a odchov (selekce)? 3-4/16
Frank S.: Zéva velká 11-12/45
Harvánek F.: Ostenec trnitý (Rhinecanthus aculeatus), Valonia macrophysa 9-10/45
Kocourek I.: Akvárium v Muzeu delty Dunaje 1-2/18
Lipavský V.: Začínáme s krunýřovci (2) 3-4/14, (3) 5-6/32, (4) 7-8/30
Litomiský O.: Perličky ze světa 1996 9-10/37, 11-12/35
Lohniský K.: Akvárium Terárium vychází půl století 1-2/4
Májsky J.: Dravec jménem Koi 3-4/28
Májsky J.: Drobné plovoucí kapradiny Azoly 1-2/29
Májsky J.: Hladinovka plavínovitá - Hydrocleis nymphoides 3-4/44
Májsky J.: Hlavačka širokočelá - Dormitator latifrons 9-10/26
Májsky J.: Parmička Schwanenfeldova v přírodě i v akváriu - Barbonymus schwanenfeldii 7-8/22
Májsky J.: Šípatky (Sagittaria) - americká klasika 11-12/28
Niederle J.: Moje anabáze s parmičkami Crossocheilus siamensis 9-10/19
Niederle J.: Oprava po třiceti pěti letech - Corydoras bondi coppenamensis 1-2/14
Oplt J.: Faktory související s výživou akvarijních ryb 1-2/24
Oplt J.: Selekce a reprodukce v populacích akvarijních ryb 9-10/32
Patoka J.: Vliv feromonů na přežití juvenilních raků 11-12/20
Pojar I.: Zakládáme akvárium 1-2/36, 3-4/34, 5-6/34, 7-8/34, 9-10/34, 11-12/38
Půl století akvaristiky:
- Albertová O.: O vodních housenkách 7-8/32
- Hernych J.: Nezmar 9-10/31
- Hykeš O.: 1959 Akvarijní nádrže 1-2/31
- Kniha J.: Proč vzduchujeme, filtrujeme a osvětlujeme akvária? 3-4/32
- Opatrný E.: Naše zkušenosti s lovem a transportem některých akvarijních a terarijních živočichů 11-12/32
- Pešina J.: Ochrana akvárií proti korozi 3-4/32
- Polák K.: Jak se zbavíme neznarů, Jak čistíme sklo nádrže 7-8/33
- Polák K.: Použití uhlí v akváriu 9-10/31
- Šupčík M.: Granulovaná hnojiva pro akvarijní rostliny 9-10/31
Rejfíř J.: Prevence nemocí sladkovodních akvarijních ryb 1-2/40, 3-4/36, 5-6/36, 7-8/38, 9-10/36
Rosmaník P.: Akara hnědá - Aequidens maroni (Steindachner, 1882) 5-6/18
Rosmaník P.: Bojovnice pestrá - Betta splendens (Regan, 1909) 11-12/10
Rosmaník P.: Okounek trpasličí - Elassoma evergladei (Jordan, 1884) 7-8/36
Rosmaník P.: Tetra skvělá - Hemigrammus pulcher (Ladiges, 1938) 3-4/24
Růžička P.: Chov anténovce červenoocasého v akváriu 5-6/28
Růžička P.: Opomíjená perlovka rudá - Hemichromis lifalili 9-10/24
Růžička P.: Výsledky Mistrovství ČR chovatelů živorodých ryb 2006 3-4/31
Slaboch R.: Drobek mezi gudeami - gudea šedá Skiffia bilineata 3-4/4
Slaboch R.: Jedna z velkých gudeí - gudea motýlková Ameca splendens 1-2/44
Slaboch R.: Netypická gambusie - Gambusia luma 9-10/30
Slaboch R.: Živorodka sličná - Neoheterandria elegans 7-8/14
Štětina L.: Neolamprologus longicaudatus 11-12/14
Wolf J.: Henanský pamlok Pachyhynobius shangchengensis 9-10/12
Zachař F.: Chov černé mutace Poecilia sphenops v mořském akváriu 7-8/28
Zachař F.: Živorodka skvrnitá - Phalloceros caudimaculatus reticulatus 9-10/16
Zelenka P.: Závojová tetra neonová (Paracheirodon innesi) 5-6/8
Žižka Z.: Život v Jaderském moři u ostrovů Badija a Korčula 7-8/16

TERÁRIUM

Bambousek P.: Cesty do tropů 1-2/56
Berec M.: Chov a odchov rákosničky Mitchellovy - Hyperolius mitchelli 9-10/66
Černička M.: Novoguinejský scink - Tribolonotus gracilis 11-12/64
Černý M.: Sinharaja, pralesní klenot Srí Lanky 7-8/56
Forejt J.: Chov agam Physignathus cocincinus 11-12/56
Forejt J.: Chov švábů argentinských (Blaptica dubia) 3-4/66
Forejt J.: Gekončík noční (Eublepharis macularius macularius) 5-6/64
Hnízdo J.: Nová technika osteosyntézy krunýře u želv 1-2/66
Jablonski D.: Bulharský Národní park Strandža z pohledu herpetologického 9-10/50
Jablonski D.: Užovkovitý had Hydrodynastes gigas 7-8/53
Jablonski D.: Zmije Vipera aspis francisciredi a její chov a odchov v teráriu 5-6/48
Jandzík D.: Zelený jednorožec z pralesů severní Indočíny - užovka nosatá Rhynchophis boulengeri 3-4/48
Jiroušek V.: Chřestýš venezuelský - Crotalus vegrandis 5-6/69
Jiroušek V.: Kobra Boulengerina christyi 5-6/55
Jiroušek V.: Korálovka královská - Lampropeltis pyromelana (Cope, 1886) 7-8/71
Jiroušek V.: Krokodýli v ohrožení 1-2/48, 3-4/59
Jiroušek V.: Leguán kubánský - Cyclura nubila nubila 5-6/63
Jiroušek V.: Pahroznýšek skvrnitý - Tropidophis melanurus 11-12/55
Jiroušek V.: Scink šalomounský - Corucia zebrata (Gray, 1855) 7-8/67
Jiroušek V.: Zmije arménská - Vipera raddei 11-12/60
Jiroušek V.: Zmije gabunská - Bitis gabonica 9-10/49
Jiroušek V.: Zmije Wagnerova - Vipera wagneri (Nilson & Andrén, 1984) 3-4/47
Keil M.: Měření teploty v teráriu 5-6/31
Kocourek I.: Ichkeul národní park na severu Afriky 3-4/62
Kocourek I.: Nejdelší had střední Evropy, užovka stromová (Zamenis longissimus) 7-8/64
Kovařík F.: Štíři rodu Rhopalurus v teráriu 3-4/64
Kulich L.: Koník jeskynní (Phaeophilacris bredoides) 1-2/70
Májsky J.: Poslední varování (chřestýši) 1-2/58
Májsky J.: Stále tajemné stabilimentum 5-6/70
Mužíček D.: Agama Pogona vitticeps 9-10/62
Růžička I.: Biologie užovky v lidské péči - Orthriophis moellendorffi 1-2/60
Růžička I.: Orthriophis moellendorffi - Zkušenosti s prvními privátními odchovy 9-10/57
Ševčík J.: Národní parky Kostariky 11-12/48
Velechovský M.: Je libo sušeného chameleona? 11-12/69
Velechovský M.: Skokan hnědý 7-8/68
Velechovský M.: Želva nádherná (Trachemys scripta elegans) 5-6/56
Vergner I.: Úvod do teraristiky 1-2/42, 3-4/42, 5-6/42, 7-8/42, 9-10/42, 11-12/42
Zajíček R.: Sexuální fakíři (Jaculus sp.) 7-8/54
Zajíček R.: Těžký život užovky obojkové ve volné přírodě 3-4/68
Zelinka J.: Trnorep africký, jeho chov a odchov v teráriu (Uromastyx acanthinurus) 7-8/48
Zelinka J.: Zmije rohatá - Cerastes cerastes 3-4/55

REJSTŘÍK

A
Acanthurus olivaceus 7-8/46
Aequidens maroni 5-6/18
agama kočinčinská 11-12/56
agama Pogona vitticeps 9-10/62
Akvárium Terárium vychází půl století 1-2/4
akara hnědá 5-6/18
akvária v muzeu delty Dunaje 1-2/18
Ameca splendens 1-2/44
Amphiprion ocellaris 11-12/47
- percula 11-12/47
Ancistrus (viz krunýřovci)
anténovec červenoocasý 5-6/28
azoly (kapradiny) 1-2/29

B
Barbonymus schwanenfeldii 7-8/22
Betta enisae 1-2/20
- splendens 11-12/10
bičonoš zobanovitý 1-2/23
„Black Molly” 7-8/28
Bitis gabonica 9-10/49
bodlok olivový 7-8/46
- žíhaný 1-2/23
bojovnice pestrá 11-12/10
Boulengerina christyi 5-6/55

C
Cerastes cerastes 3-4/55
cestopis - Cesty do tropů 1-2/56
- Jaderské moře 7-8/16
- NP Ichkeul 3-4/62
- NP Kostarika 11-12/48
- NP Strandža 9-10/50
- Sinharaja 7-8/56
cichlidy 5-6/4
Corucia zebrata 7-8/67
Corydoras bondi coppenamensis 1-2/14
Crossocheilus siamensis 9-10/18
Crotalus vegrandis 5-6/69
Cryptocoryne 7-8/44
Ctenochaetus striatus 1-2/23
Cyclura nubila nubila 5-6/63
Cyperus - 100 let brněnské akvaristiky 3-4/38

Č
čichavec líbající 7-8/4
- perletový 5-6/44

D
dědičnost 3-4/16
Dormitator latifrons 9-10/26

E
Echinodorus berteroi 9-10/46
Elassoma evergladei 7-8/36
Etroplus maculatus 11-12/18
Eublepharis macularius macularius 5-6/64

F
fejeton - Leguán 1-2/41
- Liška Ája 3-4/41
- Rybáři 9-10/41
- Švábi 5-6/41
- Umíte se dívat? 11-12/41
- Začátečnické povídání 7-8/40
- feromony - vliv na přežití juvenilních raků 11-12/20
Fungia cf. klunzingeri 1-2/46

G
Gambusia luma 9-10/30
Gekko vittatus 3-4/47
gekon pruhovaný 3-4/47
gekončík noční 5-6/64
gudea motýlková 1-2/44
- šedá 3-4/4

H
Helostoma temminckii 7-8/4
Hemichromis lifalili 9-10/24
Hemigrammus pulcher 3-4/24
hladinovka plavínovitá 3-4/44
hlavačka širokočelá 9-10/26
houbovník cf. Klunzingerův 1-2/46
hrbohlavec africký 3-4/26
Hydrocleis nymphoides 3-4/44
Hydrodynastes gigas 7-8/53
Hyperolius mitchelli 9-10/66

CH
Chaetodon austriacus, semilarvatus a tri­fascialis 5-6/46
chřestýš venezuelský 5-6/69

J
Je libo sušeného chameleona? 11-12/69
Jenynsia 5-6/20

K
kaprovité rybky 1-2/6, 3-4/6, 5-6/10
kapři koi 3-4/28
kardinálka čínská 3-4/8
klaun očkatý 11-12/47
- vyzdobený 11-12/47
klipka (pološkrabošková, krokvová a žeb­rovaná) 5-6/46
kobra 5-6/55
koník jeskynní 1-2/70
korálovka královská 7-8/71
krokodýli 1-2/48, 3-4/58
krunýřovci
- krmení 3-4/14
- odchov mladého plůdku 5-6/32
- voda 7-8/30
kryptokoryny 7-8/44

L
laločnice houbovitá 1-2/46
- útesová 1-2/46
Lampropeltis pyromelana 7-8/71
leguán kubánský 5-6/63

M
mečovka trpasličí 11-12/24
mořani a okáči 3-4/46
mořská řasa Ualonia macrophysa 9-10/45

N
náletový hmyz 5-6/26
Natrix natrix 3-4/68
Nemoci sladkovodních akvarijních ryb:
- část 13 - pokr., ichtyoftirióza 1-2/40
- část 14 - pokr. 3-4/36
- část 15 - pokr., trichodinóza, kryptobióza 5-6/36
- část 16 - pokr., ichtyobodóza 5-6/38
- část 17 - pokr., tetrahymenóza 9-10/36
Neoheterandria elegans 7-8/14
Neolamprologus longicaudatus 11-12/14
Neonově zářící jihoamerické tetry 9-10/4
novoguinejský scink 11-12/64

O
okounek trpasličí 7-8/36
Orthriophis moellendorffi 1-2/60, 9-10/57
ostenec trnitý 9-10/45

P
pahroznýšek skvrnitý 11-12/55
Pachyhynobius shangchengensis 9-10/12
pamlok henanský 9-10/12
pancéřníčci 1-2/14
Pangasius sutchi 7-8/25
Paracheirodon innesi 5-6/8, 9-10/4
parmička nádherná 11-12/4
- Schwanenfeldova 7-8/22
parmičky - viz kaprovité rybky
perličky ze světa 9-10/37, 11-12/35
perlovka rudá 9-10/24
Phaeophilacris bredoides 1-2/70
Phalloceros caudimaculatus reticulatus 9-10/16
Phractocephalus hemioliopterus 5-6/28
Physignathus cocincinus 11-12/56
plata skvrnitá 1-2/17
Poecilia sphenops 7-8/28
Pogona vitticeps 9-10/62
Priapella intermedia 1-2/17
Puntius 'Barbus' conchonius 11-12/4
Půl století akvaristiky - akvarijní nádrže 1-2/31
- čistíme sklo nádrže 3-4/33
- granulovaná hnojiva pro akvarijní rostliny 9-10/31
- lov a transport akv. a ter. živočichů 11-12/32
- měření teploty v teráriu 5-6/31
- nezmar 3-4/33, 9-10/31
- ochrana akvárií proti korozi 3-4/32
- použití uhlí v akváriu 9-10/31
- proč vzduchujeme, filtrujeme a osvětluje­me? 3-4/32
- vodní housenky 7-8/32

R
raci - feromony 11-12/20
rákosnička Mitchellova 9-10/66
Rana temporaria 7-8/68
Rhinecanthus aculeatus 9-10/45
Rhodinocentrus omatus 7-8/26
Rhynchophis boulengeri 3-4/48

S
Sagittaria - šípatky 11-12/28
Sarcophyton ehrenbergi 1-2/46
- trochiliophorum 1-2/46
scink šalomounský 7-8/67
Selekce a reprodukce v populacích akv. ryb 9-10/32
siamská dvojčata 7-8/13
Skiffia bilineata 3-4/4
skokan hnědý 7-8/68
skvrnivec žlutý 11-12/18
soutěž AT - otázky 1-2/37, 3-4-37, 5-6/33, 7-8/33, 9-10/40, 11-12/36
soutěž AT - výsledky 3-4/40
soutěž chovatelů živ. ryb 2006 3-4/31
stabilimentum 5-6/70
Steatocranus casuarius 3-4/26

Š
šípatkovec zobanitý 9-10/46
šípatky 11-12/28
štikovec žraločí 7-8/25
štíři 3-4/64
švábi 3-4/66
- fejeton 5-6/41

T
tarbík - sexuální fakíři 7-8/54
tetra neonová 9-10/4
- neonová (závojová) 5-6/8
- skvělá 3-4/24
Thorichthys 5-6/4
Trachemys scripta elegans 5-6/56
Tribolonotus gracilis 11-12/64
Tridacna maxima 11-12/45
Trichogaster leeri 5-6/44
trnorep africký 7-8/48
Tropidophis melanurus 11-12/55

U
Uromastyx acanthinurus 7-8/48
užovkovitý had Hydrodynastes gigas 7-8/53
užovky 1-2/60
užovka nosatá 3-4/48
- obojková 3-4/68
- stromová 7-8/64

V
Valonia macrophysa 9-10/45
varovné signály živočichů 1-2/58
Vipera aspis francisciredi 5-6/48
- radei 11-12/60
- wagneri 3-4/47
výstava - Rychnov n/K 3-4/19
výživa akvarijních ryb 1-2/24

X
Xiphophorus maculatus 1-2/17
- pygmaeus 11-12/24

Z
Začínáme s akvaristikou / zakládáme akvárium:
- 7 - Akvarijní ryby a rostliny 1-2/36
- 8 - Vzhled akvária (design) 3-4/34
- 9 - Kde a jak získat odpovědi na akv. otáz­ky 5-6/34
- 10 - Akvarijní etika 7-8/34
- 11 - Je akvárium vězením? 9-10/34
- 12 - Akvárium v rodině 11-12/38
Začínáme s teraristikou / úvod do teraris­tiky:
- 7 - Kameny, úkryty a voda v teráriu 1-2/42
- 8 - Akvaterárium 3-4/42
- 9 - Rostliny v teráriu 5-6/42
- 10 - Krmení hmyzem 7-8/42
- 11 - Krmení obratlovci 9-10/42
- 12 - Krmení všežravců a býložravců 11-12/42
Zamenis longissimus 7-8/64
Zanclus cornutus 1-2/23
zéva velká 11-12/45
zmije arménská 11-12/60
- gabunská 9-10/49
- rohatá 3-4/55
- Wagnerova 3-4/47
- západní / jurská / skvrnitá 5-6/48

Ž
želva nádhemá 5-6/56
želvy 1-2/66
živorodka modrooká 1-2/17
- skvrnitá 9-10/16
- sličná 7-8/14
živorodky rodu Jenynsia 5-6/20


AKVÁRIUM TERÁRIUM 2006


AKVÁRIUM

Artim M.: Chov drobnoústky pruhované, Nannostomus beckfordi (Günther, 1872) 5-6/8
Artim M.: Tetra černopruhá, Hyphessobrycon scholzei (Ahl, 1937) 11-12/8
Blaško R.: Poohlédnutí za výstavou 1-2/26
Blaško R.: 5. Výstava akvarijních ryb - Hradec Králové 7-8/24
Boudný S.: Individuální importy - Melanotaenia irianjaya (Allen, 1985) 1-2/24
Boudný S.: Individuální importy - Melanotaenia kamaka (Allen&Renyaan, 1996) 11-12/26
Drtil J., Kořínek M., Richter L.: Mořská akvária v Zoo Olomouc 11-12/20
Dvořák P.: Echinodorus cv. "Indian Red" 9-10/28
Eliáš J.: Chovatelská forma "Hongkong" parmičky čtyřpruhé, Puntius ´Barbus´ tetrazona 7-8/4
Eliáš J.: Moje setkání s tetrou neonovou 9-10/12
Eliáš J.: Redang tečkopruhý, Cyclocheilichthys apogon (Cuvier&Valenciennes, 1842) 11-12/12
Eliáš J.: Tetra císařská, Nematobrycon palmeri (Eigenmann, 1911) 1-2/10
Eliáš J.: Tetra dlouhoploutvá (Brycinus longipinnis) 5-6/30
Eliáš J.: Závojnatka čínská (Carassius auratus var. bicaudatus) 7-8/21
Frank S.: Bradáč šupinoploutvý a klipka praporková 1-2/44
Frank S.: Čtverzubec ježatý a ostenec arabský 3-4/45
Frank S.: Dotaz: Kapřivci 11-12/28
Frank S.: Dotaz: Řasy 7-8/34
Frank S.: Jak ovlivňují živod ryb chloridy a jak je jednoduše stanovíme? 11-12/16
Frank S.: Ještě jednou gupa či živorodka Endlerova 11-12/44
Frank S.: Jihoameričtí halančíci s dlouhou diapauzou vývoje jiker 1-2/18
Frank S.: Kněžík Klunzingerův a útesník indopacifický 9-10/45
Frank S.: Krunýřovec modrý napadený bičivkou čilou 5-6/33
Frank S.: Maličké razbory rodu Boraras 5-6/16
Frank S.: Málo známá hlavačka Glehova 7-8/22
Frank S.: Netopýrník skvrnoocasý 11-12/47
Frank S.: Rournatec velkolepý a rournatec vějířový 1-2/48
Frank S.: Severoamerická střevlice vydří v evropském akváriu 1-2/22
Frank S.: Štětičkovec Forsterův 7-8/45
Frank S.: Význam elektrické vodivosti pro život a chov ryb 9-10/18
Frank S.: Zapomenutí gavúnci a pagavúnci? 1-2/4
Frank S.: Známá neznámá kráska z Bornea 3-4/26
Frank S.: Žahavka rozvětvená a laločnice Klunzingerova 7-8/47
Kadlec J.: Znáte je? Halančíci 3-4/47
Lipavský V.: Začínáme s krunýřovci 9-10/22
Macenauer J.: Sladkovodní krevetky v akváriu 3-4/13
Macenauer J.: Tajemná "sněhová koule" či amazonský krunýřovec? 1-2/6
Májsky J.: Aquarium de Valencia ve Venezuele 3-4/20
Májsky J.: Jeseter malý v akváriu 1-2/46
Májsky J.: Mít na hlavě hrb je "in" 5-6/4
Májsky J.: Modráska srdčitá (Pontederia cordata) 11-12/46
Májsky J.: Tokozelka blankytná, jedna z vodních hyacintů 7-8/30
Májsky J.: Vaječný žloutek, krmivo pro rybí potěr? 9-10/30
Májsky J.: Využití plovoucích rostlin z naší přírody v akvaristice 5-6/46
Májsky J., Slaboch R.: Rybí ráj v argentinském meziříčí 11-12/4
Májsky J., Slaboch R.: Za rybami do Chaca Central na dolním toku Rio Paraguay 9-10/4
Novotný L.: Choroby oka u ryb 3-4/10
Oplt J.: Chov některých druhů akvarijních ryb ve venkovních nádržích 5-6/24
Plíhal J.: Živorodky druhu Xiphophorus variatus a jejich chov 7-8/18
Pojar I.: Zakládáme akvárium 1-2/38, 3-4/36, 5-6/36, 7-8/36, 9-10/36, 11-12/34
Policar T., Hartvich P.: Akvaristika ve vysokoškolské výuce 3-4/33
Půl století akvaristiky:
- Houba J.: O způsobu krmení akvarijních rybek 1-2/31
- Kapler O.: Mé zkušenosti s našimi rybami v akváriu 9-10/32
- Šupčík M.: 1959 - Nové tvary akvarijních nádrží 5-6/31
- Vrba M.: Ekologicky správné akvárium 11-12/32
- Vybulka V.: O krmení živorodek 3-4/31
- Zukal R.: Akvárium, provoz a údržba 7-8/32
Rejfíř J.: Prevence nemocí sladkovodních akvarijních ryb 1-2/36, 3-4/38, 5-6/38, 7-8/38, 9-10/38, 11-12/36
Slaboch R.: Méně známé ampulárie 7-8/12
Slaboch R.: Návštěva u chovatele 5-6/44
Šetlíková I., Frank S.: Trubkotlamky, parmice a hvězdice 9-10/46
Xaver J., Eliáš J.: Rozmnožování gavúnečka celebeského, Marosatherina ladigesi (Ahl, 1936) 3-4/4
Žižka Z.: Život ve Středozemním moři u pobřeží Costa Brava 5-6/18

TERÁRIUM

Bambousek P.: Putování přírodou latinské ameriky (2) 1-2/50
Bambousek P.: Úspěšný chov hypomelanické formy hroznýše královského (Boa constrictor) 5-6/48
Dostál J.: Dva kokony od Psalmopoeus cambridgei (Pocock, 1895) 7-8/66
Hrdina V., Patočka J., Měrka V., Hrdina R., Martinec Z.:
- Hadi čeledi zemězmijovitých (Atractaspididae) - Složení a účinky jejich jedů 5-6/62
Jablonski D.: Národní park Paklenica, herpetologický klenot Chorvatska 5-6/53
Jandzík D.: Černobílá užovka červená, Pantherophis guttatus (Linnaeus, 1766) 7-8/57
Jandzík D.: Jak je to s rodem Elaphe 9-10/50, 11-12/58
Jiroušek V.: Bojga zlatá (Chrysopelea ornata ornatisima) 5-6/65
Jiroušek V.: Scink uťatý, Trachydosaurus rugosus (Gray, 1825) 1-2/60
Kocourek I.: Chov užovky proužkované (Thamnophis sirtalis) 1-2/68
Kocourek I.: Smaragdový skvost z Balkánu - Lacerta trilineata (Bedriaga, 1886) 5-6/66
Kocourek I.: Had se špatnou pověstí, štíhlovka balkánská (Hierophis gemonensis) 9-10/66
Kocourek I.: Vivária v Alpenzoo Innsbruck 3-4/70
Küper V.: Zelená stromová krajta, Morelia viridis 7-8/60
Malohlava V.: Exotičtí motýli u nás 1-2/55
Pecina P.: Křižáci rodu Argiope v přírodě a v insektáriu 3-4/60
Pecina P.: Líhnutí lišaje šeříkového 5-6/68
Poulíček M.: Africký gekon s plovacími blánami 3-4/48
Procházka M.: Chov a rozmnožení krokodýla kubánského (Crocodylus rhombifer) v teráriu 9-10/58, 11-12/54
Smrček M., Moucha P.: Australský vodní varan, Varanus mertensi 7-8/48
Šmek P.: Gekon zední, Tarentola mauritanica 11-12/67
Velechovský M.: Chov stonohy (Scolopendra sp.) v láhvi 9-10/62
Velechovský M.: Jak na želvy? 3-4/64
Velechovský M.: Kuňka žlutobřichá 9-10/68
Velechovský M.: Ropucha obecná, Bufo bufo 3-4/56
Velechovský M.: Skokan štíhlý 7-8/68
Velechovský M.: Záchranné stanice 1-2/64
Vergner I.: Úvod do teraristiky 1-2/41, 3-4/42, 5-6/42, 7-8/42, 9-10/42, 11-12/42
Zelinka J.: Agama hardún, Laudakia stellio 9-10/48
Zelinka J.: Porod zmije růžkaté v teráriu 11-12/48

REJSTŘÍK

A
Abudefduf vaigiensis 9-10/45
Acipenser ruthenus 1-2/46
agama hardún 9-10/48
ampulárie 7-8/12
Argiope 3-4/60
Arothron hispidus 3-4/45

B
Baryancistrus sp. 1-2/6
bičivka čilá 5-6/33
Boa constrictor Salmon hypo 5-6/48
bojga zlatá 5-6/65
Bombina variegata 9-10/68
Boraras 5-6/16
bradáč šupinoploutvý 1-2/44
Brycinus longipinnis 5-6/30
Bufo bufo 3-4/56

C
Carassius auratus var. bicaudatus 7-8/21
Caridina 3-4/13
cestopisy:
- Putování přírodou Latinské Ameriky (2) 1-2/50
- Aquarium de Valencia ve Venezuele 3-4/20
- Vivária v Alpenzoo Innsbruck 3-4/70
- Život ve Středozemním moři u pobřeží Costa Brava 5-6/18
- Národní park Paklenica 5-6/53
- Rybí ráj v argentinském Meziříčí (Entre Rios) 11-12/4
- Za rybami do Chaca Central 9-10/4
Crocodylus rhombifer 9-10/58, 11-12/54
Cryptobia iubilans 5-6/33
Cyclocheilichthys apogon 11-12/12
Cyprinodontidae 1-2/18
čtverzubec ježatý 3-4/45

D
Dendronephtya klunzingeri 7-8/47
dotazy čtenářů:
- řasy 7-8/34
- parazit v zahradním jezírku (kapřivci) 11-12/28
drobnoústka pruhovaná 5-6/8

E
Echinodorus cv. „Indian Red" 9-10/28
Eichhornia azurea 7-8/30
Elaphe - taxonomie rodu 9-10/50, 11-12/58

F
fejeton:
- Pandinus imperator 1-2/40
- Fretka 3-4/41
- Havran 5-6/41
- Kam s ním? 7-8/41
- Štír ve van ě 9-10/41
- O včelách 11-12/41

G
gavúnek celebeský 1-2/4, 3-4/4
gekon zední 11-12/67
gekoni 3-4/48

H
hadi (složení a účinky jedů) 5-6/62
halančíci 1-2/18, 3-4/47
Hierophis gemonensis 9-10/66
hlavačka Glehnova 7-8/22
hrbohlavci 5-6/4
hroznýš královský 5-6/48
hvězdice 9-10/46
Hyphessobrycon scholzei 11-12/8

CH
Chaetodon auriga 1-2/44
chloridy - jak ovlivňují život ryb 11-12/16
chov akvarijních ryb ve venkovních nádržích 5-6/24
Chrysopelea ornata ornatisima 5-6/65

I
Individuální importy:
- Melanotaenia irianjaya 1-2/24
- Melanotaenia kamaka 11-12/26

J
jeseter malý 1-2/46
ještěrka balkánská 5-6/66

K
kapřivci v zahradním jezírku 11-12/28
klipka praporková 1-2/44
kněžík Klunzingerův 9-10/45
knihy:
- Učebnice hydrobiologie 5-6/34
- Želvy v přírodě a v péči člověka 5-6/40
krajta zelená 7-8/60
krevetky sladkovodní 3-4/13
krmivo - vaječný žloutek 9-10/30
krokodýl kubánský 9-10/58, 11-12/54
krunýřovci 9-10/22
krunýřovec LDA 33 1-2/6
- modrý 5-6/33
křižáci 3-4/60
kuňka žlutobřichá 9-10/68

L
Lacerta trilineata 5-6/66
laločnice Klunzingerova 7-8/47
Laudakia stellio 9-10/48
lišaj šeříkový 5-6/68

M
Marosatherina ladigesi 3-4/4
Melanotaenia kamaka 11-12/26
Melanotaenia irianjaya 1-2/24
Milepora dichotoma 7-8/47
Morelia viridis 7-8/60
mořská akvária v ZOO Olomouc 11-12/20
motýli 1-2/55

N
Nannobrycon eques 5-6/8
Nannostomus beckfordi 5-6/8
- marginatus 5-6/8
Návštěva u chovatele 5-6/44
Nematobrycon palmeri 1-2/10
nemoci akvarijních ryb:
- achlyóza 5-6/38
- bakteriální onemocnění žaber 3-4/38
- branchiomykóza 5-6/38
- erytrodermatitida ryb 1-2/36
- hexamitóza 7-8/38, 9-10/38
- kolumnaróza 3-4/38
- mykobakterie 3-4/40
- nemoci oka 3-4/10
- piscinoodinióza 11-12/36
- plísně 5-6/38
- protozoóza 7-8/38
- saprolegnióza 5-6/38
- spironukleóza 7-8/38, 9-10/38
- tu­berkulóza 3-4/39
netopýrník skvrnoocasý 11-12/47
Notropis lutrensis1-2/22
- hypselonotus 1-2/22

O
ostenec arabský 3-4/45

P
pagavúnek malý 1-2/4
Palmatogecko rangei 3-4/48
Pantherophis guttatus 7-8/57
Paracirrhites forsteri 7-8/45
Paracheirodon innesi 9-10/12
parmice 9-10/46
parmička čarodějnokruhá 3-4/26
- čtyřpruhá 7-8/4
Perccottus glehni 7-8/22
Platax teira 11-12/47
Poecilia wingei 11-12/44
Pomacea canaliculata 7-8/12
Pontederie cordifolia 11-12/46
pontederie srdčitolistá 11-12/46
Psalmopoeus cambridgei 7-8/66
Pseudanthias squamipinnis 1-2/44
Pseudomugil signifer 1-2/4
Puntius tetrazona 7-8/4
Puntius rhomboocellatus 3-4/26

R
Rana dalmatina 7-8/68
razbory 5-6/16
redang tečkopruhý 11-12/12
Rhinecanthus assasi 3-4/45
ropucha obecná 3-4/56
rostliny v akvaristice 5-6/46
rournatec velkolepý 1-2/48

S
Sabellastarte magnifica 1-2/48
scink uťatý 1-2/60
Scolopendra sp. 9-10/62
sklípkani 7-8/66
skokan štíhlý 7-8/68
Sphinx ligustri 5-6/68
stonohy 9-10/62
střevlice dlouhopruhá 1-2/22
šípatkovec 9-10/28
štětičkovec Forsterův 7-8/45
štíhlovka balkánská 9-10/66

T
Tarentola mauritanica 11-12/67
Telmatherina ladigesi 1-2/4
tetra císařská 1-2/10
- černopruhá11-12/8
- dlouhoploutvá 5-6/30
- královská 1-2/10
- neonová 9-10/12
Thalassoma klunzingeri 9-10/45
Thamnophis sirtalis 1-2/68
tokozelka blankytná 7-8/30
Trachydosaurus rugosus 1-2/60
trubkotlamky 9-10/46

U
útesník indopacifický 9-10/45
užovka červená 7-8/57
- proužkovaná 1-2/68
užovky rodu Elaphe 9-10/50

V
varan Mertens ův 7-8/48
Varanus mertensi 7-8/48
Vipera ammodytes 11-12/48
vodivost vody 9-10/18
výstava akvarijních ryb
- Hradec Králové 7-8/24
- Rychnov nad Kněžnou 1-2/26

X
Xiphophorus variatus 7-8/18

Z
Z historie naší akvaristiky:
- O způsobu krmení akvarijních rybek 1-2/31
- O krmení živorodek 3-4/31
- Nové tvary akvarijních nádrží 5-6/31
- Akvárium, provoz a údržba 7-8/32
- Mé zkušenosti s našimi rybami v akváriu 9-10/32
- Ekologicky správné akvárium 11-12/31
- Víte že... 11-12/33
Začínáme s akvaristikou:
- Jak začít 1-2/38
- Stojan,technika 3-4/36
- Voda, teplota, plynný obsah 5-6/36
- Nemoci 7-8/36
- Výživa ryb 9-10/36,11-12/36
Začínáme s teraristikou:
- Smysl vivaristiky, terárium 1-2/41
- Vytápění a regulace teploty v teráriu 3-4/42
- Větrání a regulace vlhkosti 5-6/42
- Osvětlení v teráriu 7-8/42
- Ultrafialové záření v teraristice 9-10/42
- Substrát, dekorace stěn a větve v teráriu 11-12/42
záchranné stanice 1-2/64
závojnatka čínská 7-8/21
zemězmijovití 6-5/62
zmije růžkatá 11-12/48
žahavka rozvětvená 7-8/47
želvy 3-4/64
živorodka Endlerova 11-12/44
živorodky 7-8/18


AKVÁRIUM TERÁRIUM 2005


AKVÁRIUM

Artim M.: Tetra diamantová, Moenkhausia pittieri (Eigenmann, 1920) 9-10/6
Boudný S.: Individuální importy - Betta prima (Kottelat, 1994) 9-10/24
Boudný S.: Individuální importy - Melanotaenia splendida inornata "Blyth River" (Castelnau, 1875) 5-6/17
Boudný S.: Individuální importy - Parosphromenus deissneri (Bleeker, 1859) 11-12/24
Boudný S., Frank S.: Lymfosystóza - infekčnost a možnost léčení 11-12/46
Cajthaml P.: Neznámý Pseudohemiodon thorectes 7-8/8
Dirlbek K.: Zapomínaný druh akvarijních ryb - živorodka jednoskvrnná kropenatá, Phalloceros caudimaculatus 7-8/31
Eliáš J.: Čichavec líbající, Helostoma temminckii (Cuvier&Valenciennes, 1831) 5-6/31
Eliáš J.: Drahokamy Jižní Ameriky v našich akváriích - tetra žhavá, Hemigrammus erythrozonus (Durbin, 1909) 11-12/4
Eliáš J.: Plata skvrnitá, Xiphophorus maculatus 7-8/15
Eliáš J.: Perleťovka čertovská (Satanoperca jurupari) 9-10/14
Eliáš J.: Perleťovka surinamská (Geophagus surinamensis) 1-2/27
Eliáš J.: Raci sladkých vod 1-2/44
Eliáš J.: Rájovec dlouhoploutvý obývá sladkovodní akvária téměř 150 let 1-2/18
Eliáš J.: Rybka pro společenské nádrže - parmička perleťová, ´Barbus´ oligolepis (Bleeker, 1853) 1-2/4
Eliáš J.: Tetra vláknoploutvá, Prionobara filigera (Cope, 1870) 5-6/4
Farkaš M.: Novinka - sevelie pruhovaná, Sewellia lineolata (Valenciennes, 1846) 11-12/43
Frank S.: Dva nejznámější a nejkrásnější pomci 9-10/16
Frank S.: Co je to diplostomóza či proalarióza? 9-10/30
Frank S.: Co jsou to pigmenty a co je albinismus, albinoidismus a xantorismus ryb? 5-6/12
Frank S.: Čolek horský v Brdech 5-6/28
Frank S.: Fantom růžový (Hyphessobrycon roseus syn. Megalamphodus) 3-4/30
Frank S.: Hypseleotris compressa (Krefft, 1864) - Chovatelská záhada nebo jen nezájem akvaristů? 5-6/25
Frank S.: Karas zlatý contra závojnatka 7-8/18
Frank S.: Krasavci vysychajících a nevysychajících vod 7-8/4
Frank S.: Koljuška tříostná v akváriu (Gasterosteus aculeatus) 1-2/25
Frank S.: Lukálie pestroploutvá v přírodě a v akváriu - Lucania goodei (Jordan, 1879) 11-12/13
Frank S.: Perutýn žoldnéř 9-10/43
Frank S.: Slasti a strasti s chovem razbory perleťové - Rasboroides (= Rasbora) vaterifloris 9-10/4
Frank S.: Staronoví malí ostnáči čeledi Badidae 7-8/10
Frank S.: Také vás zlobí v akváriu "krásné" rozsivky? 3-4/37
Frank S.: Tetra perleťová (Nematobrycon lacortei) 3-4/16
Frank S.: Tetra Weitzmanova (Poecilocharax weitzmani) 1-2/16
Frank S., Eliáš J.: Parmička dvojskvrnná, ´Barbus´ bimaculatus (Bleeker, 1864) 7-8/20
Harvánek F.: Návštěva u firmy TOMI - písek 1-2/26
Hudec J.: Odchov potěru čichavce zakrslého (Colisa lalia) 11-12/28
Kadlec J.: Znáte je? Halančíci 1-2/15, 3-4/24
Krček K.: Nový ozonizátor z Číny a používání ozónu 9-10/32
Krček K.: Z historie naší akvaristiky 1-2/38, 3-4/40, 5-6/36, 7-8/38, 9-10/34, 11-12/34
Lahoda V.: Leknín lotosovitý japonský, Nymphaea lotus cv. japonicus 7-8/30
Lipavský V.: České chovatelské formy krunýřovců 5-6/14
Lipavský V.: Krunýřovec panamský, Sturisoma panamense (Eigenmann, 1889) 7-8/28
Litomiský O.: Problémy s kryptokorynami 7-8/33
Litomiský O.: Spolužití ryb na Trinidadu 11-12/16
Lohniský K.: Významné životní jubileum Stanislava Franka 3-4/31
Macenauer J.: Modrý rak floridský, Procambarus alleni (Faxon, 1884) 9-10/18
Macenauer J.: Nový atraktivní krunýřovec Otocinclus cocama 11-12/44
Macenauer J.: Znáte je? Krunýřovci 5-6/26
Májsky J.: Obr mezi labyrintkami gurama velká 5-6/10
Májsky J.: Piskoř pruhovaný, Misgurnus fossilis (Linnaeus, 1758) 7-8/17
Májsky J.: Sumeček americký, Ictalurus nebulosus (Le Sueur, 1819) 7-8/26
Májsky J.: Věčné pravdy neexistují ani v akvaristice 3-4/14
Májsky J.: Tokozelka nadmutá v přírodě i kultuře 5-6/30
Májsky J.: Život zrozený v láhvi - Ancistrus "gold" 9-10/26
Májsky J., Slaboch R.: Ometepe - ostrov dvou sopek 3-4/10
Mžourek P.: Soutěž AkvaristaFoto 5-6/29
Oplt J.: Chov závojnatek z pohledu rizikových faktorů 1-2/28
Palička J.: Tetra rostlinožravá (Metynnis hypsauchen) 3-4/33
Plíhal J.: Pestřenec proužkovaný (Neolamprologus multifasciatus) 11-12/30
Prokš M.: Kardinálka čínská (Tanichthys albonubes) 3-4/18
Reichard M.: Ryby mexického jezera Bacalar 1-2/10
Rejfíř J.: Prevence nemocí sladkovodních ryb 1-2/35, 3-4/34, 5-6/32, 7-8/36, 9-10/37, 11-12/37
Šebela K.: Parmička černoskvrnná, ´Barbus´ filamentosus (Vuvier&Valenciennes, 1842) 3-4/4
Šedivý J.: Kdy na zooplankton aneb lovit ve dne či po setmění? 1-2/32
Šetlíková I.: Bezobratlí živočichové mělčin Egejského a Jónského moře 11-12/18
Šetlíková I.: Korálové mělčiny Bali 5-6/18
Šinal P.: Terčovci celkem jednoduše 3-4/26
Švehla J.: Snadný odchov gavůnka Iriatherina werneri 5-6/24
Vilikus M.: Novinky při chovu terčovců? 3-4/28
Wohlgemuth E.: Okounek terčový, Enneacanthus chaetodon 1-2/24

TERÁRIUM

Balcar M.: Smrt musela počkat, aneb neobvyklý porod mláďat Chamaeleo jacksonii xantholophus 5-6/50
Balej P.: Zmije růžkatá (Vipera ammodytes) - Nedokončený mezidruhový kanibalismus 3-4/66
Bambousek P.: Putování přírodou Latinské Ameriky 11-12/61
Berec M.: Ze života žáby 5-6/66
Berec M.: Ze života želvy 7-8/66
Berec M.: Znáte je? Pralesničky 7-8/56
Brůna J.: Australští gekoni rodu Nephrurus 9-10/64
Brůna J.: Kruhochvost černý (Cordylus niger) v přírodě a teráriu 5-6/64
Brůna J.: Skokan hrabavý, Paxicepahlus adspersus 1-2/54
Brůna J.: Taxonomický přehled, biologie a chov rohatek rodu Ceratophrys (1) 7-8/43, (2) 9-10/58
Gvoždík V.: Zkušenosti s inkubací vajec želv Trachemys scripta elegans 3-4/50
Jandzík D.: Korálovka Nelsonova, Lampropeltis triangulum nelsoni (Blanchard, 1920)
Jandzík D.: Ploskolebec Taylorův v teráriu, Agkistrodon taylori (Burger&Robertson, 1951) 1-2/58
Jandzík D.: Užovka v teráriu, Elaphe climacophora (Boie, 1826) 3-4/44
Jandzík D.: Znáte je? Chřestýši 3-4/57
Jiroušek V.: Bizarní ještěr - moloch ostnitý, Moloch horridus (Gray, 1841) 9-10/56
Jiroušek V.: Kobra středoasijská, Naja oxiana (Eichwald, 1831) 9-10/48
Jiroušek V.: Leguán Ctenosaura similis, hojný ještěr Kostariky 11-12/56
Jiroušek V.: Pagekon řasnatý, Rhacodactylus ciliatus (Guichenot, 1866) 7-8/65
Jiroušek V.: Znáte je? Chameleoni 1-2/64
Kocourek I.: Africký plch v teráriu 1-2/56
Kocourek I.: Černá korálovka v teráriu 7-8/63
Kocourek I.: Zoologická zahrada Emmen 7-8/69
Kočárek P.: Zlatohlávek Glycephana horsfieldi poprvé v chovu 9-10/68
Macenauer M.: Roháč Phalacrognathus muelleri z Austrálie 11-12/53
Májsky J.: Hry lásky šálivé u nefil 7-8/49
Májsky J.: "Ztracený svět" černohorských studní 1-2/70
Mazuch T.: Vzácné endemické zmije Keni 5-6/52
Moulis J., Choutková M.: Karijini - australský národní park 5-6/58
Neumann P.: Další ochov zmije gabunské 1-2/68
Pecina P.: Kobylky rodu Ephippiger v přírodě a insektáriu 9-10/49
Poulíček M.: Chov gekona Nephrurus milii v péči člověka 3-4/53
Roudenský P.: Chov varanů 3-4/58
Smrček M., Moucha P.: Želva uhlířská (Geochelone carbonaria) v Zoo Dvůr Králové 5-6/44
Spalová M.: Zkušenosti s chovem želvy Testudo hermanni 9-10/61
Šandera M.: Umělé zahradní jezírko pro chov obojživelníků 5-6/34
Šimoník J.: Komorská Phelsuma nigristriata - chov a odchov 9-10/70
Tišer J.: Návštěva krokodýli farmy 1-2/66
Toráň M.: Odchov kuňky Bombina orientalis 11-12/68
Toráň M.: Páření sklípkana Chilobrachys huahini (Schmidt&Huber, 1996) 3-4/69
Toráň M.: Planý kokon u sklípkana Tapinauchenius latipes (Ausserer, 1875) 5-6/70
Velechovský M.: Krmení vodních želv kompletními granulovanými krmivy 7-8/58
Velechovský M.: Rosnička zelená 11-12/50
Velechovský M.: Želva Mauremys rivulata 9-10/52
Velechovský M., Pálková K.: ZOO San Diego 3-4/64
Velenský P.: Želvy z Hongkongu po třech letech 1-2/48
Vojtíšek V.: Heterodon nasicus v teráriu (1) 7-8/52, (2) 9-10/44
Vondrášek P.: Strašilky rodu Haaniella 7-8/46
Vondrášek P.: Znáte je? Strašilky 5-6/57
Zelinka J.: Opakované rozmnožení krokodýlů čelnatých v paneláku 3-4/60

REJSTŘÍK

A
Agkistrodon taylori 1-2/58
Ancistrinae gen. sp. L200 5-6/26
Ancistrus 5-6/14, 9-10/26
Aphyosemion 7-8/4
- alpha 3-4/25
- hera 3-4/24
Astacus astacus 1-2/44

B
Barbus bimaculatus 7-8/20
- filamentosus 3-4/4
- oligolepis 1-2/4
beta-tlamovec 9-10/24
Betta prima 9-10/24
bezobratlí moře 11-12/18
Bitis gabonica rhinoceros 1-2/68
Bombina orientalis 11-12/68
Bradypodion fischeri 1-2/64

C
Callopanchax monroviae 3-4/24
Carassius auratus 7-8/14
Ceratophrys (rod) 7-8/43, 9-10/58
cestopisy:
- Karijini - australský nár. park 5-6/58
- Korálové mělčiny Bali 5-6/18
- Ometepe, ostrov dvou sopek 3-4/10
- Putování přírodou Latinské Ameriky 11-12/61
- Ryby mexického jezera Bacalar 1-2/10
- Vzácné endemické zmije Keni 5-6/52
- „Ztracený svět“ černohorských studní 1-2/70
Colisa lalia 11-12/28
Cordylus niger 5-6/64
Cryptocoryne (rod) 7-8/33
Ctenosaura similis 11-12/56
čichavec líbající 5-6/31
- zakrslý 11-12/28
čolek horský 5-6/28

D
Dario dario 7-8/10
Dendrobates azureus 7-8/56
- tinctorius 7-8/56
Dianema urostriata 9-10/15
diplostomóza 9-10/30
drobnoústka trpasličí Mortenthalerova 11-12/49

E
Eichhornia crassipes 5-6/30
Elapbe climacophora 3-4/44
Enneacanthus chaetodon 1-2/24
Ephippiger (rod) 9-10/49
Extatosoma tiaratum 5-6/57

F
fantom růžový 3-4/30
fejeton:
- Had 7-8/41
- Pavouk 11-12/41
- Svržení samovládce 5-6/41
Fundulopanchax oeseri 3-4/25
- robertsoni 3-4/25
Furcifer oustaleti 1-2/65

G
Gasterosteus aculeatus 1-2/25
gavůnek Wernerův 5-6/24
gekoni 3-4/53, 9-10/64,70
Geochelone carbonaria 5-6/44
-radiata 7-8/66, 11/12/1
Geophagus surinamensis 1-2/27
Glycyphana horsfieldi 9-10/68
Graphiurus murinus 1-2/56
gurama velká 5-6/10

H
Haaniella (rod) 7-8/46
halančíci 1-2/15, 3-4/24, 7-8/4
Helostoma temminckii 5-6/31
Hemigrammus erythrozonus 11-12/4
Heterodon nasicus 7-8/52, 9-10/44
Heteropteryx dilatata 5-6/57
historie akvaristiky 1-2/38, 3-4/40, 5-6/36, 7-8/38, 9-10/34, 11-12/34
hlavačky 5-6/25
Hyla arborea 11-12/50
Hyphessobrycon roseus 3-4/30
Hypseleotris compressa 5-6/25

CH
Chamaeleo d. dilepis 1-2/65
- jacksonii xantholophus 5-6/50
- melleri 1-2/65
- montium 1-2/64
chameleon Fišerův 1-2/64
- horský 1-2/64
- Jacksonův 5-6/50
- límcový 1-2/65
- Mellerův 1-2/65
- obrovský 1-2/65
Chilobrachys huahini 3-4/69
Chondropython viridis 3-4/65
chřestýš Klauberův 3-4/57
chřestýšek tmavý 3-4/57

I
Ictalurus nebulosus 7-8/26
individuální importy 5-6/17, 9-10/24, 11-12/24
Iriatherina werneri 5-6/24

K
karas zlatý 7-8/18
kardinálka čínská 3-4/18
kobra středoasijská 9-10/48
kobylky 9-10/49
koljuška třiostná 1-2/25
korálovka černá 7-8/63
- Nelsonova 1-2/67
krajta zelená 3-4/65
krokodýl čelnatý 3-4/60
krokodýlí farma 1-2/66
kruhochvost černý 5-6/64
krunýřovec 5-6/14,26, 7-8/8,28, 9-10/26
- kokama 11-12/44
- panamský 7-8/28
kryptokoryny 7-8/33
kuňka východní 11-12/68

L
Lampropeltis getula nigrita 7-8/63
- triangulum nelsoni 1-2/67
leguáni 11-12/56
leknín lotosovitý japonský 7-8/30
Lucania goodei 11-12/13
lukánie pestroploutvá 11-12/13
lymfocystóza 11-12/46

M
Macropodus opercularis 1-2/18
Mauremys rivulata 9-10/52
Melanotaenia splendida inornata 5-6/17
Metynnis hypsauchen 3-4/33
Misgurnus fossilis 7-8/17
Moenkhausia pittieri 9-10/6
Moloch horridus 9-10/56
moloch ostnitý 9-10/56

N
Naja oxiana 9-10/48
Nannostomus marginatus mortenthaleri 11-12/49
nefily 7-8/49
Nematobrycon lacortei 3-4/16
nemoci ryb 1-2/35, 3-4/34, 5-6/32, 7-8/36, 9-10/37, 11-12/37
Neolamprologus multifasciatus 11-12/30
Nephila (rod) 7-8/49
Nephrurus (rod) 9-10/64
- milii 3-4/53
Nothobranchius (rod) 7-8/4
- neumanni 1-2/15
Nymphaea lotus cv. japonicus 7-8/30

O
obojživelníci 5-6/34
odchov ryb 3-4/14
okounek terčový 1-2/24
Osphronemus goramy 5-6/10
Osteolaemus tetraspis 3-4/60
ostnáči 7-8/10
Otocinclus cocama 11-12/44
ozonizátor 9-10/32

P
pagekon řasnatý 7-8/65
Panaqolus albomaculatus „red spoted“ LDA 31 5-6/26
pancéřníček ocasopruhý 9-10/15
parmička dvojskvrnná 7-8/20
- černoskvrnná 3-4/4
- perleťová 1-2/4
Parosphromenus deissneri 11-12/24
perleťovka čertovská 9-10/14
- surinamská 1-2/27
perutýn žoldnéř 9-10/43
pestřenec proužkovaný 11-12/30
Phalacrognathus muelleri 11-12/53
Phalloceros caudimaculatus 7-8/31
Phelsuma nigristriata 9-10/70
pigment 5-6/12
piskoř pruhovaný 7-8/17
plata skvrnitá 7-8/15
plch africký 1-2/56
ploskolebec Taylorův 1-2/58
plži Gastropoda 7-8/27
Poecilocharax weitzmani 1-2/16
Pomacanthus annularis 9-10/16
- imperator 9-10/16
pomec císařský 9-10/16
- prstenčitý 9-10/16
pralesničky 7-8/56
Prionobrama filigera 5-6/4
proalarióza 9-10/30
Procambarus alleni 9-10/18
Pseudohemiodon thorectes 7-8/8
Pterois miles 9-10/43
Pyxicephalus adspersus 1-2/54

R
raci 1-2/44, 9-10/18
rájovčík Deissnerův 11-12/24
rájovec dlouhoploutvý 1-2/18
Rasboroides (Rasbora) vaterifloris 9-10/4
razbora perleťová 9-10/4
Rhacodactylus ciliatus 7-8/65
roháči 11-12/53
rohatky 7-8/43, 9-10/58
rosnička zelená 11-12/50
rozsivky 3-4/37

S
Satanoperca jurupari 9-10/14
Scriptaphyosemion brueningi 1-2/15
sevelie pruhovaná 11-12/43
Sewellia lineolata 11-12/43
Sistrurus miliarius barbouri 3-4/57
sklípkani 3-4/69, 5-6/70
skokan hrabavý 1-2/54
soutěže chovatelů 1-2/40, 3-4/39, 7-8/40, 9-10/40
spolužití ryb 11-12/16
strašilky 5-6/57, 7-8/46
Sturisoma panamense 7-8/28
sumeček americký 7-8/26
Symphysodon aequifasciatus 3-4/26,28

T
Tanichthys albonubes 3-4/18
Tapinauchenius latipes 5-6/70
terčovci 3-4/26,28
Testudo hermanni 9-10/61
tetra diamantová 9-10/6
- perleťová 3-4/16
- rostlinožravá 3-4/33
- vláknoploutvá 5-6/4
- Weitzmanova 1-2/16
- žhavá 11-12/4
tokozelka nadmutá 5-6/30
Trinidad 11-12/16
Triturus alpestris 5-6/28

U
užovka 3-4/44

V
varani 3-4/58
Vipera ammodytes 3-4/66

X
Xiphophorus maculatus 7-8/15

Z
závojnatky 1-2/28, 7-8/18
zlatohlávek 9-10/68
zmije 5-6/52
zmije gabunská 1-2/68
- růžkatá 3-4/66
zoo Emmen 7-8/69
- San Diego 3-4/64
zooplankton 1-2/32
žáby 5-6/66, 11-12/68
želva paprsčitá 11-12/1, 7-8/66
- uhlířská 5-6/44
- vodní 7-8/58
- zelenavá 9-10/61
želvy 1-2/48, 3-4/50, 7-8/66, 9-10/52
živorodka jednoskvrnná 7-8/31


AKVÁRIUM TERÁRIUM 2004


AKVÁRIUM

Arndt H.: Bojovnice pestrá 3/22
Boudný S.: Album akva
- Betta dimidiata 3/35
Boudný S.: Individuální importy ryb
-(2) 4/39
-(3) 6/26
Boudný S.: Individuální importy:
- Glossolepis dorityi, Allen 2001 12/16
- Betta chanoides „Pampang“ 12/17
Bydžovský V.: Pancéřníček Gosseův (Corydoras gossei Nijssen, 1972) 4/29
Bydžovský V.: Pancéřníček leopardí (Corydoras trilineatus Cope, 1872) 9/29
Bydžovský V.: Pancéřníček Sterbův (Corydoras sterbai Knaack, 1962) 10/27
Bydžovský V.: Corydoras cf. aeneus „orange“ aneb Zase na scéně pancéřníček zlatopásý?
Bydžovský V.: Corydoras duplicareus Sands, 1995 11/30
Cajthaml P.: Brazilská perleťovka Geophagus sp. „Pindare“ 4/20
Černý M.: Život v moři kolem Bornea 7/4
Dařbujan H.: Tanganika - splněný sen 4/12
Eliáš J.: Album akva
- Tinca tinca 5/35
- Rhodeus sericeus amarus 5/36
- ‘Barbus‘ fasciolatus 7/35
- Rutilus rutilus 10/35
- Gobio gobio 10/36
Eliáš J: Fotografujeme akvárium 1/8
- (2) 2/8
Eliáš J.: Laetacara curviceps, akara tečkovaná 10/12
Eliáš J.: Dánio zlaté, Danio frankei (syn. Brachydanio frankei) 11/4
Eliáš J., Frank S.: Parmička příčnopruhá Pradhanova, ‘Barbus‘ fasciatus Pradhani (Tilak, 1972) 9/4
Frank S., Eliáš J.: Album akva
- Cottus gobio 1/35
- Esox lucius 1/36
Frank S.: Dotazy 1/39, 2/39, 7/39, 9/39, 10/39, 11/39, 12/30
Frank S.: Pagavúnek conniin, Popondichthys connieae Allen, 1981 2/24
Frank S.: Léčení bakteriálního rozpadu ploutví neonky červené (Paracheirodon axelrodi) 6/48
Frank S.: Cryptoheros nigrofasciatus a jemu příbuzní 11/24
Frank S.: Známá neznámá tetřička dvoupruhá (Phoxinopsis broccae) 12/21
Frank S.: Tlamovec pestrý, Melanochromis auratus (Boulenger, 1897) 12/29
Fusko R.: Moje zkušenosti s líhnutím artemie ALTA ze Sibiře 1/26
Hofmann J.: Album akva
- Osphronemus goramy 3/36
Hofmann J.: Album moře
- Epinephelus flavocaeruleus 1/37
- Bothus lunatus 1/38
- Cantherhines dumerili 2/37
- Plectorhinchus lessonii 2/38
- Acanthurus xanthopterus 3/37
- Neoglyphidodon oxyodon 3/38
- Pseudocolochirus violaceus 4/37
- Macropharyngodon meleagris 4/38
- Apolemichthys xanthurus 5/37
- Dardanus megistos 5/38
- Gnathanodon speciosus 6/37
- Halichoeres hortulanus 6/38
- Dendrochirus biocellatus 7/37
- Enoplometopus sp. 7/38
- Pomacanthus paru 8/37
- Gymnothorax vicinus 8/38
- Lutjanus kasmira 9/37
- Arothron immaculatus 9/38
- Sparus aurata 10/37
- Thalassoma pavo 10/38
- Stenopus hispidus 11/37
- Oblada melanura 11/38
Hofmann J.: Odjinud
- Obsah živin v různých druzích potravy 1/32
- Konchikolní vs. ostrakofilní 1/32
- Opomíjený parmovec 1/33
- Anténovci Brachyrhamdia 1/34
- První z kančíků 2/32
- Málo známá razbora 2/33
- Odchovy cichlidek Apistogramma 2/33
- Nové pohledy na systematiku labyrintek 3/28
- Klipky rodu Heniochus 4/32
- Patnáct let L-kódů 4/33
- Kančík lesklý (Petenia splendida) 5/32
- Problémy s odchovem čtverzubců Carinotetraodon travancoricus 5/33
- Neříkejme mu modrý 5/33
- Zemětřesení u sekavek 6/32
- Etologie pestřenců očkatých 6/33
- Mečovka Nezahualcóyotlova 6/34
- Mýty kolem medúz 7/32
- Kančíci rodu Heros 7/33
- Nový kančík s českou účastí 8/32
- Pirani 8/32
- Ostnáč jednovousý 8/34
- Známé neznámé parmičky 9/32
- Nepřehledné perleťovky 9/33
- Krvácející srdce 9/33
- Epidemie simulované i skutečné 9/34
- Hlavačka purpuropásá 10/32
- Jehla Ansorgova 10/33
- Keříčkovec žabohlavý 10/34
- Hladkoun leopardí 11/32
- Středomořští kanicové 11/32
- Zákaz hadohlavců v USA? 11/34
- Hejnové ryby 12/32
- Ryby podle feng-šuej 12/33
Hofmann J.: Univerzitní akvárium v Lutychu 4/24
Hofmann J.: Na návštěvě u chovatele 5/20
Hofmann J.: Z importů 8/47
Hofmann J.: Akvárium v Buenos Aires 10/24
Junga K.: Štětičková řasa 9/30
Kadlec J.: Album akva - Simpsonichthys perpendicularis 8/35
- Scriptaphyosemion cauveti 12/35
- Nothobranchius robustus 12/36
Kadlec J.: Halančíkovec štíhlý Rivulus tenuis (Meek, 1904) 5/4
Kadlec J.: Tři poddruhy halančíka gabunského Aphyosemion gabunense Radda, 1975 6/12
Kadlec J.: Fundulopanchax ndianus(Scheel, 1968) 9/48
Kapler O.: Zkušenosti s lazuchami 12/48
Kovář P.: Štětičková řasa 4/26
Král J.: Tetra paraguayská Moenkhausia sanctaefilomenae 5/25
Král J.: Tetra průsvitná Pristella maxillaris 5/27
Král J.: Parmička z Oděsy 7/29
Král J.: Neonka zelená Hemigrammus hyanuary 7/30
Krček K.: Výsledky českých akvaristů v soutěžích chovatelů živorodých ryb za rok 2003 1/54
Krček K.: Soutěže chovatelů živorodých ryb v r. 2004 5/52
Krček K.: Z historie naší akvaristiky 2/54
- (2) 3/54
- (3) 4/54
- (4) 5/53
- (5) 6/54
- (6) 7/52
- (7) 8/53
- (8) 9/54
- (9) 10/52
- (10) 11/50
- (11) 12/50
Krček K.: Návrat k tradici 9/54
Krček K.: Zemřel Milan Chvojka 8/50
Lipavský V.: Boehlkea fredcochui 8/25
Litomiský O.: Pradědeček akvarista vzpomíná... 7/31
Májsky J.: Album akva
- Astyanax bimaculatus 4/35
- Vieja synspilum 4/36
- Cobitis elongatoides 6/35
- Pseudorasbora parva 6/36
Májsky J.: Není jazyk jako jazyk 10/29
Májsky J.: Akvaristicko-teraristické poohlédnutĺ za malajsijskými tropy 11/14
Májsky J., Slaboch R.: V srdci centrální Ameriky 9/16
Maťák J., Frank S.: Klipky pološkraboškové v Rudém moři 7/28
Maťák J., Frank S.: Klaun klínopruhý v Rudém moři 11/48
Muška M., Novák J.: Amphilophus xiloaensis 6/20
Novák J.: Album akva - Aequidens sp. „silbersaum“ 7/36
- Potamotrygon cf. magdalenae 8/36
- Glossolepis incisus 9/35
- Puntius pentazona 9/36
Novák J.: Poznámky k péči o potomstvo u ryb (4) 1/28
- (5) 2/47
- (6) 4/48
- (7) 5/29
Novák J.: Malá Tanganika 2/28
Novák J.: Fotografujeme akvárium (3) 5/48
- (4) 7/47
Novák J.: Do Jižní Ameriky, na jižní Moravu 8/27
Novák J.: Interzoo 2004 8/52
Novák J.: Metop Aquarium 10/20
Pek J.: Krmení pro akvarijní ryby 6/18
Petrovický I.: Melanotaenia praecox (Weber et Beaufort, 1922) 10/18
Plíštil J.: Kolik vlastně existuje druhů ryb? 6/29
Plíšek L.: Cichlidka Ramirezova (Mikrogeophagus ramirezi) 11/28
Podhrázský V.: Microctenopoma ansorgei 3/39
Podveský F.: Kančík zelenooký Cryptoheros sajica (Bussing, 1974) 8/16
Podveský F., Eliáš J.: Labyrintky rodu Colisa 3/4
- (2) 4/4
Podveský F., Eliáš J.: Betta splendens Regan, 1910, bojovnice pestrá 3/48
- (2) 5/12
Podveský F., Eliáš J.: Tetra citronová, Hyphessobrycon pulchripinnis Ahl, 1937 6/4
Podveský F., Eliáš J.: Dánio duhové, Danio albolineatus (Blyth, 1860) 7/18
Podveský F., Eliáš J.: Parmička zlatá (‘Barbus‘ „schuberti“) 12/4
Rataj K.: Album akva
- Ammania gracilis 2/35
- Anubias gilletii 2/36
- Aglaonema costata 11/35
- Chlorophytum bichetii Backer 11/36
Rataj K.: Echinodorus cv. tricolor 4/27
Rataj K.: Echinodorus cv. serbus a cv. panugabri 5/24
Rataj K.: Echinodorus cv. beauty red trochu podrobněji 10/4
Rataj K.: Echinodorus cv. apart 11/26
Rataj K.: Echinodorus cv. xantin 12/24
Rose M.: Bojovnice Betta cf. smaragdina 1/48
Růžička P.: „Zelené“ krmení 5/18
Růžička P.: Poznámka k odchovu albinotické formy skaláry amazonské 8/22
Říčan O.: Hledá se joturo 8/4
Smržová E.: Slavnostní otevření tropického skleníku FATA MORGANA 6/53
Wohlgemuth E.: Halančíkovec kubánský 8/23
Wohlgemuth E.: Živorodky rodu Glaridichthys 8/24
Wohlgemuth E.: Živorodka strakatá 11/26
Wohlgemuth E.: Okounek sklovitý 12/23
Wohlgemuth E.: Drobnoústka dvojpruhá Nannostomus marginatus 12/26
Zahrádka K.: Nothobranchius rachowii, Ahl 1926 1/4
Zahrádka K.: Nothobranchius patrizii (Vinciguerra, 1927) 2/4
Zahrádka K.: Je bojovnice nebojovná v přírodě jihovýchodní Asie vzácná? 3/16
Zahrádka K.: Praktická rada 6/29

TERÁRIUM

Balcar M.: Odchov druhé generace leguánů zelených (Iguana iguana) v zoo Brno 8/68
Berec M.: Album tera - Podarcis sicula 7/46
Berec M.: Odjinud
- Krajta zelená - jeden nebo dva druhy? 2/77
- U dlouhokrček o něco jasněji 2/77
- Geckonia chalizae je jen divná Tarentola 2/78
Brůna J.: Chov a odchov diskoglosa pestrého (Discoglossus pictus) 6/64
Burda A.: Chov zlatohlávků rodů Eudicella 2/60
Csekés R.: Chov a rozmnožování ještěrek čeledi Lacertidae ve vnitřních teráriích 5/68
Černý M.: Příroda severního Bornea 3/72
- (2) 4/74
Funk A.: Album tera - Phyllodactylus reissii 8/46
Funk A., Vrabec V.: Album tera
- Chondrodactylus angulifer 1/45
- Coleonyx elegans 1/46
Gvoždík V.: Poznámky ke sklípkanům rodu Chaetopelma z Kypru a jižního Turecka 3/56
Hakl S.: Teraristický kroužek 6/61
Hegner D.: Chřestýš stříbřitý (Crotalus vegrandis), jeho chov a odchov 10/61
Hlavička P.: Ještě o chovu želvy Cuora flavomarginata 4/68
Hříbal J.: Rozmnožení baziliška Laemanctus serratus v teráriích Stanice přírodovědců 2/64
Jandzík D.: Albumtera - Calumma tigris 9/46
Jandzík D.: O chameleonu přílbovém Chamaeleo hoehnelii (Steindachner, 1891) 1/71
Jandzík D.: Chov a rozmnožovánĺ užovky Gonyosoma oxycephala (Boie, 1827) 10/67
Jiroušek V.: Album tera - Dasia (Lamprolepis) smaragdina 2/45
- Elaphe h. hohenackeri 2/46
- Lampropeltis mexicana thayeri 3/45
- Gekko siamensis 4/45
- Eryx johnii 4/46
- Naja kaouthia 5/45
- Bitis nasicornis 5/46
- Gekko vittatus 6/45
- Lampropeltis mexicana green 6/46
- Trimeresurus purpureomaculatus 7/45
- Lampropeltis triangulum arcifera 8/45
- Eryx jaculus turcicus 10/45
- Uroplatus henkeli 10/46
- Trimeresurus wagleri 11/45
- Eryx miliaris 11/46
- Cerastes c. cerastes 12/45
- Anolis bartschi 12/46
Jiroušek V.: Největší světové kolekce plazů 6/68
- (2) 7/60
Kaderka R.: Ze života mexických brachypelem 5/56
Klátil L.: Rhacodactylus auriculatus v barvách 1/68
Klátil L.: Gekoni rodu Oedura 7/74
Klátil L.: Gekon Uroplatus fimbriatus 12/59
Kovařík F.: Album tera - Uroplectes chubbi 1/44
- Aphonopelma bicoloratum 2/43
- Pandinus magrettii 3/43
- Atrax robustus 4/43
- Damon diadema 4/44
- Odontobuthus doriae 5/44
- Phyllium giganteum 6/43
- Cyrtopholis flavostriata 6/44
- Gryllotalpa gryllotalpa 7/43
- Lychas obsti 7/44
- Phormictopus cancerides 8/43
- Latrodectus mactans 8/44
- Opistophthalmus wahlbergii 9/44
- Galeodes caspius 10/44
- Uroplectes flavoviridis 11/43
Kovařík F.: Štíři rodu Isometrus 1/56
Kovařík F.: Co nového u sklípkanů v roce 2002 2/56
Kovařík F.: Co nového u štírů v roce 2002 4/57
Kovařík F.: Martináči domácí 6/56
Kovařík F.: Křížení zákeřnic rodu Platymeris 6/60
Kovařík F.: Štíři rodu Parabuthus 7/56
Kovařík F.: Štíři Jižní Ameriky 8/56
Kovařík F.: Sklípkani Jižní Ameriky 8/61
Kovařík F., Kabátek P.: Album tera - Corymbia erythroptera 2/44
- Anaerea similis 5/43
- Purpuricenus kaehleri 9/43
- Oberea euphorbiae 11/44
Kovařík F., Machytka M.: Album tera - Agrius convolvuli 1/43
Machytka M., Kovařík F.: Album tera - Hyles gallii 10/43
Májsky J., Slaboch R.: V srdci centrální Ameriky 9/16
Martinová Z.: Výlet do Španěl 5/73
- (2) 6/72
Martinová Z.: Na návštěvě u anolisů 8/76
Maštera V.: Komodští varani 12/65
Maya J.F.G.: Boa constrictor imperator Linnaeus, 1758 v Kostarice 8/65
Mazuch T.: Několik poznámek ke komplexu zmijí stepních ‘Vipera (Acridophaga) ursinii‘ s důrazem na biologii zmije stepní Vipera renardi renardi Christoph, 1861 v chovu a přírodě 3/64
Mazuch T.: Za plazy a obojživelníky do Keni 9/73
Mazuch T.: Biologie ještěrky Holaspis laevis v přírodě a chovu 11/60
Mazuch T.: Zmije tribu Atherini - Atheris, Proatheris, Montatheris a Adenorhinos 12/67
Motyčka V.: Microtus fortis 9/45
Nevoral J.: Chov a rozmnožování gekona zázračného (Teratoscincus scincus) 2/71
Novák J.: V přírodovědné stanici DDM Junior v Brně 4/72
Pecina P.: Jak a proč chovat hmyz 9/57
- (2) 10/56
- (3) 11/53
Pecina P.: Imaginální svlékání saranče 12/55
Pecina P., Kovařík F.: Album tera - Phasma gigas 3/44
Poulíček M.: Zkušenosti s chovem gekona Goniurosaurus araneus 1/62
Rašín J.: Podarcis sicula v přírodě a v teráriu 9/62
Skotek P.: Odchov veleštíra trnitého Heterometrus spinifer (Hemprich & Ehrenberg, 1828) 6/62
Svobodová A.: Zkušenosti s „černým leguánem“ Ctenosaura similis (Gray, 1831) 5/64
Ševčík J.: S kamerou v národních parcích Jihoafrické republiky
- (2) 1/76
- (3) 2/74
Šmek P.: Album tera - Acanthodactylus erythrurus 3/46
Toráň M.: Mé zkušenosti s chovem gekona Phelsuma madagascariensis grandis 9/70
Velechovský M., Menčík T.: Čolek horský na Šumavě 12/62
Vlček P.: Poznatky z reprodukční biologie hroznýšovce Epicrates cenchria cenchria v terarijním chovu 7/68
Vondráčková I.: Rozmnožení parosničky indické Kaloula pulchra Gray, 1831 6/62
Zajíček R.: Odolnost anolise rudokrkého vůči chirurgickým zákrokům 3/60
Zelinka J.: Krokodýl čelnatý, jeho chov a rozmnoženi v teráriu aneb Několik vět o prvním odchovu krokodýlů v panelákovém bytě u nás 11/71
Zerzán D.: Herpetologická pozorování v Turecku 10/74

A
Acanthodactylus erythrurus 3/46
Acanthurus xanthopterus 3/37
Adenorhinos 12/67
Aequidens sp. „silbersaum“ 7/36
Aglaonema costata 11/35
Agrius convolvuli 1/43
akara 7/36
akara tečkovaná 10/12
Akvárium v Buenos Aires 10/24
Akvárium zal. 1899 9/54
Amerika 9/16
Ammania gracilis 2/35
Amphiprion bicinctus 11/48
Anaerea similis 5/43
Ancistrus sp. 5/33
Anolis 8/76
- bartschi 12/46
- carolinensis 3/60
anolis 8/76
- jeskyní 12/46
- rudokrký 3/60
anténovci Brachyrhamdia 1/34
Antheraea pernyi 6/56
Anubias gilletii 2/36
anubis Gilletův 2/36
Aphilophus xiloaensis 6/20
Aphonopelma bicoloratum 2/43
Aphyosemion gabunense 6/12
Apistogramma 2/33
Apolemichthys xanthurus 5/37
Arothron immaculatus 9/38
artemie ALTA 1/26
Astyanaz bimaculatus 4/35
Atherini 12/67
Atheris 12/67
Atrax robustus 4/43

B
bakteriální rozpad ploutví 6/48
‘Barbus‘ fasciatus pradhani 9/4
- fasciolatus 7/35
- „schuberti“ 12/4
bazilišek 2/64
Betta cf. smaragdina 1/48
Betta dimidiata 3/35
- chanoides „Pampang“ 12/17
- imbelis 3/16
- splendens 3/22, 3/48, 5/12
- unimaculata 6/26
bičenka 12/30
bičovec čelenkový 4/44
Bitis nasicornis 5/46
Boa constrictor imperator 8/65
bodlok žlutoploutvý 3/37
Boehlkea fredcochui 8/25
bojovnice 1/48, 3/16, 3/22, 12/16
bojovnice nebojovná 3/16
bojovnice pestrá 3/22, 3/48, 5/12
bojovnice vláknoploutvá 3/35
Borneo 3/72, 4/74, 7/4
Bothus lunatus 1/38
Botia 6/32
Brachypelma 5/56
Buenos Aires 10/24

C
Calumma tigris 9/46
Cantherhines dumerili 2/37
Carinotetraodon travancoricus 5/33
Caulerpa 12/48
Cerastes c. cerastes 12/45
‘Cichlasoma‘ facetum 2/32
‘Cichlasoma‘ scitulum 8/32
cichlidka Ramirezova 1/39, 11/28
cichlidky Apistogramma 2/33
cichlidy 2/28, 9/39, 11/39, 12/30
Clarias batrachus 10/34
Cobitis elongatoides 6/35
Coleonyx elegans 1/46
Colisa 3/4, 4/4
Corydoras cf. aeneus „orange“ 10/48
- barbatus 6/29
- duplicareus 11/30
- gossei 4/29
- sterbai 10/27
- trilineatus 9/29
Corymbia erythroptera 2/44
Cottus gobio 1/35
Crotalus vegrandis 10/61
Cryptoheros nigrofasciatus 11/24
- sajica 8/16
Ctenosaura similis 5/64
Cuora flavomarginata 4/68
Cyrtopholis flavostriata 6/44

Č
čolek horský 12/62
čtverzubci 5/33
čtverzubec tmavoploutvý 9/38

D
Damon diadema 4/44
Danio albolineatus 7/18
- frankei 11/4
dánio duhové 7/18
- zlaté 11/4
Dardanus megistos 5/38
Dasia (Lamprolepis) smaragdina 2/45
Datnioides 12/33
Dendrochirus biocellatus 7/37
deprivace 4/48
Discoglossus pictus 6/64
diskoglos pestrý 6/64
dlouhokrčky 2/77
drobnoústka dvojpruhá 12/26
druhy ryb 6/29
duhovka lososová 9/35
duhovky 12/16

E
Echinodorus 10/51
- cv. apart 11/26
- cv. Beauty Red 10/4
- cv. panugabri 5/24
- cv. serbus 5/24
- cv. tricolor 4/27
- cv. xantin 12/24
Elaphe h.hohenackeri 2/46
Enneacampus ansorgii 10/33
Enoplometopus sp. 7/38
Epicrates cenchria cenchria 7/68
epidemie v akvakulturách 9/34
Epinephelus flavocaeruleus 1/37
Eryx jaculus turcicus 10/45
- johnii 4/46
- miliaris 11/46
Esox lucius 1/36
Eudicella 2/60

F
FATA MORGANA 6/53
fotografování 5/48, 7/47
Fundulohax ndianus 9/48

G
Galeodes caspius 10/44
Geckonia chalizae 2/78
Gekko siamensis 4/45
- vittatus 6/45
gekon guayaquilský 8/46
- pruhovaný 6/45
- siamský 4/45
- zázračný 2/71
gekoni 1/45, 1/62, 1/68, 2/78, 7/74, 9/70, 12/59
gekončík mexický 1/46
Geophagus 9/33
Geophagus sp. „Pindare“ 4/20
Glaridichthys 8/24
Glossolepis dorityi 12/16
- incisus 9/35
Gnathanodon speciosus 6/37
Gobio gobio 10/36
Goniurosaurus araneus 1/62
Gonyosoma oxycephala 10/67
Gryllotalpa gryllotalpa 7/43
gurama velká 3/36
Gymnothorax vicinus 8/38

H
hadohlavci 11/34
halančík gabunský 6/12
halančík cauvetův 12/35
halančík kindijský 12/36
halančíkovec kubánský 8/22
- štíhlý 5/4
Halichoeres hortulanus 6/38
hejnové ryby 12/32
Hemigrammus hyanuary 7/30
Heniochus 4/32
Heros 7/33
Heterometrus spinifer 6/62
historie akvaristiky 2/54, 3/54, 4/54, 5/53, 6/54, 7/52, 8/53, 9/54, 10/52, 11/50, 12/50
hladkoun leopardí 11/32
hlavačka purpuropásá 10/32
Holaspis laevis 11/60
hořavka duhová západní 5/36
hmyz 9/57, 10/56, 11/53
hraboš východní 9/45
hrouzek obecný 10/36
hroznýšek indický 4/46
- pouštní 11/46
- turecký 10/45
hroznýšovec 7/68
humr 7/38
Hyles gallii 10/43
Hyphessobrycon pulchripinnis 6/4

CH
Chaetodon semilarvatus 7/28
Chaetopelma 3/56
Chamaeleo hoehnelii 1/71
chameleon přilbový 1/71
- seychelský 9/46
Chanda ranga 12/23
Chelodina 2/78
Chlorophytum bichetii 11/36
chňapal modropruhý 9/37
Chondrodactylus angulifer 1/45
chrochtal páskovaný 2/38
chřestýš stříbřitý 10/61
chřestýšovec purpurový 7/45
- Waglerův 11/45

I
Iguana iguana 8/68
importy ryb 4/39, 8/47
insektaristika 9/57
Interzoo 2004 8/52
Isometrus (rod štírů) 1/56

J
jazykovití 10/29
jehla Ansorgova 10/33
ještěrka italská 7/46
ještěrky 5/68, 9/62, 11/60
Jihoafrická republika 1/76, 2/74
jihoamerické ryby 8/27
joturo 8/4

K
Kaloula pulchra 6/62
kambala paví 1/38
kančíci rodu Heros 7/33
kančík - nový druh 8/32
kančík červenohlavý 4/36
- lesklý 5/32
- příčnopruhý 11/24
- zelenooký 8/16
- žíhaný 2/32
kanic žlutomodrý 1/37
kanicové středomořští 11/32
Keňa 9/73
keříčkovec žabohlavý 10/34
klaun klínopruhý 11/48
klipka pološkrabošková 7/28
klipky Heniochus 4/32
kněžík kostkovaný 6/38
- paví 10/38
kobra monoklová 5/45
komodští varani 12/65
korálovka mexická 3/45, 11/44
- sedlatá 8/45
Kostarika 8/65
kozlíček 5/43, 11/44
krajta zelená 2/77
kranas zlatý 6/37
kreveta ostnitá 11/37
krmení ryb 5/18, 6/18
krokodýl čelnatý 11/71
krtonožka obecná 7/43

L
L-kódy 4/33
Labyrintky 3/4, 3/28, 4/4
Lacertidae 5/68
Laemanctus serratus 2/64
Laetacara curviceps 10/12
Lamprologus ocellatus 6/33
Lampropeltis mexicana greeri 6/46
- m. thayeri 3/45
- triangulum arcifera 8/45
Latrodectus mactans 8/44
Lazuchy 12/48
leguán zelený 8/68
- černý 5/64
lín obecný 5/35
lišaj svízelový 10/43
- vrbkový 1/43
lupenitka největší 6/43
Lutjanus kasmira 9/37
Lutych - univerzitní akvárium 4/24
Lychas obsti 7/44

M
Macropharyngodon meleagris 4/38
Malajsie 11/14
martináči domácí 6/56
mečovka Nezahualcóyotlova 6/34
medúzy 7/32
Melanochromis auratus 12/29
Melanotaenia praecox 10/18
Metop aquarium 10/20
Microctenopoma ansorgei 3/39
Microtus fortis 9/45
Mikrogeophagus ramirezi 1/39, 11/28
Moenkhausia sanctaefilomenae 5/25
Mogurnda mogurnda 10/32
Monocirrhus polyacanthus 8/34
Montatheris 12/67
Morelia viridis 2/77
mořan zlatý 10/37
muréna sousedská 8/38

N
Naja kaouthia 5/45
Nandopsis ramsdeni 8/4
Nannostomus marginatus 12/26
Neoglyphidodon oxyodon 3/38
neonka červená 6/48
- zelená 7/30
NITROSTOP 2/39
Nothobranchius patrizii 2/4
- rachowii 1/4
- robustus 12/36

O
Oberea euphorbiae 11/44
Oblada melanura 11/38
oblada obecná 11/38
obsah živin v různých druzích potravy 1/32
Odontobuthus doriae 5/44
Oedura 7/74
okounek sklovitý 12/23
Opistophthalmus wahlbergii 9/44
Osphronemus goramy 3/36
Osteolaemus tetraspis 11/71
ostnáč jednovousý 8/34

P
pagavúnek Conniin 2/24
paještěrka červenavá 3/46
pancéřníček Gosseův 4/29
- leopardí 9/29
- Sterbův 12/27
- zlatopásý 10/48
Pandinus magrettii 3/43
Parabuthus 7/56
Paracheirodon axelrodi 6/48
parmička pětipruhá 9/36
- pruhovaná 7/35
- příčnopruhá Pradhanova 9/4
- z „Oděsy“ 7/29
- zlatá 12/4
parmičky 9/32
parmovec příčnopruhý 1/33
parosnička indická 6/62
péče o potomstvo 1/28, 2/47, 4/48, 5/29
perleťovky 4/20, 9/33
perutýn dvouskvrnný 7/37
pestřenec očkatý 6/33
Petenia splendida 5/32
Phasma gigas 3/44
Phelsuma madagascariensis grandis 9/70
Phormictopus cancerides 8/43
Phoxinopsis broccae 12/21
Phyllium giganteum 6/43
Phyllodactylus reissii 8/46
pilníkotrnec zlatoploutvý 2/37
pilohřbetci 12/33
pirani 8/32
Platymeris 6/60
Plectorhinchus lessonii 2/38
ploskorep Henkelův 10/46
plotice obecná 10/35
Podarcis sicula 7/46, 9/62
Poecilia vittata 11/26
Pomacanthus paru 8/37
pomec indický 5/37
- sametově černý 8/37
Popondichthys connieae 2/24
Potamotrygon cf. magdalenae 8/36
poustevníček běloskvmný 5/38
Pristella maxillaris 5/27
Proatheris 12/67
přírodovědná stanice 4/72
Pseudocolochirus violaceus 4/37
Pseudorasbora parva 6/36
Pterophyllum scalare 8/22
půdní filtry 10/39
Puntius 7/29, 9/32
Puntius pentazona 9/36
Purpuricenus kaehleri 9/43
Pygocentrus 8/32
pyskoun leopardí 4/38

R
razbora Hengelova 2/33
Rhacodactylus auriculatus 1/68
Rhodeus sericeus amarus 5/36
Rivulus cylindraceus 8/23
- tenuis 5/4
Rutilus rutilus 10/35

S
SANNI SPARKLE 2/39
saranče 12/55
scink smaragdový 2/45
Scriptaphyosemion cauveti 12/35
sekavec podunajský 6/35
sekavky 6/32
Simpsonichthys perpendicularis 8/35
skalára amazonská 8/22
sklípkan fialovolesklý 8/43
- panenský 6/44
- vícebarevný 2/43
sklípkanec jedovatý 4/43
sklípkani 2/56, 5/56, 8/61
snovačka kalichová 8/44
Soleidae 10/29
solifuga kaspická 10/44
Sparus aurata 10/37
Sphaeramia nematoptera 1/33
Stenopus hispidus 11/37
strašilka obrovská 3/44
střevlička východní 6/36
sumečci 6/29
sumýš pestrý 4/37
svlékání 12/55

Š
Španělsko 5/73, 6/72
štětičková řasa 4/26, 9/30
štika obecná 1/36
štír Doriin 5/44
- Chubbův 1/44
- Obstův 7/44
- světlezelený 11/43
štíři 1/56, 4/57, 7/56, 8/56

T
Tanganika 4/12
terária 6/68, 7/60
teraristický kroužek 6/61
Teratoscincus scincus 2/71
tesařík 2/44
tesařík broskvoňový 9/43
tetra citronová 6/4
- dvouskvrnná 4/35
- paraguayská 5/25
- průsvitná 5/27
tetry 9/33
tetřička dvoupruhá 12/21
Thalassoma pavo 10/38
Tinca tinca 5/35
tlamovci 1/28, 2/47
tlamovec pestrý 12/29
Triakis semifasciata 11/32
Trigonostigma hengeli 2/33
Trimeresurus purpureomaculatus 7/45
- wagleri 11/45
Triturus alpestris 12/62
trnucha magdalenská 8/36
tuhanka jemná 2/35
Turecko 10/74

U
Uroplatus fimbriatus 12/59
- henkeli 10/46
Uroplectes flavoviridis 11/43
- chubbi 1/44
úhyn ryb 7/39
útesník neonový 3/38
užovka Gonyosoma oxycephala 10/67
užovka kavkazská 2/46

V
varani komodští 12/65
Varanus komodoensis 12/65
veleštír Magrettiho 3/43
- trnitý 6/62
- Wahlbergův 9/44
vějířovka 8/35
Vieja synspilum 4/36
Vipera (Acridophaga) ursinii 3/64, 4/63
Vipera renardi renardi 3/64, 4/63
vranka obecná 1/35

X
Xiphophorus nezahualcoyotl 6/34

Z
zákeřnice rodu Platymeris 6/60
zlatohlávci rodů Eudicella 2/60
zmije nosorohá 5/46
- rohatá 12/45
- stepní 3/64, 4/63
zmije tribu Atherini 12/67

Ž
želvy 4/68
živorodka strakatá 11/26
živorodky 8/24


AKVÁRIUM TERÁRIUM 2003


AKVÁRIUM

Blaško R.: Melanochromis auratus (Boulenger, 1897) 6/30
Boudný S.: Monocirrhus polyacanthus 2/31
Boudný S.: Malý krásný Badis sp. Scarlet 4/30
Boudný S.: Polycentropsis abbreviata 6/25
Boudný S.: Individuální importy ryb Glossolepis wanamensis Allen a Kailola 1980 11/19
Bydžovský V.: Terčovci a cichlidky 9/12
Bydžovský V.: Corydoras habrosus Weitzman, 1960 9/25
Bydžovský V.: Tření Corydoras simulatus Weitzman et Nijssen, 1970 9/27
Bydžovský V.: Pancéřníček podobný (Corydoras similis Hieronymus, 1991) 10/27
Bydžovský V.: Corydoras bondi bondi Gosline, 1940 11/22
Bydžovský V.: Cichlidka papouščí (Apistogramma cacatuoides Hoedeman, 1951) 11/26
Bydžovský V.: Pancéřníček Adolfův Corydoras adolfoi Burgess, 1982 12/30
Dokoupil N.: Živorodka komáří východní Gambusia holbrooki (Girard, 1859) 6/48
Dvořák J.: Celostátní setkání akvaristů 2003 4/54
Dvořák P.: Konference v Brně 10/54
Dvořák P., Novotný L.: Některé aspekty terapie akvarijních ryb 11/14
Eliáš J.: Album akva - Helostoma temminckii 1/35
- Colisa lalia 2/35
- Laetacara curviceps 4/35
- Hemigrammus ocellifer 7/36
Eliáš J.: Tetra neonová Paracheirodon innesi (Myers, 1936) 5/4
Eliáš J.: Tropické intermezzo 9/18
Eliáš J., Frank S.: Rozmnožování diamantové formy tetry červené 6/4
Eliáš J., Frank S.: Parmička z Oděsy a jí podobné 7/4
Fechtner J.: Agresivta střevličky východní 3/30
Frank S.: Melanotaenia boesemani 1/12
Frank S.: Šupinová motolice rybí ektoparazit 2/10
Frank S.: Barbus a spol. po dvou letech 2/28
Frank S.: Dotazy 2/39
- 4/39
- 6/39
- 8/39
- 9/39
Frank S.: Neonky-Vladko Bydžovský 2/52
Frank S.: Iriatherina werneri 3/12
Frank S.: Problémy chemie akvarijní vody 4/22
Frank S.: Sladkovodní hlaváč žebrovaný Awaous strigatus 5/16
Frank S.: Oblíbené dvoupruhé tetry 7/12
Frank S.: Pagavúnek žlutooranžový Popondichthys furcatus (Nichols, 1955) 10/20
Frank S.: Botia macracanthus nebo Botia macracantha? 11/23
Frydrych J.: Dělení sasanky Entacmea quadricolor 2/27
Gabriel P.: Echinodorus Gabriel 11/31
Hanel L.: Ryby ve společném akváriu (recenze knihy) 11/53
Hanel L.: Zahradní jezírka (recenze knihy) 11/53
Havelka L.: Xenotilapia ochrogenys Kigoma, Tanzania 4/20
Havelka L.: Ophthalmotilapia heterodonta 6/24
Havelka L.: Simochromis diagramma 8/24
Hofmann J.: Z importů 1/28
Hofmann J.: Odjinud - Rozmnožení kostlínů v akváriu 1/32
- Málo známý zástupce rodu Uaru 1/33
- Málo známý projekt SECORE 1/34
- Zákaz vývozu ryb z Peru 2/32
- Krunýřovci rodu Sturisoma 2/32
- Gudeje rodu Characodon 3/32
- Změny v systematice dánií 3/32
- Ještě jednou sladkovodní rejnoci 3/33
- Nový druh krunýřovců ve staronovém rodu Hemiloricaria 4/32
- Pozoruhodní parazitičtí korýši u ryb 4/32
- Chovy způsobující utrpení 4/44
- Polozapomenutí tlamovci 5/32
- Reprodukční parazitismus u ryb 5/34
- Symbióza čističů 6/32
- Šípatkovec uruguayský 6/33
- Badis sp. Scarlet pojmenován 7/32
- Určování guram 7/32
- Stovka pancéřníčků s C-kódy 8/32
- Možná stimulace tření u Peckoltia vittata 8/33
- Různé barevné formy pomce modročelého 8/33
- Ze života skvrnivců 9/32
- Cichlidy rodu Paratilapia 9/33
- Ropušnicovití v akváriích - ano či ne? 10/32
- Rostlinná složka ve výživě cichlid 11/32
- Nepůvodní cichlidy v amerických vodách 11/32
- Leporacanthicus galaxias rozmnožen 11/33
- Nové druhy ryb 11/34
- Chov krevet Stenopus hispidus 12/32
- Krmení hovězím srdcem
- Halančíci skupiny Aphyosemion calliurum 12/34
Hofmann J.: Album moře - Equatus lanceolatus 1/37
- Bodianus pulchellus 1/38
- Amphiprion fuscocaudatus 2/37
- Chelmonops truncatus 2/38
- Acanthurus nigrofuscus 3/37
- Chrysiptera hemicyanea 3/38
- Dascyllus aruanus 4/37
- Ctenochaetus cyanocheilus 4/38
- Holacanthus tricolor 5/37
- Hypoplectrus guttavarius 5/38
- Apogon compressus 6/37
- Arothron meleagris 6/38
- Acanthurus coeruleus 7/37
- Syngnathus typhle 7/38
- Centropyge vroliki 8/38
- Ctenochaetus strigosus 8/38
- Doryrhamphus dactyliophorus 9/37
- Balistoides conspicillum 9/38
- Amblyeleotris guttata 10/37
- Chaetodermis penicilligera 10/38
- Melichthys vidua 11/37
- Genicanthus melanospilos 11/38
- Scyliorhinus canicula 12/35
- Arothron manilensis 12/36
Hofmann J.: Jedenadvacátý ročník Velké ceny mladých akvaristů se blíží 1/53
Hofmann J.: Akvárium v Mnichově 3/28
Hofmann J.: Dotazy 3/39
Hofmann J.: Návštěva u chovatele 4/48
Hofmann J.: Z importů 5/28
Hofmann J.: Moderní akvárium v Šanghaji 7/20
Hofmann J.: Z importů 8/48
Hofmann J.: Nová knížka o rostlinách 8/54
Hofmann J.: Akvárium v zoo Antverpy 11/28
Hulman V.: Výstava akvarijních rybek v Hradci Králové 1/53
- 2/54
Hulman V.: Výstava v Rychnově 8/55
- 9/55
Kačírek D., Švehla J.: Výstava guppy a X-M 3003 Ústí nad Labem 9/55
Kačírek D., Švehla J.: Akva trhy a výstava guppy a X-M 2003 v Ústí nad Labem 10/53
Kadlec J.: Album akva - Simpsonichthys zonatus 1/36
- Fundulopanchax amieti 2/36
- Aphyosemion (Diapteron) fulgens 3/35
- Austrolebias viarius 4/36
- Aphyosemion primigenium 7/35
- Aphyosemion celiae 9/35
- Aphyosemion bualanum 9/36
Kadlec J.: Vzácná brazilská vějířovka Campellolebias dorsimaculatus Lacerda et Brazil, 1989 6/16
Kolařík M.: Akvatrhy v Úvalech 5/54
Koštýř I.: Rekvalifikační kurzy 7/55
Kovář P: Echinodorus cv. Beauty Red 8/25
Král J.: Štikovec páskovaný Aplocheilus lineatus 3/29
Kraut M.: Povídání o tropheusech 1/18
Krček K.: Akvaristická technika z Číny (8) 2/14
- (9) 3/24
Krček K: Třetí mistrovství Evropy XiphoMolly 2002 je uzavřeno 2/53
Krček K.: ISXM 01 2/55
Krček K.: Úsporné zdroje umělého světla 5/20
Krček K.: 4. mistrovství Evropy ryb rodů Xiphophorus a Poecilia 5/54
Krček K: Vzpomínka na Sbor pro akvaristku a teraristiku při společnosti Národního musea v Praze 6/54
Kroča J.: Jadranské houby 2/26
Kroča J.: Žahavci Jadranu 6/26
Krouský I.: Vypsání mistrovství České republiky v chovu živorodých ryb 4/54
Krouský I.: Soutěže v chovu živorodých ryb 2002 6/53
Krouský I., Krček K.: Tradiční podzimní akvaristická výstava v Praze 9/55, 10/53
Kůtek F.: Nemoci a poškození ryby v důsledku nevhodného chemismu vody 10/14
Lipavský V.: Krunýřovci Glyptoperichthys gibbiceps 4/31
Lipavský V.: Parmička Everettova Barbus everetti 5/12
Lipavský V.: Proč mají samci krunýřovců masité výrůstky na rypci? 9/24
Litomiský 0.: Rybky druhu Tanichthys albonubes v přírodě ohroženy 7/23
Lohniský K.: Průvodce mořskou faunou a flórou 5/55
Lohniský K.: Meduska sladkovodní (Craspedacusta sowerbii) 7/19
Májsky J.: Album akva-Betta pugnax 3/36
Májsky J.: Pěstujeme skutečně Selaginella wildenowii? 6/29
Májsky J.: Z toulek zoologa po Venezuele (2) 7/48
Májsky J.: Bublinatky a jejich vakuové pasti 9/30
Májsky J.: Kalatka i pro začátečníky 12/27
Maťák J.: Kněžík paví ve východním Atlantiku 12/28
Musil M.: Gudea Zoogoneticus tequila 4/12
Novák J.: V pěstírně u Paulů Diskuse o diskusech (25) 2/20
Novák J.: Album akva - Toxotes chatareus 5/35
- Trichogaster trichopterus 5/36
- Puntius lineatus 8/35
- Benitochromis batesi 8/36
- Pelvicachromis taeniatus 10/35
- Julidochromis regani 10/36
Novák J.: Dotazy 5/39, 7/39, 11/39
Novák J.: Návštěva u chovatele. V africkém ráji 7/24
Novák J.: Recenze 7/53
Novák J.: Poznámky k péči o potomstvo u ryb 10/48
- (2) 11/48
- (3) 12/48
Novák J.: African Cichlids II, Tanganyika I, Tropheus - recenze 10/53
Novák J., Hofmann J.: Vyhodnocení soutěže v poznávání ryb 2002 3/54
Novák J., Plíštil J.: Halančíci na CD 4/52
Novák J.: Kančík managujský Parachromis managuensis (Günther, 1867) 12/20
Novotný L., Dvořák P.: Kapilarióza akvarijních ryb 6/12
Palička J.: Halančík Güntherův (Nothobranchius guentheri) 12/26
Pelikán A.: Královská dynastie jeseterů 8/30
Podveský J.: Perleťovka červenopřilbá Geophagus steindachneri 2/4
Podveský J.: O albinotické formě parmičky perleťové Puntius (=Barbus) oligolepis a nejen o ní 4/4
Podveský J., Eliáš J.: O zlaté rybce 1/4
Podveský J., Eliáš J.: Tetra diamantová Moenkhausia pittieri 3/4
Podveský J., Eliáš J.: Rozmnožování parmičky pruhoocasé Barbus lateristriga Cuvier et Valenciennes, 1842 8/4
Podveský J., Eliáš J.: Rozmnožujeme tetru paraguayskou Moenkhausia sanctaefilomenae (Steindachner, 1907) 10/4
Podveský J., Eliáš J.: Pterophyllum scalare skalára amazonská 11/4
Podveský J., Eliáš J.: Parmička velkoskvrnná Barbus arulius (Jerdon, 1849) 12/12
Protiva V.: Výstava akvarijních ryb Plzeň 2003 7/55, 8/55
Rataj K.: Album akva - Alternanthera cv. Splendida 6/35
- Ceratopteris siliquosa 6/36
- Crassula helmsii 11/35
- Cryptocoryne aponogetifolia 11/36
Rataj K. ml.: Jak rostliny v akváriu ovlivňují pH vody? 5/52
redakce: Oprava 1/53
redakce: Obrazové tabule 7/53
redakce: České názvy živočichů 7/54
redakce: Aquarium Show Ostrava 8/55
redakce: Různé akce 9/55
Reichard M.: Geneticky vylepšené akvarijní ryby? 11/26
Rose M., Zahrádka K.: Danio(Brachydanio) sp. aff. kerri 9/4
Řebíček M.: Nanochromis dimidiatus forma Leza 9/26
Říčan O., Novák J.: Kančíci (7) 1/48
- (8) 2/24
- (9) 3/20
- (10) 4/15
- (11) 5/24
- (12) 6/20
- (13) 7/28
- (14) 8/20
- (15) 9/52
Sedlák J.: České ryby na mezinárodním přeboru terčovců v Duisburgu 1/52
Sedlák J.: Proč právě akvarijní ryby na našich známkách? 11/24
Skala J.: Paví očka vábí samičky oranžovými skvrnami 8/26
Sládek Z.: Levné zařízení na automatické doplňování odparu vody v mořském akváriu 2/26
Sládek Z.: Čistička akvarijní vody 7/22
Suvorov P: Sumci rodu Kryptopterus 10/26
Sýkora J.: Schwott P.: Národní parky a přírodní naleziště akvarijních rostlin V Thajsku 2/48
- (2) 3/48
- (3) 4/27
Šaier J.: Praktický filtr 12/29
Šenkýř V.: Výsledky mistrovství ČR chovatelů živorodých ryb 3/54
Šenkýř V.: Jubilejní X. prodejní trhy Tropic v Ostravě 3/55, 4/55
Šenkýř V.: Aquarium Havířov 5/54
Šupík R.: Albinotická forma pancéřníčka skvrnitého (Corydoras paleatus) 8/26
Tiefenbach M., Mlíčko M.: Výstava v Havířově 8/55
Váchal M.: Ohlédnutí za diskus šampionátem 2002 3/52
Wohlgemuth E.: Živorodka lesklá 12/27
Zahrádka K.: Kam kráčíš akvaristiko? 10/27
Zahrádka K: Z ošklivého káčátka králem Corydoras barbatus 12/4
Zrzavý V.: Koi - barevná nádhera vyšlechtěná člověkem 8/28
Zůbek P.: Serrasalmus nattereri 8/12

TERA
Bálek J.: Za želvími obry (2) 1/70
Berec M.: Odjinud - Když je pulcům vedro 2/68
- Nový druh vodního mločíka 2/68
- Hlasová komunikace scinků 2/69
- Chemická komunikace u žab 8/68
- Africké kobry rodu Naja 11/64
- Odkud přišly obří želvy na ostrovy Indického oceánu? 11/65
- Tlustí hadi jsou sexy 11/65
- Fylogeneze chameleónů 12/68
- Kožnatky rodu Chitra 12/68
Berec M.: Album tera - Kassina senegalensis 8/45
- Hyla versicolor 8/46
Berec M.: Žáby rodu Mannophryne 8/76
Burda A.: Zlatohlávci rodu Ranzania 3/71
Burda A.: Zlatohlávek Mecynorhina ugadensis 5/56
Burda A.: Chov roháčů rodu Homoderus 9/64
Černý M.: Herpetofauna Mongolska 5/72
- (2) 6/72
Demis R., Kovařík F.: Album tera - Parasphendale agrionina 1/44
- Hierodula membranacea 8/44
Funk A.: Album tera - Rhacodactylus leachianus 2/45
- Rhacodactylus chahoua 2/46
- Rhacodactylus ciliatus 6/45
- Coleonyx mitratus 6/46
- Underwoodisaurus milii 10/46
Funk A.: Co nového u plazů v letech 2000 až 2002 a želv rodu Testudo v 80-90.letech 7/60
Funk A.: Dokonalé mimikry Brookesia decaryi 9/62
Funk A., Vrabec V.: Album tera - Rhacodactylus auriculatus 10/45
Gabriel R.: Mexický had Pituophis deppei 9/68
Gábriš J.: 30 ročníků národních aktivů teraristů v ČR 10/54
Gvoždík V.: Jak to vypadá v současnosti u psohlavců? 11/67
Gvoždík V.: Želva nádherná jako zvíře domácí 12/62
Hakl S.: Odchov zmije útočné Bitis arietans Merrem 1820 12/72
Hnízdo J.: Komplikovaný průběh zadržení snůšky u chameleona jemenského (Chamaeleo calyptratus) 1/62
Hnízdo J.: Setkání s plazy západní Malajsie (3) 2/74
- (4) 4/73
Hnízdo J.: Folikulární stáze u leguánů zelených (Iguana iguana) 3/76
Hnízdo J.: Několik zajímavých obojživelníků západní Malajsie 8/70
Janda J.: Petr Voženílek 5/54
Jiroušek V. T.: Album tera - Elaphe taeniura taeniura 1/46
- Eryx colubrinus 3/45
- Naja (Naja) polyocellata 3/46
- Trimeresurus popeorum 4/45
- Chamaeleo chamaeleon 4/46
- Chamaeleo zeylanicus 5/45
- Atheris squamiger 5/46
- Tnimeresurus albolabris 7/45
- Furcifer pardalis 7/46
- Chlamydosaurus kingi 8/45
- Naja atra 9/46
- Boiga dendropila 11/45
- Leiocephalus cubensis 11/46
Klimešová K.: Gynandromorfismus u strašilky rodu Eurycantha 11/61
Klimešová K., Zásměta V.: Pakobylky rodu Bacillus 6/56
Kocourek I.: Chov užovky kostkované Thamnophis marcianus 2/70
Kočárek P.: Nosorožík Xylotrupes gideon sumatrensis v přírodě a chovu 3/56
Kodym P.: Terrabazary na Smíchově 4/55
Kopečný L.: Hroznýš královský Boa constrictor? 4/66
Kovařík F.: Dotazy 1/39
Kovařík F.: Album tera - Parabuthus leiosoma 1/43
- Acanthoscurria geniculata 2/44
- Pandinus cavimanus 3/43
- Haaniella dehaanii 3/44
- Pamphobeteus ultramarinus 4/43
- Eublaberus distanti 5/43
- Chaerilus variegatus 5/44
- Chaetopelma gracilis 6/44
- Isometrus basiliscus 7/43
- Grammostola alticeps 8/43
- Opistophthalmus boehmi 9/44
- Ceratogyrus marshalli 10/44
- Diplocentrus whitei 11/44
- Nephila clavipes 12/45
- Rhaphiderus scabrosus 12/46
Kovařík F.: Chov štírů rodu Opistacanthus 1/56
Kovařík F.: Co nového u sklípkanů v roce 2001 a 2002 2/56
Kovařík F.: Tesařík Cerambyx cerdo 2/60
Kovařík F.: Co nového u štírů v roce 2001 4/56
Kovařík F.: Štíři rodu Hadogenes 8/56
Kovařík F.: Co je dobré vědět o chovu sklípkanů 9/56
- (2) 10/56
- (3) 11/56
- (4) 12/56
Kovařík F.: Anomálie u štírů 11/60
Kovařík F., Burda A.: Album tera - Chalcosoma moellenkampi 4/44
Kovařík F., Demis R.: Album tera - Necydalis maior 2/43
Kovařík F., Kabátek P.: Album tera - Xylotrechus rusticus 6/43
- Niphona picticornis 11/43
Kovařík F., Pecina P.: Album tera - Epidares nolimetangere 7/44
Krásenský P.: Neúspěšný odchov sklípkana Theraphosa blondii 6/60
Kubias J.: Ploštice a štíři mimo terária 3/70
Májsky J.: Z toulek zoologa po Venezuele 5/48
Mazuch T.: Léčba traumatu ústní dutiny způsobeného zubem u zmije útočné (Bitis arietans arietans) 1/76
Mertlík J., Kovařík F.: Album tera - Ampedus sanguineus 9/43
Neumann P.: Chov a odchov zmije gabonské (Bitis gabonica rhinoceros) 4/62
Novák J.: Terralog - Želvy světa I 4/52
Pecina P.: O strašilce Neohirasea maerens 5/65
Pecina P.: Stěhovavá saranče ze Středomoří 7/56
Pecina P., Kovařík F.: Album tera - Sungaya inexpectata 10/43
Peterka J., Matěna J., Macháčková B.: Chov a odchov rákosníček Hyperolius puncticulatus (Pfeffer, 1893) 3/61
Rataj K.: Doprodej odborné literatury 7/54
redakce: Zooexpo 3/55
redakce: Petr Nečas - Chameleoni (kniha) 6/52
Rehák I.: Ještěři 1 (recenze knihy) 4/53
Skala J.: Poslední síť zabitého pavouka 5/66
Skala J.: Hadí samci maskovaní jako samičky 5/67
Skala J.: Hluboký skřehot žabích samiček 5/67
Skala J.: Když ještě zvířata slyšela plícemi 6/61
Skala J.: Stonožky jsou spřízněny s pavouky 6/62
Skala J.: Jak ohrožuje globální oteplování australské plazy 6/62
Skala J.: Jak se dostane šípový jed do žab 6/62
Skala J.: Mnohé žáby dokáží více než jen skřehotat 8/76
Skala J.: Žáby slyší praskání plamenů 8/76
Skalka P.: Diagnostika a léčení žab 2/64
Smrček M., Moucha P.: Odchov kajmanů hladkočelých (Paleosuchus palpebrosus) v zoo Dvůr Králové nad Labem 10/70
Šandera M.: XVIII. Konference České herpetologické společnosti - Kopřivnice 2003 4/55
Šandera M.: Pozorování agam na Kypru 6/68
Šandera M.: Pozoruhodnosti ze zoo a vivárií pod Alpami 9/72
Ševčík J.: S kamerou v národních parcích Jihoafrické republiky 12/75
Toráň M.: Rozmnožení sklípkana Psalmopoeus cambridgei 5/60
Tropek R.: Chov švábů Nauphoeta cinerea jako krmiva 3/66
Uhlíř P.: Varan Auffenbergův (Varanus auffenbergi Sprackland, 1999) v teráriu 3/73
Uhlíř P.: Chov a odchov varana timorského (Varanus timorensis, Gray 1831) 7/66
Vajay Š.: Vodnářka tykadlová (Erpeton tentaculatum) chov a odchov 7/70
Velechovský M.: Další poznatky k želvě Cyclemys dentata (Gray, 1831) 5/58
Velenský P.: Album tera - Testudo hermanni 1/45
Vojtíšek V.: Hroznýšek Lichanura trivirgata, jeho chov a rozmnožení v teráriu 7/74
- (2) 8/62
Vojtíšek V.: Centrum pro studium a chov želv Gonfaron Francie 10/76
- (2) 11/72
Voženílek P.: Křovinář sametový Bothrops atrox (Linnaeus, 1758) 6/64
Voženílek P.: O čeledi zemězmijovití Atractaspidae 10/62
Vrabec V., Funk A., Hes 0.: Pozorování páření ještěrek Lacerta (Darevskia) rudis ve volné přírodě v Turecku 1/66

A
Acanthocercus agricolis 12/75
Acanthoscurria geniculata 2/44
Acanthurus coeruleus 7/37
- nigrofuscus 3/37
Acarichthys heckeli 12/48
Acipenser medirostris 8/30
-sturio 8/30
Aequidens cf.pulcher 7/49
agama límcová 9/45
Ahaetulla prasina 2/75
akara modrá 7/49
- tečkovaná 4/35
aktivní uhlí 11/39
akvárium holandské 7/39
- okrasné 5/39
- veřejné 3/28, 7/20
Alsophylax pipiens 5/77
Alternanthera cv. Splendida 6/35
Amblyeleotris guttata 10/37
Ameiva ameiva 5/49
amejva obecná 5/49
Amolops 8/76
Ampedus sanguineus 9/43
Amphilophus citrinellus 1/49
- xiloaensis 7/28
Amphiprion akindynos 9/48
- fuscocaudatus 2/37
- melanopus 9/49
- ocellaris 9/48
- sandaracinos 9/47
Ansistrus cf. 9/24
- sp. L 124 1/28
Anolis garmani 9/76
anténovec pruhovaný 7/20
- zdobený 7/48
Antverpy 11/28
Aphonopelma bicoloratum 12/56
Aphyosemion australe 12/34
- bualanum 9/36
- calliurum 12/34
- celiae 9/35
- fulgens 3/35
- primigenium 7/35
Apistogramma agassizi 9/16
- cacatuoides 11/26
- caetei 9/16
- hippolytae 9/15
- taeniata 9/13
Aplocheilus lineatus 3/29
Apogon compressus 6/37
Aponogeton stachyosporus 12/28
Apteronotus albifrons 9/21
Archocentrus centrarchus 9/52
Arius cf. seemani 10/17
Arothron manilensis 12/36
- meleagris 6/38
Astatheros alfari 7/29
- calobrense 7/29
- longimanus 7/29
- lyonsi 7/28
Atheris squamiger 5/46, 9/77
Atractaspidae 10/62
Atractaspis aterrima 10/67
- irregularis 10/65
- přehled 10/62
- sp. 10/65
Augsburg 9/75
Austrolebias viarius 4/36
Avicularia 1/39
- metallica 12/59
- purpurea 10/57
- versicolor 11/57
Awaous strigatus 5/16

B
Bacillus - přehled 6/59
- rossius 6/56
Badis sp. Scarlet 4/30, 7/32
Baloistoides conspicillum 9/38
Barbus 2/28
- arulius 12/12
- cumingi 7/6
- everetti 5/12
- filamentosus 12/19
- gelio 7/6
- lateristriga 8/4, 9/7
- narayani 7/5
- phutunio 7/11
- schwanenfeldi 7/21
- sp. Oděsa 2/28,7/4
- stoliczkanus 7/4
- ticto 7/8
Barilius fasciolatus 11/29
Bathyaethiops cf. caudomaculatus 11/30
Benitochromis batesi 8/35
Betta splendens 10/28
- pugnax 3/36
bichir pruhoploutvý 3/28
Bitis arietans 11/66, 12/72
- - arietans 1/76
- gabonica 4/62, 9/75
Blaptica dubia 3/68
Boa constrictor 4/66
- - amarali 4/72
- - constrictor 4/68
- - imperator 4/68
- - longicauda 4/66
Bodianus pulchellus 1/38
bodlok Desjardinův 6/32
- hnědý 3/37
- maskovaný 11/29
- modropyský 4/38
- modrý 7/37
- žlutooký 8/38
Boiga dendrophila 11/45
bojga ularburong 11/45
bojovnice tlamovcová 3/36
Bothrops atrox 6/64
Botia 4/28
Botia macracanthus 11/23
Brachypelma baumgarteni 9/60
- boehmei 11/57
- emilia 9/58
- smithi 10/57
Brookesia decaryi 9/62
bublinatky 9/30
Bujurquina 12/49
Buthacus arenicola 4/60
- přehled druhů 8/32

C
Callichroma suturale 5/50
Calotes versicolor 9/11
Campellolebias brucei 6/16
- dorsimaculatus 6/16
- chrysolineatus 6/18
Campylomormyrus alces 9/20
Capillaria pterophylli 6/12
Caquetaia krausii 2/25
Carassius auratus 1/4, 10/17
Centropyge vrolikii 8/37
Centruroides exillicauda 3/70
Cerambyx carinatus 2/61
- cerdo 2/60
Ceratogyrus darlingi 2/57, 12/57
- marshalli 10/44
Ceratopteris siliquosa 6/36
Cichlasoma amazonarum 8/20
- bimaculatum 8/20
- cf. araguaiense 8/20
- orinocense 2/24
Cichlasoma cf. facetum 8/21
- facetum 3/20
- festae 6/20
- pearsei 11/33
- trimaculatum 6/20
- urophthalmus 6/20
cichlidka papouščí 11/26
- Reganova 10/36
cichlidy - introdukce 11/32
- výživa 11/32
Cladophora 4/42
Coelurichthys microlepis 10/48
Coleonyx mitratus 6/46
Colisa lalia 2/35
Compsobuthus 4/56
Corallus caninus 11/68
- hortulanus 11/68
- přehled 11/67
Corydoras adolfoi 12/30
- barbatus 12/4
- bondi 11/22
- cf. armatus 5/28
- habrosus 9/25
- paleatus 8/26
- přehled C forem 8/32
- pulcher 5/28
- reynoldsi 8/32
- similis 10/27
- simulatus 9/27
- sp. aff. reynoldsi 8/32
- sp. Peru 5/28
- sterbai 12/9
Craspedacusta sowerbii 7/19
Crassula helmsii 11/35
Crenicichla sp. Venezuela 3/28
Crotalus lepidus 9/78
- vegrandis 9/73
Cryptocoryne albida 2/50
- aponogetifolia 11/36
Cryptoheros nigrofasciatus 1/48, 3/21
- sajica 1/50
- septemfasciatus 6/21
- spilurus 1/49
- - Rio Cienaga 6/21
- - Rio Lancetilla 6/21
Ctenochaetus cyanocheilus 4/38
- strigosus 8/38
Cuora amboinensis 4/77
Cyclemys dentata 5/68
- přehled druhů 5/68
Cyclosternum fasciatum 11/56
Cyrtopodion elongatus 6/73

Č
čerpadla 2/14
čichavec líbající 1/35
- šedý 5/36
- zakrslý 2/35
čtverzubec manilský 12/36
- tečkovaný 6/38

D
Danio 3/33, 11/26
- sp.aff. kerri 9/4
Dario dario 7/32
Dascyllus aruanus 4/37
Dendrelaphis caudolineatus 2/76
- cyanochloris 2/74
Dendrochirus biocellatus 10/32
Dermochelys coriacea 1/70
Devario pathirana 3/33
Dianema longibarbis 10/52
- urostriata 3/39
Didelphis marsupialis 7/52
Diplocentrus lindo 4/56
- whitei 11/44
dlouhoocaska zelenavá 9/20
Dorcus parryi 9/67
Doryrhamphus dactyliophorus 9/37
Dryadula phaetusa 5/48
Dryocalamus semiannulatus 4/75
duhovka Boesemanova 1/12
- Wernerova 3/12
Duisburg 1/52
dusík 6/39

E
Echinodorus cv. Beauty Red 8/25
- Gabriel 11/31
- uruguayensis 6/33
Eigenmannia virescens 9/20
Elaphe taenita taeniura 1/46
Eleutherodactylus 2/68
Emys orbicularis 11/77
Entacmea quadricolor 2/27
Epidares nolimetangere 7/44
Equetus lanceolatus 1/37
Equus hemionus hemionus 5/72
Eremias argus 5/76
- multiocellata 6/76
- vermiculata 6/75
Erpeton tentaculatum 7/70
Eryx colubrinus 3/45
- tataricus 6/76
Esomus sp. 9/9
Etroplus maculatus 9/32
Eublaberus distanti 5/43
Eurycantha 11/61
Eutropiellus buffei 11/30

F
filtry 2/15, 12/29
Fundulopanchax amieti 2/36
Furcifer pardalis 7/46

G
Gadus morhua 11/29
Gambusia holbrooki 6/48
gekončík nikaragujský 6/46
Genicanthus melanospilos 11/38
Geochelone pardalis 11/65, 76, 12/76
- radiata 11/75
Geophagus cf. proximus 12/48
- steindachneri 2/4
- surinamensis 2/8
Girardinus metallicus 12/27
Glossolepis wanamensis 11/19
Glyptoperichthys gibbiceps 3/28, 10/51
Gnathonemus petersii 9/20
Gonyosoma oxycephala 4/73
Grammostola alticeps 8/43, 11/57
- grossa 10/56
- rosea 10/56
Guinacara sp. cf. geayi Rotwangen 4/25
gurama velká 7/33, 11/29
Gymnocorymbus ternetzi 4/8
gynandromorfismus 11/61

H
Haaniella dehaanii 3/44
Hadogenes granulatus 8/60
- chov 8/56
- přehled 8/59
- troglodytes 8/56
Hadruroides lunatus 11/60
Halančíci - CD 4/52
halančík Amietův 2/36
- drobný 3/35
- Güntherův 12/26
Heloderma horridum 9/78
Helostoma temminckii 1/35
Hemigrammus ocellifer 7/36
Hemiloricaria 4/32
- lanceolata 4/32
Herichthys bartoni 3/21
Heroina isonycterina 8/21
Heros severus 3/20
Heteroscodra maculata 12/57
Hierodula membranacea 8/44
hlaváč oranžovoskvrnný 10/37
- žebrovaný 5/16
Holacanthus ciliaris 8/33
- tricolor 5/37
Homoderus gladiator 9/64
- mellyi 9/63
houby mořské 2/26
hroznýš královský 4/66
- přehled poddruhů 4/67
hroznýšek pestrý 3/45
hvízdalka severní 7/53
Hyla boans 5/49
- crepitans 5/49
Hymenochirus sp. 8/68
Hyperolius puncticulatus 3/60, 8/69
Hyphessobrycon bifasciatus 7/13
- flammeus 6/4, 7/12
- griemi 7/13
Hypoplectrus guttavarius 5/36
Hypostomus boulengeri 1/28
- punctatus 7/49
Hysterocrates hercules 9/57

CH
Chaerilus variegatus 5/44
Chaetoderma penicilligera 3/29
Chaetodermis penicilligera 10/38
Chaetopelma gracilis 6/44
Chaetostoma sp. L 187a 1/28
Chalcosoma moellenkampi 4/44
Chamaeleo calyptratus 1/62
- chameleon 4/46
- zeylanicus 5/45
chameleon cejlonský 5/45
- jemenský 1/62
- obecný 4/46
- pardálí 7/46
Chameleoni - fylogeneze 12/68
- kniha 6/52
Channa cf. striata 9/7
- obscura 10/52
Chapalichthys pardalis 8/49
Characodon 3/32
- audax 3/32
Chelmonops truncatus 2/38
Chelonia mydas 1/70, 4/77
Chitala chitala 9/21
Chitra indica 12/68
- přehled 12/68
- vandijki 12/69
Chlamydosaurus kingii 9/45
Chrysiptera hemicyanea 3/38
Chrysopelea paradisii 2/77
chřestýšovec assamský 4/45
- zelený 7/45

I
Iguana iguana 3/76
- - rhinolopha 9/72
Ichthyophis kohtaoensis 8/70
importy 5/24, 28
Iriatherina werneri 3/12
Isometrus basiliscus 7/43

J
jednotrnec třásnitý 3/29
jehla mořská 7/38
- pruhovaná 9/37
jeseter sachalinský 8/30
- sibiřský 8/31
- velký 8/30
Ještěři (kniha) 4/53
Jihoafrická republika 12/75
Julidochromis regani 10/36

K
kajman hladočelý 10/70
kančíci 1/48, 2/24, 3/20, 4/15, 9/47
- importy 5/24, 6/20, 7/28, 8/20
- kříženci 4/15
- systematika 5/24
kančík managujský 12/20
kanic žlutoploutvý 5/38
kasina senegalská 8/45
Kassina senegalensis 8/45, 69
klaun běloocasý 2/37
kněžík paví 12/28
knihy 2/52, 4/52, 5/55, 6/52, 7/53, 8/54, 10/53, 11/53
kobra cejlonská 3/46
- čínská 9/46
koi 8/28
komorník běloocasý 4/37
konference 4/55, 10/54
Kostarika 1/70
kovařík krvavý 9/43
kožatky 1/70
krmení 12/33
kryptokoryna kalatkolistá 11/36
Kryptopterus 10/26
krysa obecná 9/72
křovinář sametový 6/64
kudlanka blanitá 8/44
- tanzanijská 1/44
kurzy 7/55

L
L2 1/29
L6 1/29
L205 1/29
Labeotropheus trewavasae 7/25
Labroides dimidiatus 6/32
Lacerta rudis 1/66
Laetacara curviceps 4/35
Lanzatus somalicus 4/56
Lasiodora striatipes 9/56
Laudakia stellio cypriaca 6/68
- stoliczkana 6/73
leguán zelený 3/76
leguánek kubánský 11/46
Leiocephalus cubensis 11/46
Lepisosteus osseus 1/32
- tristoechus 1/32
Leporacanthicus galaxias 11/33
Leptobrachium hendricsoni 8/72
Leptophryne borbonica 8/72
Leptotilapia tinanti 7/25
Lichanura trivirgata 7/74, 8/62
Limnonectes blythii 8/73
Locusta migratoria 7/56
Lysmata debelius 6/33

M
Mabuya sparsa 12/77
Macropodus opercularis 10/28, 49
máčka skvrnitá 12/35
Malajsie 2/74, 4/73, 8/70
Mannophryne herminae 8/76
- přehled 8/76
Maticora intestinalis 4/76
Mauremys leprosa 11/75
Mecynorhina ugadensis 5/56
meduska sladkovodní 7/19
Megophryssp.
Melanochromis auratus 6/30
Melanotaenia boesemani 1/12
- irianjaya 8/48
- parkinsoni 8/48
- trifasciata 8/48
Melichthys vidua 11/37
Metriaclima sp. Blak Dorsal 7/26
Microhyla heymonsi 8/72
mlok sibiřský 5/73
Mnichov 3/28, 9/74
Moenkhausia pittieri 3/4, 10/16
- sanctaefilomenae 10/4
Mongolsko 5/72, 6/72
Monocirrhus polyacanthus 2/31
motolice 2/10
muréna nosatá 7/22
Mystus wyckioides 5/29

N
Naja atra 9/46
- polyocellata 3/46
- přehled 11/64
Nanochromis dimidiatus 9/26
Naso vlamingii 11/29
Nauphoeta cinerea 3/66
Necydalis maior 2/43
nefila americká 12/45
Nematobrycon palmeri 10/49
nemoci plazů 1/62, 3/76
- ryb 2/10, 39, 4/32, 6/12, 10/14, 11/14
- žab 2/64
Neohirasea maerens 5/65
Neolamprologus cylindricus 4/24
- pulcher 5/33
Nephila clavipes 5/50, 12/45
Nhandu coloratovillosus 11/59
Nimbochromis venustus 7/20
Niphona picticornis 11/43
nosorožíci 3/56
nosorožík severobornejský 4/44
Nothobranchius guentheri 12/26
nožovec černý 9/20
- velký 9/21
nožovka běločelá 6/21

O
odranec pravý 10/33
ochrana ryb 1/34, 4/33
Ophthalmotilapia heterodonta 6/24
Opistacanthus 1/56
- asper 1/56
- validus 1/56
Opistophthalmus boehmi 9/44
Oreochromis niger 12/49
Osphronemus goramy 7/33, 11/29
- laticlavius 7/34
ostenec běloskvrnný 9/38
- vdova 11/37
ostnáč jednovousý 2/31
osvětlení 3/24, 5/20

P
pagavůnek žlutooranžový 10/20
pagekon lišejníkový 2/46
- Milliův 10/46
- obří 2/45
- řasnatý 6/45
- ušatý 10/45
pakobylky 6/56
Paleosuchus palpebrosus 10/70
Pamphobeteus platyomma 1/39
- ultramarinus 4/43
Panaquolus sp. 1/29
pancéřníčci - přehled C forem 8/32
pancéřníček Adolfův 12/30
- podobný 10/27
- Reynoldsův 8/32
- skvrnitý 8/26
Pandinus cavimanus 3/43
Panqasius sanitwongsei 5/29
Parabuthus leiosoma 1/43
Paracheirodon innesi 5/4
Parachromis managuensis 11/34, 12/20
Parasphendale agrionina 1/44
Paratheraps fenestratus 7/30
- cf. fenestratus 7/30
Paratilapia 9/33
parmička bandulla 7/10
- bengálská 7/10
- cejlonská 7/6
- Everettova 5/12
- indická 6/8
- Narayanova 7/10
- páskovaná 8/35
- perleťová 4/4
- pruhoocasá 8/4
- rhodéská 11/29
- Schwanenfeldova 7/21
- skvrnitá 7/6
- velkoskvrnná 12/12
- vysokotělá 7/5
- z Oděsy 2/28
parmičky 2/28
parmovec hnědopruhý 6/37
perutýn tykadlový 10/33
Paul Jan 2/20
paví očko 8/26, 10/14
Peckoltia oligospila 1/29
- sp. Peru 1/29
- vittata 8/33
péče o potomstvo 3/20, 10/48, 11/48, 12/48
Pelvicachromis taeniatus 10/35
perlefovka čertovská 2/7
- červenopřilbá 2/4
- surinamská 2/8
perutýn ohnivý 7/21
pestřenec Batesův 8/36
- zlatový 10/35
Petenia splendida 9/52
Phalacrognathus muelleri 9/66
Phormictopus platus 9/56
Phrynocephalus versicolor 6/74
Pimelodus ornatus 7/48
Pituophis deppei 9/68
planula 8/39
plazi - nové druhy 7/60
Pleurodema brachyops 7/52
plevuňka skvostná 6/35
Podveský František 4/48
Poecilia velifera 10/48
Poecilotheria fasciata 12/56
- formosa 12/57
- rufilata 9/59
Polycentropsis abbreviata 6/24
Polypterus cf. palmas 11/30
- ornatipinnis 3/28
Pomacanthus maculosus 6/33
pomčík perlošupinný 8/37
pomec modročelý 8/33
- příčnopruhý 11/38
- skvrnitý 6/33
- tříbarevný 5/37
Popondichthys furcatus 10/20
Potamoptrygon orbignyi 3/33
- reticulatus 3/33
potrava 2/24, 8/39
Proganochelys 11/77
Prochilodus cf. mariae 7/51
Průvodce mořskou faunou a flórou (kniha) 5/55
Psalmopoeus cambridgei 5/60
Psammophis lineolatum 5/76
Pseudocolochirus violaceus 7/21
Pseudocrenilabrus nicholsi 5/32
- philander dispersus 5/33
Pseudoeurycea aquatica 2/68
Pseudoplatystoma fasciatum 2/32, 7/20
Pseudorasbora parva 3/30
Pseudotropheus crabro 7/25
- cf. tropheops 7/26
Psophia crepitans 7/52
Pterinochilus murinus 2/57
- cf. murinus 10/60
- vorax 2/56, 11/56
Pterois antennata 10/33
- volitans 7/211
Pterophyllum scalare 11/4
Puntius conchonius 2/29
- everetti 2/29
- fasciatus 2/29
- lineatus 8/35
- oligolepis 4/4
pyskoun kubánský 1/38
- rozpůlený 6/32

R
Rana amurensis 5/75
- chalconota 8/73
Ranzania 3/71
Rasbora cf. sumatrana 9/9
Rattus rattus 9/72
Regensburg 9/77
rejnoci 3/33
Rhacodactylus auriculatus 10/45
- ciliatus 6/45
- chahoua 2/46
- leachianus 2/45
Rhacophorus bipunctatus 8/74
- prominanus 8/75
Rhaphiderus scabrosus 12/46
Rhinoclemys pulcherrima 9/77
Rhinomuraena quaesita 7/22
Rhoadsia altipinna 10/49
Rivularia atra 4/42
rohatec jemnolistý 6/36
rohatka brazilská 2/65
ropušnice kolébavá 10/32
- malá 10/33
rosnička pracovitá 5/49
rostliny 2/48, 3/44, 4/27, 5/52, 7/39, 8/54, 9/30, 11/31, 12/28
rozmnožovánĺ plazů 12/69
rypoun losí 9/20
- Petersův 9/20

Ř
řasy

S
Sagittarius serpentarius 12/78
Salamandrella keyserlingi 5/73
Salzburg 9/72
sapínek žlutomodrý 3/38
saranče stěhovavá 7/56
sasanky 6/27
Satanoperca jurupari 2/7
Sbor pro akvaristiku a teraristiku 6/54
Scatophagus argus 4/33
Scorpaena porcus 10/33
Scyliorhinus canicula 12/35
SECORE 1/34
Selaginella wildenowii 6/29
Selenocosmia kovariki 2/56
Serrasalmus nattereri 8/12
Schismaderma carens 12/75
Schizodon fasciatus 7/49
schůze 4/54
Simochromis diagramma 8/24
Simpsonichthys zonatus 1/36
sinice 4/39
skalára amazonská 11/4
skokan amurský 5/75
- hrabavý 2/64
sklípkan korálkový 2/44
- prostý 6/44
- přímorohý 10/44
- santanský 8/43
sklípkani - chov 9/56, 10/56, 11/56, 12/56
- neurčení 1/42
- přehled 2/56
skvrnivci 9/32
skvrnivec žlutý 9/32
Slezák Pavel 7/24
slimule živorodá 1/49
soutěže 1/53, 2/53, 3/54, 4/54, 6/53
Sphaenomorphus scotophilus 2/75
Spilotes pullatus 5/48
standardy živorodek 2/55
Stenopus hispudus 12/32
strašilka Dehaanova 3/44
- réunionská 12/46
střevlička východní 3/30
střikoun 5/35
Sturisoma 2/32
- aureum 2/33
- nigrirostrum 2/33
- panamense 2/33
sumčík Buffeův 11/30
Sungaya inexpectata 10/43
Symphysodon discus 9/12
- aequifasciatus 9/13
Synanceia verrucosa 10/33
Syngnathus typhle 7/38
Synodontis robbianus 5/28

Š
Šanghaj 7/20
šavlatka kopinatá 1/37
šípatkovec uruguayský 6/33
štikovec páskovaný 3/29
štír bazilišský 7/43
- prolákloklepetý 3/43
- rozmanitý 5/44
- středoamerický 11/44
- žlutočerný 1/43
štíři 1/56, 4/56, 8/56
strašilka ostrotrnná 7/44
šváb pestrý 5/43
švábi 3/66
T
Taenianotus triacanthus 10/32
Taenicara candidi 9/16
Tanichthys albonubes 7/23
technika 2/14, 3/24, 5/20
Teratoscincus przewalski 6/72
terčovci 1/52, 2/20, 3/52, 9/12, 12/33
tesařík pestrý 6/43
- větší 2/43
- obrovský 2/60
Testudo graeca 7/61
- hermanni 1/45, 11/73
- marginata 11/74
tetra cinobrová 7/13
- černá 4/8
- červená 6/4, 7/12
- diamantová 3/4, 10/16
- neonová 5/4
- paraguayská 10/4
- svítivá 7/36
- žlutá 7/13
Thajsko 2/48, 3/48, 4/27, 9/4
Thalassoma pavo 12/28
Thamnophis marcianus 2/70
Theloderma horridum 8/75
Theraphosa blondii 6/60, 9/57
tlamovec modravý 5/33
- Nicholsův 5/32
- spící 7/20
tlustice novozélandská 11/35
tornarie 8/47
Toxotes chatareus 5/35
Trachemys scripta 12/62
Transversotrema patialense 2/10
treska obecná 1/29
trhy 3/55
Triatoma rubida 3/70
Tribolonotus gracilis 2/68
Trichogaster trichopterus 5/36
Trimeresurus albolabris 7/45
- hagenii 4/76
- popeorum 4/45
Triportheus angulatus 2/33
Tropheus annectens 1/27
- brichardi 1/25
- duboisi 1/27
- kasabae 1/23
- kniha 10/53
- moorii 1/24
- nemoci 1/18
- polli 1/27
- přehled forem 1/20
- sp. Black 1/20
- - Green 1/21
- - Grey 1/22
- - Ikola 1/26
- - Moba 1/23
- - Mpimbwe 1/25
- - Murago 7/24
- - Pemba 7/24
- - Red 1/23
- - Kapampa 1/19
Tropidolaemus wagleri 4/75
trubač stepní 7/52
Turecko 1/66

U
Uaru amphiacanthoides
- fernandezyepezi 1/33
Underwoodisaurus milii 10/46
Utricularia 9/30
úzkotlamka pruhovaná 7/49
užovka brazilská 5/48
- kostkovaná 2/70
- tenkoocasá 1/46

V
vačice opossum 7/52
Vaejovis punctatus 4/61
varan Auffenbergův 3/73
- timorský 7/66
Varanus auffenbergi 3/73
- kordensis 7/60
- macraei 7/64
- niloticus 12/77
- timorensis 7/66
vějířovka 4/36
- pásová 1/36
veleštír Böhmův 9/44
Venezuela 5/48, 7/48
Vitalius platyomma 1/42
voda 2/26, 4/22, 5/52, 6/39, 7/22, 9/39, 10/14, 11/39
vodnářka tykadlová 7/60
Voženílek Petr 5/54
výstavy 1/53, 2/54, 3/55, 4/55, 5/54, 7/55, 8/55, 9/55, 10/53

X
Xenomystus nigri 9/20
Xenotilapia ochrogenys Kigoma, Tanzania 4/20
Xiphophorus cortezi 8/49
- malinche 8/49
Xylotrechus rusticus 6/43
Xylotrupes gideon 3/56

Z
zlatohlávek 5/56
zmije křovinná 5/46
- útočná 12/72
Zophobas morio 3/68
závojnatky 1/4
Zebrasoma desjardinii 6/32
zlatohlávci 3/71
zmije gabunská 4/62
známky 11/24
Zoarces viviparus 11/49
zobec černopruhý 2/38
Zoogoneticus tequila 4/12

Ž
žáby 2/64, 6/62, 8/70, 76
žahavci 6/28
želva nádherná 12/62
- zelenavá 1/45
- žlutohnědá 7/61
Želvy (kniha) 4/52
želvy - nové druhy 7/60
- ochrana 10/76, 11/72
živorodka komáří 6/48
- lesklá 12/27


AKVÁRIUM TERÁRIUM 2002


AKVÁRIUM

Bělehrad F.: Chov piraně Colossoma sp. 2/27
Bem P.: Akva trh v Postoloprtech 1/54
Boudný S.: Chilatherina sentaniensis Weber, 1908 12/16
Boudný S.: Album akva - Hypseleotris compressa 12/36
Burzanovský J: Setkání v Úvalech 5/54
Burzanovský J., Rose M.: Biologie a chov bojovnice Betta coccina 9/4
Bydžovský V.: Akce Akva tera Č. Budějovice 1/54
Bydžovský V.: Album akva - Corydoras habrosus 2/35
- Phenacogrammus caudalis 2/36
- Hyphessobrycon columbianus 3/35
Bydžovský V.: Labyrintky známé i neznámé 3/20
- (2) 5/8
- (3) 7/16
- (4) 9/26
Bydžovský V.: Astyanax leopoldi tetra Leopoldova 4/12
Bydžovský V.: Gymnogeophagus meridionalis 4/20
Bydžovský V.: Diskuse o diskusech (23) 6/24
- (24) 7/47
Bydžovský V.: Tetra Witzmannova (Poecilocharax weitzmani Géry, 1965) 9/48
Černý M.: Korálové útesy Yucatanu 4/47
Dekan M.: Aphyosemion gardneri 5/4
Dokoupil N.: Kdo jsou Endlerovy živorodky? 4/16
Dokoupil N.: Xiphophorus cortezi nevýrazný a přesto potřebný 6/8
Doležal F.: Když koi, tak přímo z Japonska 4/30
Doucha J., Kotrbáček V., Kratochvíl L.: Zelená řasa Chlorella 6/50
Dvořák J.: Celostátní setkání akvaristů 4/54
Dvořák J.: Celostátní setkání akvaristů 5/54
Dvořák P.: Dotazy (bakteriózy) 10/39
Dvořák P.: RNDr. Evžen Wohlgemuth, CSc., zemřel 10/53
Dvořák P.: Akvaristický podzim - Brno 2002 10/53
Ďuriš Z.: Úvahy kolem chovu raků v akváriích 2/25
Eliáš J.: Tetra skvělá Hemigrammus pulcher 5/24
Eliáš J.: Album akva - Chanda ranga 5/35
- Xenotoca eiseni 6/36
- Aequidens pulcher 10/35
- Pseudocrenilabrus multicolor 11/35
Eliáš J.: Drobnoústky a šikmostojky v akváriu 10/16
Fiala J.: Zajímavosti z chovu lezce (Periophthalmus sp.) 3/48
Fiala J.: Gudea motýlková (Ameca splendens) 11/28
Frank S.: Líhnivost vajíček žábronožky solné 1/22
Frank S.: Sumetrolim, nikotinamid a vitamin C 1/24
Frank S.: Ochranné chování ježovek 2/22
Frank S.: Filtrační systémy s výměnnými patronami ano či ne? 5/18
Frank S.: Dotazy (nemoci skalár) 6/39
- (mikroprvky) 8/39
- (pancéřníčci) 9/39
- (prevence) 11/39
Frank S.: Půdní filtr ano či ne a za jakých podmínek 7/24
Frank S.: Širokospektrá ochrana nižších obratlovců proti sekundárním infekcím 8/22
Frank S.: Album akva - Neolebias kerguennae 8/35
Frank S.: Malá ryba také ryba Aplocheilichthys katangae 10/10
Frank S.: Skutečná "Endlerova živorodka"? 11/4
Frank S.: Deset let s klaunem černotělým 11/48
- (2) 12/52
Frank S., Novák J.: Dotazy (Moenkhausia columbiana) 3/39
Frank S., Podveský F., Eliáš J.: Tetra křivopruhá Thayeria boehlkei 12/4
Fišer K.: Nejkrásnější kalatky 1/48
Gabriel P.: Hrajeme si s rostlinami 2/47
Gabriel P.: Kultivary rodu Echinodorus 5/52
Havelka L.: Enantiopus melanogenys, Enantiopus sp. "Kilesa" 2/12
Havelka L.: Neolamprologus furcifer 5/16
Hofmann J.: Odjinud - Označování baramundiů mikročipy 1/32
- Nová lokalita výskytu latimérie 1/32
- Muréna nosatá - výzva pro zkušené 1/33
- Potravní rozdíly u cichlid mbuna 2/32
- Návrat starého jména 2/34
- Rozmnožování parmovců skvělých 3/32
- Zvláštní pozorování u murén nosatých 3/34
- Tření parmiček černopruhých 4/32
- Sladkovodní čtverzubci 4/34
- Výzkum složení potravy u cichlid z jezera Tanganika 5/32
- Rozdíly v kresbě u komplexu Neolamprologus brichardi 6/32
- Opět nové jméno 6/33
- Zajímavá forma kančíků příčnopruhých 6/34
- Jak je to s "Endlerkou"? 6/34
- Dovoz dravých parem rodu Hampala 7/32
- Složení potravy u perutýnů 7/32
- Rostlinožravé tetry na Nové Guineji 7/34
- Modrý terčovec červený 8/32
- Nepohlavní rozmnožování šípatkovců 8/33
- Námluvy u pavích oček 8/34
- Rozmnožování mořanů 8/34
- Ještě jednou čtverzubci 9/32
- Jeden nebo dva krunýřovci? 9/33
- Revize bodloků rodu Ctenochaetus 10/32
- Odchov klaunů a kvalita žábronožek 10/34
- Tření skalár vysokých 11/32
- Rozmnožování teter Pyrrhulina spilota 11/33
- Odchov ostnovečků příčnopruhých 11/34
- Mezidruhové křížení u sladkovodních rejnoků 12/32
- Další odchov "papoušků" 12/33
- Krunýřovec L 28 rozmnožen 12/33
Hofmann J.: Album akva - Corydoras davidsandsi 1/35
- Gnathonemus petersii 1/36
Hofmann J.: Album moře - Scyliorhinus stellaris 1/37
- Doryrhamphus janssi 1/38
- Symphorichthys spilurus 2/37
- Hippocampus reidi 2/38
- Diplodus annularis 3/37
- Valenciennea helsdingenii 3/38
- Nemateleotris magnifica 4/37
- Pomacanthus annularis 4/38
- Amphiprion rubrocinctus 5/37
- Holacanthus ciliaris 6/37
- Lutjanus sebae 6/38
- Arothron hispidus 7/37
- Pogonoperca punctata 7/38
- Epinephelus guaza 8/37
- Serranus scriba 8/38
- Siganus magnificus 9/37
- Amblyeleotris aurora 9/38
- Chaetodontoplus duboulayi 10/37
- Dascyllus melanurus 10/28
- Centropyge bicolor 11/37
- Pareques acuminatus 11/38
Hofmann J.: Akvárium v Kolíně nad Rýnem 2/23
Hofmann J.: Diskuse o diskusech (22) 3/14
- (23) 4/26
Hofmann J.: bede ATLAS (recenze) 3/53
Hofmann J.: Druhé setkání milovníků akvaristiky 4/54
Hofmann J.: Dotazy (Loricaria simillima) 5/39
Hofmann J.: Akvaristický kroužek přijímá nové členy 9/54
Hofmann J.: Co žije ve Středozemním moři (kniha) 10/52
Hofmann J.: Akvarijní ryby (kniha) 10/52
Hofmann J.: Pancéřníčci ze skupiny "elegans" 12/22
Hofmann J.: Jedenadvacátý ročník Velké ceny mladých akvaristů se blíží 12/55
Hohl D.: Poprvé v akvaristice Aequidens chimantanus 4/4
Hruška O., Novák J.: Hrotočelec prstenčitý Mastacembelus circumcinctus Hora, 1924 v zoo Ostrava 10/48
Hulman V.: Výstava v Rychnově 8/55
Hulman V.: Výstava v Rychnově 9/54
Chmelař J., Hulman V.: Výstava v Hradci Králové 4/54
Kadlec J.: Nový halančík z Gabunu Aphyosemion tirbaki 2/14
Kadlec J.: Album akva - Cynolebias adloffi 3/36
- Fundulopanchax mirabilis 5/36
- Nothobranchius patrizii 6/35
- Aphyosemion walkeri 7/35
- Megalebias wolterstorffi 10/36
- Nothobranchius virgatus 11/36
- Kadlec J.: Aphyosemion bivittatum 12/35
Kadlec J.: Nový annuální halančík z Tanzánie Nothobranchius flammicomantis 8/12
Koštýř I.: Rekvalifikační kurzy 10/53
Král F.: Mořské akvárium v dlani 11/30
Král J.: Tetra slepá 1/25
Král J.: Štikovec příčnopásý červenohrdlý - Epiplatys dageti monroviae 3/50
Kraut M.: Cyphotilapia frontosa "Yellow Bangwe" 1/12
Kraut M.: Povídání o "tropheusech" 10/4
- (2) 11/18
- (3) 12/12
Krček K.: Vícenásobné vibrační kompresory 1/14
Krček K.: Výsledky Mistrovství ČR v Xipho-Molly 2001 2/55
Krček K.: Akvaristická technika z Číny 4/22
- (2) 5/28
- (3) 6/28
- (4) 8/24
- (5) 9/18
- (6) 11/22
- (7) 12/48
Krček K.: Akva trhy v Praze 5/54
Krček K.: Závěrečný přehled oficiálních a důležitých soutěží živorodek v roce 2002 6/53
Krček K.: Partnerský vztah u ryb Astronotus ocellatus 7/25
Krouský I.: Výstavy guppy - Praha 2001 1/54
Krouský I., Krček K.: Mistrovství ČR v chovu živorodých ryb 2002 4/54
Krouský I., Šíšová L.: Živnostenská oprávnění a chov zvířat 4/39
Kůtek F.: Povídání o vodě (8) 1/10
- (9) 5/31
- (10) 6/54
- (11) 7/30
- (12) 8/31
- (13) 9/30
Kůtek F.: Rozumíte pojmům mol, val a koncentrace? 1/23
Kůtek F.: Rostliny v akváriu 7/26
Lánský J., Kahovec A.: Akvaklub 9/55
Lánský J., Kahovec A.: Výstava v Praze 9/55
Lipavský V.: Ještě k rozmnožování pancéřníčků panda 4/30
Litomiský O.: Rodiny u kančíků 1/27
Litomiský O.: Pohyblivé teritorium 4/31
Májsky J.: Album akva - Glyptothorax callopterus 7/36
Novák J.: Diskuse o diskusech (21) 1/19
Novák J.: Dotazy - Formy Astronotus ocellatus 1/39
- Pohlavní rozdíly u vrubozubce pavího 2/39
Novák J.: Z importů 2/28
Novák J.: Návštěva u chovatele 5/48
Novák Z importů 6/20
Novotný L., Dvořák P.: Piscinoodinóza u akvarijních ryb 11/10
Ott G., Brecht J.: V Německu je to standard: znalecký doklad od VDA a DGHT 8/53
Palička J.: Šikmostojka černopruhá (Nannostomus eques) 6/4
Perger A.: Mistrovství ČR Guppy 2001 ve výsledcích 2/55
Perger A.: Výstava v Ostravě 4/54
Perger A.: Vyhlášení mistrovství ČR chovatelů živorodých ryb 2002 5/54
Perger A.: Aquarium show v Ostravě 8/54
Peterka J.: Krabí chůvy 3/27
Peterka J.: Album moře - Naso brevirostris 5/38
Petrovický I.: Nahlédnutí do skrytého života 3/26
Petrželka K.: Cladophora sauteri (Aegagrophila sauteri, Conferva aegagrophila), co vlastně v našich akváriích pěstujeme? 4/52
Podveský F.: Parmička skvrnitá Barbus binotatus Valenciennes, 1842 5/12
Podveský F.: Album akva - Rasbora dorsiocellata 8/36
Podveský F.: O tetře žhavé Hemigrammus erythrozonus 9/12
Podveský F., Eliáš J.: Stoleté dánio pruhované 2/4
Podveský F., Eliáš J.: Tetra průsvitná 3/4
Podveský F., Eliáš J.: Inpaichthys kerri Géry et Junk, 1977 tetra královská 6/12
Podveský F., Eliáš J.: Hyphessobrycon herbertaxelrodi neonka černá 7/4
Podveský F., Eliáš J.: Xantorická forma tetry černé 8/4
Ráb P.: Tanichthys micagemmae - kardinálka vietnamská - nový druh miniaturní kaprovité ryby z Vietnamu 5/20
Rataj K.: Album Akva - Azolla filiculoides 4/35
- Bolbitis huedelotii 4/36
- Alternanthera bettzickiana 9/35
- Cabomba furcata 9/36
Rataj K.: Jen krátce o aponogetonech 7/20
Redakce: Všech chovatelům, sběratelům a milovníkům přírody (plakáty) 2/42
Redakce: Průvodce mořskou faunou a flórou (kniha) 2/42
Redakce: Všechny zlaté rybky a závojnatky (kniha) 2/53
Redakce: Bede Atlas (kniha) 2/53
Redakce: Zpracování ryb (kniha) 3/52
Redakce: Veletrh Interzoo 4/54
Redakce: Představujeme firmu Aquar 8/28
Redakce: Duhovky a příbuzné čeledě (kniha) 8/53
Redakce: Výstavy Xipho-molly 19/53
Redakce: Rozbory vody 10/53
Reichard M.: Ryby jihozápadní Amazonie (6) 1/28
Rose M.: Rájovec plástevný Belontia hasselti 1/4
Rose M.: Návštěva u chovatele 12/28
Řebíček M.: Dlouhoploutvé formy Ancistrus sp. 7/23
Říčan O., Novák J.: Kančíci 7/12
- (2) 8/18
- (3) 9/22
- (4) 10/26
- (5) 11/26
- (6) 12/18
Sedlák J.: Pokojové akvárium 3/24
Scherleitner F.: Vážení čeští akvaristé a teraristé! 9/54
Sládek V., Protiva V.: Výstava v Plzni 8/55
Šíšová L.: Majitelé obchodů se zvířaty a jejich prodavači musí doložit odbornou způsobilost 1/54
Špička R.: Rostliny v akváriu 7/20
Švaněk Z.: Prodejní výstavy v Praze 4/54
Švehla J.: Výstava v Ústí 10/53
Tokušev R.: Středoamerická cichlida Vieja maculicauda 3/10
Vilikus M.: Diskuse o diskusech (20) 1/18
Vilikus M.: Aquaexo 5/54
Wohlgemuth E.: Nejmenší z okounků 1/26
Wohlgemuth E.: Ostnáč modrý 7/21
Zahrádka K.: Indonésie očima akvaristy (11) 8/48
Zelený J.: Výstava v Jihlavě 10/53


TERÁRIUM

?????????: Gekon Teratolepis fasciata 12/70
Balcar M.: K reprodukční biologii krokodýla nilského (Crocodylus niloticus) (1) 1/76
- (2) 2/76
- (3) 3/76
- (4) 4/76
Bálek J.: Za želvími obry 12/64
Berec M.: Album tera - Dendrobates leucomelas 6/45
- Kaloula pulchra 6/46
- Geochelone radiata 8/45
- Phyllobates vittatus 8/46
- Dendrobates truncatus 11/45
- Epipedobates tricolor 12/46
Berec M.: Odjinud - Změny v názvosloví podčeledi Emydinae 6/64
- Pozor na nové druhy čínských želv 6/64
- Obchod s plazy v USA 10/64
Bosák J.: Mlok bradavičnatý - Paramesotriton deloustali (Bourret, 1934) 7/55
Brůna J.: Australští gekoni rodu Nephrurus 10/68
Burda A.: Chov největších zlatohlávků rodu Goliathus 3/68
Burda A.: Chov nosorožíků rodu Dynastes 7/60
- (2) 8/68
Burda A., Kovařík F.: Album tera - Heterogomphus chevrolati 3/43
Černý M.: Za přírodou Venezuely 5/74
- (2) 7/74
- (3) 9/74
- (4) 11/76
Demis R., Kasal P., Nováková M.: Smrt po bodnutí štírem 10/55
Funk A.: Poznámka ke gekončíkům rodu Goniurosaurus 7/56
Funk A.: Co nového u plazů v letech 1997 až 2001 8/62
Funk A., Vrabec V.: Akvárium, terárium a insektárium v zoo Poznaň 3/62
Gvoždík V., Šandera M.: Chov a odchov Cynops orientalis 2/72
Hajnyš T.: Neobvyklý porod u červorovce zploštělého Typhlonectes compressicauda 11/68
Hegner D.: Leptophis ahaetula zajímavá užovka z latinské Ameriky 1/66
Hegner D.: Ploskolebec mexický (Agkistrodon bilineatus), jeho chov a rozmnožování v teráriu 11/72
Hes O.: Amelanotická populace Lampropeltis triangulum hondurensis 3/72
Hes O., Beer J., Vrabec V.: Odchov korálovek Lampropeltis triangulum arcifera 8/76
Hes O., Honsa V., Vrabec V.: Nádory páteře u hadů - popis tří případů 1/74
Hes O., Vrabec V.: Pentastomiáza u Bitis gabonica 2/60
Hes O., Vrabec V.: Korálovka Lampropeltis pyromelana pyromelana chov a odchov 7/70
Hnízdo J.: Stručný přehled anestezie u plazů 7/64
- (2) 8/70
Hnízdo J.: Setkání s plazy západní Malajsie 10/72
- (2) 12/74
Hnízdo J., Šejna V.: Boiga multomaculata (Boie, 1827) odchov v teráriu 4/66
Hovorka L., Kovařík F.: Larvy roháčů a zlatohlávků 7/52
Jandzik D.: Album tera - Pseudopus apodus 12/45
Jiroušek V.T.: Album tera - Crotaphytus collaris 2/45
- Basiliscus vittatus 2/46
- Basiliscus plumifrons 3/45
- Corallus enydris enydris 3/46
- Elaphe oxycephala 4/45
- Gavialis gangeticus 4/46
- Epicrates inornatus 7/45
- Alligator mississippiensis 7/46
- Epicrates subflavus 9/45
- Melanosuchus niger 9/46
- Corallus enydris cooki 10/45
- Epicrates fordii 10/46
- Elaphe subocularis 11/46
Karnufek M.: Elaphe longissima chov v teráriu 5/70
Klátil L.: Gekončíci rodu Goniurosaurus 6/76
Klátil L.: Chov a odchov kočičího gekončíka 8/74
Klátil L.: Gekon Geckonia chazaliae v přírodě a v teráriu 9/64
Knobloch O.: Rozmnožení pouštního hroznýška Eryx miliaris 11/64
Kocourek I.: Chov užovky páskované Nerodia fasciata 4/72
Kodym P.: Terrabazary na Vltavské 5/54
Kodym P.: Terarista 2002 8/53
Kovařík F.: Album tera - Carabus rutilans 1/53
- Brachypelma angusta 1/44
- Mesobuthus martensii 2/44
- Chilobrachys huahini 3/44
- Bothriurus burmeisteri 4/44
- Monocentropus balfouri 5/44
- Buthus atlantis 6/44
- Eupalaestrus campestratus 7/43
- Chalcophora mariana 7/44
- Opisthacanthus elatus 8/44
- Nhandu coloratovillosum 9/44
- Centruroides chamulaensis 10/43
- Phyllium siccifolium 10/44
- Osmoderma eremita 11/43
- Aphonopelma crinitum 11/44
Kovařík F.: Dobře známá a zcela neznámá Brachypelma 2/64
Kovařík F.: Prasknutí zadečku u sklípkanů 3/70
Kovařík F.: Co nového u štírů v roce 2000 4/55
Kovařík F.: Sklípkani rodu Haplopelma, aneb umíme je určit? 4/62
Kovařík F.: Sklípkani rodu Brachypelma 5/56
Kovařík F.: Nejsevernější rozšíření štírů 6/68
Kovařík F.: Dotazy (Linnaeus) 7/39
Kovařík F.: Samec štíra Liocheles australasiae 7/53
Kovařík F.: Štíři rodu Androctonus 8/56
Kovařík F.: Sklípkani a štíři Ghany 9/56
Kovařík F.: Štíři rodu Opistophthalmus 11/56
Kovařík F.: Sklípkani a štíři v centru Prahy 12/55
Kovařík F., Burda A.: Chov roháčů (1) 1/56
- (2) 2/56
Kovařík F., Kabátek P.: Album tera - Oberea linearis 5/43
- Clytus tropicus 9/43
Krásenský P.: Odchov sklípkana Tapinauchenius purpureus 12/60
Kůrka A.: Sklípkánci 1/62
Lukášková L.: Sacalia bealei 5/66
Machytka M.: Lišajovití zubokřídleci 6/56
Machytka M., Kovařík F.: Album tera - Brahmaea tancrei 2/43
Matoušek J.: Obyčejná želva 5/62
Machytka M., Habal H., Kovařík F.: Album tera - Gonimbrasia tyrhaea 8/43
Mohelská I., Krumphanzl D., Kroupa M.: Výstava želv a obojživelníků 6/53
Mudra O.: Terrabazar v Praze 9/55
Novák J.: Vyhodnocení soutěže v poznávání terarijních zvířat 2001 3/47
Pecina P.: Strašilka Haaniella saussurei 3/56
Pecina P.: Bizarní "sloní" saranče ze Středomoří 11/60
Pecina P.: Velké saranče ze Středomoří 12/56
Pecina P., Kovařík F.: Album tera - Neohirasea maerens 4/43
Poživil V., Skalka P.: Odchov žab Litoria caerulea 6/66
Redakce: Ještěři - Biologie - Chov - Gekoni 1 (kniha) 2/53
Redakce: České názvy živočichů 2/54
Redakce: Nejedovatí hadi v přírodě a v teráriích (kniha) 3/52
Redakce: Sklípkan 2001 5/54
Redakce: Nemoci obojživelníků a plazů (kniha) 6/53
Siman P.: Výstava v Košicích 5/54
Simandl J.: Natura exotica 4/54
Simandl J.: Natura exotica 10/53
Skala J.: U hadích ocasů rozhoduje délka 7/54
Skala J.: Triploidní ropuchy 7/55
Szymonik P.: Gekko ulikovski gekon Ulikovského 5/64
Šubrová V., Šubr J.: Chov a odchov užovek Elaphe subocularis subocularis 6/60
Toráň M.: Acanthoscurria geniculata 1/73
Tropek R.: Chov a odchov sklípkana Chilobrachys huahini 10/54
Velenský P.: Album tera - Testudo marginata 1/45
- Testudo horsfieldii 1/46
- Testudo kleinmanni 5/45
- Malacochersus tornieri 5/46
Velenský P.: Expozice Akva-tera v Plzni 1/70
Vergner I.: Časopis terarista ročník 5 (2001) 2/54
Voženílek P.: Zmije nosatá 2/66
Voženílek P.: Stále obdivovaná zmije růžkatá Vipera ammodytes (Linnaeus, 1758) 6/70
Voženílek P.: Pahadi 9/66
Voženílek P.: Písečník čili hroznýšek arabský Eryx jayakari Boulenger, 1888 10/57
Vrabec V., Hes O., Kovařík F.: Album tera - helix aspersa 6/43
Zajíček R.: Želva nádherná není zvíře domácí 10/60
- (2) 11/70


REJSTŘÍK
A
Acanthopagrus schlegeli 8/34
Acanthosaura armata 10/72
Acanthoscurria geniculata 1/73
Aegagrophila sauteri 4/52
Aeluroscalabotes felinus 8/74
Aequidens cf. pulcher 10/28
- - tetramerus 7/12
- chimantanus 4/4
- pulcher 10/35
- syspilus 4/31
Agkistrodon bilineatus 11/72
akara modrá 10/35
Alligator mississippiensis 7/46
aligátor severoamerický 7/46
Allotopus moellenkampi 1/56
Alternanthera bettzickiana 9/35
Amblyeleotris aurora 8/38
Ameca splendens 11/28
Ameiva ameiva 9/77
Amphiprion melanopus 11/48, 12/52
- nigripes 10/33
- rubrocinctus 5/37
Amphisbaena alba 9/68
- cubana 9/71
- fusca 7/76
Amphisbaenia 9/66
Anabas testudineus 3/20, 8/51
Anableps 5/74
Anacridium aegyptium 12/56
Ancistrus sp. 7/23
Androctonus 8/56
- amoureuxi 8/57
- australis 8/56
- bicolor 8/59
- crassicauda 8/60
- hoggarensis 8/56
- mauritanicus 8/57
anestezie 7/64, 8/70
Anisotremus virginicus 4/51
Anolis chrysolepis 7/75
Anoptichthys jordani 1/25
Aphonopelma 2/64
- crinitum 11/44
Aphyosemion bivittatum 12/35
- coeleste 2/17
- gardneri 5/4
- - přehled poddruhů 5/4
- ogoense 2/16
- - pyrophore 2/16
- ottogartneri 2/16
- rectogoense 2/17
- tirbaki 2/14
- walkeri 7/35
Aplocheilichthys katangae 10/10
Aponogeton 7/20
- bernierianus 1/48
- boivinianus 1/50
- bullosus 1/50
- echinatus 1/49
- madagascariensis 1/48
- stachyosporus 1/51
- ulvaceus 1/49
Aquar 8/28
Archocentrus 6/33
Armillifer sp. 2/60
Arothron hispidus 7/37
Artemia salina 1/22
Astronotus ocellatus 1/39, 2/39, 7/25
Astyanax fasciatus mexicanus 1/25
- leopoldi 4/12
Atypus afinis 1/62
Aulostomus maculatus 4/50
Avicularis metallica 7/78
azola kapradíčková 4/35
Azolla filiculoides 4/35

B
Babycurus absorgei 4/57
- crassicaudatus 4/57
- exquisitus 4/57
Badis badis 7/21
Bachia 7/76
bakterie 10/39
baramundi malajský 1/32
Barbus binotatus 5/12
Basiliscus plumifrons 3/45
- vittatus 2/46
bazilišek páskovaný 2/46
- zelený 3/45
Belontia hasselti 1/4
Betta přehled 5/9, 7/16, 9/6
- albimarginata 7/17
- coccina 9/4
- splendens 5/8
Blanus cinereus 9/69
blavor žlutý 12/45
bodlok krátkorohý 5/38
Boiga multomaculata 4/66
Bolbitis huedelotii 4/36
Bothriurus burmeisteri 4/44
Brahmaea tancrei 2/43
Brachydanio albolineatus 2/8
- rerio 2/4
Brachypelma 56
- albopilosum 5/59
- angusta 1/44
- baumgarteni 5/56
- boehmei 5/57
- emilia 5/57
- klaasi 5/61
- ruhnaui 2/64
- smithi 5/60
- vagans 5/56
Bufo pseudoraddei 7/55
Buthus atlantis 6/44
- occitanus 9/59

C
Cabomba furcata 9/36
Caquetaia myersi 7/13
Carabus rutilans 1/43
Carinotetraodon travancoricus 9/33
Centropyge bicolor 11/37
Centruroides chamulaensis 10/43
Ceratophrys calcarata 7/76
Cichlasoma facetum 8/21
- octofasciatum 11/27
- salvini 8/20
Cladophora sauteri 4/52
Clytus tropicus 9/43
Cnemaspis 12/74
- nigridius 12/77
Cnemidophorus lemniscatus 5/75
Colisa 7/16
- lalia 5/9
Colomesus psittacus 4/33
Colossoma sp. 2/27, 29
Conferva aegagrophila 4/52
Corallus enydris 3/46, 10/45
Corydoras
- bilineatus 12/22
- davidsandsi 1/35
- elegans 12/22
- habrosus 2/35
- latus 12/26
- nanus 12/23
- napoensis 12/23
- panda 4/30
- sterbai 7/48
- undulatus 12/22
Cosymbotus 12/75
Crocodylus niloticus 1/76, 2/76, 3/76, 4/76
Crossocheilus siamensis 4/32
Crotaphytus collaris 2/45
Cryptoheros 6/33
- cutteri 10/30
- nigrofasciatus 6/34
- spilurus 8/20
Ctenochaetus cyanocheilus 10/32
- strigosus 10/33
Cynolebias adloffi 3/36
Cynops orientalis 2/72
Cyphotilapia frontosa 1/12
Cyrtodactylus 12/75
- consubrinus 12/75
- quadrivirgatus 12/77

Č
čtverzubec běloskvrnný 7/37

D
dánio "modré" 2/9
- pruhované 2/4
Dascyllus melanurus 10/38
Datnioides microlepis 2/33
Dendrobates leucomelas 6/45
- truncatus 11/45
Dermochelys coriacea 12/65
Diplodus annularis 3/37
- cervinus 8/33
Diplometopon zarudnyi 9/69
Dorcus parallelipipedus 7/52
- parryi 1/57, 2/58, 7/52
- titanus 2/57
Doryrhamphus janssi 1/38
Draco melanopogon 10/77
Dynastes 7/60
- granti 7/61
- hercules 7/62, 8/69
- hyllus 8/68
- neptunus 8/69
- tityus 7/60

E
EcoSphere 11/30
Echinodorus - kultivary 5/52
Elaphe longissima 5/70
- oxycephala 4/45
- subocularis 6/60, 11/46
Elassoma evergladei 1/26
Emydinae 6/64
Enantiopus melanogenys 2/12, 5/48
- sp. "Kilesa" 2/12
Epicrates fordii 10/46
- inornatus 7/45
- subflavus 9/45
Epinephelus guaza 8/37
Epipedobates tricolor 12/46
Epiplatys dageti 3/51
Eryx jaykari 10/57
- miliaris 11/64
Eupalaestrus campestratus 7/43
Euscorpius carpathicus 6/69

F
filtrace 5/18, 7/24, 9/18, 11/22, 12/48
Fundulopanchax mirabilis 5/36

G
gaviál indický 4/46
Gavialis gangeticus 4/46
Geckonia chazaliae 9/64
Gekko monarchus 12/77
- smithi 12/78
- ulikovski 5/64
gekon Ulikovského 5/64
gekoni 12/74
Geochelone radiata 3/64, 8/45
Gephyra mutila 12/76
Ghana 9/56
Glyptoperichthys gibbiceps 7/48
Glyptothorax callopterus 7/36
Gnathonemus petersii 1/36
goliáši 3/68
Goliathus albosignatus 3/69
- goliathus 3/68
Gonatodes vittatus 11/77
Gonimbrasia tyrhaea 8/43
Goniurosaurus 6/76, 7/56
- araneus 8/64
- kuroiwae 6/77
- luii 6/77
- murphyi 6/76
- přehled druhů a poddruhů 6/76
Gonocephalus belii 10/73
- grandis 10/74
- robinsonii 10/77
gudea červenoocasá 6/36
- motýlková 11/28
Gymnocorymbus ternetzi 8/4
Gymnogeophagus meridionalis 4/20

H
Haaniella saussurei 3/56
halančík dvoupásý 12/35
- Patriziův 6/35
- podivuhodný 5/36
- sudánský 11/36
- Walkerův 7/35
Hampala macrolepidota 7/32
Haplopelma 4/62
- minax 4/64
- sp. 4/64
Helix aspersa 6/43
Helostoma temmincki 3/21
Hemidactylus mabouia 9/76
- turcicus 8/65
Hemigrammus erythrozonus 9/12
- pulcher 5/24
Heosemys spinosa 6/65
Herichthys carpintis 11/27
- cf. carpintis 12/33
Heros cf. efasciatus 7/13
- sp. 11/26
- - cf. appendiculatus 2/24
Herotilapia multispinosa 12/20
Heterogomphus chevrolati 3/43
Heteropteryx dilatata 3/57
Heteroscodra maculata 9/57
Hexarthrius parryi 2/57
Hippocampus reidi 2/38
hlaváč dvoupruhý 3/38
- růžovopruhý 9/38
hlavačka stlačená 12/35
hlaváčovec ohnivý 4/37
hlemýžď kropenatý 6/43
Holacanthus ciliaris 6/37
Homoderus mellyi 1/57
Hottentotta hottentotta 9/59
hroznýšovec haitský 10/46
- jamajský 9/45
- portorický 7/45
hrotočelec prstenčitý 10/48
Hypancistrus sp. 12/34
Hyphessobrycon cf. pulchripinnis 1/28
- columbianus 3/35, 39
- herbertaxelrodi 7/4
Hypselacara temporale 7/12
Hypseleotris compressa 12/36
Hypsophrys nicaraguensis 7/13, 10/29
Hysterocrates hercules 9/56

CH
Chaetodontoplus duboulayi 10/37
Chalcophora mariana 7/44
Chamaleleo gracilis 1/73
Chanda ranga 5/35
Charax tectifer 1/29
Chilatherina sentaniensis 12/16
Chilobrachys huahini 3/44, 10/54
Chlorella 6/50
chňapal císařský 6/38
- vláknopoloutvý 2/37

I
Iguana iguana 11/78
Imantodes cenchoa 12/65
Indonésie 8/48
Inpaichthys kerri 6/12
iontoměniče 7/30, 8/31
Iurus dufoureius 4/56

J
jehla Janssova 1/38
ježovky 2/22

K
kabomba červená 9/36
kajman černý 9/46
kalatky 1/48
Kaloula pulchra 6/46
kančíci 1/27, 3/10, 6/33, 12/33
- přehled druhů a rodů 9/22
- systém 7/12, 8/18, 10/26, 11/26, 12/18
kančík příčnopruhý 6/34
kanic guaza 8/37
- písmenkový 8/38
- vločkovaný 7/38
kardinálka vietnamská 5/20
kavalír podélnopruhý 11/38
Kentropyx lineatus 5/76
klaun australský 5/37
- černotělý 11/48, 12/52
knihy 2/42, 53, 3/52, 6/53, 8/53 10/52
koi 4/30
komorník černoocasý 10/38
kompresory 1/14, 4/22, 5/28, 6/28
koníček dlouhonosý 2/38
kořenohlavci 3/27
kozlíček lískový 5/43
kožatka velká 12/64
krabi 3/27
králíčkovec andamanský 9/37
krasec měďák 7/44
krokodýl nilský 1/76, 2/76, 3/76, 4/76
kroužky akvaristické 9/54
Kůtek František doc. Ing. CSc. 1/54

L
L 28 12/33
- 59 7/47
- 114 9/33
Labeotropheus trewavasae 2/33
labyrintky 3/20, 5/8, 7/17, 9/26
- přehled čeledí 3/22
Lagron Otto 5/49
Lampropeltis pyromelana 7/70
- triangulum 3/72, 8/76
Laothoe populi 6/56
Latimeria chalumnae 1/33
léčiva 1/24
leguán obojkový 2/45
Leptopis ahaetulla 1/66
Linnaeus Carolus 7/39
Liocheles australasiae 7/53
lišajovití 6/56
Litoria caerulea 6/66
Loricaria simillima 5/39
Lucanus cervus 1/58
Luciocephalus pulcher 7/17
Lutjanus sebae 6/38

M
Mabuya mabuya 5/77
máčka hvězdnatá 1/37
Malacochersus tornieri 5/46
Malajsie 10/72, 12/74
Mastacembelus circumcinctus 10/48
Meandrina meandrites 4/47
Mecynorhina ugadensis 7/52
Megalebias wolterstorffi 10/36
Melanosuchus niger 9/46
Mesobuthus eupeus 6/68
- gibbosus 4/56
- martensii 2/44
Mesonauta sp. 7/12
Microctenopoma ansorgii 11/33
Microglanis 3/26
Microspathodon chrysurus 4/49
Monocentropus balfouri 5/44
mořan světloploutvý 3/37
muréna nosatá 1/33
Myleus rubripinnis 2/29
- schomburgki 2/29
- sp. 2/30

N
nádory 1/74
Nannostomus beckfordi 10/21
- bifasciatus 10/19
- digrammus 10/17
- eques 6/4, 10/18
- espei 10/18
- harrisoni 10/17
- marginatus 10/16
- trifasciatus 10/20
- unifasciatus 10/17
Naso brevirostris 5/38
Neetroplus nematopus 7/13
Nemateleotris magnifica 4/37
nemoci plazů 2/61
- ryb 1/24, 6/39, 8/22, 28, 10/39, 11/10, 39
Neohirasea maerens 4/43
Neolamprologus brevis 5/49
- brichardi 6/32
- falcicula 2/24
- furcifer 5/16
- meleagris 2/24
- pulcher 6/33
- sp. Daffodil 6/33
Neolebias kerguennae 8/35
- neonka černá 7/4
Nephrurus 10/68
- amyae 10/69
- laevis 10/68
- wheeleri 10/70
- laevissimus 10/48
Nerodia fasciata 4/72
Nhandu coloratovillosum 9/44
nosorožík Chevrolatův 3/43
Nothobranchius flammicomantis 8/12
- guentheri 8/13
- janpapi 8/12
- korthausae 8/12
- lourensi 8/13
- melanospilus 8/13
- patrizii 6/35
- virgatus 11/36

O
Oberea linearis 5/43
Odontolabis castelnaudi 1/57, 2/57
okouníček sklovitý 5/35
Olivierus caucasicus 6/69
Ophthalmotilapia nasuta 5/48
Opisthacanthus elatus 8/44
Opistophthalmus 11/56
- carinatus 11/57
- glabrifrons 11/56
- latimanus 11/57
Orconectes limosus 2/25
Orlitia borneensis 1/71
Osmoderma eremita 11/43
osmóza 1/10, 5/31
- reverzní 9/30
Osphronemus goramy 3/20
Osteolaemus tetraspis 10/64
ostnáč modrý 7/21
Oxybelis fulgidus 7/77

P
páchník hnědý 11/43
pakobylka Maerensova 4/43
Pamphagus elephas 11/61
- tunetanus 11/60
Pamphobeteus 3/71
pancéřníčci 9/39, 12/22
pancéřníček drobný 2/35, 12/23
- dvoupásý 12/20
- Sandsův 1/35
- vlnopruhý 12/22
- žlutý 12/22
Pandinus imperator 9/59
Parachromis managuensis 12/20
- motaguensis 8/21
Paramesotriton deloustali 7/55
Paratheraps breidohri 12/18
- hartwegi 10/29
- regani 12/19
Pareques acuminatus 11/38
parmička skvrnitá 5/12
parosnička nádherná 6/46
patetra gabunská 8/35
paví očko 8/34, 12/28
Pempheris poeyi 4/49
pentastomiáza 2/61
Periophthalmus 3/48
Petrochromis trewavasae 5/51
Phenacogrammus caudalis 2/36
Phyllium siccifolium 10/44
Phyllobates vittatus 8/46
Phrynohyas resinifectrix 1/72
piraně rostlinožravé 7/34
Piscinoodinium 11/10
plazi - novinky 8/62
plevuňka zakrslá 9/35
Plica plica 7/74
ploskolebec mexický 11/72
Poecilia reticulata 4/17, 11/7
Poecilocharax weitzmani 9/48
Pogonoperca punctata 7/38
Polposipus herculeanus 3/66
Pomacanthus annularis 4/38
- maculosus 2/24
- paru 4/48
pomčík dvoubarevný 11/37
pomec modročelý 6/37
- počmáraný 10/37
- prstenčitý 4/38
Potamotrygon 12/32
- motoro 12/32
pralesnička harlekýn 6/45
- pralesnička pruhovaná 8/45
- tříbarvá 12/46
- žlutopruhá 11/45
Premnas biaculeatus 1/25
prevence 11/39
Prionotropis hystrix 11/60
Pristella maxillaris 3/4
Prosopocoilus astacoides 2/56
- savagei 1/56, 2/56
přísavenka krásnoploutvá 7/36
Pseudacanthicus 9/33
Pseudocrenilabrus multicolor 11/35
Pseudopus apodus 12/45
Pseudotropheus macrophthalmus 2/32
psohlavec hnědý 10/45
- orinocký 3/46
Pterapogon cauderni 3/32
Pterois antennata 2/24
- radiata 7/33
Pterophyllum altum 11/32
Putz Dieter 6/26
Pyrrhulina cf. spilota 2/28
- spilota 11/33

R
rachitida 1/74
rájovec plástevný 1/4
Rasbora dorsiocellata 8/36
razbora okoskvrnná 8/36
Rejfíř Jiří 8/28
Rhinomuraena quaesita 1/33, 3/33
Rivulus erberi 1/28
roháči 1/56, 2/56
rostliny 2/47, 3/24, 4/35, 36, 52, 5/52, 7/20, 26, 8/32
rypoun Petersův 1/36

S
Sacalia bealei 5/66
Scleropages formosus 1/32
Scorpaena porcus 2/24
Scyliorhinus stellaris 1/37
Semaprochilodus theraponura 2/28
Semerinthus ocellatus 6/56
Serranus scriba 8/38
Serrasalmus nattereri 9/75
Seychelleptus seychellarum 3/66
Schistocerca gregaria 12/57
Siganus magnificus 9/37
sklípkan Balfourův 5/44
- barevnochlupatý 9/44
- huahinský 3/44
- rovinný 7/43
- skrovný 1/44
- vlasatý 11/44
sklípkani 3/71
sklípkánci 1/62
Sládek Vladimír 12/28
soutěž 3/47, 12/55
Sparisoma viride 4/48
Sphaeramia nematoptera 3/33
spolkové zprávy 2/55, 4/54, 5/52, 6/53, 8/53, 9/54, 10/53
strašilky 3/56
Stromatopelma calceatum 9/56
Symphorichthys spilurus 2/37
Symphysodon - formy 1/18, 3/14, 4/26

Š
šikmostojka černopruhá 6/4
šimostojky 10/17
štír atlaský 6/44
- Burmeisterův 4/44
- chiapaský 10/43
- Maertensův 2/44
- vznešený 8/44
štíři 4/55

T
Tanichthys micagemmae 5/20
Tapinauchenius purpureus 12/60
technika 1/14, 4/22, 5/18, 28, 6/28, 8/24, 9/18, 11/22, 12/48
Teratolepis fasciata 12/70
terčovci 6/24, 7/47
- formy 1/18, 3/14, 4/36, 8/32
Testudo horsfieldii 1/46
- kleinmanni 5/45
- marginata 1/45
tetra černá 8/4
- kolumbijská 3/35
- královská 6/12
- křivopruhá 12/4
- Leopoldova 4/12
- průsvitná 3/4
- skvělá 5/24
- slepá 1/25
- Weitzmanova 9/48
- žhavá 9/12
- žlutá 2/36
Tetraodon fangi 4/33
- fluviatilis 4/32
- leiurus 4/33
- lineatus 9/32
Thamnophis sirtalis 7/54
Thayeria boehlkei 12/4
- ifati 12/10
- obliqua 12/9
- sanctaemariae 12/10
Tityus paraensis 10/55
tlamovec pestrobarevný 11/35
Trachemys scripta 5/62
Tretioscincus bifasciatus 7/75
Trichogaster trichopterus 9/26
Trichopsis vittatus 9/26
Trogonophis wiegmanni 9/72
Tropheus 10/4
- annectens 10/7
- brichardi 6/21, 10/7
- duboisi 6/21, 10/4
- kasabae 10/7, 12/12
- moorii 6/20, 10/5, 5/49, 11/18, 12/12
- polli 10/7
- sp. "black" 10/8
- sp. "Ikola" 11/20
- sp. "Moba" 12/12
- sp. "Mpimbwe" 6/20, 10/7
- sp. "Red" 11/21, 12/12
Tropidurus torquatus 9/77
turbíny 8/24
Typhlonectes compressicauda 11/68

U
Uaru amphiacanthoides 7/13
Uca 5/75
Uroplatus henkelii 1/70
užovka čivavská 11/46
- ostronosá 4/45
- páskovaná 4/72
- stromová 5/70

V
Valenciennea helsdingenii 3/38
Vallisneria gigantea 2/48
- neotropicalis 2/47
- "Tortissima" 2/49
Varanus auffenbergi 8/64
- exanthematicus 10/65
vějířovka Adloffova 3/36
- Wolterstorffova 10/36
Venezuela 5/74, 7/74, 9/74, 11/76
Vieja maculicauda 3/10, 12/19
Vipera ammodytes 6/70
- - poddruhy 6/70
- latastii 2/66
vitamin C 1/24
voda 1/10, 23, 5/31, 6/54, 7/30, 8/28, 31, 9/30
- mořská 8/39
vodivost 6/54
výstavy 1/54, 70, 4/54, 5/52, 6/53, 8/54, 9/54, 10/53, 12/55
vrubozubec paví 1/39

W
Wohlgemuth Evřen, RNDr. CSc. 10/53

X
Xenotoca eiseni 6/36
Xiphophorus 10/39
- cortezi 6/8

Y
Yucatan 4/47

Z
zákony 4/39
zlatohlávci 3/68
zmije nosatá 2/66
- růžkatá 6/70
zubokřídleci 6/56

Ž
žábronožka 1/22, 10/34
želva egyptská 5/45
- nádherná 5/62, 10/60, 11/70
- paprsčitá 8/45
- skalní 5/46
- stepní 1/46
- vroubená 1/45
želvy 6/64, 12/64
živorodka Endlerova 4/16, 6/34, 11/4


AKVÁRIUM TERÁRIUM 2001


AKVÁRIUM

Adámek Z.: Role akvaristiky v introdukcích vodních živočichů do našich povrchových vod 8/48
Bem P.: Akva trh v Postoloprtech 8/54
Bittner D.: Jak odchovat akvarijní raky 4/30
Bittner D.: Použití kořenů z přírody 12/31
Boudný S.: Album akva - Melanotaenia trifasciata 7/35
Burzanovský J.: Setkání akvaristů v Úvalech 5/54
Burzanovský J.: Rod Pterophyllum v přírodě a v chovu 7/6
- (2) 8/10
Bydžovský V.: Album akva - Crenuchus spilurus 1/35
- Pseudepiplatys annulatus 5/35
- Raiamas christyi 5/36
- Pelvicachromis pulcher 8/36
Bydžovský V.: Piraně rodu Serrasalmus 2/16
Bydžovský V.: Návštěva u Wernera Seusse 2/30
Bydžovský V.: Diskuse o diskusech (18) 4/12
- (19) 10/20
Bydžovský V.: Setkání akvaristů v Č. Budějovicích 4/53
Bydžovský V.: DATZ Forum 2001 8/54
Bydžovský V.: Purpurová drobnoústka Nannostomus sp. "Peru Red" 10/28
Dekan M.: Roloffia cauveti (Romand a Ozouf-Costaz, 1995) 5/12
Eliáš J.: Akara modrá 5/4
Eliáš J.: Album akva - Nannostomus marginatus 6/35
- Hemigrammus hyanuary 9/35
- Cyclocheilichthys apogon 10/36
- Laetacara dorsigera 11/35
Frank S.: Dotazy - Živorodka Black Molly 1/54
- Malachitová zeleň 2/42
- Stabilizace výluhů 4/42
- Hynutí živorodek 6/42
- Živorodky 7/42
- Paraziti terčovců 8/39
- Odstranění amoniaku 9/39
- Červi v akváriu 10/39
Frank S.: Album akva - Hyphessobrycon herbertaxelrodi 2/36
- Aphyocharax anisitsi 3/35
Frank S.: Akvaristika - chovatelství, pěstitelství, názvosloví, literatura 5/18
Frank S.: Nicotinamid, Metronidazol a Furazolidon 8/22
Frank S., Maťák J.: Mořské houby u ostrova Bali 12/4
Gabriel P.: Kde je pravda o vodních rostlinách? 2/26
Gabriel P.: Poznámka k importům rostlin 4/26
Gabriel P.: Stulíky v akváriu 6/47
Hanel L.: Tetry (kniha) 2/54
Havelka L.: Limnochromis auritus 6/12
Havelka L.: Ophthalmotilapia ventralis "Chituta" 7/4
Havelka L.: Cyatopharynx foai "Sumbu Island" 8/29
Havelka L.: Cyprichromis sp. "Leptosoma Jumbo" 11/4
Havelka L.: Altolamprologus compressiceps "Malasa Island" 12/8
Hofmann J.: Ostnojazykovití 1/16
- (2) 3/26
- (3) 5/14
Hofmann J.: Odjinud - Kterou tetru rostlinožravou chováme? 1/32
- Proč mají samci krunýřovců masité výrůstky na rypci? 1/33
- Hlaváči pomáhají při čištění dna 1/33
- Odchov čichavce tmavohnědého 2/32
- Jak rozeznat různé druhy krunýřovců rodu Otocinclus 2/33
- Duhovka lososová 2/34
- "Šnekáči" nemusí být vždy "šnekáči" 3/32
- Klauni a sasanky - stále neuzavřené téma 3/34
- Cichlasoma - smrt jednoho rodu 4/32
- Nádherné dánio 5/32
- Ekvádorská tetra z Kolumbie 5/33
- Hnízda cichlid 6/32
- Klauni v akváriu - raději bez sasanek 6/33
- Odchovy klaunů sedlatých 7/32
- Characodon audax v přírodě vyhynul? 7/33
- Polykají nebo nepolykají? 7/33
- Všudypřítomné tilápie - už i v Laosu 7/34
- Řasovníci 8/32
- Pravidelné odchovy oblohlavů 8/33
- Nálevníci nejen pro tetry 8/33
- Sbohem měchýřovko, vítej ampulárko 8/33
- Cichlidky rodu Mikrogeophagus 9/32
- Ztráta zbarvení u hlaváčů pustinných 9/34
- Parmička zlatá 9/34
- Tlamovci rodu Tropheus 10/32
- Vysokoploutvé platy 11/32
- Opět čichavec tmavohnědý 11/33
- Hlavačka pastelová 11/34
- Chov velkých malawských cichlid 12/32
- Pampelišky v mořském akváriu 12/34
- Rozdíly pohlaví u mřenek náherných 12/34
Hofmann J.: Album moře - Abudefduf vaigiensis 1/37
- Siganus vulpinus 1/38
- Clinus venustris 3/37
- Sargocentron diadema 3/38
- Apogon leptacanthus 4/37
- Zebrasoma xanthurum 4/38
- Stonogobiops sp. 6/37
- Heniochus varius 6/38
- Synanceia horrida 9/38
- Anisotremus virginicus 10/37
- Sufflamen fraenatus 10/38
- Cromileptes altivelis 11/37
- Lactoria cornuta 11/38
- Gramma loreto 12/35
- Trachyrhamphus bicoarctatus 12/36
Hofmann J.: Akvaristický kroužek 1/53
Hofmann J.: Návštěva u chovatele 4/49
Hofmann J.: Curyšské exotárium 5/19
Hofmann J.: Čínské galerie závojnatek 7/28
Hofmann J.: Akvaristický kroužek přijímá členy 9/54
Hofmann J.: Poznámka (Corydoras similis) 10/26
Hofmann J.: Ohrožené ryby 11/20
Hofmann J.: Corydoras pantanalensis nový druh, ale starý známý 12/49
Hofmann J.: Dvacátý ročník Velké ceny mladých akvaristů se blíží 12/52
Jiroušek V.T.: Japonská akvária jsou nejlepší na světě 2/28
Jochman J.: Akvaristika na internetu 2/55
Kadlec J.: Melanistická forma tetry císařské nebo její poddruh Nematobrycon palmeri amphiloxus? 1/12
Kadlec J.: Album akva - Nothobranchius palmquisti 1/36
- Diapteron cyanostictum 2/35
- Aphyosemion marmoratum 3/36
- Simpsonichthys boitonei 6/36
- Rivulus marmoratus 7/36
- Pterolebias longipinnis 8/36
- Epiplatys bifasciatus 10/35
- Cynolebias bellottii 11/36
Kahovec A., Lánský J.: Akva klub Poštovka 10/54
Kořínek M., Drtil J.: Odchov žralůčků perských Chiloscyllium arabicum v Zoo Olomouc 10/10
Kovář P.: Akvárium s rostlinami 6/28
Král F.: Mořská akvaristika v Praze 6/51
Král J.: Cichlida mnohotrnná Herotilapia multispinosa 1/21
Kraut M.: Petrochromis ephippium "Bulu Point" 3/20
Krček K.: Mistrovství ČR Xipho-Molly 2001 5/55
Krček K.: Kompresor, který ve své kategorii nikdy nebyl překonán 8/18
Krček K.: Význam průtokových nádrží 11/18
Krček K., Krouský I.: Vyhlášení soutěže Mistrovství ČR v kategoriích Xipho-Molly pro rok 2001 6/51
Krček K.: Fair play u akvaristických soutěží 10/54
Krček K.: 200 druhů akvarijních ryb 10/55
Kroča J.: Mořská biologie Chorvatsko 2000 6/26
- (2) 7/26
- (3) 8/28
- (4) 9/28
- (5) 10/31
- (6) 12/28
Krouský I.: Výsledky Mistrovství ČR Guppy 2000 4/53
Krouský I.: Výsledky Mistrovství Evropy Guppy 2000 5/54
Krouský I.: Bakteriální rozpad ploutví 6/29
Krouský I.: Nejkrásnější guppy století 7/55
Krouský I.: Výstava guppy 7/55
Krouský I.: Českomoravská společnost Guppy a Českomoravská společnost Xipho-Molly 7/55
Krouský I.: World Guppy Contest - světová soutěž guppy 8/53
Krouský I.: Živorodky v Praze 10/54
Kůtek F.: Povídání o vodě 6/10
- (2) 7/18
- (3) 8/26
- (4) 9/14
- (5) 10/14
- (6) 11/26
- (7) 12/10
Kůtek F.: Akvarijní ryby (kniha) 6/39
Kůtek F.: Užíváte správných názvů a vzorců? 12/51
Lipavský V.: Pancéřníček podobný Corydoras similis "Violet" 10/24
Litomiský O.: Agresivita u krunýřovců 12/51
Lohniský K.: Stanislav Frank: Sladkovodní akvaristika 12/53
Májsky J.: Gupky z Gran Canaria 1/20
Maťák J., Frank S.: Barevná krása lilijic z Indonésie 10/4
Merten M.: Rybářskou školu opět dálkově 2/55
Merten M.: Den otevřených dveří ve Střední rybářské škole 5/55
Nováček Z.: Výročí Rybářského učiliště Třeboň 4/53
Novák J.: Z importů 1/28
- 2/24
- 4/24
Novák J.: Návštěva u chovatele 2/20
- 5/28
- 7/52
Novák J.: Soutěž v poznávání ryb 2000 3/39
- (2) 4/39
Novák J.: Dotazy - Albinotická tetra kosočtverečná 3/42
- Živnostenský zákon 11/42
Novák J.: Album moře - Hypsypops rubicundus 5/37
- Apolemichthys xanthopunctatus 5/38
- Caesio cuning 7/37
- Naso vlamingii 7/38
- Gymnothorax funebris 8/37
- Centropyge eibli 8/38
Novák J.: Vzácné cichlidy z výstavy v Antverpách 9/4
- (2) 10/47
- (3) 11/8
- (4) 12/12
Opitz K.: Český klub chovatelů terčovců 10/54
Perger A.: Výsledky mistrovství ČR Xipho-Molly 2000 4/53
Perger A.: Vyhlášení soutěže MR chovatelů Guppy pro rok 2001 5/54
Perger A.: Aquarium show v Ostravě 7/55
- 8/54
Peterka J.: Album moře - Symphodus ocellatus 2/37
- Hippocampus ramulosus 2/38
- Pomacanthus navarchus 9/37
Peterka J.: Ježovky a jejich ochranné chování 6/16
Petrželka A.: V korálových mořích ubývá korálů 4/26
Petrželka A.: Umělé korálové útesy 12/30
Podveský F.: Tetra červenoploutvá Aphyocharax anisitsi 9/29
Podveský F., Eliáš J.: Hemigrammus ocellifer falsus nebo Hemigrammus mattei? 1/4
Podveský F., Eliáš J.: Chovatelské formy razbory kínoskvrnné 2/4
Podveský F., Eliáš J.: Tetra červená Hyphesobrycon flammeus Myers, 1924 3/4
Podveský F., Eliáš J.: Cichlidka Ramirezova Mikrogeophagus ramirezi 4/4
Podveský F., Eliáš J.: Tanichthys albonubes kardinálka čínská 6/4
Podveský F., Eliáš J.: "Barbus" titteya parmička duhová 8/4
Podveský F., Eliáš J.: Hasemania nana tetra měděná 11/12
Posel P.: Otevření nového studijního oboru rybářství 8/53
Ráb P.: Co je to vlastně Barbus, Barbodes, Capoeta a Puntius? 1/24
- (2) 2/10
- (3) 3/10
- (4) 4/20
- (5) 5/10
- (6) 6/24
- (7) 7/16
- (8) 9/48
Rajchard J.: Původní forma Xiphophorus maculatus 4/16
Rataj K.: Echinodory a Flora Neotropica 1/47
- (2) 3/47
- (3) 5/47
- (4) 7/47
- (5) 9/48
- (6) 11/47
Rataj K.: Album akva - Crinum thaianum 4/35

- Ceratopteris thalictroides 4/36
Rataj K.: Pavel Gabriel zemřel 12/26
Rataj K. ml.: Problémy s pěstováním rostlin (8) 2/52
Rataj K. ml.: Třídění akvarijních rostlin 12/22
Rataj K. ml., Smejkal P.: Problémy s pěstováním rostlin (9) 4/47
Reichard M.: Ryby jihozápadní Amazonie 3/14
- (2) 5/24
- (3) 7/20
- (4) 9/24
- (5) 11/28
Reichard M.: Poznámka k druhové bohatosti pancéřníčků 7/30
Reichard M.: Změna pohlaví u hřebenáčka Crenicara punctulatum 8/30
Redakce: Akvaristika (kniha) 1/53
Redakce: Akva trhy v Praze 2/55
Redakce: Trhy v Kladně 2/55
Redakce: Mistrovské soutěže živorodek 2/55
Redakce: České názvy živočichů Ryby a rybovití obratlovci I 5/54
Redakce: Velká kniha pro chovatele savců 6/39
Redakce: Výstava cichlid v Belgii 6/51
Redakce: Terčovci v Rakousku 9/55
Redakce: Čtverzubci (kniha) 12/52
Redakce: Nástěnné tabule 12/52
Richter T.: Výstava v Rychnově 9/54
Rose M.: Neobvyklé ryby Boulengerella maculata 6/50
Sedlák J.: Ryby na poštovních známkách 10/29
Skolek J.: Štika obecná (Esox lucius) a akvaristika 5/22
Smržová E.: Chovatelská soutěž 1/53
Smržová E.: Soutěž pro mladé chovatele 2/54
- 3/54
Smržová E.: Akvaristický klub 2/54
Smržová E.: Soutěž Žijí s námi doma 4/53
Smržová E.: Výstava Žijí s námi doma 4/53
- 5/54
Smržová E.: Akva a tera výstava v Praze 9/54
Šíšová L.: Obchodníci se zvířaty musí doložit doklad o vzdělání 9/54
Šolc M.: Zeus faber 4/28
Šupík R.: Album akva - Corydoras eques 8/35
Švehla J.: Setkání akvaristů v Ústí 10/54
Tiefenbach M.: Výstava v Havířově 5/55
Vilikus M.: Máte vhodnou vodu? 1/22
Vilikus M.: Aquaexo Praha 3/54
Výbor spolku Akva tera: Nabídky přednášek 2/55
Výbor spolku Rychnov: Akva trhy v Rychnově 5/55
Zahrádka K.: Indonésie očima akaristy (9) 1/47
- (10) 8/20
Zahrádka K.: Singapurské platy 10/16
Zahrádka K.: Come back zlaté rybky 12/16
Zapletal T.: Chov raka pruhovaného v akvarijních podmínkách 1/10


TERÁRIUM

Berec M.: Xenosauři - podivní ještěři Střední Ameriky 7/69
Berec M.: Odjinud - Nejvzácnější želva světa 9/70
- Změny ve složení chřestýšího jedu 9/70
- Rodičovská péče u žab 12/62
- Vejcorodá ještěrka živorodá 12/62
- Rodinné skupiny scinků 12/63
Bukovský T.: Phelsuma edwardnewtoni - zpečetěná sudba? 7/65
Bukovský T.: Phelsuma gigas, obr mezi gekony 9/68
Černý M.: Leguáni Ctenosaura similis v jižním Mexiku 10/74
Černý M.: Příroda na jihu Mexika 11/74
- (2) 12/74
Demis R.: Kudlanka Phyllocrania paradoxa 10/56
Demis R., Kovařík F.: Přerušení vývoje u kudlanek 2/60
Dřímal R.: Nechtěné skupinové rozptýlení mláďat Lasiodora striatipes 3/57
Fousková J.: O možnostech líhnutí suchozemských želv 9/69
Funk A., Vrabec V.: Album tera - Geckonia chazaliae 10/45
Gábriš J.: Hydrosaurus pustulatus v Zoo Vídeň 1/72
- (2) 2/64
- (3) 3/68
- (4) 4/60
Gvoždík V., Šnajdr R.: Herpetofauna a batrachofauna Bulharska 8/72
- (2) 9/74
Hajnyš T.: Rozmnožení červorovce zploštělého Typhlonectes compressicauda 8/68
Hanč Z.: Cestování přírodou Jihoafrické republiky (2) 1/69
- (3) 2/74
Hanzelka P.: Rostliny a terária 9/60
Hegner D.: Chov a rozmnožování ploskolebce vodního v teráriu 12/64
Hes O.: Rohatka Ceratophrys ornata 1/63
- (2) 3/66
- (3) 5/64
Hes O.: Pogona vitticeps agama pro velká terária 5/68
Hes O.: Elaphe carinata chov a rozmnožování generace F1 v lidské péči 6/60
Horčic R.: Odmítání potravy u Python regius 9/66
Hrabák R.: Plazi Jordánska (kniha) 10/53
Hromádka J.: Album tera - Rhyparobia maderae 2/43
Jiroušek V.T.: Album tera - Varanus indicus 1/45
- Gekko chinensis 1/46
- Varanus niloticus 2/45
- Varanus exanthematicus 3/45
- Paleosuchus palpebrosus 3/46
- Crocodylus johnsoni 4/45
- Vipera kaznakovi 4/46
- Osteolaemus tetraspis 5/45
- Varanus rudicollis 5/46
- Varanus timorensis 6/45
- Tiliqua scincoides 6/46
- Hydrosaurus weberi 7/45
- Heloderma suspectum cinctum 7/46
- Elaphe bimaculata 8/45
- Alligator sinensis 8/46
- Lampropeltis alterna 9/45
- Lampropeltis pyromelana 9/46
- Lampropeltis zonata 10/46
- Elaphe carinata carinata 11/45
Kocina R.: Zlatohlávek Mecynorhina oberthuri 11/64
Kocourek I.: Páskovka žíhaná Cepaea vindobonensis 6/71
Kocourek I.: Saharská zoo 7/65
Kovařík F.: Album tera - Brachypelma baumgarteni 1/44
- Iranobuthus krali 2/44
- Pamphobeteus fortis 3/43
- Babycurus jacksoni 4/43
- Ceratogyrus sanderi 5/43
- Uroplectes olivaceus 6/43
- Stenostola ferrea 6/44
- Poecilotheria rufilata 7/43
- Hottentotta scaber 8/44
- Eucratoscelus pachypus 9/44
- Hadruroides maculatus 10/43
- Grammostola grossa 11/43
- Butheoloides maroccanus 12/45
- Thelyphonus kinabaluensis 12/46
Kovařík F.: Co nového u sklípkanů v roce 1999 a taky 2000 1/56
Kovařík F.: Co nového u štírů v roce 1999 a taky 2000 2/56
- (2) 3/60
Kovařík F.: Štíři rodu Tityus 7/56
- (2) 8/56
Kovařík F.: Odjinud - Sklípkani Francouzské Guyany 11/56
Kovařík F.: Odchov štíra Uroplectes formosus 11/60
Kovařík F.: Co nového u sklípkanů v roce 2000 a především 2001 12/54
Kovařík F., Demis R.: Album tera - Stagmomantis carolina 5/44
Kovařík F., Kabátek P.: Album tera - Saperda perforata 11/44
Kovařík F., Kocina R.: Album tera - Smaragdesthes africana 4/44
- Ptychodesthes gratiosa 9/43
Kovařík F., Machytka M., Hrabák R.: Album tera - Agrius convolvuli 7/44
Kovařík F., Zídek J.: Skupinové rozptýlení mláďat Brachypelma vagans, aneb jak sklípkani opouští noru 3/56
Krásenský P.: Největší tesařík Titanus giganteus 5/52
Krásenský P.: Za sklípkany do Francouzské Guyany 6/56
Kubias J.: Poznámky k chovu jedovatých a nebezpečných zvířat 11/54
Machytka M.: Pestrokřídlec podražcový 6/52
Matzelt J.: Krajta královská Python regius 7/68
Matzelt J.: Poranění a ošetření mládětě Trimeresurus albolabris 7/69
Miková A.: Varan pustinný Varanus griseus 10/70
Motyčka V.: Album tera - Pachyuromys duprasi 2/46
Moucha P., Smrček M.: Karetka novoguinejská Carettochelys insculpta 11/68
Nemynář B.: Poznámky k odolnosti amerických želv nádherných 4/69
Nosek A.: Chameleon jemenský Chamaeleo calyptratus 671
Palaskiewicz J., Funk A., Vrabec V.: Zimbabwské saranče Lobosceliana cinerascens 7/60
Pecina P.: Středomořské pakobylky 4/54
Pecina P., Kovařík F.: Album tera - Areataon asperrimus 1/43
- Eurycantha calcarata 3/44
- Eurycantha horrida 10/44
Perlík R.: Nechovatelný Chamaeleo chamaeleon 6/68
Perlík R.: Kuriosní chování zmijí Echis pyramidum 7/67
Petržela F.: Poznámky k vakoveverce létavé 1/61
Petřík V.: Hroznýš Epicrates striatus v chovu 4/64
Prokop P.: Páření a odchov kudlany nábožné Mantis religiosa 9/56
Redakce: Želva v AT 12/00 1/62
Redakce: Exotika Bratislava 7/55
Redakce: Chov sklípkanů (kniha) 10/53
Sedlák J.: Na lovu chameleonů jemenských 9/66
Smržová E.: Soutěž pro mladé chovatele 3/54
Šandera M.: Herpetofauna Kréty 3/73
Šandera M.: Terarijní expozice v Zoo Berlin 5/60
Šandera M.: Jak se jmenuje trnorep z Mali? 10/64
Ševčík J.: S kamerou za plazy Panamy 3/76
- (2) 4/74
Šťastný K., Bejček V.: Monocentropus balfouri sklípkan ze Sokotry 8/60
Šulc M.: Rostliny v teráriu 1/60
Vajay R.: Chov a dchov gekona Phelsuma ornata 4/70
Velechovský M.: Moje zkušenosti z chovu Cyclemys dentata 10/60
Velenská N.: Jak ostrouhat želví zobák 12/72
Velenský P.: Začínáme s teraristikou (16) 1/67
- (17) 2/70
- (18) 3/64
- (19) 4/72
- (20) 5/74
- (21) 6/74
Velenský P.: Album tera - Testudo graeca 11/46
Vergner I.: Česká společnost pro teraristiku a herpetologii v Praze po 10 letech 3/54
Vojtíšek V.: Návštěva krokodýlí farmy v Pierrelatte 7/73
Voženílek P.: Užovka domácí Lamprophis fuliginosus (Boie, 1827) snadno chovatelný, ale opomíjený had 8/64
Vrabec V.: Album tera - Eobania vermiculata 8/43
Vrabec V., Funk A.: Výuka na Zemědělské universitě 11/53
Vrabec V., Matoušek J.: Chov plžů rodu Achatina 5/56
- (2) 6/64
Zmítko P.: Taricha americká Taricha torosa 5/62


REJSTŘÍK

A
Abramites hypselonotus 3/17
Abudefduf vaigiensis 1/37
Acanthurus xanthopterus 5/20
Acetabularia mediterranea 6/27
Adioryx diadema 3/38
Aequidens 5/9
- coeruleopunctatus 5/5
- diadema 9/25
- latifrons 5/5
- pulcher 5/5
agama Weberova 7/45
Agkistrodon piscivorus 12/64
Agrius convolvuli 7/44
Achatina 5/56, 6/64
- achatina 5/56
- fulica 6/64
- iredalei 5/57, 6/65
Aka sp. 12/4
akara modrá 5/4
- zlatá 11/35
akvária 2/28, 11/18
Akvarijní ryby (kniha) 6/39
akvaristický kroužek 1/53, 9/54
akvaristika 5/18
akvaristika (kniha) 12/53
Algyroides nigropunctatus 2/72
alkalinita 8/26
aligátor čínský 8/46
Alligator sinensis 8/46
Altolamprologus compressiceps 12/8
Amazonie 3/14, 5/24, 7/20, 9/24, 11/28
Ameiva ameiva 4/75
- festiva 12/74
- leptophrys 3/78
amoniak 9/39
Amphilophus citrinellus 4/33
Amphiprion ephippium 7/32
- ocellaris 6/33, 12/titul
ampulárka 8/33
Ampullaria 8/33
Ancistrus 1/33
ančovička 10/31
Anisotremus viginicus 10/37
Anthia 2/76
Aphanius fasciatus 4/25
Aphonopelma sp. 12/75
Aphyocharax anisitsi 3/35, 9/29
Aphyosemion marmoratum 3/36
Apistogramma bitaeniata 9/24
Apogon leptacanthus 4/37
Apolematichthys xanthopunctatus 5/38
Aquaexo Praha 3/54
Arapaima gigas 1/18
arapajma velká 1/17
Arbacia lixula 6/16
Areataon asperrimus 1/43
Arius 8/20
Archocentrus centrarchus 9/7
- nigrofasciatus 9/7
arowana dvojvousá 1/16, 3/26
- Ferreirova 2/26
Astatheros rostratus 9/8
Astronotus ocellatus 7/53, 9/24
Astyanax anteroides 7/24
- cf. maximus 11/29
- fasciatus 3/42
- sp. 3/16, 4/39, 5/33
Aulonocara corneliae 2/20
Avicularia 1/57
- metallica 6/56

B
Babycurus jacksoni 4/43
Bacillus rossius 4/56
Balistoides viridescens 6/19
baramundi 3/29, 5/14
Barbodes 1/24
- barilioides 1/25
Barbus 1/24, 2/10, 3/10, 4/20, 5/10, 6/24, 7/17
- arulius 3/12
- conchonius 1/25
- fasciatus 2/25
- fasciolatus 1/25
- gelius 4/20
- lineatus 1/25
- nigrofasciatus 2/12
- pentazona 2/13
- semifasciolatus 1/25
- "schuberti" 9/34
- sp. "panda" 2/25
- ticto stoliczkanus 3/10
- titteya 8/4
Baryancistrus 9/25
Basiliscus plumifrons 1/68, 2/73
- vittatus 4/76, 11/75
Batocera 2/49
bazilišek pruhovaný 11/75
- zelený 1/68, 2/73
Běle Jiří 2/20
Belone belone 10/31
bičovec malajský 12/46
bičovka měděná 4/77
Bitis lachesis 5/61
Black molly 1/54
blavor žlutý 6/74
bodloci 12/34
bodlok fialový 4/38
- maskovaný 7/38
- žlutoploutvý 5/20
- žlutý 12/33
Botia macracantha 12/34
Boulengerella maculata 6/50
Bradypodion pumilio 1/69
Brachypelma baumgarteni 1/44
- vagans 3/56
Bryconops caudomaculatus 7/20
Bujurquina sp. 11/31
Bulharsko 8/72, 9/74
Butheoloides maroccanus 12/45

C
Caesio cuning 7/37
Caiman crocodylus 3/77
Calloplesiops altivelis 8/32
Callyspongia siphonella 10/7
- sp. 12/5
Capoeta 1/24
Cardina japonica 4/47
Cardiopharynx schoutedeni 10/49
Carettochelys insculpta 8/23, 11/68
Carcharhinus melanopterus 1/28
Carchesium polypinum 8/42
Carnegiella strigata 7/22, 10/21
Casmerodius albus 11/74
Centropyge eibli 8/38
Cepaea vindobonensis 6/71
Ceratogyrus sanderi 5/43
Ceratophrys 1/63
- ornata 1/63, 3/66, 5/64
Ceratopteris thalictroides 4/36
Cercopithecus pygerythrus 1/69
Cichla 9/25
"Cichlasoma" 4/32
- urophthalmum 9/9
cichlida mnohotrnná 1/21
cichlidy 3/32, 4/32, 6/32, 9/4,32, 10/32,37, 11/8, 12/12,32
cichlidka Ramirezova 4/4
Clelia clelia 4/75
Clinus venustris 3/37
Clonopsis gallica 4/57
Cnemidohorus 11/74
Coluber caspius 8/72
Comanthina nobilis 10/5
- schlegeli 10/4
Copadichromis 12/12
Coptodon rendalli 10/52
Coris julis 8/28
Corydoras 7/30, 33
- caudimaculatus 10/24
- eques 8/35
- guapore 10/25
- pantanalensis 12/49
- similis 10/24
- sodalis 12/49
- sp. aff. pantanalensis 12/49
- sterbai 7/33
Crenicara punctulatum 8/30
Crenicichla anthurus 2/17
- johanna 7/23
- sp. "Xingú" 2/24
Crenuchus spilurus 1/35
Crinum thaianum 4/35
Crocodylus acutus 4/76
- cataphractus 7/75
- johnsoni 4/45
- moreletti 11/76
- niloticus 7/74
- porosus 7/75
Cromileptes altivelis 11/37
Crossocheilus siamensis 4/47
Crotalus durissus 9/71
Cryptanthus 9/60
Ctenobrycon spilurus 5/24
Ctenosaura 10/74
- similis 4/74, 10/74
Cuora galbinifrons 2/72
Cyatopharynx foai 8/29
- furcifer 8/29
Cyclemys dentata 10/60
Cyclocheilichthys apogon 10/36
Cyclura nubila 4/72
Cynolebias bellottii 11/36
Cyprichromis 11/4
- sp. "Isanga" 11/5
- sp. "Kitumba" 11/5
- sp. "Leptosoma Jumbo" 11/4
Cyrtopodion kotschyi 6/75

Č
červi 10/39
červorovec zploštělý 8/68
Česká spol. pro teraristiku a herpetologii 3/54
Českomoravská spol. Guppy a Xipho-Molly 7/55
čichavec tmavohnědý 2/32, 11/33
čtverzubci (kniha) 12/52

D
Danio aequipinnatus 4/52, 5/32
- malabaricus 5/32
- pathirana 2/24, 5/32
dánio malabarské 4/52, 5/32
Dardanus megistos 5/titul
Dasyloricaria filamentosa 12/51
Datnioides microlepis 3/39
Dendrobates 12/62
Dianema longibarbis 7/24
Diapteron cyanostictum 2/35
Diplocentrus sp. 12/76
Diplodus vulgaris 12/28
Dracaena guianensis 1/67
dracéna amazonská 1/67
drobnoústka trpasličí 6/35
duhovka lososová 2/34
- třípruhá 7/35
dusík 9/39, 12/51

E
Egernia stokesi 12/63
Echinocardium cordatum 6/20
Echinodorus africanus 7/48
- amazonicus 5/50
- amphibius 5/49
- andrieuxii 9/48
- angustifolius 3/49
- argentinensis 11/49
- austroamericanus 4/47
- berteroi 1/1/47
- bleherae 5/512
- bolivianus 1/48
- cordifolius 9/49
- fluitans 11/50
- glaucus 11/51
- gracilis 5/49
- grandiflorus 11/49
- grisebachii 5/48
- horemanii 7/47
- inpai 9/49
- intermedius 5/47
- isthmicus 1/49, 3/47
- janii 7/51
- latifolius 3/48
- longiscapus 11/48
- maior 5/47
- osiris 7/48
- ovalis 9/51
- parviflorus 5/50
- pellucidus 11/48
- quadricostatus 3/52
- scaber 11/51
- schluteri 11/47
- subalatus 9/48
- tenellus 1/47
- uruguayensis 7/47
- veronikae 7/49
- xinguensis 3/50
echinodory 1/47, 3/47, 5/47, 7/47, 9/48, 11/47
Echys pyramidum 7/57
Elaphe bimaculata 8/45
- carinata 6/60
- - carinata 11/45
- quatuorlineata 4/72
Empusa fasciata 8/77
Emys orbicularis hellenica 8/74
Engraulis encrasicolus 10/31
Eobania vermiculata 8/43
Ephebopus cyanognathus 11/56, 12/57
- fossor 6/57
- rufescens 11/57
- uatuman 6/57, 11/57
Epicrates striatus 4/64
Epiplatys bifasciatus 10/35
Epistylis digitalis 8/42
- rotans 8/42
Eremias nigrocellata 3/64
Esox lucius 5/22
Eublepharis macularius 2/72
Eucratoscelus pachypus 9/44
Eurycantha calcarata 3/44
- horrida 10/44
Euscorpius tergestinus 2/56

F
Ficus pumila 9/65
filtrace 5/42
Fossorochromis rostratus 12/33
Frank S. 12/53

G
Gabriel Pavel 12/26
Geckonia chazaliae 10/45
Gekko chinensis 1/46
gekon čínský 1/46
- hlavatý 10/45
- hrbolkatý 6/75
- zázračný 6/76
gekončík skvrnitý 2/72
Geophagus sp. 9/12
Gephyrocharax cf. chapare 7/20
Glossolepis incisus 2/34
Gnathochromis permaxillaris 10/49
Gonatodes albogularis 3/76
Gongylus gongylodes 2/60
Gramma loreto 12/35
Grammostola grossa 11/43
Gymnothorax funebris 8/37

H
Hadruroides maculatus 10/43
halančík modroskvrnný 2/35
- mramorovaný 3/36
- Palmquistův 1/36
- skvrnitý 7/36
- závojový 9/36
Halimeda tuna 6/27
Haplochromis 11/8
- altigenis 11/11
- cf. limax 11/8
- - obliquidens 11/8
- - orthostoma 11/10
- - xenognathus 11/9
- sp. "Flameback" 11/9
- - "Rock Kribensis" 11/8
- - "Zebra Obliquidens" 11/8
- squamulatus 11/11
Haplopelma schmidti 1/57
Hasemania nana 11/12
haterie novozélandská 5/60
havýš rohatý 11/38
Heloderma horridum 5/21
- suspectum cinctum 7/46
Hemibrycon beni 3/16
- polyodon 11/28
Hemidactylus frenatus 3/77
- mabuya 12/77
- turcicus 3/75
Hemigrammus bleheri 8/34
- caudovittatus 3/42
- hyanuary 9/35
- mattei 1/4
- ocellifer falsus 1/4
- - ocellifer 1/4
- cf. erythrozonus 7/21
Hemichromis sp. "Zaire" 10/52
Heniochus diphreutes 5/20
- varius 6/38
Herichthys bocourti 9/4
- pearsei 9/4
Herotilapia multispinosa 1/21
Heterotis niloticus 3/27
Himerometra sp. 10/6
Hippocampus 9/28
- reidi 11/20
- ramulosus 2/38
hlavačka pastelová 11/33
hlaváč modropruhý 1/33
- pustinný 9/33
Homopus sp. 1/62
Hoplarchus psittacus 9/11
Hottentotta scaber 8/44
houby 12/4
Hydrosaurus 1/72
- amboinensis 1/73
- pustulatus 1/72, 2/64, 3/68, 4/60
- weberi 1/72, 7/45
Hymenopus coronatus 2/60
Hyphessobrycon cf. rosaceus "White-Backfin" 4/25
- ecuadoriensis 4/39, 5/33
- flammeus 3/4
- herbertaxelrodi 2/36
- socolofi 10/21
Hypoptoma 5/26
Hypostomus plecostomus 5/27
Hypsophrys nicaraguensis 6/32
Hypsypops rubicundus 5/37

CH
Chaerilus margaritatus 3/61
Chaetodon falcula 4/39
Chalinochromis brichardi 4/39
Chamaeleo calyptratus 6/71, 6/76, 9/66
- chamaeleon 2/70, 3/65, 6/58
chameleon jemenský 6/71, 9/66
- obecný 2/70, 3/65
Champsochromis caeruleus 12/32
Characidium cf. fasciatum 3/17
- sp. 11/30
Characodon audax 7/33
Charax gibbosus 7/21
Chersina angulata 1/62
Chorvatsko 6/26, 7/26, 8/28, 9/28, 10/31, 12/28
Chiloscyllium arabicum 10/10
Chironius 4/75
Chlamydogobius eremius 9/33
chňapal vysokotělý 7/37
chrochtal prasečí 10/37
chřestýši 9/70
Chuco intermedium 9/6

I
Iguana iguana 3/77
Indonésie 2/47, 8/20
inkubace 5/74, 6/77
internet 2/55
introdukce 8/48
Iranobuthus krali 2/44

J
jed 9/70, 11/54
jehla bezocasá 12/36
jehlice rohozubá 10/31
ještěrka Erhardova 9/78
- živorodá 12/62
ježovky 6/16
jižanka středomořská 8/43
Julidochromis marlieri 10/51

K
kajman hladkočelý 3/46
kančíci 4/32
kančík citronový 4/33
- červenohlavý 4/33
- červenohrdlý 4/34
- managujský 4/32
- nikaragujský 6/32
kanic písmenkový 12/29
- tečkovaný 11/37
kanícek fialovožlutý 12/35
kapr 8/49
karas zlatý 12/16
kardinálka čínská 6/4
karetka novoguinejská 11/68
klaun očkatý 6/33
- sedlatý 7/32
klauni 6/33
klipka hnědá 6/38
- špičatá 5/20
kluby 2/54, 10/54
kněžík duhový 8/28
knihy 1/53, 2/54, 5/54, 6/39, 12/52,53
koi 8/49
kompresory 9/18
koníček tečkovaný 2/38
koráli 4/26, 12/30
korovec mexický 5/21
kořeny 12/31
Kot Lubor 5/26
krajta královská 7/68
králíčkovec liščí 1/38
Krček Karel 7/52
krevety 4/47
Kréta 3/75
krokodýl americký 4/76
- australský 4/45
- čelnatý 5/45
- Morelettův 11/76
krunýřovci 1/33
krunýřovec vláknoocasý 12/49
křín thajský 4/35
kudlanka karolínská 5/44
- nábožná 2/62, 9/56
- orchideová 2/60
kudlanky 2/60
kuora vietnamská 2/72
kyselost 11/26

L
Labeotropheus trewavasae "Lumbira" 12/13
- "Thumbi est Island" 12/13
Lacerta agilis bosnica 9/74
Lactoria cornuta 11/38
Laetacara dorsigera 11/35
Lamprometra sp. 10/6
Lampropeltis alterna 9/45
- pyromelana 9/46
- zonata 10/46
Lamprophis fuliginosus 8/64
Lasiodora striatipes 3/57
Latrunculia corticata 12/4
Lebiasina bimaculata 11/28
leguán kubánský 4/72
- zelený 3/77
Lepidiolamprologus 4/39
- attenuatus 2/21
- profundicola 10/49
Leptynia 4/58
lijice 10/4
- Bennettova 10/5
- Carpenterova 10/6
- Schlegelova 10/4
- statná 10/7
- tmavá 10/7
- žlutá 10/5
Limnochromis auritus 6/12
lišaj svlačcový 7/44
Litoria aurea 5/61
- caerulea 5/60
Lobosceliana cinerascens 7/60

M
mabuja americká 4/77
Mabuya mabouya 4/77
malachitová zeleň 2/42
Malpolon monspessulanus 7/64
Malpulutta sp. aff. kretseri 2/25
Mantis religiosa 2/62, 9/56
Mecynorhina oberthuri 11/64
- torquata 11/65
mečovky 7/53
Melanotaenia splendida 3/39
- trifasciata 7/35
Metriaclima cf. pyrsonotos 12/14
- sp. "Zebra Chilumba" 12/13
Metynnis 1/32
- altidorsalis 1/32
- argenteus 1/32
- hypsauchen 1/32
- lippincottianus 1/32
Mexiko 10/74, 11/74, 12/74
měchýřovka 8/33
Mikrogeophagus 9/32
- altispinosus 9/32
- ramirezi 4/4, 9/32
mistrovství 4/53
Moenkhausia simulata 7/23
Monocentropus balfouri 8/60
mořan obecný 12/28
mřenka nádherná 12/34
Mullus 9/28
muréna brazilská 8/37

N
nálevníci 8/33, 39
Nannostomus marginatus 6/35
- sp. "Peru Red" 10/28
- trifasciatus 7/21
Naso vlamingii 7/38
Nematobrycon palmeri 1/13
- - amphiloxus 1/12
nemoci ryb 6/29, 8/39, 9/22, 10/39
Neolamprologus 3/32
- gracilis 10/48
- hecqui 10/50
- leleupi 6/33
- multiasciatus 3/33
- ocellatus 3/32
- similis 3/34
neonka černá 2/36
- zelená 9/35
Nephila clavipes 11/77
netopýrník velký 5/21
Nhandu coloratovillosum 12/56
Nimbochromis linni 2/21
- livingstonii 2/21
- venustus 3/39
Nothobranchius palmquisti 1/36
Nuphar japonicum 6/47
- - Rubra 6/48
- luteum 6/47

O
Oblada melanura 12/28
oblohlav divukrásný 8/32
oblovka 5/56
Ocypoda 12/75
odranec bradavičnatý 9/38
ochrana 11/20, 12/30
okáč obecný 12/28
Ophthalmotilapia ventralis 7/4, 10/50
Orconectes limosus 1/10
ostenec hnědý 10/38
- nazelenalý 6/19
Osteoglossum bicirrhosum 1/16, 3/26
- ferreirai 3/26
Osteolaemus tetraspis 5/45
Otocinclus 2/33
- afinis 2/33
- hoppei 2/33
oxid uhličitý 9/14
Oxybelis aeneus 5/77
Oxycomanthus bennetti 10/5

P
Pachyuromys duprasi 2/46
pakobylka vyzáblá 4/56
pakobylky 4/54
Palaeosuchus palpebrosus 3/46
Pamphobeteus 12/57
- fortis 3/43
Panama 3/76
pancéřníčci 7/30, 33, 10/24, 12/49
pancéřníček Guaporský 10/25
- ocasoskvrnný 10/24
- podobný 10/24
- zelenavý 8/35
- Sterbův 7/33
Pandinus pugilator 3/60
Papilio nireus 1/69
Parablennius gattorugine 7/26
- rouxi 7/27
- zvonimiri 7/27
Parachromis managuensis 4/32
Parambassis gulliveri 8/21
Paraneetroplus bulleri 9/6
Paratilapia 3/39
parma indická 10/36
parmice 9/28
parmička černopruhá 4/47
- červenoocasá 11/25
- purpurová 11/24
- zlatá 9/34
parmovec vláknoploutvý 4/37
paslizoun skvrnitý 3/37
páskovka žíhaná 6/71
Pelionia pulchra 9/64
Pelvicachromis pulcher 8/36
pes hyenovitý 2/76
pestrokřídlec podražcový 6/52
pestřenec červený 8/36
- očkatý 3/32
- proužkovaný 3/33
- zlatožlutý 6/33
Petaurus breviceps 1/61
Petenia splendida 9/9
Petrochromis 3/20
- ephippium 3/20
pH 11/26
Phelsuma edwardnewtoni 7/65
- gigas 9/68
- ornata 4/70
Philodendron scandens 9/64
Phyllocrania paradoxa 10/56
Phyllopteryx taeniolatus 8/32
pilobřich ostnitý 4/28
pískomil křečkovitý 2/46
Placidochromis electra 2/21, 4/39
plata skvrnitá 4/16, 10/16
Platax orbicularis 5/21
platy 11/32
ploskolebec vodní 12/64
Podarcis erhardii riveti 9/78
Poecilia latipinna 1/54
- reticulata 1/20, 5/28
- sphenops 1/54
- velifera 1/54
Poecilotheria rufilata 7/43
Pogona henrylawsoni 5/71
- vitticeps 5/68
Pomacanthus navarchus 9/37
pomčík Eiblův 8/38
pomec skvělý 9/37
- žlutoskvrnný 5/38
Potamobatrachus trispinosus 4/24
Potamotrygon cf. histrix 1/28
- - motoro 1/29
- orbignyi 1/28
- reticulatus 1/28
Prionobrama filigera 3/17
pruhatec královský 3/38
přednášky 2/55
Pseudemydura umbrina 9/70
Pseudepiplatys annulatus 5/35
Pseudopus apodus 6/75
Pseudorasbora parva 8/49
Pseudotropheus sp. "Ndumbi Red Top" 2/20
Pterolebias longipinnis 9/36
Pterophyllum 7/6, 8/10
- altum 4/13, 7/6
- dumerili 7/6
- scalare 4/13, 7/6
- scalare "Peru Altum" 4/13, 7/6
- sp. 7/6
Ptychodesthes gratiosa 9/43
Puntazzo puntazzo 12/29
Puntius 1/24
pyskoun černooký 8/28
- okatý 2/37
- paví 8/28
- pětiskvrnný 8/28
Python regius 7/68, 9/66

R
raci 1/10, 4/30
Raiamas christyi 5/36
rajamas Christův 5/36
rak pruhovaný 1/10
Rana sp. 9/75
Rasbora borapetensis 4/39
- heteromorpha 2/4
razbora klínoskvrnná 2/4
rejnoci 1/28
Rhamdia sp. 5/27
Rhyparobia maderae 2/43
Rivulus marmoratus 7/36
Roeboides affinis 5/25
rohatec žluťuchový 4/36
rohatky 1/63, 3/66, 5/64
Roloffia 5/13
- cauveti 5/12
ropušnice 7/27
rosnice siná 5/60
rostliny terarijní 1/60, 9/60
- vodní 2/26,52, 4/26, 4/47, 6/28, 12/22

Ř
řasovník protáhlý 8/32
řasy 2/52, 4/47
- mořské 6/26

S
Salaria pavo 7/26
Sanseviera trifasciata 9/61
Saperda perforata 11/44
sardel obecná 10/31
Sardina pilchardus 10/31
sardinka obecná 10/31
Sargocentron diadema 3/38
Sarpa salpa 12/28
scinkové 12/63
Scleropages 3/29
- formosus 5/14
- jardini 2/50
- leichardti 8/23
Serranus scriba 12/29
Serrasalmus nattereri 2/16
Seuss Werner 2/30
Schilbe mystus 4/52
Schizaster canaliferus 6/20
Siganus vulpinus 1/38
Simpsonichthys boitonei 6/36
skaláry 4/13, 5/42, 7/6, 52, 8/10
sklípkan Baumgartenův 1/44
- drobnorohý 5/43
- hrubý 11/43
- krátkonohý 9/44
- načervenalý 7/43
- silný 3/43
sklípkani 1/57, 3/56, 10/53, 11/56, 12/54
Smaragdesthes africana 4/44
soutěže 1/53, 2/54,55, 3/54, 4/53, 6/51, 8/53, 10/54, 12/52
Sphaerechinus granularis 6/16
Sphaerichthys osphromenoides 2/32, 11/33
Sphaerodactylus glaucus 12/77
Sphenodon punctatus 5/60
Spirasterella purpurea 12/4
Stagmomantis carolina 5/44
Stenopus hispidus 5/21
Stenostola ferrea 6/44
Stonogobiops sp. 6/37
strašilka drsná 1/43
- ježatá 10/44
- ostruhatá 3/44
střevlička východní 8/49
studium 8/53
stulík japonský 6/47
- žlutý 6/47
stulíky 6/47
Sufflamen fraenatus 10/38
sumčík stříbřitý 4/52
Symphodus melops 8/28
- ocellatus 2/37
- roissali 8/28
- tinca 8/28
Symphysodon aequifasciatus 10/20
- discus 4/12
Synanceia horrida 9/38
Synodontis cf. nigrita 2/24
- sp. aff. aterimus 4/24
- - - clarias 4/25

Š
šípatkovce 1/47, 3/47, 5/47, 7/47, 9/48, 11/47
šírohlavec ještěrčí 7/64
škola rybářská 2/55
školení 9/54
štika obecná 5/22
štikovec dvojpásý 10/35
- prstencový 5/35
štíhlovka východní 8/72
štír drsný 8/44
- Jacksonův 4/43
- Králův 2/44
- lesklý 12/45
- olivový 6/43
- skvrnitý 10/43
štíři 2/56, 3/60, 7/56, 8/56
šváb madeirský 2/43

T
Tanichthys albonubes 6/4
Tapinauchenius plumipes 6/57
Tarentola maritanica 3/75
Tateurndina ocellicauda 11/33
taricha americká 5/62
Taricha torosa 5/62
Teratoscincus scincus keyserlingi 6/76
Testudo graeca 9/69, 11/46
- hermanni boettgeri 8/75
- horsfieldi 2/71
- - rustamovi 6/74
- marginata 5/76, 6/75
tetra Bleherova 8/34
- císařská 1/12
- červená 3/4
- červenoploutvá 3/35, 9/29
- dlouhoploutvá 1/35
- měděná 11/12
- pruhovaná mexická 11/21
- rostlinožravá 1/32
- skelná 7/21
- svítivá 1/4
Tetrahymena corlissi 8/39
Tetry (kniha) 2/54
tilápie 7/34
tilikva obrovská 6/46
Tiliqua scincoides 6/46
Titanus giganteus 5/52
Tityus 7/56, 8/56
- asthenes 7/56
- metuendus 3/61, 7/56
- pachyurus 8/57
- paraensis 8/56
Thelyphonus kinabaluensis 12/46
Theraphosa blondi 6/56
Thorichthys ellioti 9/8
- meeki 4/34
Trachemys scripta elegans 4/69
Trachyrhamphus bicoarctatus 12/36
trhy 2/55, 8/54
Trimeresurus albolabris 7/69
Tripterygium nasus 7/27
trnorepi 10/64
Tropheus 10/32
- brichardi "Malagarasi" 10/47
- duboisi 10/32
- moorii "Ikola" 10/33
- -"Katoto" 10/33
- - "Kiriza" 10/47
Tropiometra afra 10/7
tvrdost 8/26, 10/14
Typhlonectes compressicauda 8/68

U
Uaru fernandezyepezi 9/12
Uromastyx acanthinura 10/65
- geryi 10/67
- "maliensis" 10/64
Uroplectes formosus 11/60
- olivaceus 6/43
- planimanus 11/61
útesník indopacifický 1/37
- oranžový 5/37
užovka čtyřpruhá 4/72
- domácí 8/64
- dvojskvrnná 8/45

V
vakoveverka létavá 1/61
Valenciennea strigata 1/33
varan drsnokrký 5/46
- indický 1/45
- nilský 2/45
- pustinný 10/70
- stepní 3/45
- timorský 6/45
Varanus exanthematicus 3/45
- griseus 10/70
- indicus 1/45
- niloticus 2/45
- rudicollis 5/46
- timorensis 6/45
vějířovka Boitoneho 6/36
- modrá 11/36
Velká kniha pro chovatele savců 6/39
Vieja bifasciata 9/5
- breidohri 9/5
- synspilum 4/33
Vipera ammodytes meridionalis 8/73
- kaznakovi 4/46
Vitalius 12/57
voda 1/22, 4/42, 6/10, 7/18, 8/26, 9/14,39, 10/14, 11/26, 12/10
vodní kámen 10/14
volavka bílá 11/74
Vorticella campanula 8/39
- convallaria 8/39
výluhy 12/10
výstavy 4/53, 5/54,55, 6/51, 7/55, 8/54, 9/54, 10/54,55

W
Wisa 9/18

X
Xenosaurus 7/70
- newmanorum 7/71
xenosauři 7/69
Xenotilapia papilio 10/49
- sima 10/49
Xestospongia testudinaria 12/6
Xiphophorus 4/39
- maculatus 4/16, 10/16, 11/32

Z
zákony 9/54, 11/42
závojnatky 7/29
zebra Chapmannova 2/75
Zebrasoma flavescens 2/titul, 12/33
- xanthurum 4/38
Zerynthia polyxena 6/52
Zeus faber 4/28
zlatohlávek oblíbený 9/43
- smaragdový 4/44
zmije kavkazská 4/46
- růžkatá 8/73
známky 4/29, 10/29
Zoothamnium arbuscula 8/39
- rammosissimum 8/39
Zootoca vivipara 12/62

Ž
žábronožky 4/51
želva bahenní 8/74
- čtyřprská 6/74
- nádherná 4/69
- stepní 2/71
- vroubená 6/75
- zelenavá 8/75
- žlutohnědá 9/69, 11/46
želvy 12/72
živorodka duhová 1/20, 7/52
živorodky 6/42
žraloci 1/28,10/10
žralůček arabský 10/10
- perský 10/10


AKVÁRIUM TERÁRIUM 2000


AKVÁRIUM

Bártová Z.: Filtrační zařízení do vodních nádrží pracující na principu aerobního a anaerobního prostoru 10/45
Bem P., Volánek P.: Akvarijní trhy v Žatci 8/45
Bittner D.: Světlo a kryptokoryny 2/31
Bittner D.: Procambarus clarki 10/19
Bittner D.: Problémový plž Marisa sp. 10/22
Boštík M.: Hlaváči Chlamydogobius eremius 6/11
Boudný S.: Album akva - Melanotaenia irianjaya 10/29
Boudný S.: Nandus nandus 12/21
Burzanovský J.: Akva Úvaly 2000 a II. celostátní setkání akvaristů 5/41
Burzanovský J.: Trhy v Úvalech 12/45
Burzanovský J., Rose M.: Bělolemé bojovnice ze skupiny "albimarginata" 2/2
Burzanovský J., Rose M.: Chov a odchov Betta simplex 8/2
Bydžovský V.: Album akva - Aphyosemion gardneri 1/25
- Pelvicachromis humilis 3/25
- Tilapia mariae 8/30
Bydžovský V.: Akce akva tera Č. Budějovice 1/43
Bydžovský V.: Cichlidka Alžbětina Apistogramma elizabethae 4/21
Bydžovský V.: Anomalochromis thomasi "Guinea" 6/8
Bydžovský V.: Novinky i staré známé 8/21
Bydžovský V.: Pancéřníček Burgessův Corydoras burgessi 9/10
Bydžovský V.: Discus šampionát 9/53
Bydžovský V.: Duhovky rodu Melanotaenia 11/16
Bydžovský V.: Skaláry pokaždé jinak 12/8
Dařbujan H.: Setkání v Čáslavi 10/48
Dvořák P.: Naše ryby si zaslouží krásné rostliny (2) 1/37
- (3) 2/37
Dvořák P.: Přednáškový den v Brně 10/48
Eliáš J.: Album akva - Amblydoras hancocki 8/29
- Neolebias trilineatus 9/29
- Copella arnoldi 11/29
- Poecilia nigrofasciata 12/30
Eliáš J.: "Barbus" bimaculatus parmička dvojskvrnná 10/2
Eliáš J., Dvořák P.: Mečovka mexická Xiphophorus helleri (2) 2/11
- (3) 3/11
Eliáš J., Dvořák P.: Jemnolisté rostliny pro tření ryb 7/2
(2) 8/8
Expo Eden: Prodejní výstavy v Praze 8/45
Expo Eden: Prodejní výstavy v Praze 9/53
Fišer K.: Pěstujeme kalatky správně? 7/20
Frank S.: Abum akva - Hemigrammus pulcher 1/26
- Tanichthys albonubes 2/25
- Pachypanchax playfairi 2/26
- Barbodes barilioides 3/26
- Barbodes ablabes 5/25
- Aphyosemion australe 5/26
- Inpaichthys kerri 6/25
- Brachydanio rerio 9/30
- Hyphessobrycon flammeus 11/30
Frank S.: K dotazu Michala Mikšíka (5/99) 2/14
Frank S.: Poznámka (Popondichthys) 5/8
Frank S.: Poznámky k názvosloví ryb 5/11
Frank S.: Rod Gomphosus 5/15
Frank S.: Album moře - Coris julis 5/29
- Actinia equina 5/30
Frank S.: Paul Heinrich Stettler akvarista a terarista 5/42
Frank S.: Hnědovka křídlatá v akváriu a teráriu 7/14
Frank S.: Corydoras panda a tvrdost vody 8/21
Frank S.: Poznámka (Brachydanio) 10/12
Frank S.: Václav Šafránek 12/25
Frank S., Maťák J.: Čtverzubec Arothron stellatus z Rudého moře 5/18
Frank S., Novák J.: Odpovídáme na dotazy 10/42
Gabriel P.: Microsorium pteropus cv. Hořánek 3/6
Gabriel P.: Rostliny v přírodě i akváriu 7/16
Gabriel P.: Anubias afzelii 11/49
Hofmann J.: Odjinud 1/21
- 2/16
- 3/18
- 4/23
- 5/21
- 6/21
- 7/25
- 8/25
- 9/25
- 10/25
- 11/25
- 12/25
Hofmann J.: Bodloci (2) 2/19
- (3) 4/16
Hofmann J.: Pozvánka na akvaristické oslavy 2/44
Hofmann J.: Album moře - Chaetodon lineolatus 3/29
- Gymnothorax flavimarginatus 3/30
- Abudefduf bengalensis 7/33
- Plectropomus laevis 7/34
- Epinephelus fuscotaeniatus 8/33
- Epinephelus malabaricus 8/34
- Chaetodon dolosus 11/33
- Plotosus lineatus 11/34
Hofmann J.: Program setkání milovníků akvaristiky 3/45
Hofmann J.: Poznámka (Coydoras panda) 4/8
Hofmann J.: Návštěva u chovatele 4/27
Hofmann J.: Poznámka (Corydoras) 9/11
Hofmann J.: Poznámka (Ancistrus) 9/20
Hofmann J.: Akvárium v Berlíně 9/49
Hofmann J.: Corydoras panda konečně na stránkách AT 10/17
Hofmann J.: Poznámka (křížení pancéřníčků) 12/17
Hofmann J.: Celostátní soutěž pro mladé akvaristy 12/25
Hotovec J.: Akva-tera flora 2/44
Hulman V.: Akva trh v Rychnově 4/43
Hulman V.: Akva trh v Rychnově 5/41
Hulman V.: Výstava v Rychnově 8/45
Hulman V.: Výstava v Rychnově 9/53
Jiroušek V.T.: Renesance čínské zlaté rybky 6/18
Kadlec J.: Vzácná vějířovka Cynolebias chacoensis 1/12
Kadlec J.: Peruánský pancéřníček Corydoras panda 4/6
Kadlec J.: Album akva - Nothobranchius eggersi 6/26
- Procatopus aberrans 10/30
- Cynolebias nigripinnis 12/29
Kadlec J.: Nothobranchius rubripinnis Seegers, 1986 8/12
Kadlec J.: Halančík Batesův Fundulopanchax batesii 11/2
Kohout M.: Pancéřníčci rodu Corydoras 12/13
Kořínek M.: Co nového v zoo Olomouc 12/23
Král J.: Halančíkovec floridský Jordanella floridae 6/17
Kroča J.: Mbuna cichlidy (2) 1/11
- (3) 3/15
- (4) 6/27
- (5) 8/31
Krouský I.: Mistrovství ČR v chovu guppy 1999 1/42
Krouský I.: Vypsání soutěže mistrovství ČR v chovu guppy 3/45
Krouský I.: Výstava v Praze 9/53
Kouský I.: Jiří Houba 10/48
Lánský J.: Rozmnožovací biologie pancéřníčků panda 10/15
Lipavský V.: Corydoras panda 6/19
Lipavský V.: Krunýřovec Ancistrus sp. aff. hoplogenys 9/19
Lipavský V.: Pancéřníček leopardí Corydoras trilineatus 11/11
Lohniský K.: Akvarijní ryby - recenze 5/34
Lohniský K.: Sedmdesát let ichtyologa a akvaristy 5/37
Maťák J.: Akilolo nosatý Klunzingerův Gomphosus caeruleus klunzingeri 5/15
Maťák J., Frank S.: Odranec bradavičnatý z Rudého moře 11/22
Merten M.: Střední rybářská škola ve Vodňanech oslaví 80. výročí svého založení 5/41
Mrázková S.: Méně známé rostliny v akvaristice 7/22
Novák J.: Apistogramma aquarium 1/19
Novák J.: K názvosloví parem a ramiček 2/14
Novák J.: Ještě k Ancistrus sp. 2/14
Novák J.: Z importů 2/27
- 9/31
- 10/31
- 11/31
Novák J.: Soutěž v poznávání terarijních zvířat 1999 3/38
Novák J.: Album moře - Balistapus undulatus 4/29
- Neocirrhites armatus 4/30
- Coris aygula 6/29
- Macropharyngodon bipartitus 6/30
Novák J.: Ryby 2 - recenze 5/31
Novák J.: Jubileum botanika a entomologa 7/41
Novák J.: Interzoo 2000 8/46
Novák P., Rose M.: Pseudotropheus demasoni Konings, 1994 9/2
Pelikán A.: Rozhovor v akváriu 11/53
Pelikán V.: Rod Echinodorus po revizi 1994 9/45
Perger A.: Soutěž Xipho-molly 7/49
Perger A.: Výstava v Havířově 8/45
Perger A.: Vánoční trhy v Havířově 11/41
Peterka J.: Album moře - Parablennius gattorugine 1/29
- Acanthurus achilles 1/30
- Anthias anthias 2/29
- Pseudanthias pleurotaenia 2/30
- Taenianotus triacanthus 9/33
- Chaetodontoplus mesoleucus 9/34
- Chaetodon lunula 10/33
- Chaetodon rafflesi 10/34
Petrovický I.: Ryby, které odvál čas (19) 1/17
Petrovický I.: Cesty ryb do našich akvárií 3/27
- (2) 6/37
- (3) 9/41
- (4) 12/31
Petrovický I.: Modré a zlaté dánio 10/7
Podveský F.: Okouníček sklovitý Chanda ranga 1/2
Podveský F.: Copella arnoldi (Regan, 1912) tetra stříkavá 12/2
Podveský F., Eliáš J.: Fantom červený Megalamphodus sweglesi 3/2
- (2) 4/2
Podveský F., Eliáš J.: Pagavúnek žlutooranžový Popondichthys furcatus 5/2
Podveský F., Eliáš J.: Čtvrtstoletí parmičky mechové 6/2
Procházka J.: Výstava v Nymburku 8/45
Ráb P.: Labeo bicolor nebo Epalzeorhynchos bicolor? 3/21
Rajchard J.: Poecilia sphenops v přírodě 9/21
Rataj K.: Album akva - Crinum natans 3/25
- Abubias nana 4/26
- Anubias afzelii 7/29
- Anubias gracilis 7/30
Rataj K.: O správnosti sporných latinských jmen rostlin 7/31
Rataj K.: Poznámka (Echinodorus) 9/47
Rataj K.: Ještě k vědeckému názvosloví rostlin 11/23
Rataj K.: Poznámka k importům anubisů 11/51
Rataj K. ml.: Problémy s pěstováním rostlin (2) 2/41
- (3) 3/41
- (4) 4/41
- (5) 5/27
- (6) 7/45
- (7) 11/45
Redakce: Závojnatky a barevní kapři 1/42
Redakce: Jezero Malawi 1/42
Redakce: Spolky v Jihlavě 1/43
Redakce: Firma Plaček s.r.o. je také dovozcem ryb 2/42
Redakce: Drobní savci 2/44
Redakce: Nové knihy řady Aqualog 4/38
Redakce: Ryby jezera Viktoria 5/31
Redakce: Výstava v Praze 5/41
Redakce: Rostliny vod a pobřeží 8/42
Redakce: Potápění na jižním konci jezera Tanganika 8/42
Redakce: Edice metodik 8/42
Redakce: Výstava v Praze 8/45
Redakce: Výstava v Praze 9/53
Redakce: Koi v nejkrásnějšíách zahradách 10/41
Redakce: Akvaristika na internetu 10/48
Redakce" 10. ichtyologický kongres 11/41
Reichard M.: Vodní rostliny v pralesních tocích Amazonie 12/22
Rose M.: Neobvyklé ryby (18) - Salaria fluviatilis 1/41
- (19) - Ctenops nobilis 3/37
- (22) - Aulonocara rostratum 6/34
- (23) - keříčkovci z Malawi 8/41
- (24) - Ctenopoma acutirostre 11/42
- (25) - Hemieleotris latifasciatus 12/42
Rose M.: Závojová forma krunýřovce Ancistrus sp. 3/24
Řebíček M.: Ancistrus claro 3/21
Řebíček M.: Africká cichlidka Nanochromis transvestitus 9/16
Suchomel P.: Fialové sinice v mořském akváriu 1/27
Suchomel P.: Červený korál Dendronephthya divaricata 6/18
Suchomel P.: Ochrana čističe Labroides dimidiatus před predátory 10/22
Šíma L., Novák J.: Ještě k "papouškům" 1/18
Šmolík M.: Spontánní mezidruhové křížení pancéřníčků 12/16
Šupík R.: Klub chovatelů sumců 12/45
Švehla J.: Setkání v Ústí 11/41
Těšík I.: Pancéřníček kropenatý - sumeček, který dýchá střevem 10/20
Trupl P.: Výstava v Jihlavě 10/48
Vaňkát R.: Trhy v Kladně 11/41
Vilikus M.: Diskuse o diskusech (16) 6/15
Vlček T.: Akva-inzert 7/49
Volánek P.: Akvarijní trhy 11/41
Wohlgemuth E.: Nejskromnější z pancéřníčků 1/7
Zahrádka K.: Indonesie očima akvaristy (8) 4/11
- (9) 8/16
Zahrádka K.: Singapurské guppy 6/41
Zahrádka K.: Diskuse o diskusech (17) 11/5
Zachař F.: Tlamovec pestrobarevný Pseudocrenilabrus multicolor 12/20


TERÁRIUM

Bach J.: Album tera - Thamnophis sirtalis 12/44
Balcar M.: Tropické království v zoo Brno 8/68
Bálek J.: Had v mraveništi 2/56
Bažant J.: Postřehy z chovu želvy hvězdnaté ve venkovním výběhu 7/56
Berec M.: Album tera - Shinisaurus crocodilurus 3/39
Bukovský T.: Noční bratranec felzum 12/60
Čuřík P.: Zlatohlávek Cheirolasia burkei schaueri 2/46
Divoký M.: Lupenitky 4/44
Gabriel R.: Zmije kavkazská Vipera kaznakovi 8/60
Gabriel R.: Jedovatá kousnutí 10/60
Hanč Z.: Cestování přírodou Jihoafricé republiky 12/64
Hegner D., Neumann P.: Narození neobvyklého počtu mláďat u chřestýšovce zeleného 7/53
Horký J., Vaďura K.: Album tera - Creobrother pictipennis 11/40
Hromádka J.: Album tera - Eliptorhina chopardi 7/40
Chvátalová I., Kůrka A.: V pustinách amerického jihozápadu (5) 1/56
Jiroušek V.T.: Album tera - Elaphe helena 1/39
- Cerastes vipera 1/40
- Lampropeltis triangulum homndurensis 2/39
- Cyclura cornuta cornuta 2/40
- Cordylus cataphractus 3/40
- Tiliqua nigrolutea 4/39
- Vipera wagneri 4/40
- Corucia zebrata 5/39
- Tiliqua scincoides 5/40
- Laudakia lehmanni 6/39
- Trachydosaurus rugosus 6/40
- Varanus mertensi 7/43
- Cyrtodactylus pulchellus 7/44
- Paroedura pictus 8/43
- Crocodylus porosus 8/44
- Varanus dumerilii 9/43
- Egernia stokesi 9/44
- Varanus prasinus 10/43
- Varanus gouldii hornii 10/44
- Varanus salvator 11/43
- Varanus komodoensis 11/44
- Palmatogecko rangei 12/43
Klátil L.: Gekoni rodu Rhacodactylus 1/51
- (2) 2/49
Kocina R.: Nosorožík Allomyrina dichotomus 12/50
Kocourek I.: Chov štíhlovky zelenožluté 4/61
Kovařík F.: Album tera - Acherontia atropos 1/35
- Tityus ecuadoriensis 1/36
- Aphonopelma wacketi 2/36
- Oreophoetes peruanas 3/35
- Chaerilus rectimanus 3/36
- Xyotrupes gideon borneensis 4/35
- Pamphobeteus antinous 4/36
- Vaejovis mexicanus 5/35
- Hymenopus coronatus 5/36
- Megaphobema velvetosoma 6/35
- Compsobuthus werneri 7/39
- Aphonopelma pallidum 8/39
- Opisthophthalmus latimanus 9/39
- Lyrognathus robustus 10/39
- Teuthraustes cf. atramentarius 11/39
Kovařík F.: Odchov štíra Lychas scutillus 1/48
Kovařík F.: Encyklopedie teraristiky 2/44
Kovařík F.: Jeskynní štíři Belisarius xambeui 8/49
Kovařík F.: Kudlanky rodu Empusa 10/50
Kovařík F.: Knihy o štírech 12/46
Kovařík F.: Evropští štíři rodu Euscorpius 12/53
Kovařík F., Burda A.: Album tera - Golofa eacus 9/40
Kovařík F., Hromádka J.: Album tera - Byrsotria fumigara 2/35
Kovařík F., Novák J.: Česká jména živočichů, ano či ne? 5/48
Krásenský P.: Sklípkan Ephebopus fossor a jeho chov 1/45
Kroupa M.: Výstava želv a obojživelníků 5/47
Machytka M., Kovařík F.: Album tera - Antherea pernyi 6/36
- Attacus atlas 10/40
Machytka M., Kovařík F.: Martináč japonský Antheraea yamamai 11/56
Nosek A.: Kudlanka Sphodromatis gastrica 2/56
Pecina P.: Zákeřnice Platymeris biguttatus 3/46
- (2) 4/49
Pecina P.: Námluvy a kopulace sklípkana Psalmopoeus cambridgei 10/54
Pecina P., Motyčka V.: Album tera - Lonchodes haematomus 8/40
Redakce: Kniha o želvách 4/38
Redakce: Kniha o hmyzu 9/53
Růžička I.: Kuriozity z chovu užovek Heterodon nasicus 3/61
Růžička I.: Mexická korálovka Lampropeltis ruthveni v lidské péči 9/60
Růžička I.: Zkušenosti s chovem Lampropeltis pyromelana woodini 11/59
Šandera M., Tomincová H.: Zoo Bojnice 7/68
Šejna V.: Vietnamští bičovci rodu Thelyphonus 7/50
Šťastný K., Kovařík F., Bejček V.: Sokotra a štíři 7/63
Šulc M.: Pár slov o chovu mravenců 6/45
Šusta F.: Chov a odchov Paramesotriton hongkongensis 11/68
Tomášek J.: Lacerta pater v přírodě a v teráriu 8/53
- (2) 9/55
Trávníček J.: Odchov krokodýlů čelnatých Osteolaemus tetraspis 2/58
Vajay R.: Gekon Phelsuma lineata v teráriu 12/60
Velenská N.: Začínáme s teraristikou (4) 1/61
- (5) 2/53
- (6) 3/58
- (7) 4/57
- (8) 5/58
- (9) 6/58
- (10) 7/59
- (11) 8/64
- (12) 9/63
- (13) 10/63
- (14) 11/64
Velenský P.: Začínáme s teraristikou (15) 12/67
Vlček P., Čurda M., Šmejkal R.: Herpetofauna ostrova Krk 9/67
Voženílek P.: Nález vejcožrouta na severu Zimbabwe, který mi zamotal hlavu 3/51
Voženílek P.: Zmije útočná 6/51
Voženílek P.: PLoskolebec mokasinový Agkistrodon contortrix laticinctus 10/67
Zajíček R.: Ameiva bifrontata v teráriu 4/52
- (2) 5/52
- (3) 6/55
Zerola P.: Bezproblémový odchov Avicularis urticans 10/60
Zmítko P.: Klub přátel ocasatých obojživelníků 5/41
Zmítko P.: Klub přátel ocasatých obojživelníků slaví výročí vzniku 12/25


REJSTŘÍK

A
Abudefduf bengalensis 7/33
Acanthurus achilles 1/30
- japonicus 2/22
- přehled druhů 2/21
- triostegus 4/18
Actinia equina 5/30
agama kočinčinská 4/58
- Lehmannova 6/58
- molucká 7/59
- turkestánská 6/39
agamka sluneční 1/61
Agkistrodon contortrix 10/61
- - laticinctus 10/67
- - mokeson 10/69
- - pictigaster 10/70
Acherontia atropos 1/35
Ailuronyx seychelensis 12/60
akilolo nosatý 5/15
albíni 6/21
Allomyrina dichotomus 12/50
- pfeifferi 12/51
Althernanthera cv. Rubra 1/38
Amblydoras hancocki 8/29
Ameiva bifrontata 4/52, 5/52, 6/55
Amphilophus 1/18
Amphiprion 1/24
- clarki 1/21, 11/27
- frenatus 11/25
- melanopus 11/31
- nigripes 11/26
- ocellaris 8/26
- rubrocinctus 8/27
- sandaracinos 11/1
Ancistrus claro 3/21
- cuiabae 1/23
- sp. 2/14, 6/23
- - aff. hoplogenys 9/19
- - závojová f. 3/24
Anolis bartschi 3/38
- marmoratus 3/59, 10/66
Anomalochromis thomasi 6/8
Anoptichthys jordani 5/21
Antheraea pernyi 6/36
- yamamai 11/56
Anthias anthias 2/29
Anubias 11/49
- afzelii 7/29, 11/49
- barteri "coffeifolia" 7/6
- - var. caladifolia 1/38
- gracilis 7/30
- nana 4/26
anubis Afzelův 7/29, 11/49
- Barterův 7/6
- střelovitý 7/30
- zakrslý 4/26
anubisy 11/51
Aphonopelma pallidum 8/39
- synonyma 8/39
- wacketi 2/36
Aphyosemion australe 5/26
- gardneri 1/25
- - mamfaensae 8/23
Apistogramma aquarium 1/19
Apistogramma 4/27
- elizabethae 4/21
Aponogeton 7/20
- cf. crispus 7/20
- pěstování 7/20
Arothron stellatus 5/18
asimilace 7/16
Astronotus ocellatus 6/22
Astyanax fasciatus mexicanus 8/22
Attacus atlas 10/40
Aulonocara baenschi 10/31
- rostratum 6/34
Avicularuia urticans 10/60

B
babelka řezanovitá 7/9
Bacopa caroliniana 7/27
bahnatka bezstopečná 7/13
- vodní 7/13
bakopa karolínská 7/27
bakterie 4/41
Balistapus undulatus 4/29
Balistoides conspicillum 5/48
Barbodes 2/14
- ablabes 5/25
- barilioides 3/27
Barbus 2/14, 5/11,23
- bimaculatus 10/2
- tetrazona 6/2
- titteya 12/26
Bathyclarias 8/41
Belisarius xambeui 8/49
Belontia haselti 5/43
Betta albimarginata 2/4
- channoides 2/5
- přehled druhů 2/3
- simplex 8/2
- sp. "Malinau" 2/4
- sp. "Pampang" 2/2
- picta 8/2
- prima 8/3
- taeniata 8/2
bičovci 7/50
bichirek kalabarský 12/31
Bitis arietans 6/51
Boaedon fuliginosus 3/59
bodloci 2/19, 4/16
bodlok bezrohý 2/19
- červenoocasý 1/30
- Desjardinův 4/19
- fialový 4/16
- japonský 2/22
- jednorohý 2/19
- krátkorohý 2/21
- mauricijský 4/16
- příčnopruhý 4/18
- žlutý 4/18
Bothriurus bonariensis 12/47
bradáč červený 2/29
- pruhovaný 2/30
Brachydanio frankei 10/9
- rerio 9/30, 10/9
Brachypelma emilia 3/38
Brochis multiradiatus 9/26
Bryconaethiops boulengeri 8/46
bublinatka 7/5
Bufo bufo spinosus 9/70
Byrsotria fumigata 2/35

C
Cabomba caroliniana 7/11
Callichthyidae 1/7
Callisaurus draconoides 1/58
Calloplesiops altivellis 8/27
Capoeta 2/14
Capros aper 9/51
Cardamine lyrata 7/26
Carcharhinus melanopterus 12/24
Cataglyphys 6/46
Centropyge flavissimus 9/31
Centruroides guanensis 12/47
- limbatus 3/38
Cephalopolis miniata 12/23
Cerastes vipera 1/40
Ceratophyllum demersum 7/7
- submersum 7/10
Ceratopteris cornuta 7/10
- thalictroides 7/8
Cichlasoma 5/11
cichlidka Alžbětina 4/21
cichlidy
- křížení 1/18
- mbuna 1/11, 3/15, 6/27, 8/31
- "papoušci" 1/14
Clarias sp. aff. batrachus 6/23
Colisa 3/28
- lalia 3/27, 7/9
Coluber caspius 1/62
- viridiflavus 4/61
- - carbonarius 9/68
Compsobuthus werneri 7/37
Copadichromis borleyi 10/32
- pleurostigmoides 10/32
Copella arnoldi 11/29, 12/2
- nigrofasciata 8/22
Cordylus cataphractus 3/40
- cordylus 12/66
Coris aygula 6/29
- julis 5/29
Corucia zebrata 5/39
Corydoras 9/11,25, 12/13,16
- aeneus 1/9, 12/13
- arcuatus 1/9
- burgessi 9/10
- duplicareus 9/12
- elegans 1/9
- eques 12/13
- kříženci 12/16
- metae 12/17
- paleatus 1/7, 6/21, 12/13
- panda 4/6, 6/19, 8/21, 10/15
- sterbai 12/15
- trilineatus 1/8, 11/11, 12/17
Crenicichla sp. "Xingu" 4/27
Creobrother pictipennis 11/40
Crinum natans 4/25
- thaianum 2/37
Crocodylus porosus 8/44
Crotaphytus collaris 3/38
Cryptocoryne wendti 7/6
Ctenopoma acutirostre 11/42
Ctenops nobilis 3/37
Cyathochromis 6/27
Cyclura cornuta 2/40
- nubila 2/53, 8/64,70
Cynolebias
- affinis 1/13
- costai 1/14
- druhy 1/13
- gymnoventris 1/15
- chacoensis 1/12, 8/23
- nigripinnis 12/29
- stellatus 8/24
Cynotilapia 3/15
Cyrtodactylus pulchellus 7/44

Č
čichavci 3/28
čichavec zakrslý 3/27
čtverzubci 10/27
čtverzubec hvězdnatý 5/18
- veliký 5/18

D
dánia 10/7
dánio pruhované 9/30
Dascyllus 8/26
Dasypeltis scabra 3/51
Dendronephtya divaricata 6/18
Dicrossus filamentosus 10/32
Didiplis diandra 7/12
douška hustolistá 7/8
Drepanocladus aduncus 7/5
drsnatec obecný 9/51
Drymarchon corais 11/67
duhovka irianská 10/29
- lososová 5/23
duhovky 4/38, 8/18
- přehled druhů 11/16

E
Egeria densa 7/8
Egernia stokesi 9/44
Echinodorus 7/25, 9/45
- amazonicus 7/25
- bleherae 7/31
- bleheri 7/31
- cordifolius 9/48
- grisebachii 9/47
- "Rosé" 9/48
- urugayensis 9/47
Eichhornia azurea 7/9
- crassipes 7/11
Eirenis modestus 3/58
Elaphe guttata 3/38, 10/64
- helena 1/39
- quatuorlineata 7/60, 8/66
- sauromates 11/67
- situla 6/59
Elliptorhina chopardi 7/40
Elodea densa 7/8
Empusa pennata 10/50
Epalzeorhynchos 3/21
Ephebopus fossor 1/45
- uatuman 1/45
Epinephelus fuscotaeniatus 8/33
- malabaricus 8/34
Eriphia spinifrons 1/27
Erpetoichthys calabaricus 12/31
Euscorpius 12/53
- carpathicus 5/49
- flavicaudus 12/55
- germanus 12/57
- přehled 12/53
Euxiphipops xantometopon 2/27
Exochochromis anagenys 8/47

F
fantom černý 3/2, 4/4
- červený 3/2, 4/2
felzuma Klemmerova 4/59
filtrace 3/42, 10/45
Fontinalis antipyretica 7/5
Formica polyctena 6/47
fotosyntéza 7/16
Frank S. RNDr. CSc. 5/21,37
Fundulopanchax batesii 11/2

G
Gambelia wislizenii 1/59
gavúnek lososový 8/20
Gekko gecko 2/53
gekon 8/43
- nádherný 7/44
- obrovský 2/53
Genyochromis 6/27
Geochelone elegans 7/56
- gigantea 9/65
Gephyrochromis 3/15
Glossolepis incisus 5/23, 8/18
Glyptoperichthys gibbiceps 4/23
Gnathanodon speciosus 9/31
Golofa eacus 9/40
Gomphosus caeruleus 5/15
- varius 5/15
gupky 6/41
Gymnothorax flavimrginatus 3/30

H
halančík Eggersův 6/26
- Gardnerův 1/25
- pestrý 5/26
halančíkovec floridský 6/17
Halichoeres hortulanus 9/32
Halichoerus grypus 11/54
Haplotaxodon microlepis 8/47
Heloderma horridum 6/60
Hemieleotris latifasciatus 12/42
Hemigrammus pulcher 1/26
Hemiscorpius socotranus 7/66
Herichthys 1/18
Heterodon nasicus 3/61
hlaváč pustinný 6/11
hnědovka křídlatá 3/6, 7/3,14
Holacanthus ciliaris 2/28
Homopus sp. 12/66
Hoplosternum thoracatum 10/20
Hottentotta hottentotta 12/48
- socotrensis 7/64
Hydrilla verticillata 7/3
Hydrosaurus amboinensis 7/59
- pustulatus 7/70
Hyla meridionalis 8/55
Hymenopus coronatus 5/36
Hyphessobrycon 5/11
- flammeus 11/30
- socolofi 10/26

CH
Chaetodon flavirostris 2/16
- lineolatus 3/29
- lunula 10/33
- přehled druhů 2/16
- rafflesi 10/34
Chaetodontoplus mesoleucus 9/34
Chaerilus rectimanus 3/36
Chaetodon dolosus 11/33
Chalinochromis brichardi 3/19
- sp. "bifrenatus" 3/18
Chamaeleo calyptratus 3/38, 10/64
Chamaeleolis barbatus 10/66
chameleon jemenský 10/64
Chanda ranga 1/2
Cheirodon axelrodi 5/22
Cheirolasia burkei burkei 2/47
- - schaueri 2/46
Chelidonichthys lucerna 9/52
Chelorrhina savagei 3/38
Chilatherina sentaniensis 12/32
Chlamydogobius eremius 6/11
Chromis viridis 11/31
Chrysiptera hemicyanea 11/32
chřestýšovec zelený 7/53

I
Iguana iguana 6/61, 7/60
importy 1/20, 3/27, 6/37,41, 9/41
Indonesie 4/11, 8/16
Inpaichthys kerri 6/25
internet 10/48
Interzoo 2000 8/46
Iodotropheus 8/31

J
jed 10/61
ještěrka živorodá 6/58
Jordanella floridae 6/17

K
kabomba karolínská 7/11
Kachuga tecta 5/47
kalatky 7/20
kalužník dvoumužný 7/12
kančík perleťový 6/23
kanic malabarský 8/34
- sedlatý 7/34
- skvrnitý 8/33
kapři 1/19, 1/42
kardinálka čínská 2/25
keříčkovci 6/23, 8/41
klaun Clarkův 1/21, 11/27
- černoploutvý 11/26
- očkatý 8/26
- uzdičkatý 11/25
klauni 1/24, 8/26
klipka dvousedlá 2/16
- měsíční 10/33
- mosambická 11/33
- pruhovaná 3/29
- Rafflesova 10/34
- žlutozobá 2/16
klipky 2/16
kněžík duhový 5/29
- zrcadlový 6/29
knihy 1/42, 2/44, 5/31,34, 8/42, 9/53, 10/41, 12/46
kolovka indická 7/5
korálovka Campbellova 2/54
- honduraská 2/39
korovec mexický 6/60
krabi 2/42
krajta pestrá 1/62, 3/58
krmení 8/64, 9/63, 10/63
krokodýl čelnatý 2/58
- mořský 8/44
krokodýlovec čínský 3/39
kruhochvost skalní 12/66
- štítnatý 3/40
krunýřovci 4/23, 6/23, 9/19
kryptokoryna Wendtova 7/6
kryptokoryny 2/31
Kryptopterus 12/25
křín vzplývavý 4/25
kudlanka 2/56
- okatá 11/40
- orchideová 5/36
kudlanky 10/50

L
Labeo 3/21
Labeotropheus 6/27
Labidochromis 6/28
Labroides dimidiatus 10/23
Lacerta pater 8/53, 9/55
- trilineata 9/67
Lagarosiphon major 7/8
Lampropeltis campbelli 2/54
- pyromelana 11/59
- ruthveni 9/60
- triangulum 3/38
- - hondurensis 2/39
Laudakia lehmanni 6/39, 6/58
leguán kubánský 2/53, 8/65,70
- nosorohý 2/40
- zelený 6/61, 7/60,70
leguánek měnivý 8/70
- pestrý 1/58
- pruhoocasý 1/58
Leiocephalus carinatus 8/70
Leioheterodon geai 2/56
Leptodictyum cf. riparium 7/3
Limia 2/17
Limnophila aquatica 2/38, 7/13
- sessiliflora 7/13
lišaj smrtihlav 1/35
Lochodes haematomus 8/40
lupenitky 4/44
Lychas přehled druhů 1/48
- scutillus 1/46
Lyrognathus robustus 10/38

M
Macropharyngodon bipartitus 6/30
Malawi 1/42
Marisa sp. 10/22
martináč atlas 10/40
- dubový 6/36
- japonský 11/56
mbuna 1/11, 3/15, 6/27, 8/31
mečovka mexická 2/11, 3/11
Megalamphodus sweglesi 3/2
- megalopterus 3/5
Megalechis personatus 10/20
Megaphobema velvetosoma 6/35
měchýřka jávská 7/2
Melanochromis 6/28
- johanni 6/27
Melanotaenia boesemani 11/16
- irianjaya 10/29
- kříženec 11/16
- maccullochi 11/19
- praecox 11/19
- přehled druhů 11/16
- splendida 111/18
- trifasciata 11/18
Metriaclima 8/32
- greshakei 1/11
- sp. "Aurora" 8/31
Microchromis 8/31
Microsorium pteropus 3/6, 7/3,31
- - formy 7/14
Microsorum 7/31
mineralizace 4/41
Mogurnda sp. 8/19
mravenci 6/45
muréna leopardí 3/30
Myriophyllum 7/13
- aquaticum 8/10
- brasiliense 8/11
- glandulosum 8/9
- hippuroides 8/10
- mattogrossense 8/10
- ussuriense 8/8
- tuberculatum 8/9

N
Najas guadalupensis 7/4
- microdon 7/10
Nandopsis octofasciatus 6/23
Nandus nandus 12/21
Nanochromis nudiceps 9/17
- parilus 9/16
- transvestitus 9/15
Naso lituratus 2/19
- přehled druhů 2/19
- unicornis 2/19
Natrix maura 4/57
- natrix 9/64
názvosloví 5/48
Nematobrycon palmeri 9/42
nemoci 11/20
Neocirrhites armatus 4/30
Neogobius melanostomus 1/53
Neolebias trilineatus 9/29
neonka červená 5/22
Nitella flexilis 7/5
nosorožík gideon 4/35
- tuporohý 9/40
Nothobranchius
- eggersi 6/26, 8/13
- foerschi 8/13
- guentheri 8/12
- melanospilus 8/13
- palmqvisti 8/13
- rubripinnis 8/12

O
Odontaspis taurus 2/27
odranci 5/22
odranec bradavičnatý 11/22
okouníček sklovitý 1/2
Ophiomorus punctatissimus 7/61
Ophthalmotilapia nasuta 10/31
Opisthophthalmus latimanus 9/39
Oreophoetes peruanas 3/35
Orthochirus bicolor 7/64
ostenec 5/48
- oranžovoproužkatý 4/29
Osteolaemus tetraspis 2/58
ostnovec leopardí 11/42
oxid uhličitý 5/27, 7/27

P
Pachypanchax playfairi 2/26
pakobylka 8/40
- peruánská 3/35
Palinurus sp. 12/23
Palmatogecko rangei 12/43
Pamphobeteus antinous 4/36
Panaque nigrolineatus 4/23
pancéřníček
- Burgessův 9/10
- kropenatý 10/20
- leopardí 1/8
- mnohopaprsčitý 9/26
- obloukopruhý 1/9
- panda 4/6, 6/19, 10/15
- skvrnitý 1/7, 6/21, 12/13
- Sterbův 12/15
- zelenavý 12/13
- zelený 1/9, 12/13
- žlutý 1/9
pancéřníčkovití 1/7, 9/11,25, 12/13,16
pangas siamský 11/28
Pangasius hypophthalmus 11/28
Parablennius gattorugine 1/29
Parachromis friedrichsthalii 5/13
Parailia 12/25
- longifilis 8/23
Paramesotriton hongkongensis 11/68
Parma oligolepis 11/32
parmička čtyřpruhá 6/2
- duhová 12/26
- podélnopruhá 5/25
- rhodéská 3/26
parmičky 2/14
parmovec příčnopruhý 5/48
- skvělý 8/25
Paroedura pictus 8/43
parožnatka ohebná 7/5
patetra třípruhá 9/29
paví očko 6/41
Peckoltia 2/14
Pelvicachromis humilis 3/25
- pulcher 6/22
Peplis diandra 7/13
pestřenec červený 6/22
- žlutý 3/25
Petrotilapia 8/31
Phelsuma klemmeri 4/59
- lineata 12/60
Pholidichthys leucotaenia 8/48
Phyllium bioculatum 4/44
- giganteum 4/44
- siccifolium 4/46
Physignathus cocincinus 4/58
Phrynocephalus helioscopus 1/61
Piscia stratiotes 7/9
Plaček s.r.o. 2/42
Platymeris biguttatus 3/46, 4/49
Plectropomus laevis 7/34
ploskolebec americký 10/61
- mokasinový 10/67
ploštice 3/46, 4/47
plotos páskovaný 11/34
Plotosus lineatus 11/34
plži 10/22
Podarcis melisellensis 9/70
Poecilia nigrofasciata 12/30
- sphenops 9/21
- velifera 2/43
Polyodon spatula 9/50
Pomacanthus xantometopon 2/27
pomec měsíční 9/34
- modrohlavý 2/27
Popondetta furcata 5/8
Popondichthys connieae 5/2
- furcatus 5/2
Potamotrygon cf. henleyi 8/48
Pseudotropheus demasoni 9/2
Prionurus 2/20
Procambarus clarki 10/19
Procatopus aberrans 10/30
přeslenice vodní 7/4
Psalmopoeus cambridgei 10/54
Psammophis lineolatum 2/54
Pseudanthias pleurotaenia 2/30
- tuka 9/32
Pseudocrenilabrus multicolor 12/20
Pseudodoras niger 4/24
Pseudochromis 8/26
Pseudomugil furcatus 5/8
Pseudotropheus 3/15
- crabro 3/16
- saulosi 12/31
Pterapogon kauderni 8/25
Pterophyllum altum 12/8
- scalare 12/8
Puntius 2/14
Pylorrhiza punctata 9/50
pyskoun dvojdílný 6/30
Python curtus 1/62
- - breitensteini 3/58

R
raci 10/19
Raiamas batesi 5/42
Rasbora borapetensis 4/13
Rataj K. Ing. CSc. 7/41
razbora klínoskvrnná 9/25
razbory - názvosloví 9/25
Reineckia carnea 7/22
rejnoci 4/38
Rhacodactylus auriculatus 1/51
- ciliatus 1/53
- chahoua 1/53, 2/49
- leachianus 2/49
- sarasinorum 2/50
- přehled druhů 1/51, 2/49
- trachyrhynchus 2/50
Rhoadsia altipinna 8/21
Rhopalurus princeps 5/49
Riccia fluitans 7/11
Rineloricaris teffeana 1/19
rohatec křídlatý 7/10
- žluťuchový 7/8
ropušnice kolébavá 9/33
rostliny 1/27, 2/31,37,41, 3/41, 4/41, 5/27, 7/2-31,45-48, 11/23,45, 12/22
Rotala indica 7/12
- rotundifolia 7/5
růžkatec ponořený 7/7
- potopený 7/10

Ř
řešišnice lyrovitá 7/26

S
Salaria fluviatilis 1/41
Sarcophyton 9/51
sasanka koňská 5/30
Satanoperca cf. leucostictos 8/46
scink Stokesův 9/44
- stromový 5/39
- tečkovaný 7/61
- uťatý 6/40
Shinisaurus crocodilurus 3/39
sinice 1/27
skaláry 12/8
sklípkan bledý 8/39
- chlupatý 6/35
- robustní 10/39
- velký 4/36
- Wacketův 2/36
slizoun pruhovaný 1/29
Smilisca phaeota 5/43
Sokotra 7/63
Sphaeramia nematoptera 5/48
Sphodromantis gastrica 2/56
spirálovka vodní 7/8
Spiranthes odorata 7/22
srpnatka zahnutá 7/5
Stettler P.H. 5/42
Stiphodon semoni 4/12
- sp. 4/12
stolístek 7/13
- bradavičnatý 8/9
- japonský 8/8
- prustkovitý 8/10
- vodní 8/10
- žláznatý 8/9
sumci 4/23, 12/25
surikaty 8/68
sušinec pobřežní 7/3
světlo 2/31, 6/59, 7/17,27,45
Synanceia 5/22
- verrucosa 11/22
Synchiropus splendidus 10/25

Š
šípatkovce 7/25, 9/45
šípatkovec amazonský 7/25
šípovec pruhovaný 2/54
štětičkovec ohnivý 4/30
štíhlovka zelenožlutá 4/61
štikovec ozdobný 2/26
- proměnlivý 10/30
štír bachratoklepetý 1/36
- inkoustový 11/39
- kýlnatý 5/49
- mexický 5/35
- Wernerův 7/37
- úzkoklepetý 3/36
štíři 7/63, 12/46,53
štítník červený 9/52
šváb Chopardův 7/40
- kubánský 2/35

T
Taenianotus triacanthus 9/33
Tanichthys albonubes 2/25
Telmatochromis vittatus 12/32
teplota 6/59, 7/27
terárium 5/58, 6/59, 7/59
terčovci 1/21, 4/38, 6/15, 11/5
- Alenquer 1/22
- Blue Diamond 1/23
- přehled forem 11/6
Testudo hermanni 9/69, 10/63
tetra červená 11/30
- královská 6/25
- Socolofova 10/26
- skvělá 1/26
- stříkavá 11/29, 12/2
Tetraodon fangi 10/27
Teuthraustes cf. atramentarius 11/39
Thalassoma quinquevittatum 9/32
Thamnophis sirtalis 12/44
Thelyphonus 7/50
Tilapia mariae 8/30
tilikva obrovská 5/40
Tiliqua nigrolutea 4/39
- scincoides 5/40
Tityus ecuadoriensis 1/36
tlamoun Mariin 8/30
tlamovec de Masonův 9/2
- pestrobarevný 12/20
tokozelka blankytná 7/9
- vodní hyacint 7/11
Trachemys scripta 10/63
Trachydosaurus rugosus 6/40
trhutka plovoucí 7/11
trhy 2/44, 4/43, 5/41, 8/45
Triaenodon obesus 2/27
Trigla lucerna 9/52
Trigonostigma heteromorpha 9/25
Trimeresurus albolabris 7/53
Triportheus angulatus 9/49
trnovec amazonský 8/29
Tropheus moorii 10/42
Tropidophorus grayi 6/62

U
Uromastyx acanthinura 3/38
Uta stansburiana 1/58
útesník bengálský 7/33
Utricularia gibba 7/5
užovečka černokrká 3/58
užovka domácí 3/59
- červená 10/64
- čtyřpruhá 7/60, 8/66
- indigová 11/67
- levhartí 6/59
- maurská 4/57
- nádherná 1/39
- obojková 9/64
- proužkovaná 12/44
- sarmatská 1/67
- východní 1/62

V
Vaejovis mexicanus 5/35
varan Hormův 10/44
- komodský 11/44
- Mertensův 7/43
- skvrnitý 11/43
- smaragdový 8/65, 10/43
- stromní 9/43
Varanus dumerilii 9/43
- gouldi 3/38
- - hornii 10/44
- griseus 3/38
- komodoensis 11/44
- mertensii 7/43
- prasinus 8/65, 10/43
- rudicollis 3/38
- salvator 11/43
vejcožrout 3/51
vějířovka černá 12/29
veleštír bachratoklepetý 9/39
Vesicularia dubyana 7/2
veslonos americký 9/50
Vieja 1/18
Viktoria 5/31
vitaminy 4/54
Vipera kaznakovi 8/60
- wagneri 4/40
vrubozubec paví 6/22
vřeténka mandarín 10/25
výstavy 1/42, 3/45, 5/41, 7/49, 8/45,46, 9/53, 10/48

X
Xiphophorus helleri 2/11
- - standardy 2/11, 3/11
Xylotrupes gideon borneensis 4/35

Z
zákeřnice 3/46, 4/47
závojnatky 1/42, 6/18
zdrojůvka obecná 7/5
Zebrasoma 2/21
- desjardinii 4/18
- flavescens 4/18
- gemmatum 4/16
- xanthurum 4/16
zlatohlávci 2/46
zmije kavkazská 8/60
- písečná 1/40
- útočná 6/51
- Wagnerova 4/40
zoo Berlín 9/49
- Bojnice 7/68
- Brno 8/68
- Olomouc 12/23
Zootoca vivipara 6/58

Ž
želva hvězdnatá 7/56
- nádherná 10/63
- obrovská 9/65
- střechovitá 5/47
- zelenavá 10/63
želvy 4/38
živorodka černopruhá 2/17, 12/30
- tříbarvá 2/18
žralok bělocípý 2/27
- černoploutvý 12/24
- písečný 2/27


AKVÁRIUM TERÁRIUM 1999


AKVÁRIUM

Bečka J.: Nevídané krmení tetrovitých ryb 3/24
Bittner D.: Pancéřníček panda Corydoras panda 9/19
Boudný S.: Bojovnice bělolemá Betta albimarginata 6/2
Burzanovský J.: Celostátní setkání akvaristů v Úvalech 6/38
Burzanovský J.: Kterak založit akvaristický spolek 9/41
Bydžovský V.: Diskuse o diskusech (11) - Terčovci ze Singapuru 1/8
Bydžovský V.: Album akva - Aphyocharax cf. rathbuni 1/26
Bydžovský V.: Příbuzenská křížení a smíšené odchovy u cichlid 5/11
Bydžovský V.: Výstava v Antverpách 5/42
Bydžovský V.: Novinky z EATA 5/42
Bydžovský V.: Některé vzácné druhy teter 7/6
Bydžovský V.: Návštěva u Horsta Linkeho 7/41
Bydžovský V.: Nádherné paludárium 9/17
Černý J.: Garnát obyčajný Crangon crangon 9/17
Čudlý J.: Přednáškový den v Brně 10/38
Dekan M.: Halančík Géryho Roloffia geryi 8/12
Drtil J.: Odchov klaunů Amphiprion polymnus (2) 2/27
Dvořák E.: Kříženci Melanochromis johanni a Labeotropheus fuelleborni 4/28
Dvořák P.: Naše ryby si zaslouží krásné rostliny 12/37
Dvořák P., Eliáš J.: Mečovka mexická Xiphophorus helleri 12/2
Eliáš J.: Album akva - Geophagus surinamensis 1/25
Eliáš J., Dvořák P.: Zastavení u platy skvrnité 1/2
- (2) 2/2
Eliáš J.: Čichavec líbající Helostoma temmincki 4/5
Eliáš J.: Akara zlatá Laetacara dorsiger 5/2
Eliáš J.: Album akva - Priapella intermedia 7/25
Eliáš J.: Kančík příčnopruhý, jeho chov a kříženci 8/2
- (2) 9/11
Eliáš J.: Album akva - Etroplus maculatus 10/25
Fišer K.: Kryptokoryny (17) 3/27
Fišer K.: Ještě k názvům akvarijních rostlin 8/21
Frank S.: Cheirodon kriegi není Hyphessobrycon elachys 2/7
Frank S.: Poznámka (Aplocheilus lineatus) 3/16
Frank S.: Album akva - Nothobranchius rachovii 4/25
- Hemigrammus erythrozonus 4/26
Frank S.: Komorník černoocasý v akváriu 6/21
Frank S.: Album moře - Salaria pavo 6/30
Frank S.: Tření hlaváče hnědopruhého Amblygobius phalaena 7/37
- (2) 9/21
Frank S.: Poznámka (pyskouni) 8/22
Frank S.: Odpověď na dotaz (kvalita vody) 8/37
Frank S.: České názvy živočichů 9/38
Frank S.: Léčení rybích ektoparazitóz - bičíkovci a nálevníci 10/11
-(2) 11/20
Frank S.: Album akva - Capoeta oligolepis 10/26
Friedl J.: Ještě k albinismu 11/37
Gilar M.: K albinismu ancistrusů 10/20
Hamřík P.: Parmička nádherná Puntius conchonius 3/7
Hanel L.: Atlas ryb - recenze 1/41
Hanel L.: Akvarijní ryby na talíři 3/23
Hanel L., Novák J.: Poznámka (názvosloví) 9/38
Hofmann J.: Album moře - Echidna zebra 1/29
- Novaculichthys taeniourus 1/30
Hofmann J.: Za prodej ryb na černo do vězení 2/19
Hofmann J.: Parmičky jako výzkumná zvířata 2/19
Hofmann J.: Koníčci středem pozornosti vědců 3/20
Hofmann J.: Album moře - Naso unicornis 3/29
- Acanthurus dussumieri 3/30
- Naso lituratus 4/29
- Chrysoblephus gibbiceps 4/30
Hofmann J.: Diskuse o diskusech (12) - terčovci z Hongkongu 5/6
Hofmann J.: Album moře - Aeoliscus strigatus 5/29
- Dascyllus trimaculatus 5/30
Hofmann J.: Ochrana sladkovodních ryb v Brazílii 6/13
Hofmann J.: Zajímavý odchov pancéřníčků panda 6/14
Hofmann J.: Album moře - Chaetodon xanthurus 7/29
Hofmann J.: Akvaristický kroužek 9/41
Hofmann J.: Vrcholná přehlídka filmů a fotograflí 9/42
Hofmann J.: Odjinud 10/22, 11/16, 12/17
Hofmann J.: Album moře - Chaetodon ulietensis 10/30
Hofmann J.: Bodloci 12/21
Hofmann J.: Celostátní soutěž pro mladé akvaristy 12/44
Hofmann J.: Vrcholná přehlídka filmů a fotografií 8/42
Hohl D.: Akara modrá - názvoslovný problém 3/2
Hulman V.: Burza v Hradci Králové 3/42
Hulman V.: Setkání akvaristů v Rychnově 4/41
Hulman V.: Neoprávněné užívání názvu "burza" 7/43
Hulman V.: Výstava v Rychnově 9/41
Chaloupecký V.: Melanotaenia splendida 1/11
Chaloupecký V.: Album akva - Pseudomugil cyanodorsalis 2/26
- Melanotaenia herbertaxelrodi 6/25
- Rhadinocentrus ornatus 7/26
- Chilatherina bleheri 9/25
Chaloupecký V.: Dědičnost albinismu 10/20
Chaloupecký V.: Duhovka třípruhá Melanotaenia trifasciata 11/2
Kadlec J.: Vějířovka žlutoocasá Cynolebias flavicaudatus 1/15
Kadlec J.: Album akva - Fundulopanchax sjoestedti 2/25
Kadlec J.: Epiplatys sexfasciatus 6/26
Kadlec J.: Album akva - Nothobranchius foerschii 9/26
Kadlec J.: Štikovec dlouhoploutvý Epiplatys longiventralis 10/7
Kovařík F.: Akvárium Malawi 10/37
Kořínek M.: Mořská akvaristika v zoologické zahradě Olomouc 5/27
- (2) 7/21
Kraut M.: Benthochromis tricoti 2/15
Kraut M.: Cyatopharynx furcifer forma Mbita 6/27
Kraut M.: Cyphotilapia fron tosa „Kapampa“ („Blue Zaire“) 12/6
Krček K.: Oslavy 100 let české organizované akvaristiky 8/41
Kroča J.: Mbuna cichlidy 11/9
Kroupa M.: Kančík perleťový Parachromis octofasciatus 7/2
Krouský I.: Chovatelské soutěže guppy 2/41
Krouský I.: Soutěž guppy 4/41
Krouský I.: Sto let České organizované akvaristiky 4/41
Krouský I.: 100 let organizované akvaristiky v Čechách 5/41
Krouský I.: Mistrovství České republiky v kategorii Xiphophorus a Mollienesia - vypsání soutěže 5/42
Kůtek F.: Máte v nádrži nezmary? 2/20
Lánský J.: Pancéčnířek dlouhovousý Dianema longibarbis 6/5
Lipavský V.: Krunýřovec tečkovaný Ancistrus hoplogenys(?) 6/7
Lipavský V.: Nomorhamphus liemi 8/8
Líška M.: Jak nechovat africké cichlidy 3/23
Líška M.: Albinismus a zákony dědičnosti 11/37
Litomiský O.: Poznámka /Diskuse o diskusech (11)/ 1/8
Litomiský O.: Rybí ostrostřelci 4/22
Litomiský O.: Perloočky 5/22
Litomiský O.: Žábronožky 5/22
Litomiský O.: Voďankovec výběžkatý Limnobium spongia 7/27
Litomiský O.: Tlamovec jako chůva 12/14
Májsky J.: Extenzívny chov šťučky pásavej (Aplocheilus lineatus) 3/13
Malášková M.: Zivorodka ostrobřichá Alfaro cultratus 4/2
Maťák J.: Kanic obecný v Atlantiku 3/17
Maťák J.: Pyskoun prasečí Lachnolaimus maximus 8/22
Mikšík M.: Datnioides microlepis 9/16
Mikšík M.: Encyklopedie akvarijních ryb - recenze 9/42
Novák J.: Další atlasy Aqualog 1/38
Novák J.: Kniha o rostlinách 1/38
Novák J.: Album moře - Ptereleotris zebra 2/29
- Chaetodon collare 2/30
Novák J.: Vyhodnocení soutěže v poznávání ryb 1998 3/31
Novák J.: Dotazy 3/37
Novák J.: Zajímavosti z internetu 3/42
-(2) 8/42
Novák J.: Ryby I - recenze 3/44
Novák J.: V rybárně u Šímů 4/17
Novák J.: K soutěži v poznávání ryb 1998 4/31
- (2) 5/31
Novák J.: Nad dopisy čtenářů 4/37, 5/44, 6/41
Novák J.: Akvaristika bez vzdušné vlhkosti 5/19
Novák J.: Album moře - Tilodon sexfasciatum 6/29
Novák J.: Album moře - Labroides phthirophagus 7/30
Novák J.: Poznámka (názvy rostlin) 8/21
Novák J.: Album moře - Apolemichthys trimaculatus 8/29
- Synchiropus moyeri 8/30
Novák J.: Aqualog Special 8/31
Novák J.: Album moře - Chromodoris kuiteri 9/29
- Lysmata debelius 9/30
Novák J.: Zajímavé publikace pro akvaristy 9/43
Novák J.: Diskuse o diskusech (13) 10/15
Novák J.: Album moře - Taeniura lymna 10/29
- Cirrhitichthys falco 11/29
- Siganus stellatus 11/30
Ondráček J., Bruj J.: Spolek přátel mořské akvaristiky „Akvacentrum“ 5/41
Palička J.: Tetra velkoploutvá Corynopoma riisei 5/22
Palička J.: Štikovec ozdobný Pachypanchax playfairi 7/10
Pelikán V.: Akvarijní rostliny (kniha) 11/42
Perger A.: První mezinárodní výstava bojovnic 8/42
Perger A.: Velké akvarijní show 8/42
Peterka J.: Album moře - Gobiodon citrinus 12/25
- Chromis chromis 12/26
Petrovický I.: Ryby, které odvál čas (14) 2/11
- (15) 4/11
- (16) 6/42
- (17) 8/16
- (18) 10/27
Petrželka A., Petrželka K.: Akvaristika ve Vietnamu 7/14
Plištil J.: Internet 3/42
Podveský F., Eliáš J.: Tetra černá Gymnocorymbus ternetzi 9/2
Podveský F., Eliáš J.: Tetra krvavá Hyphessobrycon eques 10/2
Podveský F., Eliáš J.: Tetra Rathbunova Aphyocharax rathbuni 11/5
Prokop R: Poznámky k neresu bojovnice pestrej (Betta splendens Regan) 7/19
Ráb P., Nalbant T.T.: Nejmenší druh sekavcovitých ryb 3/21
Rada B.: Akvaristický trh 8/42
Rajchard J.: Poecilia reticulata v přírodě Venezuely 6/16
Rataj K.: Nízké a zelené kryptokoryny 1/27
- (2) 2/37
Rataj K.: Album akva - Cardamine lyrata 3/25
- Anubias barteri 2/26
Rataj K.: Poznámky k názvům akvarijních rostlin 4/20
Rataj K.: Album akva - Ceratophyllum submersum 5/25
- Anubias heterophylla 5/26
- Cabomba caroliniana 8/25
- Aponogeton ulvaceus 8/26
- Aponogeton echinatus 11/25
- Anubias coffeifolia 11/26
Rataj K. ml.: Problémy s pěstováním rostlin 12/41
Redakce: Mistře, blahopřejeme! 1/41
Redakce: Poznámka (Atlas ryb) 1/41
Redakce: Ochrana zdraví akvarijních ryb (seminář) 2/41
Redakce: Akvarijní ryby (kniha) 2/42
Redakce: Poznámka 4/19
Redakce: Akvárium sladkovodní a mořské (kniha) 4/38
Redakce: Akva burzy v Praze 5/42
Redakce: Burza v Rychnově 5/42
Redakce: AKVA-CZ - kontaktní adresy spolků 6/38
Redakce: Výstava v Praze 9/41, 10/38
Redakce: Prodejní výstavy v Praze 11/41
Rose M.: Neobvyklé ryby (12) - Hypseleotris cyprinoides 1/37
- (13) - Acanthocobitis botia 3/41
- (14) - Osphonemus goramy 5/37
- (15) - Scatophagus tetracanthus 7/44
- (16) - Dravé tetry Acestrorhynchus 9/37
- (17) - Ageneiosus marmoratus 11/31
Řebíček M.: Ancistrus sp. „Brown« 10/18
Schönbach R.: Jak je to se zákony dědičnosti? 7/19
Suchomel P.: Zelené vláknité řasy v tropickém mořském akváriu 8/27
Suchomel P.: Odchyt mořských živočichů ve společenské nádrži 9/27
Suchomel P.: Chov diskovitých sasanek a sasankovců 9/31
Suchomel P.: Hvězdice - chov a léčení 10/41
Suchomel P.: Pozor na nahožábré plže 11/27
Suvorov P.: Anténovec barevný Pimelodus pictus 9/8
Šenkýř V., Perger A.: Vyhlášení soutěže 7/41
Tichavský M.: Rozmnožování sekavce Pangio kuhlii 6/15
Vilikus M.: Diskuse o diskusech (14) 11/11
- (15) 12/9
Výbor spolku: Akce akva tera Č. Budějovice v roce 1999 2/41
Výbor spolku: Burzy v Praze 2/42
Výbor spolku: setkání akvaristů v Ústí 11/41
Výbor spolku: Vánoční akvatrh 12/44
Zábrodský V.: Ampullaria australis (a druzí) v malém venkovním akváriu 12/14
Zahrádka K.: Indonésie očima akvaristy (4) - Návštěva rezervace Ujung Kulon, aneb proč nechodit do džungle s entomologem 1/19
- (5) 2/22
- (6) 5/15
- (7) - Pangasius sutchi 12/27
Zahrádka K.: Z importů 7/12
Zahrádka K.: Z importů 12/12


TERÁRIUM

anonymus: Seznam autorizovaných identifikačních míst pro označování zvířat metodou RFID 7/45
- (2) 8/61
Balcar M.: Odchov chameleona Elliotova (Chamaeleo ellioti) v druhé filiální generaci 3/48
Bremert J.: Chamaeleo (Trioceros) jacksonii 9/49
Bukovský T.: Dlouho opomíjená krása Phelsuma madagascariensis madagascariensis 11/50
Bukovský T.: Madagaskarský ninja Oplurus cuvieri 12/50
Burda A.: O chovech exotických brouků 7/46
Burda A.: Chov brouků Macraspis pantochloris 11/45
Černý R.: Chov a odchov scinka Scincus scincus cucullatus 3/54
Čuřík P.: Chov tropických brouků (4) - Dicronorhina derbyana 2/43
Čuřík P.: Chov zlatohlávků rodu Genyodonta 12/45
Dřímal R.: Mezidruhové křížení sklípkanů rodu Psalmopoeus 11/47
Fojtl J.: Odchov želv Emys orbicularis 8/60
Gvoždík V.: Biologie a chov leguánka Anolis sagrei 6/51
- (2) 7/55
Hanzlík V.: Strašilky a pakobylky 1/45
Hlavička P.: Asijská želva Cuora flavomarginata 1/49
- (2) 2/56
- (3) 5/62
Hlavička P.: Rosnička karolinská Hyla cinerea 4/50
- (2) 6/55
Hnízdo J.: Málo známý druh bičovky z Jávy Ahaetulla mycterizans v teráriu 2/47
Hromádka J.: Švábi jako krmivo 10/47
- (2) 11/43
Chvátalová I., Kůrka A.: V pustinách amerického Jihozápadu 9/55
- (2) 10/56
- (3) 11/58
- (4) 12/56
Jiroušek V.: Album tera - Elaphe scalaris 2/40
- Chrysopelea ornata ornatissima 3/39
- Vipera (Macrovipera) lebetina obtusa 3/40
- Morelia spilota variegata 4/39
- Bitis gabonica rhinoceros 4/40
- Elaphe radiata 5/39
- Chamaeleolis barbatus 5/40
- Elaphe mandarina 6/39
- Tomistoma schlegeli 6/40
- Anolis smallwoodi 7/40
- Leiolepis belliana 8/40
- Tropidophis semicinctus 9/40
- Leiocephalus carinatus 10/39
- Pogona vitticeps 11/39
Kabešová L.: Výstava exotů 6/60
Kmoníček E.: Chov Phelsuma laticauda (felsuma zlatoocasá) 6/61
Kocina R.: Vzácní brouci v teráriu 6/48
Kocina R.: Nosorožíci rodu Chalcosoma 8/45
Kocourek I.: Obojživelníci a plazi v Národním parku Podyjí 5/58
Kocourek I.: Poznámky k užovce Coronella girondica 9/53
Kodym P.: Teraristická společnost Praha 12/44
Konečný P.: Global Gecko Association 2/42
Kovařík F.: Album tera - Philosamia cynthia 1/35
- Psalmopoeus irminia 1/36
Kovařík F.: Můj život s nephilou 1/42
Kovařík F.: Album tera - Blaberus giganteus 2/35
- Brachypelmides klaasi 2/36
Kovařík F.: Sklípkan Haplopelma aureospilosum neexistuje 2/45
Kovařík F.: Album tera - Extatosoma tiaratum 3/35
- Scorpio maurus 3/36
- Haplopelma lividum 4/35
- Chelorrhina polyphemus confluens 4/36
Kovařík F.: Štíři Heterometrus a Pandinus 4/45
Kovařík F.: Jedovatost velkých štírů 4/49
Kovařík F.: Obrana sklípkanů 4/49
Kovařík F.: Album tera - Lychas mucronatus 5/35
- Sphodromantis gastrica 5/36
Kovařík F.: Rovnokřídlý hmyz bez křídel Proscopia 5/43
Kovařík F.: Za naší kudlankou 5/46
- (2) 6/45
Kovařík F.: Album tera - Paraphysa scrofa 6/36
Kovařík F., Hovorka O.: Album tera - Anthia (Thermophilum) sexmaculata 6/35
Kovařík F.: Album tera - Sipyloidea sipylus 7/35
- Broteochactas orinocensis 7/36
- Avicularia purpurea 8/35
- Gymnetosoma pantherina 8/36
- Hexarthrius parryi 9/35
- Uroplectes planimanus 9/36
- Phyllium bioculatum 10/35
- Hysterocrates hercules 10/36
- Cheloctonus jonesii 11/35
- Acrophylla wulfingi 11/36
Kovařík F.: Při jaké teplotě chovat sklípkany 11/41
Kovařík F.: Co nového u sklípkanů v roce 1998 11/46
Kovařík F.: Úvaha nad článkem pana Dřímala 11/48
Kovařík F.: Album tera - Poecilotheria formosa 12/39
- Dicronorhina derbyana 12/40
Kovařík F.: Co nového u štírů v roce 1998 12/42
Krumphanzl D.: Za želvami po internetu 8/43
Kudrna V.: Problémy s náhradním krmivem pro hroznýšovité hady 10/45
Lukášková L.: Kuora východoasijská (Cuora amboinensis) 11/62
(2) 12/48
Majer P., Roubíček R., Frank L.: Poznámka k článkům o přípravcích na roztoče v teráriích 2/45
Martinová Z.: Jaro v deltě Ceyhanu 3/58
- (2) 4/56
Melicherčík J.: Vipera kaznakovi chov a odchov 5/50
Modrý D.: Album tera - Crotalus tigris 7/39
- Hyla savignyi 8/38
- Phrynosoma orbiculare 9/39
- Uroplatus henkeli 10/40
- Thamnophis radix 11/40
Modrý D., Šlapeta J.: Dva nové druhy varanů z Indonésie 7/58
Moravec M.: Kousnutí plazem 10/45
Nečas P.: Album tera - Chamaeleo (Trioceros) johnstoni 1/39
- Atheris nitschei 1/40
- Chamaeleo (Trioceros) montium 2/39
Nečas P., Modrý D.: Biologie a chov vejcožrouta černého Dasypeltis atra 6/57
- (2) 7/51
Pavlů J.: Chov a umělý odchov outloně malého 8/56
Pecina P.: Strašilka Lamponius guerini Saussure, 1870 2/46
Pecina P.: Epigamní projevy sklípkana Grammostola rosea 9/45
Petrás P.: Výstava želv 6/60
Redakce: Knížka o gekonech 2/42
Redakce: Výstava orchidejí a živých tropických motýlů 3/42
Redakce: Obojživelníci v teráriích (kniha) 3/44
Redakce: Knihy pro teraristy 4/42
Skalka P.: Lidi, mějte rozum! 2/57
Šandera M.: Eublepharis angramainyu 4/53
Šolc M.: Spontánní páření rodů Elaphe a Epicrates 7/61
Toráň M.: Jak nepářit sklípkana Brachypelma albopilosa 11/45
Trávníček J.: Terárium plzeňské zoo (2) - Varani komodští 1/58
- (3) 2/58
Vajay Š.: Chov a odchov vakoveverky létavé Petaurus breviceps 2/52
Vajay R.: Zajímavý gekon Ptychozoon lionotum 3/52
Velenská N.: Úvod do teraristiky 10/61
- (2) 11/55
- (3) 12/60
Vlček P.: Užovka Elaphe hohenackeri 1/55
Vlček P.: Užovka Elaphe quatuorlineata quatuorlineata v přírodě a teráriu 8/48
- (2) 9/60
- (3) 10/50
Vlček P.: Kuriózní odchov želvy Kinosternon odoratum a K.subrubrum 8/51
Vojtíšek V.: Carapax centrum 5/53
Všetička J.: Trachemys scripta elegans 3/45


REJSTŘÍK

A
Acanthocobitis botia 3/41
Acanthurus 12/21
- dussumieri 3/30, 12/22
- lineatus 12/22
- matta 3/30
- sohal 12/22
- xantopterus 3/30
Acestrorhynchus 9/37
- altus 9/37
acriflavin 2/3
Acrophylla wulfingi 11/36
Aeoliscus strigatus 5/29
Aequidens 3/2
- coeruleopunctatus 3/2
- latifrons 3/2, 4/13
- pulcher 3/2
Agama ruderata 3/58
- stellio 3/59
Ageneiosus brevifilis 11/31
- marmoratus 11/31
Ahaetulla mycterizans 2/47
- prasina 2/49
Akvárium a rostliny (kniha) 1/38
albinismus 7/19, 10/20, 11/37
Alfaro cultratus 4/2
- huberi 4/4
Alternanthera cv. Splendida 12/38
Amaurodes passerini 6/49
Ambassis wolffii 1/22, 5/15
Amblygobius 7/37
- phalaena 7/37, 9/21
Ammobroma sonorae 9/58
Amphiprion polymnus 2/27, 7/22
Ampullaria australis 12/14
Amyloodinium ocellatum 11/21
Anabantidae 8/16
Ancistrus claro 10/23
- hoplogenys 6/7
- sp. 6/9, 7/19, 10/18, 10/20, 11/37
Anisomorpha monstrosa 1/46
Anolis 6/51
- sagrei 6/51, 7/55
- smallwoodi 7/40
Anthia sexmaculata 6/35
antibiotika 2/3, 2/48
Anubias barteri 3/26
- coffeifolia 11/26
- heterophylla 5/26
Aphonopelma 9/58
Aphyocharax cf. rathbuni 1/26
- rathbuni 1/26, 11/5
Aplocheilus lineatus 3/13
Apolemichthys trimaculatus 8/29
Aponogeton echinatus 11/25
- ulvaceus 8/26
Aqualog 1/38, 8/31
Argyropheges kolbei 6/48
arhenoidie 12/5
Archimandrita tessellata 10/49
Archocentrus nigrofasciatus 8/4, 9/11
- spilurus 9/11
Astatotilapia brownae 12/14
Astronotus ocellatus 4/17
Astropecten aurantiacus 10/43
Atheris nitschei 1/40
Atlas ryb (kniha) 1/41
Aulonocara cf. maylandi 5/34
- - nyassae 5/34
- sp. Red Flash 5/34
- - "Super Rot" 5/34
Avicularia 4/49, 8/35
- purpurea 8/35

B
Badis badis 2/12
Barbus tetrazona 2/19
Belontia signata 8/18
Belontiidae 8/17
Benthochromis tricoti 2/15
Betta albimarginata 6/2
- splendens 7/19
Bitis gabonica 4/40
Blaberus giganteus 2/35, 10/48
Blennius 7/16
Bloch Marcus Elieser 12/17
Boa constrictor 12/61
bodloci 12/21
Bolbitis huedelotii 12/38
Bos javanicus 1/21
Botia cf. almorhae 12/13
- striata kolhapurensis 12/12
Brachygobius 7/13
- nunus 7/13
Brachypelma albopilosa 11/45
Brachypelmides klaasi 2/37
Brooklynella hostilis 11/23
Broteochactas orinocensis 7/36
brouci 6/48, 7/46, 8/45
Buthacus arenicola 12/43
Butis butis 1/23
buvol javánský 1/21

C
Cabomba caroliniana 8/25
Capoeta oligolepis 10/26
Cardamine lyrata 3/25
Cephalopholis miniata 4/31
Ceratophyllum submersum 5/25
Cereus thurberi 10/56
Cichlidae 4/11, 5/11, 11/9, 1/18
Cirrhitichthys falco 11/29
CITES 11/55, 12/60
Cleithracara maronii 4/14
Copadichromis 10/23
Corallus caninus 12/61
Coronella austriaca 9/53
- girondica 9/53
Corydoras 11/17
- aeneus 12/14
- latus 7/13
- cf. melanistius 7/12
- panda 6/14, 9/19
- sp. C5 7/13
- wotroi 7/12
Corynopoma riisei 5/22
Crangon crangon 9/17
Crotalus tigris 7/39
Cryptobia branchialis 10/12
Cryptocarion irritans 11/22
Cryptocoryne 4/20
- cordata 3/27
- nevillii 1/27
- lucens 2/37
- parva 1/27, 2/37
- x willissii 1/28
Ctenochaetus 12/24
- binotatus 12/23
Ctenopoma kingsleyae 8/17
- oxyrhynchus 8/17
Ctenosaura pectinata 10/58
Cuora 11/62
- ambionensis 11/62, 12/48
- flavomarginata 1/49, 2/56, 5/62
- galbinifrons 1/49
Cyatopharynx furcifer 6/27
Cynolebias antenori 1/15
- flavicaudatus 1/15
- fulminantis 1/15
- heloplites 1/15
- magnificus 1/15
- perforatus 1/15
Cynomys socialis 1/59
Cyphotilapia frontosa 12/6, 9/18

D
Dascyllus 6/21
- aruanus 6/21
- melanurus 6/21
- trimaculatus 5/30
Dasypeltis 6/57, 9/61
- atra 6/57, 7/51
- scabra 6/57
Datnioides microlepis 9/16
de Wit Hendrik Cornelis Dirk 12/18
Dianema longibarbis 6/5
Dicronorhina derbyana 2/43, 12/40
Dimidiochromis compressiceps 5/45
Discosoma 9/31

E
Echidna zebra 1/29
Echinasterias sepositus 10/41
Echinocereus engelmannii 12/56
Eirenis modestus 4/58
Elaphe 9/61
- hohenackeri 1/55
- longissima 5/60, 10/61
- mandarina 6/39
- quatuorlineata 8/48, 9/60, 10/50
- radiata 5/39
- scalaris 2/40
- taeniura 7/61
Eleotridae 10/28
Emoia 6/41
Emydoidea blandingi 5/56
Emys orbicularis 5/56, 8/60
Entizol 10/11, 11/22
Epicrates cenchria 7/61
Epiplatys longiventralis 10/7
- sexfasciatus 6/26, 10/7
Erethistes sp. 12/12
Ergaula capucina 10/49
Eryx jaculus 4/61
Etroplus maculatus 10/25
Eublaberus distanti 11/43
Eublepharis angramainyu 4/53
- macularius 4/53
- turcmenicus 4/53
Eudicella euthalia 6/49
- gralli 7/46
Eurycantha coriacea 1/47
Extatosoma tiaratum 1/47, 3/35

F
Fenbendazol 2/49
"Flabellina sp." 11/27
Fouquieria splendens 10/59
Fundulopanchax sjoestedti 2/25
Furanace 2/3

G
Geophagus surinamensis 1/25
Gekko gecko 2/23
Genyodonta 12/45
- flavomaculata 12/46
- palliata werneri 12/46
Geococcyx californianus 11/60
Gobiidae 10/27
Gobiodon citrinus 12/25
Goniopora sp. 7/21
Grammostola rosea 9/45
Gymnetosoma pantherina 8/37
Gymnocorymbus ternetzi 7/13, 9/2

H
Hadogenes phyllodes 4/48
Haplopelma aureospilosum 2/45
- lividum 4/35
Hara hara 12/12
Helostoma temmincki 4/5
Hemigrammus bleheri 10/22
- erythrozonus 4/26
- rodwayi 10/23
- stictus 7/6
Hemichromis fasciatus 6/42
- paynei 11/19
Heterometrus 4/45
- laoticus 4/46
- swammerdami 4/46, 4/49
Hexarthrius parryi 9/35
Hippocampus 3/21
- kuda 3/20
hlavačky 1/37
Hygrophila difformis 12/37
Hyla cinerea 4/50, 6/55
- savignyi 8/39
Hyphessobrycon callistus 10/2
- elachys 2/7
- eques 10/2
- copelandi 7/6
- loweae 7/7
- loretoensis 7/7
- minor 7/7
- serpae 10/2
Hypseleotris cyprinoides 1/37
Hysterocrates hercules 10/36

CH
Chaetodon 7/29
- collare 2/30
- falcula 12/18
- ulietensis 10/30
- xanthurus 7/29
Chalcosoma 9/45
- atlas 8/45
- caucasus 8/46
Chamaeleo ellioti 3/48
- chamaeleon 4/56
- jacksonii 9/49
- johnstoni 1/39
- montium 2/39
Chamaeleolis barbatus 5/40
Chanda wolffii 2/22
Channa sp. 3/23
Cheirodon kriegi 2/7
-piaba 2/7
Chelmon rostratus 5/27, 7/23, 9/27
Cheloctonus 11/35
-jonesii 11/35
Chelorrhina polyphemus 4/36
- savagei 7/47
Chilatherina bleheri 9/25
Chilodonell 2/5
- cyprini 10/13
Chlamydogobius eremius 10/27
Chromis chromis 12/26
Chromodoris 9/29
Chrysoblephus gibbiceps 4/30
Chrysopelea ornata 3/39

I
Ichthyobodo necatrix 2/4, 8/10, 10/13
Ichthyophthirius multifiliis 2/4, 10/12
Instop 2/45
Ivermectin 2/49

J
ještěrky 4/59

K
Kinosternon odoratum 8/51
- subrubrum 8/51
Kot Lubor 1/41
Kottelatlimia kotik 3/21
kousnutí hadem 10/45
krmení hadů 10/45
kryptokoryny 3/27

L
Labeotropheus fuelleborni 4/28
Labroides 7/30
- phthirophagus 7/30
Laetacara curviceps 5/5
- dorsiger 5/2
Lachnolaimus maximus 8/22
Lamponius guerini 2/46
Latrodectus mactans 11/58
Leiocephalus carinatus 10/39
Leiolepis belliana 8/40
Lilaeopsis nowae-zelandiae 12/38
Linke Horst 7/41
Liocheles australasiae 12/42
Limnobium spongia 7/27
Linckia laevigata 10/42
Lobotes surinamensis 9/16
Lycosa 12/56
Lychas mucronatus 5/35
lymfocystóza 2/5
Lysmata amboinensis 7/22
- debelius 9/30

M
Macraspis pantochloris 11/45
malachitová zeleň 10/11, 11/21
Mantis religiosa 5/46, 6/45
Marthasterias glacialis 10/43
masoten 2/5
Mauremys caspica 4/58
Melanochromis auratus 3/23
- johanni 4/28
Melanotaenia duboulayi 1/11
- fluviatilis 1/11
- herbertaxelrodi 6/25
- splendida 1/11
- trifasciata 11/2
metronidazol 10/11
Moina macrocopa 5/22
Morelia spilota 4/39

N
Nandidae 2/11
Naso lituratus 4/29
- unicornis 3/29
názvosloví 9/38
Neolamprologus cylindricus 5/11
- leleupi 5/11
Nephila 1/42
nezmaři 2/20
Nimbochromis linni 4/37
- venustus 5/19
Nomorhamphus liemi 8/8
nosorožíci 7/47, 8/45
Notesthes robusta 1/22
Nothobranchius foerschii 9/26
- rachovii 4/24
Novaculichthys taeniourus 1/30
Nycticebus coucang 8/56
- pygmaeus 8/56

O
Opisthophthalmus 4/48
Oplurus cuvieri 12/50
- cyclurus 12/51
Opuntia basilaris 9/56
Oreophoetes peruanas 1/46
Osphronemus goramy 5/37
Osteolaemus tetraspis 12/60

P
Pachypanchax playfairi 7/10
pakobylky 1/45
Palythoa 9/31
Pandinus 4/45
- imperator 4/45
- viatoris 4/45
Pangasius sutchi 12/27
Pangio kuhlii 6/15
Panchlora nivea 11/43
"papoušek" 11/18
Paracanthurus 12/24
- hepatus 7/23, 12/22
Parachromis octofasciatus 7/2
Paraphysa scrofa 6/36
Periophthalmus 1/22
Periplaneta americana 10/47
- australasiae 10/47
Petaurus breviceps 2/52
Phelsuma laticauda 6/61
- madagascariensis 11/50
Philosamia cynthia 1/35
Phyllium bioculatum 10/35
Phyllobates terribilis 11/55
Phrynosoma orbiculare 9/39
- sp. 9/57
Pimelodus blochii 12/18
- pictus 9/8
Piscinoodinium pillulare 10/11
ploštěnky 3/24
Poecilia reticulata 4/19, 6/16
Poecilotheria formosa 12/39
Pogona vitticeps 11/39
Polycentrus schomburgki 2/11
Pomacanthus imperator 11/16
- navarchus 5/28
- semicirculatus 11/16
Priapella intermedia 7/25
Prionobrama filigera 11/8
Proscopia 5/43
Psalmopoeus 11/47
- cambridgei 11/48
- irminia 1/36, 11/49
Pseudocrenilabrus multicolor 6/43
- philander 6/44
Pseudomugil cyanodorsalis 2/26
Pseudotropheus demasoni 12/13
Ptereleotris zebra 2/29
Ptychozoon lionotum 3/52
Puntius conchonius 3/7

R
Rana dalmatina 5/59
Rhadinocentrus ornatus 7/26
Rhamdia quelen 4/34
Roloffia geryi 8/12
rostliny 8/21, 11/42, 12/37, 12/41
roztoči 2/45

Ř
řasy 8/27

S
Salaria pavo 6/30
Satanoperca jurupari 4/14
Serrasalmus nattereri 6/13
Scatophagus tetracantus 1/22, 2/23, 7/44
Sceloporus graciosus 12/58
Sciaenochromis ahli 9/18
Scincus scincus 3/54
Scleropages formosus 2/19
Scobiancistrus aureatus 12/12
Scorpio maurus 3/36
Serranellus hepatus 3/17
Serranus cabrilla 3/17
Schistura 7/13
Siganus stellatus 11/30
Sipyloidea sipylus 1/45, 7/35
sklípkani 11/41, 11/46
Spermophilus tereticaudus 10/58
Sphodromantis gastrica 5/36
Stenopelmates irregularis 12/59
strašilky 1/45
Sturisoma panamense 4/18
superfetace 12/5
Synbranchus marmoratus 12/19
Synchiropus 8/30
- moyeri 8/30

Š
Šíma Luboš 4/17
štíři 12/42
švábi 10/47, 11/43

T
Taeniura lymna 10/29
tasemnice 2/49
Tateurndina ocellicauda 10/28
Telescopus fallax 4/57
terčovci 1/8, 5/6, 7/43, 10/15, 1/11, 12/9
Testudo graeca 3/59
- hermanni 5/53, 12/62
- marginata 5/53, 12/62
Tetragonopterinae 7/8
Tetrahymena 11/5
- corlissi 11/20
Tetraodon steindachneri 7/12
Thamnophis radix 11/40
Thorichthys meeki 9/14
Tilodon sexfasciatum 6/29
Tomistoma schlegeli 6/40
Toxotes aff. chatareus 4/22
- chatareus 4/23
- jaculatrix 1/22, 4/22
Trachemys scripta 3/45
Trichodina polycirra 10/13
Trichopsis 8/19
- vittatus 8/19
Tropheus 6/41
- duboisi 3/23, 9/18
Tropidophis semicinctus 9/40
trypaflavin 8/10

U
Uronema marinum 11/23
Uroplatus henkeli 10/40
Uroplectes planimanus 9/36

V
Vaejovis spingerus 12/57
varani 1/20, 7/58
Varanus komodoensis 1/58, 2/58
- melini 7/58
- yuwonoi 7/59
Vipera ammodytes 11/56
- berus 11/56
- kaznakovi 5/50
- lebetina 3/40
voda 8/37

X
Xiphophorus 1/2, 2/2
- hellen 2/2, 12/2
- maculatus 1/2, 2/2

Z
Zebrasoma 12/24
- desjardini 7/22
- scopas 12/21

Ž
žábrohlísti 2/5
žábronožky 5/22
želvy 5/53, 6/41, 6/60, 8/43


AKVÁRIUM TERÁRIUM 1998


AKVÁRIUM

Bačák M.: Výstava v Jihlavě 5/42
Bauer M.: Chov a odchov akary modré (Aequidens pulcher) 1/22
Bauer M.: Proč ryby vyskakují z vody? 5/15
Bydžovský V.: Diskuse o diskusech (2) - Sedmero chovatelských rad 1/6
- (6) - Terčovci z Malajsie 6/6
- (7) - Terčovci z Thajska 8/7
- (8) 9/6
Bydžovský V.: Setkání akvaristů v Českých Budějovicích 4/41
Bydžovský V.: Album akva
- Aequidens rivulatus 7/25
Bydžovský V.: Hyphessobrycon metae 9/16
Bydžovský V.: Změny názvosloví a novinky u teter rodu Hyphessobrycon 9/20
Bydžovský V.: Vnitřní oplození u teter 9/21
Bydžovský V.: Krásná neznámá Astyanax sp. nebo Hyphessobrycon ecuadoriensis? 10/2
Bydžovský V.: Hyphessobrycon elachys 11/7
Dařbujan H.: Úvod do problematiky mořské akvaristiky (13) 1/27
- (14) 2/27
- (15) 3/27
- (16) 4/27
Dařbujan H.: Setkání mořských akvaristů v Čáslavi 4/41
Dekan M.: Štikovec žíhaný Epiplatys fasciolatus fasciolatus 1/9
Dekan M.: Aphyosemion walkeri spurrelli chov a odchov 10/11
Drtil J.: Odchov klaunů Amphiprion polymnus v zoo Olomouc (1) 12/20
Eliáš J.: Parmička černoskvrnná Puntius filamentosus 2/2
Eliáš J.: Tetra žhavá Hemigrammus erythrozonus 3/2
Eliáš J.: Album akva - Polycentrus schomburgki 6/25
- Hyphessobrycon simulans 10/25
Eliáš J.: Razbora klínoskvrnná Rasbora heteromorpha 7/2
Eliáš J.: Puntius nigrofasciatus parmička purpurová 11/2
Eliáš J.: Červená chovatelská forma čichavce zakrslého 12/2
Fišer K.: Kryptokoryny (13) 2/42
- (14) 4/24
- (15) 8/24
- (16) 12/27
Frank S.: Album akva - Poecilocharax weitzmani 2/25
- Hyphessobrycon bentosi bentosi 2/26
- Hyphessobrycon heterorhabdus 3/25
- Nannocharax latifasciatus 3/26
- Brycinus longipinnis 4/25
- Cubanichthys cubensis 6/26
- Popondichthys furcatus 7/26
- Colisa chuna 9/25
- Popondichthys connieae 12/26
Frank S.: Odpověď na dotaz
- (iontoměniče - 1) 2/37
- (iontoměniče -2) 3/41
- (aktivní uhlí) 4/38
- (krunýřovci - 1) 5/37
- (krunýřovci - 2) 6/37
- (artemie) 7/37
- (tvrdá voda) 8/41
- (vláknité řasy) 10/37
Frank S.: Písečná sasanka ze Srí Lanky 3/19
Frank S.: Tři ploskozubci v Rudém moři 3/22
Frank S.: Diskuse o diskusech (5) - Poznámky k systematice a genetice 4/21
Frank S.: Skvost z Papuy - Nové Guiney (1) 5/5
- (2) 6/13
Frank S.: Co je Bonaras? 6/20
Frank S.: Cheirodon nebo Paracheirodon axelrodi? 10/9
Frank S.: Poznámka (Aphyosemion spurrelli) 10/13
Frank S., Maťák J.: Pyskoun červenoprsý a vlnkovaný 1/15
Hanel L.: Koránová ryba 10/20
Hofmann J.: Album moře - Phyllopteryx taeniolatus 1/29
- Chaetodon falcula 1/30
- Amphiprion nigripes 2/29
- Platax orbicularis 2/30
- Pomacanthus semicirculatus 3/29
- Aracana ornata 3/30
- Arothron nigropunctatus 4/29
- Pterois antennata 4/30
- Rhinomuraena quaesita 5/29
- Capros aper 5/30
- Tetrosomus gibbosus 6/29
- Sepia officinalis 6/30
- Synchiropus picturatus 7/29
- Acanthurus japonicus 7/30
- Monocentris japonicus 9/29
- Forcipiger flavissimus 9/30
- Cleidopus gloriamaris 10/29
- Amphiprion allardi 10/30
- Amphiprion frenatus 11/29
- Chrysiptera taupou 11/30
Hofmann J.: Odpověď na dotaz (keříčkovec dvoupásý) 1/37
Hofmann J.: Album akva - Synbranchus marmoratus 4/26
Hofmann J.: Potravní teritoria u ryb 5/16
Hofmann J.: Tři podobné druhy teter 6/20
Hofmann J.: Nové informace o latimérii 6/21
Hofmann J.: Revize rodu Hoplosternum 6/41
Hofmann J.: Názvoslovné změny u některých známých teter 7/18
Hofmann J.: Přírodní podmínky křížovců 7/22
Hofmann J.: Ryby proti parazitům 7/23
Hofmann J.: Parazité a evoluce 7/24
Hofmann J.: Neobvykle rychlý růst 8/22
Hofmann J.: Barevné formy štětičkovce brýlového 8/23
Hofmann J.: Vlkouši v akváriích 8/23
Hofmann J.: Paúhoř elektrický 11/9
Hofmann J.: Celostátní soutěž pro mladé akvaristy 12/37
Hohl D.: Cichlidy rodu Julidochromis se zvláštním zřetelem k Julidochromis marlieri (1) 6/2
- (2) 8/16
Hohl D.: Nové taxony u cichlid (1) 7/12
- (2) 9/13
Hrubý M.: Guppy poprvé ve Švédsku 7/41
Hulman V.: Výstava v Rychnově 7/41
Chaloupecký V.: Co víme o duhovkách 5/17
Chaloupecký V.: Pseudomugil gertrudae 9/8
Chaloupecký V.: Varování 9/20
Chaloupecký V.: Výroční sjezd IRG 1998 11/37
Chaloupecký V.: Málo známá duhovka Melanotaenia duboulavi 12/14
Charouz M.: Čichavci a tvrdá voda 12/15
Kadlec J.: Robustní nigerijský halančík Fundulopanchax (Aphyosemion) gulare 2/11
Kadlec J.: Halančík kalužinový Austrofundulus limnaeus 4/2
Kadlec J.: Vějířovka žlutoplamenná Cynolebias luteoflammulatus 7/6
Kadlec J.: Album akva - Aphyosemion scheeli 9/26
- Fundulopanchax occidentalis 10/26
- Rivulus cryptocallus 12/25
Kafka M.: Mój prvý podarený odchov cichlidy páviej 10/16
Kapler O.: Zárodečný vývoj sasanky koňské 2/22
Konečný R.: Parmička perleťová Capoeta oligolepis 9/2
Kostelecký J., Novák J.: Ploštěnky Dugesia dorotocephala jako indikátory kvality vody (2) 1/20
Král J.: Padesátileté zkušenosti s chovem tetry neonové (1) 1/2
- (2) 2/6
Král J.: Klenot mezi akvarijními rybkami 5/2
Kraut M.: Písečné cichlidy z jezera Tanganika (1) 4/7
- (2) 5/11
Krouský I.: K mistrovství republiky živorodek 7/41
Krouský I.: Problematické artemie? 8/20
Lipavský V.: Belonesox belizanus živorodka štikovitá 3/7
Litomiský O.: Nedostižný rváč - Aphyosemion batesi 3/14
Litomiský O.: Snížená plodnost plat 3/15
Litomiský O.: Tetra velkoploutvá 6/21
Litomiský O.: Nejmenší bojovnice 7/22
Litomiský O.: Paví očka z Afriky 10/20
Litomiský O.: Pancéřoví sumečci 10/22
Litomiský O.: Diskuse o diskusech (9) - Na lovu terčovců (1) 11/12
Litomiský O.: Diskuse o diskusech (10) - Na lovu terčovců (2) 12/7
Májsky J.: Rozmnoženie sasanky hnedej v akváriu 1/23
Malášková M.: Parmička velkoskvrnná Capoeta arulia 8/2
Maťák J.: Čtverzubec z ostrova Desserta Grande 6/27
Maťák J.: Ostenec vlnkatý Pseudobalistes fuscus 11/27
Novák J.: Mezi sumci, skalárami a terčovci 1/11
Novák J.: U sběratele ryb 3/16
Novák J.: Album akva - Lamontichthys filamentosus 1/25
- Amphilophus froebeli 1/26
Novák J.: Z importů 4/18
Novák J.: Z importů 6/22
Novák J.: Poznámky k cichlidám jezera Malawi (4) 8/9
Novák J.: Atlasy Aqualog 8/27
Novák J.: Album moře - Amblygobius rainfordi 8/29
- Centropyge loriculus 8/30
Novák J.: Z importů 8/22
Novák J.: Z importů 11/18
Novák J.: Odpověď na dotaz (Labeo bicolor) 12/38
Perger A.: Výsledky soutěže o mistra ČR chovatelů xipho molly pro rok 1997 1/41
- guppy pro rok 1997 1/41
Perger A.: Výsledky mistrovství Evropy guppy (IKGH) v r. 1997 2/41
Perger A.: Soutěžní výstavy guppy v roce 1998 4/41
Petrovický I.: Ryby, které odvál čas (8) 2/15
- (9) 4/12
- (10) 6/15
- (11) 8/12
- (12) 10/6
- (13) 12/17
Plištil J.: Zajímavé adresy zveřejněné v internetu 1/42
- 2/41
- 4/41
Plištil J.: První informační služba pro akvaristy 6/41
Plištil J.: Vieja argentea 7/15
Ráb P.: Indické druhy mřenek rodu Botia 6/9
Rataj K.: Názvoslovné změny kolem Cryptocoryne nevillii 5/23
Rataj K: Album akva - Cabomba aquatica 5/25
- Aponogeton stachyosporus 5/26
- Aponogeton crispus 8/25
- Alternanthera cv.lilacina 8/26
- Ammania senegalensis 11/25
- Ceratopteris pteroides 11/26
Rataj K: Puškvorce pro akvaristiku 7/27
Rataj K.: Patří aglaonemy do akvária? 9/27
Rataj K.: Obecně o anubisech 10/27
Redakce: Oldřich Kapler 4/41
Redakce: Symposium v Düsseldorfu 4/41
Redakce: Veletrh Interzoo 4/41
Redakce: Výstava Moderní chovatel 5/42
Redakce: Sklípkani 5/42
Redakce: Rybářství ve volných vodách 5/42
Redakce: Burzy v Úvalech 5/42
Redakce: Výstava v Praze 8/37
Redakce: Hydrobiologie 8/37
Redakce: Nová kniha o trpasličích cichlidách 9/38
Redakce: Chováme vodní želvy 9/38
Redakce: Výstava v Rychnově 9/41
Redakce: Katalogy Aqualex 10/41
Redakce: Atlas ryb 11/16
Redakce: Chováme závojnatky 11/28
Rose M.: Za rybkami na Gambii (4) 1/17
- (5) 2/18
Rose M.: Neobvyklé ryby (6) Boulengerochromis microlepis 1/24
- (7) Lepidogalaxias salamandroides 3/37
- (8) Polyodon spathula 5/41
- (9) Betta macrostoma 7/21
- (10) Hydrocynus goliath 9/37
- (11) Paraphago rostratus 11/20
Sedlák J.: Zkušenosti s piraňami 1/22
Suder E.: Krunýřovci a jejich vztah k rostlinám 3/14
Suder E.: Z postřehů začátečníka 3/15
Suder E.: Velikost akvária 8/22
Suder E.: Okružáci 12/14
Suder E.: Krunýřovci 12/14
Suchomel P.: Pholidichthys leucotaenia 5/27
Suchomel P.: Sasanka skelná Aiptasia diaphana 10/21
Svoboda J.: Razbora průsvitná Rasbora trilineata 9/10
Šinal P.: Neolamprologus leleupi 5/13
Vilikus M.: Diskuse o diskusech (4) 3/11
Výbor sdružení: Nový spolek akvaristů v Praze 5/42
Výbor spolku: Burzy v Úvalech 12/37
Wohlgemuth E.: Žábronožky sladkovodní a mořské 5/20
Wohlgemuth E.: Výroba sítěk na lov planktonu 8/21
Zahrádka K.: Indonesie očima akvaristy (2) 11/21
- (3) 12/11
Zůbek P.: Kořeny v akváriu 4/15


TERÁRIUM

Bažant J.: Zahradní vivárium a chov želv 12/59
Bič V., Bičík V.: Kanibalismus u mláďat zmije obecné 3/49
Čuřík P.: Chov tropických brouků (1) 8/45
- (2) 10/42
- (3) 12/41
Gabriel R.: Užovka Arizona elegans chov a odchov 2/59
Goebel A.: Růst Trachemys scripta troosti (1) 3/54
- (2) 4/60
- (3) 5/60
Gvoždík L.: Metodika chovu gekona Paroedura pictus (1) 10/57
- (2) 11/57
Hegner D.: Odchov amelanických mláďat Elaphe obsoleta obsoleta 1/58
Hegner D., Lelek J.: Chov a odchov zmije rohaté Cerastes cerastes 8/49
Hes O.: Komplikovaná fraktura čelisti u Elaphe guttata guttata 1/55
Hes O.: Uštknutí chřestýšovcem Trimeresurus albolabris 7/49
Hes O.: Několik poznámek k článku Davida Modrého Kokcidióza chameleonů jemenských 7/51
Hromádka J.: Švábi (1) 7/42
- (2) 8/42
Chmelík P.: Štír Mesobuthus gibbosus v teráriu 4/42
Jiroušek V.: Ještě k roztočům u plazů 3/49
Jiroušek V.: Novinky v teráriu jihlavské zoologické zahrady 3/58
Jiroušek V.: Album tera - Chondropython viridis 4/39
- Cyclura nubila nubila 4/40
- Corallus caninus 5/39
- Naja pallida 6/40
- Crotalus atroX 7/39
- Vipera raddei 8/40
- Elaphe situla 9/39
- Acranthopsis dumerili 9/40
- Elaphe moellendorffi 10/39
- Sanzinia madagascariensis 10/40
Jiroušek V.: Národní park Everglades ráj aligátorů (1) 7/59
- (2) 9/59
Klátil L.: Výstava plazů ve Zlíně 11/38
Klátil L.: Chov a odchov australské agamy Pogona henrylawsoni 12/57
Knotek Z.: Učinná a bezpečná likvidace ektoparazitů (1) 11/44
- (2) 12/48
Kocourek I.: Marocká bojga Macroprotodon cucullatus 4/57
Kočárek P.: Cvrčci rodu Sciobia v insektáriu 10/45
Kovařík F.: Album tera - Heterometrus spinifer 1/35
- Euryacantha coriacea 1/36
- Brachypelma albopilosa 2/35
- Blaptica dubia 2/36
- Euscorpius carpathicus 3/35
- Eudicella smithi bertherandi 3/36
- Mastigoproctus giganteus 4/35
- Poecilotheria fasciata 4/36
- Hottentotta polystictus 5/35
- Heterapoda venatoria 5/36
- Ceratogyrus bechuanicus 6/36
- Centruroides limbatus 7/35
- Inachis io 7/36
- Avicularia metallica 8/35
- Baculum extradentatum 8/36
- Pandinus imperator 9/35
- Charinus ioannicus 9/36
- Pamphobeteus nigricolor 10/35
- Pachnoda marginata peregrina 10/36
- Caraboctonus keyserlingi 11/35
- Locusta migratoria 11/36
Kovařík F.: Máme doma sklípkana (4) 1/46
- (5) 2/47
- (6) 3/43
- (7) 4/45
- (8) 5/43
- (9) 6/47
- (10) 7/44
Kovařík F.: Jak zabít solifugu? 2/43
Kovařík F.: Rod Phrixotrichus již neexistuje 4/49
Kovařík F.: Kudlanky 5/47
Kovařík F.: Co nového u sklípkanů, především v roce 1996 6/55
Kovařík F.: Štír Centruroides margaritatus v teráriu 9/45
Kovařík F.: Turecký sklípkan 12/46
Kovařík F.: Co nového u sklípkanů v roce 1997 12/46
Kovařík F.: Sklípkani rodu Haplopelma 12/47
Kovařík F., Čuřík P.: Album tera - Dynastes hercules 6/35
Kovařík F., Machytka M.: Proměny martináčů Actias selene 6/43
Kössl R.: Taxonomický přehled plazů na internetu 6/41
Kössl R.: Potřebují plazi ultrafialové záření? (1) 7/57
- (2) 8/61
- (3) 9/58
- (4) 10/47
- (5) 11/51
Majer P., Frank L., Roubíček R.: Terária z polykarbonátu 6/56
Modrý D.: Malí kajmani rodu Paleosuchus 8/57
Moravec M.: Nebezpeční roztoči v teráriu 4/50
Nečas P.: Biologie a chov chameleonka Kerstenova Rhampholeon kerstenii z Keni 5/56
Nečas P.: Album tera - Chamaeleo (Trioceros) melleri 11/40
- Cerastes gasperettii 12/39
- Dasypeltis atra 12/40
Pavelka M.: Herpetologie a internet 1/43
Pecina P.: Epigamní projevy a kopulace sklípkana Pterinochilus murinus (1) 9/42
- (2) 11/41
Perlík R.: Chov a odchov Chamaeleo africanus v F2 generaci 3/48
Perlík R.: Neúspěšný odchov Chamaeleo senegalensis 4/49
Pitruška P.: Neúmyslná hybridizace užovek rodu Elaphe a Lampropeltis 9/48
Rajchard J.: Poznámka ornitologa k článku Trnorep egyptský Uromastyx aegyptia 1/60
Redakce: Kniha o sklípkanech 6/42
Redakce: Nová knížka o hadech 8/37
Redakce: Sklípkani 9/41
Redakce: Výstava ve Znojmě 6/41
Redakce: Kniha o štírech 11/16
Redakce: Zlatohlávkovití 4. a 5. 11/28
Redakce: Ještěři 11/28
Rehák I.: Album tera - Anolis vermicularis 1/39
- Anolis bartschi 1/40
- Bufo peltocephalus 2/39
- Coluber rubripes 2/40
- Leiocephalus carinatus 3/39
- Varanus griseus 3/40
- Lampropeltis triangulum hondurensis 5/40
- Crotaphytus collans 6/39
- Elaphe subocularis 7/40
- Lampropeltis mexicana 8/39
- Lampropeltis triangulum sinaloae 11/39
Rehák I.: Obří želvy ostrovů západního Indického oceánu (8) 1/50
Rehák I., Velenský P.: Biologie varanů Varanus prasinus, V. rudicollis a V. salvadorii
v pražské zoologické zahradě (1) 2/52
- (2) 3/50
- (3) 4/52
- (4) 5/52
- (5) 6/52
- (6) 7/52
- (7) 8/54
- (8) 9/51
- (9) 10/52
- (10) 11/53
- (11) 12/52
Skalka P.: Další výhoda mikročipu 6/55
Šlapeta J.: Čínští mloci rodu Pachytriton (1) 5/53
- (2) 6/58
Špinka Z.: Uštknutí zmijí Vipera latastii 9/55
Trávníček J.: Terárium v plzeňské zoo (1) 11/60
Vojtíšek V.: K zimování hadů rodů Lampropeltis a Heterodon 11/46


REJSTŘÍK

A
Acanthurus japonicus 7/30
- leucosternon 4/27
- sohal 3/27
Acorus calamus 7/27
- gramineus 7/27
Acranthophis dumerili 9/40
Acropora 3/27
Actias selene 6/43
Actinia equina 2/22
Aequidens pulcher 1/22
- rivulatus 7/25
- sp. 7/25
Aglaonema 9/27
Aiptasia diaphana 10/21
aktivní uhlí 4/38
Alligator 7/59
Alternanthera cv. lilacina 8/26
Amblygobius rainfordi 8/29
Ameca splendens 10/6
Ammania senegalensis 11/25
Amphilophus citrinellus 1/26
- froebeli 1/26
- labiatus 1/26
Amphiprion allardi 10/30
- frenatus 11/29
- melanopus 11/29
- nigripes 2/29
- polymnus 12/20
Anarhichas lupus 8/23
Ancistrus dolichopterus 3/14
- hoplogenys 1/11
- multispinnis 5/37
- sp. 1/11, 5/37, 6/37, 12/14
Anemonia sulcata 1/23
Anolis bartschi 1/40
- vermiculatus 1/39
Anostomus ternetzi 4/20
- trimaculatus 3/17
Anubias 10/27
Aphonopelma 2/47
- seemani 1/47
Aphyosemion batesi 3/14
- gardneri 10/11
- scheeli 9/26
- walkeri 10/12
- - spurrelli 10/11
Aponogeton crispus 8/25
- stachyosporus 5/26
Apteronotidae 11/10
Aqualog 8/27
Aracana ornata 3/30
Anus sp. cf. jordani 7/23
- sp. cf. seemani 7/22
Arizona elegans 2/59
Arothron nigropunctatus 4/29
Artemia salina 5/20, 7/37
Astatotilapia nyereri 11/19
Astronotus ocellatus 10/16
Astyanax sp. 10/2
Atherinidae 2/15
Auchenoglanis ngamensis 11/18
Aulonocara jacobfreibergi 8/8
Austrofundulus limnaeus 4/2
- transilis 4/2
Avicularia metallica 8/35

B
Baculum extradentatum 8/36
Barbus ablabes 1/18
- leonensis 1/17
Baryancistrus sp. 1/11
Belonesox belizanus 3/7, 6/15
Betta brownorum 7/22
- macrostoma 7/21
- splendens 11/23
Blaptica dubia 2/36
Boraras brigittae 6/20
- maculatus 6/20
- merah 6/20
- micros 6/20
- urophthalmoides 6/20
Botia almorhae 6/10
- berdmorei 6/9
- birdi 6/10
- dano 6/10
- dayi 6/10
- histrionica 6/10
- lohachata 6/10
- modesta 4/19
- nigrolineata 6/11
- rostrata 6/11
- striata 6/11
Boulengerochromis microlepis 1/24
Brachypelma albopilosa 2/35, 5/43
- auratum 2/47
- emilia 6/49
- smithi 1/48, 6/47
- vagans 4/46
brouci 8/45, 10/42, 12/41
Brycinus longipinnis 4/25
- sp. aff. nurse 1/18
Bufo peltocephalus 2/39

C
Cabomba aquatica 5/25
Capoeta arulia 8/2
- oligolepis 9/2
Capros aper 5/30
Caraboctonus keyserlingi 11/35
Cassiopea 3/20
Centrarchidae 12/17
Centropomidae 12/18
Centropyge loriculus 8/30
Centruroides chiapanensis 9/45
- limbatus 7/35
- margaritatus 9/45
Cerastes cerastes 8/49
- gasperettii 12/39
Ceratogyrus bechuanicus 6/36
Ceratopteris pteroides 11/26
Cetoscarus bicolor 3/23
Cichlasoma labiatum 1/26
cichlidy - taxonomie 7/13, 9/13
Citharanthus longipes niger 3/46
Citharinus citharinus 1/17
Clariidae 1/37
Cleidopus gloriamaris 10/29
Cochliodon cochliodon 1/11
Colisa chuna 9/25
- lalia 12/2
- sota 9/25
Colossoma sp. 8/22
Coluber rubriceps 2/40
Copadichromis borleyi 6/23
Corallus caninus 5/39
Corydoras barbatus 11/19
- cf. arcuatus 10/22
Corynopoma riisei 6/21
Crassicrus 6/55
Creobrother ocellatus 5/49
Crotalus atrox 7/39
Crotaphytus collaris 6/39
Crypsidromus 6/55
Cryptocoryne alba 2/42
- amicorum 4/24
- annamica 8/24
- bogneri 2/42
- dewittii 8/24
- gasseri 4/24
- lucens 5/23
- nevilli 5/23
- scurillis 4/24
- thwaitesii 2/42
Ctenopoma kigsleyae 2/20
Cubanichthys cubensis 6/26
Cyclosternum fasciatum 3/45
Cyclura nubila nubila 4/40
Cynolebias adloffi 7/9
- alexandri 7/7
- luteoflammulatus 7/6
- nigripinnis 7/9
Cyprinodontidae 4/12
Cyrtopholis flavostriatus 6/47

D
Dasypeltis atra 12/40
Datnioides microlepis 11/21
Dimidiochromis compressiceps 3/18, 9/22
Dugesia dorotocephala 1/20
duhovky 5/17
Dynastes hercules 6/35, 12/41

E
ektoparazité 11/44, 12/48
Elaphe guttata 9/48
- - guttata 1/55
- moellendorffi 10/39
- obsoleta 1/58
- situla 9/39
- subocularis 7/40
Elassoma evergladei 12/17
Electrophorus electricus 11/9
Enantiopus melanogenys 4/11, 5/11
Enneacanthus chaetodon 12/17
Epalzeorhynchos bicolor 11/23, 12/38
Epiplatys dageti dageti 4/14
- - monroviae 4/14
- fasciolatus fasciolatus 1/9
- - zimiensis 1/9
Eublaberus sp. 7/42
Eudicella smithi bertherandi 3/36
Euryacantha coriacea 1/26
Euscorpius carpathicus 3/35

F
filtrace 3/15
Fossorochromis rostratus 6/23
Forcipiger flavissimus 9/30
Fundulopanchax deltaense 2/11
- filamentosum 2/13
- gardneri 2/13
- gulare 2/11
- occidentalis 10/26
- sjoestedti 2/13
- walkeri 2/13

G
Galeodes 2/46
Geochelone gigantea 1/50
- sumeirei 1/51
Geophagus surinamensis 3/16
Girardinus metallicus 8/13
Glossolepis incisus 5/18, 11/37
Goodeidae 10/6
Grammostola 4/49
Graptemys kohnii 12/59
Gromphadorrhina portentosa 8/44
Gymnarchus niloticus 2/20

H
Haplopelma 6/48
- costale 12/47
- schmidti 5/46
Helisoma 12/14
Hemigrammus bellottii 10/5
- erythrozonus 3/2
- ulreyi 4/19
Herichthys bartoni 9/14
Heros sp. cf. notatus 4/18
- severus 4/18
Heterandria bimaculata 8/14
Heterapoda venatoria 5/36
Heterodon nasicus 11/46
Heterometrus spinifer 1/35
Heteropneustes fossilis 1/37
Heteropneustidae 1/37
Heterotis niloticus 2/19
Hexamita 8/9
Hoplosternum littorale 6/41
- magdalenae 6/41
- pectorale 6/41
- punctatum 6/41
- thoracatum 6/41
Hottentotta polystictus 5/35
Hydrocynus goliath 9/37
Hypancistrus zebra 1/11
Hyphessobrycon - taxonomie 7/19, 9/20
- bentosi bentosi 2/26
- callistus 7/18
- ecuadoriensis 10/2
- elachys 11/7
- eques 7/18
- erythrostigma 6/20
- heterorhabdus 3/25
- megalopterus 7/19
- metae 9/16
- minor 10/5
- ornatus 7/19
- pyrrhonotus 6/20
- rosaceus 7/19
- serpae 7/19
- simulans 10/10, 10/25
- socolofi 6/20
- sweglesi 7/20
Hypsophrys nicaraguensis 9/13

CH
Chaetodon benneti 2/27
- falcula 1/30
- ulietensis 1/30
Chaetopelma 7/46
- gracilis 12/46
Chamaeleo africanus 3/48
- calyptratus 7/51
- melleri 11/40
- senegalensis 4/49
Champsochromis caeruleus 6/22
Chanda ranga 12/18
Channa bleheri 4/19
Charinus ioanniticus 9/36
Cheilinus fasciatus 1/15
- undulatus 1/15
Cheirodon axelrodi 10/9
Chelmon rostratus 2/28
Chelorrhina polyphemus 8/45
- savagei 8/45
Chondropython viridis 4/39
Chromatopelma cyanopubescens 2/49
Chrysiptera taupou 5/16, 11/30

I
Inachis io 7/36
internet 1/42, 2/41, 3/38, 6/41
iontoměniče 3/41
Iriatherina werneri 5/19

J
Jordanella floridae 4/15
Julidochromis dickfeldi 6/2
- marlieri 6/2, 8/16
- ornatus 6/2, 8/16
- regani 6/2, 8/16
- transcriptus 6/2, 8/19

K
klíšťata 11/44
kokcidióza 7/51
kudlanky 5/47

L
L6 1/11
- L7 1/11
- L18 1/11
- L46 1/11
- L47 1/11
- L49 1/11
- L50 1/11
- L66 1/11
- L72 1/11
- L81 1/11
- L102 1/11
- L177 1/11
Labeo bicolor 12/38
- variegatus 11/18
Lamontichtys fillamentosus 1/25
Lampropeltis mexicana 8/39
- triangulum hondurensis 5/40, 11/46
- - sinaloae 9/48, 11/39
Latimeria chalumnae 6/21
Leiocephalus carinatus 3/38
Lepidogalaxias salamandroides 3/37
Leporacanthicus galaxias 1/11
Locusta migratoria 11/36
Lysmata amboinensis 3/27

M
Macroprotodon cucullatus 4/57
Maravichromis lateristriga 9/22
Mastigoproctus giganteus 4/35
Megalechis personatus 6/42
Megaphobema mesomelas 7/47
Melanochromis interruptus 3/17
Melanotaenia duboulavi 12/14
- "greeti" 9/20
- "hammeri" 9/20
- maccullochi 2/15
- "marci" 6/20
- praecox 5/18, 10/5
- trifasciata 5/19
Melanotaeniidae 2/15
Mesobuthus gibbosus 4/42
Metriaclima greshakei 7/13
Metriopelma 6/55
mikročip 6/55
Monocentris japonicus 9/29
Mystus micracanthus 11/23

N
Naja pallida 6/40
Nandopsis festae 4/20
Nannocharax latifasciatus 3/26
Neolamprologus leleupi 5/13
Neostylopyga rhombifolia 7/43
Nesipelma 6/55

O
Odatria similis 3/58
Osphronemus goramy 7/24

P
Pachnoda marginata peregrina 10/36
Pachypanchax playfairii 4/16
Pachytriton breviceps 5/53, 6/58
- labiatus 5/53, 6/58
Paleosuchus palpebrosus 8/57, 11/61
- trigonatus 8/58, 11/61
Pamphobeteus nigricolor 10/35
Panaque nigrolineatus 1/11
Pandinus imperator 9/35
Pangasius larnaudi 4/20
Papyrocranus afer 2/19
Paracirrhites arcatus 8/23
Paracyprichromis nigripinnis 3/16
Paracheirodon axelrodi 5/2, 10/9
- innesi 1/2, 2/6
Parachromis managuensis 9/13
- motaguensis 4/20
Parancistrus sp. 1/11
Paraphago rostratus 11/20
Parasphendale affinis 5/48
Paratilapia cf. polleni 9/23
Paroedura pictus 10/57, 11/57
Peckoltia oligospila 1/11
- cf. angelicus 1/11
- cf.oligospila 1/11
- sp. 1/11
- vermiculata 1/11
Pelvicachromis taeniatus 3/18
- subocellatus 10/5
Periophthalmus sp. 2/20
Pholidichthys leucotaenia 5/27
Phormictopus cancerides 1/47
Phrixotrichus 4/49
Phyllopteryx taeniolatus 1/29
pirani 1/22
Platax orbicularis 2/30
Plistophora hyphessobryconis 3/5
ploštěnky 1/20
Plymanthus sp. 3/19
Poecilia melanogaster 6/17
- nigrofasciata 8/12
- reticulata 10/20
Poeciliidae 6/15
Poecilocharax weitzmani 2/25
Poecilotheria fasciata 4/36
- regalis 7/44
Pogona henrylawsoni 12/57
Polyeentrus schomburgki 6/25
Polyodon spathula 5/41
Polyphaga aegyptiaca 7/43
- saussurei 8/42
Polypterus senegalus 2/18
Pomacanthodes semicirculatus 10/20
Pomacanthus semicirculatus 3/29
Popondichthys connieae 12/26
- furcatus 7/26
Potamotrygon hystrix 7/24
Priapella intermedia 6/17
Protomelas spilonotus 6/23
Protopterus annectens 2/20
Psalmopoeus cambridgei 4/45
- reduncus 3/43
Psettus sebae 2/19
Pseudobalistes fuscus 11/27
Pseudomugil gertrudae 9/8
Pseudomugilidae 2/15
Pterinochilus murinus 9/42, 11/41
Pterois antennata 4/30
- volitans 1/27
- radiata 4/30
Pterophylum altum 1/13
Puntius filamentosus 2/2
- nigrofasciatus 11/2

R
Raiamas senegalensis 1/17
Ramphochromis macrophthalmus 11/19
Rasbora hengeli 7/5
- heteromorpha 7/2
- maculata 6/20
- trilineata 9/10
- urophthalma 6/20
Rhagodes 2/46
Rhampholeon kerstenii 5/56
Rhinomuraena amboinensis 5/29
- quaesita 5/29
Rhizostoma 3/20
Rivulus cryptocallus 12/25
- cylindraceus 4/14
roztoči 3/49, 4/50, 11/44, 12/48

Ř
řasy 10/37

S
Sanzinia madagascariensis 10/40
Selenocosmia javanensis 2/48
Selenopelma kovariki 6/49
Semaprochilodus taeniurus 11/19
Sepia officinalis 6/30
Scarus gibbus 3/23
- sordidus 3/22
Sciaenochromis ahli 8/9
Sciobia 10/45
Schultesia lampridiformis 8/43
síťky 8/21
sklípkani - kniha 6/42
- nemoci 2/47
- odchov 4/45
- potrava 1/46
- rozlišení 7/44
- rozmnožování 3/43
- systém 6/47
- taxonomie 12/46
- vývoj 5/43
Smaragdesthes africana 10/42
solifugy 2/43
Sphaeroides spengleri 6/27
Sphodromanthis gastria 5/47
Stagmatoptera 5/49
Stichodactyla haddoni 12/20
Symphysodon aequifasciatus 3/11, 4/21, 11/12, 12/7
- discus 1/13, 3/11, 4/21, 12/9
Synbranchus marmoratus 4/26
Synchiropus picturatus 7/29

Š
švábi 7/42, 8/42
štíři 11/16

T
Taeniura lymna 4/28
Tapinauchenius plumipes 1/46
Tateurndina ocellicauda 5/5, 6/13
Telmatherina ladigesi 2/16, 5/17
Telmatherinidae 2/15
terárium - konstrukce 6/56
terčovci 1/6, 4/21, 6/6, 8/7, 9/6, 11/12, 12/7
Testudo graeca 12/59
- hermanni 12/59
Tetraodon fahaka 2/20
Tetrosomus gibbosus 6/29
Theraphosa blondii 4/47
Tiliqua sp. 3/59
Trachemys scripta elegans 12/59
- - troosti 3/54, 4/60, 5/60
Trichogaster trichopterus 12/15
Trimeresurus albolabris 7/49
- stejnegeri 7/49
tuberkulóza 8/10

U
UV záření 7/57, 8/61, 9/58, 10/47, 11/51
Uromastyx acanthinura 10/47
- aegyptia 1/60
uštknutí 7/49

V
Varanus becarii 3/51
- bogerti 3/51
- gouldi hornii 3/59
- griseus 3/40
- indicus 2/53
- komodoensis 2/52
- olivaceus 2/52
- prasinus 2/53, 3/50, 4/52, 5/51, 6/52, 7/52, 8/54, 9/51
- rudicollis 2/54, 10/52
- salvadorii 2/55, 11/53, 12/52
- salvator 2/52
- telenestes 3/51
- teriae 3/51
Vieja argentea 7/15
Vipera berus 3/49
- latastii 9/55
- raddei 8/40

X
Xenotilapia ochrogenys 4/7
- ornatipinnis 4/10
- papilio 4/10
- spilopterus 4/9, 5/12
Xenotoca eiseni 10/8
Xilotrupes gideon bornensis 12/42
Xiphophorus maculatus 3/15, 11/24

Ž
žábronožky 5/20, 7/37, 8/20


AKVÁRIUM TERÁRIUM 1997


AKVÁRIUM

Bydžovský V.: Rivulus xiphidius 1/5
Bydžovský V.: Vznik E.A.T.A 2/34
Bydžovský V.: Spolek akvaristů České Budějovice 4/36
Bydžovský V.: Stáří ryb 7/8
Bydžovský V.: Tetra modroskvrnná - Copella nattereri 7/17
Bydžovský V.: Tetra červenoskvrnná 9/2
Bydžovský V.: Diskuse o diskusech (1)- terčovci a prostředí 11/7
Bydžovský V.: Z činnosti EATA 11/33
Černý J.: Diskuse o diskusech (2) - Pigeon Blood Discus 12/8
Červenka M.: Duhovka Boesemanova - Melanotaenia boesemani 12/5
Dařbujan H.: Úvod do problematiky moderní mořské akvaristiky (1) 1/17
- (2) 2/15
- (3) 3/18
- (4) 4/21
- (5) 5/21
- (6) 6/31
- (7) 7/21
- (8) 8/31
- (9) 9/31
- (10) 10/21
- (11) 11/21
- (12) 12/21
Dekan M.: Z činnosti Klubu chovatelů halančíků 2/34
Dočekal Z.: Žlutá tetra konžská - Hemigrammopetersius caudalis 3/2
Dokoupil N.: Živorodka peténska - Phallichthys fairweatheri 1/12
Eliáš J.: Chov drobnoústky trpasličí 1/2
Eliáš J.: Parmička olivová 5/7
Eliáš J.: Lín obecný v akváriu a zahradním rybníčku 5/11
Eliáš J.: Parmička Everettova 7/10
Eliáš J.: Štika obecná Esox lucius 9/12
Fišer K: Kryptokoryny (10) 1/21
- (11) 3/31
- (12) 5/31
Frank S.: Poznámka (Gyrinocheilus) 1/15
Frank S.: Odpověď na dotaz (nároky skalár) 1/31
- (čeleď Erythrinidae) 2/36
- (choroby skalár) 3/33
Frank S.: Akara tečkovaná - Laetacara curviceps 3/17
Frank S.: Sapínovec žlutomodrý - Glyphidodontops hemicyaneus 3/20
Frank S.: Poznámka (Enneacanthus) 4/12
Frank S.: Tetra křivopruhá - Thayeria boehlkei 5/9
Frank S.: Kořenoústka plicnatá v akváriu 5/16
Frank S.: Minialbum (37 - část) 5/23
Frank S.: Tetra neonová - Paracheirodon innesi 6/12
Frank S.: Perutýn ohnivý - Pterois volitans 7/31
Frank S.: Tetra červenoústá a její dvojnice 11/9
Frank S.: Sapínovec modrý (Glyphidodontops cyaneus) 12/15
Hanel L.: Ještě k přísavkám 1/14
Hanel L.: Vodouch stříbřitý v akváriu 6/13
Hanel L.: Chovatelé a zákon CITES 8/33
Havlena J.: Chalinochromis brichardi forma „bifrenatus“ 4/5
Hofmann J.: Minialbum (34) 2/23
- (36) 4/23
- (38) 6/23
- (42) 10/23
- (44) 12(19
Hofmann J.: Minialbum moře (2) 2/25
- (3) 3/25
- (4) 4/25
- (6) 6/25
- (7) 7/25
- (8) 8/25
- (9) 9/25
- (10) 10/25
- (12) 12/23
Hofmann J.: Odpověď na dotaz (odchov pancéřníčků) 4/38
Hofmann J.: Celostátní soutěž pro mladé akvaristy 12/34
Hofmann J., Novák J.: Úvahy akvaristické (10) 2/31
Hofmann J., Novák J.: Čtverzubci (1) 4/31
- (2) 6/16
- (3) 8/18
- (4) 10/16
Hubinger V.: Moje zážitky s černými skalárami 8/8
Chaloupecký V.: Výroční sjezd milovníků duhovek 10/31
Kadlec J.: Nová populace rodu Nothobranchius z Namibie - Nothobranchius spec. CAPRIVI 95/1 2/6
Kadlec J.: Největší dosud známý halančík - Aphyosemion fallax 3/11
Kadlec J.: Vějířovka holobřichá - Cynolebias gymnoventris 4/7
Kadlec J.: Halančík modropásý - Rivulus xiphidius 7/11
Kadlec J.: Halančík skvrnitý - Aphyosemion maculatum 9/5
Kadlec J.: Halančík z Konga - Aphyosemion louessense 12/2
Kaiser D.: Moje první zkušenosti s pestřencem mnohobarvým - Pelvicachromis subocellatus 8/6
Klapálek P.: Červená, novoguinejská forma gavůnka Wernerova - Iriatherina werneri 3/4
Kostelecký J., Novák J.: Ploštěnky Dugesia dorotocephala jako indikátory kvality vody (1) 11/15
Král J.: Okounek diamantový - Enneacanthus gloriosus 4/11
Král J.: Cichlidka Thomasova - Anomalochromis thomasi 6/2
Král J.: Tetra paraguayská - první zkušenosti 7/3
Krouský I.: Spolkové zprávy 3/31
Krouský I.: Chovatelské soutěže gupek 5/35
Lahoda V.: Závojové danio pruhované - Brachydanio rerio 9/9
Linke H.: My a naši sousedé (Členské spolky EATA se představují) 4/36
Litomiský O.: Akustická signalizace u ryb 4/37
Litomiský O.: Skoky sekernatek černopruhých 4/37
Litomiský O.: První mezinárodní šampionát terčovců v Evropě 6/33
Litomiský O.: Extenzivní odchovy sumečků 7/15
Lohniský K.: K nedožitým pětaosmdesátým narozeninám Prof. MVDr. Václava Dyka, Dr.Sc. 1/32
Lohniský K.: Čtyřicáté výročí časopisu 7/1
Májsky J.: Čierna, austrálska forma dúhovky Wernerovej - Iriatherina werneri 3/6
Mareš P.: Tanganická cichlida Chalinochromis brichardi forma „bifrenatus“ 4/2
Mařík S.: Mistrovské soutěže chovatelů živorodých ryb 5/33
Maťák J., Frank S.: Ostenec modropruhý 7/18
Maťák J., Frank S.: Útesník indopacifický a jemu příbuzní 2/18
Novák J.: Odchov Sternopygus macrurus 1/22
Novák J.: L - sumců je již 239 1/22
Novák J.: Minialbum (33) 1/23
- (35) 3/23
- (37 - část) 5/23
- (39) 7/23
- (40) 8/23
- (41) 9/23
- (43) 11/23
Novák J.: Minialbum moře (1) 1/25
- (5) 5/25
- (11) 11/25
Novák J.: Poznámky k endemitním cichlidám jezera Malawi (1) 2/8
- (2) 6/9
- (3) 12/11
Novák J.: Pozorování z přirozených biotopů cichlid jezera Viktoria 2/34
Novák J.: Představujeme (velkoobchod Bohemia Pet) 7/34
- (Petr Forst Akvaristika - Aquaworld tropical) 11/20
Novák J.: Názvoslovné změny u středo- a jihoamerických cichlid 8/32
Novák J.: Diskuse o diskusech 11/7
Novák J., Hofmann J.: Úvahy akvaristické - O hygieně v akváriu (9) 1/19
- Kam kráčí současná akvaristika (11) 3/15
- O vzdělanosti lidu akvaristického (12) 4/15
- O úvahách (13) 5/15
Palička J.: Nová jihoamerická tetra či kříženec? 1/8
Palička J.: Chov tetry třípruhé - Hyphessobrycon heterorhabdus 2/2
Palička J.: Štikovec příčnopásý - Epiplatys dageti monroviae 6/11
Palička J: Parmička duhová - Capoeta titteya 8/2
Pelikán V.: Aquarien pflanzen (Akvarijní rostliny) - recenze 2/35
Perger A.: Soutěž o mistra České republiky guppy a xipho-molly 1997 6/33
Petrovický I.: Ryby, které odvál čas (2) 2/11
- (3) 4/17
- (4) 6/5
- (5) 8/10
- (6) 10/6
- (7) 12/12
Ráb P.: Tři nové druhy rodu Botia 6/20
redakce: Setkání zájemců o mořskou akvaristiku 1/33
redakce: Mergus atlas má zatím 9 dílů 2/35
redakce: Mořská akvaristika (kniha) 5/15
redakce: Výstava Světem akvarijních ryb 5/33
redakce: Klub chovatelů cichlid 5/33
redakce: Nový časopis pro akvaristy 7/32
redakce: Představujeme (Plaček s.r.o.) 9/34
redakce: Nemoci sladkovodních a akvarijních ryb (kniha) 9/36
redakce: Miroslav Kocar (24.7.1921-25.6.1997) 10/31
redakce: Výstava v Brně 10/31
redakce: Škola pro rybáře a vodohospodáře 12/34
Regenda J.: Seminář Ochrana zdraví ryb 11/33
Rose M.: Jaké tlamovce vlastně chováme? 3/32
Rose M.: Neobvyklé ryby (1) - Merodontotus tigrinus 3/36
- (2) - Catoprion mento 5/32
- (3) - Gnathochromis permaxillaris 7/31
- (4) - Kurtus gulliveri 9/33
- (5) - Papyrocranus afer 11/31
Rose M.: Pseudotropheus crabro 5/2
Rose M.: Za rybkami na Gambii (1) 8/15
- (2) 9/18
- (3) 10/12
Svoboda J.: Bojovnice pestrá Betta splendens 2/3
Svoboda J.: Moenkhausia sanctafilomenae - tetra paraguayská - chov a odchov 7/5
Svoboda J.: Tetra černopruhá - Hyphessobrycon scholzei
Šíma L.: Hypancistrus zebra - chov a odchov 10/3
výbor spolku Cyperus: 90. výročí spolku Cyperus 10/31
Wolgemuth E.: Akarka zelená Nannacara anomala 9/16
Wolgemuth E.: První akvarijní rybka 11/2
Zahrádka K.: Indonesie očima akvaristy 1/34
Zrzavý V.: Nebezpečné akvarijní pozadí 6/14


TERÁRIUM

Balcar M.: Želva egyptská - Pseudotestudo kleinmanni - její chov a rozmnožení v ZOO Brno - (1) 3/47
- (2) 4/49
Balcar M.: Trnorep egyptský - Uromastyx aegyptia (1) 9/51
- (2) 10/52
Bálek J.: Za varany na Komodo - (1) 2/48
- (2) 3/50
Běloch B.: Chov a odchov Mantella aurantiaca a Mantella madagascariensis 8/53
Czekés R.: Algyroides fitzingeri 4/48
Czekés R.: Ještěrka Podarcis tiliguerta 5/41
Czekés R.: Ještěrka sicilská - Podarcis sicula 6/41
Fojtl J.: Umí suchozemské želvy plavat? 6/37
Gabriel R.: Elaphe subocularis 11/53
Hegner D.: Chřestýš brazilský (Crotalus durissus) - chov a rozmnožování v teráriu 11/38
Hes O.: Několik poznámek k chovu Lampropeltis getulus floridana 2/53
Hes O.: Toxicita 1% arpalitu pro zmiji Bitis gabonica 12/49
Hlavička P.: Několik poznámek k vyhlášce (č. 75/1996 Sb.) 1/37
Jícha M.: Chov a odchov chřestýše Sistrurus miliaris 1/50
Jiroušek V. T.: Chov a odchov hroznýše Sanzinia madagascariensis v jihlavské zoo 3/41
Jiroušek V. T.: Chov a rozmnožování čínských užovek rodu Elaphe v jihlavské zoo (1) 5/47
- (2) 6/38
- (3) 7/44
Klátil L.: Odchov varana Varanus prasinus 11/43
Konečný P.: První zkušenosti s chovem gekona Gekko ulikovskii 1/48
Konečný P.: Setkání chovatelů gekonů 12/34
Kořínek M.: O chovu korálovek Lampropeltis triangulum campbelli 7/41
Kořínek M.: Užovka Hydrodynastes gigas v teráriu ZOO Olomouc 12/40
Kovařík F.: Vzteklý sklípan Haplopelma schmidti 1/41
Kovařík F.: Paraphysa a ti druzí 2/38
Kovařík F.: Pterinochilus, agresivní tkadlec 3/38
Kovařík F.: Štíří nej - největší, nejmenší, nejjedovatější 4/40
Kovařík F.: Štíři v chovu od A do Z - (1) 5/37
- (2) 6/34
- (3) 7/37
Kovařík F.: Eurypelma spinicrus známé jméno - neznámý sklípkan 8/34
Kovařík F.: Jak rostou štíři 8/38
Kovařík F.: Tajemství štírů čeledi Bothriuridae 9/37
Kovařík F.: Máme doma sklípkana (1) 10/32
- (2) 11/34
- (3) 12/35
Král M., Hegner M.: Chov a odchov Hydrodynastes gigas 5/50
Král M., Hegner D.: Chov a odchov kober Naja atra 8/48
Majer P., Roubíček R., Frank L.: Maximální délka Trimeresurus stejnegeri 12/97
Modrý D.: Podkožní parazité plazů 10/48
Modrý D., Koudela B.: Kokcidióza chameleonů jemenských Chamaeleo calyptratus 1/52
Nečas P.: Biologie a chov chameleona kobercového - Furcifer lateralis z Madagaskaru 10/36
Nečas P., Modrý D.: Bradypodion tavetanum - dvourohý chameleon z Taita Hills 9/44
Polouček R.: Dva nové druhy rodu Basiliscus v našich teráriích
- (Basiliscus galeritus) 7/51
- (Corytophanes hernandezi) 8/44
redakce: Poznámka (Varanus prasinus) 11/44
Rehák I.: Biologie a chov leguána nosorohého Cyclura cornuta (2) 1/44
Rehák I.: Nepřátelé, antipredační mechanismy a choroby hadů (1) 2/43
- (2) 3/43
- (3) 4/44
- (4) 5/44
Rehák I.: Obří želvy ostrovů západního Indického oceánu (1) 6/44
- (2) 7/47
- (3) 8/42
- (4) 6/40
- (5) 10/43
- (6) 11/45
- (7) 12/44
Rehák I.: Poznámka (toxicita arpalitu) 12/51
Stárková A.: Pískomil tlustoocasý - Pachyuromys duprasi 12/53
Toman L.: Pneumonie u Boa constrictor 6/54
Vergner I.: Denní gekon Phelsuma klemmeri 2/41
Weidenhöfer T.: Dvakrát do Nového Jižního Walesu (1) 4/53
- (2) 5/53
- (3) 6/50


REJSTŘÍK

A
Abramites hypselonotus 1/minialbum
Abudefduf oxyodon 2/18
- saxatilis 12/minialbum moře
- vaigensis 2/18
Acanthopsis praelongus 4/47
Acanthurus 1/36
- leucosternon 1/minialbum moře
- pyroferus 10/minialbum moře
- sohal 9/minialbum moře
- triostegus 8/minialbum moře
acidita 2/9
Acnidaria 5/16
Acropora 2/19
Aequidens 1/5
Agkistrodon 3/43
- contortrix 4/45
- piscivorus 3/43
Ahaetulla 1/38, 2/45
- prasina 10/48
akvárium hygienické 1/20
- mořské 1/17
- zal. 1899 3/31
aktivní uhlí 6/31
AKVA - CZ (organizace) 9/22
Alcyonium sp. 11/22
Algyroides fitzingeri 4/48
alkalita 2/9
Aluterus scriptus 10/18
amoniak 1/19
Amphilophus 8/32
Amphiprion 1/36,2/21
- akallopisos 2/minialbum moře
- clarki 9/minialbum moře, 12/22
- ephippium 3/minialbum moře
- melanopus 2/16
- ocellaris 2/minialbum moře
Anabas testudineus 12/minialbum
Ancistrus 7/15
Androctonus 7/38
- australis 4/43
Anomalochromis thomasi 6/2
Anthias squamipinnis 8/minial bum moře
Antillophis parvifrons 4/45
Aphyocharax anisistsi 2/11
Aphyosemion australe hjerreseni 4/16
- cameronense 9/6
- deltaense 3/13
- fallax 3/11
- gulare 3/13
- louessense 12/2
- maculatum 9/5
- marmoratum 9/5
- mimbon 9/7
- oeseri 9/5
- ogoense 12/3
- rectogoense 12/4
- scheeli 9/6
- striatum 12/4
Apogon sp. 1/36
Aquarienpflanzen 2/35
Aquarium sciences (časopis) 7/32
Argulus africanus 5/3
Argyroneta aquatica 6/13
Archocentrus - přehled druhů 8/32
Arius seemani 10/minialbum
Arothron 1/36
- hispidus 10/22
- meleagris 6/16
- sp. cf. hispidus 6/18
- - - stellatus 6/18
arpalit 12/49
Artemia salina 1/9
Aspidoras pauciradiatus 7/16
Astatoreochromis 2/34
Astatotilapia burtoni 4/37
Astronotus ocellatus 9/minialbum
Atelopus 6/16
Atherinidae 3/6
Atheriniformes 3/6
Aulonocara sp. 2/9
- steveni 7/minialbum
Austrálie 4/53, 6/51
Avicularia urticans 10/35

B
Bagrus meridionalis 5/3
bakterie denitrifikační 1/20
- nitrifikační 1/20
Balistidae 4/33, 7/19, 10/17
Balistoides 1/36
- conspicillum 10/18
Barbodes ablabes 6/7
- everetti 8/10
- fasciatus 8/11
Barbus deserti 6/8
- everetti 7/10
- gambiensis 6/8
- sp. cf pentazona 1/34
- tetrazona tetrazona 2/31
Basiliscus galeritus 7/51
Betta simplex 5/15
- splendens 2/3
Bitis 3/43, 4/47
- gabonica 2/45,12/49
- nasicornis 2/45
Boa constrictor 2/45, 6/54
Bohemia pet (velkoobchod) 7/34
Boops salpa 5/19
Boraras maculatus 10/9
Bothriuridae - přehled rodů 9/37
Bothriurus bonariensis 9/37
Bothrops asper 4/47
- schlegeli 3/43
Botia - přehled druhů 6/20
- macracantha 4/minialbum
Botrochilus simsoni 6/51
Bradypodion tavetanum 9/44
Brachydanio nigrofasciatus 6/6
- rerio 9/9
Brachypelma 2/39
Broteochactas orinocensis 5/37
Brotheas gervaisi 6/35, 7/38
Bryozoa 5/16
Bufo alvarius 1/38
- marinus 1/38
Bungarus 3/44
- tlavipes 4/47
Buthidae 4/40
- přehled rodů 5/38
Buthus occitanus 6/36

C
Calabaria reinhardti 3/45
Callichthyidae 12/12
Candoia aspera 3/45, 4/47
- bibroni 3/43
Canterhines sp. cf. fronticinctus 10/17
Canthigaster 6/17
- solandri 6/19
- valentini 4/32
Capoeta bimaculata 10/6
- eugramma 8/10
- semifasciolata 5/7, 10/7
- titteya 8/2
Caquetaia - přehled druhů 8/32
Caraboctonus keyserlingi 9/39
Carassius carassius 5/11, 9/14
Carinotetraodon lorteti 8/18
Cataphyllia plicata 4/22
Catoprion mento 5/32
Causus 4/47
Centrarchidae 4/11
Centrarchus macropterus 4/12
Centropyge ferrugatus 11/minialbum moře
Centruroides 7/38
- gracilis 4/43
- limbatus 7/39
Cerastes 2/45, 4/47
Cichlasoma - přehled druhů 8/32
- nigrofasciatum 4/37
CITES 8/33
Citharanthus longipes 8/35
- spinicrus 8/35
Clarias sp. 10/13
Clelia clelia 2/43
Cnidaria 5/16
Coelenterata 5/16
Coluber 1/38
Copeina guttata 4/17
Copella arnoldi 1/5
- nattereri 7/17
Coptodon guineensis 9/20
Corallus caninus 5/44
Corydoras 2/33
- cochui 7/16
- elegans 4/38
- hastatus 4/minialbum, 7/16, 12/12
- nanus 4/38
- panda 4/minialbum
- pygmaeus 7/16, 12/12
Corytophanes hernandezi 8/44
Crenicichla 1/5
Crossocheilus siamensis 6/minialbum
Crotalus 3/43, 4/44
- adamanteus 3/44
- catalinensis 3/43
- durissus 4/44, 11/38
- lepidus 3/43, 4/46
- ruber 3/43
- Cryptocoryne decus-silvae 1/21
- diderici 1/21
- elliptica 3/31
- ferruginea 5/31
- fusca 5/31
- griffithii 1/21
- jacobseni 1/21
- pallidinervia 5/31
- purpurea 1/21
- schulzei 3/31
- zukalii 1/21
Ctenizidae 10/33, 12/39
Ctenobrycon spilurus 2112
Ctenophorus nuchalis 6/51
Cyclorana verrucosa 6/53
Cyclura cornuta 1/44, 2/1
Cylidrophis 3/44
- rufus 2/43, 4/47
Cynarina lacrymalis 11/22
Cynolebias 4/7
- alexandri 4/9
- cinereus 4/8
- gymnoventris 4/7
- chacoensis 4/9
- luteoflammulatus 4/9
- prognathus 4/8
Cyperus (spolek) 10/31
Cyphotilapia frontosa 6/minialbum
Cyprinidae 6/5
Cyrtocara moorii 8/minialbum

D
Daboia russelli 2/51
Danio devario 6/7
Dascyllus 1/36
- albisella 2/20
- aruanus 2/19
- carneus 2/20
- melanurus 2/19
- reticulatus 2/19
- trimaculatus 2/20
Dasypeltis 4/47
deaminace 5/21
deformace 5/44
Demansia psammophis 5/54
Dendroaspis polylepis 3/43
Denisonia suta 4/54, 5/54
denitrifikace 5/21
Dextripenis evidus 1/12
Diadophis 3/44
- punctatus 4/46
Diodon 6/16
- holocanthus 6/19
Diodontidae 4/31, 6/16
Diplodactylus damaeus 5/50
- steindachneri 5/54, 6/53
- tessellatus 6/51
Dipluridae 12/39
Dyspolidus typus 4/46
Distichodus sp. aff. sexfasciatus 1/minialbum
Dugesia dorotocephala 11/15
dusičnany 1/19, 4/21
dusitany 1/19, 4/21dusík 4/21
Dyk Václav, prof. MVDr. DrSc. 1/32

E
E.A.T.A. (organizace) 2/34, 11/33
Echidna tesselata 9/32
Echis 4/47
Eigenmannia virescens 11/minialbum
Elaphe 3/43, 5/47
- carinata 6/38
- guttata 3/45
- helena 2/54
- longissima 4/45
- moellendorffi 7/44
- radiata 2/51, 2/54, 3/44
- subocularis 11/53
- taeniura 5/48
Enneacanthus gloriosus 4/11
- obesus 4/12
Enoplosus armatus 10/minialbum moře
Entacmaea quadricolor 12/22
entizol 3/34
Epicrates angulifer 1/38
Epiplatys dageti 3/16
- - monroviae 6/11
Erythrinidae - přehled druhů 2/36
Erythrinus 1/5
Erythrolamprus a. aesculapii 4/47
Eryx jaculus 2/47
Esox lucius 9/12
Euathlus truculentus 2/39
Eunectes notaeus 1/38
Eurypelma spinicrus 8/34
Euscorpiidae 4142, 5/39
Euscorpius carpathicus 6/36
- germanus 7/37

F
Farancia abacura 3/44
filárie 10/48
filtrace 5/21, 6/31, 8/31, 9/31, 12/11
fosforečnany 3/18
Fugu 6/16
Furcifer campani 10/40
- lateralis 10/36
- maior 10/37

G
Gambie 8/15
Gasteropelecus sternicla 4/37
Gasterosteus aculeatus 5/minialbum
Gekko gecko 2151
- ulikovskii 1/48
Geochelone 6/45, 7/47, 8/42
- gigantea 6/44, 10/43, 11/48
- nigrita 6/44
- sulcata 7/47
- sumeirei 6/44
- radiata 7/48
Gephyra dubia 6/52
- variegata 6/52
Gephyroglanis sp. 8/16
Glyphidodontops cyaneus 12/15
- hemicyaneus 3/20, 12/17
Gnathochromis permaxillaris 7/31
Gobio gobio 9/13
Gobius niger 2/33
Gomphosus caeruleus 11/minialbum moře
Gonyosoma oxycephalum 2/45, 3/43
Grammostola 2/38, 11/35
Gularopanchax 3/11
Gymnocorymbus ternetzi 4/17
Gyrinocheilus aymonieri 1/14
- kaznakovi 1/14
- pennocki 1/14
- pustulosus 1/14

H
hadi opistoglyfní 3/45
- proteroglyfní 3/45
- solenoglyfní 3/46
Haplochilus lujae var. louessensis 12/2
Haplochromis 2/34
Haplopelma schmidti 1/41
Harpactirinae 3/38
Hemachatus haemachatus 3/46
Hemigrammopetersius caudalis 3/2
Hemigrammus aff. bleheri 11/9
- aff. rhodostomus 11/10
- bleheri 11/9
- hyanuary 2/13
- rhodostomus 11/9
Hemichromis bimaculatus 4/37
- elongatus 9/20
- letorneauxi 9/20
- lifalili 11/minialbum
- sp. aff. fasciatus 9/21
Hemisynodontis membranaceus 10/14
Heniochus acuminatus 3/minialbum moře
Herichthys - přehled druhů 8/32
Heroina 8/32
Heros - přehled druhů 8/32
Herotilapia 8/33
Heterodon 2/47,3/43
- nasicus 4/46
Heterometrus 7/37
- laoticus 6/34, 7/37
- swammerdami 4/40, 7/39, 8/38
Heteronotia binoei 5/54,6/52
Heteropneustes fossilis 3/16
Hexamita salmonis 3/33
Hippocampus 1/36, 6/32
- kuda 3/minialbum moře
Histrio histrio 7/minialbum moře
Holacanthus ciliaris 11/19
- passer 12/minialbum moře
Hoplarchus 8/32
Hoplias 1/5
Hoplosternum thoracatum 7/minialbum
Hottentotta zagrosensis 5/39
Hydrodynastes bicinctus 5/50, 12/40
- dynas 5/50,12/40
Hypancistrus zebra 10/3
Hyphessobrycon amandae 1/5
- bifasciatus 2/13
- erythrostigma 3/minialbum, 9/2
- heterorhabdus 2/2
- pyrrhonotus 9/3
- serpae 7/9
- scholzei 2/minialbum, 10/10
- simulans 1/5
- socolofi 9/2
Hypselacara - přehled druhů 8/32
- temporale 3/minialbum
Hypsophrys 8/32

CH
Chactidae 4/42, 5/39
Chaetodon 1/36
- auriga 11/minialbum moře
- capistratus 4/minialbum moře
- flavirostris 4/minialbum moře
- larvatus 5/minialbum moře
- semilarvatus 5/minialbum moře
- unimaculatus 6/minialbum
Chaerilidae 4/42, 5/39
Chalinochromis brichardi 412
- popelini 4/3
Chamaeleo calyptratus 1/52
Charina bottae 3/44
Cheirodon calliurus 1/8
- interruptus 1/8
- kriegi 1/8
- micropterus 1/8
- piaba 1/8
- sp. cf. piaba 1/8
Chelmon rostratus 10/minialbum moře
Chilomycterus 4/33
Chiloscyllium punctatum 12/22
chloramfenikol 3/34
Chromis 1/36, 2/21
Chrysichthys nigrodigitatus 10/14
Chrysiptera taupou 12/15
Chrysopelea 1/38
chřestidlo 3/44
Chuco - přehled druhů 8/33

I
iontoměniče 6/31
IRG (společnost) 10/31
Iriatherina werneri 3/4
Ischnuridae 4/42, 5/39
Isospora sp. 1/52

J
jarní virémie 3/34
Julidochromis marlieri 12/minialbum

K
Klub chovatelů cichlid 5/33, 9/22
- - halančíků 2/34
Kocar Miroslav 10/31
kokcidióza 1/52
Kryptopterus bicirrhis 10/minialbum
křížení 5/12
Kurtus gulliveri 9/33

L
Labidochromis caeruleus 6/8
Labroides dimidiatus 4/32
Lactoria cornuta 8/19
Laetacara curviceps 3/17
Lachesis muta 4/46
Lampropeltis 3/43, 4/47
- alterna aber. alterna 4/46
- - - blairi 4/45
- getulus brooki 2/53
- - californiae 2/54
- - floridana 2/53
- -getulus 2/53
- - goini 2/53
- - nigritus 2/54
- triangulum 2/45, 7/41
- - campbelli 7/41
Langaha 2/45
Lebiasinidae 4/18
Leiurus quinquestriatus 4/42
Lepomis gibbosus 11/minialbum
Leporinus fasciatus 7/minialbum
Leptodeira 1/38
Liasis 4/45
- fuscus 2/47
- childreni 3/45
Lichanura trivirgata 2/47
Liocheles australasiae 6/35
literatura 4/15
Litoria caerulea 6/53
- rubella 4/54, 6/53
Lophodiodon 6/16
Loricariidae 1/22
Lycodryas aulicus 2/51
Lygodactylus 2/42
Lychas 7/38

M
Macropisthodon 3/43
Macropodus concolor 11/3
- opercularis 11/2
Macroramphosus scolopax 4/minialbum moře
Malawi 2/8
Malpolon 1/38, 2/46
- moilensis 4/45
Mantella aurantiaca 8/53
- madagascariensis 8/53
Mastigophis 2/46
Maticora 4147
mbuna 6/9
Megalamphodus roseus 1/5
Megaphobema - přehled druhů 2/39
Melanochromis sp. 5/4
Melanotaenia boesemani 6/minialbum, 12/5
- maccullochi 9/minialbum
- trifasciata 2/minialbum
Melichthys vidua 10/18
Mergus atlas 2/35
Merodontotus tigrinus 3/36
Mesobuthus eupeus 5/37
Mesonauta - přehled druhů 8/32
Microtytius 4/40
Micruroides euryxanthus 3/43
Micrurus 3/44, 4/47
- fulvius 2/43
mimetismus 2/45
mimikry 4/46
mineralizace 5/21
mistrovství guppy 5/33, 6/33
- terčovci 6/33
- xipho a molly 5/34,6/33
Moenkhausia oligolepis 7/3
- pittieri 4/17, 9/minialbum
- sanctaefilomenae 7/3
Molidae 4/33
Monacanthidae 10/17
Morelia spilota 6/51
Morethia boulengeri 4/54
Morinda citrifolia 12/46
Mořská akvaristika 5/15
motolice 2/14
Myripristis murdjan 1/minialbum moře
- violacea 7/minialbum moře
Myxocyprinus asiaticus 2/32

N
Naja - přehled druhů 8/49
- atra 8/48
- kaouthia 8/50
- mossambica 3/46
- naja sputatrix 2/51
- nigricollis 3/46
Nandopsis - přehled druhů 8/32
Nannacara anomala 1/5, 9/16
- aureocephalus 1/5
Nannobrycon eques 4/19
Nannostomus eques 1/4
- marginatus 1/2
- trifasciatus 1/4, 6/5
Natrix 3/44
- natrix 2/47
- tessellata 2/47
názvosloví 2/31
Neetroplus - přehled druhů 8/33
- nematopus 7/minialbum
Nemateleotris decora 5/minialbum moře
Nemoci ryb (kniha) 9/36
Neobatrachus pictus 6/50
Neochromis 2/34
Neolamprologus brichardi 12/minialbum
Nephrurus levis 6/53
Nerodia taxispilota 5/44
nitrifikace 5/21
Notaden bennettii 6/52
Nothobranchius spec. - přehled forem 2/6

O
Odonus 1/36
- niger 10/17
odpěňovač 7/21
Oliva Ota, prof. RNDr. CSc. 7/1
onemocnění hadů 5/45
Ophiophagus hannah 2/43
Opisthophthalmus carinatus 4/41
Oreochromis niloticus 9/19
Orobothrius alticola 9/38
Orthochirus innesi 4/40
orthosan 12/50
Osteoglossum 2/33
- bicirrhosum 1/minialbum
Ostraciidae 4J33
Ostracion 1/36
- cubicus 8/22
osvětlení 10/21, 11/21
Otocinclus 6/15
oxid uhličitý 3/18
Oxybelis 1/38,2/45
Oxycirrhites typus 10/minialbum moře
Oxymonacanthus longirostris 10/19
Oxyrhopus melanogenys 4/47
Oxyuranus microlepidotus 5/54
ozon 6/32

P
Pachyuromys duprasi 12/53
Pandinus 4/40, 7/37
- cavimanus 6/35
- exitialis 6/36
- imperator 6/36
Pangasius sutchi 3/minialbum
Pangio kuhlii 7/9
Papyrocranus afer 11/31
Paracanthurus hepatus 8/minialbum moře
Paracirrhites arcatus 7/minialbum moře
Paracheirodon axelrodi 10/minialbum
- innesi 6/12
Parachromis - přehled druhů 8/32
- motaguensis 8/minialbum
Paraneetroplus - přehled druhů 8/33
Paraphysa horrida 2/38
- manicata 2/38
Paratheraps nicaraguensis 3/minialbum
parazité 10/48
Pelamys platurus 2/46, 3/43
Pelvicachromis subocellatus 8/6
Periophthalmus sp. 10/minialbum
Petenia 8/33
Petitella aff. georgiae 11/10
- georgiae 11/9
Petr Forst (velkoobchod) 11/18
Phallichthys amates 1/13
- fairweatheri 1/12
- pittieri 1/13
Phelsuma barbouri 2/41
- cepediana 2/42
- dubia 2/42
- klemmeri 2/41
- pronki 2/41
Phormictopus cancerides 8/34
- platus 8/35
Phrixotrichus - přehled druhů 2/38
Phyllodactylus marmoratus 6/52
Pigeon Blood Discus 12/8
Pimelodidae 3/36
Pimelodus maculatus 12/minialbum
Pituophis 3/43
Plaček s.r.o. (velkoobchod) 9/34
Platydoras costatus 4/minialbum
Plectorhinchus chaetodonoides 4/minialbum moře
Pliocercus 3/44
- elapoides 4/47
Pocillopora verrucosa 7/19
Podarcis sicula 6/41
- tiliguerta 5/41
Poecilia reticulata 5/minialbum
Poecilotheria 3/39
- regalis 11/35
Pogona 6/52
Polypterus ornatipinnis 8/minialbum
Pomacanthodes annularis 1/36
- imperator 1/36
Pomacanthus asfur 5/minialbum moře
- imperator 3/minialbum moře
- maculosus 12/minialbum moře
- sexstriatus 6/31
Pomacentridae 2/19, 3/20, 12/15
populace 12/46
Porites 2/19
potrava 6/9
pozadí akvarijní 6/14
Prionobrama filigera 2/11
Propet (veletrh) 7/32
Psammodynastes pulverulentus 2/51
Psammophis 1/38, 2/46
Pseudanthias squamipinnis 7/19
Pseudobalistes fuscus 7/18, 10/17
Pseudoechis australis 5/54
Pseudochromis 1/36
Pseudomonas aeruginosa 12/42
Pseudonaja textilis 5/53
Pseudotestudo kleinmanni 3/47, 4/49
Pseudotropheus crabro 5/2
- estherae 12/11
- sp. 2/9
Pterapogon kauderni 1/17, 11/minialbum moře
- sp. aff. kauderni 2/i
Pterinochilus 3/38
- vorax 11/34
Pterois 1/35
- antennata 1/36
- radiata 1/36
- volitans 7/32, 8/minialbum moře
Pterophyllum scalare 1/31, 3/16, 8/8
Puntius filamentosus 10/6
- lineatus 8/11
- ticto 8/12
Python curtus 5/45
- molurus 2/43
- sebae 2/43
Pyxicephalus adspersus 2/43

R
Radianthus 2/19
Rana catesbeiana 2/43
Rasbora heteromorpha 2/minialbum
- trilineata 10/8
Regina septemvittata 2/46
Rhabdophis 3/43
- tigrina 1/38
Rhinecanthus aculeatus 10/16, 12/minialbum moře
Rhinobothrium bovalli 4/47
Rhinocheilus lecontei 3/43
Rhizostoma pulmo 5/18
Rhoadsia altipinna 8/minialbum
Rhopalurus 7/38
- junceus 5/40
Rhynchoedura ornata 5/53, 6/52
Rhynchophis 2/45
- boulengeri 2/45
Rivulus 7/11
- agilae 1/5, 7/13
- breviceps 1/5
- geayi 1/5
- sp. aff. holmiae 1/5
- sp. cf. urophthalmus 1/5
- urophthalmus 1/5, 7/13
- xiphidius 7/11
- - f. „cacao“ 1/5
Rutilus rutilus 9/12

S
Sanzinia madagascariensis 3/41
Selene vomer 7/minialbum moře
Seriola dumerili 5/18
Serrasalmus sp. aff. nattereri 1/19
Seychelly 6/44
Scaphiodontophis 3/44
- annulatus 4/47
Scardinius erythrophthalmus 9/13
Scobinancistrus aureatus 7/35
Scolecophis atrocinctus 4/47
Scorpionidae 4/40, 5/39
Scorpiopsidae 5/39
Scyllarus nodifer 11/19
Scyphozoa 5/17
Schilbe mystus 10/13
Sibynophis 3/44
Simophis rhinostoma 4/47
Simoselaps australis 5/54
Sinularia sp. 10/21
Sistrurus 3/43
- miliaris 1/50
skaláry 3/33
sklípkani 3/38, 10/32, 11/34, 12/37
Sphaeramia nematoptera 1/minialbum moře
Spironucleus elegans 3/33
Spolek akvaristů Č. Budějovice 4/36
Sporobolus 12/44
stáří ryb 7/8
Stegastes 2/21
Sternopygus macrurus 1/22
Stoichactis 2/19
Střední rybářská škola 12/34
Svaz německých spolků 4/36
Symphysodon discus 2/33, 11/7
- sp. 1/minialbum, 11/7
Synanceia verucosa 9/minialbum moře
Synchiropus splendidus 2/minialbum moře
Synodontis clarias 10/14
- decorus 1/19, 11/minialbum
- multipunctatus 9/minialbum
- nigrita 10/14

T
Takifugu 6/16
Taricha 6/16
tasemnice 10/49
Telmatherina ladigesi 12/5
teplota 12/21
terárium 5/37
Testudo 4/49
- gigantea 6/37
- graeca 6/37
- herrmanni 6/37
Tetraodon 8/19
- fahaka 8/20
- leiurus brevirostris 4/32
- mbu 8/18
Tetraodontidae 4/31, 6/16
Tetraodontiformes 4/31
Tetrasomus gibbosus 8/19
tetrodotoxin 6/16
Thalassoma lunare 1/minialbum moře
thanatóza 2/47, 4/46
Thayeria - přehled druhů 5/9
- boehlkei 2/32
Thelotornis kirtlandi 3/43
Theraphosa blondi 10/34
Theraphosidae 10/32, 12/39
Theraps - přehled druhů 8/32
Thorichthys - přehled druhů 8/32
Thrixopelma ockerti 2/39
Tilapia sparrmani 2/minialbum
- zilli 9/19
tilapie 8/16, 9/18
Tiliqua rugosa 4/54, 5/53
Timogenes dorbignyi 9/37
Tinca tinca 5/11
Tityus columbianus 6/36
- serrulatus 6/35
tlamovci 3/32
Toxotes jaculatrix 6/minialbum
Trachurus trachurus 5/18
Triacanthidae 4/33
Triacanthodidae 4/33
Tridacna maxima 2/16
Trichogaster leeri 5/minialbum
- trichopterus trichopterus 4/16
Trimeresurus albolabris 2/51
- stejnegeri 12/52
Triodontidae 4/33
Trionyx 1/38
- ferox 1/38
Triturus 6/16
Tropheus moorii 4/37
Trophidophis 3/43
- canus 2/47
- greenwayi 2/47
tvrdost 3/19

U
Unechis flagellum 4/44
Urodacidae 4/42, 5/39
Uromastyx 10/53
- aegyptia 9/51, 10/52
utaka 6/10

V
Vaejovidae 5/37
Vaejovis granulatus 7/39
Varanus giganteus 6/52
- gouldi 6/51
- komodoensis 2/48, 3/50
- prasinus 11/43
- tristis 6/51
- varius 6/52
vápník 3/19
Vermicella annulata 2/45, 5/54
Vieja - přehled druhů 8/32
Viktoria (jezero) 2/34
vlasovci 10/48
voda
- kvalita 11/15
- kyselost 2/16
- mořská 2/15
- redox potenciál 2/17
vrtejši 10/49
výstavy - Ústí n.L. 11/33
- Rakousko 9/22
- Rychnov n.Kn. 9/22

X
Xenia sp. 1/18, 9/31
Xenodon 3/43
- rhabdocephalus 4/47
Xenodontinae 12/42
Xiphophorus 2/33
- maculatus 5/minialbum
Xystichromis 2/34

Z
Zanclus cornutus 4/22, 9/minialbum moře
Zebrasoma desjardini 6/minialbum moře
- flavescens 2/minialbum moře
- scopas 6/minialbum moře
Zophobas morio 12/53


AKVÁRIUM TERÁRIUM 1996


AKVÁRIUM

Badura L.: Kaulerpy v akváriu 5/26
Bydžovský V.: Tetra polopruhá Pyrrulina laeta 5/25
Bydžovský V.: Crenuchus spilurus 7/13
Bydžovský V.: Tetra krvaná známá neznámá 9/8
Bydžovský V.: Pestřenec červený Pelvicochromis pulcher 10/2
Dekan M.: Chov a odchov cichlidky papouščí 7/příl.
Dokoupil N.: Živorodka guatemalská Phallichthys amates amates 5/příl.
Dubský K.: Rybářská škola vycho vává také akvaristy 2/příl.
Dvořák P.: Akvaristika pod střechou světa 1/15
Eliáš J.: Tisíciletá tradice chovu závojnatky čínské 1/2
Eliáš J.: Studenovodní akvárium 9/22
Eliáš J.: Živorodky v našich akváriích 11/10
Fiala L.: Chov afrického halančíka Aphyosemion striqtum 8/22
Fišer K.: Kryptokoryny (3 b) 1/24
- (4) 2/22
- (5) 3/26
- (6) 4/25
- (7) 5/24
- (8) 6/22
- (9) 7/19
Frank S.: Nalov si sám (1) 2/5
- (2) 3/15
- (3) 4/4
- (4) 5/4
- (5) 6/5
- (6) 7/5
- (7) 8/15
Frank S.: Terčovci očima chovatele (IV) 2/8
Frank S.: Hnědovka křídlatá Microsorium pteropus 2/18
Frank S.: Odpověď na dotaz (malawijští tlamovci) 2/23
- (světlo a řasy) 8/18
- (čichavec zakrslý) 9/24
- (světlo a řasy) 10/31
- (pancéřníček kropenatý) 11/31
Frank S.: Klaun očkatý a klaun zdobený 3/4
Frank S.: Snadný chov mořských vířníků v bytě 3/18
Frank S.: Pohlavní dimorfismus klauna Clarkova 4/8
Frank S.: Deset let chovu fantóma Axelrodova 5/16
Frank S.: Patetra třípruhá Neolebias trilineatus 6/15
Frank S.: Poznámka (Corydoras habrosus) 6/18
Frank S.: Poznámka (halančíci) 8/24
Frank S.: Poznámka (Petenia) 9/19
Frank S.: Drobnoústka štíhlá Nannostomus digrammus 11/4
Frank S.: Polozubky rodu Hemiodopsis 12/16
Frank S., Maťák J.: Pomec paví v Rudém moři 9/25
Hanel L.: Nilský okoun 4/příl.
Hanel L.: Nový druh kaprovité rybky 4/28
Hanel L.: Baruš V., Oliva O. a kol., 1995: Mihulovci (Petromyzontes) a ryby (Osteichthyes) (recenze) 4/29
Hanel L.: Ohrožené ryby světa 6/27
Hanel L.: „Křížové“ ryby 9/příl.
Hofmann J.: Ryby Polynésie 2/2
Hofmann J.: Téměř neznámé labyrintky 2/13
Hofmann J.: Ryby žijící na boku 3/9
Hofmann J.: „Cichlasoma“ nigrofasciatum 5/2
Hofmann J.: Akvárium dvou oceánů 6/2
Hofmann J.: Latimérie podivná
- (1) 6/příl.
- (2) 7/12
Hofmann J.: Čtrnáctá Velká cena 6/příl.
Hofmann J.: Minialbum 27 7/7
- 28 8/9
- 29 9/11
- 31 11/21
Hofmann J.: Sumec na ochočení 9/6
Hofmann J.: Porauchenipterus galeatus 11/15
Chaloupecký V.: 10. mezinárodní sjezd milovníků duhovek 3/27
Chaloupecký V.: Pseudomugil tenellus 6/26
Kadlec J.: Drobný halančík z Kamerunu: Aphyosemion dargei 1/7
Kadlec J.: Vějířovka červená Cynolebioas flammeus 6/8
Kadlec J.: Halančík z povodí řeky Kafue Nothobranchius kafuensis 7/15
Kadlec J.: Závojový halančík Pterolebias peruensís 10/11
Kapler O.: Mořský vévoda Coris julis 4/2
Kapler O.: Výborné akvarijní krmivo 6/28
Kapler O.: Bizarní stvoření 8/příl.
Kapler O.: Setkání mořských akvaristů 9/příl.
Koula V.: Akvaristika na internetu - nový zdroj informací 7/22
Krček K.: Kompaktní kryty reprezentačních akvárií 5/9
Krček K.: Automatická krmítka v akvaristice 9/20
Litomiský O.: Chov a odchov piraně červené 2/25
Litomiský O.: Ploštěnky, nevítaní hosté v akváriu 4/21
Litomiský O.: Nejmenší a nejmilejší 12/3
Lohniský K.: Poznámka (tetra citrónová) 1/27
Májsky J.: Živorodky priekopníci akvaristiky 1/13
Májsky J.: Vrubozubec paví Astronotus ocellatus 5/20
Májsky J.: Pancierníček Corydoras habrosus 6/17
Mařík S.: XI. mezinárodní mistrovství ČR a SR živorodých ryb 1995 3/25
Maťák J.: Setkání po čtyřech letech 3/2
Maťák J.: Obranné reakce ryb 7/2
Maťák J.: Vracíme se k Jadranu 11/21
Maťák J. ‚ Frank S.: Pruhatec trnonoš 9/2
Maťák J., Frank S.: Bodlok Desjardinův 9/4
Mafák J., Frank S.: Parmovec velkozubý v Rudém moři 10/8
Novák J.: 333 zajímavostí pro akvaristy (recenze) 2/7
Novák J.: Minulost v současnosti Akvárium ve Varně 3/6
Novák J.: Minialbum 30 10/19
- 32 12/19
Novák J.: Představujeme - pěstírna akvarijních rostlin v Šumperku 11/32
Novák J.: Kančík Cichlasomo (Archocentrus) sajica 12/5
Novák J.: Jubilejní Rychnov 12/23
Novák J., Hofmann J.: Úvahy akvaristické
- O nemocech (1) 5/13
- O léčení (2) 6/13
- O druzích, formách a křížení (3) 7/9
- O krmení (4) 8/6
- Je v akvaristice ještě co objevovat? (5) 9/13
- Umíme se dívat na své ryby? (6) 10/16
- O filtraci (7) 11/18
- O dusíku (8) 12/12
Novák Jan: Stolístky pro každého něco 10/22
Palička J.: Cichlidka papouščí Apistogramma cacatuoides 11/2
Palička J.: Cichlida mnohotrnná Herotilapia multispinosa 12/2
Petrovický I.: Ryby, které odvál čas (1) 12/9
Petrovický I., Frank S.: Charax gibbosus a Charax rupununi 10/4
Posel P.: Zkušenosti se sladkovodními rejnoky 2/15
Posel P.: Vzácný chovanec v akváriu Tetraodon mbu 4/10
Posel P.: Chování velkých cichlid
- (1) 8/2
- (2) 9/15
Posel P.: Žraloci ve veřejném akváriu 8/26
Rajchard J.: Výtěr Tanichthys albonubes v rašeliníku 3/13
Rajchard J.: Akvaristika a ochrana genofondu 4/27
Rataj K.: Voďankovité rostliny se vzplývavými lodyhami 4/12
Rataj K.: Bakopa karolínská a vlnatá 5/11
Rataj K.: Gymnocoronis spilanthoides DC. 8/11
Rataj K.: Lobelka kardinálská a lobelka zářivá 11/25
Rataj K.: Nejmenší Echinodory 12/21
redakce: Akvaristika (informace o knize) 11/34
redakce: Celostátní soutěž pro mladé akvaristy 12/23
Rose M.: Tlamovec u útesu „Jalo“ 1/5
Rose M.: Minialbum 21 1/11
- 22 2/11
- 23 3/11
- 24 4/15
- 25 5/7
- 26 6/11
Rose M.: Začínáme s akvaristikou
- Společenství rybek afrických řek a potoků 1/18
- Společenství rybek jezera Malawi 2/19
- Společenství rybek jezera Tanganika 3/21
- Společenství rybek monzunové Asie (I) 4/17
- Společenství rybek monzunové Asie (II) 5/22
- Společenství rybek Austrálie a Nové Guiney 6/19
- Společenství rybek Severní Ameriky 7/20
- Společenství ryb Eurasie 8/20
Schönbach R.: Co je Pigeon Blood Discus? 6/21
Skála V.: Duhovka třípruhá Melanotaenia trifasciata 11/8
Suder E.: Tření skalár amazonských ve společném akváriu 5/21
Suchomel P.: Svlékání korýšů v mořském akváriu 8/13
Svoboda J.: Tetra citrónová Hyphessobrycon pulchripinnis 1/25
Svoboda J.: Razbora klínoskvrnná Rasbora heteromorpha 3/23
Svoboda J.: Živorodka duhová zvaná gupka nebo paví očko (Poecilia reticulata) 4/19
Svoboda J.: Tetra pstruhovitá Copeina guttata 10/25
Šabršula L.: Pancéřníček Sterbův Corydoras sterbai 1/21
Švec P.: Poznámka k článku Jindřicha Nováka: „Tajemné mřenky z Tam Dao“ AT 11/95 3/8
Vaněk J.: Návštěvou u potápníka 3/28
vydavatel a redakce: osmdesát let přítele Otakara Litomiského 6/příl.


TERÁRIUM

Balcar M.: Chov a odchov krokodýla nilského Crocodylus niloticus v ZOO Brno 1130
Balcar M.: Želva vroubená v ZOO Brno Testudo marginata 9/29
Černý M.: Herpetologická pozorování v Iránu (1) 3/43
- (II) 4/45
- (III) 5/43
- (IV) 7/43
Černý M.: V údolí Bavella na Korsice 12/51
Gábriš J.: Leguán zelený (1) 4/37
- (2) 5/34
- (3) 6/39
- (4) 7/33
- (5) 8/40
- (6) 9/33
Gvoždík L.: Pozorování průběhu kladení vajec u Gekko vittatus 12/49
Hegner D.: Trpaslíci z jeskyní 5/29
Hes O.: Enteritida u varana Varanus exanthematicus 11/38
Hes O., Honsa V.: Neprůchodnost střev u gekončíka nočního Eublepharis macularius 10/53
Honsa V.: Odchov mláďat sklípkanů 10/34
Jiroušek V.: Stromový scink Corucia zebrata 8/37
Klátil L.: Obří sklípkan Theraphosa leblondi 2/28
Klátil L.: Nový gekon v našich chovech 7/25
Klátil L.: V pralesích Peru 11/48
Knotek Z.: Poznámka k nákupu terarijních zvířat 8/31
Kocourek I.: Poznámky k želvě zelenavé Testudo hermanni 1/28
Kocourek I.: Hmyzožravý had Eirenis coronella 8/30
Kocourek I.: Užovka obojková Natrix natrix - nejběžnější evropský had 12/46
Konečný P.: Odkud pochází? 7/25
Kovařík F.: Cyclosternum, pruhovaný sklípkan 1/38
Kovařík F.: Málo známí sklípkani 3/37
Kovařík F.: Barevní sklípkani 4/35
Kovařík F.: Psalmopoeus skákající sklípkan (1) 5/32
- (2) 8/32
Kovařík F.: Pralesní štíři (1) 6/29
- (2) 7/28
Kovařík F.: Obří sklípkani 12/34
Kovář R.: Ostrov dvou želv (1) 2/44
- (2) 3/30
Kůrka A., Vitáček Z.: Za přírodou karibských ostrovů (1) 9/45
- (2) 10/48
- (3) 11/51
Lehtová Y.: Úskalí chovu Chamaeleo calyptratus 7/26
Modrý D.: „Obyčejná agama“ Laudakia stellio (I) 6/31
- (II) 7/30
Perlík R.: Abnormální snůšky u Chamaeleo calyptratus 5/28
Plískal P.: Ropuška Bufo gundlachi 2/30
Plískal P.: Stromový scink Corucia zebrata (1) 9/27
- (2) 10/38
- (3) 11/35
Rehák I.: Časová a prostorová aktivita hadů (1) 1/42
- (2) 2/40
- (3) 3/39
- (4) 4/41
Rehák I.: Vzácní varani v ZOO Praha 2/34
Rehák I.: Populační ekologie hadů
- (1) 5/39
- (2) 6/43
- (3) 7/39
- (4) 8/44
- (5) 9/40
- (6) 10/43
- (7) 11/44
Rehák I.: Rozmnožení varana mangrovového Varanus indicus 6/35
Rehák I.: Biologie a chov leguána nosorohého Cyclura cornuta (1) 12/41
Růžička I.: Rozmnožení hroznýše Candoia carinata paulsoni v lidské péči 10/37
Růžička I.: Krásná korálovka Lampropeltys pyromelana 12/36
Skála M.: Vzácná zmije kavkazská Vipera kaznakovi 9/37
Šapovaliv P.: Poznámky k chovu ještěrek Lacerta sp. (2) 1/34
- (3) 2/31
- (4) 3/33
Těšík I.: Matamata třásnitá, kuriozita mezi želvami 4/30
Vaníček P.: Zkušenosti s chovem hada Boiga dendrophila 8/34
Weidenhofer M., Weidenhofer T.: Nový gekon v našich chovech Coleonyx mitratus 1/40
Weidenhofer M., Weidenhofer T.: Gekon Cyrtodactylus peguensis 2/38
Zajac L.: Chov a rozmnožení gekona Oedura monilis 11/40
Zavadil K.: Hříčka přírody v chovu krajt tmavých 12/48


REJSTŘÍK

A
Ablepharus pannonicus 4/46
Abudefduf coelestinus 2/4
Acanthodactylus cantoris 7/47
Acanthodoras cataphractus 9/minialbum, 9/18
Acanthopsis dialuzona 5/22
- choirorhynchus 5/22
Acanthurus bahianus 10/49
- coeruleus 10/49
- sohal 7/4
- triostegus 2/4
Acipenser sturio 3/7
Acorus 3/22, 5/23, 8/21
- gramineus var. pusillus 1/19, 2/20
Acrantophis dumerili 9/41
Acrochordus arafurae 2/43, 6/47
Acromyrmex 9/45
Acropora palmata 10/49
Actinia equina 3/7
Agamura persica 3/47, 4/44
Agkistrodon blomhoffi 11/46
- contortrix 4/42, 8/47, 9/41
- - mokasen 11/45
- shedaoensis 6/47
Agriope argentata 9/47
Achirus fasciatus 3/10
Achropsis 3/10
Aidablennius sphynx 2/6
aktivita 1/42
akvárium reprezentační 5/9
Alburnus alburnus 8/20
Alestes 1/20, 4/příl.
Algyroides fitzingeri 12/51
Allolobophora 4/47
Altolamprologus 3/21
Ambassis 4/příl.
Ameiurus marmoratus 9/23
- nebulosus 9/22
Amphiprion 3/4
- akallopisos 6/2
- bicinctus 7/2
- clarkii 4/8
- frenatus 3/4
- chrysogaster 4/8
- melanopus 3/4, 4/8
- ocellaris 3/4
- percula 3/5
- tricinctus 4/8
Anabas testudineus 2/14
Ancistrus multispinnis 2/23
-sp. 1/19
Anemonia sulcata 8/16
Anguilla anguilla 3/7
Anolis 4/37
- marmoratus 9/47, 11/53
Anomalochromis thomasi 1/19
Anubias 5/23
- barteri 1/19
- - var. barteri 1/20
- - var. nana 1/19, 1/22
- heterophyla 1/19
Aparallactus capensis 4/43
Aphanius 8/21
Aphyosemion 1/9, 8/24
- bamilekorum 1/9
- bualanum 1/9
- dargei 1/7
- exiguum 1/9
- striatum 8/22
Apistogramma cacatuoides 7/příl.‚ 11/2
Aplocheilichthys 2/19
Aplocheilus lineatus 5/22
Archocentrus nigrofasciatus 7/11
- spilurus 7/11
Artemia salina 7/příl.
Asaccus elisae 3/44
Astatotilapia 1/6
Astrapogon stellatus 10/10
Astronotus ocellatus 5/20, 6/14, 9/19, 10/17
Astyanax fasciatus 12/10
Atherina mochon 3/7
Aulonocara 1/6, 2/19
- sp. 3/minialbum
Aulostoma maculatus 10/49
automatická krmítka 9/20
Avicularia 10/36
-peruaa 11/48
Azolla / 2/14

B
Bacopa amplexicaulis 4/17, 5/11, 6/22
- caroliniana 5/11
- lanigera 5/13
Badis badis 4/17
Bagrus 2/19
Balatiocheilus melanopterus 5/23
Barbodes ablabes 1/19
- barilioides 1/19
- holotaenia 1/19
Barbus 2/19
- bimaculatus 8/7
- biscarensis 1/18
- cumingi 8/7
- deserti 1/18
- nigrofasciatus 8/7
- schwanenfeldi 5/23
- tetrazona 7/9
Bathyclarias 2/19
Baytril 2/17
Bedotia geayi 6/15, 9/minialbum
Belonesox belizanus 11/13
Betta 5/23
- splendens 9/15, 10/minialbum
Bidens 8/11
Bitis arietans 9/43
- gabonica 2/43
Blennius knipowitschi 4/5
- ocellaris 6/7
Blepharisma undulans 3/19
Blicca bjoerkna 8/21
Blyxa 4/12
Boa constrictor 11/48
Boiga dendrophila 8/34
Bolbitis heudelotii 1/19
Boraras micros 4/28
Bothrops 9/45
- asper 9/44
Bothus lunatus 10/50
Botia macracantha 5/23
- sidthimunki 4/17
Brachionus 3/16, 3/18
Brachirus 3/9
Brachypelma 10/34
- výčet druhů 4/35
Brochis splendens 11/minialbum
Brycinus 1/20
Bufo bufo 9/47
- calamita 2/30
- gundlachi 2/30
- kavirensis 3/47
- marinus 9/45
- olivaceus 7/44
- surdus 7/44
- viridis 7/44
Bunopus crassicauda 3/47
- tuberculatus 7/46

C
Cabomba caroliniana 4/17
Caiman crocodylus fuscus 1/32
- - yacare 11/48
Calliactis parasitica 8/příl.
Calotes versicolor 3/46
Candoia carinata 7/43, 8/47
- - paulsoni 10/37
Capoeta hulstaerti 1/19
- tetrazona 5/22
- titteya 4/minalbum, 4/17
Caranx melampygus 2/4
Carassius auratus 1/2
- - auratus 1/2, 5/15
- - var. bicaudatus 1/3
Caretta caretta 2/44, 3/30
Carcharhinus melanopterus 2/3, 8/29
Carphophis amoenus 6/47
- vermis 9/40, 11/46
Caulerpa prolifera 5/26
- scalpelliformis 5/26
Cemophora coccinea 1/46
Centropomus undecimalis 4/příl.
Centruroides 7/29
- pococki 10/50
- výčet druhů 6/29
Cephalopholis argus 7/3
Cerastes cerastes 3/40, 7/39
- gasperetti 3/44
Ceratopteris thalictroides 2/25
Cerianthus membranaceus 11/21
Ceropelma longisternalis 1/39
Cichlasoma
- cutteri 12/5
- motaguense 10/17
- nigrofasciatum 5/2, 12/5
- portalegrensis 10/16, 10/minialbum
- sajica 12/5
- výčet druhů 8/3, 9/15
Circaetus gallicus 5/46
Clarias 2/19
Cleithacara maroni 12/6
Clinitrachus argentatus 8/15
Cnesterodon decenmaculatus 1/13
Coenobita clypeatus 11/52
Coleonyx výčet druhů 1/40
Colisa 5/23
- lalia 9/24
- fasciata 9/minialbum
Colpophyllia 10/49
Coluber 2/42, 3/42, 5/42
- caspius 1/46
- constrictor 1/44, 4/43, 9/41, 10/46, 11/46
- gemonensis 8/45
- jugularis 3/44
- karelini 3/44
- najadum 3/40
- ravergieri 3/40, 5/46
- rhodorachis 3/47, 5/46, 9/41
- schmidti 3/44
- viridiflavus 4/43
Combinal 6/40
Coniophanes 7/43
Copeina guttata 10/25
Corallus caninus 11/50
- enydris 11/44, 11/50
Coris julis 4/2
Corniger 9/3
Coronella austriaca 9/41
Corucia zebrata 8/37, 9/27, 10/38, 11/35
Corvina umbra 3/6
Corydoras 1/22
- aeneus 9/14
- cochui 6/18
- habrosus 6/17
- haraldschultzi 1/21
- hastatus 6/18
- melanistius brevirostris 7/minialbum
- - melanistius 7/minialbum
- nattereri 8/minialbum
- paleatus 9/14
- pygmaeus 6/18
- robineae 9/minialbum
- sterbai 1/21
- trilineatus 8/7, 9/13
- zygatus 8/minialbum
Corynopoma riisei 12/11
Coryphaena hippurus 2/4
Coryphoblennius galerita 2/5
Corytius antaeus 9/46
Crenuchus spilurus 7/13
Crocodylus niloticus 1/30
- palustris 3/46
Crossobamon eversmanni 3/44
Crotalus atrox 2/43, 3/43, 4/44
- cerastes 3/42, 6/47
- horridus 6/47, 7/43, 9/41, 11/46
- lepidus 11/45
- mitchelli 3/42
- scutullatus 3/42
- torguensis 6/47
- viridis 1/47, 4/43, 6/46, 9/40, 10/46, 11/46
Crypsidromus 1/38
Cryptocoryne
- affinis 1/17, 4/17, 6/20
- albida 3/26
- aponogetifolia 2/22
- axelrodii 1/24
- beckettii 1/24
- costata 3/26
- crispatula 3/26, 4125
- hudoroi 5/24
- keei 5/24
- longicauda 7/19
- moehlmannii 6/22
- nevillii 1/24
- petchii 1/24
- pontederiifolia 6/22
- retrospiralis 4/25
- striolata 5/24
- undulata 1/24
- usteriana 2/22
- villosa 7/19
- willisii 1/24
Ctenopoma 2/14
- acutirostre 12/minialbum
Ctenosaura similis 8/42
Cyatopharynx 3/21
Cyclosternum výčet druhů 1/38
Cyclura 4/37, 5/37
- carinata 12/41
- cornuta 12/41
- nubila 12/41
Cynolebias výčet druhů 6/8
Cynotilapia
- výčet forem 1/5
- axelrodi 1/5, 2/21
Cyphotilapia 3/21
- frontosa 11/18
Cyprichromis 3/21- leptosoma 3/22
Cyrtodactylus peguensis peguensis 2/38
- - zebraicus 2/38
Cyrtopodion agamuroides 3/47
- fedtchenkoi 3/44
- kirmanensis 3/47
- russovi 3/44
- scaber 7/46

D
Dactylopterus volitans 10/50
Danaus plexippus 9/46
Danio aequipinnatus l/příl.
- malabaricus l/příl.
- pathirana l/příl.
Dasyprocta albida 9/45
Demansia reticulata 4/43
Dendrelaphis 1/47
Dendrobates 1/39
denitrifikace 12/14
Dermochelys coriacea 2/44
Diadema antillarum 10/49
Diadophis punctatus 6/47, 7/41, 8/47, 9/40, 11/47
Diodon holacanthus 10/50
Diploria 10/49
Dipsas 7/43
- catesbyi 9/43
Discoglossus sardus 12/51
Distichodus lussoso 8/4
Dracaena guianensis 11/50
Drosophila melanogaster 1/9
druhy diurnální 2/40
- nokturnální 2/40
Drymarchon corais 1/47, 6/45
- - melanurus 1/47
Duberria lutrix 9/43
Dynastes hercules 9/46
Dysichthys coracoideus 5/minialbum
Dytiscus latissimus 3/29
- marginalis 3/28

E
Egeria densa 4/13
Echinodorus 3/22, 5/23, 6/20
- africanus 1/20
- amazonicus 2/25
- bleherae 1/20
- bolivianus 12/21
- latifolius 12/21
- quadricostatus 12/21
- sp. 2/20
- tenellus 2/25, 12/21
Echis carinatus sochureki 5/46
- coloratus 7/39
- multisquamatus 3/39
Eirenis coronella 3/44, 8/30
- meda 3/47
- modestus 8/30, 10/43
- punctatolineata 3/44
Elaphe 3/39
- climacophora 6/45, 8/46
- guttata 4/44, 5/40, 6/46, 7/43, 9/41, 10/43
- hohenackeri 3/44
- obsoleta 7/43, 9/40
- quadrivirgata 6/47, 8/47, 11/46
- quatuorlineata 1/46, 9/40, 10/44
- - sauromates 11/45
- schrencki 8/46
- situla 11/45
- subocularis 3/40, 6/45
- vulpina 6/47
Eleutherodactylus 9/46
Elodea callitrichoides 4/13
- canadensis 4/12
- nutallii 4/12
Enantiophus 3/21
Engraulicypris 2/19
Enhydrina schistosa 9/41
Enchytraeus buchholzi 7/příl.
enteritida 11/38
Enteromorpha 4/5
Epicrates angulifer 9/42
- cenchria cenchria 11/50
- fordi 6/45
- gracilis 9/43
- striatus 7/39, 9/42
Epinephelus 2/4
Epiplatys annulatus 1/19
- dageti 1/19
- fasciatus 1/20
- chaperi 1/20
Eremias 2/32, 3/44, 7/43
- fasciata 3/47
- lalezharica 3/47
- persica 3/47, 5/45, 7/43
- pleskei 3/44
- strauchi 3/45
Eretmodus 3/21
Eretmochelys imbricata 2/44, 10/49
Eriphia spinifrons 8/13
Eristicophis macmahoni 3/46
Eryx elegans 3/47
- jaculus 3/40, 6/44
- jayakari 3/44
- johni persicus 3/46
- tataricus 3/44, 6/47
Etheostoma 7/21
Etroplus maculatus 10/16
Euathlus 4/36
Eublepharis macularius 10/53
Eumeces schneideri 3/47
Eunectes murinus 4/43, 11/50
Eupalaestrus 3/37
Euplanaria tigrina 4/22
Euplotes 3/16, 3/18
Euprepiosaurus 6/36
Euproctus asper 12/53
- montanus 12/52
- platycephalus 12/52
Eurypelma 4/36
Exocoetus volitans 10/48

F
Farancia abacura 9/43
filtrace 11/18
Fontinalis 6/16, 8/20
formy xanthorické 1/2
Fregata magnificens 10/48

G
Gaterin gaterinus 3/2
Gecarcinus ruricola 11/51
Gehyra 11/49
Gekko auratum 7/25
- grossmanni 7/25
- ulikovskii 7/25
- vittatus 12/49
Geochelone denticulata 9/47, 11/50
Geophagus jurupari 9/18
- sp. Bolivia Red 4/minialbum
- steindachneri 9/18
Ginglymostoma cirratum 8/29
Glossolepis incisus 6/20, 7/minialbum
- ramuensis 3/27
- wanamensis 3/27
Gnathonemus petersii 5/14
Gobius bucchichii 8/17
Gongylophis conicus 3/40
Gonyosoma oxycephala 3/40
Gorgasia sillneri 10/50
Gorgonia flabellum 10/49
- ventalina 10/49
Grammostola pulchripes 2/28
Grapsus grapsus 11/51
Gymnachirus 3/10
Gymnocoronis spilanthoides 8/11
Gymnogeophagus balzani 9/18
Gymnochanda 4/příl.
Gymnothorax javanicus 2/4
- moringa 10/49

H
Haemuon aurolineatum 10/50
- chrysargyreum 10/50
Halocynthia papillosa 11/21
Hemidactylus flaviviridis 3/46, 7/46
- mabouia 9/45, 11/53
- turcicus 7/46
Hemigrammopetersius 1/20
Hemigrammus bleheri 3/minialbum
Hemichromis 10/16
- guttatus 12/1
- letorneauxi 1/18
- lifalili 9/19, 12/1
- paynei 12/1
Hemiodopsis výčet druhů 12/16
Hemirhamphus 10/50
Hemisorubim platyrhynchos 11/minialbum
Henophidia 2/41
Heros severus 1/minialbum, 10/17
Herotilapia multispinosa 12/2
Herpestes auropunctatus 9/45
Heterandria formosa 1/14, 11/11, 12/3
Heterodon 3/43
- nasicus 1/46, 3/42, 6/47, 9/40, 11/47
- platirhinos 1/46, 3/42, 9/40, 11/47
- simus 1/46
Hippocampus hippocampus 3/7
Historis odium 9/46
Holacanthus výčet druhů 10/49
Holocentrus 8/3
Hoplosternum thoracatum 11/31
hrozivý tok 1/37
Hydrilla verticillata 4113
Hydrocyon goliath 1/18
Hydrocharis 4/12
Hydromantes 5/29
- genei 12/52
Hydrosaurus pustulatus 7/35
Hygrophila corymbosa 5/23
- difformis 4/17, 5/22
- polysperma 4/17, 5/22
Hyla 9/46
Hyphessobrycon callistus 9/8
-pulchripinnis 1/25, 5/minialbum
- serpae 9/10
Hypleurochilus bananensis 5/6
Hypoplectrus výčet druhů 10/49
Hypseleotris compressa 6/20
- cyprinoides 6/20

CH
Chaetodon auriga 213
- capistratus 10/49
- ephippium 2/4
- falcula 2/3
- striatus 10/49
- unimaculatus 2/4
Chalinochromis 3/21
Chamaeleo calyptratus 5/28, 6/41, 7/26
Chanda 4/příl.
Charax výčet druhů 10/4
Charina bottae 9/43
Cheilinus undulatus 7/4
Cheilodipterus výčet druhů 10/8
Chelonia agassizi 2/44
- mydas 2/44, 3/30
Chelonibia testudinaria 2/45
Chelus fimbriatus 4/30, 11/50
Chilatherina 3/27, 6/20
Chiloglanis 2/19
Chironius 9/45
Chlamydogobius eremius 6/21
Chromis cyanea 2/4
- chromis 4/3
- multilineatus 10/50
Chrysoblephus gibbiceps 6/3

I
Ictalurus punctatus 9/23
Iguana delicatissima 4/39, 11/52
- iguana 4/38, 9/47, 11/49
imago 3/29
Imantodes 7/43
- cenchoa 9/43
inkubátor 2/32, 8/43
Inpaichthys kerri 4/13
internet 7/22
Iodotropheus sprengerae 2/21,2/23
Írán 3/43, 4/44, 5/43
Iriatherina werneri 6/21
Isometrus 6/29, 7/29
Ischnocolus výčet druhů 1/38

J
Julidochromis 3/21
- regani 3/22

K
Kathetys 1/9
Katsuwonus pelamys 2/4
Korsika 12/51
krmení 8/6
krmivo 6/28
kukla 3/29
Kurtus gulliveri 6/20

L
Labeo 2/19,4/příl.
- bicolor 5/22
Labeotropheus 1/6
- trewavasae 2/20
Labidochromis 1/6
- caeruleus 2/20
- sp. Yellow 2/23
Labroides dimidiatus 3/3, 4/2
Lacerta 2/32
- agilis 1/35, 2/31
- - aber. erythronota 2/33
- - agilis 3/36
- - brevicaudata 3/34
- - exigua 3/36
- - chersonensis 3/36
- bedriagae 12/51
- lepida 1/35
- - nevadensis 3/36
- - pater 3/36
- saxicola 3/44
- schreibeni 1/36, 2/31, 3/36
- sp. 1/34, 2/31
- strigata 2/32, 3/44
- trilineata 1/35, 2/31
- - dobrogica 3/36
- - trilineata 3/36
- viridis 1/34, 2/31
- - meridionalis 3/36
- - viridis 3/36
- vivipara 1/37
Lactophrys triqueter 10/49
Lagarosiphon maior 4/14
Lambrus angulifrons 8/příl.
Lampropeltis 3/39
- getulus 1/46, 3/42, 4/44, 10/43, 11/45
- mexicana 8/47
- pyromelana 12/36
- triangulum 6/47, 7/42, 9/43, 10/43
larva 3/28
Lasiodora 3/37
- parahybana 2/28
- výčet druhů 12/34
Lates calcalifer 4/příl.
- niloticus 4/příl.
Laticauda colubrina 2/41, 5/40, 9/41
Latimeria chalumnae 6/5, 6/příl.
Laudakia caucasia 4/47, 7/43
- microlepis 3/47
- nupta 3/47, 4/45, 7/44
- stellio 6/31, 7/30
Leander squilla 8/14
léčiva 6/14
leguán zelený 4/37, 5/34, 6/39, 7/33, 8/40, 9/33
Leimadophis 9/45
Lemna minor 2/26
Lepadogaster lepadogaster 8/16
Lepidiolamprologus 2/22
Lepidochelys kempii 2/44
- olivacea 2/44
Leptobarbus hoevenii 6/minialbum
Leptodactylus 9/46
Leptodeira 9/45
Leptoglanis 2/19
Leptotyphlops macrorhynchus 5/45
Liasis fuscus 6/46
- childreni 3/42
- papuanus 9/41
Lichanura trivirgata 2/43
Limnobium 4/12
Limnophila aquatica 4/18, 5/22
Liophis 7/43
Lipophrys adriaticus 4/5
- canevae 5/4
- dalmatinus 4/6
- nigriceps 5/4
- pholis 5/6
Lithophaga lithophaga 4/4
Litomiský Otakar 6/příl.
Lobelia cardinalis 11/25
- splendens 11/25
Locusta migratoria 7/30
Lonchocarpus pentaphyllus 5/37
Luciolates 4/příl.
Ludwigia brevipes 4/17, 5/22
- repens 4/17, 5/22
Lycodon striatus 3/46
Lycodonomorphus bicolor 3/40, 6/47
Lychas 7/29
- výčet druhů 6/29
Lysmata amboinensis 8/14
- grabhami 8/14
Lytorhynchus diadema 3/40

M
Mabuya aurata 3/47, 7/44
Macropodus 5/23
Maena smaris 3/6
Malpolon 3/39
- moilensis 3/44
- monspesullanus 2/42, 3/40, 10/45
Marcusenius 2/19
Marsilea 6/20
Mastacembelus 2/19
- circumcinctus 4118
- pancalus 4/18
Masticophis 2/42, 3/39
- taeniatus 1/46, 10/46, 11/46
matamata třásnitá 4/30
mbuna 2/19
Meandrina 10/49
Megalamphodus axelrodi 5/16
- megalopterus 5/17
- roseus 5/17
- sweglesi 5/17
Megalania prisca 2/35
Megaphobema mesomelas 10/35
- robusta 2/28
Melanochromis 1/6
- auratus 2/20
- brevis 2/23
- johanini 2/21
- sp. Chisumulu Johani 3/minialbum
Melanosuchus niger 11/48
Melanotaenia affinis Pangwi River 3/27
- boesemani 6/20
- exquisita 3/27
- lacustris 10/minialbum
- oktediensis 3/27
- trifasciata 3/27, 6/20, 11/8
Melocactus intortus 10/52
Mesalina guttulata 5/45
- watsonana 5/45, 7/43
Metriopelma 1/38
- drymusetes 1/38
- zebrata 1/38
Micralestes 1/20
Microglanis iheringi 4/minialbum
Microsorium pteropus 2/18, 5/22
Micrurus 1/39
Misgurnus fossilis 8/21
Mogurnda pulchra 3/27
Monocentris japonicus 6/4
Monodactylus argenteus 7/minialbum
Morelia boeleni 1/45
- spilota 3/39
Mormyrops 2/19
Mormyrus 2/19
Morone labrax 3/6
Morpho 11/48
Mugil auratus 3/7
- cephalus 3/7
Mulloidichthys 2/3
Mullus 3/7
- surmuletus 4/2
Muraena miliaris 10/49
Myrichthys oculatus 10/50
Myriophyllum aquaticum 1/19
- sp. 4/17, 5/22, 6/20, 8/21
- výčet druhů 10/22
Myripristis 2/4
Mysis 2/7

N
Naja melanoleuca 9/41
- oxiana 3/44
Nannaethiops 6/15
Nannocharax 1/20
Nannochromis 1/20
Nannostomus digrammus 11/4
- espei 11/4
Natator depressa 2/44
Natrix 3/39, 7/43
- natrix 7/41
- - cetti 12/51
- - corsa 12/51
- - výčet subspecií 12/46
- tesellata 1/43, 5/39, 9/42
Nematobrycon palmeri 10/17, 11/minialbum
nemoci 5/13
Neoceratodus forsteri 6/20
Neolamprologus 3/22
- brevis 3/22
- brichardi 5/14
- leleupi 3/22, 10/minialbum
- ocellatus 3/22
Neolebias ansorgii 6/15
- axelrodi 6/15
- gracilis 6/15
- landgrafi 6/15
- philippei 6/15
- trewavasae 6/15
- trilineatus 6/15
- unifasciatus 6/15
Neoniphon 9/3
Nerodia 3/42, 7/43
- rhombifera 2/40
- sipedon 4/44, 9/40, 10/45, 11/44
- taxispilota 9/43
nitěnky 8/6
nitrifikace 12/14
Noemacheilus barbatulus 8/20
Notechis 7/43
- ater 1/47, 3/39, 9/42
Nothobranchius 2/19
- výčet druhů 7/15
Notropis lutrensis 7/21
Noturus elegans 7/21
- gyrinus 9/23

O
Ocypode quadrata 11/51
Odatria 6/36
Odontaspis taurus 8/29
Oedura monilis 11/40
Ogkocephalus nasutus 10/50
ohrožené ryby 6/27
Oligodon taeniolatus 3/46
Opheodrys aestivus 7/40, 9/43
Ophiomorus 7/44
- nuchalis 3/47
- persicus 5/44
Ophiophagus hannah 4/42
Ophisops elegans 4/46
Opisthognathus aurifrons 10/40
Ophthalmotilapia 3/22
Opsaridium 2/19
Oreochromis mossambicus 12/13
osteodystrofia fibrosa 7/26
Osteoglossum bicirrhosum 4/10
Ostichthys 9/3
Otopharynx 1/6
Otosema odora 9/46
Ottelia 4/12

P
Pachnoda marginata peregrina 1/32
Pachygrapsus marmoratus 3/7
Paleosuchus palpebrosus 11/48
Palinurus argus 10/49
Pamphobeteus výčet druhů 3/37
- antinous 11/49
Panaque nigrolineatus 12/minialbum
Pangasius sutchi 5/23
Papilio polydemas 9/46
Papiliochromis altispinosa 12/14
Parablennius gattorugine 6/6
- incognitus 3/17
- pilicornis 5/6
- rouxi 5/5
- sanguinolentus 4/4
- tentacularis 6/5
- zvonimiri 3/17
Paracyprichromis nigripinnis 3/22
Parachanna obscura 2/minialbum
Paracheirodon innesi 3/minialbum
Paralipophrys trigloides 2/6
Parambassis 4/přil.
Paramecium 6/16
- caudatum 2/8
Paramesotriton deloustali 3/8
Paratheraps synspilus 9/14
Parauchenipterus výčet druhů 11/15
Parupeneus 2/3
Pelamys platurus 5/40
Pelecanus occidentalis 10/48
Pelvicachromis pulcher 1/20, 9/15, 10/2, 12/5
- subocellatus 1/20, 10/2
- taeniatus 1/20, 10/2
Penaeus trisulcatus 8/příl.
Periplaneta americana 1/32, 7/30
Peru 11/48
Petenia splendida 9/19
Petrocephalus 2/19
Petrochromis 3/22
Phaeton lepturus 10/48
Phallichthys amates amates 5/příl., 11/11
- - pittieri 5/příl.
Phalloceros caudimaculatus auratus 1/13, 11/13
- - reticulatus 1/13, 11/13
- - reticulatus auratus 1/13, 11/13
Phenacogrammus interruptus 1/20, 11/96
Pholas dactylus 3/17, 416
Phractocephalus hemioliopterus 9/6
Phrynocephalus interscapularis 3/44
- maculatus 3/47, 5/44
- mystaceus 3/44
- scutellatus 3/47, 5/44
Phyllodactylus europaeus 12/51
Pimelodus pictus 5/minialbum
Pituophis 3/39
- melanoleucus 1/44, 2/40, 3/42, 6/43, 7/39, 8/44, 10/46
Planaria alpina 4/22
- gonocephala 4/22
Platybelone argalus 2/4
Plectrypops 9/3
Pleuronectes flesus 3/7
Plica plica 11/48
Plistophora dytisci 3/29
Podarcis 2/32
- erhardii 3/36
- milensis 3/35
- muralis 1/37
- oxycephala 12/54
- sicula 12/51
- tiliguerta 12/51
Poecilia latipinna 7/11
- melanogaster 11/10
- nigrofasciata 11/11
- reticulata 1/16, 4/19 a 27, 11/10
- sphenops 7/11, 11/10
- velifera 1/15, 7/10, 11/10
- - gold 1/minialbum
- - silver 1/minialbum
Poecilocharax botallii 7/13
- weitzmani 7/13
Poecilotheria 10/36
Polycelis cornuta 4/22
Polychrus marmoratus 11/49
Polypterus senegalus 12/minialbum
Pomacanthus maculosus 7/4
Pomatomus saltatrix 3/7
populace hadů 5/39
Portunus holsatus 3/7, 8/14
Potamotrygon histrix 2/15
- lepoldi 2/15
- motoro 2/15
Priapella intermedia 11/10
Prionobrama filigera 6/minialbum
Priops 4/příl.
Pristella maxillaris 5/16
Pristilepis 9/3
Pristurus rupestris 7/45
Procambarus 4/47
Procyon minor 9/45
Psalmopoeus cambridgi 10/36
- výčet druhů 5/32, 8/32
Psammophis 2/42,3/39
- sibilans 5/42
- shokari 3/47, 5/46, 7/47, 8/44
Pseudanthias squamipinnis 9/5
Pseudemys decorata 9/47
- scripta ornata 9/47
- terrapen 9/47
Pseudocerastes persicus 3/47, 5/46
Pseudocrenilabrus nicholsi 2/23
Pseudomugil cyanodorsalis 3/27
- gertrudae 3/27
- mellis 3/27
- tenellus 3/27, 6/20
Pseudonaja 9/44
Pseudorasbora parva 3/6
Pseudosphromenus 5/23
Pseudotropheus 1/6
- crabro 2/20
- elongatus 1/5, 2/20
- lombardoi 2/20
- sp. Acei 2/21
- sp. aff. aurora 12/13
- sp. Nkhata Bay Kingsizei 1/5
- zebra 2/20
Pseudoxenodon 1/47
Pterinochilus murinus 1/39
Pterolebias výčet druhů 10/11
Pterophyllum altum 7/9
- scalare 5/21, 6/13, 7/9
Pterygoplichthys multiradiatus 1/17
- cf. mutiradiatus 1/16
Puntius conchonius 6/minialbum
- jae 1/19
- nigrofasciatus 4/minialbum, 5/22
- ticto Odessa 6/minialbum
Pygocentrus nattereri 2/25
Pygoplites diacanthus 2/4, 9/25
Pyrophorus 9/46
Pyrrhulina laeta 5/25
Python reticulatus 9/43

R
Radianthus simplex 4/8
Rana ridibunda 7/44
- sp. 7/44
Rapana 3/7
Rasbora heteromorpha 3/23, 4/17, 11/19
Regina alleni 6/47, 7/40
Rhabdaethiops 6/17
Rhabdophis 1/47
- tigrinus 9/40
Rhinecanthus aculeatus 2/4
Rhombus maeoticus 3/7
Rhopalurus 6/29
Roboran 6/41
Rocellaria dubia 4/7
rytmy cirkanuální 1/42
- cirkadiální 1/42
- diurnální 1/42
- infradiánní 1/42

Ř
Řasy 8/18

S
Sagittaria sagittifolia 8/21
Salaria basilisca 3/16
- pavo 3/15
Sandelia bainsii 2/13
- capensis 2/13
Sargocentron spiniferum 9/2
Sarotherodon alcalicus 1/18
Sawbwa resplendens 3/27
Serrasalmus nattereri 12/minialbum
Scartella cristata 3/15
Scaturiginichthys vermeilipinnis 3/27
Sciadeichthys proops 9/příl.
Sciaenidae 6/5
Scincus scincus conirostris 3/44
Scleropages formosus 6/20
- jardini 6/20
- leichardtii 6/20
Scorpaena plumieri 10/49
- porcus 3/7
sibling species 6/36
Sibon sanniola 7/43
Silurus glanis 2/minialbum
Sistrurus catenatus 4/44, 9/43
Soleidae 3/10
Spalerosophis diadema 2/40, 3/40, 5/46, 7/40, 9/41
- microlepis 3/47
Sparidae 3/7,6/4
Speleomanthes výčet druhů 5/29
Sphaeramia nematoptera 10/8
- orbicularis 10/10
Sphaerodactylus argus 9/47
- cinereus 9/47
Sphagnum 3/11
Stellaria 3/20
Stellio caucasius 4/47
Stenodactylus affinis 3/44
Stenopus hispidus 8/14
Storeria occipitomaculata 4/43, 9/43
Steatocranus casuarius 1/20
Stoichactis giganteum 4/8
stres 2/23
Stromatopelma calceata 10/35
Střední rybářská škola 2/příl.
Sturisoma panamense 8/8
Sula leucogaster 10/46
Suta 9/44
Symphysodon 10/17
- discus 2/8
- aequifasciatus 2/8, 11/19
- - aequifasciatus 2/8
- - haraldi 2/9
Syngnathus 3/7
Synodontis 2/19, 4/příl.
- nigriventris 1/20
- sp. aff. camelopardalis 2/minialbum

T
Tanichtys albonubes 1/17, 3/13
Tantilla coronata 1/46
- gracilis 9/43
Tapinauchenius 10/36
Tarentola mauritanica 7/25
Tateurndina ocellicauda 6/20
Tatia cf. galaxias 11/15
Telescopus fallax 3/40
Telmatochromis 3/22
Teratoscincus microlepis 3/44
teritorialita 6/44
Testudo graeca ibera 1/28
- - zarudnyi 5/46
- hermanni 1/28, 9/29
- - hermanni 1/28
- - boettgeri 1/28
- - robertmertensi 1/28
- marginata 9/29
Tetraodon mbu 2/minialbum, 4/10
Thalassoma bifasciatum 10/49
Thamnophis 5/40
- butleri 9/41
- proximus 6/47
- sauritus 9/41
- sirtalis 1/44, 4/43, 5/40, 7/41, 9/42, 10/46, 11/44
- - parietalis 2/40
- radix 6/46, 7/41
Thayeria boehlkei 5/minialbum
Thecadactylus rapicauda 11/53
Theraphosa leblondi 2/28, 3/37, 10/34
Thorichthys meeki 8/6, 9/14
Thyrsites atun 6/5
Tilapia 4/příl.
- rendalli 1/5
Tityus 6/29
- výčet druhů 7/28
tolerance 6/44
Trachurus mediterraneus 3/7
Trapelus agilis 3/47, 5/43
- sanguinolentus 7/43
Triakis scyllium 8/29
Trigla lucerna 3/6
Trichogaster leeri 4/18
- trichopterus 4/18, 8/minialbum
Trichopsis 5/23
Trimeresurus flavoviridis 3/40, 10/46
Trinectes 3/10
Tripterygion xanthosoma 7/6
Tripterygium delaisi 7/6
- melanurus 7/6
- nasus 7/5
Tropheus 3/22, 10/17
- moorii 7/9, 10/18
Tropidophis feicki 3/40
Tropiocolotes latifii 3/47, 4/44

U
Uaru amphiacanthoides 1/minialbum, 8/minialbum, 10/16
Ulva lactuca 4/5
Umbrina canariensis 6/3
Unechis 9/44
Upeneus 2/3
Urania 11/48
Uromastyx aegyptius microlepis 3/44
utaka 2/19

V
Valencia 8/21
Vallisneria 3/22, 4/12
- americana 4/17, 5/22
- asiatica 4/17, 5/22
- gigantea 5/23, 6/20
- spiralis 1/16, 4/17, 5/22
- tortissima 4/17, 5/22, 6/20
Varanus bengalensis 3/46
- exanthematicus 11/38
- griseus 3/47
- indicus 2/34, 6/35
- jobiensis 6/36
- karlschmidtii 6/36
- komodoensis 2/35
- prasinus 2/36
- rudicollis 2/34
- salvadorii 2/35
Variola louti 7/2
Velká cena 6/příl.
Vesicularia dubyana 5/23
Vespa 1/38
Vipera 11/46
- albicornuta 3/47
- aspis 9/40, 11/47
- berus 11/47
- kaznakovi 9/37
- latifi 3/47
- lebetina 3/40
- raddei 3/44, 5/40
- ursini 5/40
Virginia striatula 6/47
vířníci 3/18
Vitalius cesteri 3/37
- platyomma 3/37
- rondoniensis 3/37
- roseus 3/37
- sorocabae 3/37
- tetracanthus 3/37
vitamín D 6/39
vodnatelnost konstituční 1/27
výtěr umělý 1/3

W
Walterinnesia aegyptia 3/42, 3/44
Wattley 2/8

X
Xenesthis 3/37
- monstrosa 2/28
Xenochrophis 1/47
Xenotilapia 3/22
Xenotoca eiseni 11/13
Xiphophorus andersi 4/27
- conchianus 4/27
- helleri 11/10
- maculatus 4/27, 11/10
- variatus 4/27, 11/10

Z
Zabius 6/29, 7/28
- birabeni 7/28
- fuscus 7/28
Zanclus cornutus 2/4
Zebrasoma desjardini 9/4
- veliferum 9/4
Zophobas morio 1/32, 7/30
zuby akrodontní 4/40
- pleurodontní 4/40


AKVÁRIUM TERÁRIUM 1995


AKVÁRIUM

Badura, L.: Hvězdice lední Marthasterias glacialis 27/5
Beneš, M.: Chov a odchov tetry císařské 16/3
Bydžovský, V.: Štikovec Roloffův Epiplatys roloffi 12/2
Bydžovský, V.: Modrý halančík Güntherův Nothobranchius guentheri "blau" 14/5
Dařbuján, H.: Neolamprologus furcifer 6/6
Degen, B.: Terčovci v přírodě 2/8
Degen, B.: Jsou terčovci skutečně problematickými rybami? 2/9
Dokoupil, N.: Reminiscencie na Chlamydogobius eremius 6/1
Dokoupil, N.: Neznámy oldtimer Phallichthys amates pittieri 4/5
Dokoupil, N.: Rast rýb očami praxe a vedy 8/6
Dokoupil, N.: Kanibalizmus — téma o ktorej sa takmer nepíše 5/7
Dokoupil, N.: Nová tvár inbrídingu 11/11
Drahotušský, Z.: Voda a akvaristika 27/10
Drašnar, J.: Způsob správného stravováni akvarijních ryb 20/5
Eliáš, J., Frank, S.: Nezvyklý host v akváriu Vesicatrus tegatus 15/l
Eliáš, J.: Tetra citrónová Hyphessobrycon pulchripinnis 20/2
Eliáš, J.: Perleťovka surinamská Geophagus surinamensis 4/3
Eliáš, J.: Neonka modrá Hyphessobrycon simulans 2/11
Felcman, M.: S Gryfem na kvalitu vody 11/2
Frank, S.: Pomec královský Angelichthys ciliaris 2/2
Frank, S.: Nebezpečný endoparazit cichlid Cryptobia iubilans 22/6
Frank, S.: Pestřenec červený Pelvicachromis pulcher 15/7
Frank, S.: Tři nápadně si podobné characidy 7/8
Frank, S.: Odpovídáme na dotazy čtenářů (problémy s chovom ancistrusov) 19/8
Frank, S.: Barbodes fasciatus a Danio aequipinnatus 12/9
Frank, S.: Tetra červenoploutvá Aphyocharax anisitsi 6/10
Frank, S.: Pohlavní dvojtvárnost mořských ryb 12/11
Frank, S.: Přísavka thajská Gyrinocheilus kaznakovi 18/11
Frank, S., Maťák, J.: Červnatec sasankový v přírodě a v akváriu 16/9
Frank, S.: Terčovci očima chovatele (Část 1—3.) 17/10, 21/11, 18/12
Hanel, L.: Dva noví sumečci rodu Corydoras 22/12
Hofmann, J.: Akvaristická výstava v Helsinkách 2/3
Hofmann, J.: Durbanský svět moře 2/4
Hofmann, J.: Myleus rubripinnis 18/4
Hofmann, J.: Ryby ve světě moře 2/6
Hofmann, J.: Pozdrav minulosti 13/7
Hofmann, J.: Čínská mozaika 2/12
Kadlec, J.: Halančík z Tanzánie Nothobranchíus taeniopygus 3/1
Kadlec, J.: Další člen podrodu Chromaphyosemion: Aphyosemion poliaki 9/9
Kadlec, J.: Vějiřovka modropruhá Cynolebias cyaneus Amato 5/12
Kapler, O.: Ještě akvarijní pozadí 19/6
Kapler, O.: Změny v chování živočichů 23/7
Kapler, O.: Mořská houba v akváriu 26/8
Kapler, O.: Je sasanka hnědá choulostivá? 24/9
Král, J.: Rájovec červenoocasý (Pseudosphromenus dayi) 16/12
Krček, K.: Zajímavé třeni červené cichlidy Hemichromis bimaculatus 13/4
Krček, K.: Jednoduchá kapotáž stojanu 16/6
Krček, K.; Existuje sounáležitost mezi akváriem a okolními předměty? 23/9
Krček, K.: Podporuje akvaristika citovou výchovu dětí? 23/9
Krček, K.: Obavy z vysoké hmotnosti nádrží 25/11
Litomiský, O.: Podivuhodná tetra (Copella arnoldi) 13/1
Litomiský, O.: Další druhy pancéřníčků v akváriu 26/6
Litomiský, O.: Jezero Tanganika 19/7
Májsky, J.: Hrotnočelci 7/2
Májsky, J.: Polozobánka ze Sulawesi 13/5
Májsky, J.: Pokračujúca domestikácia ostnáča modrého 22/8
Májsky, J.: Pancierníček trojpásy Corydoras trilineatus 25/9
Májsky, J.: Rozmnožovanie akarky zelenej 26/10
Maťák, J., Frank, S.: Parmy—parmičky—parmice 2/7
Maťák, J.: Mořské akvárium v Hurghádě 2/10
Maťák, J.: Za perutýny v Rudém moři 9/10
Maťák, J., Frank, S.: Trnucha modroskvrnná Taeniura lymma 13/10
Novák, Jan; Naši sladkovodní plži v akváriu 14/4
Novák, Jindř.: Tajemné mřenky z Tam Dao 4/11
Novák, Jindř., Hofmann, J.: Pod hladinou tropických vod
- 2. Rozšíření ryb na zemi — starý svět 9/1
- 3. Rozšíření ryb na zemi — nový svět 4/2
- 4. Poprvé ve střední Americe 6/3
- 5. Podruhé ve střední Americe 8/4
- 6. Černá, čirá a bílá voda jihoamerická 7/5
- 7. Rozmanitost jihoamerických biotopů 13/6
- 8. Příbuznost neznamená stejné nároky 8/7
- 9. Africké biotopy 11/8
- 10. Svět afrických jezer 4/9
- 11. Asie a Austrálie 4/10
- 12. Změny vodních ekosystém 6/11
- 13. Introdukce - časovaná bomba 1 1/12
Palička, J.: Cichlidka Thomasova Anomalochromis thomasi 19/1
Petrovický, I.: Coelurichthys microlepis, dávno zapomenutá novinka 13/3
Posel, P.: Chov a odchov mořských koníků Hippocampus kuda v akváriu 14/8
Posel, P.: Na lovu afrických tlamovců na Kanárských ostrovech 14/9
Rajchard, J.: Gambusia affinis affinis v Turecku 19/10
Rose, M.: Začínáme s akvaristikou:
- Potrava akvarijních ryb 21/1
- Velmi drobná potrava 18/2
- Drobná a polohrubá potrava 22/3
- Hrubá a velmi hrubá potrava 19/4
- Nákup a transport ryb 18/5
- Nákup ryb II — karantena 18/6
- Nejběžnější nemoci nově zakoupených ryb 17/7
- Společenství rybek 23/8
- Společenství rybek Jižní Ameriky 20/9, 21/10
- Společenství rybek Střední Ameriky 15/11, 20/12
Rose, M.: Elongatus — komplex 11/3
Suchomel, P.: Zádný strach z mořské akvaristiky
- 9. Nemoci a jejich léčeni 23/2
Suchomel, P.: Odchov mořských živočichů a obecné zásady i zkušenosti příl./3
Suchomel, P.: Odchyt a přeprava mořských živočichů (1) (2) (3) (4) (5) 26/4, 25/5, př/7, 26/8, 19/9
Svoboda, J.: Čichavec Cosbyho Trichogaster trichopterus "cosby" 21/4
Štětina, L.: Paracyprichromis nigripinnis "Chituta bay — blue neon" albinotická forma 5/8
Zrzavý V.: Vrubozubec paví — Astronotus ocellatus, velká cichlida našich nádrží 21/18


TERÁRIUM

Balcar, M.: Krasavec z Madagaskaru Furcifer lateralis 30/5
Balcar, M.: Chameleón Calumma brevicornis 29/11
Bálek, J.: Herpetofauna madagaskarského trnitého buše (1) (2) 43/3, 43/4
Bálek, J.: Madagaskarské užovky rodu Leioheterodon 43/7
Bálek, J.: Návštěva nejdeštivějšího místa Madagaskaru 43/9
Bednářová, J: Zpráva o odchovu mláďat želvy trojkýlné 30/8
Bosák, J.: Čolek mramorovaný Triturus marmoratus 28/5
Felix, J.: Může polknout člověka? 38/1
Felix, J.: Zajímavá žába létavka obrovská 36/2
Felix, J.: Podivná želva 34/3
Felix, J.: Želva pardálí 38/5
Felix, J.: Vzácný leguán v pražské ZOO 36/9
Felix, J.: S přilbou na hlavě 33/10
Funk: A.: Pozorováni ještěra Ameiva auberi v teráriu 26/2
Gvoždík, L.: Pouštní skřítek gekon Tropiocolotes tripolitanus 29/6
Hegner, D.: Hlavatka Telescopus dhara 29/3
Hegner, D.: Zmijovití hadi Egypta
- 1. Rod Cerastes 30/7
- 2. Rod Echis 42/8
- 3. Rod Pseudocerastes 41/9
Hes, O.: Narození albinotické Lampropeltis getulus californiae normálně zbarveným rodičům 40/3
Hes, O.: Herpetologická pozorování na Sicílii 45/10
Jiroušek, V.: Poznámka k chovu leguánů kubánských Cyclura nubila 32/10
Kapler, O.: Želvy ve Slezsku? 41/10
Klátil, L., Veselý, M.: Dvakrát do Maroka (1) (2) 43/5, 42/6
Klátil, L.: Sklípkan Pamphobeteus antinous 27/9
Klátil, L.: Gekon Uroplatus henkeli 28/9
Klátil, L.: Gekončík nádherný Teratoscincus scincus 31/11
Knobloch, O.: Zkušenost s chřestýšovcem Trimeresurus albolabris 36/7
Knobloch, O.: Rozmnožení psohlavce Corallus enydris enydris 39/12
Kocourek, I.: Štíhlovka zelenožlutá Coluber viridiflavus 30/4
Kořínek, M.: Užovka stepní, Elaphe dione, v našich chovech 41/3
Kořínek, M.: Lioheterodon madagascariensis, nejkrásnější užovka Madagaskaru 44/8
Kovařík, F.: Štíři z velehor 35/5
Kovařík, F., Kůrka A.: Co je černá vdova a co tarantule? 34/6
Kovařík, F.: Rohatí sklípkani 33/8
Kovařík, F.: Největší štír v teráriu 40/10
Kovařík, F., Kasal, P.: Jedovatost sklípkanů (2 části) 38/11, 34/12
Kovařík, F., Kůrka, A.: Naši sklípkani a štíři 32/2
Lehtová, Y.: Ostrov ještěrů Tioman (2) 44/1
Lehtová, Y.: Známý neznámý Chamaeleo chamaeleon 30/10
Lízler, R.: Šnekožravý had Pareas carinatus 43/2
Moucha, P.: Užovka Pituophis melanoleucus affinis 31/4
Pápež, D.: Užovka Opheodrys aestivus conanti 40/7
Rehák, I.: Leguáni kubánští, Cyclura nubila v ZOO Praha Část 5.—12. 35/1, 38/2, 36/3, 39/4, 40/5, 36/6, 33/7, 35/8
Rehák, I.: Agama Physignathus cf. cocincinus z Tonkinu 35/4
Rehák, I.: Málo známý hroznýš Boa constrictor orophias 39/6
Rehák, I.: Galapážská želva v ZOO Praha 30/9
Rehák, I.: Pozoruhodná želva "GUAU" 37/10
Rehák, I.: Teplotní požadavky a termoregulace hadů (2 části) 42/10, 42/11
Rehák, I.: Ropucha Bufo melanostictus 33/12
Rehák, I.: Tajemný teju Dracaena guaianensis 44/12
Růžička, I.: Zkušeností s krajtami Calabaria reinhardtii 40/11
Skála, M., Havelka, M.: Naše zkušenosti s užovkou Elaphe situla 41/2
Stibůrek, L. Teraristické nahlédnutí do západní Anatolie 28/4
Stibůrek, L.: Herpetofauna východní Anatolie 27/6
Strejček, M.: Zkušenost s chovem trnorepa Uromastyx princeps 38/8
Šapovaliv, P.: Poznámky k chovu ještěrek Lacerta sp. (1) 36/12
Šefl, J.: Želvy rodu Batrachemys 31/3
Štěpek, J.: Byl Petr Vok z Rožmberka teraristou? 27/11
Trávníček, J.: Nová expozice sukulentů a plazů v zoologické a botanické zahradě města Plzně 41/1
Trávníček, J.: K chovu zmije Bitis cornuta 38/9
Vacek, J.: Chov drápatek 37/5
Vergner, I.: Začínáme s teraristikou
- 17. Právní omezení v teraristice 25/2
Vergner, I.: Význam vitamínu C u plazů a jeho využiti při léčení hadů 29/2
Verguer, I.: Stonohy rodu Scolopendra (1) (2) 27/7, 28/8
Vergner, I.: K bližšímu poznání felsumy pruhované Phelsuma lineata 34/11
Vojtíšek, V.: Periodické svlékání užovek Lampropeltis triangulum sinaloae 32


ROSTLINY

Dvořák, P.: Rod Anubias a jeho druhy (1) (2) 19/3, 16/4
Fišer, K.: Platné názvy kryptokoryn př/9
Fišer, K.: Cryptocoryne cordata griffith 23/10
Fišer, K.: Cryptocoryne x. willisii Reitz př/11
Frank, S.: Mokřanka trojkvětá Hygrophila difformis 16/5
Pelikán, V.: Akvarijní rostliny pod umělým osvětlením 21/5
Rataj, K.: Kalatky s mřížkovanými pletivy listů 14/2
Rataj, K.: Odpověď na dotaz - řasa Coleochaete sp. 21/6
Rataj, K.: K novému názvosloví kryptokoryn 18/8
Rataj, K.: Typhonium flagelliforme Blume 15/10
Rataj, K.: Vzácná kalatka kožovitá 23/11
Rataj, K.: Bahnatka vodní a různolistá 14/12


RŮZNÉ

Bydžovský, V.: Oslavy 70 let organizované českobudějovické akvaristiky se blíží př/4
Čuřík, P.: Chov tropických zlatohlávků
- 1. Pachnoda flaviventris 32/1
- 2. Coelorrhina hornimani 34/2
- 3. Dicronorhina micans 32/3
- 4. Další druhy 32/4
LG: Představujeme... firmu Hü-Ben 6/4
Kovařík, F.: rec. knihy Krasavci s chlupatýma nohama? /10
Mařík, S.: Informace o 17. evropském mistrovství chovatelů Guppy 1994 25/3
Mařík, S.: 18. Mistrovství Evropy GUPPY 1995
Mařík, S.: II. Mezin. mistrovství ČR a SR živorodých ryb 23/12
Novák, J.: Výstava akvarijních ryb v Rychnově nad Kněžnou 24/12
Rehák, I.: Zemřel profesor Ota Oliva 26/3
Vergner, I.: Pět let české společnosti pro terarístiku a herpetologii v Praze 29/10
Wohlgemuth, E.: Pijavky v nitěnkách 24/3
Wohlgemuth, E.: Olejnušky a naidky v našich akváriich 25/7


AKVÁRIUM TERÁRIUM 1994


AKVARISTIKA

Adámek Z.: Probiotika ve výživě akvarijních ryb 19/5
Adámek Z., Stibranyiová I.: Dezinfekce vody UV zářením (1) (2) 21/8, 20/11
Bydžovský V.: Jaké společníky k terčovcům? 3/1
Bydžovský V.: Chov a odchov neonky červené Cheirodon (Lamprocheirodon) axelrodi 6/9
Bydžovský V.: Drobnoústky
- 1. Úvod 6/10
- 2. Rod Nannobrycon 13/11
- 3. Rod Nannostomus 10/12
Bydžovský V.: Péče o terčovce 2/12
Dokoupil N.: Hlaváčik vlnkovaný Tateurndina ocellicauda 8/2
Dokoupil N.: Sinice rodu Spirulina vo výžive rýb ... příl./2
Dokoupil N.: Najnovší Xiphophorus montezumae - tentoraz ten pravý (1) (2) 16/10, 15/11
Dyk V.: Plži v akváriu 26/6
Ebert T.: Halančík ozdobný (Nothobranchius guentheri) ... příl./10
Eliáš J.: Tetra dlouhoploutvá 22/2
Eliáš J.: Plata skvrnitá Xiphophorus maculatus 4/3
Eliáš J.: Čichavec zakrslý Colisa lalia 2/8
Eliáš J.: Gudea červenoocasá Xenotoca eiseni 25/11
Eliáš J.: Zlatá mutace skaláry amazonské 20/12
Frank S.: Heros severus 9/1
Frank S.: Kněžík dvoupruhý (Thalassoma bifasciatum) 14/1
Frank S.: Ostenec černý Odonus niger 3/2
Frank S.: Komorník vroubený Dascyllus marginatus 5/2
Frank S.: Perleťovka surinamská (Geophagus surinamensis) 12/3
Frank S.: Odpovídáme na dotazy čtenářů - čistota akv. vody 19/4
Frank S.: Závojnatka čínská Carassius auratus var. bicaudatus 26/4
Frank S.: Mečovka zelená Xiphophorus helleri 9/5
Frank S.: Tetra konžská (Phenacogrammus interruptus) 8/6
Frank S.: Pomec půlměsíčitý (Arusetta asfur) 6/7
Frank S.: Zákal akvarijní vody (1) (2) 22/9, 26/10
Frank S.: Stále oblíbená Akara modrá Aequidens pulcher 23/10
Frank S.: Možnosti léčení lymfocystózy 26/12
Hanel L.: Ohrožené ryby 23/8
Hanel L.: Mořské akvárium ve Scarborough 2/11
Hofmann J.: Arowana a příbuzní 2/3
Hofmann J.: Genetika je i zajímavá...
- 1. Tajemství chromozómů 18/6
- 2. Geny a alely 22/7
- 3. První zákon pana opata 26/8
- 4. Druhý zákon pana opata 26/9
- 5. Třetí zákon pana opata 29/10
- 6. Křížím, křížíš, křížíme 8/11
- 7. Kam až platí zákon? 6/12
Hofmann J.: Odpovídáme na dotazy čtenářů 19/7
Kadlec J.: Vějířovka Bokermannova Cynolebias bokermanni 5/11
Kapler O.: Na lovu u moře 13/6
Kapler O.: Ježovka zrnitá (Sphaerechinus granularis) ... příl./6
Kapler O.: Mám v akváriu rostlinu či živočicha? 20/8
Litomiský O.: Deset nejoblíbenějších ... příl./3
Litomiský O.: Co víme o Amazonce? 26/3
Litomiský O.: Barevní kapři zvaní Koi 6/4
Litomiský O.: Parmička cejlonská (Puntius cumingi) 17/5
Litomiský O.: Asijské velkochovy terčovců (1) (2) 2/6, 7/7
Litomiský O.: Moje ryby na „letním bytě“ ... příl./6
Litomiský O.: Danio duhové (Brachydanio albolineatus) 25/6
Litomiský O.: Razbora trpasličí (Rasbora maculata) 27/6
Lohniský K.: Reprodukce ryb ‘92 23/2
Maťák J.: Pomci z Karibiku 11/6
Maťák J.: Klaun klínopruhý (Amphipnion bicinctus) 3/7
Maťák J.: Pomci z Rudého moře 4/7
Matěna J., Matěnová V., Prouza A.: Skaláry - ryby známé i neznámé (1), (2) 18/2, 5/3
Májsky J.: Pozor na jedovaté pohlavní produkty ryb 11/5
Májsky J.: Barevné formy štikovce páskovaného 5/9
Májsky J.: Sú šťuky rodu Esox vhodné do akvárií? ... příl./9
Novák Jan: Žlutočerní krasavci korálových rifů 2/2
Novák Jan: Barevná past korálových mělčin 2/7
Novák Jan: Středomořská medúza 29/7
Novák Jindřich: Cichlidy rodu Tropheus (2) (3) (4) (5) (6) 5/1, 15/2, 10/3, 13/4, 23/5
Novák Jindřich: Za rájovcem do jeho domoviny 2/4
Novák Jindřich, Hofmann J.: Nové ryby z dovozu
- 16. Rejnoci, bahníci, bichiři 11/1
- 17. Elektrické ryby a jiné zvláštnosti 12/2
- 18. Gavúni a hadohlavci 13/3
- 19. Čtverzubci a nejrůznější ostnoploutví 9/4
- 20. Cichlidy 5/5
- 21. Přísavky, mřenky a sekavci 5/6
- 22. Parmičky a další kaprovití 12/7
- 23. Koi a závojnatky 6/8
- 24. Několik doporučení na závěr 13/9
Novák Jindřich, Hofmann J.: Pod hladinou tropických vod (1) 2/10
Petrovický I.: Jen pro největší akvária (1) (2) 18/9, 19/10
Rose M.: Začínáme s akvaristikou
- Osvětlení akvária 16/1
- Vzduchováni 20/2
- Filtrace vody 19/3
- Výměna vody 22/4
- Teplota vody 21/5
- Pomůcky akvaristy 20/6
- Voda 17/7
Rose M.: Černý skvost z Viktoriina jezera Astatotilapia nubila 2/5
Rose M.: Nový druh rodu Pseudotropheus v našich nádržích 10/7
Suchomel P.: Zádný strach z mořské akvaristiky
- 1. Zřizování mořského akvária, potřebná technická zařízení a pomůcky 16/6
- 2. Ryby vhodné pro mořské akvárium 26/7
- 3. Korálové ryby a bezobratlí živočichové v akváriu 15/8
- 4. Rostliny, biotopy, karanténa, adaptace, provoz a údržba mořského akvária 29/9
- 5. Krmení mořských živočichů 27/10
- 6. Krmení a s ním související údržba mořského akvária 26/11
- 7. Charakteristické příznaky a změny v chování živočichů a nejčastější technické závady 22/12
Štark J.: Moje zkušenosti s Nimbochromis fuscotaeniatus 4/12
Vychodil P.: Nepostradatelná akvarijní technika - osvětlení (1) (2) 22/6, 20/7

TERÁRIUM

Bálek J.: Málo známá Phelsuma breviceps 35/6
Bobčík J.: K mláďatům želv nádherných 29/11
Felix J.: Zajímavé užovky z jihovýchodní Asie 40/2
Felix J.: Za kubánskými krokodýly 36/5
Felix J.: Zachráníme mořské želvy? 31/8
Fojtl J.: Dvojitý ocas u ještěrky obecné Lacerta agilis 46/5
Fojtl J.: Teraristická návštěva u krajanů v Rumunsku 30/6
Funk A.: Gekon Phelsuma dubia v teráriu 31/2
Funk A.: Zajímavý gekon Phelsuma standingi 31/9
Havelka A.: Hemidactylus maculatus v teráriu 45/1
Hegner D.: Ještěrka Gallotia stehlini v teráriu 40/7
Hegner D.: Egyptské kobry rodu Naja
- 1. Naja pallida 35/9
- 2. Naja haje 44/10
Hlavička P.: O „léčivém“ ještěrovi aneb scink obecný Scincus scincus 39/3
Honsa V: Sklípkan Euathlus albopilosus 30/8
Hrkal V.: Zimování zmije obecné (Vipera berus) v přírodním teráriu ZOO Děčín 38/2
Hynar R.: Zdravotní aspekty chovu leguánů Iguana iguana 29/2
Chmelík P., Kořínek M.: Zpráva o želvách Chrysemys scripta elegans na Olomoucku 37/3
Chmelík P., Kořínek M.: Štíhlovka Coluber hippocrepis 40/5
Jiroušek V.: O tropech, kde se to hady nehemží 43/8
Jiroušek V. T.: Světová strategie a organizace chovu ohrožených druhů zvířat v péči člověka 32/11
Jiroušek V.: Jedovatí hadi mýtů zbavení 31/12
Klátil L.: Na návštěvě ve Venezuele 40/4
Klátil L., Veselý M.: Terarista v Thajsku 43/9
Klátil L.: Gekko siamensis či G. taylori? 35/10
Kocourek I.: Boiga Trimorphodon biscutatus 43/7
Kocourek I.: Teraristické postřehy z jižní Albánie 30/11
Konečný P.: Některé změny v druhovém označení gekonů rodu Gekko 29/2
Kovařík F.: Štíři středoasijských pustin 35/1
Kovařík F., Vlasta D.: Poecilotheria - nevšední sklípkan 32/9
Kovařík F.: Avicularia, sklípkaní chameleon (1) (2) 34/11, 37/12
Kozmík R.: Gekon Thecadactylus rapicauda 38/7
Lehtová Y.: Jihoafrický národní park Kruger, království varanů a krokodýlů (1), (2) 42/1, 43/2
Lehtová Y.: Jeden z nejrozšířenějších chameleonů černého kontinentu 27/3
Lehtová Y.: Ostrov ještěrů Tioman 42/12
Maštera V: Z herpetofauny Nového Zélandu 32/10
Modrý D.: Rozmnožení ropušníků Phrynosoma orbiculare cortezi v teráriu 38/6
Poulíček M.: Gekon Lepidodactylus lugubris 32/3
Poulíček M.: K chovu a rozmnožování afrického gekona Pachydactylus capensis vansoni v teráriu 30/5
Rehák I.: Rozmnožování hadů (4), (5), (6), (7) 31/1, 34/2, 34/3, 36/4
Rehák I.: Lepoještěři 40/1
Rehák I.: Poznámka (k pojmenování severoamerických vodních želv) 38/3
Rehák I.: Hroznýšek Lichanura trivirgata 44/5
Rehák I.: Odpovídáme na dotazy čtenářů 28/6
Rehák I.: Rozmnožení hroznýše Epicrates cenchria cenchria (1) (2) 43/6, 44/7
Rehák I.: Zkušenosti s chovem krajt pestrých Python curtus v ZOO Praha 38/8
Rehák I.: Leguáni kubánští Cyclura nubila v ZOO Praha (1) (2) (3) (4) 40/9, 37/10, 37/11, 39/12
Rehák I.: Poznámka (o gekonech rodu Hoplodactylus) 34/10
Rozínkovi I. a K: Užovka Elaphe radiata 41/10
Růžička I.: Užovka Drymobius margaritiferus - zajímavý chovanec terária 31/7
Růžička I.: Hroznýši Candoia carinata paulsoni, Stull, 1956 v teráriu 40/11
Skála M.: Elaphe schrencki - užovka amurská 38/9
Šefl J.: Kajmanky 29/6
Šefl J.: Želva Lissemys punctata 30/12
Šindelář J.: Bazilišci 31/4
Trávníček J.: Za plazy a sukulenty do jižní Afriky 43/11
Vergner I.: Začínáme s teraristikou -
- 10. Inkubační substráty 29/1
- 11. Podmínky a průběh inkubace 27/2
- 12. Závěr inkubace, líhnutí a péče o vylíhlá a narozená mláďata 44/3
- 13. Péče o mláďata 28/4
- 14. Páření, březost a snášení vajec plazů v teráriu 27/5
- 15. Rozmnožování obojživelníků v teráriu 31/6
- 16. Herpetologická terminologie (1) 39/7
- 17. Herpetologická terminologie (2) 28/8
Vergner I.: Hmyzožraví hádci rodu Eirenis a zkušenosti s chovem druhu Eirenis collaris (1) (2) 28/3, 33/4
Vergner I.: Několik poznámek ke kubánskému gekonu Sphaerodactylus oliveri 34/8
Vojtíšek V.: Inkubace vajec Lampropeltis triangulum sinaloae 34/7
Weidenhöfer T.: Gekon Coleonyx brevis 34/12
Zeman Z.: Pozorování zmijí obecných (Vipera berus) ve volné přírodě 28/11

ROSTLINY

Novák Jan: Eichhornia crassipes, rostlina pestrých osudů 10/2
Rataj K.: Odpovídáme na dotazy čtenářů - péče o akvarijní rostliny 27/1
Rataj K.: Barclaya nebo Ondinea? 16/3
Rataj K.: Klasické akvarijní rostliny z rodu Cabomba 16/4
Rataj K.: Tuhanky pro akvárium 11/5
Rataj K.: Plevuňky pro akvárium 15/12
Vychodil P.: Začínáme s akvaristikou
- Akvarijní rostliny (1) (2) (3) 13/8, 20/9, 11/10
- Řasy v našem akváriu 19/11
- Boj s řasami 18/12

RŮZNÉ

Bydžovský V.: 17. Mezinárodní sympozium pro vivaristiku 19/1
Bydžovský V.: Přežije organizovaná akvaristika rok 2000? ... příl./1
Dokoupil: Medea a mé šibalstvá chromozómov 21/3
Grýgera L.: Nové vzduchovací kompresory 15/1
Hanel L.: Vážky v akváriu 16/9
Havlan J.: Chovatelé jako plátci daní 19/1
Havlan J.: Chovatelé akvarijních ryb a terarijních zvířat jako plátci daní z příjmů fyzických osob (1) (2) 25/2, 25/3
Havlan J.: Chov akvarijních a terarijních živočichů a pojistné na sociální pojištění i pojistné na všeobecné zdravotní pojištění 27/4
Havlan J.: Chov akvarijních a terarijních živočichů je pro účely daní z příjmů fyzických osob zemědělskou výrobou 25/8
Hofmann J.: Mladí akvaristé podvanácté ... příl./7
Hofmanová M.: Soutěžní výstavy akvarijních ryb v roce 1993 ... příl./3
LG: Představujeme s.r.o GIGLIOLI 7/2
LG: Představujeme firmu Jaroch 8/8
Litomiský O.: Vliv různých krmiv ... příl./11
Kašík Peter: Akva Martin dvadsaťpäťročná ... příl./6
Krček K.: Umožňuje akvárium relaxaci? 8/10
Krček K.: Bydlení s nábytkovým akváriem 14/10
Mařík S.: Z činnosti klubů chovatelů živorodých ryb ... příl./8
mh: Co připravilo ČSCH pro rok 1994 12/4
Petrovický I.: Interzoo 94 - Norimberk 2/9
Wohlgemuth E.: Kapler O., V moři nežijí jen velryby 24/2
Wohlgemuth E.: Žížalice 23/3
Vánoce a Silvestr s AT 24/12

INDEX

AKVARISTIKA

Acanthopsis choirorhynchus 5/7
Actinia equina 11/5, 15/8
Aequidens pulcher 1/10, 23/10
Aequidens rivulatus 26/9
Aidablennius sphynx 26/7, 22/12
Alternanthera cv. Splendida 11/12
Amphiprion bicinctus 3/7
- ocellaris 15/8
- percula 15/8
Anemonia sulcata 11/5, 15/8
Anguilla anguilla 19/5
Apistogramma borelii 2/10
- hongsloi 5/5
Aplocheilus lineatus 1/9, 5/9
Aplysia depilans 15/8
Apteronotus albifrons 12/2, 18/9
Apteronotus sp. 12/2
Arapaima gigas 2/3, 19/10
Arbacia lixula 13/6
Arusetta asfur 4/7, 6/7
Astatotilapia brownae 2/5
- burtoni 2/5
- nubila 2/5
Asterina gibbosa příl./6
Astronotus ocellatus 5/5
Astropecten aurantiacus 15/8
Aulonocara jacobfreibergi A8/12
- nyassae 5/5
Awaous sp. 9/4
Balantiocheilus melanopterus 12/7
Balistoides conspicillum 2/9
Barbus barbus 11/5
- pentazona pentazona 12/7
- schwanenfeldi 12/7, 13/9
- tetrazona tetrazona 12/7, 8/11
Betta splendens 18/6, 8/11
Boops salpa 13/6
Botia dario 5/6
- helodes A2/6, 5/6
- lohachata 5/6
- macracantha 5/6
- modesta 5/6
- morleti 5/6
- striata 5/6
Brachydanio albolineatus 25/6
Brachydanio rerio příl./3, příl./6
Brachygobius xanthozona 9/4
Brycinus imberi 22/2
- longipinnis 22/2
- nurse 22/2
Campylomormyrus cassaicus 12/2
- ibis 12/2
Capoeta tetrazona 17/5, A6/10
- t. partipentazona A6/10
- t. tetrazona 29/10
Carassius auratus auratus 26/4, 22/7, 6/8
- a. bicaudatus 26/4
Carcinides maenas 15/8
Carcharias nicaraguensis 11/1
“Cichlasoma“ citrinellum 2/10
- salvini A8/12
Clarias gariepinnus 23/2, 21/8
Colisa labiosa 2/8
- lalia 2/8, 8/11
- fasciata 18/6, 2/8
Copadichromis sp. kadango 4/12
Coris julis 26/7
Corydoras arcuatus A1/5
- leucomelas Al/5
- panda 3/1
- nanus A5/9
- rabauti A3/7
- schwartzi A5/9
- trilineatus A3/7
Crenicara filamentosa 5/5
- maculata 5/5
Crenicichla anthurus A6/10
Crenicichla batrachus 5/5
- compressiceps A6/10
Crenilabrus mediterraneus 13/6
- pavo 26/7
Crossocheilus siamensis 12/7
Cyatopharynx furcifer 5/5
Cynolebias bokermanni 5/11
- constanciae 5/11
- notatus 5/11
- nigripinnis 5/11
- whitei 5/11
Cyprinodon alvarezi 23/8
- macularius 21/5
- nevadensis 21/5
Cyprinus carpio 23/2, 6/4, 26/4, 19/5
Cyrinocheilus aymonieri 5/6
- kaznakovi 5/6
Cyrtocara moorii 2/5
Dallia pectoralis 21/5
Dascyllus aruanus 15/8
- marginatus 5/2
- reticulatus 5/2
- trimaculatus 15/8
Dermogenys pusillus 13/3
Dimidiochromis compressiceps 2/5
Distichodus affinis A4/8, 13/9
- sexfasciatus A4/8
Echinaster sepositus příl./6, 15/8
Eigenmania virescens 12/2
Epalzeorhynchus bicolor 12/7
- frenatus 12/7
Eriphia spinifrons 15/8
Erpetoichthys calabaricus 11/1
Esox americanus americanus příl./9
- a. vermiculatus příl./9
- lucius příl./9
- niger příl./9
Eupagurus anachoretus 15/8
Fundulus heteroclictus 21/5
Gastromyzon sp. 5/6
Gaterin cuvieri 2/2
- gaterinus 2/2
- goldmani 2/2
- lineatus 2/2
- orientalis 2/2
Geophagus surinamensis 12/3
- steindachneri A8/12
Glossogobius sp. 9/4
Gobius paganellus 26/7
“Haplochromis“ nubilis 2/5
- obliquidens 2/5
Hemisorubium platyrhynchos 19/10
Heros severus 1/1, 9/i
Heterotis niloticus 2/3
Hyphessobrycon amandae 13/9
Hyphessobrycon erythrostigma 3/1
- flammeus příl./6
- rosaceus 3/1
- simulans 6/9, 18/6
- socolofi 3/1
Hypophthalmichthys molitrix 19/5
Channa micropeltes 13/3
Cheirodon axelrodi příl./3, 18/6, 6/9, 26/12
Chlamydogobius eremius 9/4
Chromis chromis 26/7
- xanthurus 15/8
Iriatherina werneri 8/8
Julidochromis transcriptus 2/10
Labaricus quadrilineatus 4/7
Labidochromis caeruleus A1/5
Labroides dimidiatus 4/7
Lamprologus ocellatus A2/6
Leander squilla 15/8
Macropodus concolor 2/4
- chinensis 2/4
- opercularis 2/4, 18/6, 31/7, 8/11
Marthasterias glacialis 15/8
Melanochromis johanni A4/8
Melanotaenia boesemanii 8/8, 26/12
- lacustris 13/3
- cf. trifasciata 13/9
Monocirrhus polyacanthus 5/3, 9/4
Monodactylus argenteus 9/4, 15/8
Mormyrus sp. 12/2
Mugil saliens 2617
Mugil sp. 19/5
Murex truncatulus 15/8
Myxocyprinus asiaticus A2/6
Nannobrycon eques 6/10, 13/11, A7/11
- harrisoni 13/11
- unifasciatus 6/10, 13/11
Nannostomus anduzei 10/12
- beckfordi 10/12, A7/11
- bifasciatus 10/12
- bitidus 10/12
- britskij 10/12
- digrammus 10/12
- espei 10/12
- limatus 10/12
- marginatus 6/10, 10/12
- marylinae 10/12
- minimus 10/12
- trifasciatus 10/12
Nematobrycon lacortei 8/8
Neoceratodus forsteri 11/1
Neolamprologus cylindricus kal./12
Nimbochromis fuscotaeniatus 4/11
- linni 4/11
- livingstonii 4/11
- polystigma 4/11
- venustus 4/11
Noemacheilus notostigma 5/7
Nomorhamphus liemi 13/3
Nothobranchius guentheri příl./10
Notropis lutrensis 12/7
Odonus niger 3/2
Oncorhynchus mykiss 19/5
Oreochromis aureus 19/5
- niloticus 23/2, 19/5, 21/8
Osteoglossum bicirrhosum 12/2, 2/3, 19/10
- ferreirai 2/3, 19/10
Pachygrapsus marmoratus 15/8
Panaque nigrolineatus 2/9
Pangasius sutchi 12/7
Pangio anguillaris 5/7
- kuhli 5/7
- myersi 5/7
Pantodon buchholzi 12/2
Papiliochromis altispinosa 3/1, A7/ll
- ramirezi 3/1, příl./3, A7/l1
Parablennius tentacularis 11/5
Paracentrotus lividus 13/6
Paracheirodon innesi příl./3, 18/6
Pelvicachromis pulcher 5/5
- subocellatus A2/6
Perca fluviatilis 11/5
Petrocephalus cf. bovei 12/2
Phalloceros caudomaculatus příl./6
Phenacogrammus interruptus 22/2, 8/7
Plataxoides dumerilii 5/3
- leopoldi 5/3
Poecilia reticulata příl./3, 12/4, 18/6, příl./6, 17/7, 22/7, 31/7, příl./ll
- sphenops příl./3, 12/4, 31/7
- velifera 12/4
Pollimyrus cf. isidori 12/2
- sp. 12/2
Polycentropsis abbreviata 9/4
Polypterus ornatipinnis 11/1
- palmas 11/1
- senegalus 11/1
Pomacanthodes imperator 4/7
Pomacanthus arcuatus 11/6
- imperator 4/7
- maculosus 4/7
- paru 11/6
Pomacentrus caeruleus 15/8
Potamotrygonidae 11/1
Protopterus aethiopicus 11/1
- annectens 11/1
Pseudocrenilabrus multicolor 2/5
Pseudotropheus greshakei 10/7
- sp. aff zebra A1/5, 5/5, 10/7
- sp. „Likoma kingsizei“ A4/8
- socolofi A8/12
Pterophyllum altum 3/1, 5/3, 5/5
- a. peruensis 5/3
- dumerilii 18/2, 5/3
- eimekei 5/3
- scalare 3/1, 18/2, 5/3, příl./3, 5/5, 22/7, 20/12
- s. altum 18/2, 5/3
- s. scalare 18/2, 5/3
Puntazzo puntazzo 26/7, 22/12
Puntius conchonius 17/5
- cumingi 17/5
Rasbora borapetensis A3/7
- heteromorpha příl./3
- maculata 27/6
- trilineata A3/7
- urophthalma brigittae 27/6
- u. urophthalma 27/6
Salaria pavo 26/7
Sargus vulgaris 26/7
Sarotherodon mossambicus 2/4
Scatophagus argus 9/4, 15/8
Scleropages formosus 2/3
- leichardtii 2/3
- jardini 2/3
Scorpaena porcus 26/7
Serrasalmus sp. 12/7
Silurus glanis 23/2, 19/5, 21/8
Skiffia francesae 23/8
Sphaerechinus granularis příl./6
Symphysodon aequifasciatus 7/7
- a. aequifasciatus 3/l
- a. haraldi 2/6
- discus 7/7
Synodontis multipunctatus 10/3
Tanichthys albonubes příl./3, příl./6
Tateurndina ocellicauda 8/2, 8/8
Telmatherina ladigesi 13/3
Tetraodon fahaka 9/4, 18/9
- f. rudolfianus 18/9
- f. strigosus 18/9
- leiurus brevirostris 9/4
- lorteti 9/4
- mbu 9/4
- palembangensis 9/4
Thalassoma bifasciatum 14/1
Thymallus thymallus 23/2
Tilapia buttikoferi A5/9
- mariae A5/9
Tinca tinca 23/2, 19/5
Tor tor 12/7
Tridacna gigas 2/7
- crocea 2/7
- maxima 2/7
- squamosa 2/7
Trichogaster trichopterus 18/6
Tropheus brichardi 5/1
- duboisi 5/1, 15/2, 10/3, 13/4, 23/5
- moorii 5/1, 15/2, 13/4, 5/5, 23/5, 26/9
- m. moorii 10/3, 13/4
- m. kasabae 5/1, 13/4, 23/5
- polli 5/1, 13/4, 23/5
Xantho hydrophilus 13/6, 15/8
Xenomystus niqri 12/2
Xenotoca eiseni 25/11
Xiphophorus couchianus 23/8
- helleri příl./3, 12/4, 9/5, 31/7
- maculatus 4/3, 12/4, 17/7, 31/7, 29/10
- montezumae 16/10, 15/11
- variatus 12/4, 8/11
Zeus scalaris 5/3

TERARISTIKA

Abhaniotis fusca 42/12
Ablepharus kitaibelii 33/4, 30/6
Acanthosaura armata 43/9
- crucigera 43/9
Acontias meleagris 43/11
Acrantophis dumerilii 34/11
- madagascariensis 32/11, 34/11, 43/11
Agama aculeata / armata 43/2
- atra atra 43/2, 43/11
- atricollis 43/2
- hispida 43/11
- h. hispida 43/11
- h. makarikarica 43/11
Agkistrodon piscivorus 31/1
Algyroides nigropunctatus 30/11
Androctonus crassicauda 35/1
Anguis fragilis 30/6
Anolis sagrei 31/2
Anomalobuthus rickmersi 35/1
Avicularia avicularia 34/11
- metallica 34/11
- purpurea 37/12
- versicolor 34/11, 37/12
- velutina 40/4
Basiliscus basiliscus 31/4
- galeritus 31/4
- plumifrons 31/4
- vittatus 31/4
Bitis arietans 43/2, 43/11
- caudalis 43/11
- cornuta 43/11
- gabonica 31/12
Boaedon fuliginosus 40/5
Bogertophis subocularis 31/1, 34/2
Boiga dendrophila 43/9
Bombina variegata 30/6
Bradypodion ventrale 43/11
Bufo bufo spinosus 30/11
Bufo viridis 30/6
Bungarus fasciatus 34/3, 43/9
Aspidites melanocephalus 31/1
Calchas nordmanni 35/1
Calloselasma rhodostoma 34/3, 43/9
Calotes sp. 40/1
- cristatellus 40/1
- mystaceus 43/9
- versicolor 40/1
Candoia aspera 40/11
- bibroni 40/11
- carinata carinata 40/11
- c. paulsoni 40/11
Caretta caretta 31/8
Cnemaspis kumpoli 43/9
Coleonyx brevis 27/5, 34/12
- elegans 34/12
- mitratus 34/12
- reticulatus 34/12
- switaki 34/12
- variegatus 27/5, 34/12
Coluber caspius 34/2, 30/11
- hippocrepis 40/5
- ravergieri 40/5
Corallus enydris 31/1, 34/2
- caninus 31/1
Cordylus cataphractus 43/11
- cordylus 43/11
- peersi 43/11
- polyzonus 43/11
- warreni 43/2
Corucia zebrata 34/11
Cosymbotus platyurus 31/2, 43/9
Crocodylus acutus 36/5
- niloticus 43/2
- rhombifer 36/5
Crossobamon e. eversmanni 30/5
Crotalus atrox 34/2, 31/12
- horridus 34/3
Cyclura carinata 37/10
- collei 37/10
- cornuta 40/9, 34/11, 39/12
- c. onchiopsis 37/10
- c. stejnegeri 37/10, 39/12
- cyclura 37/10
- mattea 37/10
- nubila 40/9, 37/10, 37/11, 39/12
- n. caymanensis 37/11
- n. nubila 37/11, 39/12
- n. lewisi 37/11, 39/12
- pinguis 37/10, 39/12
- portoricensis 37/10
- ricordi 40/9, 37/10
- rileyi cristata 37/10, 39/12
- r. nuchalis 37/10
Cyriocosmus semifasciatus 40/4
Cyrtodactylus papilionides 43/9
- pulchellus 43/9
Dendroaspis polylepis 43/2
Dendrobates leucomelas 40/4
Diadophis punctatus 34/2
Dipsina multimaculata 43/11
Discoglossus pictus 3116
Dispholidus typus 43/2
Draco melanopogon 42/12
Drosophila hydei 31/6
- melanogaster 31/6
Drymarchon corais 31/1
Drymobius chloroticus 31/7
- margaritiferus 3117
- m. fistulosus 31/7
- m. margaritiferus 31/7
- m. maydis 31f7
- m. occidentalis 31/7
- melanotropis 31/7
- rhombifer 3117
Duberria lutrix 43/11
Eirenis africana 28/3
- arabica 28/3
- barani 28/3
- collaris 28/3
- c. macrospilotus 28/3
- c. collaris 33/4
- c. coronella 28/3
- coronelloides 28/3
- decemlineatus 28/3
- eiselti 28/3
- fasciata 28/3
- frenatus 28/3
- hakkariensis 28/3
- iranica 28/3
- lineomaculata 28/3
- meda 28/3
- modestus 28/3, 33/4
- persicus 28/3
- punctatolineatus 28/3, 33/4
- rechingeri 28/3
- rothii 28/3
- thospitis 28/3
Elaphe dione 34/2, 36/4
- guttata 31/1, 34/2
- longissima 36/4, 30/6
- quatuorlineata 34/2, 34/3
- radiata 11/10, 41/10
- schrencki 38/9
- s. anomala 38/9
- s. schrencki 38/9
- situla 30/11
taeniura friesei 34/2, 34/3
Emys orbicularis 30/6, 30/11
Epicrates angulifer 32/11, 34/11
- cenchria alvarezi 43/6
- c. assisi 43/6
- c. barbouri 43/6
- c. cenchria 43/6, 44/7
- c. gaigei 43/6
- c. hygrophilus 43/6
- c. maurus 43/6, 44/7
- c. polylepis 43/6
- c. xerophilus 43/6
- gracilis 36/4
Eretmochelys imbricata 31/8
Eryx jaculus 34/2, 30/11
- johni 43/9
Euathlus albopilosus 30/8
Eublepharis macularius 39/3
Eumeces schneiderii 28/3
Euscorpius carpathicus tauricus 35/1
- mingrelicus mingrelicus 35/1
- m. phrygius 35/1
- italicus 35/1
Gallotia stehlini 40/7
Gehyra mutilata 43/9
Gekko gecko 43/9
- siamensis 43/9
- smithii 43/9
Geochelone elephantopus 34/11
- gigantea 34/11
- pardalis 43/11
Gonatodes albogularis fuscus 34/8
- humeralis 40/4
Gonocephalus borneonsis 42/12
Chamaeleo chamaeleon 40/7
Chamaeleo dilepis 27/3
- d. dilepis 27/3
- d. idjwiensis 27/3
- d. isabellinus 27/3
- d. petersii 27/3
- d. roperi 27/3
- d. ruspolii 27/3
- d. quilensis 27/3
Gekko chinensis 29/2
- monarchus 29/2
- palmatus 29/2
- siamensis 35/10
- smithii 35/10
- taylori 35/10
- tuberculatus 29/2
Geochelone pardalis 42/1
Gerrhosaurus flavigularis 43/2
- major 43/2
- validus validus 43/2
Gonyosoma oxycephalum 34/2
Heloderma suspectum 32/11
Hemachatus haemachatus 45/10
Hemidactylus frenatus 43/9
- giganteus 45/1
- mabouia mabouia 42/1, 33/4
- maculatus 45/1
- m. maculatus 45/1
- m. hunae 45/1
- turcicus 30/11
Heterodon nasicus 34/2
Homopholis wahlbergii 44/1
Homopus areolatus 43/11
- signatus 43/11
Hoplodactylus delcourti 32/10
- duvaucelii 32/10
- granulatus 32/10
Hottentota alticola 35/1
- a. buchariensis 35/1
Chalcides ocellatus 39/3
Chelydra serpentina 29/6
- s. acutirostris 29/6
- s. osceola 29/6
- s. rossignonii 29/6
- s. serpentina 29/6
Cheochelone pardalis 43/11
Chersina angulata 43/11
Chrysemys scripta elegans 37/3
- s. scripta 37/3
- s. troosti 37/3
Chrysopelea ornata 43/9
Iguana delicatissima 40/9
- iguana 29/2
- i. iguana 40/4
Ichthyophis glutinosus 31/6
Kinixys belliana spekii 42/1
- natalensis 42/1
Kraepelinia palpator 35/1
Lacerta agilis 46/5
- trilineata 30/11
- viridis 30/6
Lampropeltis triangulum sinaloae 31/1, 34/2, 34/7
- mexicana 31/1, 34/2
Lampropholis delicata 32/10
Laticauda semifasciata 34/3
Leiolopisma homolanotum 32/10
- suteri 32/10
Lepidodactylus lombocensis 32/3
- lugubris 32/3
- pusillus 32/3
Lepidochelys olivacea 31/8
Liasis childreni 31/1, 34/2, 34/3
- mackloti 3111
Lichanura trivirgata trivirgata 44/5
Liobuthus kessleri 35/1
Liopeltis bicolor 40/2
- major 40/2
- multicinctus 40/2
Lygodactylus capensis 42/1
Lissemys punctata 30/12
- p. granosa 30/12
- p. punctata 30/12
- p. scutata 30/12
Mabuya quinquetaeniata margaritifer 42/1
- striata 42/1
- sulcata 43/11
- varia 42/1
Malpolon monspessullanus 28/3, 30/11
Mertensiella luschani 31/6
Mesobuthus eupeus 35/1
- e. afghanus 35/1
- e. barszcewskii 35/1
- e. bogdoensis 35/1
- e. eupeus 35/1
- e. philippovitschi 35/1
- e. thersites 35/1
Microtytius trinitensis 34/8
Moloch horridus 38/6
Morelia amethystima 34/2
M. viridis 44/3
Naja haje 43/2, 44/10
- h. anchietae 44/10
- h. annulifera 44/10
- h. arabica 44/10
- h. barotseensis 44/10
- katiensis 35/9
- mossambica 35/9
- naja 34/3, 43/9
- nigricollis 35/9
- nivea 43/2, 43/11
- pallida 35/9
- oxiana 31/12
Naultinus elegans 32/10
- sulphureus 32/10
- Natrix natrix 30/6
- n. persa 30/11
- tessellata 30/6, 30/11
Oedura monilis 27/5
Olivierus caucasicus intermedius 35/1
- c. fuscus 35/1
Opheodrys aestivus 34
Ophiophagus hannah 34/3, 43/9
Ophisaurus apodus thracius 30/11
Orthochirus scrobiculosus 35/1
Oxyuranus scutellatus 31/12
Pachydactylus bibronii 42/1, 30/5, 43/11
- capensis 30/5
- c. affinis 30/5
- c. katanganus 30/5
- c. oshaughnessyi 30/5
- c. vansoni 30/5
- formosus 30/5
- geitje 30/5
- libialis 30/5
- rugosus barnardi 30/5
- serval 30/5
- tetensis 30/5
- tigrinus 30/5
Paraiurus nordmanni 35/1
Pectinibuthus birulai 35/1
Pedioplanis laticeps 43/11
Pelobates fuscus 31/6
- syriacus 31/6
Pelomedusa subrufa 42/1
Pelusios sinuatus 44/1
Phelsuma abboti 31/2
- breviceps 35/6
- comorensis 31/2
- dubia 31/2
- laticauda 31/2
- lineata 31/2
- l. chloroscelis 31/9
- l. leiogaster 31/9
- madagascariensis grandis 31/2, 30/5
- modesta 31/2
- mutabilis 31/9
- ornata 31/2
- quadriocellata 31/2
- standingi 31/2, 31/9
- v-nigra v-nigra 30/5
Phrynosoma asio 38/6
- braconnieri 38/6
- cornutum 38/6
- ditmarsi 38/6
- douglassi 38/6
- orbiculare cortezi 38/6
- platyrhinos 38/6
- solare 38/6
Phrynus barbudensis 34/8
Phyllodactylus siamensis 43/9
Pituophis melanoleucus 31/1, 32/3, 34/3
Platysaurus capensis 43/11
Podarcis erhardi 30/11
- muralis 30/6
- taurica 30/11
Poecilotheria fasciata 32/9
- regalis 32/9
Polychrus marmoratus 40/4
Probosciodophis versicolor 40/2
Procavia capensis 43/11
Psalmopoeus cambridgei 37/12
Psammobates geometricus 43/11
- tentorius trimeni 43/11
Psammobuthus zarudnyi 35/1
Psammophylax rhombeatus 34/3
Psammophis subtaeniatus sibilans 43/2
- s. phillipsii 43/2
Pseudemys alabamensis 37/3
- concinna 37/3
- floridana 37/3
- nelsoni 37/3
- rubriventris 37/3
Pseudocordylus melanotus 43/11
- microlepidotus 43/11
Ptalamneus longimanus 43/9
Python anchietae 43/11
- curtus 38/8
- c. breitensteini 38/8
- c. brongersmai 38/8
- molurus 31/1, 34/3, 43/9, 34/11
- reticulatus 43/9
Rana graeca 30/11
- ridibunda 30/6, 30/11
Razianus 35/1
Rheobatrachus silus 31/6
Rhinocheilus lecontei 34/12
Rhynchophis boulengeri 40/2
Salamandra atra 31/6
- salamandra 30/6
- s. crespoi 31/6
- s. fastuoza 31/6
Sanzinia madagascariensis 31/1, 34/2
Scincus secincus 39/3
Sphaerodactylus argus 34/8
- oliveri storreyae 34/8
Tapinauchenius laticeps 40/4
Tarentola americana 45/1
Telescopus fallax 30/11
Teratoscincus s. scincus 30/5
Testudo graeca 33/4
- hermanni 33/4, 30/6
- h. boettgeri 30/11
Thamnophis sirtalis parietalis 31/1
Thecadactylus rapicauda 40/4, 31/7
Tomistoma schlegeli 43/9
Trachemys decorata 37/3
- decussata 37/3
- dorbigni 37/3
- scripta 37/3
- stejnegeri 37/3
- terrapen 37/3
Trapelus sanguinolentus 38/6
Trimeresurus albolabris 43/9
- popeorum 43/9
- purpureomaculatus 43/9
- steinegeri 43/9
Trimorphodon biscutatus 43/7
Tropidurus torquatus 40/4
Typhlonectus compressicauda 31/6
Typhlops bibronii 36/4
- diardi 36/4
Varanus exanthematicus 43/2, 43/11
- komodoensis 43/9
- niloticus 43/2
- salvator 43/8, 43/9
Vipera ammodytes 30/6, 40/11
- a. meridionalis 30/11
- berus 31/1, 38/2, 28/11
- lebetina 28/3, 34/11
- russelli 43/9
Xenopeltis unicolor 43/9
Xylotrupes gideon 43/9

ROSTLINY

Acacia nigrescens 42/1
- welwitschu 42/1
- xanthophloea 42/1
Acorus 2/5
Aloe arborescens, dichotoma, spectabilis 43/11
Achlya 21/8
Alternanthera cv. colorata 20/9, 11/10
- reineckii, sissilis 15/12
Ammania gracilis, senegalensis 11/5
Anacharis 17/7, 13/8
Anemonia sulcata 15/8
Anubias 2/5, 11/10
Aponogeton crispus 17/7, 11/10
Bacopa amplexicaulis 17/7, 11/10
- monniera 17/7
Barclaya longifolia 16/3
- kunstleri 16/3
- motleyi 16/3
Bolbitis heudelotii 20/9, 11/10
Cabomba aquatica 16/4
- australis 16/4, 17/7
- caroliniana 16/4
- piauhyensis 16/4
- schwartzii 16/4
Caulerpa prolifera 29/9
- scalpellioformis 29/9
Ceratophyllum 17/7
Ceratopteris thalictroides 2/4, 11/10, 27/6
Colophospernum mopane 42/1
Combrete imberbe 42/1
Combretum apiculatum 42/1
Cryptocoryne affinis 17/7
- balansae 17/7, 15/12
- cordata 17/7
- diderici 17/7
- jacobsenii 17/7
- usteriana 17/7
- wendtii 11/10
- zukalii 17/7
Didiplis diandra 20/9
Dichrostachys cinerea 42/1
Echinodorus (africanus, veronikae) 3/1, 17/7, 11/5, 13/8, 11/10, 15/12
Eichhornia crassipes 10/2, 2/4
Euphorbia ephedroides, herreyi, inermis, stenoclauda, quadrata 43/11
Halymeia floresia 29/9
Heteranthera zosterifolia 11/10
Hygrophila polysperma 18/9
Hygrophila difformis 5/12
- siamensis 15/12
Chlorophytum bichetii 20/9
Lagarosiphon 11/5, 13/8
Limnophila 17/7, 13/8, 11/10
Lythraceae 11/5
Microsorium 17/7, 11/10
- pteropus 13/8, 20/9, 5/11
Myriophyllum matogrossense 11/10
Ondinea purpurea 16/3
Othonna euphorbiordis 43/11
Pachypodium bispinosum, namoguanum, succulentum 43/11
Philodendron scandens 31/7
Pistia 2/4
Sagittaria 17/7
Salvinia 2/4
Saprolegnia 21/8
Sclerocarya birrea 42/1
Sphagnum pabestre 29/1, 29/5
Spirulina příl./2
Terminalia sericea 42/1
Vesicularia dubyana 17/5, 25/6, 27/6, 17/7, 13/8, 20/9

RŮZNÉ

Aedes 9/1
Anopheles 9/1
Anax imperator 16/9
Calopteryx splendens 16/9
Culex 9/1
Dermanyssidae 28/3
Gammarus 12/2
Chaoborus 9/1
Chironomidae 9/1
Lamprodrilus mrazeki 23/3
Lumbriculus variegatus 23/3
Ophionyssus natricis 29/1
Rhynchelmis limosella 23/3
Tetrahymena corlissi 22/9


AKVÁRIUM TERÁRIUM 1993


AKVARISTIKA

Bydžovský V.: Tetra konžská žlutá 9/2
Bydžovský V.: Ještě terčovci (1), (2) 2/8, 7/9
Čermák Z.: Vodní žába Xenopus laevis 28/6
Čudlý J.: Characodon audax 15/6
Dařbujan H.: Cyathopharynx furcifer burundi 2/1
Dařbujan H.: Aulonocara sp. „Maleri“ 3/2
Dokoupil N.: Brachyrhaphis roseni živorodka takmer neznámá 4/2
Dokoupil N.: Naposledy o „ADA“ mečúnoch? 4/8
Dokoupil N.: Tlamovec Pseudocrenilabrus nicholsi zažiaril a zhasol? 2/9
Dokoupil N.: Podľa čoho si samičky gupiek vyberajú samčekov? 11/11
Dyk V.: „Pražské grundle“ nenávratně zmizely 19/12
Eliáš J.: Parmička duhová - Capoeta titteya 2/3
Eliáš J.: Tetra svítivá nepravá Hemigrammus mattei 18/4
Eliáš J.: Akara tečkovaná Laetacara curviceps 2/5
Eliáš J.: Tetra paraguajská Moenkhausia sanctaefilomenae 16/7
Eliáš J.: Zlatá forma tetry neonové 6/8
Frank S.: Cyphotilapia frontosa 5/12
Frank S.: O jedovatosti ryb 11/4
Frank S.: Ryby čističi 9/6
Frank S.: Klaun očkatý Amphiprion ocellaris 6/7
Frank S.: Klaun uzdičkatý Amphiprion frenatus 23/7
Frank S.: Chov a odchov halančíka kubánského Cubanichthys cubensis 16/8
Frank S.: Raci poustevníci 13/9
Frank S.: Drobnoústka trpasličí Nannostomus marginatus 22/9
Frank S.: Setkání s šikmotlamkou šarlatovou v Rudém moři 25/9
Frank S.: Slizoun sfinga (Aidablennius sphynx) 25/10
Fukatsch J.: Dimidiochromis compressiceps 3/5
Hanel L.: Jeseter malý v akváriu 19/5
Hanel L.: Žijící zkamenělina 27/7
Hanel L.: Listová ryba 16/9
Hanel L.: Rozmnožování hrouzkovce malého 12/10
Hofmann J., Novák Jindřich: Nové ryby z dovozu (4), (5) 8/1, 12/2
Hofmann J., Novák Jindřich: Nové ryby z dovozu Piraňovití (Serrasalmidae) - 1. část 7/7
Hofmann J., Novák Jindřich: Nové ryby z dovozu (11) Piraňovití (Serrasalmidae) - 2. část 10/8
Kadlec J.: Gabunský halančík původní Aphyosemion primigenium 5/10
Kadlec J.: Největší brazilská vějířovka Cynolebias wolterstorffi 13/12
Kapler O.: Akvarista loví v moři 18/6
Kapler O.: Umělé krmivo i mořským Sasankám 24/9
Kočárek P.: Tlamovec jikroskvrnný Astatotilapia burtoni 26/6
Kovář P.: Chvostoskoci: „Biotechnologie« v akvaristice? 25/10
Litomiský O.: Příbuzenské množení ryb 14/1
Litomiský O.: Cichlidy z jezera Malawi a Tanganika 8/3
Litomiský O.: Akvárium v čekárně 27/12
Májsky J.: Sasanky morské pre začiatočníkov 6/1
Májsky J.: Brušné štítky lorikárií 18/1
Májsky J.: Ochrana vážok je aj v našich rukách 18/11
Maťák J.: Setkání s perutýny rodu Pterois 15/3
Maťák J.: Pod azurově lesklou hladinou Rudého moře 2/7
Maťák J.: Rudomořská „papouščí ryba« 5/6
Maťák J.: O chobotnicích 24/7
Maťák J.: Vzpomínání na dovolenou... 2/11
Maštera V.: Oceanárium v novozélandském Aucklandu 14/8
Novák Jan: Ryba se špatnou pověstí 22/7
Novák Jan: Živé ornamenty mořské hvězdice 26/7
Novák Jan: Nový domov slunečnice pestré (Lepomis gibbosus) 16/11
Novák Jindřich, Hofmann J.: Nové ryby z dovozu (6),(7),(8),(9) 9/3, 7/4, 5/5, 11/6
Novák Jindřich, Hofmann J.: Nové ryby z dovozu (12), Tetry podruhé 10/9
Novák Jindřich, Hofmann J.: Nové ryby z dovozu (13), Živorodky 1. 2/10
Novák Jindřich, Hofmann J.: Nové ryby z dovozu (14), Živorodky 2. 7/11
Novák Jindřich, Hofmann J.: Nové ryby z dovozu (15), Labyrintky 9/12
Novák Jindřich: Cichlidy rodu Tropheus (1) 2/12
Palička J.: Tetra dvouskvrnná 11/1
Palička J.: Parmička žraločí Balantiocheilus melanopterus 2/2
Palička J.: Tetra průsvitná Pristella maxillaris 4/4
Palička J.: Razbora skvrnoocasá Rasbora urophthalma 10/7
Palička J.: Sumec žraločí Pangasius sutchi 10/10
Palička J.: Úspěšný chov a odchov tetry Bleherovy 16/11
Palička J.: Sumec průsvitný (Kryptopterus bicirrhis) 6/11
Palička J.: Chov a odchov parmičky podélnopruhé (Barbodes ablabes) 16/12
Petöcz E.: Úprava vody iónomeničmi (1),(2),(3),(4),(5),(6),(7) 21/4, 17/5, 21/6, 28/7, 19/8, 19/9, 20/10
Petrovický I.: Odchov ryb z nových importů 9/5
Petrovicky I.: Vděčná ryba pro pěstírny Betta splendens 12/7
Rose M.: Pseudotropheus sp. acei 4/1
Rose M.: Dodatek k článku Pseudotropheus zebra Red fin (AT 11/91) 4/3
Rose M.: Nimbochromis linni 12/5
Rose M.: Otopharynx lithobates 7/8
Rose M.: Začínáme s akvaristikou - Typy nádrží 15/5
Rose M.: Začínáme s akvaristikou - Funkce nádrží 16/6
Rose M.: Začínáme s akvaristikou - Výroba a opravy nádrží 19/7
Rose M.: Začínáme s akvaristikou - Dno akvária 23/8
Rose M.: Začínáme s akvaristikou - Kameny, kořeny, mušle 20/9
Rose M.: Začínáme s akvaristikou - Keramika v nádržích 23/10
Rose M.: Začínáme s akvaristikou - Pozadí akvária 20/11
Rose M.: Začínáme s akvaristikou - Stojany 21/12
Schönbach R.: Xiphophorus helleri Ada 13/1
Suchomel P.: Odpěňovač v mořském akváriu 20/12
Šindelář J.: Mořské jehly 12/8
Ševčík B.: Tlamovec Duboisův Tropheus duboisi 8/10
Teichfischer B.: Boj s řasami po anglicku 25/8
Vojtek V.: Sasanka hnědá v akváriu 17/2
Vojtek V.: Perutýn ohnivý a bodlok modrý 17/3
Vojtek V.: Náročnost nebo jednoduchost mořské akvaristiky 21/7
Wohlgemuth E.: Zajímavosti ze života peřovce černobřichého 20/1
Wohlgemuth E.: Návrat zapomenuté rybky? 21/8
Wohlgemuth E.: Chov a pozorování úhořího monté 23/9
Wohlgemuth E.: Největší nálevník 24/12

TERÁRIUM

Balcar M.: Hroznýšek Eryx miliaris v teráriu 34/2
Balcar M.: Kyperský gekon v teráriu 38/12
Blecha J., Hes O.: Několik poznámek k chovu chameleona jemenského (Chamaeleo calyptratus calyptratus) 40/7
Dyk V.: Hlístice u obojživelníků 37/6
Felix J.: Ropuchy 30/5
Gračko M.: Chov a odchov Gekko petricolus 28/9
Havelka A.: Gekko palmatus v teráriu 29/3
Havelka A.: Chov gekona Phelsuma standingi 35/6
Havelka A.: Cyrtodactylus fumosus v teráriu 43/7
Hegner D.: Australská agama Amphibolurus vitticeps 39/10
Holečková D.: Plazi Bielovežského pralesa 35/7
Klátil L.: Africký gekon Chondrodactylus angulifer 33/1
Klátil L.: Odchov leguánů zelených v ZOO Lešná 21/2
Klátil L.: Několik poznatků o gekonu Oedura castelnaui 28/3
Klátil L.: Terarista v Mexiku 41/9
Kocourek I.: Paještěrka alžírská v přírodě a teráriu 47/8
Kořínek M.: Chov krmného hmyzu část 1,2,3,4,5 30/8, 32/9, 32/10, 29/11, 31/12
Kořínek M.: Nová koncepce chovu plazů v ZOO Olomouc 36/8
Kovařík F.: Solifugy 19/2
Kovařík F.: Péče sklípkanů o potomstvo 33/5
Kovařík F.: Sklípkani a CITES 35/9
Kozmík R.: Coleonyx elegans v přírodě a v teráriu 32/11
Lízner R.: Zmije Vipera aspis - známá? (1),(2) 31/4, 27/5
Melicherčík J.: Zmije Vipera ammodytes meridionalis a její rozmnožení v teráriu 36/11
Modrý D.: Saurodactylus mauritanicus trpaslík mezi marockými gekony 28/2
Modrý D.: Parazitární onemocnění plazů. I. klinický význam a diagnostika 21/3
Modrý D.: Parazitární onemocnění plazů. II. terapie a prevence 24/4
Moucha P., Rozínek K.: Za plazy do údolí smrti 41/11
Nečas P.: Madagaskarský drak Furcifer pardalis 21/1
Polouček R.: Herpetologické zastavení v Darjeelingu 33/2
Rehák I.: Chov a rozmnožování užovek Elaphe guttata emoryi 27/1
Rehák I.: Systematika a biologie korálovek Lampropeltis alterna 24/2
Rehák I.: Potravní biologie hadů část 1.,2.,3.,4.,5.,6. 23/3, 27/4, 23/5, 31/6, 36/7, 38/8
Rehák I.: Čolek karpatský na Moravě a jeho křížení s čolkem obecným 32/3
Rehák I.: Pelodiscus sinensis - kožnatka čínská 32/5
Rehák I.: Boj o přežití leguána jamajského (1),(2) 32/8, 37/9
Rehák I.: Rozmnožování hadů část 1.,2.,3. 34/10, 38/11, 41/12
Rehák I.: Želva Malayemys subtnijuga 43/10
Rehák I.: Želva Cuora amboinensis 35/11
Rehák I.: Rozmnožování cejlonské krajty v ZOO Praha 33/12
Růžička I., Žamboch J.: Chov a odchov užovky Elaphe obsoleta rosalleni 32/7
Ševčík J.: Rezervace Ramit 5/3
Vergner I.: Začínáme s teraristikou - 1. Terárium 36/4
Vergner I.: ZT 2. Mikroklima v teráriu 36/5
Vergner I.: ZT 3. Vnitřní zařízení terária 40/6
Vergner I.: ZT 4. Krmení terarijních zvířat 44/7
Vergner I.: ZT 5. Denní péče v teraristice je základem úspěchu 42/8
Vergner I.: ZT 6. Vitamíny, minerálie a UV-záření 29/9
Vergner I.: ZT 7. Jak získat chovná zvířata 44/10
Vergner I.: ZT 8. Rozlišování pohlaví 25/11
Vergner I.: ZT 9. Inkubátory v teraristice 28/12
Vergner J.: Leguán zelený Iguana iguana 29/6
Zajíček R.: Zlomeniny stehenních kostí ještěrky Lacerta lepida a jejich léčba 31/2
Zych J.: Indotestudo elongata 30/1

ROSTLINY

Gabriel P.: Echinodorus africanus 14/11
Rataj K.: Šípatkovec velký Echinodorus maior 14/10
Rataj K.: Stříbrný Schismatoglottis 7/12

RŮZNÉ

Bálek J.: Zoo v Tuxtle Guttieréz 38/6
Csefay F.: Dánští akvaristé v Praze 23/6
Dokoupil N.: Zákon treba brať vážne - aj keď je niekedy komický 13/3
Frank S.: Pár připomínek k článku B. Teichfischera „Boj s řasami po anglicku“ (AT č. 8/93) 26/10
Hanel L.: Vlašimská akvaristika 14/3
Havlan J.: Od záliby k podnikání 24/6
Havlan J.: Podnikání v akvaristice 30/7
Havlan J.: Smíme chytat plankton na českém rybníku? 27/8
Havlan J.: Podnikání podle živnostenského zákona 28/8
Havlan J.: Podnikání podle obchodního zákona (1),(2) 26/9, 27/10
Havlan J.: Učetnictví podnikatelů v akvaristice a teraristice I., II. 22/11, 25/12
Hlavička P.: Týká se nás zákon na ochranu zvířat proti týrání? 28/10
Hofmann J.: Velká cena pojedenácté /7
Hofmanová M.: Informace o činnosti akvaristů ČSCH 22/5
Kůtek F.: Elektrická vodivost a její měření 6/1
Kůtek F.: Osmóza a osmotický tlak 19/11
Knotek Z.: Akvaristická a teraristická expozice na národní výstavě ČSCH v Brně 38/3
Kovařík F.: Smrt musela počkat 37/1
Licek P.: 6 otázek pro J. Lonského majitele firmy Aquatropic a vydavatele časopisu Akvárium terárium 2/4
Licek P.: 6 otázek pro I. Pojara, ředitele Východočeské ZOO - Safari 2/6
Licek P.: Co přinesla anketa 25/9
Novotný M., Grýgera L.: Biologické filtry 16/2
Pešout P.: Ve Westlandu u jezera Bajkal 44/12
Vobejda O.: Jací jsme, akvaristé? ...ohlasy/8
Zelená M., Kučera J.: Československo podepsalo CITES 25/1

INDEX

AKVARISTIKA

Abramites hypselonotus 12/6
- solarii 12/6
Acipenser ruthenus 19/5
Actinia cari 18/6
- equina 6/1, 18/6
Agamyxis albomaculatus 7/5
Aidablennius sphynx 25/10
Alburnus alburnus 19/12
Anemonia sulcata 17/2, 6/1
Amphiprion ocellaris 6/7
Anguilla anguilla 14/4
Anostomus anostomus 11/6
- ternetzi 12/6
Amphyosemion primigenium 5/10
- striatum 6/10
Aristochromis christyi 13/5
Arnoldichthys spilopterus 10/2
Arothron meleagris 4/6
Aspidontus taeniatus 9/6
Astatotilapia burtoni 26/6
- calliptera 4/5
Astyanax bimaculatus 11/1
Aulonocara sp. „Maleri“ 3/2
- hansbaenschi 8/8
Balantiocheilus melanopterus 2/2
Barbodes ablabes 16/12
Betta imbellis 12/7
- splendens 12/7, 10/12
- unimaculata 21/5
Boulengerochromis microlepis 11/7
Brachyrhaphis cascajalensis 8/2
- episcopi 4/2
- latipinna 6/2
- parismina 6/2
- rhabdophora 4/2
- roseni 4/2
- terrabensis 4/2
Brycinus longipinnis 16/7
Capoeta tetrazona 2/3
- titteya 2/3
Caranx civex 3/6
Carassius aratus 45/12
Carcinus mediterraneus 18/6
Carnegiella strigata 12/9
Catoprion mento 9/7
Cephalopholis argus 4/11
- miniatus 3/11
Cladoneme radiatum 21/7
Clibanarius misanthropus 14/9
Cliola billingsiana 9/5
- forbesi 9/5
- gibbosa 9/5
- iris 9/5
- jugalis 9/5
- lutrensis 9/5
- montigeris 9/5
- suavis 9/5
Colisa chuna 10/12
- lalia 10/12
Condylactis aurantiaca 18/6
Copadichromis trimaculatus 8/8
Coris julis 18/3, 14/4
Copella arnoldi 13/9
Corydoras aeneus 10/1
- ambiacus 14/2, 8/5
- araguaianensis 8/1, 8/5
- bondi 14/2
- elegans 14/2
- haraldschultzi 8/1, 8/5
- julii 12/2
- latus 10/1
- leopardus 12/2
- melanistius 14/2
- melanotaenia 8/1
- reticulatus 12/2
- robinae 14/2
- schultzei 10/1
- sterbai 8/1, 7/5
- trilineatus 8/1
Corynopoma riisei 11/9
Coscinasterias tenuispina 26/7
Ctenopharyngodon idella 26/8
Ctenopoma acutirostre 12/12
- oxyrhynchus 11/12
Cubanichthys cubensis 16/8
Cyathopharynx furcifer 2/1
- schoutedeni 3/1
Cynolebias elongatus 14/12
- prognathus 14/12
- wolterstorffi 13/12
Cynotilapia afro 5/3
Cyphotilapia frontosa 5/12
Cyprichromis leptosoma 2/1
Cyprinella billingsiana 9/5
- complanata 9/5
- forbesi 9/5
- suavis 9/5
Dasyloricaria filamentosa 18/1
Dianema longibarbis 7/5
- urostriata 7/5
Diogenes pugilator 15/9
Dimidiochromis compressiceps 3/5
- dimidiatus 4/5
- kiwinge 4/5
- strigatus 5/5
Distichodus affinis 13/6
- lusosso 13/6
- noboli 14/6
- sexfasciatus 13/6
Echinaster sepositus 26/7
Epinephelus leprosus 5/11
- salonotus 6/11
Esox lucius 13/4, 45/12
Eupagurus anachoretus 15/9
Exodon paradoxus 11/9
Gephyrochromis moorei 4/1
Gobio gobio 19/12
Epiplatys ansorgii 5/10
- multifasciatus 5/10
Gobiosoma oceanops 9/6
Gyrodactylus turnbulli 12/11
Haplochromis philander 3/9
- trimaculatus 7/8
Hemigrammopetersius caudalis 11/9
Hemigrammus bleheri 16/10
- erythrozonus 6/8
- mattei 18/4
- ocellifer ocellifer 18/4
- rhodostomus 17/10
Hemiodopsis goeldii 14/6
- gracilis 14/6
- semitaeniatus 14/6
Hemisorubim platythynchos 9/4
Heniochus acuminatus 7/6
- intermedius 3/7
Heterandria formosa 15/1
Holocentrus spinifer 2/7
Hylsilepis iris 9/5
Hypancistrus zebra 9/5
Hyphessobrycon amandae 10/9
- erythrostigma 10/9
- socolofi 10/9
Chaetodon semilarvatus 7/6, 2/11
Characodon audax 15/6
Cheilinus undulatus 4/7
Cheirodon axelrodi 10/9, 19/10
Chilodus punctatus 13/6
Chimaera monstrosa 12/4
Chondrichthyes 1114
Chromis philander 3/9
Kryptopterus bicirrhis 5/5, 6/11
Labaricus quadrilineatus 9/6
Labroides dimidiatus 9/6
Laetacara curviceps 2/5
Latimeria chalumnae 27/7
Leander squilla 7/1
Lepomis gibbosus 16/11
Leporinus fasciatus 1116
Leucaspius delineatus 19/12
Lipophrys canevae 7/1
Lophius piscatorius 13/4
Lycodontis favagineus 23/7
Macropodus opercularis 11/7
Melanotaenia lacustris 10/5
Merodontotus tigrinus 4/6
Metynnis hypsauchen 10/8
Micralestes stormsi 11/9
Microglanis iheringi 7/4
Moenkhausia oligolepis 17/7
- robertsi 16/7
- sanctaefilomenae 16/7
Moniana couchi 9/5
- gibbosa 9/5
- jugalis 9/5
- laetabilis 9/5
- leonina 9/5
- pulchella 9/5
- rutila 9/5
Monocirrhus polyacanthus 16/9
Muraena helena 15/4, 22/7
Murex brandaris 18/6
Myleus rubripinnis 10/8
Mylossoma duriventre 11/8
Myxocyprinus asiaticus 4/6
Nannostomus marginatus 22/9
- trifasciatus 10/9
Nerophis ophidion 13/8
Nimbochromis fuscotaeniatus 12/5
- linni 12/5
- livingstonii 12/5
- maculimanus 12/5
- pardalis 12/5
- polystigma 12/5
- venustus 12/5
Noemacheilus barbatulus 19/12
Notropis atherinoides 9/5
- bifrenatus 9/5
- cornutus 9/5
- hypselopterus 9/5
- lutrensis 9/5
- welaka 9/5
Octopus vulgaris 25/7
Ompok bimaculatus 5/5
Opthalmotilapia nasuta 2/1
- ventralis 3/9
Osteichthyes 11/4
Otopharynx lithobates 7/8
Pagurites ocelatus 14/9
Pangasius sanitwongsei 11/4
- sutchi 10/4, 10/10
Pachygrapsus marmoratus 18/6
Paracanthurus hepatus 17/3
Paracheirodon innesi 6/8
Paranemonia vouliagmeniensis 6/1
Paratilapia ventralis 2/9
Paracheirodon simulans 10/9
Perca fluviatilis 21/5
Petersius caudalis 9/2
Phalloceros caudomaculatus 21/8
Phalloceros caudomaculatus reticulatus 21/8
Phenacogrammus interruptus 9/2
Phoxinus phoxinus 9/5, 21/5, 19/12
Platax teira 3/6
Plecodus straeleni 5/12
Pimelodus maculatus 8/4
- ornatus 7/4
- pictus 8/4
Poecilia latipinna 3/10
- reticulata 15/1, 7/11
- sphenops 3/10, 8/11
- velifera 3/10, 10/11
Polyneimus paradisi 4/6
Pomacanthodes imperator 8/6, 2/11
Polycentrus schomburgki 17/9
Priacanthus cruentatus 25/9
- hamrur 25/9
Pristella maxillaris 4/4
- riddlei 5/4
Pseudocrenilabrus nicholsi 2/9
Pseudorasbora parva 12/10
Pseudoplatystoma coruscans 9/4
- fasciatum 9/4
- tigrinum 9/4
Pseudotropheus sp. acei 4/1
Pseudotropheus greshakei 8/3
- xanstomachus 7/3
- zebra 4/3
Pterois lunulatus 15/3
- volitans 15/3, 17/3
Rapana venosa 18/6
Rasbora heteromorpha 19/12
- urophthalma 10f7
- urophthalma brigittae 10/7
Rineloricaria lanceolata 18/1
- microlepidogaster 18/1
- parva 18/1
Rivulus insulapinae 16/8
Runula rhinorhynchus 1116
Salaria pavo 19/3
Serranus scriba 18/3
Serrasalmidae 7/7
Serrasalmus nattereri 8/7
- piraya 9/7
- ternetzi 9/7
Silurus glanis 5/5
Sorubim lima 8/4
Sphaerichthys osphromenoides 10/12
Spirostomum ambiguum 24/12
Squalidae 11/4
Stigmatochromis modestus 8/8
Symphysodon aequifasciatus 20/5, 2/8, 7/9
- discus 2/8
Sympetrum vulgatum 18/11
Synodontis eupterus 9/3
- eurystomus 9/3
- flavitaeniatus 9/3
- multipunctatus 9/3
- nigrita 1113
- nigriventris 20/1, 9/3
- ocellifer 10/3
- petricola 9/3
- schoutedeni 11/3
- velifer 11/3
Syngnathus acus 12/8
- typhle 12/8
- intestinalis 12/8
Thais haemastoma 18/6
Trichogaster leeri 9/12
- microlepis 9/12
- trichopterus 9/12
Trichopsis pumilus 11/12
- schalleri 11/12
- vittatus 11/12
Tropheus brichardi 3/12
- duboisi 8/10, 2/12
- moorii 3/12
- polli 3/12
Trunculariopsis trunculus 18/6
Tyrannochromis macrostoma 13/5
- nigriventer 13/5
Variola louti 4/11
Xantho hydrophilus 18/6
- incisus 18/6
Xenopus laevis 28/6
Xiphophorus helleri ADA 13/1, 10/11
- maculatus 13/1, 10/11
- variatus 5/10
Zebrasoma veliferum 3/11

TERARISTIKA

Ablepharus brandtii 36/3
- kitaibelii 33/2
Acanthophis antarcticus 33/6
Acrochordus granulatus 38/10
Agama himalayana 36/3
- lehmanni 36/3
Agkistrodon contortrix 26/2
- halys 46/12
- piscivorus 34/6
Agrionemys horsfieldi 35/3
Acheta domestica 33/9
Aipysurus duboisii 23/5
- laevis 23/5
- stokesii 23/5
Alphitophagus bifasciatus 32/10
Amphibolurus barbatus 39/10
- vitticeps 39/10
Anguis fragilis 36/7
Aphonopelma caniceps 42/9
Aspidites melanocephalus 24/3
Atretium schistosum 24/5
Avicularia avicularia 36/9
Basiliscus vittatus 42/9
Bitis nasicornis 34/6
Blaberus cramifer 45/7
Blaptica dubia 31/8
Blatta orientalis 31/8
Blatella germanica 31/8
Boa constrictor 46/10
Boiga irregularis 23/3, 31/6
Bothriopsis bilineata 34/6
Bothrops atrox 41/12
Brachypelma auratum 35/9, 44/9
- emilia 35/9
- smithi 35/9
Bufo alvarius 35/1
- americanus 35/1
- bufo 30/5
- calamita 30/5
- cognatus 31/5
- exul 31/5
- gargarizans 30/5
- marinus 3115
- raddei 31/5
- regularis 3115
- viridis 31/5
Bungarus fasciatus 41112
Caiman crocodilus 36/8
Calloselasma rhodostoma 41/12
Candoia aspera 28/4
- bibroni 28/4
- carinata 28/4
Carphophis vermis 36/10
Cavia porcellus 46/7
Cemophora coccinea 24/3
Cerastes vipera 34/6
Cetoniinae 33/10
Citharacanthus longipes niger 33/5
Clelia occipitolutea 41/12
Coleonyx brevis 26/11, 32/11
- elegans 32/11
- mitratus 32/11
- reticulatus 32/11
- switaki 32/11
- variegatus 32/11
Coleoptera 32/10
Coluber gemonensis 39/8
- hippocrepis 23/5
- rhodorhachis 35/3
- rubriceps 37/7
- viridiflavus 28/5
Corallus enydris cooki 42/8
Coronella austriaca 28/4, 36/7, 35/10
Cosmocerca longicaudata 37/6
Cosymbotes platyurus 29/9
Crocodylus acutus 38/6
- moreletii 38/6
Crotalus cerastes 34/6, 46/11
- horridus 40/11
- lepidus 25/2
Crotalus viridis 23/3, 23/5, 40/11, 43/12
Ctenosaura pectinata 22/2, 43/9
- similis 22/2, 42/9
Cuora amboinensis 35/11
Cyclura collei 32/8, 38/9
Cylindrophis rufus 41/12
Cyrtodactylus fumosus 43/7
Cyrtopodion kotschyi fitzingeri 38/12
Dasyprocta mexicana 38/6
Dendrelaphis pictus 41/11
Denisonia davisi 32/6
- fasciata 32/6
- maculata 32/6
- punctata 32/6
Dinodon semicarinatus 26/3
Dipsas indica 33/6
Dipsosaurus dorsalis 45/11
Drymobius margaritiferus 40/6
Dugessiella crinita 32/11
Eirenis collaris 30/4, 43/8
- modestus 30/4
- punctatolineatus 30/4
Elaphe dione 39/11
- climacophora 39/7
- guttata 40/8
- longissima 35/10
- mandarina 35/10
- schrencki 32/6
Elaphe guttata emoryi 27/1
- obsoleta bairdi 32/7
- deckerti 32/7
- rossalleni 32/7
Elapoides fuscus 41/11
Emys orbicularis 36
Enhydrina schistosa 24/5
Enhydris enhydris 41/11
Epicrates monensis 32/6
- subflavus 31/6, 40/9
Erpeton tentaculatum 34/6, 39/8
Eryx miliaris 34/2
Eumeces schneiderii 36/3
Eunectes notaeus 36/8
Eurypelma vagans 35/9
Euscorpius carpathicus 37/1
Ficus stipulata 33/2
Furcifer cephalolepis 21/1
- oustaleti 21/1
- pardalis 21/1
- polleni 21/1
Gekko hokoensis 28/9
- chinensis 29/3, 28/9
- monarchus 28/9
- palmatus 29/3, 28/9
- petricolus 28/9
- smithi 28/9
- vittatus 28/9
Geocapromys brownii 40/9
Gerrhonotus liocephalus 44/9
Gonyosoma oxycephalum 25/5, 36/10, 41/11
Gryllus bimaculatus 33/9
Heloderma suspectum 38/8
Hemidactylus frenatus 42/9
Heterometrus cyaneus 38/1
Heterodon platyrhinos 24/3
Hydrodynastes gigas 36/8
Chamaeleo calyptratus 22/1
Chamaeleo calyptratus calyptratus 40/7
Charina bottae 37/7, 39/11
Chondrodactylus angulifer 33/1
Chondropython viridis 28/12
Iguana delicatissima 21/2, 29/6
- iguana 21/2, 29/6
Indotestudo elongata 30/1
Japalura tricarinata 33/2
Lacerta agilis 36/7
- lepida 31/2
- vivipara 36/7
Lampropeltis alterna 24/2
- blairi 24/2
- getulus 32/6, 39/11
- greeri 25/2
- mexicana 25/2
- ruthveni 25/2
- thayeri 25/2
Lampropeltis triangulum hondurensis 34/10
Langaha nasuta 34/6
Leiolopisma sikkimense 33/2
Lichanura trivirgata 39/11
Liophis mossoroensis 23/5
- poecilogyrus 23/5
Locusta migratoria 34/9
Malayemys subtrijuga 43/10
Mesocricetus auratus 46/7
Micrurus fulvius 32/6
Morelia spilota 33/6, 44/12
- viridis 44/8, 28/11
Mus musculus 28/4
Naja oxiana 37/3
Natrix natrix 28/4
- tessellata 37/3, 28/4, 38/11
Nauphoeta cinerea 38/1
Nectophrynoides vivipara 32/5
Nerodia cyclopion 30/4
- erythrogaster 30/4, 24/5
- fasciata 28/4
- rhombifera 30/4
- sipedon 38/10
Notechis ater 28/4
Oedura coggeri 28/3, 26/11
- filicipoda 28/3
- gemmata 28/3
- lesuerii 28/3
- marmorata 28/3
- monilis 28/3, 26/11
- reticulata 28/3
- rhombifer 28/3
- robusta 28/3
Ophibolus alternus 2412
Ophiophagus hannah 32/6
Ophisaurus apodus 36/3
Oxybelis argenteus 41112
Paleosuchus palpebrosus 37/8
Pachnoda peregrina 33/10
Paragaleodes heliophilus 19/2
Pelamis platurus 36
Pelodiscus sinensis 32/5
Periplaneta americana 30/8
Phelsuma cepediana 3119
- dubia 35/6
- laticauda 35/6
- standingi 35/6
Phrynosoma douglassii 46/11
- platyrhinos 45/11
Pipa carvalhoi 23/5
Pituophis melanoleucus 23/3
Podarcis hispanica 47/8
Pogona minima 42/10
- minor 39/10
- mitchelli 39/10
- nullarbor 39/10
- vitticeps 39/10
Psalmopoeus cambridgei 35/5
Psammodromus algirus 47/8
Psammodynastes pulverulentus 39/7
Python regius 45/8, 38/10
Python molurus bivittatus 34/12
- molurus 35/12
- pimbura 33/12
Rattus rattus 28/4
Regina alleni 24/3
- grahami 24/3
- rigida 24/3
- septemvittata 24/3
Rhabdias bufonis 37/6
Rhinocheilus lecontei 41/8, 41/12
Rhynchophis boulengeri 36/10
Salamandrella keyserlingi 46/12
Saurodactylus mauritanicus 28/2
- mauritanicus brossetti 30/2
Sauromalus obesus 43/11
Scaphiodontophis zeteki 40/6
Schistocerca gregaria 34/9
Simoselaps bertholdi 38/8
- semifasciatus 39/7, 38/8
Spilotes pullatus 25/3, 44/9
Stromatopelma calceata 33/5
Tachycines asynamorus 32/9
Tapirus bairdii 38/6
Tarentola mauritanica 47/8
Tenebrionidae 32/10
Tenebrio molitor 32/10
Tenuidactylus fedtschenkoi 36/3
Testudo forstenii 30/1
Thamnophis butleri 30/4
- couchi 37/7
- elegans 30/4, 43/12
- eques 24/5
- melanogaster 36/7
- ordinoides 30/4
- radix 23/3, 30/4
- sirtalis 23/3, 30/4, 40/11, 44/12
Trachydosaurus rugosus 25/11
Trimeresurus albolabris 41/12
- flavoviridis 23/3, 26/3, 30/4
- okinavensis 30/4
Triturus alpestris 33/3
- cristatus 34/3
- montandoni 32/3
- vulgaris 32/3
Trogonophis wiegmanni 31/11
Tropidoclonion lineatum 36/10
Tropidophis feicki 32/6
- melanurus 41/8
Uma scoparia 43/11
Uromacer catesbyi 30/4
- oxyrhynchus 30/4
Vipera ammodytes 32/4, 26/5
- ammodytes meridionalis 34/4, 36/11
Vipera aspis atra 31/4, 27/5
- balcanica 32/4
- francisciredi 31/4, 27/5
- heinzdischeki 31/4
- hugyi 3114
- montecristi 3114
- zinnikeri 3114
Vipera berus 42/12, 32/4, 23/5, 35/7, 36/10
- ursinii 36/6
Waglerophis merremii 23/5
Walterinnesia aegyptia 32/6
Zophobas morio 36/6, 33/10

ROSTLINY

Aponogeton fenestralis 29/8
Aspidistra elatior 24/12
Betula nana 45/12
Bolbitis heudelotii 29/8
Calla palustris 45/12
Caulerpa prolifera 20/12
- scalpellioformis 20/12
Cissus antarctica 33/7
- rhombifolia 33/7
Coccothrinax jamaicensis 40
Cryptocoryne affinis 27/9
- beclutti 27/9
- cordata 16/6
- evae 16/6
- griffithii 16/6
- parva 27/9
- thweitesii 7/12
- usteriana 3/2
- wendtii 3/2, 29/8, 16/10
- willisii 27/9
Drosera rotundifolia 45/12
Echinodorus africanus 14/11
- aschersonianus 10/2
- grisebachii 14/10
- horemani 14/11
- intermedius 14/10
- leopoldina 14/10
- maior 14/10, 14/11
- martii 14/10
Ficus benjamina 33/7
Hippuris vulgaris 45/12
Hoya carnosa 33/7
Jacaima costoma 40/9
Logarosiphon dalzellii 29/8
- madagascariensis 29/8
Ledum palustre 45/12
Limnophila aquatica 29/8
Menyanthes trifoliata 45/12
Microsorium pteropus 11/2, 12/10, 17/10
Myriophyllum heterophyllum 29/8
- verticillatum 45/12
Naumburgia thyrsiflora 45/12
Nitella flexilis 27/9
Nymphaea tetragona 45/12
Oxycoccus palustris 45/12
Rubus chamaemorus 45/12
Schismatoglottis 7/12
Synnema triflorum 29/8
Vallisneria gigantea 27/9
Vesicularia dubyana 29/8, 27/9, 12/10

RŮZNÉ

Achaeta domestica 44/7
Artemia salina 9/9, 19/10
Blaptica dubia 45/7
Blatlisocium keegani 32/12
- tarsalis 32/12
Beauveria bassiana 31/12
Drosophila melanogaster 6/10, 30/11
Ephestia kuehniella 29/11
Gallena mellonella 29/11
Gryllus bimaculatus 44/7
Ichthyopthirius multifilliis 7/8
Lasius niger 31/11
Metarrhizium anisopliae 32/12
Musca domestica 30/11
Piscinoodinium pillularis 7/8
Porcellinia xasmani 32/12
Sancassania chelone 32/12
Tetramorium caespitus 31/11
Tridacna gigas 4/7


AKVÁRIUM TERÁRIUM 1992


AKVARISTIKA

Boršovský J.: Rozmnožujeme skaláru amazonsku 2/1
Bydžovský V.: Neonka „diamantová“ 8/6
Bydžovský V.: Tetra císařská černá 12/7
Bydžovský V.: Zajímavosti o chovu Corydoras panda 9/8
Černý M.: Život jednoho útesu - část 1. 14/8
Černý M.: Život jednoho útesu - část 2. 10/9
Dařbujan H.: Paracyprichromis nigripinnis 2/4
Dařbujan H.: Paracyprichromis brieni a Cyprichromis microlepidotis 11/7
Dařbujan H.: Cyprichromis leptosoma Malasa a Mpulungu 5/8
Dařbujan H.: Cyprichromis sp. leptosoma Jumbo a Cyprichromis sp. leptosoma Grandes 2/10
Dokoupil N.: Gambusia krumholzi - živorodka minulosti 2/12
Drábek J.: Piraně čeledi Serrasalmidae 7/5
Eliáš J.: Tetra žhavá - zlatá forma 2/2
Eliáš J.: Tlamovec pestrobarevný 2/3
Eliáš J.: Parmička čtyřpruhá Capoeta tetrazona 2/5
Eliáš J.: Parmička příčnopruhá 2/6
Eliáš J.: Parmička indická žlutoskvrnná 2/9
Eliáš J.: Nová mutace characidy Pristella maxillaris 2/11
Friedl J., Musil: Tření teter stříkavých ve společné nádrži 7/3
Fukatsch J.: Cichlidy v Budapešti 12/3
Fukatsch J.: Vlk v rúchu baránka 6/6
Fukatsch J.: O cichlidách v Bratislave 15/10
Fukatsch J.: Trpaslík z ulít Neolamprologus multifasciatus 12/12
Fukatsch J. + P.: Svedok z dávnych čias Astatotilapia calliptera 11/4
Hampl V.: Parmička pruhoocasá 2/7
Hofmann J.: Jak se jmenujeě, rybičko? 3/4
Hofmann J.: Doprava v rybím těle 12/6
Hofmann J.: Vnitřní prostředí rybího těla 5/7
Hofmann J.: Čichám, čichám nebezpečí 2/8
Hofmann J.: Rybí oči 13/9
Hofmann J., Novák J.: Plavat jako ryba 18/1
Hofmann J., Novák J.: Jak ryby zpracovávají potravu 17/2
Hofmann J., Novák J.: Kosti a kostičky 10/3
Hofmann J., Novák J.: Plynový měchýř 16/4
Hofmann J., Novák J.: Ryby a kyslík 5/5
Hofmann J., Novák J.: Jsou ryby němé? 7/11
Hofmann J., Novák J.: Proudový orgán a vnitřní ucho ryb 6/10
Hofmann J., Novák J.: Elektrické orgány ryb 9/12
Hofmannová M.: V Rychnově soutěžili živorodkáři 18/12
Kadlec J.: Zajímaví halančíci rodu Pterolebias I. část 9/2
- II. část 14/3
Kadlec J.: Znovuobjevená vějířovka Cynolebias myersi 9/6
Kadlec J.: Halančíci podrodu Diapteron (1) 4/11
Kadlec J.: - (2) 6/12
Kašík J.: Terčovci 13/11
Májsky J.: Predčasný úhyn samic Ady 14/2
Májsky J.: Pancierníček Corydoras metae 5/9
Májsky J.: Perleťovka brazílska 4/10
Matěnová V.: Nejdokonalejší tlamovci 5/3
Matěnová V.: Neobvyklý potravní specialista z jezera Tanganika 14/4
Myška P.: Červená neonka a mrtvá voda 9/1
Myška P.: Odchov krunýřovce Ancistrus sp. 16/11
Novák J.: Nejkrásnější z nejkrásnějěích 8/2
Novák J., Hofmann J.: Nové ryby z dovozu 1. 10/10
- 2. 10/11
- 3. 15/12
Palička J.: Štikovec páskovaný 6/1
Rose M.: Méně známý rájovec 6/2
Rose M.: Ještě jednou Pseudotropheus sp. kingsizei 6/8
Šabršula L.: Razbora trpasličí 9/7
Šulc J.: Hejnové chování drobných akvarijních ryb 10/5
Těšík I.: Význam vitamínu C v potravě ryb 17/11
Zrzavý V.: Dominantní chování samce parmičky červenoploutvé 9/5
Žižka L.: Poznatky o chovu a odchovu čichavce líbajícího 7/4

TERARISTIKA

Bublík T.: Odchov želvy Crysemys scripta elegans 27/1
Čambal S.: Chov a odchov užovky fŕkanej v teráriu 21/1
Černý M.: Kubánští gekoni I. 31/3
Černý M.: Kubánští gekoni II. 27/4
Čuřík P.: Chov a odchov Lepidodactylus lugubris 27/9
Felix J.: Uštknutí ploskolebcem 27/2
Felix J.: Poznáváme želvy jihovýchodní Asie 21/8
Gvoždík L.: Denní gekon z Atlasu 23/4
Havelka A.: Geckonia chazaliae v teráriu 18/7
Hes O.: Želva vroubená ve volné přírodě Testudo marginata 22/9
Hlavička P.: Americká vodní želva Pseudemys floridana 18/8
Hynar R: Hniloba tlamy plazů a její léčba 24/6
Chmelík P.: K biologii rozmnožování užovky Telescopus fallax 34/3
Jiroušek V.: Užovka Elaphe radiata 30/1
Jiroušek V.: Vivária západní Evropy III. 25/2
Klátil L.: Gekon rodu Geckolepis 37/12
Kovařík F.: Štíři jihovýchodní Asie 33/2
Kovařík F.: Rozmnožování sklípkanů 27/5
Kovařík F.: Jak rostou sklípkani 33/11
Kovařík F.: Štíři Egypta a jejich chov 27/12
Kudrna P.: Užovka liščí v teráriu 25/6
Maštera V.: Studium tuatar v aucklandské ZOO 23/3
Moravec J.: Biologie a chov Gekko chinensis 22/10
Moravec J.: Epigamní chování gekona obrovského 23/11
Novotný M.: Být na štíru 37/2
Palouček R.: Bazilišek Corytophanes cristatus 25/10
Plískal P.: Poznámka k článku patologický průběh líhnutí Elaphe guttata guttata 34/4
Rehák I.: Systematika, biologie a chov korálovky Lampropeltis getulus californiae 25/3
Rehák I.: Korálovka Lampropeltis gelulus splendida 22/5
Rehák I.: Jihozápad USA očima herpetologa 19/6
Rehák I.: Jihozápad USA očima herpetologa (2) 24/7
Rehák I.: Jihozápad USA očima herpetologa (3) 25/8
Rehák I.: Jihozápad USA očima herpetologa (4) 17/9
Rehák I.: Jihozápad USA očima herpetologa (5) 30/10
Rehák I.: Jihozápad USA očima herpetologa (6) 29/11
Rehák I.: Jihozápad USA očima herpetologa (7) 33/12
Trávníček J.: Odchov kajmanů brýlových severních 20/7
Trávníček J.: Návštěva největší krokodýlí farmy afrického kontinentu 28/10
Vacík P.: Užovka mokasínová Nerodia sipedon 25/9
Vajay R.: Tarentola mauritanica 23/8
Vergner I.: Světová ochrana plazů 13. krokodýli III. 24/1
Vergner I.: Světová ochrana obojživelníků a plazů 14. haterie ještěři 31/2
Vergner I.: Ohrožení plazi světa 15. ještěři II. 36/3
Vergner I.: Ohrožení plazi světa 16. ještěři III. 36/4
Vergner I.: Ohrožení plazi světa 17. ještěři IV. 29/5
Vergner I.: Ohrožení plazi světa 18. ještěři V. 27/6
Vergner I.: Ohrožení plazi světa 19. ještěři VI. 29/7
Vergner I.: Ohrožení plazi světa 20. ještěři VII. 28/8
Vergner I.: Ohrožení plazi světa 21. hadi I. 29/9
Vergner I.: Ohrožení plazi světa 16. hadi II. 35/10
Vergner I.: Ohrožení plazi světa 16. hadi III. 36/11
Vergner I.: Ohrožení plazi světa 16. hadi IV. 39/12
Vlček P.: Nejmenší bojga Evropy 26/11
Zeman Z.: Zajímavé chování zmije rohaté 33/4
Zeman Z.: K chovu jedovatých hadů trochu jinak 38/11
Zych J.: Indotestudo elongata 30/12

ROSTLINY

Dvořák P.: Bahnatka vodní 21/4
Dvořák P.: Heteranthera zosterifolia 13/10
Grünwald L.: Aglaonema schott 14/6
Lánský J.: Kalatka kadeřavá 19/4
Májsky J.: Echinodorus parviflorus 17/5
Rataj K. st.: Nově o výživě akvarijních rostlin 15/2
Rataj K.: Netypické akvarijní rostliny část I. 19/3
Rataj K.: Tvorba semen u Eichhornia crassipes 15/9

RŮZNÉ

Dirlbek K.: Roztoči v akvaristice 12/5
Dokoupil N.: U súkromníka v Bratislave 22/3
Dubský K.: Rybářská škola akvaristů 15/4
Dyk V.: Léčivy obohacené krmné přípravky pro ryby 20/2
Grýgera L.: Vraždy z nedbalosti 9/9
Hanel L.: Benešovský Nautilus 14/1
Hofmann J.: Desátá velká cena 16/7
Hrkal V., Zeman Z.: Přírodní terárium v ZOO Děčín 24/10
Jež R.: Akvaristika v australském hlavním městě 15/1, 21/2
Klátil L.: Třetí výstava plazů ve Zlíně 26/1
Krček K: Je živé akvarijní krmivo opravdu to nejlepší? 19/11
Mahler P.: Sterilizace vody v akváriu 10/1
Májsky J.: Kaprovec a argulóza 15/5
Melicherčík J.: Salmonelóza u Boiga dendrophila 21/11
Novák J.: Interzoo Norimberk 1992 19/10
Pavelec Z.: Čistá voda pro akvária 7/9
Petrželka A.: Akvárium Zoopeix 20/5
Petrželka A.: Návštěva AT 14/7
Redakce: Jak psát do AT 8/1
Skalka P.: Neobvyklý případ zánětu kůže 22/11
Vojtek V.: Moje mořské akvárium 10/8

INDEX

AKVARISTIKA

Abramis brama 8/7
Acanthodoras cataphractus 9/10, 9/11
Altolamprologus calvus 13/11
- compressiceps 12/1
Abudefduf saxatilis 15/8
Amblyopsis spelaeus 15/9
Ameiurus nebulosus 9/11
Ancistrus multispinnis 16/11
Anguilla anguilla 18/4
Anoptichthys jordani 3/8
Aphyosemion abacinum 5/11, 8/12
- cyanos 5/11, 8/12
- fulgens 5/11, 8/12
- georgiae 5/11, 8/12
- seegersi 5/11, 9/12
Aplocheilus lineatus 6/1
Arapaima gigas 8/11
Argulus foliaceus 15/5
Astatotilapia calliptera 11/4
- paludinosa 12/4
Astyanax fasciatus mexicanus 3/8
Balantiocheilus megalopterus 20/5
Balistes vetula 12/9
Barbodes belinka 2/7
- fasciatus 2/6
- lateristriga 2/7
Botia macracantha 20/5
Brachydanio rerio 3/8
Brienomyrus brachyistius 11/12
Brochis multiradiatus 17/12
- splendens 15/12
Caecobabus geertsi 15/9
Callichthyidae 15/12
Capoeta eugramma 4/6
- hulstaerti 2/6
- chola 2/6
- tetrazona 2/5
Cichlasoma labiatum 12/3
- nigrofasciatum 7/10
- salvini 12/3
- synspilum 12/3
Colisa lalia 2/8
Copella arnoldi 7/3
Corydoras aeneus 7/3, 17/12
- elegans 4/4
- julii 18/12
- latus 15/12
- melanistius 5/9
- melini 5/9
- metae 18/12, 5/9
- nanus 3/4
- napoensis 6/4
- panda 9/8, 18/12
- rabauti 15/12
- robinae 3/4
- sodalis 6/4
- trilineatus 17/12
Cottus octodecimspinosus 6/7
Ctenopharyngodon idella 18/2
Cynolebias constaciae 10/6
- heloplites 10/6
- myersi 9/6
Cynotilapia afra 6/8
Cyphotilapia frontosa 6/3, 14/4, 6/6
Cyprichromis leptosoma 2/4, 5/8, 2/10
- microlepidotus 2/4, 11/7
- nigripinnis 2/4
Cyprinodon macularius 32/10
Dasyloricaria filamentosa 12/10, 12/11
Dianema urostria 15/12
Diapteron 4/11, 6/12
Eigenmannia virescens 12/12
Electrophorus electricus 10/12
Equetus punctatus 12/9
Gambusia affinis 32/10, 2/12
- krumholzi 2/12
- manni 2/12
- marshi 2/12
- panuco 2/12
- puncticulata 7/7
Geophagus brasiliensis 4/10
- steindachneri 4/10
Girardinus uninotatus 3/12
Glyptoperichthys joselimaianus 11/10
Gobision ocinave 12/8
Gymnotus carapo 11/12
Haplochromis obliquidens 12/4
Haplotaxodon microlepis 15/4
Helostoma temminckii 7/4
Hemigrammus erythrozonus 2/2
Heterandria formosa 6/9
Holacanthus ciliaris 11/9
- isabelita 11/9
- tricolor 11/9
Holocentrus rufus 17/8
Hyphessobrycon flammeus 10/5
Hypostomus plecostomus 12/11
Chaetodon capistratus 10/9
- nikobariensis 9/2
- ocellatus 11/9
Cheirodon axelrodi 2/2, 12/3, 7/5, 7/9
Chilodus punctatus 7/10
Chromis cyanea 17/8
- multilineata 17/8
- xanthura 12/8
Labeo frenatus 9/5
Lamprologus calvus 6/9
Lepadogaster lepadogaster 13/8
Leucaspius delineatus 9/11
Limbochromis cavalliensis 16/10
Limnochromis robertsi 15/10
Loricariidae 10/10
Macropodus opercularis concolor 6/2, 7/11
Malapterurus electricus 10/12
- microstoma 10/12
Melichthys niger 12/9
Microspathodon chrysurus 12/9
Moenkhausia sanctaefilomenae 10/5
Myripristis jacobus 17/8
Nanochromis dimidiatus 17/10
- nudiceps 17/10
- parilus 16/10
- squamiceps 17/10
- transvestitus 15/10
Nematobrycon lacortei 12/7
- palmeri 12/7
Neolamprologus brichardi 14/12
- leleupi 14/12
- multifasciatus 12/12
Nomorhamphus celebensis 9/7
Panague nigrolineatus 10/11
- suttoni 10/11
Pantodon buchholzi 18/1, 10/10
Paraciprichromis brieni 2/4, 11/7
- nigripinnis 2/4
Paracheirodon innesi 2/2, 8/6, 7/9
- simulans 8/6
Parananochromis caudifasciatus 16/10
- gabonicus 16/10
- longirostris 16/10
Pelecus cultratus 7/10
Pelvicachromis humilis 18/10
- pulcher 17/10
- roloffi 19/10
- subocellatus 18/10
- taeniatus 18/10
Perca fluviatilis 9/11
Phenacogrammus interruptus 7/9
Phoxinus phoxinus 4/8
Pictiblennius sanguinolentus 11/8
Plecodus straeleni 14/4
Poecilia reticulata 7/7
- velifera 17/2
Pollimyrus isidori 11/12
Pomacanthus arcuatus 12/9
- imperator 8/2
- paru 12/9
Pristella maxillaris 2/11
- riddlei 2/11
Pseudocrenilabrus multicolor 2/3
Pseudotropheus acei 8/8
- elongatus 13/8
- minutus 8/8
- socolofi 13/3
- zebra 13/3, 8/8
Pterolebias bokermanni 16/3, 12/2
- hoignei 12/2, 16/3
- longipinnis 12/2, 14/3
- maculipinnis 12/2, 17/3
- peruensis 14/3
- phasianus 12/2, 17/3
- poranga 12/2, 17/3
- rubrocaudatus 17/3
- steacki 17/3
- wischmanni 13/2, 15/3
- zonatus 12/2, 15/3
Pterophyllum scalare 2/1
Pterygoplichthys gibbiceps 11/11
Puntius conchonius 3/6
- sachsi 3/6
- ticto stoliczkanus 2/9
- ticto 2/9
Rasbora maculata 9/7
Rineloricaria lanceolata 12/11
Rutilus rutilus 8/7
Salaria pavo 11/8
Scardinius erythrophthalmus 8/7
Scarus coeruleus 12/9
- guacamaia 12/9
- taeniopterus 12/9
Serrasalmus nattereri 7/5
- niger 7/5
- piraya 7/5
- rhombeus 7/5
Spirographis spallanzani 10/8
Sparisoma chrysopterus 12/9
- viride 12/9
Sturisoma aureum 12/11
Symphysodon discus 15/11
Synodontis nigriventris 9/10
Tetraodon fluviatilis 10/10
Thalassoma bifasciatum 17/8
Thorichthys meeki 7/10
Tysochromis annectens 16/10
- ansorgei 16/10
Tilapia buttikoferi 12/3
- joka 4/8
- zilii 4/8
Trigonectes piriana 18/3
Trichogaster leeri 2/8
- microlepis 2/8
- pectoralis 2/8
- trichopterus 20/5, 2/8
Tropheus annectens 13/3
- brichardi 13/3
- duboisi 13/3
Tropheus moori 5/3
Vesicularia dubyana 9/10
Xenomystus nigri 12/12
Xiphophorus helleri 14/2, 12/7

TERARISTIKA

Acrantophis dumerili 29/9
- madagascariensis 29/9
Agkistrodon blomhoffi 27/2
- saxalis 28/2
Amblyrhynchus cristatus 36/4
Ameiva polops 29/7
Annamemys annamensis 21/8
- grochovskie 21/8
Atretium schistosum 36/11
Blattella dubia 19/7
Boa constrictor occidentalis 30/9
Bogertophis rosaliae 22/6
- subocularis 22/6, 24/7
Boiga dendrophila 21/11
Bolyeria multocarinata 30/9
Bothrops insularis 40/12
Brachylophus fasciatus 36/4
- vitiensis 37/4
Bufo alvarius 24/12
- cognatus 35/12
Caiman crocodilus apaporiensis 27/7
- fuscus 20/7
- yacare 20/7
Callisaurus draconoides 19/9
Caretta caretta 22/11
Casarea dussumieri 30/9
Cerastes cerastes 33/4, 32/11
Cerberus rhynchops 36/11
Citharacanthus longipes niger 27/5
Clelia clelia 36/11
Clemmys nigricans 21/8
Cnemidophorus exsanguis 36/12
- flagellicaudus 36/12
- hyperythrus 30/7
- omexicanus 36/12
- tigris 35/12
- uniparens 36/12
- velox 36/12
Coleonyx reticulatus 27/7, 19/9
- variegatus 34/10, 29/11
Coluber jugularis 23/9
- viridiflavus 30/6
Compsubuthus werneri 28/12
Conolophus pallidus 37/4
- subcristatus 37/4
Corucia zebrata 25/2
Corytophanes cristalus 25/10
- hernandezi 25/10
Crocodilus lacertinus 30/7
Crocodilus niloticus 24/1
Crotalus afrox 21/6, 29/12
- cerastes 30/1
- durissus 40/12
- lepidus 21/6, 25/7, 27/8, 34/12, 40/12
- molossus 21/6
- scutulatus 31/11
- tigris 31/11
- unicolor 40/12
- willardi 40/12
Crotaphytus collaris 19/9, 34/10
- Cyclagras gigas 22/11
Cyclemys dentata 28/3
Cyclura baelopha 29/5
- carinata 29/5
- cortuna 29/5
- cychlura 29/5
- nubila 29/5
- pinguis 29/5
- ricordi 29/5
- rileyi 29/5
- silus 29/5
Dipodomys merriami 18/9
Dipsosaurus dorsalis 32/10
Drymarchon corais couperi 36/11
Elachistodon westermanni 36/11
Elaphe guttata guttata 34/4
- helena 35/4
- radiata 30/1
- vulpina 25/6
Elaphe guttata emoryi 34/4, 21/6
Elgaria panamintinus 28/8
Epicratex angulifer 35/10
- inornatus 36/10
- monensis 36/10
- monensis monensis 36/10
- monensis granti 36/10
- striatus fosteri 36/10
- subflavus 36/10
Eryx jaculus 27/11
Euathlus albopilosus 33/11
- smithi 34/11
Eumeces obsoletus 20/9
Gallotia simonyi 28/6
- stehlini 29/6
Gambelia wislizenii 20/9
Gavialis gangeticus 24/1
Geckolepis anomala 37/12
- maculata 37/12
- petiti 37/12
- polylepis 37/12
- typica 37/12
Geckonia chazaliae 18/7
Gekko gecko 23/11
- chazaliae 26/1
- chinensis 22/10
Geomyda tcheponensis 23/8
Gerrhonotus kingi 27/8
Gongylomorphus bojeri borbonica 31/8
Gryllus bimaculatus 35/3
Heloderma horridum 29/8
- suspectum 19/6, 29/8, 30/10
- texanum 31/10
Hemidactylus brooki 31/3
- mabouia 31/3
- turcicus 31/3
Heterodon nasicus 25/8
Heterometrus laoticus 34/2
- spinifer 34/2
Hoplocephalus bungaroides 39/12
Hydrodynastes gigas 36/11
Hydrosaurus amboinensis 36/3
- pustulatus 36/3
Chaerilus granosus 36/2
- insigni 36/2
- pirganjalus 36/2
- variegatus 36/2
- Chalcides ocellatus 23/9
Chamaeleo calyptratus calyptratus 28/6
- chamaeleon chamaeleon 27/6
- orientalis 27/6
Charina bottae umbratica 31/9
Chrysemys picta 20/8
- scripta elegans 27/1
- troosti 27/1
- venusta 27/1
- yaquia 27/1
Iguana delicatissima 30/5
- iguana 30/5
Indotestudo elongata 30/12
Klauberina riversiana 36/3
Lacerta trilineata 23/9
- viridis 22/11
Lampropeltis alterna 24/7
- gelutus 30/11
- gelutus floridana 25/5
- californiae 25/3, 32/11
- nigritus 29/3, 25/5
- pyromelana 27/8
Leiocephalus eremitus 31/5
- herminieri 31/5
Leiolopisma telfairii 28/8
Leiurus quinquestriatus 27/12
Lepidodactylus lugubris 27/9
Lychas mucronatus 15/2
Macroprotodon cucullatus 26/11
Macroscincus cocteaui 28/8
Malpolon monspessulanus 26/11
Masticophis flagellum 27/7, 29/11
- lateralis euryxanthus 37/11
Mauremys mutica 21/8
- nigricans 21/8
Naja naja 39/12
- oxiana 39/12
Natrix natrix 27/11
- tessellata 21/1
Nebo flavipes 28/12
- grandis 28/12
- hierichonticus 27/12
Nerodia fasciata taeniata 37/11
- sipedon insularum 37/11
- sipedon 23/1, 25/9
Ocadia sinensis 23/8
Oedura castelnaui 26/1
- monilis 32/2
- reticulata 32/2
Ogmodon vitianus 39/12
Ophiophagus hannah 39/12
Orthochirus innesi 28/12
Osteolaemus osborni 24/1
- tetraspis 24/1
Pamphobeteus platyomma 34/11
Paradelma orientalis 36/3
Phelsuma gigas 32/2
- guentheri 32/2
- newtoni 32/2
Phormictopus platus 34/11
Phrynosoma cornutum 28/7, 27/8
- coronatum blainvillii 30/5
- modestum 28/7
- solare 27/8, 20/9, 33/10
Pituophis melanoleucus 31/11
Podarcis filfolensis filfolensis 29/6
- giglioli 29/6
- lilfordi 29/6
- pityusensis 29/6
- rodriguezi 29/6
Pseudemys concinna 18/8
- floridana 18/8
- rubriventris 18/8
- terrapen 20/8
Ptyas mucosus 38/11
Python molurus 37/10
- molurus bivittatus 37/10
- molurus molurus 37/10
Quedenfeldtia trachyblepharus 23/4
Rana berlandieri 21/6
- blairi 21/6
- catesbeiana 34/12
- tarahumarae 35/12
Rattus exulans 23/3
Rhinocheilus lecontei 27/7
Salvadora hexalepis 29/11
Sanzinia madagascariensis 31/9
Sauromalus obesus 31/10
- varius 31/5
Scaphiopus couchi 34/12
Sceloporus jarrovi 27/8
- magister 17/9, 34/10
- poinsetti 29/7
Scorpiops anthracinus 36/2
- oligotrichus 35/2
- tibetanus 35/2
Senticolis triaspis 26/8
Sphaerodactylus argus 23/3
- armasi 29/4
- celicara 29/4
- cinereus 32/3
- elegans 32/3
- intermedius 27/4
- nigropunctatus 28/4
- notatus 27/4
- torrei 29/4
Sphenodon diversus 31/2
- guentheri 31/2
- punctatus 31/2
Spermophilus tereticaudus 18/9
Stenochirus sarasinorum 35/2, 4/3
Tarentola americana 31/3
- mauritanica 11/3, 23/8
Thamnophis couchi gigas 37/11
- eques 34/12
- sirtalis tetrataenia 22/1, 37/11
Theraphosidae 33/11
Telescopus fallax 34/3, 26/11
- semiannulatus 34/3
Testudo forstenii 30/12
- graeca 24/9
- marginata 22/9
- radiata 22/11
Tomistoma schegelli 26/2, 24/1
Trachemys decusata 20/8
Trachemys dorbigni 20/8
- scripta 20/8
- terrapen 20/8
Tupinambis duseni 30/7
- nigropunctatus 30/7
- rufescens 30/7
- teguixin 30/7
Uromastyx acanthinurus 37/3
- aegyptius 37/3
- hardwicki 37/3
Urosaurus ornatus 21/9
Varanus salvator 30/8
Vipera ammodytes 25/2, 40/12
- aspis 25/2
- berus 25/2, 24/10
- latifii 41/12
- monticola 24/4
- raddei 41/12
- russellii 41/12
- ursinii 27/11
Xenochrophis piscator 38/11
Xerobates agassizii 30/10

ROSTLINY

Aglaonema commutatum 15/6
- costatum 15/6
- crispum 16/6
- modestum 14/6
- oblongifolium 14/6
- pictum 17/6
- schott 14/6
- treubi 14/6
Alisma plantago 29/2
Anubias nana 9/7
Aponogeton crispus19/4
- undulatus 9/7
Aralia chinensis 30/2
Aristolochia serpentaria 29/2
Atlantia baxifolia 30/2
Bolbitis heudelotii 7/3
Caladium bicolor 30/2
Calla palustris 14/6
Carnegiea giganiea 17/9
Caulerpa prolifera 10/8
- scalpeliformis 10/8
Cryptocoryne evae 15/6
Echinacea angustifolia 30/2
Echinodorus amazonicus 17/5
Echinodorus horemanii 19/4
- parviflorus 17/5
- tocatins 18/5
Eichhornia crassipes 15/9
Euphorbia glyptosperma 30/2
- polycapra 30/2
Fouquieria splendens 18/9
Hemigraphis alternata 19/3
- repanda 21/3
Heteranthera zosterifolia 13/10
Chlorophytum bicketii 20/3
Larrea divaricata 18/9
Limnophila aquatica 21/4, 13/10
- sessiliflora 21/4
Lobelia cardinalis 21/3
Mirosorium pteropus 13/7
Phyllanthus reticulatus 30/2
Phytolacca dodecandra 30/2
Polygala senega 29/2
Prenathes rubicunda 29/2
Randia spinosa 30/2
Rhaphidophora aurea 27/9
Vesicularia dubyana 19/4, 3/7
Viola sagittaga 29/2

RŮZNÉ

Acropora palmata 11/9
Agaricia agaricites 16/8
Anemonia sulcata 10/8
Aspergillus flavus 10/9
Diadema antillarum 16/8
Ductus pneumaticus 16/4
Eunicea tourneforti 15/8
Felis yagoua roundi 19/9
Fusarium 22/11
Hydrozetes lacustris 13/5
- eagena 8/10
Meandrina meandrites 15/8
Millepora alcicornis 15/8
Montastrea cavernosa 15/8
Neothauma tanganjicense 13/12
Pseudopterogorgia americana 15/8
- blanquillenis 15/8
Rete mirabile 17/4
Rhizoglyphus echinopus 12/5
- sacculus 8/10
stomatitis ulcerosa 24/6
Tubificidae 19/11
Tyrophagus putrescentiae 12/5
- utriculus 8/10


AKVÁRIUM TERÁRIUM 1991


AKVARISTIKA

Bodinová B.: Snadno dostupné hodnotné krmivo 13/11
Bydžovský V.: Fantómové tetry 14/4
Bydžovský V.: Neolamprologus tetracanthus 14/5
Čermák Z.: Amblydoras hancocki 13/3
Dařbujan H.: Neolamprologus buescheri 6/9
Dirlbek K.: Rájovec čínský 4/4
Dokoupil N.: Gudea olivová 1/1
Dokoupil N.: Novinka z Kolumbie 10/3
Dokoupil N.: Novopopísaná živorodka z Mexika 9/4
Dokoupil N.: Nehovorme o „kojo - kaproch“ 9/5
Dokoupil N.: Prifarbené rybky - ďakujem, nie! 12/6
Dokoupil N.: Poecilia teresae 2/11
Doležal F.: Krmení koi 14/9
Eliáš J.: Hnědý mutant čichavců z Vídně 1/5
Eliáš J., Frank S.: Tetra zlatá 6/7
Eliáš J., Spurný J.: Okouník sklovitý 1/12
Ešner R.: Akara modrá 1213
Fiala L.: Štikovec příčnopásý červenohrdlý 8/9
Figel S.: Heteropneustes fossilis - tření a vývoj jiker 5/3
Frank S.: Tetra Weitzmanova konečně rozmnožena v akváriu 1/8
Frank S.: Známá neznámá characida 5/8
Frank S.: Pětileté chovatelské zkušenosti s tetrou perleťovou 1/9
Frank S.: Akvarijnĺ filtry ano či ne? 12/9
Frank S.: Jihoamerická tetra 1/10
Frank S.: Rozmnožování ryb v přírodě a akváriích 8/10
Frank S., Procházka M.: Štikovec proměnlivý 1/7
Fukatsch J.: Z dobrej rodiny 14/8
Fukatsch P.: Dalšie zmeny v taxonómii malawských cichlíd 6/9
Fukatsch Pavol a Juraj: Spáč z Malawi 10/1
Fukatschovi J. a P.: Ohrozená čeľaď Cichlidae 12/6
Grünwald L.: Poznámka k chovu Aequidens rivulatus 4/8
Grýgera L.: Zařízení na úpravu vody 11/11
Hanel L.: Začínáme s akvaristikou 20/1
Hanel L.: Živorodkovití 19/2
Hanel L.: Labyrintní ryby 9/3
Hanel L.: Noční zbarvení ryb 3/4
Hanel L.: Kaprovité ryby 14/4
Hanel L.: Ryby vrubozobcovité 14/5
Hanel L.: Sumečci 7/6
Hanel L.: Naše ryby v akváriu 10/8
Hanel L.: Nemoci ryb 15/9
Hanel L.: Poznámka k plodnosti sumce Schilbe mystus 13/11
Hellinger P.: Živorodka okatá z Kuby 9/6
Hofmann J.: Opět jedna změna jména? 3/11
Hofmann J., Novák J.: Umělé rozmnožování a umělé odchovy akvarijních ryb 6/1, 8/2, 4/3, 10/4, 6/5, 8/6, 4/7, 9/8, 10/9, 2/10, 8/11, 4/12
Juriga L., Chaloupecký V.: Nový zájem o duhovky 6/1
Kadlec J.: Vějířovky rodu Cynolebias 4/2, 6/3, 6/4, 16/5
Kadlec J.: Vějířovky z Argentiny 6/11
Kadlec J.: Drobný halančík ze Zaire 5/12
Kahovec A.: Vliv různé potravy na odchov mláďat dánia pruhovaného 19/4
Kahovec A.: Akara hnědá 7/10
Kapler O.: Mořská akvaristika v otázkách a odpovědích 8/1, 10/2, 8/3, 12/4, 10/5, 10/6, 8/7, 12/8
Kapler O.: Podivná jaderská rybka 10/11
Kouba J.: Cichlasoma sajica 6/2
Kraina M.: Tlamovec sršňový 7/7
Krček K.: Mají vaše ryby dostatek vzduchu? 14/6, 14/7
Kuře L.: Cichlasoma nigrofasciatum xanthorická forma 11/1
Lohnický K.: Zkušenosti s parazborou malou v akváriu 10/7
Májsky J.: Jediný neškodný ulitník v akváriu (?) 3/5
Májsky J.: Chov a odchov sumčeka Corydoras melanistius 6/6
Májsky J.: Ako dýchajú vodné úlitníky 18/10
Májsky J.: Aj morské akvárium móže byť „holandské“ 15/10
Májsky J.: Corydoras nanus alebo C. elegans? 12/11
Májsky J.: Chov a odchov Rineloricaria lanceolata 6/12
Májsky J.: Patologický melanizmus u ryb 11/12
Musil M.: Tetra diamantová 8/5
Palička J.: Tetra paraguayská 1/4
Palička J.: Neolamprologus brevis 4/1
Palička J.: Mystus vittatus a jeho odchov v akváriu 1/2
Palička J.: Lamprologus ocelatus 2/7
Palička J.: Hyphessobrycon serpae 4/10
Palička J.: Ještě jednou parmička z Oděsy 1/11
Palička J.: Halančíkovec kubánský a jeho chov 14/12
Peřina L.: Perlín ostrobřichý 8/12
Petrželka A.: Rybičky jsou v Římě luxus 20/4
Petrovický I.: Danio zlaté 1/3
Podveský F.: Malá plodnost tetry císařské a její příčiny 3/3
Rose M.: Tlamovec Pseudotropheus lanisticola 4/6
Rose M.: Tlamovec Labidochromis sp. Yellow 6/8
Rose M.: Pseudotropheus zebra „Redfin“ 4/11
Rosmaník P.: Polozobánka celebeská 4/4
Severa M.: Parmička purpurová 11/12
Šabršula L.: Některé poznatky z odchovu polozobánky celebeské 6/12
Šafránek V.: Jihoamerický trnovec Agamyxis aibomuculatus 7/11
Štumpa V.: Moje zkušenosti s gudeou Xenotoca eiseni 3/2
Vilikus M.: Okounek terčový 12/5
Vilikus M.: Halančíkovec Hartův Rivulus harti 3/8
Vilikus M.: Terčovec hnědý a jeho příbuzní v akváriu 16/9
Wohlgemuth E.: Sumeček skvrnitý 12/5
Wohlgemuth E.: Naše vodní jatrovky 13/12
Zrzavý V., Hudeček J., Frank S.: Dvakrát nezvyklé chování parmičky červenoploutvé 12/7
Zukal R.: Tetra černá 4/5

TERARISTIKA

Bakla P.: Krmení korálovky Lampropeltis triangulum sinaloae 31/4
Černý M.: Herpetofauna pohoří Escambray 23/7
Černý M.: Algyroides nigropunctatus na ostrově Krk 22/8
Černý M.: Za pyrenejskými mloky 26/11
Černý M.: Agamy Zakavkazska a Střední Asie 22/12
Dokoupil N.: Ešte raz o žabkách z tropických dažďových lesov 21/9
Felix J. Stromový scink 31/7
Felix J.: Málo známá krajta 26/8
Felix J.: Anolisové řady equestris 20/10
Felix J.: Do Sa Pa nejen za plazy 18/11
Fojtl J.: Mořská želva Eretmochelys imbricata 30/5
Fojtl J.: Želvy kajmanky 28/6
Haleš J.: Evidence a využití chovů Elaphe longissima - zpráva o průběhu a perspektivách akce 32/2
Hes O.: Chov a odchov hvízdalek 27/4
Hlavička P.: Pozoruhodný ještěr z jižní Afriky 26/1
Hlavička P.: Gekon Homopholis wahlbergi 24/8
Hromádka J.: Chameleón jemenský v přírodě a v teráriu 30/1
Chmelík P., Kořínek M.: Zajímavá příčina úmrtí Bitis arietans 26/6
Janout P.: Želvy krabičné 28/6
Kadavý L.: Chov afrického gekoníčka Hemitheconyx caudicinctus 24/5
Klátil L.: Gekko vittatus — čokoládový krasavec mezi gekony 26/7
Klátil L.: Kubánský gekon Tarentola americana 24/8
Klátil L.: Chov a odchov kaspického gekona Cyrtodactylus caspius 29/10
Klátil L.: Africký gekon Pachydactylus bibroni 25/12
Knobloch O.: Kubánská užovka 29/3
Knobloch O.: Chov a rozmnožování užovky stromové 27/6
Kočárek P.: Chov scinka Chalcides sexlineatus 25/12
Kotlík P.: Patologický průběh líhnutí Elaphe guttata guttata 24/12
Kovařík F.: Štíři Turecka 28/2
Kovařík F.: Štíři Maroka 30/3
Kovařík F.: 4x nej 23/8
Kůrka A.: Zajímavosti italské přírody 22/10
Laňka V.: Tvrdý osud křehké želvy 26/4
Marhoul P.: Chov a odchov užovky Elaphe taeniura friesei 24/1
Maštera V.: Arachnophobia 24/11
Maštera V.: Tuatara 26/10
Moravec J.: K herpetofauně souostroví Kastellorizo 26/2
Pavel I.: Chov a rozmnožování Boaedon fuliginosus 25/11
Peš T.: Pavouk Heteropoda venatoria 27/1
Petrželka A.: Na výstavě pohádkových draků 22/1
Plískal P.: Užovka Elaphe carinata 12/11
Poulíček M.: Zkušenosti s chovem gekona Gehyra mutilata 26/7
Rak R.: Terárium v San Marinu 22/9
Rehák I.: Ve výzkumné laboratoři etologie mloků v Arlingtonu 24/2
Rehák I.: Plazi a obojživelníci Egypta 26/3, 28/4, 26/5, 24/6
Rehák I., Pecina P.: Gekon Coleonyx variegatus v přírodě a v teráriu 27/9
Ševčík J.: Vzpomínka na Ancon 24/4
Šklíba I., Kovařík F.: Sklípkani a jejich chov 31/5
Švach J.: Anolis garmani 24/5
Švec J.: Krab malý Gecarcinus ruricola v teráriu 28/9
Švec J.: Korytnačka čiernobruchá 26/12
Vergner I.: Ohrožení obojživelníci 28/1, 30/2, 31/3, 30/4, 29/5
Vergner I.: Ohrožení plazi světa 30/6, 28/7, 30/8, 29/9, 28/10, 28/11, 28/12
Veselý M.: O herpetofauně Sýrie 24/9

ROSTLINY

Dvořák P.: Rostliny rodu Crinum 19/9
Májsky J.: Kryptokoryna Usterova 14/1
Májsky J.: Kryptokoryna Evina 16/11
Peřina L.: Vodní zahrada a studenovodní akvaristika 12/2, 16/3, 16/4
Rataj K. st.: Šípatkovec Horemanův 6/10
Rataj K.: Šípatkovec uruguayský 16/11
Rataj K.: Echinodorus osiris a Echinodorus grisebachii v akvaristice 12/12

RŮZNÉ

Bydžovský V.: Svazový kongres v SRN 4/10
Crhová J.: Banská Bystrica 22/1
Dokoupil N.: Bratislavský spolok Tropic 20/5
Dokoupil N.: O výstave u súsedov 10/12
Dyk V.: Rozšíření a přizpůsobivost různých druhů nitěnek 13/5
Dyk V.: Vláhomilky pro biologický boj 11/6
Dyk V.: Vzpomínáme 21/8
Farkač J., Míšek I.: Praktická anatomie obratlovců na VŠV v Brně 25/11
Fukatsch J.: Slovenský klub cichlidárov 20/1
Hanel L.: Údržba akvária 7/10
Hofmann J.: Podeváté ve věži 22/7
Hofmannová M.: První kolo mistrovství ČSFR 1991 v chovu živorodých ryb 9/11
Holečková D.: Vzácní savci v akváriích Zoo Duisburg 18/10
Hrdlička L.: Nechte pracovat stroje (1. a 2. část) 12/10, 14/11
Jež R.: Singapur - malý obr v akvaristice 22/2
Jiroušek V.: Zoologická a botanická zahrada Plzeň 20/2
Jiroušek V.: Zoologická zahrada Hluboká nad Vltavou-Ohrada 21/4
Jiroušek V.: Vivária západní Evropy 22/6, 20/7
Jiroušek V.: Vivaristický Istanbul 30/10
Junová D.: Voda pro Prahu 20/12
Kovařík F.: Problémy s odbornou literaturou 26/8
Krček K.: Regulace osvětlení nádrží se zářivkami 22/4
Krejčí F.: Snadný chov „Grindalu“ 18/7
Májsky J.: Vzácny a ohrozený truskavec 20/6
Petöcz E.: Dusitany a dusičnany v akváriu 12/1
Petrželka A.: Čekání na konkurenci 21/2
Petrželka A.: Nerovný boj značky DSP 20/5
Petrželka A.: Už přišli na řadu i terčovci
Rychlík J.: Odkalovací zvon 14/1
Saniga M.: Národný park Malá Fatra 18/5
Skořepa V.: Skadarské jezero si zaslouží ochranu 16/7
Skořepa V.: Růžová soda a modré tilapie 16/8
Smrček M.: Eurozoo a Eurofisch 1991 16/10
Sýkora K.: Jak ti říkají želvo? 22/7
Šindelář J.: Ráj nebo žumpa Evropy 16/1
Šindelář J.: Na jih od řeky Tejo 16/6
Uhlíř Z.: Uprava tvrdosti akvarijní vody 18/8
Vergner I.: XVII. národní aktiv teraristů Most 1990 22/5
Vergner I.: Karlovarský teraristický aktiv 1991 20/8
Wohlgemuth E.: Australský červený plž 20/6

REJSTŘÍK

AKVARISTIKA

Acanthodoras cataphractus 3/10
Acanthophthalmus k. kuhli 9/11
Acanthurus coeruleus 13/1
Aequidens pulcher 12/3
Aequidens maronii 3/4, 7/10
Aequidens rivulatus 4/8
Agamyxis albomaculatus 3/10, 7/11
Amblydoras hancocki 13/3, 3/10
Ampularia gigas 18/10
Anemonia sulcata 8/7
Aphyosemion decorsei 5/10
Aphyocharax paraguayensis 1/10
Aphyocharax rathbuni 2/10
Badis badis 13/7
Belonesox belizanus 23/2
Brachionus 3/9
Brachydanio frankei 1/3
Brachydanio rerio 1/3
Brachygobius xanthozona 9/3
Brycinus longipinnis 8/10
Caulerpa prolifera 15/10
Caulerpa scalpelliformis 15/10
Cephalorhynchus commersoni 19/10
Cichlasoma facetum 6/2
Cichlasoma nigrofasciatum 11/1, 6/2
Cichlasoma sajica 6/2
Cichlasoma spilurum 6/2
Colisa labiosa 2/5
Copadichromis azureus 6/9
- borley 6/9
- chrysonotus 6/9
- mbenji 6/9
Corydoras elegans 12/11
- hastatus 11/8
- melanistus 6/5, 6/6
- nanus 12/11
- schultzei 6/6
Cynolebias adloffi 6/3
- affinis 17/5
- alexandri 16/5, 6/11
- aureoguttatus 4/2
- boitonei 17/5
- bokermanni 6/4
- carvalhoi 6/4
- cinereus 6/4
- cyaneus 6/4
- elongatus 6/3
- fluminensis 4/2
- glaucopterus 4/2
- opalescens 6/3
- porosus 4/2
- viarius 4/2
- whitei 6/3, 16/5
Cyprichromis 7/9
Delphinapterus leucas 19/10
Epiplatys dageti monroviae 8/9
Gastropoda 18/10
Geophagus steindachneri 11/12
Girardinichthys falcatus 1/1
- innominatus 1/1
- multiradiatus 1/1
- turneri 1/1
- viviparus 1/1
Gymnocorymbus ternetzi 4/5
Haplochromis labrosus 7/9
Haplochromis obliquidens 12/6
Hemigrammus armstrongi 5/6
- rodwayi 6/7
- stictus 5/8
Hepaticae 13/12
Heterandria formosa 19/12
Heteropneustes fossilis 5/3, 6/6
Hyphessobrycon ornatus 9/10
- pulchripinnis 9/10
- serpae 4/10
Chanda ranga 12/6, 1/12
Ictalurus nebulosus 12/5
- punctatus 12/5
Inia geoffrensis 19/10
Johnius umbra 10/11
Keratella 3/9
Labeo bicolor 8/11
- frenatus 12/7
Labidochromis caeruleus 6/8
- sp. Yellow 6/8
- vellicans 6/8
Lamprologus ocellatus 2/7
Macrognathus aculeatus 9/8, 9/11
Macropodus ocellatus 4/4
- opercularis 4/4
Moenkhausia pittieri 1/4, 8/5
- sanctaefilomenae 1/4
Megalamphodus megalopterus 14/4, 1/6
- roseus 1/6
- sweglesi 14/4, 1/6
Melanochromis crabro 7/7
Melanoides tuberculata 18/10
Melanotaenia boesemani 7/1
- maccullochi 6/1, 13/7
- splendida 7/1
- trifasciata 7/1
Mesogonistius chaetodon 12/5
Mesonauta festivus 4/3
Mystus vittatus 1/2, 2/10
Nematobrycon lacortei 1/9
- palmeri 3/3, 4/9
Neoheterandria elegans 10/3
Neolamprologus brevis 4/1
- brichardi 1418
- buescheri 6/9
- alongatus 15/8
- multifasciatus 5/1
- tetracanthus 14/5
Nomorhamphus celebensis 4/4, 6/12
Nimbochromis livingstonii 10/1
Nyassachromis boadzulu 6/9
- eucinostomus 6/9
- prostoma 6/9
Oreochromis niloticus 8/2
Otopharynx lithobates 7/9
- walteri 7/9
Paramecium 3/9
Paracheirodon innesi 20/1, 3/3
Pelvicachromis pulcher 19/6
Phenacogrammus interruptus 8/10
Poecilia orri 2/11
- reticulata 19/2
- teresae 2/11
Poecilocharax weitzmani 1/8
Pomacanthodes imperator 23/9
Pomacanthus paru 13/1
Priapella bonita 9/4
- compressa 9/4
- intermedia 9/4
- olmecae 9/4
Pristella maxillaris 1/5
Procatopus aberrans 1/7
Protomelas fenestratus 7/9
- spilonotus 7/9
- taeniolatus 7/9
Pterophyllum altum 8/6
Pseudoerenilabrus multicolor 13/8
Pseudorasbora parva 10/7
Pseudotropheus lanisticola 4/6
- lombardoi 4/6
- zebra „Redfin“ 4/11
Puntius nigrofasciatus 11/12
Rineloricaria lanceolata 6/12
Rivulus cylindraceus 14/12
- harti 3/8
- holmiae 3/8
- ocellatus 7/1
Rhodeus sericeus 10/8
Scardinius erythrophtalmus 8/12
Sciena cirrhosa 11/11
- umbra 10/11
Schilbe mystus 13/11
Symphysodon aequifasciatus 16/9
- discus 16/9
Synodontis nigrita 3/10
Theodoxus danubialis 18/10
Tropheus moorei 4/12
Tyranochromis macrostoma 7/9
- maculiceps 7/9
- nigriventer 7/9
- polyodon 7/9
Viviparus contectus 18/10
Xantho hydrophilus 8/10
Xenotoca eiseni 3/2
Xíphophorus helleri 19/2
- maculatus 19/2

TERARISTIKA

Agama ruderata 22/12
Algyroides hidalgoi 22/8
- marchi 22/8
- moreoticus 22/8
- nigropunctatus 22/8
Alsophis canthenigerus adspersus 29/3
- brooksi 29/3
- caymanus 29/3
- fuscicauda 29/3
- pepei 29/3
- ruttyi 29/3
- schwartzi 29/3
Alytes obstetricans 27/11
Amphibia: Mura: Bufonidae, Ranidae a Sooglossidae 30/4
Amphibia: Caudata: Ambystomatidae, Cryptobranchidae, Plethodotidae, Proteidae 28/1
Salamandridae 30/2
Amphibia: Anura: Discoglossidae, Hylidae, Leiopelmatidae, Microhylidae, Pelobatidae, Pipidae 31/3
Androctonus aeneas 30/3
- amoreuxi 30/3
- australis 30/3
- sergenti 30/3
Anolis angusticeps 25/4
- baracoae 21/10
- equestris 20/10
- garmani 24/5
- luteogularis 21/10
- noblei 21/10
- smallwoodi 21/10
Asterochelys radiata 30/6
- yniphora 30/6
Bitis arietans 26/6
- gabonica rhinoceros 23/9
Boaedon fuliginosus 25/11
Bufo longinasus 25/7
- peltacephalus 24/4
- regularis 25/6
- viridis 25/9
Caiman crocodylus 29/11
Calabaria reinhardtii 26/8
Cerastes cerastes 27/3
- vipera 28/3
Coenobyta clypeatus 28/9
Coleonyx variegatus 26/9
Coluber florulentus 28/5
- nummifer 25/9
- viridiflavus 22/10
Coronella austriaca 23/10
- girondiae 27/11
Corucia zebrata 30/7
Crocodylia: Alligatoridae 28/11
Crocodylidae: Crocodylus 28/12
Crocodylus johnsoni 23/6
- porosus 21/7
- rhombifer 28/12
Cyciura nubila 24/4
Cyrtodactylus kotschyi 27/2
Cyrtophora citricola 24/10
Delena cancerides 24/11
Dendrobates auratus 21/9
- leucomelas 21/9
Didosaurus mauritianus 30/7
Elaphe carinata 21/11
- friesei 24/1
- longissima 32/2, 27/6
- schmackeri 24/1
- taeniura 24/1
Emys orbicularis 25/10
Epicrates chrysogaster 29/12
Eretmochelys imbricata 30/5
Eublepharis macularius 26/9
Erymnochelys madagascariensis 29/9
Eryx colubrinus 28/5
- jaculus 27/5
Euathlus albopilosus 31/5
- smithi 23/8
Euscorpius carpathicus 23/10
- italicus 30/3
Gecarcinus ruricola 28/9
Gehyra mutilata 26/7
Gekko vittatus 26/7
Hemitheconyx caudicinctus 24/5
- taylori 26/9
Hierophis cypriensis 29/12
Homopholis wahlbergi 24/8
Hyla savignyi 24/9
Chalcides ocellatus 25/9
- sexlineatus 25/12
Chamaeleo calyptratus calyptratus 24/9
- chamaeleon 24/9
Chelydra serpentina 28/6
Iurus dufoureius 29/2, 23/8
Lacerta oxycephala 24/3
Lampropeltis triangulum sinaloae 31/3
Lathrodectus mactans 24/10
Leiocephalus carinatus 23/3
- cubensis 23/3
- macropus 23/3
Leiurus quinquestriatus 30/3
Limnodynastes peronii 27/4
Lioheterodon madagascariensis 23/11
Liophidium torquatus 23/11
Liopholidophis pseudolateralis 23/11
Mabuya vittata 24/9
Macrocheira kaempferi 28/9
Madagascarophis 23/11
Manouria impressa 20/11
Mantella aurantiaca 29/12
Mauremys caspica 24/9
Mastigoproetus giganteus 23/8
Mertensiella luschani 26/2
Melanochelys trijuga 26/12
Mesobothus gibbosus 28/2
Naja haje kaothia 23/9
Pachydactylus bibroni 25/12
Paleosuchus palpebrosus 29/11
Pandinus imperator 23/8
Phrynocephalus guttatus 23/12
Phrynocephalus helioscopus 22/12
Platysternon megacephalum 22/3
Podarcis sicula 22/10, 24/10
Potamon fluviatilis 28/9
Ptyodactylus hasselquisti 24/6
- puiseuxi 25/9
Pseudocordylus microlepidotus 26/1
- subviridis 26/1
Salamandra salamandra 25/2
Spalerosophis diadema cliffordi 29/4
Sphenodon punctatus 26/10
Stelio caucasica 22/12
- himalayna 22/12
- stellio 24/9
Steatoda paykulliana 22/10
Tarentola americana 25/7, 24/8
- ephippiata 24/8
- delalandii 24/8
- gomerensis 24/8
- mauritanica 23/10
Terrapene carolina 28/8
- coahuila 29/8
- nelssoni 29/8
Telescopus dhara obtusus 29/4
Testudines: Emydidae 29/5
- Dermatemydidae 29/5
- Kinostemidae 29/5
- Testudinidae 30/6
- Carettochelyidae 30/8
- Dermochelyidae 30/8
Testudines: Cheloniidae 30/8
- Trionychidae 30/8
Testudo graeca 22/7, 25/10
- hermani 22/7
Trimeresurus stejnegeri 20/11
Tropidophis pilsbryi 24/7
Typhlops vermicularis 27/2
Varanus griseus 26/5, 25/9
- varius 20/7
Uromastyx aegyptius 25/9

ROSTLINY

Acorus gramineus 4/8- pusillus 6/10
Aglaonema commutatum 13/9
- roebelinii 12/9
Baldellia ranunculoides 12/12
Barclaya longifolia 19/9
Cabomba caroliniana 12/12
Cryptocoryne affinis 8/5
- balansae 14/1
- cordata 19/9
- evae 16/11
- pontederiifolia 8/5
- tonkinensis 14/1, 19/9
- usteriana 14/1
Crinum calamistratum 2/7, 19/9
- natans 19/9
- purpurascens 2/7, 19/9
- thaianum 19/9
Echinodorus africanus 20/9
- gabrieli 12/12
- grisebachii 12/12
- horemani 6/10
- osiris 12/12
- parviflorus 20/9
- uruguayensis 16/11
Hippuris vulgaris 20/6
Hygrophila difformis 6/10
Iris pseudacorus 12/2
Microsorium pteropus 1/6, 2/7, 1/9, 9/9
Riccia 13/12
Sagittaria sagittifolia 16/4
Vallisneria gigantea 19/9
Vesicularia dubyana 1/9

RŮZNÉ

Hexamita salmonis 16/9
Hydrozoetes lacustris 18/9
Melanoides tuberculata 3/5
Physastra proteus 20/6
Spironusleus elegans 16/9
Tubifex tubitex 13/5


AKVÁRIUM TERÁRIUM 1990


AKVARISTIKA

Bartoš P.: Kaprozúbka orientálna 10/1
Botur Z., Zukal R.: Ostnovec listový 40/10
Búrik V.: Kaprovitá ryba Cyclocheilichthys apogon 1/7
Bydžovský V.: Hyphessobrycon amandae 7/1
Bydžovský V.: Štikovec prstencovitý 3/3
Bydžovský V., Dušek V.: Neolamprologus brichardi 6/5
Csefay F., Dokoupil N.: Zajímavosti zo života cichlíd 6/10, 4/11
Červenka M.: Úkryty pro cichlidy 11/12
Dokoupil N.: Vzácna divoká forma — Xiphophorus helleri - „Catemaco helleri“ 1/2
Dokoupil N.: Čo vieme doteraz o Horaichthys setnai 8/4
Dokoupil N.: Gudea dymová Girardinichthys viviparus 4/5
Fiala J.: Tetra Rathbunova 4/7
Frank S.: Cozopasné střevní hlístice ryb 20/11
Friedl J.: Čichavec modrý mramorovaný 5/10
Fukatsch P. + J.: Známá cichlidka s neznámym menom Psedotropheus spec. „kingsizei“ 8/8
Grýgera L.: Pleurodeles waltl 6/8
Hanel L.: O tělesných anomáliích ryb 20/10
Hanel L.: O růstu cichlidy Oreochromis niloticus 7/5
Hanel L.: K léčbě terčovců napadených žábrohlísty 19/7
Hanel L.: Živá potrava akvarijních ryb 14/11
Hofmann J.: Sumci — ryby známé i neznámé 10/7, 12/8, 3/9, 12/10, 8/11, 12/12
Hofmann J., Novák J.: Základní životní funkce ryb a jejich změny jako odpověď na změny prostředí 12/4
Janči J.: Ostriež červený 5/11
Kadlec J.: Největší vějířovka Cynolebias elongatus 7/2
Kadlec J.: Cynolebias antenori nebo Cynolebias heloplites? 1/3
Kadlec J.: Halančík skořicový Aphyosemion cinnamomeum 3/4
Kadlec J.: Rod Rivulus (1. + 2. část) 1/5, 1/6
Kadlec J.: Halančíci západní Afriky 6/7, 1/8, 1/10, 1/11, 1/12
Kahovec A.: Plata duhová 11/1
Kapler O.: Nezvyklý mořský korýš v akváriu OSMP v Opavě 21/6
Kolárik M., Dokoupil N.: Gudea žltoplutvá 3/1
Komárek V.: Podivuhodné ryby 14/6, 13/7
Kopečný J.: Cichlidka Ramirezova 14/10
Košuth P.: Choroby akváriových rýb 21/3, 17/4, 20/5, 19/6, 18/7, 22/8, 14/9, 15/10, 22/11, 14/12
Král J.: Neonka černá 1/1
Krouský I.: Gambusia puncticulata 4/3
Lagron O.: Africká cichlida z jezera Tanganika 5/7
Lánský J.: Rozmnožení pancéřníčka skvrnitého 11/2
Lipavský V.: Corydoras paleatus - albín 1/9
Lohniský K.: Ochrana našich ryba a současná akvaristika 16/1
Macháček J.: První výtěr bojovnice pestré Betta splendens 7/4
Májsky J.: Perleťovka Gymnogeophagus rhabdotus 4/2
Májsky J.: Netradičné plžovité ryby v akváriu 8/3
Malaník S.: Odchov perlovek ve společnosti piraní 6/6
Mates M.: Gavúnek Wernerův Iriatherina werneri 4/6
Musil M.: Mé zkušenosti s kančíkem příčnopruhým 18/3
Novák J.:Rod Hemichromis 12/1
Novák J.: Tribus Geophagini 5/2
Novák J.: Synodontis nigrita 4/8
Novák J., Matěna J.: Oreochromis niloticus 5/4
Novák J.: Ryba se špatnou pověstí 3/11
Novák J.: Za rybami na Pamír 16/11
Novák J., Hofmann J.: Pozorujeme akvarijní ryby 14/1, 12/2, 16/3, 12/4, 15/5, 12/6, 8/7, 10/8, 8/9, 8/10, 6/11, 10/12
Palička J.: Hemigrammus pulcher 1/4
Palička J.: Halančík modrooký 10/5
Peřina L.: Koi — neobvyklá krása 12/11
Petrželka A.: Bude latimérie podivná zachráněna? 5/12
Popelář J.: Vytření akar modrých 13/5
Procházka M.: Odchov halančíka pestrého pomocí „živé“ a „mrtvé“ vody 10/3
Rose M.: Americký tlamovec Geophagus steindachneri 14/4
Rose M.: Africká cichlida Tilapia joka 7/9
Rose M.: Východoafrický tlamovec Trematocranus jacobfreibergi 10/10
Rose M.: Tlamovci Utaka 6/12
Rychlík J.: Gavúnek tříbarevný Melanotaenia trifasciata 12/5
Řehůřek F.: Chov a odchov Corydoras axelrodi 8/12
Skopalová Z.: Cichlida klínoskvrnná Uaru amphiacanthoides 8/6
Svoboda J.: Drobnoústka pruhovaná Nannostomus beckfordi 10/9
Šmerda J.: Nové rozdělení starého rodu 8/1, 10/2, 6/3, 10/4, 14/5, 10/6
Šulc J.: Pozorování rájovců dlouhoploutvých 15/6
Urbančík J.: Křečíkovec dvoupásý Heteropneustes fossilis 6/9

TERARISTIKA

Balcar M.: Herpetologické postřehy z Kypru 31/12
Bakla P.: Felsuma madagaskarská 32/9
Beránek S.: Krokodýl nilský 28/10
Bozděch V., Škopek D., Štajdl J.: Chováme křečíky 29/10
Černý M.: Biotopy východni Kuby a jejich herpetofauna 24/4
Dokoupil N.: Žabky z tropických dažďových lesov 24/10
Fojtl J.: Kožnatka čínská 30/2
Fojtl J.: Porušená symetrie 31/2
Fojtl J.: Želva Geoemyda spengleri 23/9
Felix J.: Nejjedovatější hadi 30/10
Gavlas V.: Albinismus krajty tmavé 29/8
Haleš J.: Výzva chovatelům užovek stromových 24/1
Hlavička P.: Agama kavkazská 28/1
Janoušek K., Smutný Z.: Čolek hranatý novou součástí herpetofauny Československa 30/9
Jiroušek V.: Znáte užovky Elaphe taeniura? 25/11
Jiroušek V.: Washingtonská konvence opět aktuální 22/4
Klátil L.: Chov scinka smaragdového 28/2
Klátil L.: Chov gekona Rhacodactylus auniculatus 23/4
Klátil L.: Odchov gekona Gekko monarchus 28/12
Knobloch O.: Opožděné oplození u chřestýšovce Trimeresurus albolabris 31/2
Knobloch O.: Odchov zmije obecné severní 31/2
Kovařík F.: Několik poznámek k evropským štírům a jejich chovu 30/6
Kovarík F.: Bičovci 28/7
Kovařík P.: Činčila vlnatá 3/8
Laňka V.: Anolis skvrnitý 24/2
Laňka V.: Bičovec Phrynus barbudensis 29/6
Májsky J.: Nieje škrečok ako škrečok 26/12
Olexa A.: Australští gekoni druhu Oedura coggeri 28/5
Pecina P.: Ještěrka zední 28/6
Pecina P.: Želva Cyclemys dentata 22/9
Pecina P.: Chov a odchov želvy čtyřprsté 28/11
Petrášek V.: Náhradní krmivo pro hroznýšovité hady 32/11
Petrželka A.: Teraristé záchranáři 23/10
Rehák l.: Japonská užovka Elaphe climacophora 30/1
Rehák I.: Kubánský had Tropidophis feicki v přírodě a zajetí 26/2
Rehák I.: Reprodukční biologie užovky Gonyosoma oxycephalum v zajetí 30/3
Rehak I.: Etologie a rozmnožení australské krajty Liasis childreni v zajetí 30/4
Rehák I.: Serpentária jižního Vietnamu 24/5
Rehák I.: Rozmnožování a etologie korálovky Lampropeltis getulus nigritus 26/6
Rehák I.: Bionomie korálovky Lampropeltís triangulum hondurensis v zajetí 24/7
Rehák I.: K biologii rozmnožování hada Heterodon nasicus 30/8
Rehák I.: Pohlavní projevy a rozmnožování užovky Elaphe subocularis 28/9
Rozínkovi K. + I.: Chov užovky Elaphe helena 24/3
Skalka P.: Teritorialita u krajt mřížkovaných 26/4
Ševčík J.: Plazi jihozápadního Tádžikistánu 26/8
Ševčík J.: Anolis equestris, jeho pozorování v přírodě a chov v teráriu 29/12
Štěpek J.: Praktické poznámky k chovu želv 26/12
Švach J.: Leguán smaragdový 27/10
Těšík I.: Žijící potomci bájných Kyklopů 26/1
Topercer E.: Kraby v teráriu 32/6
Vávra O.: Mosambická setkání s obojživelníky a plazy 28/3
Vávra O.: Mosambická setkání - ostrovní hory 21/7
Vergner I.: 3x vzácné krajty 32/1
Vergner I.: Rozmnožování krajty královské Python regius v teránu 29/5
Vergner I.: O málo známých rodech hadů z čeledi Tropidophiidae - Exiliboa, Trachyboa a Ungaliophis 30/7
Vergner I.: Felsuma mramorovaná Phelsuma abbotti v přírodě a v teráriu 28/8
Vergner I.: Felsuma zlatoocasá Phelsuma laticauda v přírodě a v teráriu 24/9

ROSTLINY

Dvořák P.: Výživa akvarijních rostlin 24/12
Hanel L.: Akvarijní rostliny 16/6
Hanel L.: Řasy v akváriu 9/8
Májsky J.: Kryptokoryna lesklá (Cryptocoryne lucens) 20/9
Májsky J.: Nenahraditelný mach 20/10
Rataj K.: Echinodorus gabrieli — šípatkovec Gabrielův 14/1
Rataj K.: Příprava nové oborové normy pro akvarijní rostliny 21/1
Rataj K.: Sekce Uruguayensii rodu Echinodorus 14/2
Rataj K.: Dvě plovoucí tokozelky 22/3
Rataj K.: Lagenandra Dalzellova 16/4
Rataj K.: Neobvyklé a málo známé akvarijní rostliny 20/6
Rataj K. ml.: Nový pohled na látkové bilance v akvaristice 18/9

RŮZNÉ

Adamová V.: Chov a odchov jihoamerického sladkovodního raka Procambarus troglodytes 8/12
Crhová J., Petrželka A.: Vize chovatele akvarijních ryb 18/10
Dokoupil N.: Medzinárodná Guppy - Show vo Viedni 16/12
Drahotušský Z.: Pohled na stálé výstavy akvarijních ryb 22/5
Dyk V.: Tři ztráty v naší ichtyologii a akvaristice 23/12
Farský L.: Použití Ketaminu při anestezii plazů 26/10
Felix J.: Z přírody Mexika 26/9
Fojtl J.. Drtič kostí v chovu želv 29/4
Gabriel P.: Stavba zahradních bazénů 14/8
Grýgera L.: Jednoduchý pH—metr 11/3
Grýgera L.: Jednoduchý konduktometr 16/8
Hadroušek K.: Půdní filtr 20/12
Hanel L.: Začínáme s akvaristikou 13/1
Hanel L.: Základní akvarijní příslušenství 20/2, 10/3
Hanel L.: Škůdci v akváriu 9/10
Hanel L.: Plži v akváriu 12/9
Hanel L.: Potrava akvarijních ryb 21/12
Hofmann J.: Osmý ročník Velké ceny mladých akvaristů 32/10
Jiroušek V.: Co zaujme akvaristu v Číně 6/1
Jiroušek V.: Severočeská zoologická zahrada Liberec 24/1
Jiroušek V.: Zoologická zahrada Praha 23/2
Jiroušek V.: Východočeská zoologická zahrada ve Dvoře Králové nad Labem 18/3
Jiroušek V.: Zoologická zahrada v Ústí nad Labem 20/4
Jiroušek V.: Zoologická zahrada Děčín 10/5
Jiroušek V.: Zoologická zahrada Brno 16/6
Jiroušek V.: Zoologická zahrada a zámek Lešná 16/4
Jiroušek V.: Zoologická zahrada Bojnice 24/8
Jiroušek V.: Zoologická zahrada Ostrava 12/9
Jiroušek V.: Zoologická zahrada Olomouc 22/10
Jiroušek V.: Zoologická zahrada Jihlava 15/11
Jiroušek V.: Zoo Bratislava 18/12
Krček K.: Žárovky vhodné pro osvětlení akvárií 23/11
Linke H.: Ještě 100 týdnů akvaristiky 16/9
Májsky J.: Neskrmujme larvy mlokov 19/2
Pavelka M.: Setkáni herpetologů ve Vídni 29/10
Petöcz E.: Aktívne uhlie 22/12
Petrželka A.: DDT 90 — Dia Delfín Trutnov 1990 20/7
Petrželka A.: V zeleném království rostlin 14/8
Petrželka A.: Poznámka k ochraně mizejících druhů 25/10
Petrželka A.: Prodejna U optimisty 10/11
Rataj K.: Za goliáši střední Afriky 24/6
ŠindelářJ.: Kuba očima našeho čtenáře 16/2
Šuková V., Novák J.: Za vodními rostlinami do Bulharska 16/10
Topercer E.: Galéria ohrozených 20/2
Topercer E.: Vzácne druhy hmyzu 20/3
Topercer E.: Vzácne obojživelníky 18/4
Topercer E.: Chráňme plazy 18/5
Topercer E.: Vzácne chrobáky 18/6
Topercer E.: Chráňme rastliny 16/7
Topercer E.: Vzácne rastliny 24/8
Topercer E.: Rastliny vod a močiarov 20/9
Topercer E.: Vzácná vysokohorská flóra 20/10
Topercer E.: Rastliny stepí a strání 19/11
Topercer E.: Vstupenka do dalšieho tisícročia 18/12
Vergner I.: XVI. narodní aktív teraristů 1989 26/4
Vergner I.: VIII. Konference herpetologické sekce Československé zoologické spol. při ČSAV 28/4

REJSTŘÍK

AKVARISTIKA

Acanthodoras cataphractus 11/8, 3/9
Acanthophthalmus kuhli 8/3
- myersi 8/3
Acara crassipinnis 9/1
Acarichthys geayi 11/4
- heckelii
Aequidens biseriatus 6/3
- coeruleopunctatus 6/3
- diadema 10/2
- guianensis 10/4
- chimantanus 10/2
- itanyi 10/4
- latifrons 6/3
- maronii 10/4
- metae 9/1, 10/2
- pallidus 10/2
- patricki 11/2
- plagiozonatus 10/2
- portalegrensis 14/1
- potaroensis 10/2
- pulcher 8/1, 6/3
- rivulatus 6/3
- sapayensis 8/1, 6/3
- tetramerus 10/2
- viridis 10/2
Agamyxis albomaculatus 3/9
Altolamprologus calvus 11/12
- compressiceps 11/12
Amblydoras hancocki 4/9
Ameca splendens 9/7
Ancistrus multispinis 13/12
Anguilla anguilla 16/1
Anomalochromis thomasi 13/1
Anoptichthys jordani 12/2
Aphanius alexandri 10/1
- cypris 10/1
- dispar richardsoni 10/1
- mento 10/1
- mentoides 10/1
- orontis 10/1
- striptus 10/1
Aphyocharax rathbuni 4/7
Aphyosemion amieti 3/4
- arnoldi 1/10
- australe 10/3
- bualanum 3/8
- cinnamomeum 3/4
- deltaense 7/7, 2/8
- filamentosum 1/10
- gardneri 3/4, 7/7
- gulare 1/10
- mirabile 3/4, 3/8
- ndianum 3/4
- ogoense 3/8
- puerzli 3/4
- sjoestedti 10/5
- walkeri 7/7
Aplocheilichthys macropthalmus 2/12
- myersi 3/12
- nimbaensis 2/12
Aristichthys nobilis 10/12
Arius jordani 12/8
Astronotus crassipinnis 9/1
- ocellatus 6/1
Betta splendens 7/4, 15/5
Biotodoma cupido 4/2
- wavrini 4/2
Botia macracantha 8/3
- striata 8/3
Brochis splendens 10/7, 13/10
Bujurquina apoparuana 14/5
- cordemadi 14/5
- eurhinus 14/5
- hophrys 14/5
- huallagae 14/5
- labiosa 14/5
- mariae 14/5
- megalospilus 15/5
- moriorum 14/5
- ortegai 15/5
- peregrinabuda 15/5
- robusta 15/5
- syspilus 15/5
- tambopatae 15/5
- vittata 14/5
Callichthyidae 12/10
Callichthys callichthys 12/10
Camallanus 20/11
Copadichromis borleyi 6/12
- cyaneus 6/12
- eucinostomus 6/12
- flavimanus 6/12
- jacksoni 6/12
- likomae 6/12
- mloto 6/12
- trimaculatus 6/12
Capoeta semifasciolata 5/9
- tetrazona 14/10
Capillaria 20/11
Carassius auratus 16/1
Catemaco helleri 2/2
Cichlasoma dimerus 5/2, 7/11
- nigrofasciatum 18/3, 15/5, 10/12
- portalegrense 15/1, 5/2
- sajica 8/9
- spilurum 8/9
Clarias angolensis 13/8
- cavernicola 11/7
Cobitis taenia 8/3
Copella arnoldi 13/6
Corydoras adolfi 9/12
- aeneus 12/10
- axelrodi 8/12
- barbatus 9/2, 12/10
- elegans 13/10, 9/12
- melanistius 13/10
- metae 13/10
- paleatus 11/2, 1/9, 13/10
Corynopoma riisei 8/4
Ctenopoma oxyrhynchus 4/10
Cyclocheilichthys apogon 1/7
Cynolebias antenori 1/3
- bellottii 1/3
- constanciae 1/3
- elongatus 1/3
- heloplites 1/3
- opalescens 1/3
- regani 1/3
- robustus 7/2
- whitei 1/3
- wolterstorffi 7/2
Danio rerio 6/1
Dasyloricaria filamentosa 13/12
Dianema longibarbis 12/10
- urostriata 12/10
Diapteron abacinum 2/11
- cyanostictum 2111
- fulgens 2/11
- georgiae 2/11
- seegersi 2/11
Dimidiochromis compressus 6/12
Epiplatys annulatus 4/12
- bifasciatus 1/12
- duboisi 4/12
- grahami 1/12
- lokoensis 1/12
- sexfasciatus 1/12
Etroplus maculatus 14/1
Foerschichthys flavipinnis 2/12
Gambusia puncticulata 4/3
Geophagus acuticeps 6/2
- brasiliensis 6/2
- camopiensis 6/2
- crassilabris 6/2
- daemon 6/2
- harreri 6/2
- hondae 14/4
- steindachneri 14/4
- surinamensis 5/11
Girardinichthys innominatus 4/5
- viviparus 4/5
Glyptosternum reticulatum 16/11
Gymnogeophagus australis 4/2
- balzanii 6/2
- brasiliensis 4/2
- labiatus 6/2
- lacustris 6/2
- meridionalis 6/2
- rhabdotus 6/2
- steindachneri 4/2
- surinamensis 4/2
- Gymnothorax javanicus 3/11
- Haplochromis boadzulu 6/12
- borleyi 6/12
- compressiceps 10/10
- fuscotaeniatus 6/12
- jacksoni 10/10
- livingstonii 6/12
- moorei 10/10
- Haplochromis pardalis 6/12
- polystigma 10/10
- thomasi 13/1
Hemigrammus pulcher 1/4
Hemichromis bimaculatus 12/1
- cerasogaster 12/1
- cristatus 12/1
- elongatus 12/1
- fasciatus 12/1
- frempongi 12/1
- guttatus 12/1, 5/11
- letorneauxi 13/1
- lifalili 12/1
- paynei 12/1
- stellifer 13/1
Heros severus 1/9
Heteropneustes fossilis 12/8, 6/9
Hoplarchus psittacus 6/10
Horaichthys setnai 8/4
Hyphessobrycon amandae 7/1
- georgettae 7/1
- gracilís 7/1
- herbertaxelrodi 1/1
Hypostomus 12/12
Chilodonella piscicola 19/1
Chromidotilapia batesii 4/11
- guentheri 12/6
Ictalurus nebulosus 16/1
Ichthyobodo necator 19/1
Iriatherina werneri 4/6
Kryptopterus bicirrhis 8/4, 12/8
Labeo frenatus 20/1
Laetacara curviceps 8/1, 10/6
- dorsigera 10/6, 7/10
- flavilabris 10/6
- thayeri 10/6
Lamprologus ocellatus 11/12
Latimeria chalumnae 5/12
Lefua costata 9/3
Leuciscus squaliusculus 16/11
Limnurgus innominatus 4/5
- variegatus 4/5
Lithodoras dorsalis 10/7
Loricariichthys 12/12
Macropodus opercularis 15/6, 10/12
Megalamhodus axelrodi 7/1
Melanotaenia trifasciata 12/5, 10/10
Micropanchax nimbaensis 4/12
- lamberti 4/12
- normani 4/12
- pfaffi 4/12
- stictipleuron 4/12
Misgurnus anguillicaudatus 9/3
Muraena helena 3/11
Nannacara anomala 15/5
Nannostomus beckfordi 10/9
Noemacheilus barbatulus 8/3
- dorsalis 18/11
- pardalis 18/11
- stoliczkai 17/11
Neolamprologus brichardi 6/5
- elongatus 6/5
- tretocephalus 5/7
Nomorhamphus liemi 2/2
Osteoglossum bicirrhosum 6/1
Oreochromis esculentus 5/4
- galilaeus 5/4
- macrochir 5/4
- mossambicus 5/4, 7/9
- niloticus 5/4, 7/5, 7/9
- urolepis 5/4
Pangasius sutchi 12/8
Papiliochromis ramirezi 14/10, 5/11
Paracheirodon axelrodi 7/1
- innesi 1/1, 1/4, 14/10
Paramecium caudatum 14/11
Pelvicachromis pulcher 16/5
- thomasi 13/1
Platydoras costatus 3/9
Pleurodeles waltl 6/8
Poecilia chica 3/1
- velifera 6/1
Procambarus troglodytes 8/12
Pronothobranchius gambiensis 2/11
- kiyawensis 2/11
- seymouri 2/11
Pseudoepiplatys annulatus 3/3
Pseudotropheus kingsizei 8/8
- zebra 16/5, 9/7
Pterophyllum scalare 1/9
Rineloricaria lanceolata 13/12
- parva 13/12
Rivulus amphoreus 2/6
- brasiliensis 2/6
- breviceps 2/6
- caudomarginatus 2/5
- cryptocallus 2/5
- cylindraceus 2/5
- elegans 2/5
- geayi 2/6
- hartii 1/5
- heyei 2/5
- holmiae 2/5
- chucunaque 2/5
- ch. sucubiti 2/5
- isthimensis 1/6
- luelingi 2/6
- magdalenae 2/5
- marmoratus 1/6
- micropus 3/5
- montium 3/5
- ornatus 2/5, 2/6
- roloffii 2/5, 2/6
- punctatus 2/5
- tenuis 3/5
- uroflammeus 3/5
- urophthalmus 2/6
- xiphidius 2/5
- zygonectes 2/5
Roloffia bertholdi 2/11
- guineensus 1/11
- maeseni 1/11
- monroviae 1/11
- occidentalis 1/8
- petersi 2/11
- roloffi 2/11
- viridis 2/11
Salmo gairdneri 16/1
Sarotherodon galilaeus 4/11
- melanotheron 4/11
- multifasciatus 4/11
Silurus glanis 17/1
Spinorucleus 21/11
Steatocranus casuarius 7/9
Synodontis angelicus 10/11
- brichardi 9/11
- clarias 8/11
- eupterus 9/11
- gambiensis 8/11
- nigrita 4/8, 10/8, 10/11
- nigriventris 5/8, 9/11
- nigromaculatus 4/8, 8/11
- notatus 8/11
- petricola 15/1, 10/11
- schall 4/8, 9/11
Symphysodon aequifasciatus axelrodi 19/7
Tanichthys albonubes 12/4
Thorichthys meeki 12/4
Tilapia buttikoferi 7/9
- joka 7/9
- mariae 16/5, 12/6
- meeki 16/5
Tomeurus graculis 8/4
Trematocranus jacobfreibergi 10/10
Trichogaster trichopterus sumatranus 5/10
Tropheus moori 16/5
Uaru amphiacanthoides 8/6
Umbra krameri 16/1
Vimba vimba 17/1
Xeriotaenia resolanae 3/1
Xiphophorus helleri 1/2
- kosszanderi 1/2
- maculatus 10/1
- rosenii 1/2

TERARISTIKA

Ablepharus kitaibelii 18/5
Agama lehmanil 29/1, 26/8
Agrionemys horsfieldi 26/8, 8/11
Amblypygi 28/7
Anolis angusticeps 24/2
- equestris 29/12
- homolechis 29/12
- paternus 24/2
- sagrei 29/12
Boa constrictor imperator 27/9
Bothrochilus boa 32/1
Bothrops atrox 30/10
Circaetus gallicus 26/8
Cnemidophorus exsanguis 28/6
- gularis 28/6
- inornatus 28/6
- neomexicanus 28/6
Coluber najadum 28/1
- ravergieri 28/1
Coronella austriaca 19/5
Corucia zebrata 15/11
Cricetus cricetus 26/12
- griseus 26/12
Crocodylus acutus 17/2, 27/9
- moreleti 27/9
- niloticus 28/10
- rhombifer 17/2
Crotalus adamanteus 32/10
- durissus 31/10
Cyclemys dentata 22/9
Cyrtodactylus kotschyi 31/12
Dendrobates pumilio 24/10
- tinctorius 24/10
- tricolor 24/10
Dispholidus typus 30/10
Elaphe carinata 25/11
- climacophora 30/1, 29/9
- dione 29/1
- guttata 10/5, 29/9, 32/12
- helena 24/3
- longissima 24/1, 18/5
- moellendorfi 25/11
- radiata 25/11
- subocularis 28/9
- taeniura 25/11
Emys orbicularis 18/5, 16/10
Epicrates cenchria maurus 32/11
- inornatus 19/11
Euscorpius carpathicus 30/6
- colchicus 30/6
- flavicaudis 30/6
- germanicus 30/6
Gecarcinus ruricola 32/6
Gekko chinensis 28/12
- monarchus 28/12
- petricolus 28/12
- smithii 28/12
- vittatus 28/12
Geoemyda spengleri 23/9
Gonyosoma oxycephalum 30/3
Hemidactylus mabouia 29/3
Hemiechinus auritus 27/8
Heterodon nasicus 30/8
- platyrhinos 30/8
Chalcides ocellatus 29/1, 31/12
Chamaeleo calyptratus 19/12
- dilepis 29/3
Iguana iguana 26/1
Ichthyomys söderströmi 27/12
Lacerta agilis 28/1
- laevis 32/12
- lepida 28/1
- muralis 18/5
- portschinskii 28/1
- trilineata media 28/1
- viridis 18/5
- vivipara 18/5
Lamprolepis smaragdina 28/2
Lampropeltis getulus californiae 26/6
- holbrooki 26/6
- nigritus 26/6
Lampropeltis triangulum annulata 24/7
- arcifera 24/7
- dixoni 24/7
- gaigeae 26/7
- hondurensis 24/7
- sinaloae 24/7
Liasis boeleni 32/1
- childreni 30/4
Lycophidion capense 23/7
Lygodactylus capensis 28/3
Mabuya striata 28/3
Mesocricetus auratus 26/12
Oedura coggeri 28/5
Peromyscus maniculatus 26/12
Phelsuma abbotti 28/8
- laticauda 24/9
- madagascariensis 32/9
Philothamnus irregularis 29/3
Phyllobates aurotaenia 25/10
- bicolor 25/10
- terribilis 25/10, 26/12
Potamon fluviatilis 32/6
Psammophis crucifer 23/7
Psammophylax tritaeniatus 29/3, 23/7
Pseudechis australis 31/10
Python anchietae 29/5, 32/1
Python molurus bivittatus 29/8
- regius 29/5
- sebae 29/5
Rana temporaria 16/10
Sanzinia madagascariensis 15/11
Sceloporus malachiticus 27/10
Sphenodon punctatus 27/1
Stellio caucasius 28/1
- stellio 31/12, 28/1
Telescopus fallax 28/1
Thelyphonus 28/7
Trachyboa boulengeri 30/7
Trimeresurus albolabris 31/2
Trionyx sunensis 30/2
Triturus cristatus 18/4
- alpestris 30/9
- helveticus 30/9
- vulgaris 30/9
Tropidophis canus 27/2
- feicki 26/2
- haetianus 27/2
- melanurus 27/2, 22/4
- semicinctus 26/2
Typhlops vermicularis 31/12
Ungaliophis continentalis 30/7
- panamensis 30/7
Vipera ammodytes 26/7
- berus 26/7, 29/9, 26/10
- lebetina 26/8
- lebetina turanica 10/5
Xenopus laevis 29/3

ROSTLINY

Aponogeton undulatus 4/1
Bacopa monniera 19/5
Batrachium aquatile 16/10
Caltha palustris 21/9
Campanula alpina 20/10
Cirsium oleraceum 30/11
Codiaeum variegatum 17/2
Cornus mas 19/11
Cryptocoryne affinis 7/12, 20/9
- evae 20/9
- lucens 20/9
- pontederifolia 20/9
- wendtii 20/9
Cryptostegia grandiflora 17/2
Cyperus alternifolius 7/12
- eragrostis 7/12
Dictamnus albus 19/11
Dracocephalum austriacum 19/11
Drepanocladus aduncus 20/10
Drosera rotundifolia 25/8
Echinodorus africanus 14/2
- amphibius 14/1
- bleherae 10/10
- gabrieli 14/1
- horemanii 14/2
- macrophyllus 14/2
- major 14/10
- opacus 14/2
- palaefolius 14/2
- portalegrensis 14/1
- scaber 14/2
- uruguayensis 14/2
Eichhornia azurea 22/3
- crassipes 22/3
- diversifolia 22/3
Fontinalis antipyretica 20/10
Himantoglossum hircinum 19/11
Hygrophila polysperma 19/5
Hydrotriche hottoniiflora 2/1
Iris pseudacorus 13/11
- sibirica 25/8, 21/9
Lagenandra dalzellii 16/4
- meeboldii 16/4
- ovata 16/4
- undulata 16/4
Leucojum vernum 21/9
Lilium martagon 25/8
Ludwigia repens 19/5
Microsorium pteropus 13/5, 1/9, 5/10
Musci 20/10
Nuphar luteum 25/8, 21/9
Nymphaea alba 25/8, 17/10
Pedicularis verticillata 21/10
Pinguicula vulgaris 21/9
Pulsatilla pratensis algricans 19/11
- slavica 16/7
Rotala rotundifolia 19/5
Rumex alpinus 30/11
Sagittaria subulata 7/12
Salvinia natans 17/10
Scorzonera austriaca 19/11
Trapa natans 24/8, 21/9
Typha latifolia 13/11
- minima 13/11
Veronica beccabunga 30/11
Vesicularia dubyana 1/1, 20/10

RŮZNÉ

Acrida hungarica 20/3
Cyanophyta 9/8
Diatomaceae 9/8
Goliathus albosignatus 25/6
- atlas 25/6
- cacicus 25/6
- goliathus 25/6
- meleagris 25/6
- regius 25/6
Hydrozoetes lacustris 14/9
Chinchilla laniger 3/8
Lymnaea stagnalis 12/9
Parnassius apollo 20/3
Phodopus roborovskii 29/7
Phrynus barbudensis 29/6
Planorbarius corneus 12/9


AKVÁRIUM TERÁRIUM 1989


Akvaristika

Bydžovský V.: Oranžová varieta čichavce pruhovaného Colisa fasciata 8/2
Bydžovský V.: Pyrrhulina vittata 14/6
Bydžovský V., Dušek V.: Julidochromis transcriptus 7/5
Dirlbek K.: Trpasličí okounci rodu Elassoma 8/4
Dokoupil N.: Gudea karafiátová Zoogeneticus quitzeoensis 2/5
Dokoupil N.: Nový druh Allotoca goslinei a zmena v systematike gudeí 6/3
Dokoupil N.: Prvý odchov Chlamydogobius eremius u nás 6/2
Dokoupil N.: Sú živorodky rodu Brachyrhaphis iba pre špecialistov? 2/4
Dokoupil N.: Vzácné gudey rodu Allodontichthys a skúsenosti s novinkou A. polylepis 2/6
Dokoupil N.: Živorodý skvost Poeciliopsis prolifica 6/1
Donát J.: Umělý odchov krunýřovce mnohoostného Ancistrus multispinnis 12/6
Dvořáková M.: Plankton jako krmivo akvarijních ryb 1. 13/1
Dvořáková M.: Plankton jako krmivo akvarijních ryb 2. 14/2
Frank S.: Parmička dvojskvrnná se líhne hlavou napřed - Capoeta bimaculata 2/1
Fukatsch J.: Poznámka k článku M. Vlka v AT 5/87 Cynotilapia afra 15/1
Gabriel P.: Čichavec zakrslý Colisa lalia 2/3
Gabriel P.: Jubilant Jaroslav Eliáš 60 let 4/3
Gabriel P.: Trichogaster trichopterus "Cosby" 7/6
Grýgera L.: Hlídač hladiny 18/2
Grýgera L.: Dvoustupňové ovládání příkonu 16/3
Grýgera L.: K odchovu australského pustinného hlaváče Chlamydogobius eremius 5/3
Hanel L.: Nezvyklé tření cichlidy Melanochromis johannii 6/6
Hanel L.: O hladovění ryb 13/6
Hlavička P.: Biologický boj s ploštěnkami 14/4
Hofmann J.: Rhodské akvárium 22/4
Humpolík P.: Nejen slunečnice se otáčí za sluncem aneb postoj ryb se neřídí pouze gravitací 7/4
Kadlec J.: Halančík Jubbův Nothobranchius jubbi 10/2
Kadlec J.: Vějířovka lyrovitá Cynolebias boitonei 21/6
Kadlec J.: Východoafričtí halančíci rodu Nothobranchius 8/5
Kadlec J.: Západoafrický halančík Procatopus aberrans 9/1
Kadlec V.: Použití živé vody u anuálních halančíků 12/3
Klíč O.: Hrbohlavec africký jako chůva 5/1
Košuth P.: Choroby akváriových rýb 1. 11/1
Košuth P.: Choroby akváriových rýb 2. 17/2
Košuth P.: Choroby akváriových rýb 3. 9/3
Košuth P.: Choroby akváriových rýb 4. (Saprolegnióza, Ichtyosporodióza) 10/4
Košuth P.: Choroby akváriových rýb 5. (Oodinióza) 13/5
Košuth P.: Choroby akváriových rýb 6. (Hexamitóza, Spironukleóza) 11/6
Kotlant J.: Rozmnožování tlamouna mosambického Sarotherodon mossambicus 5/2
Krouský I., Hohl D., Novák J.: Cichlasoma motaguense 2/2
Krouský I.: První spolek přátel akvárií a terárií v Praze 90 let 23/2
Kubenka V.: Presné stanovenie uhličitanovej minerality vody pomocou pH-metra 16/5
Májsky J.: Hubky v akváriu 16/2
Májsky J.: Krmivo ako inhibítor? 13/4
Májsky J.: Očné škvrny rýb 10/3
Májsky J.: Úprava maxifiltra 15/5
Mareš P.: Astatotilapia obliquidens 18/6
Maťák J.: Krátký pohled pod hladinu moře při pobřeží Kuby 32/2
Maťák J.: Život pod hladinou Jadranu 20/5
Novák J.: Tlamovec Melanochromis crabro 17/5
Rose M.: Africký tlamovec z jezera Malawi Haplochromis compressiceps 15/6
Rose M.: Americká cichlida Neetroplus nematopus 6/4
Rosmaník P.: Capoeta semifasciolata 5/5
Rosmaník P.: Harmonie tvaru a barvy Čichavec medový Colisa chuna 10/6
Rosmaník P.: Okounek diamantový Enneacanthus obesus 12/2
Rosmaník P.: Pseudocrenilabrus philander dispersus 17/6
Řehůřek F.: Cichlidka Lülingova Apistogramma luelingi 7/3
Topercer E.: Zariaďujeme si morské akvárium 1. 17/1
Topercer E.: Zariaďujeme si morské akvárium 2. 21/2
Topercer E.: Zariaďujeme si morské akvárium 3. 14/3
Topercer E.: Zariaďujeme si morské akvárium 4. 15/4
Topercer E.: Zariaďujeme si morské akvárium 5. 18/5
Topercer E.: Zariaďujeme si morské akvárium 6. 24/6
Tuša I.: Výskyt medusky sladkovodní v Šumperku 14/4
Vechová H.: Lymfocystóza u akvarijních ryb 9/3
Vilikus M.: Astronotus ocellatus 19/6
Voráč L.: Nová metoda v chovu cichlid jezera Tanganika 12/3

Teraristika

Behul P.: Chov a rozmnožování žab Dendrobates tricolor a Phyllobates vittatus 27/3
Fojtl J.: Oligodaktýlie u želv 32/4
Klapálek P.: Sladkovodní krab z Vietnamu 20/4
Klátil L.: Chov a odchov gekona Paroedura pictus 28/4
Kovařík F.: Příspěvek k chovu štírů 25/5
Moravec J.: Epigamní chování gekona Sphaerodactylus elegans 29/3
Moucha P.: Užovky rodu Tretanorhinus 28/5
Rehák I.: Herpetologická exkurse do Ázerbájdžánské SSR 29/6
Rehák I.: Ochrana evropských plazů a obojživelníků 31/1
Rehák I.: O korálovkách Lampropeltis mexicana 29/4
Skála M.: Anolis bartschi chov a odchov 26/5
Skalka P.: Zranění u leguána zeleného 27/4
Soukup M., Šmejkal R.: Určování pohlaví u hadů pomocí rentgenu 30/2
Ševčíková K.: Drápatka vodní Xenopus laevis 18/4
Štěpek J.: K chovu želvy tlustohrdlé Siebenrockiella crassicollis 28/6
Těšík I.: Základní podmínky úspěšného chovu želv 27/2
Těšík I.: Základní podmínky úspěšného chovu želv - zemní želvy 31/3
Vergner I.: K ekologii, etologii a rozmnožování hroznýšovce kubánského v teráriu 26/1
Vergner I.: Nejmenší chameleón světa Brookesia minima 31/4

Rostliny

Kozánek M.: Anubias Barterov a jeho pestovanie v akváriu 18/3
Májsky J.: Echinodorus aschersonianus 16/4
Májsky J.: Stále atraktívna Ludwigia 25/6
Mašek J.: Pellionia 21/3
Mašek J.: Tectaria prolifera 18/4
Rataj K.: Kvalita akvarijních rostlin 24/3
Rataj K.: Šípatkovec mnohokvětý Echinodorus multiflorus 22/2
Rosmaník P.: Ceratophyllum demersum sv. Kuba 18/1
Vajay Š.: Rostliny v teráriu 23/1

REJSTŘÍK

Akvarijní ryby

Aequidens maronii 6/6, 13/6
Aequidens portalegrensis 22/6, 10/3
Alfaro cultratus 7/1
Allodontichthys hubbsi 2/6
Allodontichthys polylepis 2/6
Allodontichthys tamazulae 2/6
Allodontichthys zonistius 2/6
Alloophorus robustus 3/5
Allotoca catarinae 6/3
Allotoca diazi 2/5, 6/3
Allotoca dugesi 3/5, 6/3
Allotoca goslinei 6/3
Allotoca maculata 6/3
Allotoca meeki 6/3
Ameca splendens 3/5
Ancistrus multispinnis 12/6
Aphyosemion amieti 12/3
Aphyosemion australe 12/5
Aphyosemion gardneri 12/3
Aphyosemion sjoestedti 12/3
Aphyosemion walkeri 12/3
Aplocheilus lineatus 6/6
Apistogramma borelli 7/3
Apistogramma luelingi 7/3
Astatotilapia burtoni 10/3
Astatotilapia obliquidens 18/6
Astropecten aurantiacus 16/4
Barbodes ablabes 13/6
Barbus ticto 10/3
Barbus stoliczkae 10/3
Belonesox belizanus 10/3
Betta splendens 14/4
Brachygobius nunus 6/2
Brachyrhaphis cascajalensis 2/4
Brachyrhaphis episcopi 2/4
Brachyrhaphis hartwegi 2/4
Brachyrhaphis holdridgei 2/4
Brachyrhaphis parismima 2/4
Brachyrhaphis punctifer 2/4
Brachyrhaphis rhabdophora 2/4
Brachyrhaphis terrabensis 2/4
Capoeta bimaculata 2/1
Capoeta semifasciolata 5/5
Capoeta tetrazona 6/5
Capoeta titteya 14/4
Centrarchus macropterus 9/4, 13/2
Cichlasoma dovii 2/2
Cichlasoma festivum 10/3
Cichlasoma friedrichsthali 2/2
Cichlasoma managuense 2/2
Cichlasoma meeki 10/3
Cichlasoma motaguense 2/2
Cichlasoma nigrofasciatum 6/4
Cichlasoma portalegrense
Colisa bejeus 8/2
Colisa fasciata 8/2
COlisa chuna 7/6, 10/6
Colisa labiosa 8/2
Colisa lalia 8/2, 2/3
Colisa ponticeriana 8/2
Colisa vulgaris 8/2
Coris julis 21/5
Corydoras caudimaculatus 10/3
Corydoras panda 10/3
Crenilabrus pavo 21/5
Cyanthopharynx furcifer 14/3
Cynolebias baileyi 21/6
Cynolebias bellottii 21/6
Cynolebias nevadae 21/6
Cynolebias (Simpsonichthys] boitonei 21/6
Cynotilapia afra 15/1
Cynotilapia eduardi 16/1
Cynotilapia flagfin 16/1
Dermogenys pusillus 5/4
Dicentrarchus labrax 23/4
Diplodus annularis 21/5
Diplodus sargus 23/4
Diplodus vulgaris 23/4, 20/5
Elassoma evergladei 8/4
Elassoma okatie 8/4
Elassoma okefenokee 8/4
Elassoma zonatum 8/4
Empetrichthys merriami 21/6
Enneacanthus gloriosus 12/2
Enpetrichthys merriami 21/6
Epinephelus caninus 23/4
Epinephelus guaza 23/4, 21/5
Fundulus chrysotus 9/4
Fundulus lineolatus 9/4
Gambusia affinis 12/5, 9/4
Goodea melanosoma 3/5
Gymnocorymbus ternetzi 7/4
Gymnogeophagus balzanii 6/4
Haplochromis compressiceps 15/6
Hemigrammus caudovittatus 13/6
Hemihaplochromis moffati 17/6
Heterandria formosa 9/4
Hyphessobrycon amandae 15/6
Hyphessobrycon callistus 7/4
Hyphessobrycon duragenys 22/6
Hyphessobrycon maculicauda 10/3
Characidium fasciatum 22/6
Characodon audax 3/5
Characodon lateralis 3/5
Chlamydogobius eremius 6/2, 5/3
Chromis chromis 20/5
Ictalurus nebulosus 9/4
Julidochromis dickfeldi 7/5
Julidochromis marlieri 7/5
Julidochromis ornatus 7/5
Julidochromis regani 7/5
Julidochromis transcriptus 7/5
Labeotropheus fuelleborni 11/3
Labeotropheus trewavasae 11/3
Labrus turdus 23/4
Ladigesocypris ghigii 23/4
Lamprologus calvus 15/6
Lebistes reticulatus 13/6
Lepomis macrochirus 22/6
Limia nigrofasciata 7/1
Limia perugiae 7/1
Macropodus opercularis 13/6
Mastacembelus argus 10/3
Megupsilon aporus 21/6
Melagamphodus axelrodi 15/6
Melanochromis crabro 17/5
Melanochromis johanni 11/3, 6/6, 13/6
Mesogonistius chaetodon 12/2
Micropterus dolomieu 14/6
Moenkhausia sanctaefilomenae 10/3
Mugil cephalus 23/4
Mystus vittatus 13/6
Nannobrycon eques 15/6
Nannostomus beckfordi 15/6
Nannostomus marginatus 15/6
Neetroplus nematopus 6/4
Nematobrycon palmeri 15/6
Neolamprologus kiritwaithai 12/3
Neolamprologus tetracanthus 16/6
Nothobranchius guentheri 12/5
Nothobranchius jubbi 10/2
Nothobranchius kirki 12/5
Nothobranchius korthausae 8/5, 12/5
Nothobranchius luekei 8/5
Nothobranchius neumanni 10/2, 12/5
Nothobranchius polli 12/5
Nothobranchius rachovii 8/5, 12/3
Nothobranchíus rubroreticulatus 8/5
Nothobranchius taeniopygus 10/5
Oblada melanura 20/5
Paracheirodon axelrodi 15/6
Phallichthys fairweatheri 7/1
Phalloceros caudomaculatus 12/5
Phalloceros caudomaculatus reticulatus 14/4
Phenocogrammus interruptus 13/6
Platypoecilus quitzeoensis 2/5
Poecilia formosa 6/1
Poecilia orri 7/1
Poecilia reticulata 7/5, 22/6
Poecilia sphenops 3/5
Poeciliopsis infans 3/5
Poeciliopsis monacha 6/1
Poeciliopsis lucída 6/1
Poeciliopsis prolifica 6/1
Poeciliopsis viriosa 6/1
Polyacanthus fasciatus 8/2
Procatopus aberrans 9/1
Procatopus gracilis 9/1
Procatopus nigromarginatus 9/1
Procatopus roseipinnis 9/1
Procatopus similis 9/1
Pseudoepiplatys annulatus 15/6
Pseudocrenilabrus philander dispersus 17/6
Pseudotropheus heteropictus 16/1
Pseudotropheus lombardoi 5/1
Pseudotropheus minutus 16/1
Pseudotropheus zebra 16/1
Puntius conchonius 6/5
Puntazzo puntazzo 23/4, 20/5
Pyrrhulina vittata 14/6
Rivulus cylyndraceus 10/3
Rivulus marmoratus 21/6
Rivulus punctatus 22/6
Sarotherodon mossanbicus 5/2
Scarus cretensis 23/4
Scorpaena porcus 25/6
Serranus cabrilla 23/4, 21/5
Serranus hepatus 23/4
Serranus scriba 23/4, 21/5
Siganus rivulatus 23/4
Skiffia lermae 3/5
Steatocranus casuarius 5/1
Synodontis eupterus 6/6
Tanichthys albonubes 13/2
Tateurndina ocellicauda 6/2
Tilapia rendalli 22/6
Trichogaster fasciatus 8/2
Trichogaster leeri 8/2
Trichogaster trichopterus 3/3
Trichogaster trichopterus var. „Cosby“ 7/6
Tnichopodus bejeus 8/2
Tnichopodus colisa 8/2
Trichopodus cotra 8/2
Trichopodus chuna 10/6
Umbra pygmea 9/4
Xenotoca eiseni 3/5, 5/6
Xenotoca melanosoma 3/5
Xiphophorus helleri 13/6, 22/6
Xiphophorus maculatus 3/5
Zoogoneticus diazi 2/5
Zoogoneticus quitzeoensis 2/5


Obojživelníci, plazi a terarijní zvířata

Agama c. caucasia 29/6
Anguis fragilis 32/1, 32/6
Anolis bartschi 26/5
Anolis vermiculatus 26/5
Baleaphryne muletensis 32/1
Boa constrictor 26/1
Brookesia minima 31/4
Brookesia stumpfii 31/4
Brookesia superciliaris 31/4
Bufo bufo 32/1, 32/6
Bufo viridis 32/1, 32/6
Calumma boettgeri 31/4
Centruroides gracilis 25/5
Coluber jugularis schmidti 31/6
Coluber najadum 32/1, 30/6
Coluber r. ravergieri 30/6
Coronella a. austriaca 32/6
Cosymbotus platyurus 30/3
Cricosaura typica 30/1
Crocodylus acutus 30/1
Crocodylus rhombifer 30/1
Crotalus atrox 31/2
Crotalus durissus 30/2
Crotalus lepidus 30/4
Crotalus triseriatus 30/4
Cyclura nubila 30/1
Cyrtodactylus caspius 29/6
Dendrobates tricolor 27/3
Discoglossus nigriventer 32/1
Eirenis collaris 30/6
Eirenis m. modestus 31/6
Elaphe dione 31/6
Elaphe guttata 31/2
Elaphe helena 31/2
Elaphe longsimma 32/1
Elaphe quatuorlineata 32/1
Elaphe quatuorlineata sauromates 31/6
Elaphe situla 32/1
Elaphe taeniura 31/2
Emys orbicularis 32/1, 29/6
Epicrates angulifer 26/1
Epicrates cenchria 26/1
Epicrates striatus 26/1
Eremias arguta deserti 29/6
Eremias arguta transcaucasiaca 29/6
Eremias velox caucasica 29/6
Eryx jaculus 32/1
Eryx jaculus familiaris 29/6
Eublepharis macularis 28/4
Eumeces schneiderii princeps 30/6
Eunectes murinus 26/1
Euscorpius carpaticus 25/5
Euscorpius colchicus 25/5
Euscorpius flavicaudis 25/5
Euscorpius germanicus 25/5
Euscorpius italicus 25/5
Geochelone carbonaria 12/4
Geochelone pardalis 12/4
Hemitheconyx caudicinctus 29/4
Herpestes ichneumon 31/1
Hyla arborea schelkownikowi 32/1
Hyla arborea savignyi 32/1
Hyla meridionalis 31/1
Hymenochirus 14/4
Hydromantes genei 32/1
Chrysemys scripta 25/1, 12/4
Chrysemys scripta elegans 28/6
Iguana iguana 27/4
Liasis albertisii 32/5
Lacerta caucasica 31/6
Lacerta chlorogaster 31/6
Lacerta rudis 31/6
Lacerta strigata 31/6
Lacerta trilineata media 31/6
Lacerta vivipara 32/1
Lampropeltis alterna 29/4
Lampropeltis blairi 29/4
Lampropeltis greeri 29/4
Lampropeltis leonis 29/4
Lampropeltis mexicana 29/4
Lampropeltis pyromelana 29/4
Lampropeltis ruthveni 29/4
Lampropeltis thayeri 29/4
Lampropeltis triangulum arcifera 29/4
Lampropeltis zonata 29/4
Lucanus cervus 31/6
Macroscincus coctaei 32/1
Malpolon moilensis 30/6
Malpolon monspessulanus 32/1
Malpolon monspessulanus insignitus 30/6
Mauremys caspica 32/1, 29/6
Mormoops blainvillei 27/1
Natrix natrix 32/6
Natrix tessellata 28/5, 31/6, 32/6
Nerodia rhombifera 28/5
Nerodia sipedon 30/5
Ocadia chinensis 28/6
Ophisaurus apodus 32/1
Paroedura pictus 28/4
Phelsuma madagascariensis 25/1
Phrynocephalus m. mystaceus 32/6
Phyllobates vittatus 27/3
Phyllonycteris poeyi 27/1
Pipa carvalhoi 14/4
Platysternon megacephalum 29/2
Potamon potamois 20/4
Procambarus clarkii 22/4
Procambarus troglodytes 22/4
Psammophis lineolatus 32/6
Pseudemys elegans 27/2
Rana macrocnemis 32/6
Rana ridibunda 32/6
Rhampholeon kersteni 31/4
Salamandra salamandra 32/1
Scripyta elegans 27/2
Siebenrockiella crassicollis 28/6
Telescopus fallax iberus 32/6
Terrapene carolina 12/4
Testudo elegans 32/3
Testudo graeca 32/1
Testudo graeca ibera 31/6
Testudo hermanni 32/1, 32/4
Thamnophis ordinoides 31/5
Thamnophis sirtalis 31/5
Thyphlops vermicularis 29/6
Tretanorhinus dichromaticus 28/5
Tretanorhinus lateralis 28/5
Tretanorhinus mertensi 28/5
Tretanorhinus nigroluteus 28/5
Tretanorhinus obscurus 28/5
Tretanorhinus taeniatus 28/5
Tretanorhinus variabilis 28/5
Trionyx sinensis 29/2
Triturus alpestris 32/1
Triturus cristatus 32/1
Triturus vulgaris 32/1
Typhlops vermicularis 32/1
Vipera lebetina 31/2
Vipera lebetina obtusa 31/6
Vipera lebetina schweizeri 31/1
Vipera raddei 32/6
Vipera urisinii rakosiensis 32/1
Xenopus leavis 14/4, 18/4


Rostliny

Aecolepis brasiliensis 21/6
Alisma plantago 9/6
Alternanthera sessilis var. rubra 26/6
Anthurium andreanum 25/1
Anthurium crystalicum 25/1
Anthurium magnificum 25/1
Anthurium scherzerianum 25/1
Anthurium scandens 25/1
Anubias barteri 18/3
Anubias lanceolata 18/3
Anubias nana 18/3
Bolbitis heudeloti 8/5, 23/6
Ceratophyllum demersum 18/1, 10/4, 25/6
Ceratophyllum submersum 19/1
Clerodendrum thomsoniae 25/1
Cryptanthus 24/1
Echinodorus 6/4
Echinodorus aschersonianus 13/4
Echinodorus bleherae 3/2, 13/4
Echinodorus horizontalis 14/6, 13/4
Echinodorus major 16/4
Echinodorus osiris 16/4
Echinodorus quadricostatus 16/4
Echinodorus subalatus 9/6
Echinodorus tenellus 16/4
Echinodorus palaefolius 3/2
Echinodorus multiflorus ratai 22/2
Eryngium ebracteatum 22/6
Fícus pumila 25/1, 27/3
Ficus villosa 25/1
Gaylussacia goyazensis 22/6
Guzmania 24/1
Hoya australis 25/1
Hoya bella 25/1
Hoya carnosa 25/1
Hoya longifolia 25/1
Lemna minor 10/4
Ludwigia arcuata 25/6
Ludwigia brachyphyla 22/6
Ludwigia brevipes 25/6
Ludwigia palustris 22/6
Ludwigia repens 25/6
Ludwigia mullertii 25/6
Ludwigia natans 25/6
Microsorium pteropus 11/2, 8/5, 15/6, 23/6
Monstera acuminata 25/1
Monstera deliciosa 25/1
Monstera obliqua 25/1
Myriophyllum 18/1
Myriophyllum heterophyllum 10/4
Neoregelia 24/1
Nidularium 24/1
Nymphaea odorata 10/4
Passiflora alata 25/1
Passiflora capsularis 25/1
Passiflora quadrangularis 25/1
Passiflora racemosa 25/1
Passiflora suberosa 25/1
Pellionia argentea 21/3
Pellionia deveauana 21/3
Pellionia pulchra 21/3
Philodendron elegans 25/1
Philodendron erubescens 25/1
Philodendron fenzlii 25/1
Philodendron scandens 25/1, 26/5
Philodendron surinamense 25/1
Philodendron verrucosum 25/1
Piper nigrum 25/1
Piper ornatum 25/1
Piper sylvaticum 25/1
Rapanea umbellata 22/6
Rechsteineria spicata 22/6
Selerolobium paniculatum 22/6
Vesicularia duyana 5/4, 23/6
Tectaria prolifera 18/4


Různé

Acropora palmata 32/2
Acropora prolifera 32/2
Actinia cari 18/5
Actinia equina 18/5, 22/5
Adamsia palleata 18/5
Anguila rediviva 6/5
Anemonia sulcata 22/5, 18/5
Aplysia fasciata 19/5
Astropecten aurantiacus 16/4
Calliactis parasitica 18/5
Carcinus maenas 15/3
Ciriantus membranacens 22/5
Cornacuspongia 16/2
Coscinasterius tenuispina 22/5
Craspecusta sowerbyi 14/4
Cyclops 8/5
Cyclops albidus 3/2, 14/1
Daphnia 8/5
Echinaster sepositus 16/4, 22/5
Enchytraens buchholzi 10/1
Ephydatia fluviatilis 17/2
Eriphya spinifrons 15/3
Eriocheir sinensis 20/4
Hoemophysalis sulcata 29/6
Helix pomatia 12/3
Hexamita salmonis 11/6
Homarus vulgaris 23/4
Chaoborus 22/6
Chironomus 5/5, 22/6
Ichthyophthirius 15/2
Ichthyosporidium hoferi 11/4
Marthasterias glacialis 16/4, 22/5
Metridium senile 18/5
Murex brandaris 18/5
Mytilus adulis 19/5
Octopus vulgaria 22/5
Oodinium pillularis 13/5
Ophiura lacertosa 22/5
Ophioderma longicauda 16/4‚ 22/5
Ophiotrix fragilis 22/5
Ostrea edulis 19/5
Paramecium 3/1, 4/5
Piscinoodinium 15/2
Pleistophora hyphessobryconis 4/1
Porifera 16/2
Rotatoria 3/1
Rapana thomasiana 19/6
Spirographis spallanzanii 22/5
Spironucleus elegans 11/6
Spharechninus granulanis 16/4
Spongilla lacustris 17/2
Spongillidae 16/2
Spongiozoa 16/2
Streptomyces avermytilis 12/4
Tubifex 8/5, 22/6


AKVÁRIUM TERÁRIUM 1988


Akvaristika

Bydžovský V.: Sladkovodní garnát 22/5
Bydžovský V.: Nové možnosti v léčbě akvarijních ryb Avrazor Spofa 10/6
Dokoupil N.: Poznáte ryby rodu Ilyodon? 5/1
Dokoupil N., Zemánek L.: O polozobánkách rodu Nomorhamphus 3/3
Dokoupil N.: Prvé zoznámenie s Hemirhamphodon pogonognathus 4/4
Drahotušský Z.: Vliv prostředí na vývojová stadia rybích jiker a zárodků 9/1
Drahotušský Z.: Embryonální a larvální vývoj akvarijních ryb 12/2
Drahotušský Z.: Metody přizpůsobování protopterygiolarev na změnu chemismu vody 10/3
Dudžák P.: Bedócia madagaskarská 18/6
Eliáš J.: Oblíbené danio pruhované 2/1
Fanta V.: Chov a odchov hrotnočelce indického 6/6
Fiala J.: Mé zkušenosti s tetrou Bleherovou 18/5
Frank S.: Tetra Bleherova 2/2
Gaj K.: Pozor při léčbě tetracyklinem 17/5
Grýgera L.: Proč se požírají pirani? 18/1
Hanel L.: Jak loví a polyká kořist characida štikovitá 23/4
Havlena J.: Poznají ryby svého chovatele? 4/1
Hellinger P.: Živorodka Alfaro cultratus 4/2
Hós Š.: Chov a odchov hrotnočelce indického 6/2
Kadlec J.: Gabunský halančík Schioetzův 7/3
Kadlec J.: Jihoamerická vzácnost 19/4
Kadlec J.: Cynolebias affinis a další nové vějířovky 4/5
Klapálek P.: Sladkovodní jihoamerický rak 21/3
Klapálek P.: Hlavačka zlatopásá 2/5
Košuth P.: Monogenea parazitické červy akváriových rýb 15/3
Krouský I.: Sladkovodní čtverzubec 5/3
Krouský I.: Barevnost gupek 10/4
Lipavský V.: Společný odchov závojového dania pruhovaného a parmičky zlaté 8/6
Liška J.: Středoamerická cichlida 10/2
Májsky J.: Ostnáč modrý 8/2
Májsky J.: Vylučovanie u rýb 13/4
Májsky J.: Prísavníci rodu Ancistrus 8/5
Májsky J.: Čelový hrbol u akary bodkovanej 13/6
Mareš P.: Telmatochromis bifrenatus 9/5
Mařan J.: Chov krevety — Stenopus hispidus 18/2
Maťák J.: Cesta za modrými rybami 13/1
Maťák J.: Korálové ryby Karibského moře očima potápěče — fotografa 16/2
Podlaha R.: Akara modrá 4/6
Polášek K.: Americký říční rak 23/3
Richter L.: Nedovitka třírohá v mořském akváriu 21/5
Rosmaník P.: Tetra dvouskvrnná 7/2
Rosmaník P.: Malá jihoamerická cichlidka 2/3
Rosmaník P.: Nannostomus marginatus 14/6
Rehůřek F.: Malá cichlidka z Pucallpy 14/3
Slavík J.: Zajímavé chování krunýřovce vláknoocasého 5/2
Stieranka M., Juřík J.: Tetra šťukovitá 12/3
Stopka J.: Cyphotilapia frontosa 12/5
Svojanovská R.: Neolamprologus tetracanthus 11/5
Švácha B.: Tlamovec Brawnové 9/3
Zderadička J.: Radosti a strasti s pestřenci červenými 2/6
Zukal R.: Bojovnice nebojovná 16/6

Teraristika

Bastl J.: Užovka Spalerosophis cliadema 26/2
Bastl J.: Scink Ablepharus alaicus 31/3
Ekr J.: Antibiotická léčba plazů 27/1
Ekr J.: Anaerobní infekce u plazů 29/5
Jiroušek Vl.: Novinky v ochraně obojživelníků a plazů v Bulharsku 31/2
Jiroušek Vl.: Terárium wroclavské ZOO 30/5
Klátil L.: Ceylonský gekon Hemidactylus leschenaulti 31/3
Klátil L.: Gekon Hemidactylus giganteus 29/5
Kopečný L.: Chov a rozmnožení hroznýšovce duhového 27/4
Laňka V.: Za plazy Spojených arabských emirátů 27/2
Moucha P.: Amébová dyzenterie plazů 11/6
Opatrný E.: Případ polymelie u rosničky 32/3
Plískal P.: Užovka amurská 28/4
Rehák I.: O korálovkách Lampropeltis triangulum 24/2
Rehák I.: Nový had z Bulharska 27/5
Rehák I.: O tichomořském hroznýši Candoía aspera 26/6
Ševčíkovi J. + J.: Hroznýšovec kubánský ve volné přírodě 31/1
Topercer E.: Chov cudzokrajného hmyzu 29/1
Topercer E.: Pakobylky v insektáriu 30/2
Topercer E.: Listovky v insektáriu 26/3
Topercer E.: Koníky a modlivky v insektáriu 30/4
Topercer E.: Motýle v insektáriu 31/5
Topercer E.: Šťúry a pavúky v teráriu 29/6
Vergner I.: K bližšímu poznání pohlavních orgánů hadů 28/3
Vergner I.: Skřítci mezi gekony — rod Sphaerodaetylus 30/6
Zelinka J.: Krokodýl siamský v teráriu 24/6

Rostliny

Gabriel P.: Leknín Nymphaea lotus 21/6
Kapler O.: Lazuchy mořské zelené řasy 19/5
Rataj K.: Krásné a velké květy hladinovky 26/1
Rataj K.: Nový anubias v kultuře 18/3
Rataj K. ml.: Příjem uhlíku vodními rostlinami 14/5
Rosmaník P.: Rod Ophiopogon a jeho využití v akvaristice 19/2


REJSTŘÍK

Akvarijní ryby

Acanthurus bahianus 17/2
Acanthurus coeruleus 17/2
Aequidens curviceps 13/6
Aequidens dorsigerus 13/6
Aequidens maronii 17/5, 4/6
Aequidens portalegrensis 13/6
Aequidens pulcher 4/6
Alfaro cultratus 4/2
Amphilopus troscheli 10/2
Ancistrus dolichopterus 4/2, 8/5
Ancistrus multispinnis 10/6
Anisotremus virginicus 16/2
Aphyocharax paraguayensis 19/4
Aphyocharax rathbuni 17/1, 11/6
Aphyosemion 6/2
Aphyosemion roloffi 19/1
Aphyosemion australe 7/3
Aphyosemion decorsei 7/3
Aphyosemion elegans 7/3
Aphyosemion chauchei 7/3
Aphyosemion christyi 7/3
Aphyosemion lamberti 7/3
Aphyosemion lujae 7/3
Aphyosemion melanopteron 7/3
Aphyosemion rectogoense 713
Aphyosemion schioetzi 7/3
Aphyosemion widekampi 7/3
Apistogramma 14/3
Apistogramma hangsloi 2/3
Apistogramma macmasteri 2/3
Apistogramma viejita 2/3
Apistogrammoides pucallpaensis 14/3
Aplocheilichthys antinorii 11/6
Apolemichthys tricolor 17/2
Astacus astacus 21/3
Astyanax fasciatus 5/1
Austrofundulus transilis 21/4
Badis badis 8/2
Balistes vetula 17/2
Bedotia geayi 18/6
Belonesox belizanus 2/1, 23/4
Betta limbellis 16/6
Betta smaragdina 11/6
Betta splendens 16/6
Brachydanio albolineatus 4/1
Brachydanio frankei 4/1
Brachydanio nigrofasciatus 4/1
Brachydanio rerio 2/1, 8/6
Brachygobius xanthozona 215
Campellolebias brucei 19/4
Cichlasoma citrinellum 11/2
Cichlasoma dorsatum 10/2
Cíchlasoma festae 10/2
Cichlasoma istlanum 5/1
Cichlasoma labiatum 10/2
Cichlasoma maculicauda 10/2
Cichlasoma nicaraguense 11/2
Cichlasoma popenoei 20/6
Cichlasoma salvini 10/2
Cichlasoma spilurum 13/6
Cichlasoma synspillum 10/2
Colisa labiosa 16/6
Corydoras paleatus 4/3
Ctenolucius hujeta beani 12/3
Ctenolucius hujeta hujeta 23/4, 12/3
Ctenolucius insculptus 12/3
Cynolebias adloffi 4/5
Cynolebias affinis 4/5
Cynolebias bellottii 19/4, 4/5
Cynolebias carvalhoi 4/5
Cynolebias cinercus 4/5
Cynolebias constancie 4/5
Cynolebias elongatus 4/5
Cynolebias gymnoventris 4/5
Cynolebias chacoensis 4/5
Cynolebias cheradophilus 4/5
Cynolebias melanoorus 4/5
Cynolebias nigripinnis 19/4, 4/5
Cynolebias nonoiuliensis 4/5
Cynolebias prognathus 4/5
Cynolebias viarius 4/5
Cyno wolterstorfii 4/5
Cyphotilapia frontosa 12/5
Cyrtocara electra 4/1
Dasyloricaria filamentosa 5/2
Dermogenys pusillus 6/4
Elassoma evergladei 14/3
Epinephelus guaza 14/1
Esox lucius 23/4
Eupomacentrus fuscus 14/1
Exodon paradoxus 7/2
Gasteropelecus stellatus 13/1
Geophagus hondae 13/6
Gymnocorymbus ternetzi 2/1
Haplochromis brownae 9/3
Haplochromis moorei 9/3
Helix pomatia 2/4
Helostoma temmincki 4/6
Hemigrammus bleheri 18/5, 10/6, 2/2
Hemigrammus erythrozonus 10/1
Hemigrammus rhodostomus 2/2, 10/1
Hemirhamphus ebrardti 3/3
Hemirhamphus hageni 3/3
Hemirhamphodon pogonognathus 4/4
Heros erythraeum 10/2
Heros lobochilus 10/2
Heterandria formosa 6/4
Hoplosternum tlzoracatum 4/6, 17/5
Hyphessobrycon amandae 11/6
Hyphessobrycon serpae 10/6
Hyphessobrycon werneri 19/6
Chanda ranga 2/5
Characidae 7/2
Cheirodon axelrodi 17/1, 2/5, 10/6, 11/6
Ilyodon furcidens 5/1
Ilyodon lennoni 5/1
Ilyodon whitei 5/1
Ilyodon xantusi 5/1
Iriatherina werneri 11/6
Julidochromis ornatus 18/3
Julidochromis regani 18/3
Julidochromis marlieri 10/5
Julidochromis transcriptus 10/5
Labeo frenatus 17/5
Macropodus opercularis 5/6
Macrura natantia 24/3
Macrura reptantia 24/3
Mastacembelus 16/3
Mastacembelus argus 6/2
Mastacembelus armatus 6/2
Mastacembelus laticauda 6/2
Mastacembelus loenbergi 6/2
Mastacembelus maculuatus 6/2
Mastacembelus pancalus 6/2, 6/6
Megalamphodus axelrodi 17/1, 11/6
Melanotaenia boesemani 17/1
Mesogonistius chaetodon 13/1
Metynnis hypsauchen 6/2
Nannobrycon eques 2/5
Nannostomus beckfordi 14/6
Nannostomus digrammus 11/6
Nannostomus marginatus 14/6
Nannostomus trifasciatus 14/6
Nematobrycon palmeri 17/5, 10/6
Neofundulus paraguayensis 19/4
Neolamprologus brevis 2/4
Neolamprologus ocellatus 2/4
Neolamprologus calvus 10/5
Neolamprologus brichardi 18/3
Neolamprologus longior 18/3
Neolamprologus meeli 18/3
Neolamprologus multifasciatus 3/4, 18/3
Neolamprologus tetracanthus 11/5, 18/3
Neolamprologus sp. magarae 2/4
Nomorhamphus brembachi 3/3
Nomorhamphus celebensis 3/3
Nomorhamphus ebrardti 3/3
Nomorhamphus hageni 3/3
Nomorhamphus liemi liemi 3/3
Nomorhamphus liemi snijdersi 3/3
Orconectes limosus 23/3
Palaemonetes antennarius 22/5
Paracheirodon innesi 14/3, 10/6
Paracheirodon simulans 20/6
Pelvicachromis pulcher 2/6
Petitella georgiae 2/2
Phallichthys amates 4/2
Poecilia butleri 5/1
Poecilia nigrofasciata 4/2
Poecilia reticulata 22/1, 4/3, 10/4, 4/6, 10/6
Poecilia sphenops 4/2, 10/6
Poecilia vittata 4/3
Poecilocharax weitzmani 19/6
Priapella intermedia 4/2
Pristella maxillaris 10/6
Procambarus klarkii 21/3
Procambarus troglodytes 21/3
Pterolebias longipinnis 20/4
Pterophyllum altum 19/1
Pterophyllum dumerilii 19/1
Pterophyllum eimekei 19/1
Pterophyllum scalare 19/1, 17/5, 4/6
Pterygoplichthys anisitsi 19/4
Rasbora heteromorpha 10/6
Rivulichthys rondoni 21/4
Rivulus cryptocallus 19/4
Rolofia occidentalis 19/4
Serranus cabrilla 13/1
Serrasalmus nattereri 19/1, 12/3
Serrasalmus piraya 19/1
Sparisoma viride 16/2
Sphaeroides spengleri 14/1
Steatocranus casuarius 13/6
Stenopus hispidus 18/2
Stenopus scutellatus 18/2
Symphysodon 16/3
Symphysodon discus 18/1, 5/6
Tanichthys albonubes 10/6
Tateurndina ocellicauda 13/6
Telmatochromis bifrenatus 9/5
Telmatochromis vittatus 10/5
Terranatos dolichopterus 19/4
Tetraodon cutcutia 5/3
Tetraodon fahaka 5/3
Tetraodon fluviatilis 5/3
Tetraodon leiurus 5/3
Tetraodon lorteti 5/3
Tetraodon schoutedeni 5/3
Tetraodon steindachneri 5/3
Thalassoma pavo 14/1
Trigonectes strigabundus 19/4
Trichogaster leeri 17/5, 4/6
Trichogaster microlepis 19/1
Trichogaster trichopterus sumatranus 4/6
Vermetus trigueter 21/5
Xiphophorus 16/3
Xiphophorus helleri 18/1, 22/1, 4/2, 4/6, 10/6
Xiphophorus maculatus 22/1
Xiphophorus variatus 22/1, 4/6

Obojživelníci, plazi a terarijní zvířata

Ablepharus alaicus 31/3
Ablepharus bivittatus 31/3
Ablepharus deserti 31/3
Ablepharus pannonicus 31/3
Acanthophis antarcticus 26/6
Aneides lugubris 15/2
Anolis sagrei 31/6
Bitis arietans 28/3
Brookesia minima 30/6
Brookesia tuberculata 30/6
Caiman crocodilus yacare 31/5
Candoia aspera 26/6
Candoia bibroni 26/6
Candoia carinata 26/6
Casarea dussumieri 15/2
Claudius anqustatus 15/2
Coleodactylus amazonicus 32/6
Coluber najadum dahlii 27/5
Coluber najadum kalymnensis 27/5
Coluben najadum rubriceps 27/5
Corallus e. enydris 28/3
Crocodylus niloticus 31/5
Crocodylus rhombifer 31/5
Crocodylus siamensis 24/6
Cyrtodactylus scaber 28/2
Diplometopon zarudnyi 28/2
Euscorpius carpathicus 29/6
Elaphe mandarinus 15/2
Elaphe schrencki anomala 28/4
Epicrates angulifer 31/1
Epicrates cenchria 31/5
Epicrates cenchria maurus 27/4
Gonatodes 30/6
Hemidactylus frenatus 31/3, 31/5
Hemidactylus giganteus 31/3, 29/5
Hemidactylus garnotii 31/3
Hemidactylus leschenaultii 31/3
Hemidactylus mabouia 31/3
Hemidactylus maculatus 31/3
Hemidactylus turcicus 31/3
Hemidactylus vietnamensis 31/3
Hemidactylus yerburii 28/2
Chalcides ocellalus 27/2
Chondropython viridis 28/3
Lacerta lepida pater 15/2
Lampropeltis triangulum 24/2
Lampropeltis triangulum sinaloae 25/2
Liasis mackloti 15/2
Paroedura picta 15/2
Rhampholeon k. kerstenii 15/2
Sceloporus malachiticus 15/2
Sphaerodactylus cinereus 30/6
Sphaerodactylus elasmorhynchus 30/6
Sphaerodactylus torrei 32/6
Spalerosophis diadema cliffordi 26/2
Spalerosophis diadema dolichospilus 26/2
Spalerosophis diadema schiraziana 26/2
Testudo hermanni 31/5
Testudo radiata 31/5
Thamnophis sirtalis 29/1
Trionyx sinensis 31/5

Rostliny

Acorus gramineus 19/2
Anubias barteri 18/3
Anubias congensis 18/3
Anubias gigantea 18/3
Anubias gracilis 18/3
Anubias lanceolata 18/3
Anubias pynaertii 18/3
Cabomba caroliniana 16/5
Caulerpa mexicana 20/5
Caulerpa olliveri 20/5
Caulerpa prolifera 20/5
Caulerpa racemosa 20/5
Caulerpa scalpelliformis 20/5
Caulerpa sertularioides 20/5
Ceiba pentandra 31/6
Ceratopteris thalictroldes 6/2, 19/6
Cryptocoryne balansae 16/5
Cryptocoryne wendtii jahneli 17/1
Cryptocoryne wendtii krauteri 17/1
Cryptocoryne wendtii nana 17/1
Cryptocoryne wendtii rubella 17/1
Cryptocoryne wendtii wendtii 17/1
Egeria densa 15/5
Echinodorus amazonicus 4/2
Echinodorus bleherae 19/1
Echinodorus horizontalis 14/3
Echinodorus osiris 14/3, 4/2
Eichhornia azurea 26/1
Eichhornia crassipes 26/1
Hydrocleis martii 26/1
Hydrocleis nymphoides 26/1
Hygrophila polysperma 16/5
Lagarosiphon major 16/5
Limnophila sessiliflora 16/5
Microsorium pteropus 10/1, 19/1, 19/4, 6/5
Myriophyllum indicum 16/5
Myriophyllum scabratum 16/5
Myriophyllum ussuriense 19/2
Nymphaea lotus 21/6
Nymphaea thermalis 21/6
Ophiopogon jaburan 19/2
Ophiopogon japonicus 19/2
Padina pavonia 13/1
Riccia 4/2
Scindapsus pictus 31/6
Vallisneria asiatica 19/2, 9/6
Vesicularia dubyana 8/6, 15/6

Různé

Actias selene 32/5
Aeromonas 27/5
Ampullaria australis 2/4
Antherea pernyi 32/5
Arbacia lixula 13/1
Artemia salina 2/4
Blaberus craniifer 29/5
Blaberus giganteus 29/5
Brachionus plicatus 19/2
Carausius morosus 31/2
Clitumnus extradentatus 31/2
Culex 18/6
Cyclops 6/2
Dactylogyrus 15/3
Drosophila melanogaster 19/4, 31/6
Enchytraeus buchholzi 6/2
Entamoeba histolytica 11/6
Entamoeba invadens 11/6
Enterobacter 27/1
Enterobacteriaceae 28/1
Escherichia 27/1
Eurycantha horrida 26/3
Extatosoma tiaratum 26/3
Gryllus bimaeulatus 31/4
Chaoborus 6/4, 18/6
Chaoborus plumicornis 6/2
Chironomus 6/4
Chironomidae 18/6
Ichtyobodo 17/3
Locusta migratoria 31/4
Monogenea 15/3
Nasutitermes costalis 31/6
Panagrillus silusiae 6/2
Philosamia canningi 31/5
Phyllium bioculatum 27/3
Physalia physalis 13/1
Piscinoodinium pillularis 17/3, 10/6
Pleistophora hyphessobryconis 19/5
Pseudomonas 28/1, 27/1
Romalea microptera 31/4
Serratia marcescens 27/1
Sphaerechinus granularis 13/1
Sphodromantis lineola 31/4
Spironucleus 17/5
Tachycines asynamorus 31/4


AKVÁRIUM TERÁRIUM 1987


Akvaristika

Bartoš P.: Chov mušky Drosophila melanogaster 15/2
Bydžovský V.: Ještě k chovu Ameca splendens 20/4
Bydžovský V., Berka A.: Gavúnek Boesemanův 17/4
Černý V.: Roztoči jako cizopasníci akvarijních ryb 16/1
Dokoupil N.: Uberá sa chov šľachtených živorodiek správnou cestou? 9/1
Dokoupil N.: Characodon lateralis 10/4
Drahotušský Z.: Vliv prostředí na chov a rozmnožování akvarijních ryb 17/5
Drahotušský Z.: Chov dospělých ryb v zajetí 12/6
Eliáš J.: Čichavec pyskatý 6/4
Eliáš J.: Albinotická forma parmičky perleťové 2/6
Hampl V.: Parmička černoskvrnná 6/5
Hanel L.: Poznatky z chovu ostnáče Schomburgkova 17/1
Hanel L.: Zkřiveni páteře jako následek šoku u Xiphophorus helleri 11/3
Hanel L.: Nejmenší ryba na světě 5/4
Hofman J.: Problémy systematického třídění a názvosloví akvarijních ryb v odborné literatuře 1. část 15/4
Hofman J.: Problémy systematického třídění a názvosloví akvarijních ryb v odborné akvaristické literatuře 2. část 14/5
Kadlec J.: Halančík Eggersův 10/1
Kadlec J.: Halančík dvoupásý 8/3
Kadlec J.: Gabunský halančík 8/6
Klíč O.: Hadohlavec tmavobřichý 20/1
Klíč O.: Dodatek ke tření hadohlavce tmavobřichého 22/5
Kovrižnych J.: Chov perloočiek 12/1
Kovrižnych J.: Chov drozofíl 6/2
Kovrižnych J.: Ostnáč africký 4/5
Kovrižnych J.: Cichlazoma diamantová 4/6
Kozánek M., Májský J.: Gudea motýlková 6/1
Kozánek M., Dokoupil N.: Gudea oceľová 2/2
Kozánek M., Dokoupil N.: Gudea rytierska 20/5
Krouský I.: Aulonocara sp. New blue orchid 12/5
Liška J.: Dva podobné druhy rodu Cichlasoma 6/3
Liška J.: Cichlasoma synspilum 10/5
Macenauer J.: Zkušenosti s chovem a odchovem tanganické cichlidy Cyprichromis leptosoma 2/3
Macenauer J.: Tanganická cichlida 18/6
Májský J.: Obrnenec vláknochvostý 5/2
Maťák J.: Vzácný, malý láčkovec v našich vodách — sladkovodní meduska 22/1
Novák J.: Cichlasoma facetum 5/3
Palička J.: Africký sumeček v zajetí 2/4
Petrovický I.: Tření jihoamerického sumečka 13/4
Rehák I.: Život rudomořských korálových útesů 15/3
Rosmaník P.: Slunečnice není jen žlutý květ 16/2
Svojanovská R.: Chalinochromis brichardi 20/6
Šinal P.: Zaujímavý poznatok pri odchove tyrkysových diskusov 7/3
Šinal P.: Niektoré problémy pri chove a odchove diskusov 9/5
Štětina L.: Lamprologus calvus 3/1
Urbančík J.: Nečekané a překvapivé chování pancéřníčka kropenatého 5/1
Vitouš P.: Hnědé uhlí ano či ne? 7/2
Vlk M.: Africká Cynotilapia afra 19/5

Teraristika

Hanel L.: Chov drápatek v přírodních podmínkách 11/6
Hlásek L.: Dvojhlavost u užovky východní 26/4
Jiroušek V. T.: Ohrožené druhy jedovatých hadů Sovětského svazu 26/3, 30/4
Klátil L.: Sametový gekon 27/1
Laňka V.: Chrupavčitý nádor u leguána zeleného 27/4
Moravec J.: Sociální chování gekona v teráriu 29/5
Rehák I.: Herpetologické postřehy z Turecka 30/6
Szabó D.: Niekoľko poznámok k chovu gekona obrovského 28/6
Tröster P.: Chov žebrovníka Pleurodeles waltl 16/6
Vajay Š.: Leguán měnivý 29/4
Vergner I.: Mohou si hadi spolknout vlastní čelist? 31/1
Vergner I.: Krajta stromní 1. část 29/2
Vergner I.: Krajta stromní 2. část 29/3
Vergner I.: K ekologii a rozmnožování antilského gekona 31/5

Rostliny

Gabriel P.: Babelka řezanovitá 28/2
Gabriel P.: Rostliny a moderní akvárium 23/3
Gabriel P.: Nezvykle velká forma leknínu Nymphaea daubenyana 21/4
Rataj K.: Šípatkovec rýčolistý 22/3
Rataj K.: Nový šípatkovec 27/6
Vít Z.: Vietnamské lekníny 27/2

Různé

Crhová J.: Vysočina 86 - Jihlava 26/2
Crhová J.: Teraristé v Hradci Králové 27/5
Černý J.: Na návštěvě v budapeštianskej ZOO 25/2
Čihař J.: Prof. Zdeněk Vogel zemřel 23/1
Dyk V.: Z historie našich prvních veřejných akvárií 18/2
Felix J.: Aldo Olexa šedesátníkem 13/3
Frank S.: K nedožitým pětašedesátinám Gerharda Hábela 13/2
Frank S.: K nedožitým pětapadesátinám paní Edith Korthausové 24/4
Gál K.: Akvaristika a architektura v interiéru 22/2
Hájek K.: Elektronika a akvárium, aneb co se může stát 25/3
Hůrka P.: Půdní filtr a vytápění společné nádrže 19/2
Kapler O.: Mořská hvězdice v akváriu 22/6
Komarov V. S.: Z historie ruské a sovětské akvaristiky 2/5
Kubenka V.: Meranie obsahu volného C02 vo vode 14/1
Kubenka V.: Voda, aká si? 8/2
Maťák J.: Mořské akvárium v Monaku 24/6
Mařík S.: Odešel Karel Polák 14/3
Mařík S.: Vivaristika v Československu a třicet let Českého svazu chovatelů 4/4
Petöcz E.: Vypočítajme si pH vody v akváriu 11/2
Petöcz E.: Odstraňovanie hydrouhličitanovej tvrdosti vody dekarbonizáciou 18/3
Petöcz E.: Čo s neznámym iónomeničom? 15/6
Redakce: Setkání akvaristů v Praze 25/5
Skála V.: Přikrmujete Tebi kvasnicemi? 15/1
Škoda E.: Přísnější ochrana přírody 23/4
Těšík I.: J. E. Purkyně 6/6
Vergner I.: XIII. Národní aktiv teraristů 1986 poprvé v Mostě 29/6
Vergner I.: Terárium vídeňské zoologické zahrady Schönbrunn 28/4

Nové knihy

Dirlbek K.: E. Matschke, K. H. Matschke: Pflege und Zucht von Panzer und Schwielenwelsen 24/5
Litomiský O.: K. Polák - Akvaristika 26/1
Litomiský O.: Süsswasserfische aus aller Welt — Günther Sterba 21/3
Litomiský O.: ing. K. Krček — Akvaristická technika 23/6
Lohniský K.: B. a K. Wiecheccy: Endemiczne pielegnice wielkich jezier Afryki 29/2

REJSTŘÍK

Akvarijní ryby

Acara coeruleopunctata var. latifrons 18/2
Ameca splendens 6/1, 3/2, 20/4, 21/5
Anabas testudineus 27/2
Aphyosemion bivittatum 8/3
Aphyosemion multicolor 8/3
Aphyosemion sjoestedti 8/3
Aphyosemion bitaeniatum 9/3
Aphyosemion loennbergi 9/3
Aphyosemion riggenbachi 9/3
Aphyosemion splendopleure 9/3
Aphyosemion volcanum 9/3
Aphyosemion cameronense 8/6
Aphyosemion batesi 8/6
Aphyosemion herzogi 8/6
Aphyosemion punctatum 8/6
Aphyosemion splendidum 8/6
Apistogramma cacatuoides 20/1
Arapaima gigas 29/4
Aulonocara maylandi 13/5
Aulonocara sp. 12/5
Barbodes lateristriga 8/5
Belonesox belizanus 2/5
Brycinus longipinnis 6/2
Bunocephalus bicolor 13/4
Capoeta arulia 8/5
Capoeta oligolepis 2/6
Capoeta tetrazona 2/6
Carassius auratus 3/5
Cichlasoma bifasciatum 10/5
Cichlasoma dimerus 5/3
Cichlasoma facetum 2/5
Cichlasoma centrarchus 5/3
Cichlasoma hartwegi 11/5
Cichlasoma labiatum 11/5
Cichlasoma longimanus 11/5
Cichlasoma maculicauda 11/5
Cichlasoma nicaraguense 11/5
Cichlasoma nigrofasciatum 5/3
Cichlasoma ornatum 11/5
Cichlasoma panamense 5/3
Cichlasoma sajica 5/3
Cichlasoma septemfasciatum 5/3
Cichlasoma spilurum 5/3
Cichlasoma spinosissimum 5/3
Cichlasoma synspilum 11/5
Cichlasoma zonatum 11/5
Colisa labiosa 6/4
Corynopoma riisei 15/2
Cynotilapia afra 19/5
Cyprichromis brieni 2/3
Cyprichromis leptosoma 2/3
Cyprichromis microlepidotus 2/3
Cyprichromis nigripinnis 2/3
Cyprinus carpio 11/4
Dasyatis kuhlii 17/3
Dasyatis sephen 17/3
Diapteron abacinum 8/6
Diapteron cyanostictum 8/6
Diapteron fulgens 8/6
Diapteron georgiae 8/6
Diapteron seegersi 8/6
Epiplatys ansorgii 8/6
Eviota infulata 5/4
Forcipiger longirostris 16/3
Fundulus bitaeniatus 8/3
Fundulus rubrostictus 8/3
Fundulus zmimmeri 8/3
Girardinus denticulatus 19/2
Girardinus reticulatus 19/2
Goodea atripinnis 2/2
Haplochromis brownae 7/2
Haplochromis venustus 7/2
Heniochus acuminatus 16/3
Herichthys cyanoguttatus 4/6
Hoplosternum thoracatum 5/1
Hyphessobrycon callistus 8/1, 2/5
Chalinochromis brichardi 20/6
Channa asiatica 20/1
Channa obscura 20/1
Channa orientalis 20/1
Chapalichthys encaustus 2/2
Chapalichthys pardalis 2/2
Chapalichthys peraticus 2/2
Characodon garmani 10/4
Characodon lateralis 10/4
Cheirodon axelrodi 15/2
Ilyodon furcidens 21/5
Labeotropheus fuelleborni 12/5
Labeotropheus frawavasae 12/5
Lamprologus calvus 3/1, 4/3
Lamprologus compressiceps 3/1, 4/3
Lamprologus meeli 4/3
Lepisosteus osseus 29/4
Lepomis gibbosus 16/2
Lepomis macrochirus 11/4
Loricaria filamentosa 5/2
Loricaria lanceolata 5/2
Loricaria microlepidogaster 5/2
Macropodus opercularis 6/4
Melanotaenia ajamaruensis 18/4
Melanotaenia boesemani 17/4
Moina macrocopa 12/1
Moina rectirostris 12/1
Neolamprologus cylindricus 18/6
Neolamprologus leleupi 21/6
Neolamprologus tetracanthus 21/6
Nothobranchius cyaneus 10/1
Nothobranchius eggersi 10/1
Nothobranchius foerschi 10/1
Nothobranchius interruptus 10/1
Nothobranchius janpapi 11/1
Nothobranchius palmaqvisti 11/1
Nothobranchius rachowii 11/1
Ophiocephalus africanus 20/1
Ophiocephalus marulius 20/1
Ophiocephalus micropeltes 20/1
Ophiocephalus obscurus 22/5
Ophiocephalus pleurophthalmus 20/1
Ophiocephalus punctatus 20/1
Ophiocephalus striatus 20/1
Osphronemus goramy 6/4
Pandaka pygmaea 5/4
Pantodon buchholzi 6/2
Phenacogrammus interruptus 6/2
Poecilia sphenops 3/4
Poecilia velifera 15/2
Polycentropsis abbreviata 4/5
Polycentrus schomburgkii 17/1
Pomacanthodes imperator 16/3
Priapella intermedia 15/2
Pseudotropheus lombardoi 8/2
Pseudotropheus macrophthalmus 12/5
Pseudotropheus zebra 8/2, 19/5
Pterois radiata 17/3
Pterois volitans 17/3
Puntius filamentosus 6/5
Rhinecanthus assasi 15/3, 18/3
Sarotherodon mossambicus 18/4
Scyliorhinus canicula 25/2
Serrasalmus nattereri 29/4
Schilbe mystus 2/4
Skiffia bilineata 21/5
Symphysodon aequifasciatus 13/6
Symphysodon aequifasciatus haraldi 2/4
Symphysodon discus 16/1
Syngnathus pulchellus 16/1
Theraps rheophilus 10/5
Toxotes jaculatrix 6/2
Trimmatom nanus 5/4
Variabilichromis moori 18/6
Xenoophorus captivus 20/5
Xenoophorus erro 20/5
Xenoophorus exsul 20/5
Xenotoca eiseni 3/2
Xiphophorus helleri 11/3
Zingel streber 23/4
Zingel zingel 23/4

Obojživelníci, plazi a terarijní zvířata

Ablepharus kitaibelii 31/6
Agama caucasica 30/4
Amphibolurus nuchalis 16/2
Amphibolurus vetticeps 30/1
Anolis ahli 30/1
Anolis allisoni 30/1
Anolis baracoae 30/1
Anolis bremeri 30/1
Anolis imias 30/1
Anolis luciae 11/5
Anolis paternus 30/1
Anolis roquet extremus 11/5
Anolis trinitatis procuratonis 11/5
Basiliscus galeritus 28/4
Basiliscus plumifrons 28/4
Coluber caspius 31/6
Coluber jugularis jugularis 31/6
Corallus caninus 30/2, 11/5
Corallus enydris 32/1, 30/2, 32/3
Cosymbotus platyurus 29/5
Cyclura baelopha 28/4
Cyclura iguana 28/4
Cyclura nubila 28/4
Cynops pyrrhogaster 11/5
Cynops shataukokensis 11/5
Cyrtodactyllus kotschyi 31/6
Dasypeltis scabra 16/2
Dendrobates granuliferus 29/1
Dendrobates leucomelas 29/1
Dendrobates tincotrius 29/1
Dendrobates tricolor 29/1
Elaphe quatuorlineata 30/1
Elaphe dione 30/1, 26/4
Elaphe rufodorsata 30/1
Elaphe schrencki 30/1
Elaphe triaspis 32/3
Emys orbicularis 30/6
Gehyra mutilata 29/5
Gekko qecko 28/6
Gonatodes albogularis fuscus 31/5
Hemidactylus turcicus 31/5, 31/6
Hemitheconyx ceaudicinctus 11/5
Hynobius keyserlingi 30/1
Chamaeleo chamaleon 30/1, 31/6
Chamaeleo jacksoni 16/2, 11/5
Chondropython viridis 31/1, 29/2, 29/3
Iguana iguana 27/4
Leiocephalus carinatus 29/4
Lacerta agilis 31/6
Lacerta cappadocica 31/6
Lacerta danfordi 31/6
Lacerta laevis 31/6
Laeerta parva 31/6
Lacerta rudis 31/6
Leptodeira nigrofasciata 16/2
Liasis albertisi 28/4
Mabuya aurata 31/6
Mabuya vitata 31/6
Mauremys caspica 30/6
Naja oxiana 27/3
Natrix natrix 32/6
Natrix tessellata 32/6
Oedura castelnaui 27/1
Oedura coggeri 27/1
Oedura lesueurii 27/1
Oedura marmorata 27/1
Oedura monilis 28/1
Oedura reticulata 28/1
Oedura rhombifer 27/1
Oedura robusta 28/1
Oedura tryoni 28/1
Ophisaurus apodus 31/6
Ophisops elegans 31/6
Phelsuma madagascariensis 28/1
Phrynops g. geoffroanus 16/2
Pleurodeles poireti 16/6
Pleurodeles waltl 16/6
Pseudoboa trigemina 11/5
Python molurus bivittatus 30/3
Python regius 30/1
Sphaerodactylus cinereus 31/5
Teratiscincus scincus 30/1
Testudo gigantea 28/4
Testudo sulcata 28/4
Tiligua gerardi 28/4
Tiligua gigas 28/4
Testudo graeca 30/6
Testudo hermanni 30/6
Trionyx euphraticus 30/6
Trionyx triunguis 30/6
Vipera ammodytes transcaucasiana 30/6
Vipera kaznakovi 28/3, 32/6
Vipera barani 32/6
Vipera bulgardaghica 32/6
Vipera raddei 31/4, 32/6
Vipera ursinni 32/6
Vipera xanthina 32/6
Xenopus laevis 11/6

Rostliny

Barclaya longifolia 1611
Calla palustris 23/4
Cerianthus membranaceus 25/2
Cryptocoryne usteriana 19/6
Echinodorus africanus 27/6
Echinodorus amazonicus 17/6, 27/6
Echinodorus angustifolius 27/6
Echinodorus aschersonianus 27/6
Echinodorus cordifolius 27/6
Echinodorus bleherae 5/1, 27/6
Echinodorus grandiflorus 27/6
Echinodorus horemanii 27/6
Echinodorus horizontalis 5/1
Echinodorus isthmicus 27/6
Echinodorus latifolius 27/6
Echinodorus longiscapus 27/6
Echinodorus osiris 27/6
Echinodorus palaefolius 22/3
Echinodorus parviflorus 27/6
Echinodorus quadricostatus 27/6
Echinodorus scaber 27/6
Echinodorus schlueteri 27/6
Ecflinodorus tenellus 2716
Eichhornia crassipes 24/3
Gladiolus paluster 23/4
Hydrocleis nymphoides 23/3
Ludwigia adscendens 24/3
Ludwigia glabrescens 23/3
Microsorium pteropus 17/1
Nymphaea daubenyana 27/2, 21/4
Nymphaea lotus 27/2, 21/4
Nuphar luteum 23/4
Nuphar pumilum 23/4
Pistia stratiotes 28/2
Riccia fluitans 17/1
Vesicularia dubyana 7/5

Různé

Anseropoda placenta 23/6
Asterina gibbosa 23/6
Astropecten 22/6
Ceramaster placenta 23/6
Graspedacusta sowerbyi 22/1
Cyclops 10/3
Daphnia longispina 12/1
Daphnia magna 12/1
Daphnia pulex 12/1
Drosophila melanogaster 6/2, 15/2, 10/3
Histiostoma anguillarum 16/1
Histiostoma piscium 16/1
Hydra attenuata 22/1
Hydra vulgaris 22/1
Hydrozoetes lacustris 17/1
Chironex fleckeri 22/1
Moina macrocopa 12/1
Moina rectirostris 12/1
Pangasius sutchi 16/1
Rotatoria 10/3
Triturus alpestris 23/4
Triturus cristatus 23/4
Tubifex 10/3


AKVÁRIUM TERÁRIUM 1986


Akvaristika

Bydžovský V.: Tetra diamantová Moenkhausia pittieri 4/2
Černý J.: Možnosti využitia zeolitov 18/5
Dařbujan H.: Nannochromis parilus 2/5
Dědič S.: Problémy s řasou 25/5
Dokoupil N.: Gudea belasá Skiffia bilineata 7/5
Dokoupil N., Kozánek M.: Goodeidae - doteraz málo známe živorodky 9/1
Eliáš J.: Filmování života v akváriu 15/4
Eliáš J.: Fotografujeme život v akváriu I. 23/1
Eliáš J.: Fotografujeme život v akváriu II. 15/2
Eliáš J.: Fotografujeme život v akváriu III. 19/3
Eliáš J.: Tetra cinobrová Hyphessobrycon griemi 22/6
Frank S.: Čtverzubec čočkovitý Carinotetraodon somphongsi 8/1
Gaj K.: Jak vyslovovat latinské názvy? 20/4
Hós Š.: Odchov sekavce příčnopásého Acanthophthalmus kuhli kuhli 6/5
Jílek V.: Parmička žraločí Balantiocheilus melanopterus 10/5
Jílek V.: Pronikání novinek do našich akvárií 2/6
Kadlec J.: Halančík Korthausové Nothobranchius korthausae 4/4
Kadlec J.: Nový halančík z Peru - Pterolebias wischmanni 9/2
Kadlec J.: Vějířovka modrá Cynolebias bellotti 3/1
Košuth P.: Nebezpečné parazitárne ochorenie Ancistrusov - Capillaria 20/5
Košuth P.: Použitie zeolitu v akvaristike 14/4
Kovrižnych J.: Chov lariev pakomárov 11/4
Kovrižnych J.: Chov mikier Nematoda 14/5
Kovrižnych J.: Chov žábronožky divorohé 14/6
Kovrižnych J.: Chov žábronožky solné 12/2
Krupka I.: Čichavec drobnošupinný Trichogaster microlepis 4/5
Krupka I.: Čtverzubec lysý Tetraodon cutcutia 11/6
Kubenka V.: Stabilizátor napětí do malého pH-metru 18/4
Kubenka V.: Znižovanie pH vody oxidom uhličitým 16/6
Lechner Z.: Moje zkušenosti s chovem krunýřovce mnohoostného Ancistrus multispinnis 5/6
Liška J.: Jihoamerická cichlida Cichlasoma festae 12/6
Macenauer J.: Africká cichlida Telmatochromis temporalis 2/4
Májsky J.: Mechovky v akváriu 19/6
Novák J.: Akara pruhovaná Aequidens portalegrensis 10/6
Novák J.: Cichlidy druhu Aequidens rivulatus 13/3
Novák V.: Pseudotropheus chipokae 5/2
Palička J.: "Grindal" - doplňkové krmivo pro ryby 18/2
Palička J.: Lepení a opravy akvarijních nádrží 15/3
Palička J.: Tetra stříkavá Cepella arnoldi 7/6
Petrovický I.: Úspěšný odchov jihoamerického sumečka Bunocephalus bicolor 6/3
Raji B.: Polozobánka celebeská Nomorhamphus celebensis 8/4
Rosmaník P.: Chcete si založit zahradní rybníček? 27/1
Rosmaník P.: Okounek paví Centrarchus macropterus
Rosmaník P.: Parmička pruhovaná Barbodes lateristriga 7/4
Redakce: Pseudotropheus nebo Melanochromis chipokae? 6/4
Skála V.: Překvapivý výsledek tření v chovné nádrži 6/2
Svoboda J.: Tetra ozdobná Hyphessobrycon ornatus 2/2
Svojanovská R.: Cichlida z jezera Tanganika Julidochromis marlieri 22/1
Šinal P.: K chovu diskusov 2/1
Štětina L.: Africká cichlida Lamprologus moorii 9/4
Švácha B.: Opomíjené krmivo rybí maso 19/4
Tröster P.: Chov miker trochu jinak 13/4
Tuša I.: Průtokové porodničky pro živorodky 20/2
Voříšek F.: Zvukový hlídač hladiny 24/6
Wohlgemuth E.: O nitěnkách trochu jinak 20/6
Zemánek L.: V čem tkví úspěch chovu a odchovu polozobánky malajské Dermogenys pusillus 16/5

Teraristika

Barták P.: Salmonely u plazů 29/6
Bastl J.: Gekon Hemidactylus brookii 30/5
Bastl J.: Štír kýlnatý v teráriu Euscorpius carpaticus 29/1
Beránková I., Beránek S.: Mexičtí leguáni Ctenosaura pectinata 28/3
Doležal P.: Obojživelníci ve společnosti ryb 31/1
Ekr J.: Avitaminóza u vodních želv 31/2
Jiroušek V.: Je gaviál zachráněn? 32/3
Jiroušek V.: Pomozte chránit faunu Bulharska 29/5
Laňka V.: Chov mláďat dvou jihoasijských druhů krokodýlů (Crocodylus siamensis a Crocodylus porosus) 31/3
Moravec J.: K problematice chovu želv Malayemys subtrijuga 26/2
Moucha P.: Helmintózy plazů - Hlístice (Nematoda) 12/1
Moucha P.: Helmintózy plazů - Jazyčnatky (Pentastomida) 9/3
Olexa A.: Chov a rozmnožování baziliška zeleného Basiliscus plumifrons 31/5
Rehák I.: Hroznýšek Charina bottae v teráriu 31/6
Rehák I.: Zajímavý hroznýšovec Epicrates fordi 31/4
Štěpek J.: Sladkovodní želvy 30/4
Vergner J.: Určování pohlaví u hadů 28/2
Vítkovič V.: Kalotesové úplně jiní (Calotes versicolor) 27/5
Vogel Z.: O zmiji růžkaté Vipera ammodytes ammodytes 28/4
Vogel Z.: Pasivní obrana užovky obojkové Natrix natrix 30/1

Rostliny

Gabriel P.: Cryptocoryne ciliata 22/4
Pivoluska I.: Aponogeton křížený - Aponogeton hybridus 24/2
Rataj K.: Podivuhodný orgán na semenech Cryptocoryne ciliata 23/4
Rataj K.: Šípatkovec africký Echinodorus africanus 22/5
Rataj K., Frank M.: Nová akvarijní rostlina - Piptospatha riddleyi 23/2
Rosmaník P.: Reineckea 25/6

Různé

Crhová J.: Akvaristé na Spiši 26/6
Crhová J.: Akvaristé v Turnově 20/1
Donko D.: Výstava akváriových rybiek Akva 85 Martin 22/2
Dudžák P.: Živorodky na Spiši 21/1
Dyk V.: Doc. RNDr. Ota Oliva, CSc., šedesátiletý 4/6
Froňková I.: Zajímavá výstava obojživelníků 30/2
Jiroušek V.: Za Jiřím Niedlem 24/3
Macenauer J.: Klub chovatelů cichlid ÚOK AT ČSCH 25/3
Niedl J. st.: Celostátní aktiv teraristů NDR 32/2
Redakce: Akva tera Praha 85 16/1
Redakce: K nedožitým šedesátinám Rudolfa Zukala 4/3
Redakce: Sedmdesát let Otakara Litomiského 23/3
Redakce: 2. celoslovenská výstava živorodých ryb - Lučenec 1985 19/1
Vergner I.: Aktiv teraristů Chlum u Třeboně 1985 29/3
Vogel Z., Crhová J.: Náš úkol ochrana přírody 2/3

Nové knihy

Dirlbek K.: Futter für Aquarienfische, Heinz Bremer 21/4
Litomiský O.: Barevné ploutvičky, Viktor Dackevič 24/6
Litomiský O.: Chováme akváriové ryby, J.Černý, E.Topercer 23/3
Litomiský O.: Lebensraum Aquarium, P.Hunnam 14/1


AKVÁRIUM TERÁRIUM 1985


AKVARISTIKA

Bydžovský V.: K chovu tetry cisařské 10/1
Čejka T.: Labeo dvojfarebné 12/3
Dařbujan H.: Hrbohlavec africký 3/6
Dekan M.: Potrava pro akvarijní ryby chovaná doma 13/4
Dirlbek K.: Bojovnice smaragdová 18/5
Dirlbek K.: Rájovec červenoocasý 7/6
Dokoupil N., Kozánek M.: Goodeidae doteraz málo známe živorodky 2. 9/4
Dokoupil N., Kozánek M.: Goodeidae doteraz málo známe živorodky 4. 8/6
Ebert T.: Tlamovec Lombardův 29/2
Frkal L.: Ještě jednou na téma halančíci 4/5
Gabriel P.: Mramorovaná forma skaláry amazonské 2/1
Hellinger P.: Limnobiologie a akvaristika 12/5
Jílek V.: Chov perleťovky brazilské 9/1
Jílek V.: Pancéřníček žlutý 13/3
Jílek V.: Akara pruhovaná 14/6
Kadlec J.: Halančík Forschův 5/2
Kadlec J.: Vějiřovka perleťová 2/3
Kadlec J.: Nový rod - starý druh Foerschichthys flavipinnis 10/5
Kadlec J.: Dvě nové populace rodu Nothobranchius 4/6
Kapler O.: Dřevěné mořské akvárium 15/4
Kapler O.: Medusy z Jadranu v akváriu 19/4
Kapler O.: Jeseter malý v akváriu 15/6
Kovrižnych J.: Rozmnožovanie závojnatiek pomocou hypofyzácie 12/2
Kovrižnych J.: Červ Auloforus furcatus krmivo pro plodik rýb 12/4
Kovrižnych J.: Chov zemníkov 13/5
Kozánek M., Dokoupil N.: Goodeidae doteraz málo známe živorodky 1. 8/3
Kozánek M., Dokoupil N.: Goodeidae doteraz málo známe živorodky 3. 8/5
Král J.: Parmička duhová 6/3
Májsky J.: Živorodka perleťová 2/5
Novák J.: O systematice a křížencích Cichlasoma nigrofasciatum a Cichlasoma spilurum 18/6
Pasker R.: Hlavačka pastelová 2/6
Petrenčik S.: Skvrnivec žlutý 2/2
Pivoluska I.: Moje prvá skúsenosť s chovom Ancistrus multispinnis 15/1
Podlaha R.: Akvarijní ryby ve volné přírodě 17/2
Rosmaník P.: Živorodka černoocasá 5/1
Rosmaník P.: O čeledi Centrarchidae a o Mesogonistius chaetodon zvláště 18/2
Rosmaník P.: Telmatherina ladigesi 10/3
Skála V.: Ryby pomocníci v akváriích 17/3
Svoboda J.: Tetra svítivá 14/2
Svoboda J.: Tetra krvavá 11/3
Svoboda J.: Rájovec dlouhoploutvý 2/4
Svoboda J.: Rájovec dlouhoploutvý černý 4/4
Svojanovská R.: Tlamovec tlustopyský 4/3
Špála P., Pojar I.: Výživa akvarijních ryb 5. 12/1
Špála P., Pojar I.: Výživa akvarijních ryb 6. 10/2
Vilikus M.: Terčovec pravý nemá modré oči 17/1
Winkler O., Wohlgemuth E.: Lasturnatky v našich akváriích 20/5
Ždichynec B.: Krmení pro akvarijní ryby jako domácí alergen 16/3

TERARISTIKA

Bastl J.: Chov a rozmnožování gekona Gymnodactylus kotschyi 25/6
Barták P.: Poznámka k chovu užovky proužkované 27/3
Beránek S.: Varan bengálský v teráriu 28/4
Beránek S.: Korálovka Lampropeltis getulus splendida 29/5
Doležal J.: Zajímavá barevná odchylka užovky obojkové 29/1
Klátil L.: Gekon Ptychozoon lionotum 28/4
Kreizl J.: Odchov krokodýla nilského v zajetí 27/4
Laňka V.: Rozmnožení kubánského hada v zajetí 23/6
Moucha P.: Helmintózy plazů 1. 15/5
Moucha P.: Helmintózy plazů 2. 12/6
Novák J.: Krab plovací 24/2
Olexa A.: Anolis obrovský 32/2
Opatrný E.: Případ Myiasis u ropuchy krátkonohé 30/3
Opatrný E.: Případ Myasis u gekona 29/4
Opatrný E.: Některé pozoruhodnější výsledky faunistické akce 29/5
Opatrný E.: Deformace končetin u obojživelníků ocasatých (Caudata) 26/6
Rehák I.: Zbarvení plazů 29/3
Rehák I.: Korálovka Lampropeltis triangulum elapsoides krásný chovanec terária 31/4
Rehák I.: O ázerbájdžánské zmiji levantské 29/6
Rejthar L.: Felsuma madagaskarská a její chov 30/2
Šimák J.: Trimeresurum kanburiensis 31/2
Vergner I.: Corallus enydris cooki chov a rozmnožení v teráriu 30/1
Vergner I.: Kubánský hroznýšek Tropidophis melanurus v teráriu 24/3
Vergner I.: O systematice chovu a rozmnožování hroznýše královského v teráriu 24/5
Vergner I.: Přeprava a ošetřování plazů v terénu 28/6
Vergner J.: Vzácný poddruh hroznýšovce duhového 25/1
Vogel Z.: O krajtě tygrovité 27/1

ROSTLINY

Gabriel P.: Šípatkovec velký 22/3
Gabriel P., Hampl V.: Mokřanka vzpřímená 21/6
Rataj K.: Vodní orchidea švihlík nící 19/1
Rataj K.: Nová akvarijní Lagenadra 26/2
Rataj K.: Purpurově červená Alternanthera pro naše akvária 22/5

NOVÉ KNIHY

Bárta Z., Hromádka J., Pešková A., Voženílek P.: Rozšířenĺ obojživelníků a plazů na území Severočeského kraje 25/2
Dirlbek K.: R. Bech - Eirlegende Zahnkarpfen 22/6
Litomiský O.: S. Frank - Akvarijní ryby 18/1
Litomiský O.: F. J. Obst, K. Richter, U. Jacob: Lexikon der Terraristik und Herpetologie 18/1
Litomiský O.: M. Frey - Aquarienpraxis kurz gefasst 16/3
Litomiský O.: S. Frank - Akvaristika 23/4
Litomiský O.: G. a D. Hohl - Aquarien und Kinder 23/5

RŮZNÉ

Crhová J.: Na návštěvě u ing. Vladimíra Remka 8/2
Čihař J.: K padesátinám RNDr. Karla Lohniského 7/5
Dyk V.: Prof. RNDr. MVDr. Vlastimil Vrtiš 16/1
Dyk V.: Prof. MVDr. Antonín Hrůza, iniciátor hlubšího zájmu o zvířata 16/2
Dyk V.: Akademik Rudolf Dostál 14/3
Dyk V.: K 60. výročí narození Zdeňka Luckého 18/4
Frank M.: Oldřich Kapler 70 let 17/6
Hofman J.: Pět let úspěšné činnosti akvaristického kroužku ODPM Praha 7 16/4
Hulman V.: Akvaristika v Rychnově nad Kněžnou 22/1
Jiroušek V.: Vivaristik III. Berlín 1984 24/1
Mařík S.: Před IV. sjezdem Českého svazu chovatelů 7/4
Novák J.: Berlínské setkání akvaristů 23/1
Novák J.: Akvaristika ve Wittenbergu 28/2
Petöcz E.: Kolorimetrické meranie pH vody 20/2
Procházka P.: Hnědé uhlí v akváriu 17/1
Redakce: O ústeckých akvaristech 27/2
Redakce: Jubilant ing. Karel Rataj, CSc. 21/3
Stieranka M.: 1. celoslovenská výstava živorodých rýb 21/1
Stieranka M.: Z rokovania IV. zjazdu Slovenského zvazu drobnochovatelov 23/2
Škoda E.: Co potřebují mladí 19/5
Vergner I.: Setkání teraristů - Chlum u Třeboně 1984 31/3
Vergner I.: Terárium moskevské ZOO 30/4

REJSTŘÍK LATINSKÝCH NÁZVŮ

RYBY A AKVARIJNÍ ŽIVOČICHOVÉ
Acipenser ruthenus 15/6
Adamas formosus 10/5
Aequidens portalegrensis 14/6
Ameca splendens 8/5, 9/3
Ancistrus multispinnis 15/1
Aphyoplatys duboisi 10/5
Aphyosemion australe 5/5
Aphyosemion gardneri 4/5
Aphyosemion sjoestedti 5/5
Auloforus furcatus 12/4
Betta smaragdina 18/5
Botia macracantha 18/3
Capoeta titteya 6/3
Cichlasoma nigrofasciatum 18/6
Cichlasoma spilurum 18/6
Cladonema radiatum 23/4
Corydoras elegans 13/3
Cynolebias adloffi 3/3
Cynolebias viarius 2/3
Cynopoecilus ladigesi 5/1
Cynopoecilus marmoratus 8/1
Cynopoecilus melanotaenia 6/1
Cynopoecilus minimus 8/1
Cynopoecilus opalescens 8/1
Cynopoecilus splendens 8/1
Cynopoecilus viarius 9/1
Cypridopsis vidua 21/5
Dasyloricaria filamentosa 17/3
Enchytraeus albidus 14/5
Enneacanthus gloriosus 18/2
Etroplus maculatus 2/2
Etroplus suratensis 2/2
Foerschichthys flavipinnis 10/5
Geophagus brasiliensis 9/1
Girardinichthys multiradiatus 9/5
Goodea atripinnis 9/5
Goodeidae 8/3, 9/4, 8/5, 8/6
Hemigrammus ocellifer falsus 14/2
Hyphessobrycon callistus 11/3
Labeo bicolor 12/3
Labeotropheus fuelleborni 4/3
Macropodus opercularis 2/4
Macropodus opercularis concolor 4/4
Mastacembelus pancalus 19/3
Mesogonistius chaetodon 18/2
Nematobrycon palmeri 10/1
Nothobranchius brieni 6/6
Nothobranchius foerschi 5/2
Nothobranchius malaissei 5/6
Nothobranchius microlepis 4/6
Nothobranchius palmquisti 5/2
Nothobranchius poli 6/6
Nothobranchius sp. Kayuni State Farm 5/6
Nothobranchius sp. Warfa blue 4/6
Poecilia perugiae 2/5
Poecilia reticulata 17/2
Pseudoepiplatys annulatus 10/5
Pseudosphromenus dayi 7/6
Pseudotropheus lombardoi 29/2
Pterophyllum scalare 2/1
Skiffia bilineata 9/6
Steatocranus casuarius 3/6
Symphysodon discus 17/1
Tateurndina ocellicauda 2/6
Telmatherina ladigesi 10/3
Trichogaster leeri 18/3
Xenotaenia resolanae 9/6
Xenotoca eiseni 5/1, 11/4, 9/6

OBOJŽIVELNÍCI, PLAZI A TERARIJNÍ ZVÍŘATA
Alsophis canherigerus 23/6
Anolis equestris 32/2
Anguis fragilis 32/5
Boa constrictor 24/5
Bombina bombina 30/5
Bombina variegata 30/5
Bufo calamita 30/3, 30/5
Bufo viridis 31/5
Corallus enydris cooki 30/1
Crocodylus niloticus 27/4
Emys orbicularis 32/5
Epicrates cenchria polylepis 25/1
Gymnodactylus kotschyi 25/6
Lacerta agilis 32/5
Lacerta vivipara 32/5
Lampropeltis getulus splendida 29/5
Lampropeltis triangulum elapsoides 31/4
Macropipus holsatus 24/2
Natrix natrix 32/5, 29/1
Natrix tessellata 32/5
Pelobates fuscus 30/5
Phelsuma madagascariensis 30/2
Podarcis muralis 32/5
Ptychozoon lionotum 28/4
Python molurus 27/1
Rana arvalis arvalis 31/5
Rana arvalis wolterstorfii 31/5
Rana dalmatina 31/5
Rana esculenta 32/5
Salamandra salamandra 30/5, 27/6
Tarentola mauritanica 29/4
Thamnophis sirtalis 27/3
Trimeresurus kanburiensis 31/2
Triturus alpestris 30/5, 27/6
Triturus cristatus 30/5
Triturus montandoni 30/5
Triturus vulgaris 30/5, 27/6
Tropidophis melanurus 24/3
Varanus bengalensis 28/4
Vipera lebetina obtusa 29/6

ROSTLINY
Alternanthera 22/5
Echinodorus maior 22/3
Hygrophila corymbosa 21/6
Lagenandra lancifolia 26/2
Spiranthes cernua 19/1


AKVÁRIUM TERÁRIUM 1984


AKVARISTIKA

Adámek Z.: Nové postupy v přípravě krmiv pro potěr akvarijních ryb 23/5
Bydžovský V.: Zlata forma parmičky nádherné 5/1
Bydžovský V.: Kardinálka čínská 4/5
Čermák M.: Okružák ploský 26/2
Dařbujan H.: Malá africká cichlidka 22/6
Dirlbek K.: Halančíkovec zelený 17/5
Drábek J.: Problémy s chovem Serrasalmus piraya 15/4
Eliáš J.: Drobnoústka pruhovaná 2/1
Eliáš J.: Parmička čtyřpruhá 2/5
Frank S.: Tetra červenoústá 2/2
Frkal L.: Halančíkářské horory 8/4
Kadlec J.: Nová štička z Gabúnu 7/2
Kadlec J.: V ústí řeky Niger žije Aphyosemion deltaense 8/1
Kadlec J.: Somálský halančík 14/3
Kadlec J.: Albinotická populace vějířovky Cynolebias whitei 6/4
Kadlec J.: Halančík ze skupiny Aphyosemion elegans Aphyosemion lamberti 7/5
Kadlec J.: Zajímavý jihoamerický halančík Terranatos dolichopterus 6/6
Kapler O.: Mořská jehla v akváriu 24/2
Kepler O.: Tření slizouna pavího 19/4
Kovrižnych J.: Získávanie a spracovanie hypofýzy rýb 12/6
Krouský I.: Pseudotropheus zebra polymorfní druhy nebo komplex druhů? 11/1
Lejska K.: Ostnovec páskový 2/6
Májsky J.: Problémy kanibalizmu u živorodek 16/3
Májsky J.: Vzácný endemit kubánskej ichtyofauny - živorodka sklovitá 15/5
Novák J.: Smyslové orgány ryb 19/1
Novák J.: Fenomén Rosy Leeové u akvarijních ryb 11/2
Novák J.: K problému Cichlasoma spilurum, C. cutteri a C. sajica 6/3
Novák J.: Poznámky k systematice čeledi Cichlidae 6/5
Novák J.: Neobvyklé způsoby tření u cichlid 4/6
Obst A.: Krunýí modrý v nádrži s tlamovci afrických jezer 11/4
Petrenčík S.: Akara polopruhá 3/3
Petrovický I.: Racionální chov závojnatek Carassius auratus var. bicaudatus 4/4
Procházka P.: Odchov některých tetrovitých ryb 4/1
Řezáč P.: Pokusy s odchovem mořského koníčka Hippocampus guttulatus microstephanus 18/5
Skořepa V.: K biologii lezce Periophthalmus koelreutheri 20/5
Svoboda J.: Vrčivka trpasličí 9/2
Ševčík B.: Tlamovci kontra rostliny 24/3
Špála P., Pojar I.: Výživa akvarijních ryb 1. 12/3
Špála P., Pojar I.: Výživa akvarijních ryb 2. 12/4
Špála P., Pojar I.: Výživa akvarijních ryb 3. 10/5
Špála P., Pojar I.: Výživa akvarijních ryb 4. 10/6
Tomíček P.: Tlamovec Mooreův 2/4
Vít Z.: Vodní ploštice Diplonychus sp. v přírodě 28/3
Wohlgemuth E.: Sladkovodní houby v akváriu 14/5
Wohlgemuth E., Flasar I.: Plž Ferrissia wautieri v našich akváriích 21/4

TERARISTIKA

Bastl J.: Elaphe obsoleta lindheimeri 30/4
Bastl J.: Úspěšné kříženi druhů Elaphe guttata a Elaphe obsoleta quadrivittata 28/6
Čech L.: Narození velkého počtu krajt tmavých 31/6
Jiroušek V.: Nové poznatky o ohrožených druzích plazů 27/5
Kaden U., Vergner I.: Pouštní gekoni rodu Coleonyx 25/1
Knobloch O.: Štíři Ptalamnaeus fulvipes v teráriu 32/5
Koutecký P.: Kožnatka čínská 29/6
Koutecký P.: Začínajícím chovatelům vodních želv 29/3
Lichnovský D., Žižka Z.: Léčení Harderovy žlázy u želvy Chrysemys scripta elegans 30/6
Pecina P.: Kopulace sklípkanů Eurypelma sp. z Kuby 31/1
Rehák I.: Zkušenosti s egyptskými hroznýšky 31/3
Tůma J.: Rosnička zelená 29/4
Ševčík J.: Galapágy dnes 16/2
Vergner I.: Gekončík noční 31/4
Vogel Z.: Mizí z našich strání 29/2
Vogel Z.: Podivuhodný vývoj krokodýlů 30/5
Zelinka J.: Kajman brýlový v teráriu 28/1

ROSTLINY

Drahotušský Z.: Význam rostlinných výluhů v akvarijní vodě 12/2
Frank M.: Holalomena pygmaea 25/3
Gabriel P.: Živé kořeny pro akvária 14/2
Gabriel P.: Šípatkovec zobanitý 27/4
Gabriel P.: Echinodorus aschersonianus 26/6
Rataj K.: Šípatkovec jemný do terárií 27/2
Rataj K.: Šípatkovec zakrslý 26/3
Rataj K.: Šípatkovec červenolistý 25/5

NOVÉ KNIHY

Dirlbek K.: Gerald Bassleer, Bildatlas der Fischkrankheiten im Süsswasseraquarium 27/3
Litomiský O.: Bethen Pénzes, István Tolg, Goldfische und Zierkarpfen 27/1
Litomiský O.: ing. K. Krček: Akvaristická elektrotechnika 25/4
Litomiský O.: Zdena Martinová: Akvaristika - teraristika 26/5
Litomiský O.: R. Zukal, S. Frank: Balzpiele im Aquarium 24/6
Lohniský K.: Jadwiga Grabda, Zary parazitologii ryb morskich 27/2

RŮZNÉ

Čirtek J.: Ráj rybiček a rybičkářů 25/2
Dyk V.: K šedesátým narozeninám herpetologa a ichthyologa ing. dr. Zdeňka Kuxe, CSc. 15/1
Hampl V.: Období výročních členských schůzí českého svazu chovatelů 6/1
Huschina B.: Záhadný oxid či kysličník uhličitý 22/3
Krček K.: Akvaristika a sběratelství 16/6
Krejčí M.: Umělý odchov jiker 21/6
Kůtek F.: Jak proti chlóru při výměně vody v akváriu 12/5
Linsmaier F.: Zhotovení zadní umělé stěny do akvária 25/6
Maťák J.: Fauna a flóra Jadranu očima potápěče 16/4
Opatrný E.: Zhotovování tekutinových preparátů ryb, obojživelníků a plazů 10/3
Panýrek J.: Pomník rybě 14/4
Redakce: Hradecký Nezmar šedesátiletý 28/2
Redakce: Nové výrobky pražské Kovoslužby 20/3
Redakce: Služby akvaristům a nejen našim 23/4
Redakce: Na návštěvě ve Dvoře Královém nad Labem 16/1
Redakce: Liberec 1983 24/1
Sochor B.: 85. výročí organizované vivaristiky 19/6
Stieranka M.: Prvá banskobystrická výstava akvarijných rýb a rastlín 22/1
Střeleček L.: Rezistonové odporové topeni 20/2
Svánovský Z.: Přírodovědecká expedice mladých Bulharsko 1983 29/5
Vergner I.: Tradiční setkání teraristů v Chlumu u Třeboně 1983 31/2
Výbor klubu chovatelů živorodých ryb ČSCH: Naši živorodkáři v Německé demokratické republice 19/3
Wohlgemuth E.: Akvaristika a ochrana drobných vod 2/3
Žižka Z.: Národní kolo soutěže chovatelské dovednosti mladých 32/2

INDEX

RYBY A AKVARIJNÍ ŽIVOČICHOVÉ
Aequidens dorsiger 3/3
Aequidens duopunctata 5/3
Aequidens flavilabris 5/3
Ancistrus dolichopterus 11/4
Aphyosemion deltaense 8/1
Aphyosemion gardneri 11/2
Aphyosemion sjoestedti 10/1
Aphyosemion lamberti 7/5
Aphyosemion cognatum 7/5
Aphyosemion melanopteron 7/5
Artemia salina 23/6
Capoeta tetrazona 2/5
Carassius auratus var. bicaudatus 4/4
Cichla ocellaris 6/5
Cichlasoma nigrofasciatum 4/6
Cichlasoma spilurum 6/3
Cichlasoma cutteri 6/3
Cichlasoma sajica 6/3
Copella arnoldi 4/1
Ctenopoma fasciolatum 2/6
Cynolebias whitei 6/4
Epiplatys huberi 7/2
Gambusia affinis var. holbrooki 14/4
Haplochromis moorii 2/4
Hemigrammus rhodostomus 2/2
Hemichromis bimaculatus 4/6
Hippocampus guttulatus microstephanus 18/5
Hoplosternum thoracatum 11/4
Hyphessobrycon flammeus 4/1
Cheirodon axelrodi 22/3
Lamprologus ocellatus 22/6
Lipophrys adriaticus 19/4
Melanochromis auratus 24/3
Melanochromis brevis 24/3
Melanochromis johanii 24/3
Melanochromis melanopterus 11/1
Nannostomus marginatus 3/1
Nannostomus beckfordi 2/1
Nematobrycon palmeri 5/1
Nothobranchius patrizii 14/3
Nothobranchius palmquisti 14/3
Nothobranchius guentheri 8/4
Paracheirodon innesi 6/4
Periophthalmus koelreutheri 20/5
Periophthalmodon schlosseri 20/5
Petitella georgiae 3/2
Poecilia reticulata 16/3
Poecilia melanogaster 16/3
Pseudotropheus zebra 11/1
Pterolebias hoignei 9/6
Puntius conchonius 5/1
Quintana atrizona 15/5
Rachovia hoignei 9/6
Rivulus santensis 17/5
Salaria pavo 19/4
Serrasalmus piraya 15/4
Spongilla lacustris 14/5
Syngnathus typhle 24/2
Tanichthys albonubes 4/5
Terranatos dolichopterus 6/6
Trichopsis pumilus 9/2

OBOJŽIVELNÍCI, PLAZI A TERARIJNÍ ZVÍŘATA
Caiman crocodilus 28/1
Coleonyx brevis 26/1
Coleonyx variegatus 25/1
Conolophus subcristatus 18/2
Coronella austrica fitzingeri 30/2
Crocodylus acutus 28/5
Diplonychus sp. 28/3
Elaphe guttata 28/6
Elaphe longissima 29/5
Elaphe obsoleta lindheimeri 30/4
Emys orbicularis 30/3
Eryx jaculus 31/3
Eublepharis macularius 31/4
Eurypelma spinicrus 31/1
Ferrissia wautieri 21/4
Helix pomatia 22/6
Hyla arborea 29/4
Chelonia mydas 18/2
Chrysemys scripta elegans 30/6
Kinostenon angustipons 28/5
Lymnaca stagnalis 26/2
Planorbarius corneus 26/2
Ptalamnaeus fulvipes 32/5
Python molurus bivittatus 31/6
Rana temporaria 29/5
Steneosaurus bollensis 30/5
Testudo graeca ibera 29/5
Tomistoma schlegelii 31/5
Trionyx nigricans 28/5
Trionyx sinensis 29/6

ROSTLINY
Cryptocoryne affinis 24/3
Echinodorus aschersonianus 26/6
Echinodorus berteroi 24/3, 27/4
Echinodorus osiris 25/5
Echinodorus quadricostatus var. xinguensis 26/3
Echinodorus tenellus 27/2
Eichhornia crassipes 15/2
Holalomena pygmaea 25/3
Posidonia oceanica 18/2
Riccia fluitans 15/2
Vesicularia dubyana 8/2
Zostera marina 18/4


AKVÁRIUM TERÁRIUM 1983


AKVARISTIKA

Balák T.: Onemocnění slizouna sfingy - Aidablennius sphynx 22/3
Boček J.: Papiliochromis ramirezi a Apistogramma reitzigi ve společné nádrži 14/5
Březovský M.: Terčovci v našich akváriích - příprava vody 20/6
Bydžovský V.: Využití entizolu (metronidazolu) v akvaristice 16/4
Čech P.: Odchov samců bojovnic Betta splendens 20/2
Dařbujan H.: Africká cichlida Tropheus duboisi 6/6
Dirlbek K.: Barevné odchylky kardinálky čínské (Tanichthys albonubes) 11/6
Drahotušský Z.: Biochemické procesy v akvarijní vodě 12/3
Drahotušský Z.: Degenerace nebo adaptace? 10/1
Drahotušský Z.: Chováme neonku červenou - Cheirodon (Lamprocheirodon) axelrodi 12/4
Drahotušský Z.: Tetra konžská Phenocogrammus interruptus 15/6
Drahotušský Z.: Vhodné krmení ryb, problém číslo jedna 7/5
Drahotušský Z.: Ze života tetry neonové v akváriu - Paracheirodon innesi 9/2
Eliáš J.: Parmička velkoskvrnná Capoeta arulia 2/4
Eliáš J.: Tetra měděná Hasemania nana 3/3
Eliáš J.: Tetra černá Gymnocorymbus ternetzi 12/6
Faiferlík J.: Doplněk k Bakteri filtru 24/6
Frank S.: Děrová nemoc hexamitóza 22/2
Hohl D.: Gavúnek malý - klenot z východní Austrálie - Pseudomugil signifer 8/6
Jonáš P.: Gavúnek lososový Glossolepis incisus 18/2
Kadlec J.: Halančík floridský a někteří jeho příbuzní - Jordanella floridae 13/2
Kadlec J.: Chov a odchov halančíka Scheelova - Aphyosemion scheeli 6/3
Kadlec J.: Kamerunský halančík Aphyosemion amieti 6/1
Kapler O.: Nutnost karantény u mořských ryb 17/3
Kohlíček F.: Odchov pancéřníčka tmavého Corydoras rabauti 5/2
Krček K.: Vnitřní filtr a polarizace vody 10/5
Kůra A.: Přeprava slizounů 4/5
Lejska K.: Pestřenec mnohobarevný Pelvicachromis subocellatus 7/2
Lejska K.: Tlamovec Güntherův Chromidotilapia guentheri 9/4
Lejska K.: Tlamovec jikroskvrnný Haplochromis burtoni 2/6
Lejska K.: Závojnatky a jejich chovatelské formy - Carassius auratus var. bicaudatus 9/3
Liška J.: Guatemalská cichlida Cichlasoma synspilum 5/5
Májsky J.: Chov a odchov živorodky Xenophallus umbratilis 18/6
Májsky J.: Molinézia trpasličia Poecilia chica 6/4
Maťák J.: Ryby a lidé pod vodou 16/2
Měchura O.: Líheň pro měchýřovku východní (Ampullaria australis) 21/5
Novák J.: O rozmnožovací schopnosti živorodky duhové (Poecilia reticulata) 6/5
Novák J.: Péče o potomstvo cichlid 12/2
Novák J.: Poznámka k cichlidce Ramirezově Papiliochromis ramirezi 15/1
Novák J.: Vodní brouci v akváriu 16/3
Petrenčík S.: Patetra třípruhá Neolebias trilineatus 2/5
Petrenčík S.: Perleťovka surinamská Geophagus surinamensis 16/1
Pojar I.: Použití chemoterapeutik u transportů mořských ryb 15/4
Rosmaník P.: K problematice odchovu polozobánky malajské - Dermogenys pusillus 7/4
Rozínkovi K. a R.: Za plazy Tunisu 16/5
Ruď N. P.: Udělejte si sami - z praxe kyjevského akvaristy 12/5
Skála V.: Jak je to s Lamprologus brichardi? 10/6
Svoboda J.: Pancéřníček kropenatý Hoplosternum thoracatum 3/1
Varga L.: Tlamovec modrý Pseudocrenilabrus philander dispersus 19/3
Vejtruba L.: Cheirodon kriegi nebo Neolebias trilineatus? 4/6
Zajíc M.: Regulátor topení v akváriu 18/3
Zukal R.: Červeně zbarvený čichavec zakrslý - Colisa lalia 5/4
Zukal R.: Tlamovec pestrobarevný Pseudocrenilabrus multicolor 8/1

TERARISTIKA

Konečný M.: Rozmnožení užovky obojkové jižní Natrix natrix persa 32/2
Niedl J.: Agama síťkovaná Phrynocephalus reticulatus 31/3
Olexa A.: Několik poznatků o chovu leguánů kubánských - Cyclura macleayi 30/5
Rehák I.: Málo známý bahamský hroznýšovec Epicrates striatum fowleri 28/5
Rehák I.: Pohlavní projevy korálovek Lampropeltis triangulum sinaloae 30/2
Rehák I.: Pozoruhodný chovanec terária - Epicrates gracilis 30/6
Stark L.: Chov gekona Crossobamon eversmanni 29/2
Šefl J.: Geoclemys hamiltonii 27/4
Vergner J.: Gekon Coleonyx elegans 29/3
Vergner J.: Chřestýš rohatý Crotalus cerastes 27/1
Vergnerová O.: I hadi mohou mít nemocnou páteř 29/4
Viktora L.: Poustevník Coenobita clypeatus 31/6
Vít Z.: Kubánský zemní leguánek Leiocephalus cubensis 32/1
Vít Z.: Zajímavá žabka Philautus gryllus 32/3
Vogel Z.: Aligátoři na konci XX. století 28/4
Vogel Z.: Žararaky v přírodě a v teráriu (Bothrops jararaca, B. atrox) 30/3
Voženílek P.: Cylindrophis rufus v teráriu 30/1

ROSTLINY

Gabriel P.: Šípatkovec křídlatý Echinodorus subalatus 26/2
Havlan P.: Extrémní teploty pro kryptokorynu červenou? 28/6
Ratja K.: Akvarijní rostliny z čeledě Liliaceae 22/5
Rataj K.: Stolístky v akvaristice 23/4
Rataj K.: Šípatkovec Horemanův Echinodorus horemanii 25/2
Rataj K.: Šípatkovec latnatý Echinodorus paniculatus 27/6
Rataj K.: Šípatkovec velkolistý Echinodorus macrophyllus 24/3
Rataj K.: Zakruticha obrovská Vallisneria gigantea 23/1
Rosmaník P.: Aglaonema costata 26/3
Vágner M.: Měchýřka jávská Vesicularia dubyana 24/1
Wohlgemuth E.: K biologickým typům vodních rostlin 25/3

RŮZNÉ

Čihař J.: K sedmdesátinám prof. Zdeňka Vogela 27/5
Dyk V.: Odešel vynikající akvarista MVDr. František Bureš 25/6
Dyk V.: Z historie akvaristiky - Akvaristika a teraristika ve Vackově Fyziologickém ústavu 17/4
Dyk V.: Z historie akvaristiky - Prof. PhDr. Emil Sekera 20/5
Dyk V.: Z historie akvaristiky - Prof. PhDr. František Vejdovský jako akvarista 27/3
Dyk V.: Z historie akvaristiky - Prof. PhDr., MVDr. h. c. Oldřich Vilém Hykeš 13/1
Frank S.: Rozloučili jsme se s ing. Ladislavem Andódim 10/1
Jiroušek V.: Další přínos naší akvaristice a teraristice (Zoo Jihlava) 32/4
Jiroušek V. T.: Mezinárodní spolupráce v ochraně přírody 28/3
Kapler O.: Opavští mladí mořští akvaristé na lovu 19/1
Kratochvíl V.: Vychováváme mladé nástupce 2/3
Kubina J.: Národní kolo chovatelské dovednosti mladých vivaristů 22/1
Mařík S.: Karel Polák sedmdesátníkem 11/2
Oliva O., Roman J.: K životnímu jubileu Bedřicha Sochora 21/1
Oplt J.: Směry rozvoje akvaristiky v ČSR 2/1
Redakce: Pražská Kovoslužba akvaristům 19/4
Redakce: Ze zákulisí prodejen 6/2
Vergner I.: Setkání teraristů v Chlumu u Třeboně 29/1
Vogel Z.: Ochrana přírody očima vivaristy 2/2

NOVÉ KNIHY

Litomiský O.: Cichliden, Buntbarsche im Aquarium - Helmut Pinter 26/6
Litomiský O.: Ein Teich im Garten - Bernhard Teichfischer 24/5
Litomiský O.: Jak se stát akvaristou - Rudolf Zukal, Stanislav Frank 23/3


AKVÁRIUM TERÁRIUM 1982


AKVARISTIKA

Balák T.: Přeprava slizounů 11/3
Barnet P.: Odstranění hydrouhličitanové tvrdosti síranem hlinitým 18/6
Csefay F.: Cichlidy - banda lupičov v akváriu 6/2
Čech P.: Měchýřovka východní Ampullaria australis 14/3
Čech P.: Zvláštní tření čichavců Trichogaster trichopterus var. Cosby 14/5
Černý J.: Chov pancierníčkov rodu Corydoras 6/3
Čížek P.: Africký tlamovec Pseudotropheus sp. M7 9/5
Dekan M.: Chov akary hnědé Aequidens maronii 7/2
Dokoupil N.: Odchov ihly malej Syngnathus pulchellus 6/1
Doležel L.: Gavúnek duhový Melanotaenia maccullochi 12/3
Dornetzhuber V.: Zdroje mykobakteriálnej infekcie u človeka 21/3
Eliáš J.: Nový kančík z Kostariky Cichlasoma sajica 2/5
Eliáš J.: Tetra černopruhá Hyphessobrycon scholzei 8/1
Faixová J., Kovář P., Rauch O.: Koljuška tříostná v kanálech odkaliště 7/6
Frank S.: Předožábrý plž (Rapana thomasiana) 11/4
Frank S.: Revize tribu Blenniini 3/6
Frank S.: Tetra vláknoploutvá Prionobrama filigera 3/1
Gabriel P.: Parmička dvouskvrnná Capoeta bimaculata 19/1
Gabriel P.: Štikovec příčnopásý Epiplatys dageti monroviae 16/2
Gabriel P.: Tetra průsvitná Pristella maxillaris 16/6
Hampl V.: Parmička rhodéská Barbodes barilioides 18/3
Hellinger P.: Význam huminových látek v akvaristice 18/4
Hulvert J.: Chov a zkrmování háďat (Anguillula) 17/4
Jaroch V., Frank S.: Nová minitetra z Ria (Hyphessobrycon georgettae) 2/2
Kadlec J.: Halančík guinejský Roloffia guineensis 18/5
Kadlec J.: Rivulus cryptocallus a jeho příbuzní 8/6
Kapler O.: Přidušený platýs malý (Pleuronectes flesus) 12/4
Kapler O.: Sasanka měnivá Aiptasia mutabilis 12/2
Kazda J.: Nová cichlidka - Apistogramma sp. 10/1
Kováč V.: Chov afrických cichlíd vo veľkej spoločnej nádrži 6/4
Kováč V.: Odchov kaprozúbky pásavej (Aplocheilus lineatus) 5/3
Král J.: Tetra císařská Nematobrycon palmeri 5/6
Krouský I.: Několik poznámek k článku V. Kováče a F. Csefaye Pseudotropheus fuscus (AT 6/80) 24/3
Lahoda V.: Chov a odchov cichlidky Ramirezovy Papiliochromis ramirezi 5/4
Lahoda V.: Parmička žlutoskvrnná Puntius ticto stoliczkai 12/6
Lejska K.: Akarka zelená Nannacara anomala 8/4
Lejska K.: Cichlidka Thomasova Haplochromis thomasi 2/3
Lejska K.: Okounek trpasličí Elassoma evergladei 10/5
Michalík M.: O chovu tetry červené Hyphessobrycon flammeus 10/4
Michalík M.: Tetra černá Gymnocorymbus ternetzi 5/5
Michalík M.: Tetra žhavá Hemigrammus erythrozonus 2/6
Novák J.: Ke kterému druhu náleží albinotický sumeček rodu Clarias? 10/3
Novák J.: Rybí šupiny 8/2
Novák J.: Samovolné odkládání jiker u sumečků 19/6
Párovi J. a O.: Perspektivní akvarijní krmivo 11/2
Petrovický I.: Proč mizí některé druhy ryb z našich akvárií? 2/4
Petrovický I.: Šikmostojka černopruhá Nannobrycon eques 13/1
Pojar I.: Prevence a léčba onemocnění obrněnkou Amyloodinium ocellatum u mořských ryb 14/4
Prouza A., Vladík P.: Edwarsielóza akvarijních ryb 13/2
Ráb P.: Co je Brachydanio frankei? 6/5
Rosmaník P.: Parmička purpurová Puntius nigrofasciatus 12/5
Roškota J.: Tetra červenoústá Hemigrammus rhodostomus 4/5
Stieranka M.: Glossolepis incisus a General Tonic 20/5
Ševčík B.: Zkušenosti s chovem a odchovem tlamovců z jezera Malawi 10/6
Trillsam P.: Cichlidka Borelliho Apistogramma borellii 11/5
Vilikus M.: Hrotočelovití Mastacembelidae 15/6
Vít Z.: O chovu sumce velkého Silurus glanis 14/2
Wohlgemuth E.: Síťka ke krmení potěru jemným planktonem 19/4
Zavadil M.: Cichlidka třípruhá Schultzova Apistogramma trifasciatum haraldschultzi 18/1

TERARISTIKA

Bičík V., Opatrný E.: Ploskolebci v exotickém nápoji 31/4
Hanel L.: Žebrovník Pleurodeles waltlii 28/5
Chaloupek J.: Zkušenosti s chovem gekončíka nočního Eublepharis macularius 29/3
Kapler O.: Krab říční (Potamon fluviatilis) 23/3
Koldus F.: Pakobylka Clitumnus extradentatus 29/4
Niedl J.: Důležité poznatky o druzích rodu Phelsuma 29/1
Olexa A.: Kuňka východní
Rehák I.: Chov a rozmnožování Thamnophis s. sirtalis 31/2
Rehák I.: Plazí klenot pouště Chihuahua - Elaphe subocularis 30/3
Rehák I.: Rozmnožení psohlavce orinockého v zajetí (Corallus enydris) 27/1
Rehák I.: Souboje samců Elaphe g. guttata 31/6
Rehák I.: Zkušenosti s chovem hroznýšovců Epicrates striatus 24/4
Rozínkovi K. a R.: Rhacophorus leucomystax 22/6
Šebela M.: Čím se živí zmije obecná v přírodě (Vipera berus) 27/3
Šefl J.: Kožnaté želvy rodu Trionyx 24/2
Tišer J.: Mláďata scinka válcovitého Chalcides o. ocellatus 24/6
Vergner I.: Leguánek zrozený z denního světla Anolis lucius 26/4
Vergner J.: Chov cvrčků domácích (Gryllullus domesticus) 25/5
Vergnerová O.: Preparace terarijních živočichů 28/6
Vít Z.: Ještě k chovu bazilišků zelených Basiliscus plumifrons 32/3
Vít Z.: Pozorování agamy Calotea microlepis v přírodě a v zajetí 31/5
Vogel Z.: Poznámka ke stati "Systematický přehled brazilských plazů" 26/6
Vogel Z.: Zajímavé australské agamy 28/2

ROSTLINY

Lahoda V.: Mokřanka vzpřímená Hygrophila corymbosa 22/5
Novák M.: Pěstování puškvorce v akváriu Acorus gramineus 22/4
Rataj K.: Největší a nejkrásnější bahnatka Limnophila aquatica 20/2
Rataj K.: Pupečník obyčejný (Hydrocotyle vulgaris) 25/3
Rataj K.: Šípatkovec lodyžnatý Echinodorus longiscapus 23/5
Rataj K.: Šípatkovec malokvětý Echinodorus parviflorus 20/6
Rataj K.: Zajímavá domácí rostlina prustka obecná Hippuris vulgaris 24/1
Ratja K.: Zakucelka drobná Ludwigia brevipes 23/4
Vít Z.: Rhaphidophora aurea jako akvarijní rostlina 26/1

RŮZNÉ

Dyk V.: Z historie akvaristiky - Akvaristika jako pomocník výzkumníka 14/6
Dyk V.: Z historie akvaristiky - Akvaristika ve Strakonicích a v Táboře před padesáti lety 18/2
Dyk V.: Z historie akvaristiky - Freundovy zásluhy o akvaristiku 15/5
Dyk V.: Z historie akvaristiky - Na brněnské "Akvaristické univerzitě" 20/4
Dyk V.: Z historie akvaristiky - Prof. Edward Babák 23/1
Dyk V.: Z historie akvaristiky - Univ. prof. PhDr. Alois Mrázek 15/3
Hampl V.: Co jsem si přivezl ze Sovětského svazu 4/6
Jaroch V.: Mezinárodní obchod akvarijními rybami a Zverimex 15/1
Krouský I.: Naši akvaristé v zahraničí 21/1
Litomiský O.: Z historie akvaristiky - Ze zažloutlých stránek 22/1
Mařík S.: 25 let Českého svazu chovatelů 2/1
Oliva O.: Prof. MVDr. Václav Dyk, DrSc. sedmdesátníkem 4/3
Redakce: Naše jubileum 1/1
Roth P.: O teraristech v NDR 30/1
Wohlgemuth E.: Z historie akvaristiky - Náš předchůdce 18/2

NOVÉ KNIHY

Litomický O.: Buntbarsche aus dem Tanganjika - See, Achim Brühlmeyer 24/5
Litomiský O.: Das süsswasser Aquarium - Hans Frey 21/2
Litomiský O.: Salmler - Hans Frey 29/10
Litomiský O.: Živorodky, Norbert Dokoupil 26/3
Jiroušek V.: Ludwig Trutnau - Schlagen 2 21/4


AKVÁRIUM TERÁRIUM 1981


AKVARISTIKA

Čech P.: Pancéřníček zlatopásý (Corydoras schultzei) 6/6
Dařbujan H.: Cichlidy rodu Lamprologus 7/4
Dařbujan H.: Africké cichlidy rodu Julidochromis 10/5
Dokoupil N.: O živorodke živorodej zo Santa Lucia 6/2
Dokoupil N.: Sladkovodní koník (Hippocampus aimei Roule) 9/2
Dokoupil N.: O novej živorodke z Mexica 12/3
Dokoupil N.: Poecilia (Limia) dominicensis 10/4
Eliáš J.: Perleťovka velkohlavá (Geophagus jurupari) 13/5
Eliáš J.: Perleťovka bystřinná (Geophagus hondae) 2/6
Fořt M.: Vrubozobec paví - chov a odchov potěru 8/1
Frank S.: Danio zlaté (Brachydanio frankei) 14/2
Frank S.: Chováme jeden nebo dva druhy terčovců? 8/3
Frank S.: Slizoun krvežíznivý (Pictiblennius sanguinolentus) 13/3
Gabriel P.: Zlatý poklad v našich akváriích 3/1
Gabriel P.: Ostnáč Schomburgkův (Polycentrus schomburgki) 2/4
Gabriel P.: Tetra skvělá (Hemigrammus pulcher) 12/4
Gabriel P.: O skaláře a nejen o ní 2/5
Hampl V.: Kančík příčnopruhý a jeho péče o potomstvo (Cichlasoma nigrofasciatum) 3/3
Hanel L.: K systematice rodu Gyrinocheilus 10/2
Hanel L., Novák J.: Proměnlivost a pohlavní rozdíly motýlkovce afrického 10/3
Hanel L.: Nový terčovec (Symphysodon discus willischwartzi) 9/5
Chaloupský V.: Chov tetry neonové (Paracheirodon innesi) 14/5
Kadlec J.: Zkušenosti z chovu halančíka pestrého (Aphyosemion australe Rachow 1921) 10/1
Kadlec J.: Vějířovka Whiteova a její chov (Cynolebias whitei) 6/3
Kapler O.: Cesta k usnadnění mořské akvaristiky 13/1
Koldus F.: Kančík šikmopruhý (Cichlasoma festivum) 12/5
Kotisa J., Kubíček Z., Nováček P.: Chov a odchov Pseudotropheus lombardoi 2/2
Macenauer J.: Africký tlamovec (Melanochromis johanii) 4/2
Macková A.: Odchov predčasne vrhnutých mláďat (Xiphophorus helleri) 15/6
Maťák J.: Někteří koráli Karibského moře 16/6
Maule J.: Halančík velkoploutvý (Aphyosemion filamentosum „Ikeja“) 6/1
Maule J.: Aphyosemion caudofasciatum 8/6
Mruškovič V.: Parmička z Oděsy (Puntius sp.) 13/4
Petrovický I.: Lín obecný (Tinca tinca) 22/3
Podveský F.: Tlamoun mosambický (Sarotherodon mortimeri mossambicus) 19/6
Pribula L.: Križenie rájovca dlhoploutvého a bojovnice pestrej (Macropodus opercularis a Betta splendens) 8/5
Sedlák S.: Krunýřovec mnohoostný (Ancistrus multispinnis) 4/4
Tilč K.: Výskyt kožních nádorů u Hoplosternum thoracatum 14/3
Tomíček P.: Melanochromis auratus 10/6
Trillsam P.: Červená mutace Colisa lalia 9/1
Trillsam P.: Motýlkovec africký (Pantodon buchholzi) 13/6
Zukal R.: Cichlida žlutá (Apistogramma reitzigi) 16/1
Zukal R.: Gavúnek madagarský (Bedotia geayi) a jeho chov 6/5

TERARISTIKA

Bálek J. ml.: Odchov hroznýšovitých hadů v ZOO Ústí n./L. 30/4
Jiroušek V.: Rozmnožování hroznýšovitých hadů ve světových zoologických zahradách a jejich ochrana 32/6
Kočí P.: Zelený had v zajetí (Philothammus irregularis irregularis) 27/1
Marhoul P.: Rozmnožování užovky pardálí (Elaphe quatuorlineata sauromates Palas 1814) 26/2
Niedl J.: Problematika chovu leguánů zelených 22/2
Olexa A.: Ještěrka dalmatská (Lacerta trilineata) 26/1
Olexa A.: Množení krajty stromní (Chondropython viridis) 16/4
Olexa A.: Podivná krajta zemní (Calabaria reinhardtii Schlegel 1851) 28/5
Rehák I.: Zkušenosti s chovem Elaphe triaspis 26/4
Rehák I.: Zkušenosti s chovem Tropidophis greenwayi 23/5
Szabó D.: Malpolon monspessulanus v teráriu 31/6
Šefl J.: O želvách rodu Cuora 28/2
Šefl J.: Zvláštní černá želva (Siebenrockiella crassicollis) 28/4
Tůma J.: Užovka červená (Elaphe guttata) 32/3
Tůma J.: Rachitické onemocnění plazů 30/4
Vergner I.: Maskarény - domov nejkrásnějších gekonů 26/6
Vergner J.: Geko turecký (Hemidactylus turcicus Linnaeus 1758) 24/1
Vergner J.: Pouštní zmije (Cerastes cerastes) 29/1
Vít Z.: Poznámka k ekologii sklípkana (Eurypelma spinicrus /Latreille/) 26/1
Vít Z.: Vietnamský skokan (Rana verrucospinosa Bourret 1937) 32/2
Vít Z., Těšík I.: Obr mezi plži (Achatina fulica) 26/3
Vít Z.: Jediná suchozemská želva s měkkým krunýřem (Malacochersus tornieri) 32/3
Vít Z.: K vzájemnému uštknutí jedovatých hadů 25/4
Vogel Z.: Bude mlok zemní vzácným zvířetem? 28/3
Vogel Z.: Hroznýš královský paraguayský a jeho chov v teráriu 25/5

ROSTLINY

Rataj K.: Zajímavá rostlina z čeledi Araceae (Typhonium flagelliforme) 18/1
Rataj K.: Malé druhy šípatkovců (Echinodorus austroamericanus Rataj) 19/2
Rataj K.: Voďankovité v akváriu (Hydrocharitaceae) 18/3
Rataj K:. Známá kryptokoryna má své jméno (Cryptocoryne heinyi Rataj) 22/4
Rataj K.: Nejmenší nepukalka (Salvinia minima Bak.) 20/5
Rataj K.: Jediný šáchor vhodný pro akvárium 25/6
Rataj K.: Diagnózy tří nových druhů rodu Echinodorus 20/6
Sadílek V.: Vliv světla na vzrůst vodních rostlin 20/1
Stodola J.: Vodní hyacinty 20/4

RECENZE

Litomiský O.: Seegers L.: Killifische 25/3
Litomiský O.: Dr. S. Frank: The illustrated encyclopedia of aquarium fish 24/6
Lohniský K.: Mária Prost: Choroby ryb 22/5
Niedl J.: Schulte R.: Frösche und Kröten 21/2
Vergner J.: Haleš J.: Moji přátelé hadi 23/1
Vogel Z.: Niedl J.: Pouště, džungle a hory mých snů 24/4

RŮZNÉ
Albertová O.: Veřejné akvárium v Dánsku 8/2
Komaňski M.: Spínač ohřívacího tělesa pro akvárium 12/2
Liška J.: Akvárium v západoberlínské ZOO 21/6
Litomiský O.: Mořské muzeum ve Stralsundu 14/4
Polák K.: Družba akvaristů 24/3
Redakce: Kde potkáte ryby na každém kroku 31/2
Redakce: V Tróji za hady a rybami 16/5
Strnad M.: I. mezinárodní výstava živorodých rybek 30/5
Šindelář J.: Jak dál v ochraně přírody 2/3
Vít Z.: Veřejné mořské akvárium v Soči 15/5
Žižka Z.: Mladí soutěžili v Hluboké nad Vltavou 32/1

INDEX

RYBY A AKVARIJNÍ ŽIVOČICHOVÉ
Agaricia agaricites 17/6
Ancistrus multispinnis 4/4
Aphyosemion ahli 12/1
- australe 10/1
- australe hjerreseni 11/1
- caudofasciatum 8/6
- celiae 12/1
- filamentosum „Ikeja“ 6/1
Astronotus ocellatus 8/1
Apistogramma reitzigi 16/1
Bedotia geayi 6/5
Betta splendens 8/5
Brachydanio frankei 14/2
Cichlasoma festivum 12/5
- nigrofasciatum 3/3
Colisa lalia 9/1
Corydoras aeneus 6/6
- schultzei 6/6
Cynolebias whitei 6/3
Diploria strigosa 17/6
Electrophorus electricus 23/6
Flexipenis vittatus 12/3
Geophagus jurupari 13/5
- hondae2/6
- surinamensis 5/6
Girardinus metallicus 7/2
Gorgonia ventalina 17/6
Gyrinocheilus aymonieri 10/2
- kaznakovi 10/2
- pannocki 10/2
- pustulosus 11/2
Hemigrammus pulcher 12/4
Hippocampus aimei 9/2
Hoplosternum thoracatum 14/3
Julidochromis dickfeldi 10/5
- marlieri 10/5
- regani 10/5
- transcriptus 10/5
Lamprologus brichardi 7/4
- leleupi 9/4
Macropodus opercularis 8/5
Madrepora cervicornis 16/6
- palmata 16/6
Melanochromis auratus 10/6
- johannii 4/2
Milepora complanata 18/6
Monodactylus argenteus 23/6
Neoceratodus forsteri 22/6
Notopterus chitala 23/6
Osteoglossum bicirrhosum 22/6
Pantodon buchholzi 10/3, 13/6
Parablennius gattorugine 13/3
Paracheirodon innesi 14/5
Pictiblennius sanguinolentus 13/3
Poecilia (Limnia) dominicensis 10/4
- vivipara 6/2
Polycentrus schomburgki 2/4
Protopterus aethiopicus 22/6
Pseudotropheus lombardoi 2/2
Pterophyllum scalare 2/5
Puntius conchonius 3/1
- cumingi 13/4
- ticto ticto 13/4
Sarotherodon mortimeri mossambicus 19/6
Symphysodon aequifasciatus 9/3
- aequifasciatus aequifasciatus 9/3
- aequifasciatus axelrodi 9/3
- aequifasciatus haraldi 9/3
- discus 8/3
- discus willischwartzi 9/5
Tinca tinca 22/3
Trigla hirundo 21/6
Xiphophorus helleri 15/3, 15/6

OBOJŽIVELNÍCI, PLAZI A TERARIJNÍ ŽIVOČICHOVÉ
Achatina fulica 26/3
Basiliscus plumifrons 32/4
Boa constrictor 30/4
- constrictor occidentalis 25/5
Calabaria reinhardtii 28/5
Cerastes cerastes 29/1
Coronella austriaca 32/4
Cuora amboinensis 28/2
- flavomarginata 29/2
- galbinifrons 29/2
- trifasciata 29/2
- yunnanensis 29/2
Elaphe guttata 32/3
- quatuorlineata sauromates 26/2
- triaspis 26/4
Eunectes notaeus 30/4
Eurypelma spinicrus 26/1
Hemidactylus turcicus 24/1
Chondropython viridis 16/4
Iguana iguana 22/2
Lacerta trilineata 26/1
Lachesis (Bitis) arietans 25/4
Malacochersus tornleri 32/3
Malpolon monspessulanus 31/6
Phelsuma cepediana borbonica 26/6
- cepediana cepediana 27/6
- guimbeaui 30/6
- vinsoni inexpectata 29/6
- vinsoni vinsoni 28/6
Philothamnus iregularis iregularis 27/1
Pseudemys scripta elegans 31/4
Python reticulatus 30/4
Rana verrucospinosa 32/2
Salamandra atra 30/3
- salamandra salamandra 28/3
-­ salamandra terrestris 28/3
Siebenrockiella crassicollis 28/4
Tropidophis greenwayi 23/5 23/5

ROSTLINY
Anubias minima 21/1
Ceratopteris 9/1, 13/6
Cryptocoryne auriculata 20/1
- hejnyi 22/4
- undulata 20/1
Cyperus eragrostis 25/6
Egeria densa 16/3
Echinodorus africanus 20/6
- aschersonianus 22/1
- austroamericanus 19/2
- inpai sp. n. 20/6
- latifolius 20/2
- tenellus 19/2
- schlueteri sp. n. 20/6
Eichhornia azurea 21/4
- crassipes 20/4
Elodea canadensis 18/3
Hydrilla verticillata 16/3
Hygrophila 22/1
Logarosiphon madagascariensis 20/3
- major 16/3
Lagarosiphon muscoides 20/3
Microsorium pteropus 12/1, 6/6
Pontederia cordata 21/4
Salvinia minima 20/5
- natans 21/5
Typhonium flagelliforme 18/1
Vesicularia dubyana 9/6


AKVÁRIUM TERÁRIUM 1980


AKVARISTIKA

Berný J.: Kančík červenohrdlý (Cichlasoma meeki) 13/3
Černý J.: Chov sasaniek konských (Actinia equina) 21/5
Dekan M.: Zkušenosti s chovem tetry stříkavé (Copella arnoldi) 7/3
Dokoupil N.: Corydoras bondi coppenamensis Nijssen 1970 14/2
Dokoupil N.: Procatopus sp. „Iridaeus“ 14/2
Doležel L.: Tetra černopruhá (Hyphesobrycon scholzei) 13/1
Eliáš J.: Čichavec perleťový (Trichogaster leeri) 15/5
Eliáš J.: Neónka zelená (Hemigrammus hyanuary Durbin, 1918) 8/4
Eliáš J.: Parmička perleťová (Capoeta oligolepis [1853]) 2/1
Eliáš J.: Skalára amazonská (Pterophyllum scalare - Lichtenstein, 1823) 7/2
Eliáš J.: Živorodka duhová (Poecilia reticulata) 15/4
Frank S.: Dvě nápadně podobné characidy (Hyphessobrycon erythrostigma a Hyphessobrycon socolofi) 15/2
Frank S.: Poznámky k vývoji jiker terčovců 2/3
Gabriel P.: Cichlida klínoskvrnná (Uaru amphiacanthoides) 13/4
Gabriel P.: Akara modrá (Aequidens pulcher) 16/6
Hanel L.: Jaký druh terčovců chováme v našich akváriích? 5/5
Hruška B.: Chov cichlidy Herotilapia multispinosa 12/5
Kadlec J.: Halančíkovec zlatoocasý a jeho chov (Rivulus milesi - Fowler, 1941) 6/4
Kadlec J.: Zkušenosti s chovem afrického halančíka (Aphyosemion gabunense boehmi - Radda et Huber, 1977) 14/5
Kováč V.: Africká cichlida a jej rozmnožovanie (Pseudotropheus fuscus - Trewavas 1935) 2/6
Kroupa O.: Poznámka k zavádění našich měkkýšů do akvárií 13/6
Lübeck K. H.: Africký druh parmičky (Barbus ablabes - Bleeker, 1863) 5/1
Maule J.: Halančík Palmquistův 2/5
Nováček P.: Moje zkušenosti s cichlidou Pelvicachromis pulcher 14/1
Novák J.: Kančík červenoploutvý 11/4
Michalík M.: Chov a odchov čichavce zakrslého 2/4
Petrovický I.: Danio malabarské 10/3
Ponec J.: Cichlidy V. - Drobné jihoamerické cichlidy 7/1
Růžička J.: Chov čichavce líbajícího (Helostoma temminckii) 16/3
Sadílek V.: Na lovu akvarijních ryb v Johore 6/6
Sladký J.: Vliv akvarijního prostředí na nemoci ryb 14/6
Šešulka P.: Pterois volitans a Pomacanthodes annularis 12/1
Tilč K.: Pitva akvarijních ryb 15/1
Trillsam P.: Ameca splendens 7/5
Trillsam P.: Překrásný halančík (Nothobranchius furzeri) 15/3
Trillsam P.: Syngnathus pulchellus 5/6
Vajdák B.: Zkušenosti s užitím hormonů při množení sekavců 2/2
Vašíček T.: Halančík prstencový - problematika chovu a odchovu (Epiplatys annulatus) 10/6
Wohlgemuth E.: Parazbora malá (Pseudorasbora parva) v akváriu 14/4
Wohlgemuth E.: Zkušenosti s aklimatizací našich měkkýšů v akváriu 18/1
Závěta J.: O proměnlivosti okouna terčového (Mesogonistius chaetodon) 5/4
Zukal R.: Ostnáč modrý (Badis badis) 9/5
Zukal R.: Živorodka štikovitá (Belonesox belizanus) 16/4

TERARISTIKA

Laňka V.: Had, který se usmívá (Heterodon platyrhinos - Latreille, 1802) 25/4
Laňka V.: Had s tykadly (Erpeton tentaculatum Lacépéde, 1800) 24/3
Laňka V.: Leguánek Anolis bremeri z Kuby 25/6
Olexa A.: Leguánek (Corytophanes cristatus) 29/5
Olexa A.: Želva ostnitá (Geomyda spinosa) 27/2
Šefl J.: Želvy krabičné 28/1
Ševčík J.: Kubánští krokodýli 31/6
Těšík I.: Zmije šípová (Causus rhombeatus) 31/3
Tůma J.: Bazilišek zelený (Basiliscus plumifrons Cope, 1976) 24/2
Tůma J.: Paramesotriton deloustali 26/3
Vergner I.: Kubánský leguánek (Anolis porcatus Gray, 1840) 30/5
Vergner J.: „Chameleón“ nového světa 31/1
Vít Z.: Rhamphiophis oxyrhynchus rostratus (Peters, 1854) 27/3
Vít Z.: Švihovka indická (Psammophis condanareus Merrem, 1820) 22/2
Vít Z.: Varan timorský (Varanus timorensis Gray, 1831) 32/1
Vogel Z.: Kobra středoasijská 26/1
Vogel Z.: Krajta ametystová 26/2
Vogel Z.: Život ještěrky zelené 28/4
Vogel Z.: Podivuhodní hroznýši rodu Eryx 16/5

ROSTLINY

Rataj K.: BahniČky rostou také v akváriu 20/4
Rataj K.: Nová akvarijní rostlina 20/3
Rataj K.: Kapradina Ceratopteris pteroides nebo Ceratopteris cornuta? 22/6
Rataj K.: Rostlina jen pro největší nádrže (Anubias lanceolata Schott) 24/5
Rataj K.: Stulík žlutý 24/1
Sadílek V.: Novinka pro osazování akvárií 21/1
Sadílek V.: Za novými poznatky do Malajska 17/2
Stodola J.: Bacopa - akvarijní rostlina chladných vod 26/5
Stodola J.: Vodní čtyřlístky, vodokapradinky rodu Marsilea rostou i v akváriu 22/3
Stodola J.: Vodaňka - žabí květ 21/6

TECHNIKA

Klacko M.: Jednoduché zariadenie na výrobu ozónu 20/1
Wohlgemuth E.: Odsávací škrabka 30/3

RECENZE

Dokoupil N.: K. Paysan: Welcher Zierfisch ist das? 30/2
Dokoupil N.: W. Klausewitz, B. Peyronel, E. Tortonese, V. del Vesco: Das neue Aquarienbuch der Süss- und Salzwasserfische 28/2
Dokoupil N.: M. Brambach: Lebendgebärende Fische im Aquarium: ihre Pflege und Zucht 23/5
Chaloupecký V.: N. Dokoupil: Prvé akvárium 11/1
Chaloupecký V.: F. Bianchini, S. Bruno, F. Krapp, C. Rossi: Der praktische Aquarienführer in Farbe 28/3
Jiroušek V.: L. Trutnau: Schlangen I. 28/3
Lohniský K.: J. Čihař, J. Malý: Sladkovodní ryby 23/4
Litomiský O.: H. Frey: Das grosse Lexikon der aquaristik 28/2
Litomiský O.: H. J. Richter: Das Buch der Labyrinthfische 24/6
Niedl J.: E. Arnold, J. A. Burton, D. W. Owenden: A Field Guide to the Reptiles and Amphibians of Britain and Europe 28/2
Niedl J.: H. Zimmermann: Tropische Frösche (Pflege und Zucht) 29/2
Niedl J.: W. Frank: Schlangen im Terrarium (Haltung und Pflege ungiftiger Schlangen) 31/2
Niedl J.: V. von Filek: Frösche im Terrarium 23/5
Sadílek V.: N. Jacobsen: Cryptocoryner 24/4
Sadílek V.: H. Kaspar, H. Kipper: Das perfekte Aquarium 24/4
Vogel Z.: J. Haleš: Stopy v písku 29/3

RŮZNÉ

Crhová J.: Havířov 1980 30/6
Crhová J.: Akvaristé v Liberci 28/5
Kořínek R.: O XIII. Guppy schau v NDR a nejen o ní 12/2
Stodola J.: Výstava vodních rostlin 23/6
Vít Z.: Exotárium krakovské zoologické zahrady 30/4
Ždichynec B.: Oceánografické muzeum v Monaku 11/5
Žižka Z.: Národní kolo soutěže chovatelské dovednosti mladých 32/2

INDEX

RYBY A AKVARIJNÍ ŽIVOČICHOVÉ
Acanthophthalmus myersi 2/2
Acroloxus lacustris 18/1
Actinia equina 21/5
Aequidens pulcher 16/6
Ameca splendens 7/5
Aphyosemion gabunense boehmi 14/5
Apistogramma agassizi 7/1
- borelli 7/1
- pertense 7/1
- reitzigi 7/1
- weisei 8/1
Badis badis 9/5
Barbus ablabes 5/1
- holotaenia 5/1
Belonesox belizanus 16/4
Capoeta oligolepis 2/1
- tetrazona 11/2
Cichlasoma cutteri 11/4
- meeki 13/3
Colisa lalia 2/4
Copella arnoldi 7/3
Corydoras bondi coppenamensis 14/2
Cyclocheilichthys apogon ob. 1
Danio malabaricus 10/3
- (Brachydanio) reno 4/1, 8/2
- aequipinnatus 12/3
Dermogenys pusillus 6/6
Dreissensia polymorpha 19/1
Epiplatys annulatus 10/6
Helostoma temminckii 17/3
Hemigrammus huanuary 8/4
Herotilapia multispinosa 12/5
Hyphesobrycon erythrostigma 15/2
- serpae 10/4
- scholzei 13/1
- socolofi 15/2
Mesogonistius chaetodon 5/4
Nannacara anomala 8/1
Nothobranchius furzeri 15/3
- palmquisti 2/5
Paracheirodon innesi 8/4
Pelvicachromis pulcher 14/1
Planorbarius corneus 18/1, 13/6
Poecilia reticulata 15/4, 18/4
Pomacanthodes annularis 12/1
Pseudocrenilabrus multicolor 7/6
Procatopus sp. „Iridaeus“ 14/2
Pseudorasbora parva 14/4
Pseudosuccinea columella 13/6
Pseudotropheus fuscus 2/6
Pterois volitans 12/1
Pterophyllum scalare 7/2
Rasbora heteromorpha 6/6
Rivulus milesi 6/4
Symphysodon aequifasciatus 6/5
- aequifasclatus axelrodi 6/5, 3/3
- aequifasciatus haraldi 6/5, 3/3
Symphysodon discus 5/5
Syngnathus pulchellus 5/6
Trichogaster leeri 15/5
- trichopterus 8/6
Trichopsis vittatus 8/6
Ugru amphiacanthoides 12/4

OBOJŽIVELNÍCI, PLAZI A TERARIJNÍ ŽIVOČICHOVÉ
Anolis bremeri insulaepinorum 26/6
- carolinensis 31/5
- paternus 25/6
- porcatus 30/5
Basiliscus plumifrons 24/2
Causus rhombeatus 31/3
Corytophanes cristatus 29/5
Crocodylus acutus 31/6
- rhombifer 31/6
Eryx elegans 18/5
- johni johni 18/5
- tataricus speciosus 19/5
Erpeton tentaculatum 24/3
Geomyda spinosa 27/2
Heterodon platyrhinos 25/4
Chamaeleolis chameleonides 31/1
Lacerta viridis viridis 28/4
Liasis amethistinus 26/2
Naja naja oxiana 26/1
Paramesotriton deloustali 26/3
Psammophis condanareus 22/2
Rhamphiophis oxyrhynchus rostratus 27/3
Terrapene carolina 28/1
- ornata 29/1
Varanus timorensis 32/1

ROSTLINY
Anubias lanceolota 21/1, 24/5
- nana 21/1, 24/5
Bacopa amplexicaulis 26/5
- monniera 26/5
Ceratopteris cornuta 22/6
- pteroides 22/6
Cryptocoryne cordata 20/3, 8/6, 17/2
- zukalii 20/3
Eichhornia crassipes 18/2
Eleocharis acicularis 20/4
- minima 20/4
- vivipara 20/4
Hydrocharis morsus-ranae 21/6
Isolepis setaceae 21/4
Marsilea quadrifolia 22/3
Marsilea rotundifolia 22/3
Vesicularia dubyana 13/1, 12/6


AKVÁRIUM TERÁRIUM 1979


AKVÁRIUM

András Z.: Jak jsem bojoval s ploštěnkami 51/2
Baczewski A.: Zástupci čeledi ostencovitých (Balistidae) v akváriu 79/3
Čihák F.: Další druhy z jezera Malawi 103/4
Čihák F.: Pseudotropheus zebra a některé jeho variety 16/1
Csefay F.: Pseudotropheus socolofi 139/5
Dokoupil N.: „Baretový“ skalár 55/2
Dokoupil N.: Chov a odchov Procatopus sp. 143/5
Dokoupil N.: „Oholené“ artemie 82/3
Dokoupil N.: Úspěšný odchov Notopterus chitala v akváriu 70/3
Drahotušský Z.: Krmení plůdku jikernatých rybek 3/1
Folk J.: Aquarium national Havana 93/3
Folk J.: Pomacanthus paru - korálový klaun 15/1
Frank S.: Hrotnočelec ostnoploutvý (Macrognathus aculeatus) ob. 2
Frank S.: Chov a odchov rybky Glossolepis incisus 130/5
Frank S.: Mořský krab Eriphia spinifrons ob. 5
Frank S.: Parmička indická žlutoskvrnná (Puntius ticto stoliczkai) ob. 3
Frank S.: Perleťovka čertovská (Geophagus jorupari) ob. 1
Frank S.: Routnatec vějířový (Spirographis spallanzanii) ob. 2
Frank S.: Slizoun kočičí (Lipophrys canevae syn. Blennius canevae) ob. 5
Frank S.: Sumýš obecný (Holothuria tubulosa] ob. 2
Frank S.: Sumýš šplhavý (Cucumaria planci] ob. 3
Frank S.: Tetra červená neboli žanérka (Hyphessobrycon flammeus) ob. 1
Frank S., Zukal R.: Tetra rathbunova (Aphyocharax rathbuni Eigenmann, 1907) 33/2
Kadlec J.: Aphyosemion filamentosum (Meiken, 1933) 137/5
Kadlec J.: Halančík krásnoocasý - Aphyosemion gardneri (Boulenger, 1911). Chov a odchov 53/2
Kadlec J.: Několik poznámek k článku o chovu a vývoji Aphyosemion sjoestedti 50/2
Koldus F.: Pelvicachromis subocellatus - pestřenec mnohobarvý 78/3
Kujawa S.: Oceánografické muzeum a mořské akvárium. Ústav pro mořské rybářství (MIR) v Gdyni 65/3
Lahoda V.: Cichlasoma meeki (Brind, 1937) - chov a odchov 111/4
Lahoda V.: Hyphessobrycon scholzei (E. AHL. 1936) - chov a odchov 134/5
Lahoda V.: Chov a odchov Trichogaster leeri (Bleeker, 1858) 166/6
Litomiský O.: Phalloceros cadimaculatus reticulatus (Hensel, 1868) 95/3
Lohniský K.: K diskusi o chovu modrých fundulů 32/1
Lohniský K.: Noví halančíci z jižního Konga 67/3
Lohniský K.: Veřejné akvárium v Gdyni 37/2
Lohniský K:: Ze zkušeností s chovem brazilského halančíka Simpsonichthys boitonei de Carvalo, 1959 105/4
Lucký Z.: Původci nemocí akvarijních ryb v rybí potravě 10/1
Mucha L.: Dlouhodobé přechovávání nitěnek v bytě 124/4
Petrovický I.: Crenicichla saxatilis (Linnaeus, 1758) 1/1
Petrovický I.: Křížení rájovců Macropodus opercularis X Macropodus opercularis concolor 49/2
Poncar V.: Mořská akvaristika. Péče o provoz nádrže 6/1
Ponec J.: Cichlidy III. Cichlasoma a příbuzné rody 70/3
Ponec J.: Cichlidy IV. Astronotus, Aeqidens, Geophagus 161/8
Ryšavý J.: „Červený fantóm“ 134/5
Skála V.: Capoeta arulis 102/4
Synek P.: Halančík žlutý - Aphyosemion sjostedti (Lönnberg, 1895) 145/5
Synek P.: Mé zkušenosti se štikovcem ozdobným (Pachypanchax playfairi) 168/6
Schönbach R.: Nádherná novinka Astrofundulus dolichopterus 158/5
Šedivý L., Richter J.: Zkušenosti s chovem cichlid z jezer Malawi a Tanganjika 97/4
Zukal R.: Apistogramma agassizi 40/2
Zukal R.: Capoeta „schuberti“ - parmička zlatá 130/5
Zukal R.: Cichlasoma severum - kančík červenooký 69/3
Zukal R.: Hyphessobrycon flammeus - tetra červená 46/2
Zukal R.: Macropodus opercularis - rájovec dlouhoploutvý 113/4
Zukal R.: Můj noční zážitek s rybkami Chromidotilapla guentheri 97/4
Zukal R.: Rivulus milesi 156/5
Zukal R.: Thysia ansorgei 129/5
Zukal R.: Trichopsis schalleri - vrčivka Schallerova 15/1

TERÁRIUM

Dvořáková Š.: Zkušenosti s chovem dvou druhů rodu Trimeresurus 152/5
Frank S.: Blatnice skvrnitá neboli česneková (Pelobates fuscus) ob. 5
Frank S.: Skokan skřehotavý (Rana ridibunda) ob. 1
Frank S.: Středoamerická rosnička (Smilisca phaeota) ob. 3
Ferles M.: Kajman brýlový v teráriu 91/3
Hamza J.: Chiromantis xarampelina 29/1
Hašková I.: Krajty stromní v zoologické zahradě v Plzni 128/4
Kočetov S., Gorjačev V.: Gekoni sovětské střední Asie v teráriích 23/1
Moravec T.: Použití přípravku Instep proti cizopasnému roztoči Ophionyssus natricis (Gervais) 30/1, 128/4
Niedl J.: Zajímavá rosnička Agalychnis celidryas 28/1
Opatrný E.: Několik čísel o pakobylkách 175/6
Schenek I.: Xenopus laevis - drápatka vodní 119/4
Sklenář J.: Želva bahenní (Emys orbicularis) na Chrudimsku 52/2
Sobek J.: Paratyf u plazů 116/4
Šapovaliv P.: Hromadné páření užovky podtlamaté (Natrix tessellata) 55/2
Vejražka J.: Zajímavý nález ropuchy krátkonohé 29/1
Vergner J.: O hadech rodu Corallus Daudin 172/6
Vergner J.: Zajímavé případy sexuálního chování plazů v zajetí 19/1
Vít Z., Těšík I., Táborský R.: Moskevské „Ptačí tržiště“ 141/5
Vogel Z.: Nová subspecie rodu Platysternon 44/2
Vogel Z.: Teju jižní 117/4
Vogel Z.: Záhadní chameleóni 154/5
Zukal R.: Biologie žáby Hymenochirus curtipes (Anura, Pipidae) a moje zkušenosti s jejím chovem 126/4
Ždichynec B.: Co je to ofiofobie? 92/3

ROSTLINY

Elicer J.: Bolbitis heudelotii (Bory ex Fée) Alston 125/4
Niederle J.: Poznáte Microsorium pteropus? 191/6
Rataj K.: Cryptocoryne axelrodii Rataj, rostlina se složitou názvoslovnou historií 62/2
Ralaj K.: Cryptocoryne didericii de Wit, jeden z menších druhů rodu 88/3
Rataj K.: Cryptocoryne siemensis Gagn. var. kerii (Gagn) Rataj, dříve známá pod jménem C. blassii de Wit 26/1
Rataj K.: Hygrophila angustifolia R. BR. - největší pěstovaný zástupce rodu 25/1
Rataj K.: Hygrophila polysperma (Roxb.) T. AND. - Klasická akvarijní rostlina nebo novinka? 60/2
Rataj K.: Největší zástupce rodu Cryptocoryne c. ciliata (Roxb.) Fischer 58/2
Rataj K.: Rostliny rodu Cabomba v akváriu 120/4
Stodola J.: Kalatky. Přehled rodu Aponogeton L. f. a ekologie akvarijních druhů 177/6
Stodola J.: Řečanky (Najas) v naší přírodě a v akváriích 88/3
Stodola J.: Stolístky 16/1

TECHNIKA

Bureš E.: Hodnota pH a měření 30/1
Frank S.: Alkalinita či uhličitanová tvrdost? 100/4
Frank S.: Stavíme malý pH-metr 148/5
Chaloupecký P.: Šijeme síťku 11/1
Kočí P.: Nové typy terarijních nádrží 115/4
Krček K.: Máte doma pěstírnu? 106/4
Láznička K.: K technologii výroby velkých nádrží 84/3
Zukal R.: Jak fotografujeme ryby a rostliny? 45/2

KONFERENCE, SOUTĚŽE

Vergner I.: Pracovní konference herpetologů - Křivoklát 1979 186/6
Žižka Z.: Soutěž chovatelské dovednosti mladých 52/2

LITERATURA

Dokoupil N.: Hundert Tips für Aquarianer: H. Stallknecht 64/2
Dokoupil N.: Sterba G.: Lexikon der Aquaristik und Ichthyologie 190/6
Dokoupil N.: Wasserman L.: How to raiseshow guppies 191/6
Dyk V., Zukal R., Frank S.: Geschlechtsunterschiede der Aquarienfische 192/6
Lipenský P.: E. N. Arnold, J. A. Burton: A Field Guide to the Reptiles and Amhibians of Britain and Europe 31/1
Litomiský O.: Akvárium, jeho živočišstvo a rostlinstvo 189/6
Litomiský O.: Diskusfische. Geschite Haltung und Zucht. H. J. Mayland 61/2
Vogel Z.: Nové vydání druhého dílu „Terarijní zvířata“ 189/6
Vogel Z.: Přehled recentních mloků 188/6

INDEX

RYBY a akvarijní živočichové
Aeqidens 161/, 164/6
Apistogramma agassizi 40/2
Aphyocharax anisitsi 33/2
- rathbuni 33/2
Aphyosemion australe 32/1
- buytaerti 68/3
- filamentosum 137/5
- gardneri 53/2
- schluppi 67/3
- sjoestedti 50/2, 145/5
- thysi 67/3
- wachtersi 68/3
Astronotus 161/6, 164/6
Aulonacara 98/4
Austrofundulus dolichopterus 158/5
Balistidae 79/3
Capoeta semifasciolata 130/5
Cichlasoma 75/3
- meeki 111/4
- severum 69/3
Copoeta arulia 102/4
Crenicichla 76/3
- dorsocellata 1/1
- geayi 3/1
- lepidota 1/1
- saxatilis 1/1
- wallacei 3/1
Cucumaria planci ob.3
Cynolebias nigripinnis 82/3
Cyprichromis 98/4
Dactylogyrus 10/1
Diplostomum 11/1
Eriphia spinifrons ob.5
Geophagus 161/6, 164/6
- jurupari ob.1
Glossolepis incisus 130/5
Gymnogeophagus balzani 165/6
Gyrodactylus 10/1
Haplochromis 98/4, 103/4, 104/4
Herichthys 77/3
Herotilapia 77/3
Holothuria forskali ob.2
- pollii ob.2
- tubulosa ob.2
Hyphessobrycon flammeus ob.1, 46/2
- scholzei 134/5
Chilodonella cyprini 10/1
Chromidotilapia guentheri 97/4
Ichthyobodo necator 10/1
Ichthyophthirius multifillis 10/1
Julidochromis 98/4, 104/4
Labeotropheus 98/4
Labidochromis 98/4, 104/4
Lamprologus 98/4
Lebistes reticulatus 10/1
Ligula intestinalis 11/1
Lipophrys canevae ob. 5
Macrognathus aculeatus ob.2
Macropodus opercularis 49/2, 50/2, 113/4
- opercularis concolor 49/2, 50/2
Megalamphodus sweglesi 134/5
Melanochromis 98/4
Naididae 32/1
Notopterus chitala 70/3
Pachypanchax playfairi 168/6
Pelvicachromis subocellatus 78/3
Phalloceros cadimaculatus reticulatus 95/3
Pomacanthus paru 15/1
Procatopus sp. 143/5
Pseudotropheus 98/4
- auratus 16/1
- socolofi 139/5
- zebra 16/1, 143/2
Pterophyllum scallare 55/2
Puntius ticto stoliczkai ob.3
Rivulus milesi 156/5
Simpsonichthys boitonei 105/4
Spirographis spallanzanii ob.2
Stylaria lacustris 32/1
Thysia ansorgei 129/5
Trematocranus 98/4, 103/4
Trichogaster leeri 166/6
Trichopsis schalleri 15/1
Tropheus 98/4
Tropheus duboisi 97/4
Uaru 77/3
Xiphophorus 10/1

OBOJŽIVELNÍCI A PLAZI a terarijní živočichové
Agalychnis celidryas 28/1
Anolis 20/1
Bitis arietans 20/1
Boa constrictor 21/1
Bufo calamita 29/1
Caiman selerops 91/3
Cerausus morosus 175/6
Crossobamon eversmanni 23/1
Coralus annulatus 173/6
- caninus 173/6
- enydris 21/1, 173/6
Dendrobates auratus 29/1
Emys orbicularis 52/2
Epicrates angulifer 20/1
- cenchria 20/1
- striatus 21/1
Eunectes notaeus 21/1
Gymnodactylus caspicus 23/1
- microlepis 23/1
- russowii 23/1
Hymenochirus curtipes 126/4
Hyla arborea 28/1
Chamaeleo ficheri 156/5
- chamaeleon chamaeleon 155/5
- jacksonii 156/5
- melleri 155/5
- namaquensis 155/5
- oustaleti 155/5
Chirommantis xerampelina 29/1
Chondropython viridis 128/4
Lacerta vivipara 19/1
Natrix tessellata 55/2
Ophionyssus natricis 30/1
Pelobates fuscus ob.5
Phelsuma laticauda 20/1
- madagascariensis 20/1
Platysternon m. magacephalum 44/2
- m. peguense 44/2
- m. vogeli 44/2
Python regius 20/1
- reticulatus 30/1
- morulus bivittatus 30/1
Rana ridibunda ob.1
Smilisca phaeota ob.3
Trimeresurus canburiensis 152/5
- sumatranus 153/5
Tupinambis nigropuntatus 117/4
- rufescens 117/4
- teguixin 117/4
Xenopus laevis 119/4

ROSTLINY
Aponogeton bernierianus 178/6
- boivinianus 178/6
- crispus 181/6
- distachion 179/6
- elongatus 179/6
- echinatus 181/6
- madagascariensis 177/6, 178/6
- guennslandicus 179/6
- ridifolius 181/6
- ulvacens 177/6, 178/6
- undulatus 180/6
Bolbitis heudelotii 125/4
- natans 180/6
Cabomba aquatica 121/4
- australis 124/4
- caroliniana 121/4
- pianhyensis 122/4
- schwartzii 121/4
Cryptocoryne axelrodii 62/2
- ciliata 58/2
- didericii 86/3
- evae 27/1
- siemensis var. kerri 26/1
Hygrophila angustifolia 25/1
- polysperma 60/2
Myriophyllum elatinoides 16/1
- exalbescens 18/1
- forwellii 18/1
- heterophyllum 17/1
- hippuroides 17/1
- humile 18/1
- oguraense 18/1
- scabratum
- tenellum 18/1
- ussuriense 18/1
Microsorium pteropus 191/6
Najas conferta 90/3
- flexilis 90/3
- graminea 90/3
- indica 90/3
- marina 88/3
- microdon 90/3
- minor 88/3
- muencheri 90/3
- pestinata 90/3


AKVÁRIUM TERÁRIUM 1978


ČLÁNKY

RYBY
Čihák F.: Uaru ampliacanthoides (Heckel 1840) ... 33
Čihák F.: Africké cichlidy rodu Tropheus ... 106
Dokoupil N.: Štandardy mečúňov II. Xiphophorus helleri ... 4
Dokoupil N.: Štandardy živorodiek Poecilia sphenops, latipina, velifera ... 40
Dokoupil N.: Pelvicachromis taeniatus, Thys 1968, forma „lobensis“ ... 66
Dokoupil N.: Štandardy platy škvrnitej, Xiphophorus maculatus ... 129
Dokoupil N.: Štandardy platy pestrej, Xiphophorus variatus ... 130
Jacobs K.: Jak vypadá dnes paví očko v přírodě? ... 34
Kadlec J.: Aphyosemion walkeri Boulenger 1911 ... 137
Kočetov S.: Akvárium moskevské ZOO ... 36
Langmajer J.: Příliš mnoho strachu z terčovců ... 72
Lahoda V.: Hyphessobrycon flammeus (Myers 1920) — chov a odchov ... 65
Láznička M.: Diskus ... 134
Lohnický K.: Zajímavosti o biotopech a biologii argentinských vějířovek z rodu Cynolebias ... 1
Maule J.: Pachypanchax plaifaii Günther 1866 ... 139
Maule J.: Rybky čeledi Cyprinodontidae ... 182
Poncar V.: Mořská akvaristika ... 164
Ponec J.: Pseudotropheus microstoma ... 169
Rataj K., Zukal R., Frank S.: Nová characida Inpaichthys kerri úspěšně rozmnožena v Evropě ... 97
Skořepa V., Martinec M.: Crenicichlida lepidota, Heckel 1840 ... 104
Skořepa V.: Tilapia mariae, Boulenger 1899 ... 179
Spurný J.: Chanda ranga — okounek sklovitý ... 161

OBOJŽIVELNÍCI A PLAZI
Stříbrný R.: Rozmnožení kajmana brýlového (Caiman crocodylus fuscus) v teráriu ... 69
Šejl J.: Některé zajímavé asijské geoemydy ... 180
Vergner I.: Herpetofauna Bulharska ve vertikálním členění výskytu na jižním hřebenu pohoří Rila ... 74
Vergner J.: Tři druhy rodu Epicrates z Antilské oblasti ... 140
Vít Zb., Laňka V.: Systematika a ekologie leguánka Anolis mestrei ... 108
Vít Zb.: Ropucha síťkovaná (Bufo peltacehalus) (Tschudi 1838) ... 181
Vogel Z.: Žaraka zdobená v přírodě a v zajetí ... 172

ROSTLINY
Rataj K.: Heteranthera zosterifolia Mart. ... 49
Rataj K.: Cryptocoryne wendtii de Wit nejproměnlivější druh rodu ... 143
Rataj K.: Jedna z mála afrických akvarijních rostlin Ammania senegalensis Lam. ... 185
Stodola J.: Zakrutichy (rod Vallisneria L.) ... 15
Stodola J.: Stolístky (rod Myriophyllum) v přírodě a v akváriu ... 173

TECHNIKA
Krček K.: Výroba a použití ozonu v akvaristice ... 8
Krček K.: Vzduch za každou cenu I. ... 42
Krček K.: Vzduch za každou cenu II. ... 110

AKVARIJNÍ ZPRÁVY A REFERÁTY

András Z.: Obdivuhodná vitalita cichlidy červené (Hemichromis bimaculatus) ... 17
Baloun L.: Vliv pH na akvarijní ryby ... 125
Bureš Ed.: Jak přechovávat nitěnky? ... 121
Dokoupil N.: Biologický nepriatel Saprolegnií? ... 57
- Vplyv frekvencie podávania potravy na vývoj chvostovej plutvy Poecilia reticulata ... 73
- Nový malý druh molinézie Poecilia china, Miller 1975 ... 155
- Artemia salina - stále aktuálnejšia ... 156
Folk J.: Gramma hemichysos ... 153
Frank S.: Kanic hnědý Serranelus hepatus ... 7
- Pestřenec červený Pelvicachromls pulcher ... 7
- Červená akvarijní odrůda mečovky zelené (Xiphophorus helleri) ... 33
- Halančík modrý (Aphyosemion sjodstedti syn. A. coeruleum) ... 36
- Okáč zlatý (Boops salpa) ... 36
- Čichavec pyskatý (Colisa labiosa) ... 3/3
- Africký halančík (Notobrachius kontrhausae) ... 3/3
- Cichlida Thomasova (Haplochromis thomasi), dříve pestřenec Thomasův (Pelmatochromis thomasi) ... 3/3
- Halančík oranžový (Aphyosemion luae, syn. A. striatum) ... 106
- Rájovec dlouhoploutvý (Macropodus opercularis) ... 106
- Pyskoun (Crenilabrus quinquemaculatus) ... 106
- Parmička příčnopruhá (Barbodes fasciatus) ... 133
- Parmička černoskvrná (Puntius filamentosus) ... 133
- Hemigrammus rhodostomus a Petitella georgiae ... 133
- Středoamerická cichlidka (Herotilapia multispinosa) ... 163
Hlad J.: Vypěstovaná závojová varieta dánia pruhovaného (Brachydanio rerio) ... 123
Holčík J.: Noemacheilus smithi, Greenwood 1976, nový druh slepej ryby z Iránu ... 17
Chaloupecký Vl.: Iriatherina werneri, gen. nov., spec. nov., Meinken 1974 - nový druh nového rodu čeledi Atherinideae ... 58
Kočetov A.: Nádherný hybrid Aulonacara nyassae x Trematocranus auditor ... 19
Litomiský O.: Chov a odchov gavůnka celebeského ... 68
Lucký Z.: Malachitová zeleň v prevenci a léčení chorob akvarijních ryb ... 91
Mejzr I.: Použití iontoměničů v praxi (dokončení) ... 25
Ritter F.: Pseudotropheus auratus, Boulenger 1887 ... 154
Stodola J.: Použití anestetika Propoxat ke znehybnění ryb při umělém výtěru ... 103
Synek P.: Poznámky k chovu a vývoji Aphyosemion sjoestedti ... 79
Synek P.: Aphyosemion gardneri „Akure“ ... 191
Šimáček J.: Bezpečnost lepené nádrže ... 149
Švácha B.: Obilní klíčky — zdroj vitamínu E ... 96
Trubač J.: Albinotická tetra citronová Hyphesobrycon pulchripinis ... 119
Vajdák B.: Chov a odchov líbajícího čichavce (Helostoma temmincki) ... 188
Vandírek V.: Akvarijní dno jako filtr ... 95
Vít Z., Laňka V., Těšík I.: Plž Pomacea paludosa z kubánských sladkých vod ... 126
Zukal R.: Haplochromis burtoni tlamovec jikroskvrný .. 105
Zukal R.: Trichopsis vittatus ... 54

TERARIJNÍ ZPRÁVY A REFERÁTY
Bajgr J.: Severoamerický leguán Sceloporus undulatus ... 94
Dittrich M.: Nález ropuchy krátkonohé (Bufo calamita) na Kolínsku ... 76
Kantorek J.: K ekologii užovky podtlamaté Natrix tesselata, Laurenti 1768 ... 24
Kouřil S.: Želva ozdobná (Pseudemis scripta elegans) ... 186
Laňka V.: Rekordy v říši plazů ... 93
Melda L.: Pozorování hada Lampropeltis getulus splendido v teráriu ... 61
Melda L.: Bahenní želvy Pseudemys scripta elegans a Chrysemys picta picta ... 119
Moravec J.: Poznámka k neobvyklému chování samců ropuch Bufo bufo v době páření ... 190
Moravec T.: Krokodýl středoamerický (Crocodylus moreleti) ... 26
Nový P., Černý R.: Městská stanice mladých přírodovědců v Praze 5 ... 151
Plískal P.: Ještě k boji proti roztočům ... 127
Rosínek R. a K., Dusík M.: Axolot mexický Ambistoma mexicanum (Shaw 1789) ... 60
Smetana K.: Slíďák tatranský (Lycosa singoriensis) vhodný živočich do vivaria ... 189
Šefl J.: Testudo elegans (Schoepff) ... 77
Ševčík J.: Agama západoafrická v teráriu ... 78
Šimeček J.: Několik zkušeností s chovem kober ... 123
Těšík I., Medvěd J.: K otázce ničení ektoparazitů plazů ... 85
Vávra O.: Rozmnožení kubánského hroznýška Tropidophis m. melanurus ... 59
Vávra J.: Moje částečné seznámení s herpetofaunou Alžírska ... 187
Vergner J.: Zkušenosti s několika chřestýšovci (Trimeresurus) ... 62
Vergner J.: Pozor na krajty stromní! ... 148
Vít Z., Těšík I.: Pozorování ameivy kubán ské (Ameiva auberi) v přírodě ... 27

ROSTLINY
Paffrath K.: Vděčně kvetoucí akvarijní rostlina Cryptocoryna grifithii Schott ... 51
Rataj K.: Ludwigia arculata Walter - jeden z nejmenších druhů rodu ... 23
Rataj K.: Lobelia cardinalis - akvarijní rostlina s královskými květy ... 86
Rataj K.: Nejčastěji pěstovaná vodní kapradina našich akvárií - Ceratopteris ... 146
Rataj K.: Eleocharis acicularis (L.) R. et Sch. - jedna z mála vhodných domácích rostlin ... 147
Rataj K.: Hydrilla verticillata (L. f.) Casp. - ozdoba či plevel v akváriích? ... 156
Stodola J.: Vodní salát (Pistia stratiotes) ... 53
Stodola J.: Vodní mor v akváriu ... 87
Stodola J.: Naše vodní rostliny v akváriích. Pramenička obecná (Fontinalis antipyretica L.) ... 121

RECENZE
Dyk V.: Recenze S.Frank „Jak žijí ryby“ ... 64
Litomiský O.: Akvaristika začíná u rostlin ... 71
Lohnický K.: H. Mühlberg, Vermehrung der Aquarienpflanzen. Rozmnožování akvarijních rostlin ... 159
Rychlík A. J.: Z novinek zahraniční literatury ... 31
Rychlík A. J.: Okénko do zahraniční odborné literatury ... 128
Stodola J.: Helen I. Astom: Aquatik Plants of Australia. Vodní rostliny Austrálie ... 142
Stodola J.: H. Mühlberg, Vermehrung der Aquarienpflanzen. Rozmnožování akvarijních rostlin ... 182
Těšík I., Vít Z.: The Biology and Use of Zebrafish, Brachydanio rerio in Fischeries ... 32
Vogel Z.: G. Nietzke: Terarijní zvířata - Die Terarientiere ... 158

VÝSTAVY - SYMPOZIA
Dokoupil N.: IV. medzinárodné akvaristické sympózium. Wisla (PLR) 20.-27.10.1977 ... 30
Kott L.: XI. Guppy-Schau der DDR 20.-28.8.1977 Berlin ... 29
Kott L.: Zpráva o propagační výstavce ... 63
Kyzling P.: II. výstava akvarijních ryb v Karlových Varech ... 31
Ližan V.: Oblastní výstava akvarijních ryb Třinec ... 39
Žižka Z.: Soutěž chovatelské dovednosti mladých ... 29

INDEX

Aqua
Aphyosemion australe ... 6/2
- gardneri ... 191
- lujae ... 106
- sjoestedti ... 36, 79
- walkeri ... 137
Artemia salina ... 156
Assellus aquaticus sp. ... 57
Aulonacara nyassae x Trematocranus auditor ... 19
Boops salpa ... 36
Brachydanio rerio ... 123
Colisa labiosa ... 3/3
Crenicichla lepidota ... 104
Crenilabrus quinquemaculatus ... 106
Cynolebias bellottii ... 1, 2
- elongatus giberosus ... 1
- holmbergi ... 1
- irregularis ... 1
- nigripinnis ... 1
- nonoiuliensis ... 1
- spinifer ... 1
Cypronodontidae ... 182
Gramma hemichrysos ... 153
Haplochromis burtoni ... 105
- thomasi ... 3/3
Helostoma temmincki ... 188
Hemigrammus rhodostomus ... 133
Hemichromis bimaculatus ... 17
Herotilapia multispinosa ... 163
Hyphessobrycon flameus ... 65
- pulchripinnis ... 119
Chanda ranga ... 101
Inpaichthys kerri ... 97
Iriatherina werneri ... 58
Macropodus opercularis ... 106
Noemacheilus smithi ... 17
Nothobranchius kontrhausae ... 3/3
Pachypanchax playfairi ... 139
Pelvicachromis pulcher ... 7
- taeniatus ... 66
Petitella georgiae ... 133
Poecilia chica ... 155
- latipina ... 40
- reticulata ... 34, 73
- sphenops, velifera ... 40
Pomacea paludosa ... 126
Pseudotropheus auratus ... 154
- microstoma ... 169
Puntius filamentusus ... 133
Serranellus hepatus ... 7
Symphysodon discus ... 72, 134
Tilapia mariae ... 179
Trichogaster trichopterus ... 6/2
Trichopsis vittatus ... 54
Tropheus duboisi ... 106
- moorei ... 106
Uaru amphiacanthoides ... 33
Xiphophorus helleri ... 3, 4, 33
- maculatus ... 129
- variatus ... 130

Tera
Ablepharus kitaibeli stepaneki ... 75
Agama agama ... 78
Amhystoma mexicanum ... 60
Ameiva auberi ... 27
Anolis mestrei ... 108
Bothrops jararaca ... 172
Bufo bufo ... 190
- calamita ... 76
- peltacephalus ... 181
Caiman crocodylus fuscus ... 69
Crocodylus moreleti ... 26
Coluber jupularis caspius ... 75
Emis orbicularis ... 74
Epicrates angulifer ... 140
- inornatus ... 141
- striatus ... 142
Geoemyda spengleri ... 180
- spinosa ...180
Chrysemys picta picta ... 119
Chondropython viridis ... 148
Lacerta muralis ... 75
- taurica ... 74
- trilineata trilineata ... 75
- viridis meridionalis ... 75
Lampropeltis getulus splendida ... 61
Lycosa singoriensis ... 189
Naja melanoleuca ... 123
- naja kaouthia ... 123
- nigricallis mosambico ... 123
Natrix natrix natrix ... 76
- natrix persa 76
- tesselata 24
Ophisarus apodus ... 75
Pseudemys scripta elegans ... 119, 186
Sceloporus undulatus ... 94
Testudo elegans ... 77
- graeca ibera ... 74
Trimeresurus albolabris ... 62
- popeorum ... 63
- purpureomaculatus ... 63
- wagleri ... 63
Tropidophis m. melanurus ... 59
Vipera ammodytes montandoni ... 76

Flora
Ammania senegalensis ... 185
Ceratopteris siliquosa ... 160
- thalicroides ... 146, 159
Cryptocoryne griffithii ... 51
- wendtii ... 143
Egeria densa ... 89
Eleocharis acicularis ... 147
Elodea canadensis ... 87
Fontinalis antipyretica ... 121
Heteranthera zosterifolia ... 49
Hydrotriche hottoniaeflora ... 90
Hydrilla verticillata ... 90, 156
Lagarosiphon muscoides ... 89
Lobelia cardinalis ... 86
Ludwigia arcuata ... 23
Myriophyllum aquaticum ... 178
- alterniflorum ... 177
- heterophylum ... 178
- spicatum ... 175
Pistia stratiotes ... 53
Vallisneria americana, gigantea ... 16
- spiralis ... 15


AKVÁRIUM TERÁRIUM 1977


ČLÁNKY

RYBY
Bič J.: Nannostomus beckfordi ... 1
Dokoupil N.: Moderná technika odkrývá štruktury gonopodií ... 177
Dokoupil N.: Štandarty živorodiek I. ... 180
Doupovec J.: Colisa chuna čichavec medový ... 76
Eichler M.: Krmení akvarijních potěrů ... 174
Eliáš J.: Brachydanio albolineatus (Blyth 1860) ... 40
Eliáš J.: Copella arnoldi (Regan 1912) ... 102
Folk J.: Odchyt a transport tropických korálových ryb ... 169
Hamřík P.: Hyphessobrycon pulchripinnis ... 6
Hamřík P.: Tetra ozdobná Hyphessobrycon ornatus (E.Ahll 1934) ... 129
Koldus F.: Pelmatochromis ansorgei ... 100
Král J.: Dermogenys pusillus ... 4
Král J.: Anoptichthys jordani ... 43
Král J.: Jordanella floridae ... 104
Langmajer J.: Pěstírny na dálném východě ... 77
Lohniský K.: Nové poznatky o tlamovcích rodu Haplochromis z afrických jezer I. ... 33
Lohniský K.: Nové poznatky o tlamovcích rodu Haplochromis II. ... 65
Lohniský K.: Nové poznatky o tlamovcích rodu Haplochromis z afrických jezer III. ... 97
Lohniský K.: Drobnoústka trpasličí (Nannostomus marginatus) a její odolnost ... 135
Opatrný E.: Bahník australský Neoceratodus forsteri ... 37
Pergner A.: Zelená sumatránka nebo zelená varieta Capoeta tetrazona ... 70
Ponec J.: Cichlidy. Životní prostředí a vzájemné vztahy I. ... 139
Ponec J.: Cichlidy. Chov a odchov II. ... 161
Zukal R.: Capoeta titteya ... 8

OBOJŽIVELNÍCI A PLAZI
Jiroušek V.: Vejcožrout africký (Dasypeltis scabra) ... 16
Klepetko J.: Varan stromní (Varanus dumerili) ... 133
Lohniský K.: Toxiny ropuchy obecné (Bufo bufo) nebezpečné plůdku ryb ... 71
Niedl J.: Skvost mezi varany ... 80
Olexa A.: Rozmnožení kobry indické Naja naja ... 10
Opatrný E.: K herpetofauně oblasti „Gorski kotar“ ... 19
Vergner J.: Denní gakoni rodu Phelsuma (Gray) ... 12
Vergnerovi J. O.: Dvojí rozmnožení hroznýšovitého hada Epicrates cenchria maurus ... 74
Vergner J.: Krokodýl pralesní (Osteolaemus teraspis, Cope 1861) ... 111
Vít Z.: Poznámka k chovu leguánů Ctenosaura s. similis ... 182
Vogel Z.: Hadi, krokodýli a lidé ... 9
Plískal P.: Trnorep indický Uromastyx hardwicki Gray ... 105
Rozinkovi K. R.: Krásný had Elaphe guttata ... 44
Röder R.: Černá vdova (Lathrodectus mactans mactans) v zajetí ... 137

ROSTLINY
Stodola J.: Biologické typy vodních rostlin ... 22

VŠEOBECNÉ
Bůbal J.: Vážení čtenáři ... 1
Bůbal J.: K 60. výročí VŘSR ... 129
Chaloupecký V.: Akvaristika a hygiena ... 110
Haleš J.: Pomůže tararistika ochraně naší přírody ... 131
Pačes T.: Chemické složení vody a jeho grafické vyjádření pro akvaristické účely ... 82
Petrovický I.: Úvaha nad přírodou poslední čtvrti 20. století a chovech tropických ryb v přítomnosti i budoucnosti ... 108

AKVARIJNÍ ZPRÁVY A REFERÁTY

Adámek Z.: Toxicita Flibolu pro akvarijnĺ ryby a možnosti jeho využití v akvaristice ... 119
Beneš J.: Automatický dávkovač suchého krmiva ... 120
Bůbal J.: Vločková krmiva ... 39
Červenka B.: Kříženci Puntius conchonius, závojová forma a Puntius nigrofasciatus
Čížek Z.: Moenkhausia pittieri ... 118
Dokoupil N.: Jedna z nových Xenotoca eiseni Rutter 1896 ... 86
Dokoupil N.: Medzinárodná výstava živorodiek Hamburk ... 86
Dokoupil N.: O chove mušiek „vestigal“ pro akvarijné účely ... 124
Dokoupil N.: Poecilia sphenops žltá a biela ... 134
Dokoupil N.: Vplyv potravy na plodnosť P. reticulata ... 144
Eliáš J.: Tilapia mortimeri mossambicus (Peters 1852) ... 28
Eliáš J.: Priapella intermedia (Alvarez 1952) ... 93
Fiedler F.: Microgeophagus ramirezi Cichlidka duhová ... 85
Frank S.: Halančík krásnoocasý (Aphyosemion gardneri) ... 4
Frank S.: Akara tečkovaná Aequidens curviceps ... 9
Frank S.: Závojnatka (Carassius auratus var. bicaudata) ... 9
Frank S.: Amphiprion frenatus ... 69
Frank S.: Hlavostojka nádherná Anostomus anostomus ... 73
Frank S.: Krab poustevnický Paguristes oculetus ... 73
Frank S.: Čichavec perleťový (Trichogaster leeri) ... 97
Frank S.: Štikovec páskovaný (Aplocheilus lineatus) ... 103
Frank S.: Sasanka koňská (Actinia equina) ... 103
Frank S.: „Rájovec cejlonský“ (Belontia signata) ... 130
Frank S.: Halančík prstencový ... 130
Frank S.: Sasanka mořská Anemonia sulcata ... 134
Frank S.: Tuxedo plata (Xiphophorus maculatus) ... 167
Frank S.: Aruseta astur/syn. Pomacanthodes asfur ... 167
Frank S.: Bojovnice pestrá (Betta splendens) ... 167
Hamřík P.: Štikovec páskovaný (Aplocheilus lineatus) ... 113
Hamřík P.: Akvárium v bytové architektuře. Soutěž ... 183
Hrůza O.: Cichlidy z jezera Malawi a Tanganjika ... 155
Chaloupecký V.: Konečně bílý terčovec ... 59
Chaloupecký V.: Nově popsaná ryba Rasbora axelrodi (Brittan 1976) ... 75
Chaloupecký V.: Ryby v ulitě - nový druh cichlid ... 105
Chaloupecký V. - Hrůza O.: Cichlidy velkých afrických jezer I. ... 127
Janda J.: Mé zkušenosti s chovem a odchovem Aplocheilus lineatus ... 25
Kaden D.: Nemoci a degenerační změny u živorodek ... 63
Kadlec J.: Ctenopoma nanum (Günter 1896) ... 55
Karlík K.: Už ne akvarijní rybka? ... 18
Karlík K.: Igelitový rybníček ... 42
Karlík K.: Zimní tření kardinálek ... 57
Král J.: Epiplatys makrostigma ... 113
Langmajer J.: Akvaristika na dálném východě ... 58
Litomiský O.: Betta imbellis (Ladiges 1975) ... 11
Litomiský O.: Atypický odchov Cynolebias nigripinnis ... 79
Luciga F.: Panceřový sumeček Corydoras paleatus ... 90
Mamonov G.: Sladkovodní krab ... 184
Maťák J.: Život v Atlantiku očima potápěče ... 117
Mejzr J.: Použití iontoměničů v praxi ... 191
Rejfíř J.: Příčiny neúspěchů a jak jim předcházet ... 145
Šimáček J.: Revize volby vhodné síly skla podle Loderstedta ... 147
Šlezar J.: Zhotovení zadní umělé akvarijní stěny ... 144
Tilč K.: Hypovitaminoza B1 u akvarijních ryb ... 51
Trávníček L.: Chilodus punctatus ... 136
Vacke V.: Chov a odchov cichlidy Herotilapia multispinosa ... 115
Vacke V.: Několik poznámek k chovu Acanthoptalmus kuhli sumatranus ... 143
Vejtruba L.: Jsou červené neonky opravdu tak problematické ryby? ... 112
Wohlgemuth E.: Použití amura bílého (Ctenopharyngodon idella) k hubení vláknitých řas v akváriu ... 33

TERARIJNÍ ZPRÁVY A DROBNÉ ČLÁNKY
Dittrich M.: Dva dny v Kovačovských kopcích ... 81
Dittrich M.: Pelobates fuscus — jediný zástupce blatnicovitých v Československu ... 88
Hanzal R.: Odchov ještěrky travní (Lacerta taurica) ... 126
Jiroušek V.: Krátkonožka evropská -1 Ablepharus kitaibeli fitzingeri ... 125
Jiroušek V.: Plochohlavec stepní (Agkistrodon halys Pallas) ... 151
Jiroušek V.: Gekon Eublepharis macularius ... 156
Klíma E.: Geoemyda spengleri (Gmelin) ... 92
Klíma E.: Jašterica múrová (Lacerta muralis) v Rimavskej doline ... 150
Nový P.: K rozšíření ještěrky živorodé (Lacarta vivipara JACQ) na Tachovsku ... 101
Svoboda Z.: Poznatky z chovu želv (Testudo) ... 49
Szabo D.: Eirenis punctatolineatus v teráriu ... 60
Tišer J.: Rozmnožení šplhavky asijské (Elaphe dione PALLAS 1773) v zajetí ... 29
Vávra J.: Úspěšné vyléčení krajty tmavé (Python molurus bivittatus) ... 50
Vergner J.: O čtyřech druzích rodu Bitis ... 45
Vergner J.: Sledování porodů dvou našich ovoviviparních hadů ... 88
Vergner J.: Anolis vodní (Anolis vermiculatus Dumeril & Bibron 1837) ... 158
Vergner J. a kol.: Připomínky ke stati „Helodermatidae“ ... 48
Vít Z.: Štíhlovka podkovní - Coluber hippocrepis LINNÉ 1758 ... 94
Žižka Z.: Léčení šplhavky asijské (Elaphe dione) ... 159

ROSTLINY
Dirlbek K: Neparazitální poškození akvarijních rostlin ... 51
Rataj K.: Cryptocoryne wendti de Wit ... 31
Rataj K.: Anubias congensis N.E.Brown ... 56
Rataj K.: Bacopa monniera (L) Wetts ... 60
Rataj K.: Echinodorus cordifolius (L) Grisebach ... 96
Rataj K.: Echinodorus subalatus (Mart) Griseb ... 33
Rataj K.: Bacopa amplexicaulis (Michaux) Westein ... 186
Rataj K.: Echinodorus aschersonianus Grabner ... 187
Stodola J.: Růžkatec ponořený (Ceratophyllum demersum L.) ... 91
Stodola J.: Stulík žlutý ... 122
Stodola J.: Naše vodní rostliny v akváriích - Kotvice vzplývavá (Trapa natans) ... 180
Stodola J.: Žebratka bahenní (Hottonia palustris L.) ... 190

ČLÁNKY VŠEOBECNÉ
Vávra V.: Plán činnosti ČVTS pobočky ichthyologickoherpetologické na rok 1977 ... 61
Žižka Z.: Jak psát do odborného časopisu ... 32

RECENSE
Dokoupil N.: Kleine Wasserpflanzen Praxis ... 128
Litomiský O.: Barevné ploutvičky ... 64
Litomiský O.: Vom Guppy dem Millionenfisch I. ... 64
Litomiský O.: Vom Guppy dem Millionenfisch II. ... 128
Lohniský K.: Akvarijní ryby ... 192
Vogel Z.: Problém rostlin v teráriu (Vivarienbepflanzung) ... 185


AKVÁRIUM TERÁRIUM 1976


ČLÁNKY

RYBY
Dokoupil N.: Ostriežik jantárovy (Julidochromis ornatus) ... 167
Dostál O.: Kousek Jadranu v mořském akváriu ... 1
Drahotušský Z.: Amazonské tetry. Akvarijní nádrže pro chov. Část V. ... 4
Drahotušský Z.: Amazonské tetry. Pomůcky a zařízení k chovu. Část VI. ... 33
Eliáš J.: Úspěšný chov Rasbora heteromorpha espei ... 9
Eliáš J.: Poecilobrycon (Nannobrycon) eques ... 37
Eliáš J.: Barbodes pentazona pentazona ... 97
Eliáš J.: Rozmnožujeme malé akvarijní ryby ... 130
Eliáš J.: Albinotický rájovec (Macropodus opercularis) ... 162
Král J.: Stevardia riisei ... 140
Král J.: Hemigrammus caudovittatus ... 181
Lohniský K.: Austrofundulus transilis ... 38
Petrovický I.: Mořské ryby v akváriu ... 98
Ponec J.: Chromidotilapia guentheri ... 12
Zahrádka K.: Hyphessobrycon herbertaxelrodi ... 163
Zahrádka K. - Frank S.: Rozmnožujeme Nothobranchius korthausae ... 66

OBOJŽIVELNÍCI A PLAZI
Frank S.: Axolotl mexický (poznámka) ... 130
Laňka V.: Severoameričtí korálovci ... 72
Laňka V.: Středoazijští scinkové rodu Eumeces ...76
Lejska K.: Axolotl mexický ... 129
Sadovský O.: Počátky teraristy u nás ... 136
Šafránek V.: Pseudobufo subasper ... 108
Vergner J.: Phelsuma madagascariensis ... 103
Vít Z.: Rana (Hylarana) erythraea ... 13
Vít Z.: Pseudobufo subasper ... 169

ROSTLINY
Rataj K.: Hlavní biotopy rodu Cryptocoryne ... 65
Rataj K.: Akvarijní rostliny z rodu Alternanthera ... 105

VŠEOBECNĚ
Beneš J.: Automatický regulátor osvětlení ... 138

DROBNÉ ZPRÁVY A REFERÁTY

RYBY
András Z.: Abnormality u potěru karasa zlatého (Carass auratus auratus) při chovu ve venkovní nádrži ... 90
Biegner B.: Tření dvou samiček ... 45
Biegner B.: Šikmostojka černopruhá Poecilobrycon (Nannobrycon) eques ... 144
Dařbujan H.: Haplochromis burtoni ... 63
Dokoupil N.: Metamorfózy Pterophyllum scalare ... 29
Doupovec J.: Zajímavý odchov málo známého halančíka, štikovce tečkovaného (Epiplatys macrostigma) ... 57
Doupovec J.: Zajímavosti z chovu Copella arnoldi ... 190
Drahotušský Z.: Poznámky k Amazonským tetrám ... 112
Drahotušský Z.: Ještě jednou „Amazonské tetry“ ... 180
Eliáš J.: Seriál snímků ze tření Rasbora heteromorpha espei ... 10—11
Eliáš J.: Seriál snímků ze tření Astrofundulus transilis ... 39—41
Eliáš J.: Seriál snímků ze tření Šikmostojky černopruhé, Poecilobrycon (Nannobrycon) eques číslo 2, strana obálky 3
Eliáš J.: Pseudocrenilabrus philander dispersus ... 70
Eliáš J.: Seriál snímků ze tření parmičky pětipruhé, Barbodes pentazona číslo 4, strana obálky 2—3
Frank S.: Časný vývoj ryb s ohledem na parmičku z Oděsy (Puntius sp.) ... 15
Frank S. - Zukal R.: Barbodes pentazona rhomboocellatus přece existuje ... 24
Frank S.: Pozorujeme časný vývoj neonek (Paracheirodon innesi) ... 56
Frank S.: Ohrožené ryby (poznámka) ... 93
Frank S.: Co se děje v pěnovém hnízdě bojovnice pestré ... 119
Frank S.: Trpaslíci a obři mezi rybami ... 135
Frank S.: Betta splendes a Betta imbelis ... 145
Hroch J.: Kříženci Cichlasoma nigrofasciatum a Cichlasoma meeki ... 85
Huber R. sen.: Umělý odchov terčovce, metoda v dosahu akvaristy - amatéra ... 27
Kadlec J.: Nematobrycon palmeri ... 62
Kadlec J.: Malé zamyšlení nad šlechtěním živorodek (dokončení) ... 128
Karlík K.: Sekavec sundský ... 50
Karlík K.: Kdo je líbající gurami ... 139
Kovář P.: Rybí aktivita v zimě ... 186
Kramosil P.: Akara modrá (Aequidens latifrons) ... 20
Krupka P.: Zajímavosti z chovu a odchovu jihoasijských labyrintek ... 142
Lahoda V.: Tanichtbys albonubes ... 180
Litomiský O.: Ohrožené ryby ... 91
Lohniský K.: Nová cichlida rodu Tilapia ze Zambie ... 79
Lohniský K.: Ancistrus multispinnis a Plecostomus punctatus — málo známí sumečci ... 149
Lohniský K.: Dvouhlavý plůdek sivena amerického ... 157
Müller H.: Jak žije pestřenec červený? ... 92
Nedělka J.: Pterophyllum scalare ... 17
Okáč Z.: Aequidens latifrons ... 130
Oliva O.: Přehled sladkovodních ryb Izraele ... 61
Pavelka M.: Pestřenec pětiskvrnný, Thysia ansorgei (syn. Pelmatochromis ansorgei a P. annectens) ... 26
Seidel H.: Maličkost podstatného významu ... 144
Snášel V.: Tetra neonová (Paracheirodon innesi) ... 86
Sudík P.: Kříženci Cichlasoma meeki a Cichlasoma nigrofasciatum ... 30
Vítek J.: Cichlasoma octofasciatum (syn. Cichlasoma biocellatum) ... 155
Vlk L.: Zkušenosti s chovem cichlidy Haplochromis burtoni ... 31
Votruba L.: Neobvyklý počet odchovaných Nannostomus beckfordi aripirangensis ... 58
Vrabec M.: Aequidens latifrons ... 19
Zahrádka K.: Seriál snímků ze tření halančíka Nothobranchius korthausae, číslo 3, str. obálky 2—3
Zaoral M.: Tanichthys albonubes ... 191
Zemánek Z.: Micralestes interruptus ... 21
Zukal R.: Okem kamery: Seriál ze tření brazilské tetry cinobrové (Hyphessobrycon griemi) číslo 2, str. obálky 2

OBOJŽIVELNÍCI A PLAZI
Dittrich M.: Neobvyklá žabí dvojice ... 144
Hokeš E. S.: Přírodní signalizace zkázy prostředí ... 102
Jiroušek V.: Zachováme krokodýly i pro další generace? ... 52
Karlík K.: Způsob kladení vajíček čolka velkého ... 187
Šafránek V.: Albinotický skokan ... 109
Šafránek V.: Žebrovník Waltlův (Pleurodeles waltli) ... 118
Šefl J.: Zajímavé želvy rodu Geomyda ... 80
Štěpek J.: Přezimuje želva ozdobná (Pseudemys scripta elegans)? ... 59
Vít Z.: Kanibalismus u boigy zelené — Boiga cyanea ... 111
Vít Z. - Macků J.: Severoamerický leguán obojkový — Crotaphytus collaris (SAV, 1823) ... 152
Vít Z.: Příspěvek k systematice a biologii gekona — Cosymbotus platyurus ... 174
Vogel Z.: Přezimuje želva ozdobná (Pseudemys scripta elegans)? (poznámka) ... 60

ROSTLINY
Jurčák J.: Vegetativní rozmnožování různolístky trojkvěté — Synnema triflorum (Ness.) O. Kuntze ... 59
Karlík K.: Mokřanka mnohosemenná (Hygrophila polysperma) ... 63
Rataj K.: Wolffia arrhiza (L.) Wim. — nejmenší vyšší rostlina světa ... 109
Rataj K.: Čeledě Asteraceae (= Compositae) — Gymnocoronis spilanthoides D. C. ... 158
Rataj K.: Nejbližší příbuzná známých Vallisnerií — Blyxa aubertii Rich. ... 175
Rataj K.: Jedna z nejzajímavějších rostlin světa — Aponogeton madagascariensis (Mirbel) van Bruggen ... 177

BEZOBRATLÍ
Opatrný E.: Plž Melanoides tuberculata škůdcem akvarijních rostlin ... 171
Rychlík I.: Plži v akváriu ... 48
Štramberger V.: Perlorodka říční (Margaritana margaritifera) ... 60

VŠEOBECNĚ
Anonym: Jednoduchý odlovovač jiker nebo plůdku ... 148
Bejvl A. - Funk E.: Akvaristická výstava v Tachově ... 64
Čížek Z.: Příprava umělé vytírací vody pro ryby z čeledi Characidae ... 51
Čížek Z.: Příspěvek k vyjadřování hodnoty tvrdosti vody ... 184
Dyk V.: Nad starou nádrží ... 46
Dyk V.: Dr. Stanislav Prowazek začínal jako limnolog ... 151
Elicer J.: Příspěvek do diskuse o použití pěnového polystyrénu v akvaristice ... 179
Frank S.: Příspěvek k vyjadřování hodnoty tvrdosti vody (poznámka) ... 185
Frank S.: Čtenářům (změna redakce) ... 192
Gusarov V. D.: V. P. Dackevič padesátiletý ... 183
Jiroušek V.: Chovatelské úspěchy našich zoologických zahrad ... 115
Jiroušek V.: Metody boje proti cizopasnému roztoči Ophionyssus natricis (Gervais) ... 141
Karlík K.: Pěstováni řas po domácku ... 36
Kocman J.: Založení akvaristického kroužku ve Světlé nad Sázavou ... 85
Korbel E.: Mineralita, nový pojem v akvaristické chemii (poznámka) ... 127
Kordík F.: Bojujeme s vláknitými řasami ... 126
Kučera J.: Regulace teploty v nádržích ... 44
Kučírek V.: Bude 1. akvaristická výstava v Třebíči ... 192
Laboutka V.: Z mých vzpomínek ... 147
Lahoda V.: Více pozornosti při přepravě akvarijních rybek ... 89
Litomiský O.: Speciální krmiva pro závojnatky ... 46
Litomiský O.: Vivaristická konference v Praze ... 143
Macků J. - Vít Z.: Ichthyologicko-herpetologická pobočka ČVTS má již půl tisícovky členů ... 115
Malý V.: Herpetologická konference ... 82
Maký V.: Národní aktiv teraristů ... 88
Martinec M.: První a úspěšná ... 86
Odrůžka M.: Akvarijní termostat (oprava) ... 38
Oplt J.: Vliv krmiva na fyziologické funkce akvarijních ryb ... 54
Pokorný J.: Vytírací rošt pro akvarijní ryby ... 21
Pokorný J.: Regulátor teploty vhodný pro akvaristiku i teraristiku ... 172
Pokorný J.: Několik informací o dovážených krmivech, léčivých a ošetřovacích prostředcích pro akvaristiku, s přihlédnutím k využití v teraristice ... 187
Ponec J.: Mineralita, nový pojem v akvaristické chemii ... 121
Rataj K. - Frank S.: Ruda Zukal padesátiletý ... 84
Sadílek S.: Základní požadavky při fotografováni života v akváriu a v teráriu ... 84
Sadovský O.: Fragmenty vzpomínek na první dělnický akvanistický spolek „Pterophyllum“ v Brně ... 137
Sochor B. - Polák K.: Docent RNDr. Ota Oliva, CSc. padesátnikam ... 185
Stettler P. H.: Profesor Dr. Robert Mertens ... 11
Šafránek V.: Doc. RNDr. Ota Oliva, CSc., padesátníkem ... 179
Šupčík M.: Havířovské překvapení ... 23
Šváb I.: Vitaminové přípravky v chovech plazů ... 110
Šveda E.: Zavinil to Antihydrin? ... 80
Trillsam P.: Naše návštěva na výstavě v Ostravě ... 64
Turek M.: Výstava akvarijních ryb ve Františkových Lázních ... 116
Vala J.: Automatický dávkovač suchého krmiva pro akvarijní ryby ... 48
Vardikov S. S.: Jak se zbavit obtížného zelenání vody, nebo tzv. „kvetení“ akvária? ... 72
Vardikov S. S.: Jak čistit akvárium z organického skla či plexiskla? ... 72
Vardikov S. S.: Jak obnovit funkci vzduchovacího tělíska? ... 72
Vávra V. - Litomiský O.: Bude II. Vivaristická konference ... 104
Vergnerovi J. a O.: Jsou „poloopice“ čeledi Tupaidae terarijní živočichové? ... 42
Ždichynec B.: Onemocnění zánětem mozkových blan ve spojitosti s chováním křečků zlatých v domácnosti ... 75
Ždichynec B.: Přijímání potravy u Pterophyllum scalare ... 84

LITERATURA — NOVÉ KNIHY
Jiroušek V.: Dipl. biologe Ludwig Trutnau: Europäische Amphibien und Reptilien ... 66
Litomiský O.: Aquarium fishes after William T. Innes ... 58
Redakce: Kapesní adresář ... 88
Vogel Z.: Nová kniha o evropských obojživelnících a plazech ... 55


AKVÁRIUM TERÁRIUM 1975


ČLÁNKY

RYBY
Dackevič V. P.: Ptačí tržiště ... 5
Dackevič V. P.: Výstavka „Akvárium-74“ v Moskvě ... 36
Dackevič V. P.: Acanthopthalmus myersi ... 98
Drahotušský Z.: Neonka červená (Cheirodon axelrodi) (Poznámka) ... 79
Drahotušský Z.: Amazonské tetry. Voda — životní prostředí, část I. ... 80
Drahotušský Z.: Amazonské tetry. Biologicko-chemické faktory podmínkou zdravého chovu, část II. ... 102
Drahotušský Z.: Amazonské tetry. Všeobecné zásady chovu a odchovu, část III. ... 129
Drahotušský Z.: Amazonské tetry. Rozmnožování jednotlivých druhů, část IV. ... 162
Dvořáček J.: Apistogramma borelli ... 161
Frank S.: Neonka červená (Cheirodon axelrodi) ... 75
Frank S.: Tetra žhavá (Hemigrammus erythrozonus) ... 106
Frank S.: Drobnoústka třípruhá (Nannostomus trifasciatus) ... 131
Kadlec J.: Sumeček zlatopásý (Corydoras schultzei) ... 46
Korbel E.: Herotilapia multispinosa (Günther 1869) ... 97
Petrovický I.: Krása pohybu, tvaru a barvy ... 1
Petrovický I.: Mezi patnácti sty akvárií ... 68
Zukal R. - Frank S.: Barbodes fasciatus (Jerdon, 1849) ... 38

OBOJŽIVELNÍCI A PLAZI
Lehký V.: Štíhlovka útlá (Coluber najadum) ... 100
Niedl J.: Pralesní varan (Varanus rudicollis) ... 43
Niedl J.: Vážná výstraha ... 65
Olexa A.: Sphaerodactylus cinereus ... 45
Vergnerovi J. a O.: O psohlavci zeleném ... 108
Vergner J.: Rozmnožování Gekko gecko ... 138
Voženílek P.: Bezpečnost při chovu jedovatých hadů ... 33

ROSTLINY
Rataj K.: Rozmnožováni kryptokoryn ... 42

VŠEOBECNÉ
Andódi L.: Niekoľko slov k odpenovačom ... 66
Blažek Z.: Známky „akvarijní ryby“ ... 170
Fejfar Z.: Dřevěné nádrže ... 140
Hamřík P.: Měříme vodivost ... 135
Lohniský K.: Patří náhražky do vytíraček? ... 73
Macků K.: Nové materiály v teraristice ... 83
Ponec J.: Biologická rovnováha v akváriu ... 165

DROBNÉ ZPRÁVY A REFERÁTY

RYBY
Biegner B.: Capoeta titteya ... 124
Biegner B.: Závojová parmička nádhern8, Puntius conchonius ... 179
Dirlbek K.: Proudění vody a rybí potěr ... 9
Dokoupil N.: Nádorové onemocnění Poecilia reticulata ... 86
Dvořáček J.: Stevardia riisei ... 48
Dvořáček J.: Belontia signata ... 121
Dušek M.: Cichlasoma biocellatum ... 51
Eliáš J.: Rasbora heteromorpha ... 142
Frank S.: Rivulus milesi č. 3, obálka str. ... 2
Frank S.: Změny v názvosloví ryb (poznámka) ... 120
Frank S.: Nejčastější chyby ve volbě chemického složení vody při rozmnožování některých characld a parmiček ... 172
Hora A.: Puntius nigrofasciatus ... 31
Karlík K.: Hemichromis bimaculatus a H. fasciatus ... 32
Karlík K.: Xiphophorus helleri, odrůda Wiesbadenská X Wagteil č. 1, obálka str. ... 3
Karlík K.: Ptruzi v akváriu ... 95
Karlík K.: Změny v názvosloví ryb ... 119
Karlík K.: Křížení živorodých halančíků ... 191
Krupka P.: Hemichromis bimaculatus ... 8
Lahoda V.: Belonesox belizanus ... 122
Lahoda V.: Hyphessobrycon ornatus ... 127
Lohniský K.: Pstruzi v akváriu (poznámka) ... 95
Lohniský K.: Characidy z rovníkové Afriky ... 116
Mačka V.: Odchov mramorových Pterophyllum scalare ... 4
Mačka V.: Odchov Haplochromis thomasi (Pelmatochromis thomasi) ... 9
Maule J.: Chov a odchov Aphyosemion gardneri ... 85
Nohel J.: Tření Hyphessobrycon ornatus ve společné nádrži ... 123
Oliva O.: Sumeček americký (Ictalurus nebulosus) ... 52
Oliva O.: Koljuška tříostná ... 90
Pešek R.: Odchov Chromidotilapia guentheri (dříve Pelmatochromls guentheri) ... 49
Petrovický I.: Sladkovodní ryby v mořských akváriích ... 110
Potůček J.: Nannostomus marginatus ... 86
Redakce: Zpráva o konání fotosoutěže „Život pod vodou“ ... 138
Seidl H.: Neobvyklý hnízdní materiál ... 37
Snášel V.: Neónka červená, Cheirodon (Paracheirodon) axelrodi ... 125
Vít Z.: Astronotus ocellatus ... 87
Zukal R.: Seriál snímků ze třeni (Aequidens portalegrensis) číslo 1, strana obálky ... 2 a 3
Zukal R.: Seriál snímků ze tření cíchlidy Herotilapia multispinosa číslo 4, strana obálky 2 a 3

OBOJŽIVELNÍCI A PLAZI
Černý R.: Agama kavkazská (Agama caucasica)... 147
Dyk V. - Hanúsková Z. - Tilč K.: Jak předcházet ztrátám u želv napadených cizopasnými červy ... 12
Ferles M.: Trnorep severoafrický v teráriu ... 14
Houba J.: Anolisové v teráriu ... 16
Houba J.: Žaba pestrá (Discoglossus pictus) ... 53
Karlík K.: Helodermatidae ... 31
Lehký V.: Lacerta agilis s rozdvojeným ocáskem ... 16
Machala L.: Leguán polopouštní (Diplosaurus dorsalis) ... 185
Niedl J.: Zajímavé údaje za života panamských leguánů zelených ... 176
Novák I. - Honěk A.: Nález neobvyklého jedince slepýše křehkého ... 51
Opatrný E.: Svlékání pokožky u obojživelníků ... 89
Sokolík R.: Hadí druhy Eirenis modestus v teráriu ... 120
Šikula M.: Herpetofauna lokality Heraclea v Dobrudži ... 143
Šimeček J.: Podivný had Trimeresurus okinavensis ... 146
Šimeček J.: Zmije obecná severní (Vipera berus berus) ... 150
Těšík I.: „Význam vitamínů v potravě plazů“ (AaT 1974, č. 6 oprava) ... 19
Tilč K. - Nevole M. - Hanúsková Z.: Zbytnění štítné žlázy u Anolisů ... 120
Tišer J.: Pelobates syriacus balcanicus Karaman, 1928 ... 182
Vaňura J.: Houfování a tahy pulců ropuchy obecné ... 177
Vávra J.: Krajta písmenková (Python sebae)... 13
Vergnerovi J. a O.: Vrozené abnormality u mláďat některých plazů ... 178
Vogel Z.: Podivný had Trimeresurus okinavensis (poznámka) ... 147
Ždichynec B.: Želvy mohou přenášet střevní infekce ... 179

ROSTLINY
Hamřík P.: Stonkovka vzpřímená (Nomaphila stricta) ... 17
Kordík F.: Chvála Ludwigie ... 175
Petrželka K.: Cryptocoryne beckettii Thwaites ... 18
Pospíšilová J.: Tokozelka vodní hyacint (Eichhornia crassipes) ... 191
Rataj K.: Stonkovka vzpřímená (Nomaphila stricta) — (poznámka) ... 18
Rataj K.: Cryptocoryne beckettii Thwaites (poznámka) ... 19
Rataj K.: Aponogeton elongatus (poznámka) ... 32
Rataj K.: Jedna z mála afrických akvarijních rostlin Ammania senegalensis Lam. ... 109
Rataj K.: Zajímavá rostlina z čeledě Araceae — Typhonium flagelliforme (Lodd.) Blume ... 144
Riedl K.: Udržovanie rostlin v dekorativnom akváriu ... 50
Tomey W. A.: Osazování akvária a kombinace vodních rostlin v Holandsku ... 112
Višňovský M.: Aponogeton elongatus ... 31

VŠEOBECNÉ
Biegner B.: Akvaristika v Holandsku — vzácnosti a novinky holandských akvárií ... 24
Biegner B.: Velká akvaristická výstava k dvacetiletému výročí založení města Havířova ... 63
Bočánková Y.: Nebezpečná krmítka ... 97
Dackevič V. P.: Jak snadno zvýšit tvrdost vody v akváriu? ... 92
Doupovec J.: „25 let akvaristiky ve Vítkovicích“ ... 93
Doupovec J.: 25leté založení naší organizace ... 159
Dyk V.: Zemřel MVDr. Karel Rašín, nositel Řádu práce ... 58
Dyk V.: Doc. MVDr. Zdeněk Lucký, CSc., padesátníkem ... 61
Dyk V.: Prof. RNDr. MVDr. Vlastimil Vrtiš 75letý ... 62
Dyk V.: Vzpomínka na univ. prof. PhDr. Julia Komárka ... 126
Fejfar Z.: Čištění vnitřních filtrů z molitanu ... 157
Hejduk T.: Siporex do akvária?, čís. 5, obálka strana ... 3
Houba J.: Nábytková úprava terária ... 28
Hron M.: Nové hmoty ve vivaristice ... 51
Hrubešová E.: Připravuje se EXOTA 75 Olomouc ... 52
Ivánek J.: Akvárium v televizoru ... 151
Kordík F.: Teče nám akvárium? ... 154
Kovář P.: Akvárium jako ekosystém ... 126
Kubáň J.: Odborná komise kanárikársko, exotársko, akvaristická pri UV SZD ... 35
Kučera J.: Výhodná úprava vnitřního filtru ... 21
Kvapil I.: Život pod vodou ... 53
Lahoda V.: Zařizujeme akvárium ... 153
Litomiský O.: Výroční členská schůze české vědeckotechnické společnosti, pobočky ichtyologicko-herpetologické ... 63
Lukeš C.: Dne 31. srpna 1974 tragicky zemřel Václav Šmejkal a jeho manželka ... 27
Malafarina E.: Jednoduchá síta pro cezení vodního planktonu ... 152
Niedl J.: Připravuje se Exota 75 Olomouc (poznámka) ... 52
Novák V.: Výstava akvarijnich ryb ve Františkových Lázních ... 35
Nový P. - Černý R.: Dvakrát z herpetofauny Tachovska ... 55
Odrážka M.: Akvarijní termostat ... 148
Oliva O.: Památce prof. Dr. Aloise Mrázka ... 47
Oliva O.: Herman Meinken doktorem přírodních věd ... 60
Oliva O.: Zoologická pozorování v „Deníku o jízdě a putování pana Lva z Rožmitálu a z Blatné z Čech až na konec světa“ ... 94
Oliva O.: Kdo byl Bedřich Žežula? ... 158
Oliva O.: Vzpomínka na prof. Dr. O. V. Hykeše ... 183
0liva O.: Akademik Vilém Laufberger se dožil 85 let ... 188
Oliva O.: Herpetologická sekce ... 191
Opatrný E.: Poznámky k článku „Dvě exkurse hradecké herpetologické skupiny“ ... 41
Payer V.: Automatické topení a přisvětlování akvárií ... 19
Pecl K.: Příspěvek k diskusi o využití pěnového polystyrénu v akvaristice ... 93
Peňáz M. - Wohlgemuth E.: Použití koloidního stříbra při léčení a prevenci parazitárních onemocnění v akvaristice ... 10
Pohl J.: Zařízení pro snadné čistění kalů v akváriu ... 22
Pokorný J. - Martinec M.: II. mezinárodní akvaristická výstava a III. mezinárodní symposium v Chorzově u Katovic ... 58
Pokorný J.: Pohotové stanovení některých důležitých parametrů akvarijní vody pomocí Tetra-testů ... 189
Ponec J.: Některé problémy názvosloví v současné akvaristice ... 155
Rataj K.: Symposium o akvaristice v Šumperku ... 47
Redakce: Dopisovatelům ... 64
Redakce: Oprava: (záměna obálek 3. a 4. čísla) ... 127
Redakce: Oprava chyb ve třetím a čtvrtém čísle ... 160
Redakce: RNDr. Hanns Joachim Franke padesátníkem ... 190
Reitmeyer A.: Zajímavý nález na Sibiři ... 157
Semrád L.: Úprava regulátoru teploty za účelem zlepšení funkce ... 91
Sochor B.: Pokusíme se o to? ... 25
Strnad M.: Adresář akvaristických a teraristických kroužků a prodejen v ČSR ... 63
Száraz M.: 5. výstava akváriových rybiek v Martine ... 186
Uhlík J. - Kálal L. - Souček J.: Využití narkotika Sandoz MS-222 v akvaristické praxi ... 28
Ungerman A.: I. Akvaristická výstava v Chebu ... 27
Voděra J.: Výroba „vápna“ z vaječných skořápek ... 128
Vogel Z.: Zemřel prof. dr. Robert Mertens ... 192
Višňovský M.: 5. akvaristická výstava v Martine. čís. 4, obálka strana ... 3
Zahálka V.: Založení a činnost nového akvaristictcého kroužku při JKP v Hlinsku v Čechách ... 50

LITERATURA — NOVÉ KNIHY
Lohniský K.: Jakubowski H. - Ring J.: Ryby w akwarium ... 23
Olexa A.: Fred Kundert: „Fascination“ čís. 3, obálka str. ... 3
Oliva O.: „Svět ticha“ je název publikace Orbisu čís. 2, obálka str. ... 3
Oliva O.: DrSc. nat. Klaus Kabisch: Die Ringelnatter Natrix natrix (L.) ... 189


AKVÁRIUM TERÁRIUM 1974


ČLÁNKY

RYBY
Andódi L.: Mallorka očami akvaristu ... 102
Biegner B.: Hoplosternum thoracatum ... 166
Dackevič V. P.: Akvaristika v SSSR ... 162
Eliáš J.: Puntius lineatus ... 101
Eliáš J.: Hemigrammus erythrozonus ... 164
Hamřík P.: Péče o jikry a plůdek ... 129
Hamřík P.: Nematobrycon palmeri ... 133
Král J.: Hyphessobrycon pulchripinnis ... 100
Král J.: Gymnocorymbus ternetzi ... 161
Michalík M.: Loricaria filamentosa ... 3
Müller H.: Jsou tetrovité ryby nezajímavé? ... 35
Niederle J.: Lamprologus savoryi elongatus ... 132
Pešek R.: Chemické složení vody a chov akvarijních ryb, část VIII. ... 8
Pešek R.: Chemické složení vody a chov akvarijních ryb, část IX. ... 40
Pešek R.: Chemické složení vody a chov akvarijních ryb, část X. ... 72
Petrovický I.: Srůstové anomálie akvarijních ryb ... 38
Rusek J.: Krmíte správně akvarijní ryby? ... 67
Zukal R.: Tření ostnáče Schomburgkova (Polycentrus schomburgki) v akváriu (seriál snímků) ... 70
Zukal R.: Tření danie malabarské (Danio malabaricus) v akváriu (seriál snímků) ... 112

OBOJŽIVELNÍCI A PLAZI
Čihař J.: Za plazy napříč Bulharskem (poznámka) ... 44
Jiroušek V.: Za plazy napříč Bulharskem ... 42
Niedl J.: Mexický leguán Ctenosaura acanthura ... 9
Niedl J.: Biometrická měření a determinace plazů ... 77
Olexa A.: Bazilišci ... 106
Šafránek V.: Hlavec plochý (Platysternon megacephalum) ... 109

BEZOBRATLÍ
Ivánek J.: Chov a zkrmování malých roupic Enchytraeus buchholzi Vejdovský, známých pod obchodním názvem „Grindal“ ... 108
Komarov V. S.: Sladkovodní krevety SSSR, část I. ... 66
Komarov V. S.: Sladkovodní krevety SSSR, Část II. ... 106
Krček K.: Netypičtí obyvatelé našich akvárií ... 65
Lom J.: Nákazy akvarijních ryb trichodinami ... 74
Lom J.: Amyloodinióza, vážné onemocnění akvarijních ryb ... 167

ROSTLINY
Kapler O.: Hydrárium ... 75
Rataj K.: Rostliny rodu Cabomba ... 33
Rataj K.: Hydrárium (poznámka) ... 77
Rataj K.: Trochu podrobněji o kryptokorynách ... 97
Sadílek V.: Přijímání živin vodními rostlinami ... 1

DROBNÉ ZPRÁVY A REFERÁTY

RYBY
András Z.: Proč je u nás málo rozšířena razbora skvrnitá (Rasbora maculata) ... 154
Brennecke H.-E.: Stará známá v novém šatě aneb dvě nové odrůdy kardinálky čínské (Tanichthys albonubes) ... 21
Dackevič V. P.: „Japonský barbus“ ... 169
Dackevič V. P.: Závojový Puntius conchonius ... 169
Dackevič V. P.: Závojový „Černý barbus“ ... 170
DackeviČ V. P.: Závojová razbora? ... 170
Doupovec J.: Odchov Paracheirodon innesi „v nouzových poměrech“ ... 82
EliአJ. - Frank S.: Bezejmenná parmička odnikud aneb nádherný nový druh (Puntius sp.) z oděského rybího bazaru neznámého původu? ... 10
Frank S.: Měkkou nebo tvrdou, kyselou nebo zásaditou vodu k chovu afrického halančíka Roloffia roloffi (R. geryi)? ... 83
Halouzková M.: Moje setkání s neonkou ... 80
Hamřík P.: Poecilia melanogaster ... 51
Hlad J.: „Říčanská dvojčata“ ... 126
Hlubík P.: Chov číka-piskoře (Misgurnus fossilis) v akváriu ... 152
Hromada J.: Výsledky z pozorování Helostoma temmincki ... 189
Jurečko I.: Několik poznámek k článku H.-E. Brenneckeho o závojových, dlouhoploutvých kardinálkách ... 171
Jurnečka S.: Kardinálka čínská (Tanichthys albonubes) ... 19
Karlík K.: Afinita ve vnější morfologii některých characid ... 128
Karlík K.: Chladnomilní okounci ... 188
Karlík K.: Nejznámější odrůdy mečíkovců ... 188
Karlík K.: Soužití měchýřovek s rybami ... 190
Karlík K.: „Živorodost“ živorodek ... 191
Koldusovi F. a E.: Závojová odrůda „King Cobra Guppy“ ... 174
Krist Z.: Aplocheilus lineatus i pro začínající akvaristy ... 171
Litschka J.: Sekavec horský či dlouhovousý (Sabanejewia aurata) ... 90
Oliva O.: Sekavec horský či dlouhovousý (Sabanejewia aurata) (poznámka) ... 90
Oliva O.: Několik poznámek k druhu Astronotus ocellatus ... 123
Oliva O.: Poznámka o piskoři páskovaném (Misgurnus fossilis) ... 152
Oplt J.: Reprodukce a pohlavní dimorfismus u závojnatek ... 172
Ouběch E.: Nepokoj sumečků ... 31
Pánek M.: Zajímavý odchov terčovců (Symphysodon aequifasciata axelrodi) ... 117
Petrovický I.: Čtrnáct dní na pobřeží Černého moře (část I.) ... 12
Petrovický I.: Čtrnáct dní na pobřeží Černého moře (část II.) ... 47
Petruška F.: Hemihaplochromis philander dispersus ... 149
Pojar I.: Astronotus ocellatus, odrůda zvaná „Red Oscar“ ... 120
Ryšavý V.: Roloffia geryi ... 86
Vítek Z.: Chov a odchov Cichlasoma nigrofasciatum ... 147
Vítek Z.: Thysi ansorgei (dříve Pelmatochromis annectens) ... 148
Zástěra K.: Pterophyllum scalare ... 145
Ždichynec B.: Něco o tzv. mykobakteriózách, onemocnění postihujícím v poslední době akvaristy ... 155

OBOJŽIVELNÍCI A PLAZI
Čech L.: Želva bahenní ... 177
Ferles M.: Za obojživelníky a plazy Sedmihoří ... 23
Frank S.: O plochohlavci stepním (poznámka) ... 138
Hanúsková Z. - Tilč K.: Prosperitu obtížných druhů plazů zajišťuje moderní veterinární lékařství ... 175
Jiroušek V. - Vávra O.: Působí toxin jedovatých hadů na jedince téhož druhu? ... 190
Klíma E.: Poznámky k článku „Zkušenosti s chovem Pseudemys scripta elegans“ ... 179
Laňka V.: Hlavec plochý (Platysternon megacephalum) ... 114
Machala L.: Ještěrka zelená (Lacerta viridis) v Praze ... 153
Oliva O.: Ještěrka zelená (poznámka) ... 153
Opatrný E.: Z přírodopisu Konráda Gesnera. Část 2. ... 24
Opatrný E.: Pomozte při průzkumu rozšíření našich obojživelníků a plazů ... 94
Opatrný E.: O nálezu mořských živočichů v potravě žáby Thoropa miliaris (Spix) ... 111
Opatrný E.: Z přírodopisu Konráda Gesnera. Část 3. ... 140
Petrželka K.: Albinotický pulec skokana ... 91
Reitmayer A.: Mezinárodní dohoda o vývozu a dovozu vzácných zvířat a rostlin ... 63
Rozínek - Rozkovec - Dusík: Zpráva o činnosti herpetologického kroužku při Krajském muzeu v Hradci Králové ... 96
Rozínek - Rozkovec - Dusík: Dvě exkurze herpetologlcké skupiny ... 182
Sokolík R.: Užovka obojková (Natrix natrix) v teráriu ... 139
Sokolov O.: O plochohlavci stepním ... 138
Šimeček J.: Agkistrodon bilineatus ... 59
Těšík I.: Význam vitamínů v potravě plazů ... 180
Vaňura J.: Had jako symbol ... 92
Vergner J. - Weisová O.: Gekon Ptychozoon kuhli ... 59
Vogel Z.: Mezinárodní dohoda o vývozu a dovozu vzácných zvířat a rostlin (poznámka) ... 64

BEZOBRATLÍ
Hartig V.: „Cestující“ Ampullaria australis ... 183
Hokeš E. S.: Otavské perlorodky (Historické requiem) ... 158
Krist Z.: „Mikry“ trochu jinak ... 184
Olšaník V.: Zajímavý život v insektáriu s vodním hmyzem ... 153
Pecina P.: Odchov sklípkanů Eurypelma sp. z Kuby ... 153
Potůček J.: Drosophila melanogaster ... 184

ROSTLINY
Eliáš J.: Aponogeton ulvaceus ... 52
Eliáš J.: Echinodorus amazonicus a Echinodorus bleheri ... 54
Eliáš J.: Hydrotriche hottoniaeflora ... 55
Choděra J.: Samolus floribundus v emersní formě ... 51
Karlík K.: Marsilka čtyřlistá (čtyřlístek) ... 28
Karlík K.: Kryptokoryny a zakrutichy ... 32
Karlík K.: Poloemerzní pěstování trhutky ... 34
Karlík K.: Šťovík akvarijní rostlinou ... 154
Karlík K.: Skleníková odrůda zákrutichy ... 156
Machlin M. D.: Rudá drsnolistá kalatka ... 87
Mašek J.: Tillandsia v teráriu ... 25
Mašek J.: „Červená hygrophila“ ... 29
Rataj K.: Marsilka čtyřlistá (poznámka) ... 29
Rataj K.: Kryptokoryny a zákrutichy (poznámka) ... 32
Rataj K.: Samolus floribundus v emersní formě (poznámka) ... 51
Rataj K.: Aponogeton ulvaceus (poznámka) ... 54
Rataj K.: Rostliny vhodné pro terarijní praxi (poznámka) ... 144
Rataj K.: Sagittaria subulata ... 147
Rataj K.: Šťovík akvarijní rostlinou (poznámka) ... 155
Rataj K.: Skleníková odrůda zákrutichy (poznámka) ... 157
Šikula M.: Rostliny vhodné pro terarijní praxi ... 141
Šulc P.: Plovoucí rostliny používané v naší akvaristice ... 115
Tomey W. A.: Nová africká kapradina Bolbitis heudelotii (Bory ex Fée) Alston ... 150

VŠEOBECNÉ
Babilon J.: Automatické krmenie rýb s automatickým zapínáním osvetlenia ... 144
Bašta J.: Zoologická zahrada a zámek Lešná ... 56
Čihař J. - Bínová Z.: Herpetolog Zdeněk Vogel ... 30
Doležal V.: Chelatometrické stanovení tvrdosti vody ... 62
Dyk V. - Oliva O.: K pětasedmdesátinám doc. ing. Dr. techn. Františka Volfa ... 60
Elicer J.: Výkonný filtr do akvária ... 178
Hartig V.: Přepínání topného tělíska ze dvou odporů různých hodnot ... 125
Hartig V.: Regulace teploty v akváriu ... 99
Hokeš E. S.: Návrh na vznik chráněných „mikrooblastí“ ... 166
Houba J.: Dr. W. B. Sachs se dožil 75. let ... 179
Hora J.: III. akvaristická výstava v Ústí n./L. ... 105
Huber R.: Přístroj vlastní výroby k měření redoxního potenciálu ... 118
Karlík K.: Velikonoční vajíčka očima akvaristy ... 32
Kratochvíl B.: Zhotovení ozonizátoru pro akvaristický účel ... 124
Litomiský O.: Plán práce ichthyologicko-herpetologické pobočky České vědeckotechnické společnosti na II. pololetí 1974 ... 159
Martínek V. - Litomiský O.: Ichthyologicko-herpetologická pobočka České vědeckotechnické společnosti ... 95
Němec S. - Vondra J.: Stanovení tvrdosti vody ... 126
Oliva O.: Ichthyologická konference v Brně ... 64
0liva O.: Dr. W. B. Sachs (poznámka) ... 179
Opatrný E.: Ustavení Herpetologické sekce ... 176
Opatrný E..: Pracovní konference Herpetologické sekce ... 176
Oplt J.: Krmiva a jejich použití ... 173
Počta E.: Polystyren a jeho latexový nátěr při použití v akvaristice ...186
Polák K.: Polystyren a jeho latexový nátěr při použití v akvaristice (poznámka) ... 186
Ramik T.: Pozorování a lov baltských živočichů při polském pobřeží ... 26
Redakce: Seznam vivaristických prodejen v Československu ... 27
Redakce: Poznámka k článku Petra Kameníka „Akvária a terária budapešťské ZOO“ uveřejněnému v č. 5, 1973, na str. 153 časopisu A+T ... 7
Redakce: Čtvrt století úspěšné akvaristiky v rodině manželů Habuzkových ... 80
Sochor B.: Pokusíme se o to? ... 27
Sochor B.: 75. jubileum naší první vivaristické oraanizace ... 127
Svobodová Z.: Akva - Tera, stálá vivaristická výstava ZOO v Plzni opět otevřena ... 69
Štěpař J.: „Akvarijní rybky“, základní organizace ČSCHDZ ve Dvoře Králové n. L. ... 187
Těhník V.: Přepínač topného tělíska v akváriu ... 155
Ungermann A.: Nový akvaristický spolek při ČSCHDZ v Chebu ... 111
Vlk L.: Využití lepidla Epoxy 1200 a silikonového kaučuku Lukopren E 9410 ... 156
Výbor kroužku akvaristů v Ústí n. L.: Výstava akvarijních rybek ... 50
Závodní klub ROH, n.p., Pal-Magneton Kroměříž: 20 let Akvarijní výstavy 1953—1973 ... 50
Ždichynec B.: Stručný přehled vývoje přirozených obranných mechanismů proti faktorům zevního prostředí u vivarijních živočichů ... 185

LITERATURA — NOVÉ KNIHY
Dyk V.: Havelka J. - Tesarčík J.: Zdravotní ochrana v rybářství ... 29
Houba J.: Nové knihy ... 192
Niedl J.: Některé nové vivaristické publikace ... 157





www.akvarijni.cz © 2002- - Martin Vajbar - Všechna práva vyhrazena.
e-mail info@akvarijni.cz

nahoru