AKVÁRIUM živě

S přibývajícími výtisky akvaristického magazínu AKVÁRIUM ŽIVĚ může nastat u jeho čtenářů problém, jak vyhledat v mnoha sešitech konkrétní článek. Namísto zdlouhavého listování a marného vzpomínání se tak dá získat díky této stránce jednoduchá pomůcka pro vyhledávání.
Bohužel pravidelnou aktualizaci tohoto přehledu článků a indexů jsem ukončil, neboť redakce časopisu z nepochopitelných důvodů nemá zájem v tomto dále pokračovat. Proč tomu tak je, jsem se dodnes z jejich strany nedozvěděl.




Klávesou  +  se aktivuje funkce Hledat a opakováním Hledat další. Optimalizováno pro prohlížeč Internet Explorer.
V jiných prohlížečích lze použít vyhledávání pomocí klávesové zkratky  Ctrl+F 

AKVÁRIUM živě 2006

AKVÁRIUM živě - 1/2006 AKVÁRIUM živě - 2/2006 AKVÁRIUM živě - 3/2006 AKVÁRIUM živě - 4/2006 AKVÁRIUM živě - 5/2006 AKVÁRIUM živě - 6/2006
 

OBSAH

Akva bizarně: 4/1, 4/5
- Baryancistrus 4/4
- Pigeon Blood 4/2
- Vodní pavouk Dolomedes fimbriatus 4/3
- Vyklubána z vajíčka 4/6
Akva novinky:
- Apistogramma alacrina 55/3
- Apteronotus albifrons 48/1
- Axelrodia riesei 61/2
- Brachyplatystoma platynema 33/4
- Chitala ornata 49/1
- Copeina guttata 15/5
- Corydoras reticulatus 60/2
- Corydoras reynoldsi 14/5
- Ctenobrycon spirulus 49/1
- Cyphocharax multilineatus 32/4
- Hemigrammus unilineatus 61/2
- Hyphessobrycon cyanotaenia 54/6
- Hyphessobrycon sp. "Araguaia" 54/6
- Hyphessobrycon sp. "Junior" 15/5
- Hyphessobrycon sp. "Mato Grosso" 54/3
- Hyphessobrycon sp. "Pantanal" 54/3
- Hyphessobrycon sp. "Rio Negro" 55/3
- Hyphessobrycon sp. "Rio Tocantins" 54/3
- Hyphessobrycon troemneri 14/5
- Iotabrycon praecox 49/1
- Microphys lineatus 33/4
- Microrasbora sp. "Myanmar" 32/4
- Moenkhausia colleti 61/2
- Moenkhausia copei 55/3
- Peckoltia sp. (L55) 32/4
- "prachová" červená neonka 55/6
- Psettus sebae 60/2
- Sisor rabdophorus 33/4
- Zacco platypus 32/4
- zlatá červená neonka 55/6
- zlatá modrá neonka 55/6
Amano T.: Přírodní akvária 42/4
Arndt H.: Rod Pterophyllum - ještě jednou 48/4
Beye U.: Ošetření ploutví u terčovců 40/3
Bleher H.: Chilatherina bleheri a její objevení 44/2
Bleher H.: Jedna malá duhovka? Melanotaenia parva 6/1
Bleher H.: Objevy na Rio Içana 1. 34/4
Bleher H.: Objevy na Rio Içana 2. 50/5
Bleher H.: Listové ryby a jejich příběh - Pterophyllum scalare 43/1
Bremer B. & Schultem F.: Jak správně uchopit terčovce 56/3
Bydžovský V.: Apistogramma agassizii 24/4
Bydžovský V.: Brazílie 44/3
Bydžovský V.: Černá tetra - Gymnocorymbus ternetzi 38/5
Bydžovský V.: Černá voda 32/1
Bydžovský V.: Chov skalár v Čechách 32/3
Bydžovský V.: Nijssenova cichlidka a její příbuzní - Apistogramma nijsseni 16/5
Bydžovský V.: Parmička černoskvrnná - Barbus filamentosus 50/1
Bydžovský V.: Rivulus xiphidius - Neonka mezi halančíky 17/6
Bydžovský V.: Šnekáči 25/6
Bydžovský V.: Tetra královská Inpaichthys kerri 24/1
Bydžovský V.: Vrubozubec paví Astronotus ocellatus 47/2
Bydžovský V., Geven K.: 6. Mezinárodní šampionát terčovců Duisburg 2006 56/6
Degen B.: Další divoký Snake 34/2
Gonella H.: Krevety ve sladkovodním akváriu 60/3
Haunreiter I.: Rostliny pro velmi teplá akvária s terčovci 1. 22/2
Haunreiter I.: Rostliny pro velmi teplá akvária s terčovci 2. 26/3
Homrighausen C.: Capillaria - nejčastější červi ve střevě terčovců a skalár 22/4
Kolín F.: Červené skaláry - na návštěvě u chovatele 26/5
Kolín F.: Takashi Amano poprvé v ČR 40/6
Kolín F.: Standard skalár 50/6
Linke H.: Majestátní akvarijní ryby aneb krása bez chyby - Pterophyllum scalare 6/3
Linke H.: Pelvicachromis humilis - Nová lokální forma z Fria v Guinei 6/6
Linke H.: Rájovčík hvězdoskvrnný - Parosphromenus quindecim 44/5
Linke H.: Senzace: Splněný sen! Červené skaláry 14/4
Linke H.: Staří bojovníci v novém rouchu - Betta splendens 6/2
Nemoci z nedostatku vitamínů 16/3
Pahl S.: Mé zkušenosti s tetrou proužkovanou - Pyrrhulina vittata 17/1
Podávání léčiv terčovcům 21/2
Rak R.: CretAquarium 60/5
Redakce: II. Český šampionát chovatelů terčovců s mezinárodní účastí 56/1
Redakce: 2. Aqua Festival Praha 2006 - I. český šampionát skalár s mezinárodní účastí 44/6
Redakce: European Discus Federation 40/1
Redakce: Mistrovství světa přírodních akvaristů 2005 28/2
Redakce: Mistrovství světa přírodních akvaristů 2006 14/6
Seidel I.: Opravdový obr mezi sladkovodními jehlami - Doryichthys boaja 6/4
Seidel I.: Oranžově lemovaní sumci "Golden Nuggets" - Problémové ryby mezi krunýřovci 18/3
Seidel I.: Platystacus cotylephorus - neobyčejný širokohlavec s podivuhodnou péčí o potěr 6/5
Schmidt J.: Echinodorus uruguayensis 54/4
Schmidt J.: Parmička siamská Crossocheilus siamensis - Šedá, ale užitečná 54/2
Schmidt J.: Rod Pteropyllum 14/2
Schmidt J.: Temně rudá Betta livida 37/2
Schmidt J. & Geck J.: Honey, honey - čichavec medový Colisa chuna 30/5
Táborský J.: Použití modré skalice při chovu skalár 60/6
Weißenberg K.: Čichavec tmavohnědý (čokoládový) Sphaerichthys osphromenoides - Hezký, ale těžký? 30/6

REJSTŘÍK

Acentrogobius viridipunctatus 15/1
Acestrorhychus isalineae 39/4
Acoria nassa 54/5
Altolamprologus calvus 29/6
Ammannia gracilis 26/2
Apistogramma 37/1, 55/5
- agassizii 37/1, 24/4
- alacrina 55/3
- baenschi 21/5
- cacatuoides 24/5
- elisabethae 37/1, 56/5
- nijsseni 16/5
- panduro 23/5
Aponogeton
- ulvaceus 30/3
- undulatus 31/3
Apteronotus albifrons 48/1
arowana 4/6
Astronotus ocellatus 47/2
Ataya moluccensis 63/3
Axelrodia riesei 61/2
Bacopa monnieri 29/3
Barbus
- ablabes 52/1
- bimaculatus 54/1
- filamentosus 50/1
- holotaenia 52/1
- nigrofasciatus 52/1
- sp. "Odessa" 53/1
Betta
- livida 37/2
- splendens 6/2
bojovnice pestrá 6/2
Brachyplatystoma platynema 33/4
Bryconops sp. 54/5
Capillaria 22/4
Caridina japonica 62/3
Chilatherina bleheri 44/2
Chitala ornata 49/1
cichlidka
- Agassizova 24/4
- Baenschova 21/5
- Nijssenova 16/5
- Pandurova 23/5
Colisa
- chuna 30/5
- fasciata 33/5
- labiosa 36/5
- lalia 37/5
Copeina guttata 15/5
Corydoras
- adolfoi 58/5
- reticulatus 60/2
- reynoldsi 14/5
- sp. 58/5
- tukano 59/5
Crossocheilus
- oblongus 56/2
- siamensis 54/2
Ctenobrycon spirulus 49/1
Cyphocharax multilineatus 32/4
Cyphotilapia frontosa 29/6
čichavec
- medový 30/5
- pruhovaný 33/5
- pyskatý 36/5
- tmavohnědý (čokoládový) 30/6
- zakrslý 37/5
Doryichthys boaja 6/4
Echinodorus
- amazonicus 23/2
- bleherae 24/2
- osiris 22/2
- quadricostatus 24/2
- uruguayensis 54/4
Glossogobius sp. 15/1
Gymnocorymbus
- socolofi 42/5
- ternetzi 38/5
halančík mečovitý 17/6
Hemigrammus unilineatus 61/2
Hemiodopsis
- fowleri 41/4
- gracilis 41/4
Heteranthera zosterifolia 27/3
Hoplarchus psittacus 56/5
Hydrocotyle leucocephala 28/3
Hyphessobrycon
- cyanotaenia 54/6
- herbertaxelrodi 30/1
- troemneri 14/5
- vilmae 30/1
Inpaichthys kerri 24/1
Iotabrycon praecox 49/1
krevety 60/3
krunýřovec, krunýřovci 18/3
- L18 18/3
- L177 22/3
Lamprologus ocellatus 27/6
Macrobrachium sp. 64/3
Mayaca fluviatilis 26/2
Melanotaenia
- angfa 13/1
- boesemani 46/2
- irianjayae 46/2
- parva 6/1
Mesonauta festivus 36/1
Microphys lineatus 33/4
Microrasbora sp. "Myanmar" 32/4
Moenkhausia 56/5
- colleti 61/2
- copei 55/3
Neocaridina 62/3
Neolamprologus
- brevis 28/6
- multifasciatus 26/6
Paracheirodon
- axelrodi 38/1, 55/6
- simulans 55/6
parmička
- černoskvrnná 50/1
- siamská 54/2
Parosphromenus quindecim 44/5
Peckoltia sp. (L55) 32/4
Pelvicachromis humilis 6/6
Periophthalmus sp. 15/1
pestřenec štíhlý 6/6
piraně 48/2
Platystacus cotylephorus 6/5
Psettus sebae 60/2
Pterobunocephalus depressus 13/5
Pterophyllum 43/1, 14/2, 6/3, 32/3, 14/4, 48/4, 26/5, 60/6
- altum 44/1, 15/2, 10/3, 50/4
- eimeckei 10/3
- leopoldi 44/1, 15/2, 9/3, 50/4
- scalare 43/1, 14/2, 6/3, 50/4
Pyrrhulina
- laeta 38/1
- vittata 17/1
rájovčík hvězdoskvrnný 44/5
Rivulus xiphidius 17/6
Sisor rabdophorus 33/4
skalára 43/1, 14/2, 6/3, 32/3, 14/4, 48/4, 26/5, 60/6
Sphaerichthys osphromenoides 30/6
šípatkovec uruguayský 54/4
širokohlavec 6/5
terčovci 56/1, 21/2, 34/2, 40/3, 56/3
tetra
- černá 38/5
- královská 24/1
- proužkovaná 17/1
Thayeria 55/5
Vallisneria
- nana 24/2
- spiralis 25/2
vrubozubec paví 47/2
Zacco platypus 32/4


AKVÁRIUM živě 2005

AKVÁRIUM živě - 1/2005 AKVÁRIUM živě - 2/2005 AKVÁRIUM živě - 3/2005 AKVÁRIUM živě - 4/2005 AKVÁRIUM živě - 5/2005 AKVÁRIUM živě - 6/2005
 

OBSAH

Akva bizarně: 4/4, 4/5, 4/6
- Betta macrostoma 4/2
- Cichlidy Parrot - Invaze z Asie 4/3
- Pěnové fantazie 4/1
Akva novinky:
- Apistogramma similis 14/5
- Corydoras sp. aff. griseus 14/5
- Hemichromis stellifer 40/6
- Heros severus "super rot" 15/5
- Hyphessobrycon epicharis 39/6
- Limia rivasi, Limia spec. Oviedo 64/1
- Moenkhausia melogramma 13/5
- Nová podvodní kapradina Hydrostachys 64/1
- Pomoc pro jesetery? 64/1
- Pygocentrus sp. Paraguay 40/6
- Samičí tlamovci mezi krunýřovci Loricaria cataphracta 65/1
- Serassalmus geryi 39/6
- Tetragonopterus argenteus 40/6
- Thorichthys ellioti 13/5
- Tlamovcová péče o výtěr vznikla u bojovnic jen jednou 65/1
Bednarczuk R.: Ryby jen pro pokročilé akvaristy Satanoperca daemon - část 3. 59/6
Bednarczuk R.: Satanoperca v přírodě a akváriu - část 1. 52/4
Bednarczuk R.: Satanské ryby rodu Satanoperca - část 2. 23/5
Bela H.: Solný ráček Artemia salina 14/3
Bleher H.: Dobrodružství jménem Jutaí 58/4, 16/5
Bleher H.: Jedna malá duhovka 50/6
Bydžovský V.: Cesta za poznáním - Srí Lanka ráj pro akvaristy 30/1
Bydžovský V.: Drobnoústky rodů Copeina, Copella a Pyrrhulina 12/1
Bydžovský V.: Nanocheirodon insignis 40/3
Bydžovský V.: Podzimní jednání IGL 24/6
Bydžovský V.: Ryby skupiny "bentosi" 7/6
Bydžovský V.: Terčovci v nádherném akváriu 30/5
Bydžovský V.: Terčovci v přírodě a v zajetí 6/2
Bydžovský V.: Tetry s třešňovou skvrnou 6/4
Bydžovský V.: Výlet do německých velkoobchodů 49/5
Dokoupil N.: Ještě jednou gudea drzá - Characodon audax 24/4
Dokoupil N.: Unikátní živorodka - Poecilia latipinna mexicana (syn. Poecilia formosa) 32/2
Dokoupil N.: Změna pohlaví u živorodek 26/6
Dopisy a dotazy: 43/2
- Bojovnice tlamovcová Betta pugnax 45/1
- Setkání ve Žďáru, aneb pohled z druhé strany 21/4
- Vývoj akvária s diskusmi 30/4
Dorn A.: Halančíci - vhodné druhy pro vaše akvárium 24/1
Ebert H.: Lobelia cardinalis - Lobelka šarlatová a jiné zajímavé lobelky 48/4
Ebert H.: Rostliny rodu Anubias si podmaňují akvária 24/3
Ende H.-J.: Mřenky ze Srí Lanky 54/5
Gonella H.: Akvarijní dno 47/1
Gonella H.: Akvaristika zcela soukromě - "Holandské akvárium" 52/2
Haunreiter I.: Hydrilla verticillata - Atraktivní stonková rostlina 14/6
Hieronimus H.: Chov Guppy 41/4
Legrelle H.: Stolístek vodní - Myriophyllum aquaticum 20/1
Linke H.: AQUARAMA 2005 - Supershow v Singapuru 36/5
Linke H.: Nanochromis sp. "Blood Mary" a "Green Speckle" - dva nové druhy z Konga 30/3
Linke H.: Odchov terčovců bez rodičů - vlastní pozorování a výzkum 15/4
Linke H.: Portrét: Jack Wattley - průkopník výzkumu terčovců 39/2
Linke H.: Ryba mnoha tváří Betta splendens 16/6
Linke H.: Skalára s červeným hřbetem - Pterophyllum scalare 22/2
Linke H.: Zlatá zem Myanmar 57/2
Mistrovství světa přírodních akvaristů 2004 16/2
Nahlédněte do knihy Miniatlas terčovců 60/3
Oberleuthner A.: Fascinující tvrdohlavci - Rod Guianacara 6/1
Obrazová reportáž:
- 20. setkání akvaristů v Ústí nad Labem 19/1
- Návštěva AŽ v ZOO ZAJAC Duisburg 34/5
Ott G.: Parmičky perleťové - Klenoty z tropického ostrova Srí Lanka - Rasboroides vaterifloris 6/3
Pam P.: Barevná Aulonocara stuartgranti 46/3
Pavlíček J., Bydžovský V.: 80 let organizované akvaristiky v Č.Budějovicích 41/6
Protiva V.: Akarka zelená - Nannacara anomala 33/6
Redakce AŽ: 1.AQUA FESTIVAL PRAHA 2005 61/5
Redakce AŽ: Akvaristický fenomén - Heiko Bleher 57/4
Redakce AŽ: Fascinující voda 58/5
Romer H.: Francouzská Guyana aneb vítejte v zeleném pekle 32/4
Schlüter M. & Schmidt J.: Bíle lemovaná bojovnice - Betta albimarginata 38/1
Schmidt J.: Duhovka Bleherova - Chilatherina Bleheri - oranžový a žlutý sen 6/5
Schmidt J.: Květy lesního potoka - Malpulutta kretseri - De Kretserův rájovec ostroocasý 44/2
Schmidt J.: Šípatka širokolistá - Sagittaria platyphylla 44/5
Schmidt J.: Ze světa importu 38/3
Thamm S.: Jako pech a síra - Parachromis friedrichsthalii 52/3
Thamm S.: Tetra tygří - Hoplias malabaricus 20/3
Zelený prales v akváriu 50/3
Zprávy:
- Kongres I.K.G.H. 62/1
- 5. mezinárodní šampionát terčovců Duisburg 54/1

REJSTŘÍK

Acanthocobitis urophthalmus 56/5
Acarichthys heckelii 10/1
akarka zelená 33/6
Ancistrinae
- sp. (L82) 52/5
- sp. (L200) 52/5
- (LDA 18) 53/5
Anostomus ternetzi 38/6
Anubias
- afzelii 25/3
- barteri 25/3
- barteri var. angustifolia 26/3
- barteri var. barteri 26/3
- barteri var. caladifolia 26/3
- barteri var. glabra 27/3
- barteri var. nana 27/3
- gigantea 28/3
- gilletii 28/3
- gracilis 28/3
- heterophylla 28/3
- pynaertii 28/3
Apistogramma
- agassizi 43/5
- similis 14/5
Arowana 36/5
Artemia salina 14/3
Astyanax leopoldi 38/4
Aulonocara
- jacobfreibergi 49/3
- stuartgranti 48/3
Badis
- corycaeus 60/2
- ruber 62/2
- rubra 38/3
Barbus titteya 32/1
Baryancistrus
- sp. (L18) 52/5
- sp. (L47) 51/5
Betta
- albimarginata 38/1
- channoides 39/1
- macrostoma 4/2
- pugnax 45/1
- splendens 37/5, 16/6
- tussyae 65/1
- unimaculata 65/1
bojovnice
- lemovaná 38/1
- pestrá 16/6
- tlamovcová 45/1
Caquetaia spectabilis 11/1
Carnegiella strigata 45/3, 39/4
Colisa sp. 63/2
Copeina
- guttata 16/1
- osgoodi 17/1
Copella
- arnoldi 12/1
- nattereri 14/1
Corydoras sp. aff. griseus 14/5
Crenuchus spirulus 37/4
Ctenopoma
- acutirostre 39/3
- muriei 38/3
Danio sp. affin. kyathit 60/2
Dario hysginon 62/2
Devario malabaricus 31/1
duhovka Bleherova 6/5
Flower Horn 40/5
Gambusia puncticulata 34/2
Geophagus sp. 22/5
Gudea drzá 24/4
Guianacara 6/1
- geayi 6/1
- oelemariensis 6/1
- owroewefi 9/1
- sphenozona 7/1
- sp.Caroni 8/1
halančíci 24/1
Hemichromis stellifer 40/6
Heros severus 15/5
Hoplias malabaricus 20/3
Hydrilla verticillata 14/6
Hypancistrus
- sp. (L66) 51/5
- sp. (L260) 52/5
- sp. (L333) 51/5
Hyphessobrycon
- bentosi 13/4, 7/6
- epicharis 39/6
- erythrostigma 11/4
- herbertaxelrodi 43/3
- metae 44/3
- ornatus 11/6
- pyrrhonotus 13/4
- rosaceus 11/6
- socolofi 12/4
- tropis 43/3
Characodon audax 24/4
Chilatherina bleheri 6/5
kančík Friedrichsthalův 52/3
Lepidocephalichthys
- jonklaasi 56/5
- thermalis 55/5
Limia
- rivasi 64/1
- spec. Oviedo 64/1
Lobelia
- brownii 49/4
- cardinalis 48/4
- dortmanna 51/4
- erinus 51/4
- purpurascens 51/4
lobelka šarlatová 48/4
Loricaria cataphracta 65/1
Malpulutta kretseri 44/2
Melanotaenia parva 51/6
Mesonauta festivus 39/4
Moenkhausia melogramma 13/5
mřenky 54/5
Myriophyllum aquaticum 20/1
Mystus vittatus 32/1
Nannacara anomala 36/4, 33/6
Nanocheirodon insignis 40/3
Nanochromis
- dimidiatus 30/3
- sp. "Blood Mary" 30/3
- sp. "Grenn Speckle" 30/3
Nothobranchius
- annectens 27/1
- foerschi 24/1
- furzeri 28/1
- fuscotaeniatus 25/1
- interruptus 27/1
- melanospilus 26/1
- orthonotus 28/1
- palmqvisti 24/1
- patrizii 29/1
- rachovii 26/1
- sp. aff. korthausae 26/1
- sp. aff. rubripinnis 25/1
- sp. "Odienya" 27/1
- steinforti 28/1
Odontostilbe pulchra 44/3
ostnáč červený 38/3
ostnovec
- leopardí 39/3
- skvrnoocasý 38/3
Panaque sp. (L330) 53/5
Paracheirodon simulans "gold" 42/3
Parachromis
- dovii 59/3
- friedrichsthalii 52/3
- loisellei 59/3
- managuensis 59/3
- motaguensis 59/3
Parasphaerichthys
- lineatus 63/2
- ocellatus 61/2
paví očko 41/4
Peckoltia sp. "vittata" 51/5
perleťovka trojskvrnná 59/6
Poecilia
- latipinna 35/2
- latipinna mexicana 32/2
- reticulata 41/4, 26/6
- sphenops 35/2
- syn. formosa 32/2
- vandepoli 35/2
- velifera 36/2
Pristella maxillaris 13/4
Pterophyllum
- scalare 22/2
- sp. 22/5
Pygocentrus sp. Paraguay 40/6
Pyrrhulina
- brevis 14/1
- laeta 15/1
- spilota 17/1
- zigzag 18/1
rájovec ostroocasý 44/2
Rasbora vaterifloris 6/3
Rasboroides vaterifloris 6/3
razbora perleťová 6/3
Sagittaria
- lancifolia 46/5
- montevidensis 46/5
- platyphylla 44/5
Satanoperca
- daemon 59/6
- jurupari 23/5
- leucosticta 52/4, 26/5
Serassalmus geryi 39/6
Schistura notostigma 56/5
Steindachnerina metae 45/3
stolístek vodní 20/1
Symphysodon 6/2
- aequifasciatus 20/5
- aequifasciatus aequifasciatus 9/2
- aequifasciatus axelrodi 9/2
- aequifasciatus haraldi 9/2
- discus 8/2
Synodontis petricola 39/3
šípatka širokolistá 44/5
terčovci 6/2, 15/4, 20/5, 30/5
tetra
- Burgessova 13/4
- červenoskvrnná 11/4
- hbitá 40/3
- ozdobná 11/6
- růžová 11/6
- Socolofova 12/4
- tygří 20/3
Tetragonopterinae sp. 45/3
Tetragonopterus argenteus 40/6
Thorichthys ellioti 13/5
tlamovec Stuartgrantův 49/3
Victoria amazonica 39/3
Xiphophorus
- helleri 27/6
- maculatus 27/6
žábronožka solná 14/3
živorodky 26/6


AKVÁRIUM živě 2004

AKVÁRIUM živě - 1/2004 AKVÁRIUM živě - 2/2004 AKVÁRIUM živě - 3/2004 AKVÁRIUM živě - 4/2004 AKVÁRIUM živě - 5/2004 AKVÁRIUM živě - 6/2004
 

OBSAH

Akva bizarně:
- Bizarní nebo reálné? 4/6
- Budiž světlo 4/5
- Nejmenší akvaristická prodejna na světě 4/2
- Něžné objetí 4/1
- S plnou tlamou 4/4
- Tetování jednou jinak 4/3
Akva novinky:
- Až tak daleko může jít láska ke svým rybkám 33/1
- Danio pruhované se změnou barvy jako reakce na impulsy životního prostředí 32/1
- Dva brouci ušetří Beninu přes 200 milionů euro 50/5
- Evropští halančíci zůstanou Aphanius 48/4
- Již rybí embrya mohou slyšet 49/4
- Losos zanáší škodliviny do nejzazších koutů 46/2
- Nejsou to žádné barevné variety 48/4
- Nevzniká červené zbarvení gupek jako důsledek námluv? 46/2
- Nová modroočka - Pseudomugil, Kingua 31/6
- Obsah kyslíku - důležitá hodnota 50/5
- Ohrožené ryby mají zachraňovat lidské životy 12/3
- Pomocí UV barvy přelstí nepřítele 46/2
- S poměrně malou sumou může být zachráněn jeden rybí druh 32/1
- Rájovci v nové podčeledi 48/4
- Ryba žijící na světě nejkratší dobu 33/1
- Ryby jako očkovací látka 46/2
- Ryby nejsou tak hloupé, jak se zdá 51/5
- Ve Viktoriině jezeře je evoluce nejrychlejší 12/3
- Vyhynou úhoři? 47/2
- Vymírání druhů v Asii dosahuje nových vrcholů 51/5
- Zlatokopové ohrožují jihoamerickou rybí faunu 13/3
Aquarama 2003 16/2
Arnold Ch.: Bolivijské krásky - Cichlidka vysokoploutvá Mikrogeophagus altispinosus 35/5
Arnold Ch.: Drahokamy pod vodou - Apistogramma borellii 6/2
Arnold Ch.: Královské cichlidy - Pestřenec červený Pelvicachromis pulcher 34/2
Asia-Pacific Ornamental Fish Union 56/2
Asijský život 55/6
Bela H.: Pruhy zeštíhlují Colisa fasciata - čichavec pruhovaný 29/3
Bochnig H. J.: Rybí osobnost - Rypoun Petersův Gnathonemus petersii 28/5
Brall S.: Piraně a terčovci ve společenském akváriu 22/5
Bydžovský V.: Císař pro říši pod vodou - Tetra císařská - Nematobrycon palmeri 25/4
Bydžovský V.: Červenohlávky - Hemigrammus bleheri 24/1
Bydžovský V.: Drobnoústky rodu Nannostomus 26/6
Bydžovský V.: Tetra Leopoldova - Astyanax leopoldi 26/2
Bydžovský V. & Haidinger J.: Králové Orinoka Pterohyllum altum ještě jednou! 6/3
Cichlidy Malawi - Chovatelské farmy na Tchaj-wanu 36/3
Dieke H.: Betta ocellata - Dragon-Betta 40/1
Donoso-Büchner R.: Parmička černoskvrnná Barbus filamentosus - hbitá kráska z jižní Indie 44/1
Dokoupil N.: Krvácející srdce - zajímavá forma Xiphophorus maculatus 6/6
Dokoupil N.: Malá a elegantní gambusie - Flexipenis vittata 17/2
Dokoupil N.: Modrý blesk - Alfaro cultratus 15/5
Dokoupil N.: Pomacea bridgesi - starý známý s novým jménem 16/4
Dorn A.: Červení trpaslíci - Dario dario 50/4
Dorn A.: Aphyosemion australe - Halančík pestrý - Starý známý mezi halančíky 16/6
Dorn A.: Oranžový říční rak zakrslý Cambarellus patzcuarensis "orange" 14/6
Dotazy našich čtenářů 27/3, 24/4, 21/5, 65/5
Ebert H.: Biotop a správný chov jeho obyvatel v akváriu 40/6
Ebert H.: Floridský halančík aneb americký praporcový killi - Jordanella floridae 60/1
Ebert H.: Krásné vodní rostliny rodu Aponogeton 47/6
Ebert H.: Nádherné vodní kalichy - méně známé druhy rodu Cryptocoryne 34/1
Ebert H.: Vrbina penízková Lysimachia nummularia 42/3
Gonela H.: Čtverzubci ve sladké vodě 32/6
Gonela H.: Mexické vodní světy - slepá tetra jeskynní Astyanax jordani 45/4
Gonela H.: Modrý australský rytíř - Cherax destructor 54/1
Harms G.: Pagavůnek žlutooranžový - Pseudomugil furcatus 6/4
Harms G. & Schlüssel J.: Saldkovodní medvídci pancéřníčci panda - Corydoras panda 7/5
Haunreiter I.: Stonkové rostliny, kapradiny a mechy 39/4
Hieronimus H.: Callichthyinae - Umělci mezi sumci v přežití 53/5
Hübner G.: Rostliny v akváriu s terčovci - mokřanka trojkvětá Hygrophila difformis 24/2
Chov podle receptáře - Správné filtrování 32/2
Jihoamerická společnost 26/5
Könnecke T.: Rod teter Axelrodia 18/3
Kucharkowski S.: Pancéřníčci rodu Corydoras 60/3
McLean C.A.: Zlaté rybky - Formy a barvy 20/3
Melke S.: Akvárium Malawi 18/1
Mimořádný terčovec Powder Blue 64/2
Mistrovství světa přírodních akvaristů 2003 14/3
Möckli U.: Červený a modrý 34/3
Obrazová reportáž:
- Akvárium 2004 v prostorách Botanické zahrady UK 53/6
- Bratislava: Na návštěvě u slovenských přátel 59/4
- Česká Lípa: Nové akvaristické centrum otevřeno 38/4
- První mostecké akvarijní trhy 56/3
- Setkání akvaristů v Ústí nad Labem - říjen 2003 61/2
- Výstava akvarijních ryb Plzeň 2003 44/2
- Výstava akvarijních ryb Plzeň 2004 46/6
- V. Mezinárodní aquarium show - Ostrava 2003 55/2
Seehaus T.: Rájovci - Macropodus opercularis 6/1
Schlögl L.M. & Kotlin G.: Přírodní akvária bez tajností 22/6
Schmidt J.: Neobyčejné ryby ze západní Afriky 44/6
Schmidt J.: Nové rostliny rodu Echinodorus 60/4
Schmidt J.: Tetra křivopruhá - Thayeria boehlkei 14/4
Schmidt J.: Vaše akvárium, vaše fotky, jednoduše nádhera! 1. 46/3
Schmidt J.: Vaše akvárium, vaše fotky, jednoduše nádhera! 2. 34/4
Schneidewind F.: Ve změně je život - Tropheus-koktejl s přehlídkou mladých rybek 12/2
Schol T.: Rybožrouti! Velké cichlidy jezera Malawi v akváriu 59/5
Skupinové foto s bojovnicí 62/2
Stromer H.: Můj sen v obýváku 62/4
Thamm S.: Bezedný sud - anténovec mřížovaný Perrunichthys perruno 55/4
Thamm S.: Jen vzácně chované cichlidy ze Střední Ameriky 16/1
Thamm S.: Jen vzácně chované tetry z Jižní Ameriky 52/1
Töpfer J.: Plicní ryba - Lepidosiren paradoxa 1. 48/2
Töpfer J.: Velmi podivný šupinatý mlok v akváriu - Plicní ryby 2. 50/3
Wallach B.: Klub rostlinných zvláštností 44/5
VI. mezinárodní Aquarium show v Ostravě 2004 58/6

REJSTŘÍK

Alestopetersius smykalai 45/6
Alfaro cultratus 15/5
Ampullaria 19/4
Anguilla anguilla 47/2
anténovec mřížovaný 55/4
Aphanius mento 48/4
Aphyosemion australe 48/5, 16/6
Apistogramma
- agassizii 32/4, 48/5
- borellii 6/2
- caetei 31/2
Aponogeton
- boivinianus 51/6
- crispus 36/1, 50/6
- longiplumulosus 49/6
- madagascariensis 47/6
- ulvaceus 52/6
arowana 48/4
Asiphonichthys condei 33/4
Astacopsis gouldi 54/1
Astyanax
- fasciatus 47/4
- fasciatus mexicanus 30/2
- jordani 45/4
- leopoldi 26/2, 32/4
Axelrodia
- lindae 18/3
- riesei 18/3
- stigmatias 19/3
Badis
- badis 50/4
- ruber 54/4
bahenka živorodá 19/4
Barbus
- arulius srilankensis 47/1
- everetti 47/1
- fasciatus 47/1
- filamentosus 44/1
Barclaya longifolia 44/4
Betta
- coccina 51/5
- ocellata 40/1
bojovnice skvrnooká 40/1
Brochis multiradiatus 32/4
Callichthys callichthys 55/5
Cambarellus
- montezumae 15/6
- patzcuarensis 14/6
- shufeldthii 15/6
Campylomormyrus alces 30/5
Carassius auratus 20/3
Carinotetraodon
- lorteri 34/6
"Cichlasoma"
- grammodes 16/1
- pearsei 16/1
cichlidka
- Borelliho 6/2
- vysokoploutvá 35/5
cichlidy 16/1, 18/1
Colisa fasciata 29/3
Colomesus psittacus 36/6
Corydoras
- adolfoi 62/3
- aeneus 60/3
- gossei 30/2
- haraldschultzi 64/3
- imitator 62/3
- julii 64/3
- paleatus 61/3
- panda 60/3, 7/5
- schwartzi 61/3
- similis 64/3
- sterbai 65/3
- trilineatus 64/3
Cryptocoryne
- albida 37/1
- aponogetifolia 37/1
- keei 37/1
- moehlmannii 38/1
- usteriana 39/1
Cyprinodon
- eremius 12/3
- macularius 12/3
Cyrtocara moorii 62/5
čichavec pruhovaný 29/3
čtverzubec 32/6
Danio rerio 32/1, 46/2
Dario
- dario 50/4
- hysginon 53/4
Dianema
- longibarbis 55/5, 56/5
- urostriata 53/5
Distichodus decemmaculatus 45/6
douška hustolistá 40/4
drobnoústka trpasličí 26/6
Egeria densa 40/4
Echinodorus 60/4
- grisebachii 44/4
Eichhornia azurea 48/5
Engeus australis 54/1
Esperiana daudebartii acicularis 18/4
Euastacus armatus
Eusteralis sp. 45/5
Flexipenis vittata 17/2
Fossorochromis rostratus 61/5
Gnathonemus petersii 28/5
halančík
- floridský 60/1
- pestrý 16/6
Haplochromis sp. 13/3
Hemigrammus
- bellottii 28/1
- bleheri 24/1, 33/4
- erythropterus 28/1
- rhodostomus 27/1
- rodwayi 29/1
- stictus 29/1, 52/1
- ulreyi 28/1, 52/1
hnědovka křídlatá 39/4
Hoplosternum littorale 56/5
Hygrophila
- corymbosa 41/4
- difformis 24/2, 41/4
- polysperma 42/4
Hyphessobrycon
- bentosi 32/4
- columbianus 27/2
- socolofi 33/4
Champsochromis
- caeruleus 60/5
- spilorhynchus 60/5
Chela dadyburjori 49/5
Chelmon rostratus 49/4
Cherax
- albidus 56/1
- crassimanus 57/1
- depressus 57/1
- destructor 54/1
- plebejus 58/1
- quadricarinatus 56/1
- quinquecarinatus 56/1
- tenuimanus 58/1
Chilodus punctatus 33/4
Chonerhinus modestus 35/6
Chromobotia macracanthus 51/5
Juncus repens 48/5
Jordanella floridae 60/1
kalatka
- kadeřavá 50/6
- mřížovitá 47/6
- šroubovitá 52/6
karas zlatý 20/3
Kiunga
- ballochi 31/6
- sp. 31/6
Kryptopterus minor 21/5
Lepidosiren paradoxa 48/2, 52/3
Lepthoplosternum cf. pectorale 53/5, 55/5
Ludwigia repens 43/4
Lysimachia nummularia 42/3
Macropodus
- concolor 10/1
- erythropterus 28/3
- hongkongensis 28/3
- ocellatus 11/1
- opercularis 6/1, 48/4
Marathrum schiedeanum 46/5
Mayaca fluviatilis 49/5
Megalechis
- personata 53/5, 57/5
- thoracata 58/5
měchýřka jávská 43/4
Melanoides
- ctenomeladia plicaria 18/4
- tuberculata 17/4
Melanotaenia splendida rubrostriata 50/5
Microsorium
- pteropus 39/4
- sp. 47/5
Mikrogeophagus
- altispinosus 35/5
- ramirezi 41/5
měchýřovka východní 16/4
mokřanka
- mnohosemenná 42/4
- trojkvětá 24/2, 41/4
- vzpřímená 41/4
Monosolenium tenerum 46/5
Myriophyllum
- heterophyllum 46/5
- hippuroides 46/5
- pinnatum 46/5
Nandopsis tetracanthus 17/1
Nannostomus 26/6
- beckfordi 29/6
- eques 29/6
- espei 30/6
- marginatus 26/6
- mortenthaleri 27/6
- nitidus 30/6
- trifasciatus 30/6
Nematobrycon
- cf. amphiloxus 27/4
- lacortei 27/4
- palmeri 25/4
Neoceratodus forsteri 54/2
Nimbochromis
- fuscotaeniatus 59/5
- livingstonii 61/5
Nitella sp. 49/5
Nothobranchius
- furzeri 33/1
- rubripinnis 33/1
okružák 17/4
Oncorhynchus tshawytscha 46/2
Osphronemus goramy 4/2
ostnáč modrý 50/4
pagavůnek žlutooranžový 6/4
pancéřníček 60/3
- panda 7/5
Paracyprichromis nigripinnis 4/4
parmička černoskvrnná 44/1
Pelvicachromis
- humilis 45/6
- pulcher 34/2
Perrunichthys perruno 55/4
pestřenec červený 34/2
Petitella georgiae 28/1
Phenacogaster
- pectinatus 53/1
- tegatus 53/1
piraně 22/5
piskořka
- jehlovitá 18/4
- věžovitá 17/4
Planorbella duvyi 17/4
plata skvrnitá 6/6
plži 16/4
Poecilia reticulata 46/2
Poecilocharax weitzmani 52/1
Polypterus palmas congicus 45/6
Pomacea bridgesi 16/4
Prionobrama filigera 53/1
Procambarus 59/1
Proserpinaca palustris 47/5
Protomelas spilonotus 62/5
Protopterus
- aethiopicus 51/2
- amphibius 48/2, 53/2, 54/2, 52/3
- annectens 48/2, 51/3
- dolloi 50/2, 52/2, 54/3
Pseudomugil
- cf. novaeguineae 31/6
- conniae 9/4
- furcatus 6/4
- paskai 31/6
Pterophyllum altum 6/3
rájovec
- černý 10/1
- čínský 11/1
- dlouhoploutvý 6/1
rak 54/1, 14/6
Rasbora wilpita 32/1
Rineloricaria stewarti 13/3
Sciaenochromis fryeri 61/5
Scleropages
- formosus 48/4
- legendrei 49/4
- macrocephalus 48/4
Schismatoglottis roseospatha 48/5
skalára vysoká 6/3
Steatocranus irveni 44/6
šikmostojka 29/6
Tateurndida ocellicauda 8/4
terčovci 64/2, 34/3, 62/4, 22/5, 51/5, 59/6
tetra
- Bleherova 24/1
- císařská 25/4
- křivopruhá 14/4
- Leopoldova 26/2
- slepá jeskynní 45/4
Tetraodon
- fluviatilis 35/6
- leiurus 35/6
- lorteri 32/6
- nigroviridis 32/6
- mbu 36/6, 39/6
- palembangensis 35/6
Thayeria boehlkei 14/4
Theraps irregularis 17/1
Tropheus 12/2
Vesicularia dubyana 43/4, 46/5
Vieja
- argentea 17/1
- breidohri 17/1
Viviparus contectus 19/4
vrbina penízková 42/3
Xiphophorus
- clemenciae 47/2
- maculatus 6/6
zakucelka plazivá 41/4
živorodka
- jednopruhá 17/2
- ostrobřichá 15/5


AKVÁRIUM živě 2003

AKVÁRIUM živě - 1/2003 AKVÁRIUM živě - 2/2003 AKVÁRIUM živě - 3/2003 AKVÁRIUM živě - 4/2003 AKVÁRIUM živě - 5/2003 AKVÁRIUM živě - 6/2003
 

OBSAH

Akva bizarně:
- Akvarijní perly - Herichthys carpinte 4/1
- Hlava žáby? - Ne - Flower Horn! 4/2
- Kostlín 4/3
- Pánvička 4/6
- Skalára ve váze? 4/5
- Škorpioni v moři 4/4
Akva novinky:
- Aralské jezero umírá 20/1
- Artemia - záhada vyjasněna 36/4
- Bezobratlí v trendu 40/1
- Dozvíme se někdy, kolik rybích druhů již vyhynulo? 29/5
- Endlerovy Guppy již v přírodě vyhynuly? 28/2
- Genová technika pronikla i do akvaristiky 63/1
- Hadohlavec měl vyprázdnit řeky a jezera 36/4
- Chovné formy bojovnic 63/1
- Kardinálky v přírodě téměř vyhubeny 37/4
- Kolik je vlastně albinotických forem? 20/1
- Koljušky milují červenou 64/6
- Konec nevětšího sumce na světě? 64/6
- Noví sumečci představeni 20/1
- Objeven původní pancéřníček 29/5
- Ostnáči nyní v 15 druzích 28/5
- Polozobánky revidovány 42/3
- Popsán nový pancéřníček 42/3
- První německý šampionát gupek v Bonnu 42/3
- Rostliny, která ohrožuje Viktoriino jezero Eichhornia crassipes 20/1
- Ryby, které se odbarvují 37/4
- Skalára s novým popisem 40/1
- Stále více nových pancéřníčků objeveno a popsáno 40/1
- Střikounovití se nedívají zpět 43/3
- UV-světlo je důležité při rozmnožování 29/6
- Viktoriino jezero je i nadále ohroženo 28/2
- Záplavy a jejich dopad na rybí svět 29/2
- Zemřel R.Miller 29/5
Apistogramma macmasteri 43/5
Arndt H.: Výstava bojovnic - Hodnocení Betta splendens 6/5
Arnold Ch.: Králové Amazonie - Kančík šikmopruhý Mesonauta festiva 48/6
Bethke H.: Pěstírna terčovců 60/4
Bonsajový zázrak 40/3
Bydžovský V. & Haidinger J.: Králové Orinoka se třou i v Čechách - Pterophyllum altum 6/1
Bydžovský V.: Jihoamerické cichlidky 52/4
Bydžovský V.: Mykobakterióza akvarijních ryb 25/5
Bydžovský V.: Pancéřníčci 1. 30/2
Bydžovský V.: Pancéřníčci 2. 44/3
Degen B.: Artemia superkrmivo 28/6
Degen B.: Fascinující zahradní jezírko a jeho obyvatelé 34/3
Degen B.: Chov gupek v Thajsku 22/1
Dokoupil N.: Girardinichthys multiradiatus - gudea téměř neznámá 15/4
Dokoupil N.: Plata mečíkatá - Xiphophorus xiphidium, zapomenutý druh? 21/6
Dokoupil N.: Polozobánky, jak je možná neznáte 18/2
Donoso-Büchner R.: Dvě nádherné labyrintky Parosphromenus bintan, Parosphromenus deissneri 58/3
Dorn A.: Hara jerdoni - prazvláštní skřítek 42/2
Ebert H.: Druhy rodu Aponogeton 24/3
Ebert H.: Nádherné vodní kalichy - rod Cryptocoryne 50/5
Ebert H.: Pro akvaristiku vhodné druhy kryptokoryn 58/6
Ebert H.: Vodní šrouby rodu Vallisneria 22/4
Flörkemeier T.: Murény ve sladké vodě? Pravda a hororové pohádky... 18/5
Gonella H.: Hadohlavci jsou také akvarijní ryby! 60/5
Gonella H.: Jihoamerické sladkovodní trnuchy 20/3
Gonella H.: Tropy v obýváku 58/1
Hieronimus H. & Schmidt J.: Black Molly 10/3
Holland-Moritz M.: Čichavci zakrslí Colisa lalia - "Po domácku" 6/4
Chov podle receptáře - Správné krmivo pro chov 36/5
Chov podle receptáře - Perfektní chovný pár 18/6
Kaustová J.: Akvaristika a mykobakteriální infekce 30/3
Knaack J.: Corydoras ellisae 50/1
Knaack J.: Odchyt akvarijních ryb v centrální Brazílii 32/6
Kočetov A.: Odchovy z Ruska 32/1
Kolín F.: Na pracovní návštěvě u přátel v pěstírně vodních rostlin V.Hořánek - P.Gabriel 44/6
Kolín F.: 4. mezinárodní přebory terčovců 2002 Duisburg 16/1
Kucharkowski S.: Corydoras adolfoi - Atraktivní pancéřníček ze severní Brazílie 44/5
Kucharkowski S.: Pancéřníček z Brazílie - Corydoras similis 8/6
Mistrovství světa přírodních akvaristů 2002 38/2
Modrá klasika 6/6
Nádhera z Thajska 28/1
Neustálé novinky 56/6
Nové akvarijní rostliny 30/1
Oberleuthner A.: Přátelští obři v akváriu - Astronotus ocellatus 50/3
Pam P.: Cyprichromis leptosoma - Nádhera z jezera Tanganika 45/2
Pam P.: Hrbáč z Konga - Hrbohlavec Tinantův Steatocranus tinanti 44/4
Pam P.: Jezero Tanganika - pestřenec zlatožlutý Neolamprologus leleupi a Neolamprologus longior 45/1
Pam P.: Princezna z Burundi "Komplex Neolamprologus brichardi" 56/2
Parmičky z jižní Asie 16/6
Povolný P.: Akvaristická tajemství či neznalost? 30/4
Propast v lese 64/1
"Red Monk Discus" z farmy Choice 13/1
Ryze konžské tetry 64/4
Schmidt J.: Lososové duhovky - Glossolepis incisus 54/5
Schlüssel J.: Trvalá ondulace pod vodou - křín plovoucí Crinum natans 52/2
Schneidewind F.: Červeně duhový moorii 30/5
Schneidewind F.: Jak jsem se dostal k Tropheusům 10/2
Schneidewind F.: Moji obzvláštní miláčci "Kirschfleck" moorii 38/4
Schneidewind F.: Oranž a Kaiser Moorii 38/6
Schneidewind F.: Tropheus duboisi 6/3
Sigbjornsen H.: Rudý z Ria - Hyphessobrycon flammeus 34/1
Spring-Brauner M.: Mečovka zelená - Xiphophorus helleri 40/5
Světlo v lese 26/2
Světová senzace 28/4
Tip z praxe - Za mřížemi 19/3
Vítězové - Nejhezčí terčovec na světě 6/2
Walter G.: Přírodní koupaliště - zahradní jezírko 16/5
Zázračný strom z Asie? 42/1
Zlaté rybky 20/4

REJSTŘÍK

Anubias barteri var. nana 30/1
Aphyocharax rathbuni 33/4
Apistogramma
- agassizii 54/4
- hippolytae 56/4
- nijsseni 57/4
- macmasteri 43/5
- resticulosa 53/4
- sp. "Algodon II" 54/4
- viejita 58/4
Aponogeton
- abyssinicus 25/3
- appendiculatus 25/3
- bernierianus 25/3
- biovinianus 25/3
- capuronii 25/3
- crispus 24/3
- decaryi 25/3
- distachyos 26/3
- echinatus 26/3
- elongatus 26/3
- jacobsenii 26/3
- longiplumulosus 26/3
- loriae 27/3
- madagascariensis 27/3
- natans 28/3
- rigidifolius 28/3
- robinsoni 28/3
- tenuispicatus 28/3
- ulvaceus 29/3
- undulatus 29/3
Artemia salina 36/4, 28/6
Astronotus
- crassipinnis 52/3
- ocellatus 50/3
Badis
- badis 28/5
- bengalensis 28/5
- ruber 28/5
- spec. 28/5
Barbus sp. Odessa - Orange 32/1
Betta splendens 63/1, 6/5
Black Molly 10/3
bojovnice pestrá 6/5
Botia
- macracanthus var. Flecken 33/1
- macracanthus var. Pseudorostrata 33/1
- sp. Bizebra 33/1
Carassius auratus auratus 20/4
Caridina/Neocaridina secrata 41/1
Carnegiella strigata 32/4
"Cichlasoma" bocourti 56/3
Colisa lalia 6/4
Corydoras
- adolfoi 34/2, 45/3, 44/5
- aeneus "orange" 34/2
- bondi bondi 35/2
- burgessi 36/2, 46/3, 45/5
- carlae 20/1
- caudimaculatus 11/6
- davidsandsi 46/5
- duplicareus 37/2, 45/3, 45/5
- ellisae 50/1
- garbei 29/5
- gossei 45/3
- habrosus 34/2, 46/3
- imitator 45/5
- mamore 42/3
- nijsseni 45/5
- ourastigma 13/6
- pantanalensis 41/1
- quapore 14/6
- similis 33/2, 47/3, 47/5, 8/6
- simulatus 36/2, 47/3
- sp. 45/5
- sterbai 32/2, 47/3
- trilineatus 36/2, 48/3
Crinum natans 52/2
Cryptocoryne
- affinis 60/6
- beckettii 60/6
- cordata 51/5, 60/6
- crispatula 50/5
- crispatula var. balansae 61/6
- parva 61/6
- pontederiifolia 62/6
- undulata 62/6
- wendtii 52/5, 62/6
- x willisii 51/5, 63/6
Cyprichromis
- leptosoma 45/2
- sp. 45/2
čichavec zakrslý 6/4
Dario
- dario 28/5
- hysginon 28/5
Dermogenys
- pusillus 18/6
- pusillus borealis 18/6
Deuterodon potaroensis 33/1
Dicrossus
- filamentosus 55/4
- maculatus 56/4
duhovka lososová 54/5
Dysichthys coracoideus 4/6
Echinodorus "Dschungelstar" 30/1
Eichhornia crassipes 20/1, 29/2
Endlerova gupka 28/2
Epalzeorhynchos bicolor 32/1
Gasterosteus aculeatus 64/6
Girardinichthys multiradiatus 28/2, 15/4
Glossolepis incisus 54/5
gudea olivová 15/4
Gymnothorax
- polyuranodon 18/5
- sp. 21/5
- tile 19/5
hadohlavec 60/5
Hara jerdoni 42/2
Hisonotus spec. 21/1
hrbohlavec Tinantův 44/4
Hyphessobrycon
- bifasciatus 38/1
- flammeus 34/1
- pyrrhonotus 31/4
- rosaceus 33/4
Channa
- argus 36/4
- bleheri 62/5
- gochua 60/5
- insignis 62/5
- marulia marulia 62/5
- micropeltes 61/5
- orientalis 63/5
Chlamydogobius eremius 37/4
kančík šikmopruhý 48/6
kapr koi 29/2
karas zlatý 20/4
křín plovoucí 52/2
Laetacara curviceps 52/4
Lepisosteus osseus 4/3
Limia dominicensis 17/4
mečovka zelená 40/5
Megalechis
- personata 50/6
- thoracata 29/5
Mesonauta festiva 48/6
Mikrogeophagus
- altispinosus 57/4
- ramirezi 56/4
muréna
- indonéská 19/5
- sladkovodní 19/5
Mycobacterium
- fortuitum 31/3
- marinum 30/3
Myleus rubripinnis 56/3
Nandopsis tetracanthus 56/3
Nannacara anomala 59/4
Neolamprologus
- brichardi 56/2
- buescheri 60/2
- falcicula 60/2
- gracilis 61/2
- helianthus 61/2
- leleupi 45/1
- lelupi 48/1
- longior 45/1
- marunguensis 60/2
- melas 48/1
- nigriventris 48/1
- pulcher 60/2, 61/2
- savoryi 61/2
- splendens 56/2, 61/2
Nomorhamphus
- brembachi 43/3
- celebensis 43/3
- ebrardtii 43/3
- sumatrana 43/3
Oryzias latipes 63/1
paludárium 58/1
pancéřníček
- Adolfův 34/2, 44/5
- Burgessův 36/2
- duplikátní 45/3
- Ellisové 50/1
- Gosseův 45/3
- leopardí 48/3
- podobný 47/3, 8/6
- Sterbův 47/3
- tmavohřbetý 47/3
- venezuelský 46/3
- zlatopásý 34/2
Pangasius gigas 64/6
Paracyprichromis brieni 49/2
Parosphromenus
- bintan 58/3
- deissneri 58/3
paví očko 22/1
pestřenec zlatožlutý 45/1
Phenacogrammus interruptus 32/4
plata mečíkatá 21/6
Poecilia
- orri 17/3
- reticulata 22/1, 28/2
- sphenops 10/3
Poecilocharax weitzmani 34/4
polozobánka malajská 18/2
Potamotrygon
- hystrit 20/3
- motoro 21/3
- orbignyi 21/3
- reticulatus 21/3
Prionobrama filigera 34/4
Pterophyllum altum 6/1
Pygocentrus nattereri 35/4
rájoveček
- bintanský 58/3
- Deissnerův 58/3
Scorpaenopsis oxycephala 4/4
skalára vysoká 6/1
Steatocranus
- casuarius 50/4
- tinanti 44/4
Taeniacara candidi 58/4
Tanichthys albonubes 37/4
terčovci 13/1, 6/2, 19/3, 28/4, 60/4, 6/6, 18/6, 56/6
Terminalia catappa 42/1
tetra červená 34/1
tlamovec
- Duboisův 6/3
- Mooreův 10/2
- žlutoocasý 45/2
Toxotes 43/3
trnucha 20/3
Tropheus 38/4, 30/5, 38/6
- moorii 10/2
- duboisi 13/2, 6/3
Vallisneria
- americana 22/4, 25/4
- americana var. biwaensis 26/4
- asiatica 23/4
- caulescens 31/1
- gigantea 22/4, 26/4
- gigantea "marmor" 31/1
- neotropicalis 26/4
- spiralis 24/4, 27/4
- spiralis var. denseserrulata 27/4
- spiralis var. tortifolia 27/4
vrubozubec paví 50/3
Xiphophorus
- helleri 40/5
- milleri 29/5
- variatus 26/6
- xiphidium 21/6
zákruticha 22/4
žábronožka solná 28/6
živorodka duhová 22/1


AKVÁRIUM živě 2002

AKVÁRIUM živě - 1/2004 AKVÁRIUM živě - 2/2004
 

OBSAH

Akva novinky:
- Brzy již žádné zdravé molly? 56/1
- Cichlidky jsou manipulovatelné! 57/1
- Je mykobakterióza (rybí TBC) zoonosou? 56/1
- Modré lekníny vhodné i pro akvárium 44/2
- Nové druhy cichlid z jezera Malawi 53/2
- Nové duhovky 52/2
- Ochrana odrůd nových akvarijních rostlin 30/2
- Rakovina u ryb 52/2
- Ryby necítí žádnou bolest 31/2
- USA - jedno velké akvárium 31/2
Anikstein S.: Akvaristika na ruském venkově 22/1
Bílí terčovci z Tchajwanu 26/1
Bydžovský V.: Drobnoústka purpurová nebo červená drobnoústka z Peru - Nannostomus marginatus mortenthaleri 22/2
Bydžovský V.: Neonky svítící zázrak - Paracheirodon innesi 48/1
Degen B.: Co Asiaté právě dělají 16/2
Degen B.: Flower-Horn - Šok z Asie 32/2
Degen M.: Amphilophus citrinellum 4/2
Elbert H.: Tetra svítivá - Hemigrammus ocellifer 54/2
Gonella H.: Jsou piraně zabijáci? - Pygocentrus nattereri 42/1
Haunreiter I.: Vodní mor 45/2
Haunreiter I.: Vodní orchidej Spiranthes odorata - americká kráska pro Vaše paludárium 36/1
Hieronimus H.: Oheň a voda - Xiphophorus maculatus 6/1
Konrad J.: Vodní čmeláčci - Hypogymnogobius xanthozona 36/2
Linsmeier.: Vousatí společníci - Corydoras barbatus 59/2
Mistrovství světa přírodních akvaristů 2001 16/1
Novinky z celého světa - Terčovci z Penangu Waterlife Aquatics 28/2
Pam P.: Papoušci ve vodě - Apistogramma cacatuoides 6/2
Perfektní harmonie 64/2
Stavba zahradních jezírek 58/1
Thamm S.: Kaligono - "Dravé kočky" v jezeře Malawi - Nimbochromis livingstonii 30/1
Terčovci - vždy velký zážitek 43/1
Zprávy:
-Rychnovské reminiscence 15/2
-Výstava akvarijních ryb Plzeň 2002 14/2
-Zoonózy přenášené rybami 15/2
-IV. mezinárodní AQUARIUM SHOW - Ostrava 2002 14/2

REJSTŘÍK

Apistogramma cacatuoides 57/1
Belonotia nassetti 57/1
Benitochromis ufermanni 52/2
Corydoras 4/1
- barbarus 4/1, 59/2
- pantanalensis 4/1
drobnoústka purpurová 22/2
Egeria densa 46/2
Elodea canadensis 47/2
Hemigrammus falsus 57/2
- ocellifer 54/2
hlavačka zlatopásá 36/2
Hypogymnogobius xanthozona 36/2
Logarosiphon major 45/2
Molly concolor 56/1
Melanotaenia misoolesis 52/2
Mylochromis 53/2
- ensatus 53/2
- formosus 53/2
- obtusus 53/2
Nannostomus 25/2
- eques 26/2
- marginatus marginatus 26/2
- marginatus mortenthaleri 22/2
- nitidus 26/2
- trifasciatus 24/2
neonka červená 48/1
- modrá 53/1
- obecná 48/1
Nimbochromis fuscotaeniatus 34/1
- livingstonii 30/1
- polystigma 33/1
- venustus 31/1
pancéřníček 4/1
- vousatý 4/1, 59/2
Paracheirodon axelrodi 48/1
- innesi 48/1
- simulans 53/1
plata 6/1
- pestrá 14/1
- skvrnitá 6/1
Poecilia latipinna 56/1
- sphenops 56/1
- velifera 56/1
Pygocentrus nattereri 42/1
piraně 42/1
Spiranthes graminea 37/1
- odorata 36/1
terčovci 43/1, 16/2, 28/2
tetra svítivá 54/2
vodní mor kanadský 45/2
Xiphophorus andersi 14/1
- couchianus 14/1
- evelynae 14/1
- gordoni 14/1
- helleri 53/2
- maculatus 6/1
- meyeri 14/1
- milleri 14/1
- variatus 14/1
- xiphidium 14/1





www.akvarijni.cz © 2002- - Martin Vajbar - Všechna práva vyhrazena.
e-mail info@akvarijni.cz